לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
91319,131 עוקבים אודות עסקים

פורום תאולוגיה ודתות שונות

תיאולוגיה מיוונית: תיאוס - אלים לוגיה - לימוד. על פי ההגדרה, התיאולוגיה עוסקת במחשבות על אלוהים, קיומו/ה ומאפייניו/ה חוקותיו/ה ושלטונו, ובדוקטורינות דתיות שונות. (אני מקווה שאתם מעריכים את הטרחה הנוספת שלי בכתיבת כל ה´הוא´ או ה´היא´ האלה… ובאמת… מנין לנו לדעת אם אלוהים זה ´הוא´ או ´היא´ או משהו שלישי או רביעי או…? ואולי בכלל יש ריבוי אלים? ) פורום זה עוסק בכל היבטיה של האמונה הדתית עצמה (לא רק יהדות, נצרות, איסלם, בודהיזם או דת ממוסדת אחרת) - החל מהזיקה הדתית הטבעית (דת אישית או דת טבעית), וכלה במתודות התיווך השונות הקרויות דתות, או דתות חדשות (כתות). הנחת העבודה היא שאם הגעת עד הלום, אין צורך לשכנע אותך בקיומו/ה של כוח מכוון בבריאה, ולכן אין טעם לדוש כאן בסוגיית האתיאיזם הנושנה, או לצאת בהכרזות בסגנון ´תשכנעו אותי שיש אלוהים´. אם יש לך דעה - אשמח לשמוע אותה מנומקת באורח ענייני, המבוסס על כמה שיותר היגיון ישר וסימוכין (וכמה שפחות קישורים לאתרי הטפה דתית בבקשה). זה המקום לדון בתפיסות בנושא צדק מוסר ואתיקה, אזוטריקה, אוטוריטה דתית, פילוסופיה, חוויה דתית, התנסויות אישיות, אבולוציה, חוקי סיבה ומסובב, הארה, תפקיד האדם עלי אדמות, אחריות אישית, התפתחות אישית, אמונות דתיות, היחסים בין הדתות, שכר ועונש, חיים שלאחר המוות, חיים שלפני המוות, גן עדן וגיהנום, מהו חטא, מצוות דת ומשמעותן, טכסים דתיים, הפלות, עונש מוות, התאבדות, הריגת חסד, ליברליזם, שמרנות, אנושיות, רוחניות, אוקאלט, רישומים אקאשיים, חילופי העידנים, מיתוסים, אגדות, חוויות של כמעט מוות, היקום וברואיו, אהבה, נתינה, משמעות חיי אדם, הצצות אל מעבר לפרגוד , משיחים ושליחים, מצב העולם, אחרית הימים, תחושת שליחות, , …, …, …, …, ואם מעמיקים בכך עוד קצת, רואים ש… בעצם כל נושא שבעולם, מנקודת ראותך שלך. אך אין זה המקום להפיץ בשורות דתיות בסיגנון השיווקי המאוס של: ´אני היחיד שיודע ואם לא תסכימו אתי, תיענשו במיתות שונות ומשונות וחלקכם בעולם הבא יקופח עד מאוד.´ אגב, פורום זה גם אינו מקום לתליית מודעות לכל דיכפין אלא מקום לביטוי דעות. ראו הוזהרתם. הודעות שיש בהן מספרי טלפון יימחקו לאלתר. התקפות אישיות לא ענייניות תימחקנה. הגבול בין וויכוח ענייני למהלומות אישיות הוא דק, ולכן יהיה על כולנו להפעיל שיקול דעת. כבוד הדדי, התחשבות ברגשות הזולת, ריבוי דעות, קישורים מעניינים, דיונים התפלמסויות ואפילו וויכוחים יקודמו בברכה, אולם גידופים, איומים ושאר מרעין בישין יישלחו לסל המיחזור, ותשבי יתרץ קושיות ומענות. שלכם בתקווה לדיונים פוריים ומעמיקים, יפעת. אושר שנית ע"י 1984אא ובפעם השלישית ע"י Immanuel Goldstein

