איחוד רשימה בטבלת אקסס

HassiD

New member
איחוד רשימה בטבלת אקסס

שלום רב. מדובר באקסס 2016, אני מתנצל מראש שלא העליתי את הקובץ, פשוט הוא קצת גדול בשל ריבוי תמונות, אני אנסה בהמשך לצמצמם אותו בשביל מה שאני צריך כאן ולהעלות, אבל בינתיים...

אני מנהל רשימה של ספרים שקניתי/קראתי. בכל שורה/רשומה כתוב ספר אחד עם תאריך קניה, ותאריך קריאה (לא בכולם יש את שני התאריכים).
אני מנסה ליצור שאילתה שתיתן לי כמה קראתי וכמה קניתי בכל חודש.
הבעיה שלי, שאם אני מבקש ממנו שיציג לי שאילתה לפי חודשי קריאה - יהיו חלק מנתוני הקניה שלא יהיו (או הם היו בחודשים בהם לא קראתי כלום) ולהפך.
ניסיתי לעשוצ טבלה שמשווה לפי קריאה וטבלה שמשווה לפי קניה ואז להשתמש עם UNION, אבל חוץ נוצרות שורות כפולות, ובעצם איחוד גם לא יהיה מדויק, כי יש חודשים שיופיעו גם ב-2 הטבלאות ובעצם יסוכמו פעמיים.
יש למישהו רעיון אולי.
תודה.
(אני בינתיים אנסה ליצור טבלה לדוגמה לפחות כדי שיהיה מובן יותר)

HassiD

New member
מצרף קובץ

יש בו טבלה, ו-2 שאילותות.
בכל שאילתה יש סיכום של דבר אחד (קניות/קריאות) בחודש.
אני מנסה ליצור שאילתה אחת שיש בה בעצם 3 עמודות:
חודש (עם שנה)-קריאה-קניה.
ככה שאוכל לראות כמה קראתי לעומת כמה קניתי בכל חודש.
(מסתבר שאי אפשר להעלות קבצי אקסס. מצרף קישור:
[URL]https://mega.nz/#!ZhQ1jL5D!CSmwV5hPUHjIDwQLL5ZwFKRzbSzbCWGs-h-M6TByDMc[/URL]

ziv98

Member
שאילתת union

ה"פטנט" הוא לייצר שדות שונים עבור מקור מידע שונה ב - union:
1. צור 2 שאילתות: אחת מציגה קניה (/קריאה) כך שהשדה הראשון הוא החודש, סינון על תאריך קניה (/קריאה) אינו ריק, 1 עבור שדה "נרכש" (0 עבור שדה נרכש), 0 עבור שדה "נקרא" (1 עבור שדה "נקרא").
2. עבור לתצוגת SQL והעתק את 2 השאילתות:
2.1 שאילתה מתחת לשאילתה
2.2 מהשאילתה הראשונה בהדבקה מחק את ה ";"
2.3 בין השאילתות הוסף union all (בדוק את ההבדל בינו לבין union !).
3. בנה שאילתה שסוכמת את שאילתת היוניון.

יכול להיות (לא התעמקתי) שאפשר לייצר את הכל בשאילתה אחת, אבל זו דוגמה מצויינת למקום שאפשר להשתמש ולהכיר שאילתות union.

שאילתת היוניון הסופית:
קוד:
SELECT Format$([ספרים].[תאריך קריאה],'mmmm yyyy') AS [תאריך קריאה By Month], 1 AS rd, 0 AS buy
FROM ספרים
WHERE (((ספרים.[תאריך קריאה]) Is Not Null))

union all

SELECT Format$([ספרים].[תאריך קניה],'mmmm yyyy') AS [תאריך קניה By Month], 0 AS rd, 1 as buy
FROM ספרים
WHERE (((ספרים.[תאריך קניה]) Is Not Null));
כללי:
באקסס עדיף (תמיד) לעבוד עם שמות טבלאות ושדות באנגלית (גם אם תבחר לקרוא לטבלה sfarim). בכל העורכים (vb/שאילתות) - העברית מקשה על העריכה והקריאה.

מצ"ב צילום מסך של אחת משאילתות המקור.

HassiD

New member
נהדר!!! תודה רבה!!

עבד לי מצוין!!

ותודה על ההמלצה לשינוי השמות. אם אני אשנה עכשיו את השמות של השדות, זה ישפיע על שאילתות/טפסים שעשיתי? ז"א יש טעם להחליף עכשיו את השמות או ש"אם זה פועל עדיף לא לגעת..."?

למעלה