פתיחת כיתת תקשורת בחטיבה

Hidden4ever

New member
פתיחת כיתת תקשורת בחטיבה

אני בתהליך של איסוף מידע ואני אשמח לשמוע ממי שהיה לו נסיון עם זה.
בישוב שלי אין בכלל כיתות תקשורת - מצד אחד אומרים שמאוד מעוניינים בכיתות קטנות בישוב (לא רק תקשורת) אבל מנגד עקב אילוצי תקציב, הם לא מוכנים להתפשר על מספר הילדים בכיתה שהם בני הישוב ובעצם מדובר בסוג של ביצה ותרנגולת.

הם רוצים מינימום של 5 או 6 ילדים שהם מתוך הישוב שלנו בקבוצת הגיל הרלוונטית שזקוקים לכיתת תקשורת כדי לפתוח כיתה כזו. הישוב שלנו אמנם בתהליך גדילה אבל מן הסתם זו לתחושתי דרישה בלתי אפשרית. בישובים יותר גדולים מתקשים באמת למצוא מספיק ילדים בני אותו גיל כדי לפתוח כיתה ומתבססים על ילדים משאר המחוז שעברו וועדת השמה ומחפשים כיתה כשהם פותחים כיתה או ממשיכים להחזיק כיתה.

האילוץ הכלכלי מתבסס על כך שלפחות לפי מה שקראתי, מועצה מקומית משתתפת בעלות של עד 30% במסגרת הקמת כיתת תקשורת וזה עוד לפני החלק של פיתוח תוכנית הלימוד. רשויות מתוקצבות מקימות כיתות קטנות גם אם יש רק ילד אחד מהישוב שלהם - המועצה שלנו מתעקשת לא לפתוח כיתה כזו למרות שיש שלושה ילדים מהישוב שזקוקים לה ודי ברור שניתן יהיה למצוא ילדים נוספים מהמחוז או ממחוזות אחרים כי יש מחסור בכיתות כאלו.

בפועל המשמעות היא שבמצב כזה לעולם לא יפתחו כיתות כאלו - מרגישה שזה מאוד יפה להגיד שיש רצון - אבל אני מעדיפה שלא יגידו כלום אם בפועל הם יודעים שהדרישה שלהם היא לא ריאלית בכלל...

מישהו היה בסיטואציה כזו? אני אשמח להצעות להיכן לפנות - מישהו שבאמת יכול להשפיע ולא רק להגיד לי כל מיני משפטים של "ככה זה ואין מה לעשות..."

schlomitsmile

Member
מנהל
כמאמר המשורר: לא קלה היא, לא קלה דרכנו...

המלצה שלי: התארגנות משותפת של הורי שלושת הילדים-
פניה משותפת לראש/ת הרשות המקומית, מחזיק/ת תיק החינוך,
גם למתי"א האזורית- התגייסות שלהם לעניין עשויה לסייע
http://edu.gov.il/hnm/heb/subject/Educational-Frames/Matya/Pages/matya-list.aspx
&nbsp
ובמקביל לאלו"ט
ולבזכות
http://bizchut.org.il/he/זכויות/הזכות-לחינוך
&nbsp
אפשר גם לקול הזכויות
https://www.allrights.co.il/
&nbsp
כדאי שכל אחד מהנמענים יידע על האחרים, זה נוטה לעתים להאיץ את ההענות...
אפשר לחלק ביניכם את העבודה, מי מתחזק את הקשר עם איזה גוף בשם כולם
לאחר הפניה המשותפת הראשונית.
&nbsp

&nbsp

Hidden4ever

New member
האמת שאני די בכיוון של מרבית ההמלצות

רציתי באמת לשמוע איך המתי"א מסייעת בנושא הזה.
&nbsp
אני בקשר עם שאר ההורים - אנחנו מנסים לאתר עוד הורים. דברתי עם אלו"ט, יש מנהיגות הורי צמיד שעושה מהלך מול המועצה והגורמים שלה. האישו כאן באמת לשכנע את המועצה שלנו ששלושה ילדים זה מספר מכובד שסביבו ניתן לבנות כיתה לילדי הישוב. מאלו"ט נאמר לי שכיתה כזו, אם תיפתח אצלנו בישוב תתמלא מהר מאוד מילדים מהסביבה ללא עוררין.

schlomitsmile

Member
מנהל
האם הם (אלו"ט) מוכנים לומר זאת גם למועצה שלכם?
ככל שיותר גורמים יתערבו למענכם, זה יפעיל לחץ על המועצה להענות.
&nbsp
כך גם המתי"א- אם תבוא גם מהם פניה, בקשה, לפתיחת כתה,
זו תהיה עוד דחיפה בכיוון הרצוי.
המתי"א היא גורם משמעותי מבחינת המועצה,
שותף לעבודה בתחום החינוך, זרוע של משרד החינוך,
אז אם השותף הזה דוחק בהם לפתוח כתה,
יש סיכוי שהם ייטו אוזן יותר מאשר אם הבקשה באה משלושה הורים...
&nbsp

schlomitsmile

Member
מנהל
ולגבי בזכות ו/או קול הזכויות -
לכל ילד/ה הזכות המעוגנת בחוק לקבל מענה חינוכי הולם לו/ה.
אם המועצה תקבל מכתב מצוות היעוץ המשפטי של אחד הגופים הנ"ל (או שניהם)
המתריע על כך שהם (פקידי המועצה) לא עומדים במחויבותם לספק מענה כזה,
זה עשוי לעודד אותם להתחיל לנוע בכיוון הרצוי.

למעלה