אודות הפורום תאולוגיה ודתות שונות

תיאולוגיה מיוונית: תיאוס - אלים לוגיה - לימוד. על פי ההגדרה, התיאולוגיה עוסקת במחשבות על אלוהים, קיומו/ה ומאפייניו/ה חוקותיו/ה ושלטונו, ובדוקטורינות דתיות שונות. (אני מקווה שאתם מעריכים את הטרחה הנוספת שלי בכתיבת כל ה´הוא´ או ה´היא´ האלה… ובאמת… מנין לנו לדעת אם אלוהים זה ´הוא´ או ´היא´ או משהו שלישי או רביעי או…? ואולי בכלל יש ריבוי אלים? ) פורום זה עוסק בכל היבטיה של האמונה הדתית עצמה (לא רק יהדות, נצרות, איסלם, בודהיזם או דת ממוסדת אחרת) - החל מהזיקה הדתית הטבעית (דת אישית או דת טבעית), וכלה במתודות התיווך השונות הקרויות דתות, או דתות חדשות (כתות). הנחת העבודה היא שאם הגעת עד הלום, אין צורך לשכנע אותך בקיומו/ה של כוח מכוון בבריאה, ולכן אין טעם לדוש כאן בסוגיית האתיאיזם הנושנה, או לצאת בהכרזות בסגנון ´תשכנעו אותי שיש אלוהים´. אם יש לך דעה - אשמח לשמוע אותה מנומקת באורח ענייני, המבוסס על כמה שיותר היגיון ישר וסימוכין (וכמה שפחות קישורים לאתרי הטפה דתית בבקשה). זה המקום לדון בתפיסות בנושא צדק מוסר ואתיקה, אזוטריקה, אוטוריטה דתית, פילוסופיה, חוויה דתית, התנסויות אישיות, אבולוציה, חוקי סיבה ומסובב, הארה, תפקיד האדם עלי אדמות, אחריות אישית, התפתחות אישית, אמונות דתיות, היחסים בין הדתות, שכר ועונש, חיים שלאחר המוות, חיים שלפני המוות, גן עדן וגיהנום, מהו חטא, מצוות דת ומשמעותן, טכסים דתיים, הפלות, עונש מוות, התאבדות, הריגת חסד, ליברליזם, שמרנות, אנושיות, רוחניות, אוקאלט, רישומים אקאשיים, חילופי העידנים, מיתוסים, אגדות, חוויות של כמעט מוות, היקום וברואיו, אהבה, נתינה, משמעות חיי אדם, הצצות אל מעבר לפרגוד , משיחים ושליחים, מצב העולם, אחרית הימים, תחושת שליחות, , …, …, …, …, ואם מעמיקים בכך עוד קצת, רואים ש… בעצם כל נושא שבעולם, מנקודת ראותך שלך. אך אין זה המקום להפיץ בשורות דתיות בסיגנון השיווקי המאוס של: ´אני היחיד שיודע ואם לא תסכימו אתי, תיענשו במיתות שונות ומשונות וחלקכם בעולם הבא יקופח עד מאוד.´ אגב, פורום זה גם אינו מקום לתליית מודעות לכל דיכפין אלא מקום לביטוי דעות. ראו הוזהרתם. הודעות שיש בהן מספרי טלפון יימחקו לאלתר. התקפות אישיות לא ענייניות תימחקנה. הגבול בין וויכוח ענייני למהלומות אישיות הוא דק, ולכן יהיה על כולנו להפעיל שיקול דעת. כבוד הדדי, התחשבות ברגשות הזולת, ריבוי דעות, קישורים מעניינים, דיונים התפלמסויות ואפילו וויכוחים יקודמו בברכה, אולם גידופים, איומים ושאר מרעין בישין יישלחו לסל המיחזור, ותשבי יתרץ קושיות ומענות. שלכם בתקווה לדיונים פוריים ומעמיקים, יפעת. אושר שנית ע"י 1984אא ובפעם השלישית ע"י Immanuel Goldstein

