הבאת נתונים מגיליונות אחרים בקובץ

הבאת נתונים מגיליונות אחרים בקובץ

שלום
אני מחפש לעשות את הדבר הבא:
יש לי קובץ עם מספר גיליונות כשבכל אחת מהם ישנה טבלה (לא בהכרח זהות מבחינת המבנה למעט העובדה שיש בכל אחת מהן עמודה עם שם משותף שמכילה ערכים כלשהם לדוגמא מספרים).
כעת, אני רוצה ללחוץ על כפתור ולקבל בטבלה חדשה לגמרי את המידע מכל שאר הטבלאות בגיליונות השונים אשר באותה עמודה משותפת לא מופיע ערך מסוים (נניח 3)

צרפתי קובץ עם הבעיה והתוצאה הרצויה.

אשמח לעזרה.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
מה הסיבה, האמיתית, להצבת המידע בגיליונות שונים
. . .

תשובה

כל גיליון מכיל נושאים שונים לטיפול לפי סוג הנושא.
הרעיון הוא לרכז בטבלה אחת את כל הנושאים הפתוחים מכל הטבלאות בגיליונות השונים.
אין לא אפשרות לאחד אותם למקום יחיד. אחרת זה היה מאוד קל..

בכל טבלה יש סטאטוס טיפול טיפה שונה: פעם זה "בטיפול, לפני טיפול, טופל" ופעם זה עם מלל אחר. אני צריך שכל מה שלא "טופל" (להלן הספרה 3 מהשאלה המקורית שלי) ירוכז במקום אחד.

הכוונה שזה פשוט ליישום אם הכל בגיליון אחד

ובכל זאת, האם יש אפשרות למה שביקשתי?
ברמת העקרון אני צריך קוד שרץ בכל אחד מהלשוניות ובודק האם בעמודה מסוימת ספציפית יש ערך שונה מ"טופל". במידה וכן ישלח את השורה לטבלה ראשית והקוד ימשיך כך לשאר הטבלה בגיליון לפני שיעבור לבאה בתור.
כמובן שבטבלה המאחדת יש לרדת שורה חדשה (כדי שמידע חדש לא ידרוס את השורה מעל).
מקווה שעזרתי לך לעזור לי.. :)

מיכאל אבידן

Member
מנהל
יהיה נחמד לראות כיצד אתה מיישם זאת כשהכל בגיליון אחד ...

היענות, לבקשתי, יעזור לי - מאד - לעזור לך (בכתיבת VBA)

תשובות

שלום
צירפתי 2 קבצים. האחד עם המצב שקל לממש את בקשתי (אפילו שמתי 2 אופציות למימוש) אולם המצב הזה לא טוב לי שכן הוא מחייב אותי לעבוד עם גיליון אחד ובו כל המידע.
הקובץ השני הוא המצב אותו הייתי רוצה לקבל ואני יודע שבלי קוד לא אוכל לקבל אותו.
&nbsp
הרעיון הוא שיש לי כמעט 20 גילינות שונים ובכל אחד מהם טבלה שאחת העמודות שלהם נקראת "סטאטוס". כעת, אני רוצה לעבוד רק עם גיליון אחד (הראשי) ולכן כדי לא לדפדף בין הגיליונות הרבים ולחפש את השורות המעניינות אותי (אלו שלא בסטאטוס "טופל", אני רוצה מתוך אותו גיליון ראשי לרכז בלחיצת כפתור את המידע הזה משאר הגיליונות שבקובץ.
&nbsp
&nbsp

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אז ככה . . .

שימוש ב'טבלת ציר' (אפשרות אותה בה אני משתמש, כמעט תמיד, כשכלו כל הקיצין - ללא צורך לזכור לרענן אותה ו/או לדאוג לאובדן העיצוב) ו'סינון אוטומטי' - הן שתי אפשרויות שהוצעו לך ב'אשכול' הזה.

מה שהצגתי בתמונה היתה טבלה שנוצרה ע"י נוסחאות בלבד (ללא 'סינון') וזה "ממש לא קל" לביצוע.

לא צריכה להיות שום בעיה (למי שיש זמן פנוי) לכתוב קוד VBA כדי לבצע את המבוקש על ידך.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
הקוד, שלהלן, הוא "שליפה מהשרוול" בגלל אילוצי זמנים . . .

שנה, במקצת, את טבלאות המקור (הצלב 2 עמודות) כמוצע בתמונה והרץ את הקוד שלהלן.

קוד:
Sub Micky()
     For Each Sh In Sheets
           If Left(Sh.Name, 4) = "נושא" Then
              LRSH = Sh.Cells(Rows.Count, 2).End(xlUp).Row
              For R = 6 To LRSH
                    If Sh.Cells(R, 5) <> "טופל" Then
                        LRMAIN = Sheets("ראשי").Cells(Rows.Count, 6).End(xlUp).Row + 1
                        Sh.Range("C" & R & ":F" & R).Copy Sheets("ראשי").Range("G" & LRMAIN & ":J" & LRMAIN)
                        Cells(LRMAIN, 6) = Sh.Name
                    End If
              Next
           End If
     Next
End Sub

חזרתי להגיד תודה

לקחתי חלקים מהקוד לשימושים אחרים..
את בעייתי המקורית הצלחתי לפתור ואפילו בשני דרכים שונות.
&nbsp
שוב תודה .
פורום מדהים.

אם

אם כל הנתונים יהיו בגיליון אחד יהיה מאוד קל לעשות טבלת ציר ולקבל את בקשתך.

ziv98

Member
ריכוז הנתונים בגיליון 1

יש לא מעט היגיון בריכוז הנתונים בגיליון אחד, אבל...

אם מרכזים את כל הנתונים בגיליון אחד- מה ההיגיון לבנות טבלת ציר ?
סינון פשוט על עמודת המספר ייתן את התוצאה, בלי "להשקיע זמן" בבניית טבלת ציר, בלי לדאוג לריענון שלה אחרי כל שינוי ובלי "לתפוס מקום נוסף" בחוברת העבודה: גיליון אחד בכל החוברת נותן מענה מלא.

למעלה