מה עושים עם קושי בשיתוף פעולה כאשר

alona 27

New member
מה עושים עם קושי בשיתוף פעולה כאשר

אין כסף ללכת לרופאים פרטיים. בבית חולים אין זמן לנסות לתקשר עם מטופל על הספקטרום כאשר הוא חרד ושואל שאלות, וגם משדר משהו חרדתי ומעיק.
יש כל כך הרבה פציינטים במיוחד כשמדובר בבית חולים, אין להם זמן בשבילי, אין להם אנרגיה להשקיע כדי להסביר לי איזה בדיקה זו ואם זה מסוכן אם ארעד או אזוז. אין לי מי שיעזור לי בבדיקות, וגם ספק אם חונכת או סומכת הייתה עוזרת פה, אניצריכה לדעת אם בדיקה מסוימת בעיניים עלולה לשרוט אותי במידה ואמצמץ או אזוז, אני צריכה שיגידו לי אם אני זזה, אני צריכה שיתוף פעולה שלהם כדי שאני עצמי אוכל לשתף פעולה.
ובינתיים עוברים השנים. אני צריכה אבחנה רשמית של ראומטולוג, ואין. צריך לראות למה הראייה מתדרדרת בצורה כל כך משמעותית, אבל יש כל כך הרבה פציינטים ואין זמן בשבילי, ולא יודעים מה יש לי בעיניים.
אני כל כך מנסה לשתף פעולה ולא מצליחה, כל כך רוצה שיצליחו לבדוק אותי, כל כך רוצה לענות מספיק ברור על שאלות אצל ראומטולוגים. בינתיים גם לזה אין טיפול כי אין זמן לחפש איך ניתן לעבוד איתי.

אז מה עושים? מה אחרים עושים? מה הורים עושים? ובוגרים ברמת תפקוד גבוהה? איך מתמודדים עם הצורך לקבל אבחנה וטיפול רפואי כאשר לצוות אין ידע אין רצון או אין יכולת להשקיע זמן ואנרגיה?

schlomitsmile

Member
מנהל
כ"כ מבינה על מה את מדברת

יש אולי בן/בת משפחה שיכול/ה להתלוות אלייך כשאת הולכת לרופא/ה?
מישהו שיידע לפנות אל הצוות הרפואי באסרטיביות שלא תתפרש בטעות כתוקפנות
ולהסביר מה את צריכה?
ו/או אולי אפשר לנסות להעזר ברופא/ת המשפחה:
לבקש שבתיק הרפואי יופיע שאת א"סית ואיך יש לנהוג איתך
וכמו כן שרופא המשפחה יענה על כל שאלותייך לגבי כל בדיקה שהוא רושם לך הפניה אליה.

alona 27

New member
לצערי גם רופא המשפחה לא באמת מבין

לא נראה לי שהוא מבין מה המשמעות, או איך זה משפיע על שיתוף הפעולה, או בכלל מה חשיבות התקשורת וההבדלים בתקשורת על הטיפול. אני יכולה לנסות, רופא המשפחה האחרון שלי היה אמפתי יותר, אולי אם הייתי מדברת איתו על זה הוא היה עוזר פה. רופא המשפחה הנוכחי שלי רשם לי קלונקס ואמר לקחת רק לפני בדיקות עיניים, אולי אני יכולה לנסות יותר.
לצערי לאמא שלי יש אישו עם התדמית שלה צורך חזק לריצוי וחרדה מפני מבוכה חברתית לכן היא לא מסוגלת להתלוות אליי. עם שאר המשפחה לצערי לא ממש הצלחתי למצוא נושאי שיחה כך שהקשר שהיה בילדותי הלך ודעך.

חבל שאין בקופת חולים, או בבית חולים איזשהו נוהל לגבי אנשים על הספקטרום, כאשר רופאת העיניים המומחית העבירה אותי למרפאת החוץ של בית חולים כדי שיעשו לי בדיקה שכרוכה במגע בעין כי "בבית חולים יש להם צוות גדול יותר" דווקא שם הרופא ביטל אותי באמירה "אם יש לך קושי שיעשו לך בדיקות אז לא צריך כבר" מבלי שבדק אם צריך או לא צריך.
נגיד אם הייתה אפשרות שנודיע כמה ימים מראש ואז באותה מחלקה תהיה עזרה של עובדים סוציאלים או פסיכולוגים, צריך להיות משהו, כי עכשיו כמו שזה נראה אומרים לאנשים על הספקטרום שלהם לא מגיע שיטפלו או שיבדקו אותם.

schlomitsmile

Member
מנהל
מסכימה איתך
חושבת שלרוב אפילו לא הכרחי שעו"סים או פסיכולוגים יתווכו,
מספיק שהרופאים יקבלו בהכשרה שלהם ו/או בהשתלמויות
מודעות, הבנה, ומה שמכונה "ארגז כלים".