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום הודעות המכילות מספרי טלפון, הטפות או גידופים. הודעות אלה ימחקו
תקנון הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'שלום לכולם'
שלום לכולם
11/07/2003 | 21:31
17
9
אולי מישהו יכול לתת לי מידע על הארי קרישנה? תודה רבה, וסוף שבוע נעים לכולם.
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'הארי קרישנה'
הארי קרישנה
14/07/2003 | 11:36
3
9
http://www.iskcon.net/israel/ - מידע מוטה, כי זה האתר של הארא קרישנה בישראל, אבל זה ה שיש בעברית.
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'אולי יש לך משהו באנדלית כי'
אולי יש לך משהו באנדלית כי
14/07/2003 | 23:41
1
7
אני לא יכולה לקרוא את העברית שם
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'sure'
sure
15/07/2003 | 13:22
3
http://www.religioustolerance.org/hare.htm
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'כתובת ישנה'
כתובת ישנה
16/07/2003 | 15:08
6
היי.
האתר שנתת הוא ישן, לא פעיל והכתובות בו לא נכונות.
האתר העדכני הוא: http://www.yogaoflove.org
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'עוד אתר'
עוד אתר
15/07/2003 | 17:50
6
4
לצפיה ב-'ע'
ע
15/07/2003 | 17:51
5
3
תאולוגיה ודתות שונות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אולי יש לכם מידע אם יש ארגון שלהם ב'
אולי יש לכם מידע אם יש ארגון שלהם ב
15/07/2003 | 23:08
4
7
לצפיה ב-'כן'
כן
16/07/2003 | 10:51
1
4
בארץ הם מתרכזים בעיקר באזור תל אביב
ובישוב חריש שליד חדרה
אבל אני אישית לא ממליץ לך להתעסק איתם, מדובר באנשים מאד פאנטים
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
16/07/2003 | 15:09
9
למה הכוונה "אנשים מאוד פנאטים"?
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'מספר קבוצות.'
מספר קבוצות.
16/07/2003 | 15:12
8
בארץ פועלות נכון להיום שלוש קבוצות.
האחת ממוקמת בחריש ומקיימת תוכניות במקומות שונים בארץ, כולל תל-אביב, ירושליים ויוקנעם. אתר האינטרנט שלהם הוא: http://www.yogaoflove.org
השניה ממוקמת באריאל ומקיימת תוכניות בתל אביב וחיפה.
השלישית ממוקמת בעוספיה ואחראית על הקשר של התנועה עם הדרוזים.
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'הרא קרישנה'
הרא קרישנה
<< ההודעה הנוכחית
16/07/2003 | 15:21
5
29
שלום.
להלן מספר קישורים מעניינים בנושא:
http://www.yogaoflove.org – (בעברית)
http://www.iskcondc.org/
http://www.krishna.com
http://www.krishna.com/newsite/printarticles/36_5/druze.html
http://www.harekrsna.com/science/science.htm
http://www.asitis.com/

תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'מה הכוונה'
מה הכוונה
17/07/2003 | 09:37
4
3
לאנשים פאנטים ולא להתעסק איתם?
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'"אנשים פאנטים"'
"אנשים פאנטים"
17/07/2003 | 11:27
3
6
אולי לא זה מה שהתכוון מי שכתב את זה, אבל אני אנסה לנסח את זה כך. הארה קרישנה היא אמונה הודית קדומה שהייתה קיימת מאות בשנים. למערב היא פרצה בשנות השישים, יחד עם תנועות דתיות חדשות אחרות ("כתות", כינוי שמנסה לרמוז על כך שזאת חריגה מן הזרם המרכזי ומשהו שלילי, אבל ניתן להדביק אותו העצם לכל דבר לא קונווציונלי).

עכשיו, הערכים שהם דוגלים בהם שונים מאוד מן הערכים במערב. הגרעין המשפחתי מתחלף במסגרת קומונלית, האוכל שונה, והם גם, למערבי הקונוונציונלי, מוזרים, כלומר - אוכלים מוזר, גרים מוזר, מתלבשים מוזר וכו'. בנוסף, היו שמועות, לא מבוססות, על שטיפת מוח ועל דברים אחרים - חשודים - שמתרחשים בהארה קרישנה ובקבוצות דומות.

די ברור שהם אדוקים בדתם ויתכן שינסו לשכנע אותך להצטרף אם תבקרי אותם ותגלי עניין. פנאטים? לא יותר מסמינא ממוצע לחוזרים בתשובה. למען האמת, בניגוד לסמינרים לחוזרים בתשובה, שממומנים על ידי משלמי המיסים, ההארה קרישנה מקיימים את עצמם.

אם את לא רוצה להצטרף אליהם - וסתם מתעניינת - אולי כדאי שתהיי מודעת לנסיונותיהם לשכנע אותך. מעבר לכך זה לא נראה לי מסוכן במידה יוצאת דופן. הם לא מקריבים בתולות ואוכלים להן את הכבד אחר-כך, הם בכלל צמחונים.

