סיכום לפי תנאי באקסל

שמוליקש

New member
סיכום לפי תנאי באקסל

עובד על win10 ,אקסל 2013
החלטתי לרשום את ההוצאות שיש בפרדסים בטבלת אקסל ואני מתקשה שיהיה לי סיכום הוצאות לפי זן וסיכום לפי חלקה.
בקובץ המצורף בתא סה"כ הוצאות לימון אני צריך לסכם את כל ההוצאות של שטחי הלימון, וכמובן כך לתפוז וכו' , איך לסכם את עמודה D לפי סוג הפרי (לימון, תפוז, אור ). באופן דומה ארצה לעשות סיכום לפי חלקה למשל סה"כ הוצאה אור חירות.
כמו כן איך לעשות שבעמודה A בגליון הראשון (הוצאות פרדסים) תהיה בחירה של רשימת החלקות מגליון השני עמודה A (חלקות וגודל חלקות), כרגע אני כותב ידנית אבל בחירה מהרשימה תהיה קלה יותר ונכונה יותר.
תודה
שמוליק

u333

New member
תשובה חלקית - ראה תמונה

הנוסחה היא עבור הטבלה התחתונה בגיליון "הוצאות פרדסים"
לא כל כך הבנתי את שאר השאלות.
מלא את הטבלה העליונה ידנית כדי להסביר את מה שאתה צריך.
השאלה האחרונה בכלל לא ברוה. תן דוגמא.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אחת האפשרויות - לשאלה כפי שנשאלה - מוצעת בתמונה שלהלן...

יהיה נחמד, אם תשתדל להיות עקבי בכמות הרווחים במחרוזות התאים הצבועים בצהוב.

u333

New member
תרשה גם לי להעיר

הנוסחה האחרונה שלך (נוסחת המערך) לא נותנת מענה כאשר המילה המבוקשת (במקרה הזה "טבורי") אינה המילה הראשונה בעמודה A.
לכן התוצאה בטבלה - בתא G4 שגויה - היא צריכה להיות 4,800 .
אני מציע לכן את הנוסחה הבאה - שהיא גם יותר קצרה וגם עונה על הבעיה שהעליתי.
{=SUM(IFERROR(FIND(TRIM(RIGHT(SUBSTITUTE(F2," ",REPT(" ",93)),93)),A$2:A$28)>0,0)*D$2:D$28)*(F2<>"")}
החלק האחרון בסוף בא להבטיח ששורות ריקות לא יניבו תוצאה.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
גם לך מותר, אחת לתקופה, להיות צודק . . .

זו היתה דוגמה, מאלפת, לאיך לא להגיב כשנחפזים לצאת להתארח אצל הנכדים.

מי טווה כאן, לא אחת, את הפתגם: "החיפזון מהשטן"

...ויפה שזכרת שאין צורך להשתמש ב'מינוס' 'מינוס'...

מיכאל אבידן

Member
מנהל
בחירה מתוך רשימת חלקות = 'אימות נתונים' . . .

חפש, ב"גוגל", מידע אודות הנ"ל ו/או אודות: EXCEL DATA VALIDATION

ziv98

Member
טבלת ציר

כאשר השאלה מתאפיינת באמירה כמו: "באופן דומה ארצה לעשות סיכום לפי חלקה למשל" הפיתרון הקלאסי הוא טבלת ציר, שמאפשרת חיתוכים שונים באופן מהיר.
לטבלת ציר יש מגבלות (למשל צריך לזכור לרענן אותה), והיא קצת יותר מורכבת ללימוד מאשר תגובה בפורום, אבל היא תאפשר לך לחלק לפי חודשים(*), חלקות, סוגי פרי, גם וגם (חלקה / חודש) וכו'.

(*) המלצה - תאריך באקסל כותבים כתאריך עם מפריד "/". זה יעזור לך בהמשך לחתוך לפי חודש / שנה. לא כותבים "תאריך - תאריך", אלא מפרידים לשתי עמודות. אתה יכול להחליט שאם העבודה היא של יום אחד, עמודת "עד" תישאר ריקה.

שמוליקש

New member
אין לי מושג מה זה טבלת ציר נראה לי שמה שהציעו

חברנו u333 ו מיכאל אבידן יעבוד אצלי זה יהיה ממש טוב בשבילי, ויענה על מה שאני צריך. אין לי צורך להוצאות לפי חודשים וכדומה. אני רק מקווה שיהיה הכנסות

למעלה