הסתרת שורה בהתניה באקסל (Excel 2013)

GLSRA

Active member
הסתרת שורה בהתניה באקסל (Excel 2013)

שלום,
אני חדש בפורום הזה (עובד עם אקסל 2013), אשמח לדעת אם משהו יודע אם ניתן להסתיר שורה (Hide) באופן מותנה.
כלומר, נניח שתא מסויים מכיל ערך נתון, אזי שורה מסויימת (נגיד 9) תוסתר מהטבלה, לחילופין אם התא יכיל עירך אחר אז שורה אחרת תוסתר.
יש לי צורך להסתיר שורות מסויימות בהנתן שארוע מסויים מתרחש.
חשבתי שניתן לעשות זאת באמצעות Conditional Formatting אך ללא הצלחה.
תודה, גיל

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אז ככה . . .

ניתן להשתמש ב'עיצוב מותנה' כדי לעצב את גופן, השורה, בצבע לבן (שלא יראה).

דרך אחרת (מקובלת יותר) תהיה בעזרת קוד מקרו אירוע (VBA) שיסתיר את השורה.

ככלל - רצוי לעיין בהודעה הראשונה, הנעוצה, בראש דף הפורום ולפעול כמתבקש בה.

GLSRA

Active member
השלמת מידע - המשך השאלה

ראשית תודה על התגובה המהירה. חשבתי שנתתי מספיק מידע לצורך העניין.
אני עובד עם אופיס 2013, אקסל 2013

עיצוב מותנה עם צבע לבן אמנם ייתן מענה לעניין התצוגה אך עדיין השורה תופיע לצורך הדפסה והייתי רוצה שהשורה ה"מוסתרת": לא תופיע בכלל בעת משלוח להדפסה. נניח בקובץ המצורף שבחרתי Expenses, אז אני מעוניין להדפיס רק את השורות של ה Expenses והסה"כ, ולא שורות "מולבנות

לגבי מקרו, אני לא השתמשתי במקרו עד היום כך שאין לי מושג איך להתמודד עם זה. האם יש צורך לשלוח קובץ לדוגמא, כי השאלה נראית לי מאוד ברורה

תודה, גיל

מיכאל אבידן

Member
מנהל
האם ראית קשר בין המתבקש בהודעה הנעוצה . . .

לבין עובדת היותה של השאלה מאוד ברורה לשואל

כשמדובר בתכנות (בכל שפה) כמה, לדעתך, המילים: "שורה אחרת תוסתר" תורמות לכותב הקוד

GLSRA

Active member
לא סתם ציינתי שאני "חדש" כאן.

אם פעלתי לא נכון אשמח להבין מה לא עשיתי נכון.
אני לא בטוח שהבנתי מה פספסתי.
תודה

GLSRA

Active member
קראתי שוב והבנתי את ההערה שלך

נראה שלי שכעת עם הקובץ המצורף הצלחתי להבהיר את הבעייה

u333

New member
ראה ושחק עם הקובץ המצורף

שים לב לכמה הערות:
  • לרשימה הנפתחת בתא C3 הוספתי עוד פריט - All - כדי לאפשר לחזור לרשימה המקורית.
  • הנוסחה בתא D20 הוחלפה ל-SUBTOTAL - קרא עליה בעזרה.
  • אני מבין שכעת עמודה E מיותרת ? - אתה תחליט.

GLSRA

Active member
קודם כל תודה רבה אבל....

1. המימוש עם Subtotal אכן מאוד אסטטי ומאוד פשוט. קראתי קצת על הפונקציה, הבנתי וזה ממש ברור.
2. הרעיון להחזיר למצב התחלתי עם ALL הוא פשוט ונכון
3. צורת המימוש הזו אכן מיתרת את עמודה E
4. כמובן שעכשיו אני צריך ליישם את המימוש הזה בקובץ האמיתי שהרי זה היה קובץ לצורך ההדגמה בלבד. השאלה שאני צריך לשאול היא איך מתבצע המיון, נניח כשבחרת Expenses, איך השורות האחרות נעלמו. שהרי זה מהות הבעייה שלי. אתה יישמת בהצלחה רבה את מה שביקשתי לדעת, אבל אני לא יודע איך יעשית את המיון הדינמי הזה.
תודה

u333

New member
אז ככה....

כפי שגם מיכאל הזכיר למעלה - ההסתרה של השורות נעשתה באמצעות מקרו אירוע ברמת הגיליון.
אני מקווה ש"הקובץ האמיתי" אינו שונה במהותו מזה שהצגת לנו כאן ואינך מחזיק קלפים 'צמוד לחזה'....
אתה חייב להבין קצת בקוד VBA ולעקב אחרי מקרו האירוע של גיליון1.

GLSRA

Active member
כן ולא

אמנם אני עובד על קובץ מטורף שעשיתי בשביל חבר. החומר במהותו רגיש ולכן בניתי את קובץ ההדגמה הזה.
ישבתי אתמול בלילה ללמוד קצת איך עובדים עם VBA ואף הצלחתי לבנות כמה מקרו שאף עובדים. מה שאתה עשית, זה loop שאותו יותר קשה לי לכתוב מכיוון שאין כאן Rocording של פעולות אקסל אלא יש בעצם ביצוע מותנה שאתה פתרת עם פונקצית IF שאותה אפשר לכתוב רק אם מ כירים את שפת התכנות הזו.
אנסה לקחת את מה שעשית ובצעדים קטנים לשנות עד אשר אממש את הפתרון בקובץ שלי.
תודה רבה על העזרה והכיוון שנתת לי.

למעלה