ותודה לעומר על הטיפ על חריש - לא ידעתי.
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'דיעות קדומות'
דיעות קדומות
17/07/2003 | 12:37
2
10
תודעת קרישנה לא נובעת במקור מ"אמונה הודית קדומה" אלא מאמונה אוניברסאלית שהיא הגרעין המקורי של כל הדתות.
"הגרעין המשפחתי מתחלף במסגרת קומונלית" – לא נכון. קבוצה מסויימת, הקרויה ברהמצ'ארים, הם אלו שאחראים על קיום מרכזים ומקדשים, הם אלו החיים במסגרת קומונלית. הרוב המוחלט של הדבקים חי במשפחות עם ילדים ועבודה יומית כמו כולם.
הערכים של תודעת קרישנה הם בסך הכל ערכים שכל חברה (מוסרית) שואפת אליהם -  אי אלימות, המנעות מהפקרות מינית, הימנעות משימוש בסמים וחיסול תאוות הבצע.
"מתלבשים מוזר" – עוד דעה קדומה. אני דבק כבר שבע שנים ואני כרגע לובש חולצת T אדומה ויש לי שיער עד הכתפיים. שוב: בהמצ'ארים יעדיפו ללבוש בגדים מסורתיים (לא תמיד) אבל הרוב המוחלט משתלב כרגיל בחברה. כ"קבוצת מיעוט" אם תרצה.
"שטיפת מוח" – עוד דעה קדומה. זה מעולם לא היה האינטרס של התנועה שאנשים יהפכו בהמוניהם לדבקים כתוצאה מדרך מכירות טובה. מי שרוצה להיות דבק מגיע לבד. אנשים שהם לא דבקים ונשארים בקשר, לומדים, מתעשרים, מתיידדים, שומרים רק את העקרונות שמתאימים להם. מה העקרונות? שוב, בסך הכל עקרונות המקובלים על כל אדם שפוי כפי שכבר ציינתי.
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'דיעות קדומות'
דיעות קדומות
23/07/2003 | 11:33
1
5
**"תודעת קרישנה לא נובעת במקור מ"אמונה הודית קדומה" אלא מאמונה אוניברסאלית שהיא הגרעין המקורי של כל הדתות" **
זה מה שאתה מאמין. עובדתית היא מגיעה מהודו והייתה קיימת שם מאות בשנים לפני שהגיעה למערב.

**דיעות קדומות**
כל הדברים האחרים שציינת רק מדגישים את מה שאני כתבתי - אנשים קוראים להם קיצוניים מתוך סטריאוטיפיזציה שלהם. אתה באמת צריך שיעור בהבנת הנקרא. לא כתבתי שהם, למשל, עוסקים בשטיפת מוח, כתבתי שבזה הם הואשמו, שזה הסטריאוטיפ.
תאולוגיה ודתות שונות >>
לצפיה ב-'להפך:'
להפך:
23/07/2003 | 20:19
6
א: תסביר לי בבקשה איך תודעת קרישנה יכולה לנבוע מ"אמונה הודית קדומה" בעוד שהיא קיימת לפני שהודו או המושג הינדואיזם היה קיים? תודעת קרישנה מקורה בוודות. נכון, כיום המקום היחיד בעולם שבו הוודות נחשבות לכתבי דת הוא הודו אבל לפני כמה אלפי שנים הוודות רווחו באיזורים נרחבים הרבה יותר מהודו. הידע שבוודות הוא הבסיס להיווצרות כל הדתות בעולם וזאת על פי נקודות מפגש בין הוודות למסורות ברחבי העולם. העובדה ההיסטורית היא שהוודות היו לפני כולם והן עדויות ארכיאולוגיות והן היסטוריה כתובה מורה לנו שהם רווחו בעולם כולו.
ב: העובדה היא כי בהקשר ל"שטיפת מוח" ציינת את "ניסיונותיהם לשכנע" בהקשר ל"סמינרים לחוזרים בתשובה". 1) מה בדיוק עושים בסמינרים לחזרה בתשובה? האם זו השוואה חיובית? 2) הפער בין "נסיונות השיכנוע" הוא שמחזירים בתשובה מאמינים שאנשים צריכים לחזור בתשובה בין אם הם רוצים ובין אם לא. מה עוד שהתנועה לתודעת קרישנה לא "משכנעת להצטרף" אלא קולטת אנשים שמעונינים להצטרף ועבור השאר רק עוסקת בחינוך והפצת ערכים חיוביים. בסופו של דבר כן רמזת על שטיפת מוח, גם אם התנגדת לשימוש במושג "שטיפת מוח" לגבי כך.
ג: באשר לסטריאוטיפיזציה – כמו עם שטיפת מוח אתה דווקא כן שיתפת פעולה עם הסטריאוטיפים הרווחים בציבור בקשר ללבוש מסויים המחייב את כל הדבקים, כביכול.
כל אלו הופכים את הטיעונים שלך לפשוט פטרוניים. "זכותם לחיות גם עם הם מתלבשים מוזר", "זכותם לשכנע אנשים להפוך לדבקים בהמוניהם" וכו'. יופי באמת שאתה רוצה לתת לנו זכויות רק על סמך סטיריאוטיפים שגויים באשר למה אנחנו רוצים.
תאולוגיה ודתות שונות >>

הודעות אחרונות

13:48 | 25.05.12 אורחים בפורום
20:17 | 04.05.11 Immanuel Goldstein
09:48 | 01.05.11 נוני718
18:50 | 30.04.11 Immanuel Goldstein
16:48 | 23.04.11 macool124
07:45 | 21.04.11 gady18
13:50 | 19.04.11 פלמוני777
08:47 | 18.04.11 Immanuel Goldstein
00:02 | 16.04.11 חדשות המזרח התיכון
17:47 | 15.04.11 אני רק עובר
12:00 | 06.04.11 הנהמוטלות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