אני חושב שהכללים הם חלק מסביבת המחיה

HoneyBadger

New member
אני חושב שהכללים הם חלק מסביבת המחיה

נאמר ברמה מסויימת אני מניח שאם יש למכוניות אדום ולהולכי רגל ירוק אני מניח שאני אחצה את הכביש בלי להידרס, לא גורף אבל לרוב אפשר להניח.
אני חושב שברמה מסויימת גם אני מניח שהסובבים אותי לא יחצו גבולות אסורות לא רק בחוקי התנועה.
האסור והמותר זה הזכיות שלי והחובות שלי והחובות של הסובבים אותי כלפי והזכויות של הסובבים אותי ממני.

מה שאני מרגיש שקורה בפועל שאנשים לא שומרים על האסור והמותר ואז הם לוקחים לי את הזכויות שלי והופכים את החובות שלהם לחובות שלי ומפרים לי את ההרמוניה של סביבת המחיה שלי ואז אני כבר לא יודע מי נגד מי ומתי יחצו את הקווים ומתי לא יחצו את הקווים ואובייסלי זה עושה לי חרדה שאני כל הזמן מרגיש שאני צריך להיות בדריכות

נאמר במצב שמטפל מנסה ליזום קשר אינטימי עם מטופל זה בדיוק זה.

אני חושב גם בנוסף שמטפל מתוקף תפקידו בין אם הוא רוצה או לא רוצה הוא מהווה סוג של מנטור ואם הוא מפר את הכללים הוא פוגע למטופל בערכים ואני חושב שכאשר נפגע למישהו הערכים הוא לא מכיר את הזכויות והחובות שלו ואז הוא לא חשוף לכל הטוב של הסיווליזציה והוא נתון במצב שרק החזק שורד ואם הוא אספרגר קל לומר שהוא לא יהיה החזק שישרוד

alona 27

New member
גם אני מרגישה ככה, אני מרגישה שבמקום זה

אנשים פועלים בהתאם למה שהם יכולים, מתוך משחק כח. הם צריכים לפעמים לשמור על הכללים אבל כשיש להם יכולת להתחמק מזה ויש להם כריזמה אז הם יפעלו לא בהתאם לנורמות או למוסר אלא בהתאם לצורך שלהם לנצח. יש יותר מידי שאיפה לכח ושימוש בו. והם משתמשים באמפתיה הקוגנטיבית, כלומר ביכולת לזהות רגשות ומניעים של האחר בכדי לנצח.

למטפל אסור ליזום קשר אינטימי עם מטופל. לפי הפסיכואנליזה זה ניצול שדומה אפילו לגילוי עריות, המטפל הוא כמו תחליף הורה למטופל. בכלל אסור למטופל לעסוק בצרכים וברצונות האישיים שלו, אפילו לא אם הוא נעלב אפילו אם הוא כועס.
לי הייתה מטפלת שכל דבר הכי קטן היה מעליב אותה והיא הייתה כועסת מאוד כי לה מותר ואמרה לי שאני צריכה להפסיק להתנגד ולהתחיל לעשות כדבריה כי אחרת הכאבים שלה יחמירו. זה השפיע עליי בצורה מאוד קשה, עד עכשיו אני בהשפעה שלה. הדברים האלה לא צריכים לקרות, אבל אנחנו חיים בעולם שהמשחק בו הוא לא המוסר אלא הכריזמה והיכולת לשחק ולעבוד עם זיהוי רגשות, כאילו זה הסדר כאן ולא המוסר.

HoneyBadger

New member
זה גם קשה להשתקם מפגיעות כאלה

אם לדוגמא אתה חווה חוויה קשה בזמן טיפול זה משפיע לך בצורה רוחבית על המחשבה, כמו לדוגמא פגיעה מינית אז אתה מתחיל להאמין שזה בסדר לחוות פגיעות כאלה ואתה מאבד את המדד הבריא

למעלה