בהודעה נפרדת.

Biblerule

New member
בהודעה נפרדת.

אני חייב להבהיר משהו... אנטוליו הוא באמת נהיה פה מניפולטיבי לא קטן. ההתנהגות שלו אני לא רואה בה אנטישמיות שינאת גזע השמי הוא שונה פשוט את הדת עיקרי הדת או אנשים שמנצלים את הדת (בכלל) ואת היהדות בפרט מכיוון שהוא גר פה בארץ כמובן.. אז... ליון כתב שאנטוליו הוא דמות נערצת לא שהוא מעריץ אותו... מה היא בעצם דמות נערצת? מישהו שאפשר ללמוד ממנו או לראות ולנסות להבין את פועלו... אז בואו באמת ננסה לראות מה הוא פועלו של אנטוליו? מדוע הוא נערץ? לדעתי איך שאני רואה את התגובות של אנטוליו הוא פשוט מישהו ממש מניפולטיבי ויודע פשוט לגרום לויכוחים לא קטנים ולשירשורפלצתיות שסתם חוזרים על עצמם. הוא מנסה לתקן את העוול שגורמות הדתות לפי דעתו... ואם זה לא בדיוק המקום לכך אז צריך להקים מקום לכך. בכול זאת תיראו איך הוא מתמרן פה את הפורום בנאדם שיכול לגרום לכל כך הרבה אנשים להסתובב רק בעזרת האצבע המורה שלו (שאיתה הוא בטח מקליד) אינו מישהו נערץ? אינו מישהו שיכול להחשב נערץ? אני לא זוכר שליון אמר שהוא מעריץ את אנטוליו הוא לא התכוון לזה שהוא מעריך כל מה שאנטוליו עושה... אני חושב שליון התכוון שהוא מעריך את זה שאנטוליו מנסה לתקן את מה שהוא רואה כעוול ובכל זאת אם הוא מתמרן אותכם אנטוליו הוא לא בנאדם מטומטם. ואנשים שאינם מטומטמים לדעתי יכולים להחשב כנערצים... או התכונה שלהם נערצת בכל אופן. כשליון אומר לפגע רע שהוא נבלה... ישר עולות בכם אסוציאציות לביטוי הרחוב או של הזקנים המתווכחים "נבלה נבלה..." אך לא לזה אני חושש שליון התכוון. תיראו ליון לא גר בעיר ישראלית ממוצאת פה עד כמה שידוע לי ולא יודע עם יוצא לו להשתמש בביטוים כאלה כקללות ואני ממש בספק אם הוא מקלל... כשהוא מתכוון שפגע רע הוא נבלה.. הכוונה לא לקללה חריפה אלא למישהו שעושה רע שמביא רעות ומרחיק אחרים. (הרי מה זה נבלה? זה פגר שמביא נשרים וכו' וחיות שיצא להם שם רע או לפחות חיות מסוכנות שטורפות) אנחנו רובנו רגילים לחשוב על ביטויים כאלה ואחרים כעל משהו שנוצר בעקבות שימוש שונה במילה.. אנחנו מפרשים את אותם ביטויים אחרת.. תפנימו את זה אנשים... אל תתנהגו כטיפשים! אנטוליו ממש "תאווה לחיך" איך שדימית את עצמך לישוע אך לדעתי זה ממש זילזול מוגזם וממש חוסר כבוד שהפגנת אבל ממש גרמת לבלאגן ולשירשורפלצת ועכשיו גם ליון מושמץ. אז חבר'ה רק שתדעו שליון הוא בן החברים הותיקים פה שמנסים שיהיה ויגיע כבוד לכולם ותורם מהידע שלו ומהמחקרים והקריאה שלו. זה שכולנו מפרשים הודעות של אחרים אחרת צריך לקחת בחשבון איפה הם חיים. זה ממש עוול שעשיתם לליון.. הוא התכוון למשהו אחד ואתם לקחתם את זה לצד השני.. זה כמו שמילה אחת בשבילי פה תגדיר משהו ממש חיובי בשביל מישהו אחר זה יהיה כקריאת תיגר משהו משפיל שאני מזלזל בו שאני אומר לו "אני יותר טוב ממך אתה סתם אבק לידי אתה לא שווה אפילו להיות על נעליי." אז באמת תיהיו רציניים קצת. אתם באמת חושבים שליון יקלל בכוונה בביטויים חריפים? ואיך הגעתם למסקנה הטיפשית הזאת שליון מעריץ את אנטוליו אני לא מבין. זה די יצא מהקשרו.. אבל כרגיל.. חבל ששחכתי את הביטוי הנכון לקרוא למאבקי כוח וידע חסרי תועלת של אנשים שמנסים לתפוס עליונות או כבוד יותר מהאחר... אחחחח כמה משעשע וגם כמה עצוב לראות את המבוגרים של ימינו מתווכחים כמו חבורה של זאטוטים שעדיין לא יודעים מה קורה סביבם... אני מניח שגם את דבריי תוציאו מהקשרם.. זה די סביר הרי כל דבר אפשר כבר להוציא מהקשרו פה בפורום אז חבל שאני אמשיך לבזבז דיו וירטואלי. שבת שלום וצום קל אך מלא בסיגוף עצמי למי שיצום.

