נעילת גיליון לצפייה או נעילת קיבוץ לפתיחה

נעילת גיליון לצפייה או נעילת קיבוץ לפתיחה

שלום,

אני עורך קובץ אקסל כבד שמיועד למשתמשים רבים ברשת המחשבים שבעבודתי.
אני מעוניין לנעול 2 גיליונות מתוך הקובץ בסיסמה, כך שרק עובדים מסויימים שידעו את הסיסמה יוכלו לצפות בהם.
אם זה בעייתי אז לחילופין יש אפשרות כזו-
מכיוון שבכל אחד מ-2 הגיליונות האלו, הטבלה המופיעה בהם מקובצת לגרופ , אני אסתפק בכך שהפתיחה של הגרופ לצפייה הזה תהיה נעולה בסיסמה (לחיצה על הפלוס [+] תקפיץ בקשה לסיסמה).

אשמח לעזרה.
נ"ב- אני מעריך שמובן, אבל אם יעזור אוכל להעלות כאן דוגמה קטנה.
תודה!

u333

New member
ניתן לביצוע ע"י מקרו אירוע - מעוניין ? (רצוי בכל זאת קובץ)

מעוניין בכל מה שיכול לעבוד

תודה

אוקיי מצרף

כמובן זה רק דוגמה שיצרתי לשם כך (פורמט 97-2003 על מנת לאפשר מאקרו).
המטרה שתוכן הטבלה בגיליון 2 (או הגיליון כולו) יהיה חסום בסיסמה אפילו לצפייה בלבד.
תודה!

u333

New member
ראה הקובץ המצורף

• הסיסמא לגילוי גיליון2 היא tapuz (אותיות קטנות או גדולות)
  • אתה יכול ע"י הלחיצה על הלחצנים בגיליון1 להסתיר או לגלות את גיליון2
  • אם במקרה, בזמן השמירה של הקובץ ויציאה ממנו, שכחת להסתיר את גיליון2 - עם פתיחתו מחדש - גיליון2 יהיה מוסתר כברירת מחדל
  • למען הסיר ספק - כל מי שמתמצא ב-VBA יכול "לגלות" את הסיסמא. להגנה נוספת - ניתן גם להסתיר את קוד ה-VBA ע"י סיסמא - וגם זה ניתן לפריצה די בקלות !

היי

נראה מעולה תודה רבה!!

אני לא חושש שמי שמתמצא בVBA יוכל להגיע לסיסמה.
כבר עכשיו יש לי שם קוד שלא מאפשר לשמור שינויים בקובץ ללא סיסמה ועקרונית אפשר בקלות להגיע לסיסמה הזו בהצגת קוד.
כהמשך לכך- לא אצטרך את המאקרו של הסתרת גילון 2 כי אף אחד לא מורשה לשמור שינויים גם כך.

אם אפשר שתי שאלות נוספות-
1. איך אני יכול להוסיף טקסט הוראות בטופס של הזנת הסיסמה?
2. מדובר בקובץ שאני מכין מידי שבוע- האם יש דרך לעשות "העתק הדבק" בכל פעם לקוד הזה, כך שיתפקד בקובץ החדש? (אני רואה שהוא מתפרס על כמה אלמנטים שונים בהצגת הקוד).

תודה!

u333

New member
אז ככה....

• המקרו להסתרת הגיליון כבר נמצא - שישאר ליתר בטחון אולי תצטרך.
  • למה הכוונה - בשאלה 1 - בהוספת טקסט ? היכן אתה רוצה להוסיפו - בטופס או בגיליון ? והאם זה טקסט קבוע או משתנה ?
  • לגבי שאלה 2 - בכל פעם שאתה מכין קובץ חדש - במקום להעתיק את הקודים והטופס - תשתמש בקובץ הראשון, שבו הקודים כבר קיימים, כתבנית ותעתיק אליו את הגיליונות החדשים ותמחק את הישנים - ואל תשכח לשמור אותו בשם חדש

התכוונת, חוץ מהשנים הראשונות (3+) של המאה...

אם אני לא טועה בזמנו היה איזה קוד שעבד לי רק על הפורמט הישן אז פשוט שמרתי את הקובץ ההוא על הישן ולא ניסיתי לטפל בבעיה. השאר היסטוריה..
אולי באמת עכשיו עכשיו כשאגע שוב במאקרו זו הזדמנות לשמור כמו שצריך..

ziv98

Member
שאתה אומר "מיועד למשתמשים רבים" - למה אתה מתכוון ?

עבודה בו זמנית, או כל פעם אחד ?

ziv98

Member
הייתי בודק מה יראה המשתמש השני

שהראשון ביטל את ההסתרה ועוד לא יצא (בעיקר אם בין הסרת ההסתרה לכניסה של השני, הוא שומר את הקובץ - אותו אחד שיש לו את סיסמת השמירה)

למעלה