האין התפילה בזבוז זמן לריק?

f r e e b i r d

New member
לא הייתי בתנועת הפוקולארי

הם בעיקר נמצאים בחיפה לא? אבל הייתי בצופים וכעת אני חברה בכמה שביבות شبيبات.

lion 7

New member
גם בחיפה ,בירושלים

זו תנועה קתולית שחבל על הזמן.. אני מכיר אישית חברים בתנועה האלה, וגם חבר שהצרטף לשינה שטאט...

lion 7

New member
יש גם האגודה המאוחדת לבפטיסטים

שמרכזה ברבת עמון. תעשי חיפוש בגוגל בשפה הערבית תחת הערך (מעמדאנים נאסרה) בפטיסטים בנצרת ויש לך אתר משלהם בשפה האנגלית וערבית...

הבישוף הזה אבו אלעסל קשור

לאבו קסטרו בעל החנות של הקלטות? זה שהיה קומוניסט וישב בכלא אחרי שמכר קלטות של מרסיל כליפי?

f r e e b i r d

New member
ושו יעני? פש פיהא אישי

עילית אבו אל עסאל עילי קבירי בעדין זמאן קתיר כאן פי שיועיי ומש אל כול קאן ביסבב אימאן בל שיועיי, כפי שאני יודעת הם כבר לא שיועיי.

lion 7

New member
לא משנה מה הכוון הפוליטי

אנא באעריף כתיר שיועייה או גאבהאויה , אלי ביסאלו בילכנאיס. אז מה? חחח

קוכולין

New member
ליון, עצה עבורך

הודעותיך מעניינות מאד, אבל קשה לקרוא אותן. האם תוכל לחלק את ההודעה לפסקאות בפעם הבאה, כך שיהיה יותר קל? תודה.

lion 7

New member
בסדר אני מתנצל

אולם גם גלישה סלולרית, היא די לא מתאימה לקריאה במחשב.. סליחה ואשתדל לעשות פסקאות בין המשפטים..

איבן Najy

New member
אם קוראים בעיון מבינים

ליאון חושב בערבית שהיא שפה עשירה ומתרגם לעברית שהיא שפה דלה ורזה אם קוראים את ההודעה פעמיים מבינים.

אלי ו.

New member
והאנשים לא חשובים?

למה להתרכז רק בהשפעת התפילה על האל ולא על השפעת התפילה על המתפללים?

pembencipolisi

New member
השפעת התפלה על המתפללים היא דבר אחר

יש למתפללים צורך נפשי בתפלה, אבל המטרה של הבקשות היא להועיל בדברים שאדם חפץ בהם, כל אחד בעמיניו. ומה מקבל המתפלל ? שום כלום חבל על הזמן...

אלי ו.

New member
אה, ומהי מטרת המצוות?

האם אתה באמת חושב שלפי האמונה היהודית לאל יש צורך שהמאמינים יתפללו אליו 3 פעמים ביום, יגבילו את התפריט שלהם, לא יעבדו בשבת וכן הלאה?

pembencipolisi

New member
הפולחן , כמו תפלה 3 פעמים ביום ,

ציצית, תפילין, שבת, כשרות, חגים , מילה (כנסה לזבר הגברי) נדה (כניסה אל אבר המין הנשי) וכל שאר הדרישות הם האמצעים המתוכחמים משהו של היהדות לשלוט על כל מעשה של בני האדם כדי שלא יעזו, מרוב פחד , לחרוג מן הדרישות, פן יבולע להם מאותו אל שלא אכפת לו להפקירם בכל ענין. אבל המאמין חושב שאם התפילין לא תהינה מונחות כראוי, אלהים ידפוק לו את הצורה בהזדמנות שימצא לנכון, או יתנקם באשתו וילדיו או בפרנסתו ... לכן מרב פחד המאמין דבק בפולחן, חושב שמעשיו קרבותיו נדריו ותפלתו יועילו. דרך אגב, לא רק היהדות תפסה את ה"פטנט " של השליטה בכל מעשה של המאמינים. גם האסלאם חודר לכל פרט בחיי המאמין, וגם ההינדואזם. אבל למען האמת: אמר אפיקורוס : אין טעם בעשית תפלות קרבנות נדרים ומעשי כשפים כי האלים למרות שהם מבורכים ובני אלמות אין להם ענין בעשי בני האדם. לאל(ים ) אם ישנם לא אכפת אם תחיה , תשרוד או לא, או תתפגר , תשדד תאנס תהרג בתאונה או תיהנה בחוף הים. ליהדות יש גם משפט לענינים אלה "עולם כמנהגו נוהג"....

למעלה