lion 7

New member
אבהיר שוב במלים פשוטות

אנטוליו קודם כל בן אדם כמו כל אחד אחר, לא פחות או יותר, קשה לי לראות אדם שמתנפלים עליו בגלל שיש לו זכות דיבור ולראות תורת חייו, אם היא שונה מאחרים. ההערכה היא לאישיות שלא עושה חשבון , שמן הסתם דומה לאלה שנולדו עם חופש בחירה חופשית שלא רואים אותה הרבה בחיים. אני הערכתי חלקית ממה שאמר על הצביעות של בני אנוש, על העם שלו ודתות אני לא התיחסתי, וכן אנשים כאן רואים את הדברים כהתגרות, עשו לינץ` באדם, לכן מבחינה מוסרית הצעתי לתמוך בו, וגם כאן אני לא מתחרט. התמיכה זו לא היתה סיבה למסיבה של אדם שעושה פרובקציות בפורום, מתנפל על כל דעה שלא מתישבת עם עולמו, מכתיב לנו נוהל שדי לנו עם תקנונים שהם מגבילים חופש הביטוי. נכון הוא רב עם כולם ומבקש להתמנות למנהל, עם זאת מה שגרם לי להיות עם אנטוליו בצד ואחרים שתקפו אותו בלי הרף מכאן , שתמכתי באנטוליו הוא לא מצא חן בזה, וכפי שמשחק אותה פגע רע סדרתי במובן המלא של הביטוי, הוא השמיץ אותי וכינה אותי אנטישמי!!! זוהי היא הדמות שרוצה לנהל ולחסום מה שבא לה כאן.. ממש מזכירה לי שלטוני חושך שעברו מהעולם הזה, לקרוא לו נבלה זה היה אחד הדברים שלא כתבתי אותם מעודי,אבל זה כלום מהביטוי נגד אדם גולש שהוא יודע מוצא אחד כמו אנטוליו(ממוצא רוסי) והיה קל לו לצרף עוד גוי ערבי לרשימת האנטישמים. האם אלי ו. לא קרא את המילה הזאת מחברו הפגע רע זה., לא ראו את הביטוי הזה נגדי? אני אנטישמי? למה? בגלל מה? זה עוד סיבה למנות מנהל שלא ימהר לקרוא לאנשים שבאים מרקעים שונים, ממוצא ערבי, או דת אחרת. זאת הדמות הנערצת אצלך מר אלי ו. . אחרי מליון תיאורי גנאי נגד אנטולי , כבר התרגלתם להסתיר בינכם אנשים שלא מוכרים לנו, ולתמוך בהם אפילו אם קיללו אותי בביטוי הזה אנטישמי? מה זאת אומרת שכן ראיתם המילה נבלה, ולא ראיתם אפילו התעלמתם מהשמצתי במילה הזאת שאני לא חושב שיש אדם הגון או מפגר יכול להתבטא בה נגדי. חבל לכם על בזבוז זמן ושאלות על הנצרות שאתם משמיצים אותה בשם דיונים וכלאם פאדי.. תראו איפה אתם שכאשר אדם יהודי מאמין במשהו השונה מתפיסתכם האישית, הוא מומר , איפה אנו חיים באיזה מאה? אני משתדל לא להיות בענין פרטי כמו שאתם משננים. כאילו אם הייתם נבונים לא היה אדם אחד מבקש להיות משיחי.. או מאמין בדרך הנוצרית. וכאשר אדם כמו אנטוליו מותח ביקורת עליכם אתם משתוללים. בושה