אולי הגיע הזמן להתחיל להעלות את זה בפני הנוגעים בדבר,
אין לי כרגע כתובת מוגדרת, אבל שווה לחפש.

בינתיים, נראה לי שכדאי לך לחזור לרופא המשפחה הקודם
או בכל מקרה לעבור לרופא משפחה אחר ולנסות לקבל את עזרתו כאמור.

חיזקי ואימצי

schlomitsmile

Member
מנהל
מצאתי בינתיים שתי כתובות אפשריות לפניה
כיון שמדובר על הכשרת רופאים ואחיות, נראה לי מתאים לפנות למשרד הבריאות
https://www.health.gov.il/PniyotHazibur/Pages/default.aspx
&nbsp
כיון שמדובר בנגישות לשרות חיוני, נראה לי מתאים לפנות למשרד הרווחה
המטפל בסוגיות של נגישות לבעלי צרכים מיוחדים
https://www.molsa.gov.il/Shimushon/ContactUs/Public/Pages/ContactUsForm.aspx
&nbsp
גם אני אכתוב להם, ומקוה שעוד חברים כאן

&nbsp
ובינתיים- אל תתייאשי ואל תוותרי, חשוב שתקבלי מענה רפואי!
יש רופאי משפחה שיודעים להקשיב
&nbsp

schlomitsmile

Member
מנהל
קישור נוסף- נגישות ישראל
עמותת נגישות ישראל:
"עמותת נגישות ישראל הוקמה בשנת 1999 לקדם את הנגישות על מנת לאפשר לאנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם להשתלב בחברה, בשוויון, בזכות, בכבוד ועצמאות מרבית." (מתוך ה"אודות" שלהם)
&nbsp
טופס צור קשר שלהם:
https://www.aisrael.org/?CategoryID=3387&ArticleID=33162
&nbsp
&nbsp

אולי באלוט יכולים לעזור?

אולי יש להם מאגר של רופאים יותר "ידידותיים"? או אולי מתנדבים שמתמחים בנושא.
בדרך כלל רופאי ילדים נחמדים יותר, חלק מהכשרה זה להתמודד עם חולים שלא תמיד משתפים פעולה.
כשרציתי לקחת את הבן שלי לטיפול שיניים, אמרתי שיש לו פחד גדול מזה. ישר אמרו לי שאני חייבת רופאה מסויימת. והיא הייתה רופאה שמטפלת לרוב בילדי הגן, וקבעו לנו תור אליה למרות שהיה גדול יותר.

schlomitsmile

Member
מנהל
אולי באמת הם יהיו מוכנים להתגייס לקידום הנושא

רופאי ילדים לא יטפלו באנשים בוגרים,
וגם אין סיבה שא"ס ייאלץ לכתת רגליו לרופא שנמצא אולי במרפאה או ישוב אחר,
רק כדי להגיע לרופא שהוא בנאדם, שמוכן להקשיב למטופל שלו...
אבל אולי באמת שווה לנסות לגייס את אלו"ט לקדם
את הכנסת הקשב והרגישות לכלמיני מטופלים, עם כלמיני רגישויות,
להכשרה ולהשתלמויות של כלל הרופאים.

עוד רעיון

סביר להניח שהרופא לא נגדך אלא באמת אין לו יותר מדי זמן כי יש עוד חולים שממתינים.
אז אולי לבקש מראש, כשקובעים תור, לקבוע 2 או 3 תורים ברצף. ולהסביר למה. אם לא מסכימים במשרד - לפנות להנהלת בית חולים ולבקש שיעזרו

alona 27

New member
אנה אין דבר כזה 2 תורים ברצף

וזה לא שאלה של אם הרופא נגדי או לא נגדי. גם אני אדם, ולהחליט שלי לא מגיע שיבדקו אותי זה עלול גם לגבול בניסיון רצח כאשר זה על רקע לא ענייני. שמעתי על מקרים שגם פציינטים אלימים בדקו, אם כי בלווי של מאבטח, אז לא לבדוק פציינט שיכול להיות שיש לו משהו מסוכן כי מה? כי הוא מאוד מוזר? כי הוא מדבר בשפה מעצבנת וגבוהה? כי הוא נראה חרדתי? כי הוא מצריך סבלנות?
מי בכלל נתן להם את הזכות לקבוע לאיזה מבוטחים של קופת חולים לא מגיע טיפול? אם מטופלים בקופת חולים יצטרכו לעשות רושם טוב ונורמלי כדי שאפילו יסכימו לבדוק אותם אז לגמרי נאבד.

למעלה