אתה מגן כאן על האדם הלא נכון

הודעותך בפורום מוסיפות לעתים קרובות מידע שאין כאן להרבה אנשים מתוך כוונה טובה לדיון וסובלנות כנה אולם נדמה לי שבמקרה זה הסובלנות שלך מובילה אותך להגן על מי שאינו ראוי להגנה. אנטוליו לא הותקף כאן על כך שהוא משיחי (כי הוא לא) והוא לא הותקף כאן מפני שהוא מציג את עצמו כמאמין בג'יניזם. הוא גם לא הותקף בגלל התענינותו במיסטקנים מוזרים במיוחד. הוא הותקף משום שהוא חוזר שוב ושוב על טענות אנטישמיות באופן מובהק הכוללות תמיכה בגירוש ספרד ובהמרה המונית תחת איום וגם ביצוע של רצח לא רק של יהודים אגב אלא גם של מוסלמים. הוא הותקף בגלל תמיכתו בתורת הגזע ולמעשה בשל תורות שכאשר מחברים אותם מתגלה דמותו של ניאו נאצי. נדמה לי שאם תבדוק בין המתנגדים לאנטולויו מצויים גם אנשים שהגנו לא מעט על חופש הביטוי בפורום ועל אנשים בעלי דעות שונות כמו אלי ו. למשל כך שלא מדובר פה בהתקפה סתמית. לא מדובר כאן במאבק יהודי נוצרי אלא פשוט שמישהו ששולל לחלוטין את זכותם של היהודים להתקיים ולוקה בשגעון גדלות. לטעמי יתכן בהחלט שהדרך הנכונה אינה לחסום אותו אלא פשוט להתעלם ממנו וכך אעשה מעתה אולם עדיין אין סיבה להגן עליו.

masorti

New member
האסטרטגיה שלך שגויה...

מאנטישמיות אסור להתעלם, אלא יש לעקור אותה מהשורש בכל הכוח כולל באגרוף המכוון לפיו של האנטישמי. במקרה שלנו מדובר על חסימה בפורום. את שיטת ההתעלמות ניסו יהודים במשך מאות שנים, והתוצאות ידועות.

אנטוליו

New member
שמע, ילד, מהודעתך הארוכה והמבולבלת

במקצת הבנתי רק שאתה מאשים אותי שאני מניפולטיבי וגורם למריבות וויכוחים מיותרים, ולא כך הדבר. מי שכן כזה, מי שכן מחרחר ריב ומדון, הוא מיודעינו מסורתי, ואחריו משתרכים פגע ושאר "חכמי" הפורום. הם מתחילים את המריבות, וכשאני משיב להם, הם מכנים אותי אנטישמי ודורשים את חסימתי, כי אינם מסוגלים להתמודד איתי במישור האינטלקטואלי ולהשיב לי בצורה הוגנת. וזה הריטואל הקבוע: אני מביא את הציטוט מאת גדול המיסטיקנים מקס היינדל באיזה נושא, מיד קופץ מסורתי וממהר לכנותו "אסטרולוג אנטישמי", וכשאני מעז להשיב - מתחיל כל הבלגן וכל ההשמצות. אני בטוח שאם היו חוסמים רק את מסורתי, שמנבל כל הזמן את פיו ויורק עלי, לא היינו צריכים כאן בכלל את מנהל הפורום, והעניינים היו מסתדרים על הצד הטוב ביותר, כמו שקורה בפורום לפילוסופיה.

Biblerule

New member
והנה אני שם את קלפיי על השולחן.

תיראה אני ראיתי את התגובות האחרונות של כמניפולטיביות. איני יודע מה המטרה האמיתית שלך.. הייתי די בעדך גם כן.. אך.. אין משהו שאני יכול לעשות אני רואה אותך כעת כדי מניפולטיבי או משתמש בדברים שבי אישית לא ממש פוגעים אבל הם נראים לי כמו קצת זלזול (לא מכוון אבל.. מוריד מערך של משהו בעיני אחרים). תראה אתה לדעתי לא אנטישמי... אבל אתה אנטי יהדות... ויש עוד כלפחות מיליון כאלה בארץ.. זה לא משנה לי... אני לא בעד או נגד הדת היהודית המודרנית. חבל לי אבל שסתם זורקים עליך שאתה אנטישמי ושליון הוא גם אנטישמי.. כשבעצם זה לא ממש מוכח. ולכן אולי זה גם טעות מצידי לקרוא לך מניפולטיבי.. אבל זה היה גם בתור דוגמא. ושוב כתבתי את התגובה למעלה כי אנשים מפרסים גם את הודעותיו של ליון בצורה שגויה מאד.. אתה נערץ למה? מכל מיני סיבות שיש לו או למישהו אחר. הוא לא אמר שהוא מעריץ אותך. אתה בעודך מודע שאתה כופר בדתות אבל האשימו אותך בסוג של מיסיונריות או בניסיון לחיסול העם השמי. אבל זה לא בדיוק נכון... (לדעתי) ואתה רק אומר מה שלדעתך היה מונע בעצם את הסתערות כל הוולגרים מחו"ל על יהודים שם... תראה אם יחסמו את מסורתי אולי זה כבר לא ימנע את הויכוחים כי ה"ידיעה" על זה שאתה "אנטישמי" חילחלה לראשי קבוצה מחברי הפורום. תיראה אי אפשר להגיד לאף אחד להקשיב לדבריך.. לכן אולי כבר כדאי שתגיד את דבריך.. מישהו אחד יקח את זה ברצינות וללבו ודעתו ומישהו אחר לא.. אין מה לעשות לא תוכל להשפיע בקשר לזה ממש.. חבל להיכנס לדמגוגיה הפורומיסטית ששוררת כאן.. שבוע טוב לחברי הפורום.

אז גם אני אשים את קלפי על השולחן:

כשהגעתי לפורום ראיתי את ההשתלחות של מסורתי באנטוליו והנחתי, מתוך היכרות ארוכה בפורומים אחרים עם מסורתי, שהיא אינה מוצדקת. מי ששכנע אותי באנטישמיות של אנטוליו הוא אנטוליו עצמו- ולקח לו שבוע לשכנע אותי.

NimrodOZz

New member
תעשה טובה ותפסיק

אתה מנסה לסנגר על כל העולם במקום לראות את הדברים כמו שהם. אני לא יודע איך העברית של ליון, אבל מהודעתך נראה כי גם העברית שלך לא משהו. להעריץ מישהו זה להעריך מישהו בצורה כל כך קיצונית מתוך ההכרה שאינך יכול להשתוות לו. אם ליון כותב שהוא מעריץ את אנטוליו מבחינתי או שהוא לא מבין מה משמעות המילה הערצה או שהוא באמת מעריץ שונא מקצועי. מתוך כך הוא מעריץ את פתרונותיו של אנטוליו לתחלואי העולם: העלמות העם היהודי, הפיכת מה שישאר מהאנושות לצחוני והכחדת המין האנושי. זה נראה לך דבר שאפשר להעריץ? לסיכום: ליון איננו יהודי ואתה לא רי לוי יצחק מברדיטשב אז תפסיק לנסות להבין מה הם אומרים. יש להם אצבעות ומקלדת והם מסבירים את עצמם הייטב.

Biblerule

New member
והינה.

אני לא אנסה להסביר אותם.. אני מנסה להגיד שמה שהם אומרים יכול להיות בעל משמעות שונה ממה שאתם חושבים/או אומרים כשאתם מכירים את המילה. לא אכפת לי באמת מה ההגדרה של מעריץ ולפני כתיבת ההודעה (כניראה די דבילי אבל) לא חיפשתי פירושים מילוניים. אני לא יגן על כל אחד ולא אסנגר כל אחד זה די דבילי.. אבל אני חושש שזה טעות לפרש כל ביטוי לפי איך שאנחנו מכירים אותו ואלי גם היה לי כדאי לחפש פירושים נוספים למילים מעריץ/נערץ. ליון אמר שאנטוליו נערץ אבל לא אמר למה הוא נערץ.. אם הודעתי שוב מבולבלת אז... בעצם אני לקחתי את דעתי בקשר למילים ונתתי הגדרה שעלתה לי בראש למילים הללו בלי לבדוק קודם במילון.. לך יש פירוש מסויים למילים האלה או שאתה חיפשת במילון.. (כבר כמה שנים שאני לא מחפש פירושים במילון אלא אם כן זה מילון אנגלי עברי). אז אני מנסה להגיד שלא כל דבר צריך לפרש כפי מה שאנו מכירים כי מישהו אחר יחשוב על אותה מילה בדרך אחרת... פגע רע סידרתי אם אתה קורה את ההודעה הזאת אז: אתה אולי הכרת את מסורתי בפורומים אחרים.. ושוב זאת דעתך שאנטוליו אנטישמי... לדעתי לא.. ולא כזה אכפת לי. אני רק רואה אותו כנגד הדת עצמה כפי שהיא כיום אולי זה במידת מה אנטישמיות אך הוא לא אומר שיהודים הם גזע נחות ואין להם זכות לחיות או שהם צריכים להיות עבדים או משהו כזה... אז אתה נפגע מדבריו כניראה.. אני לא. אני איני רואה בזאת אנטישמיות ממש.. וסך הכל לא צריך לשכוח שהוא רק עוד קול שצף ברשת... יש עוד אנשים כמוהו.. האם תנסה למגר את כולם? או שאנטוליו הוא מטרה מספקת? אבל כניראה קרו כאן כמה דברים בזמן שלא ביקרתי בפורום אם כולם פיתאום מוסתים נגדו אך אני עדין מפקפק בכך..

למעלה