ילד בודד מאד (לא אוטיסט)

ילד בודד מאד (לא אוטיסט)

אני מיואשת מהבן הגדול. בקושי יש לו חברים. ביסודי די הציקו לו, אבל היו לו 2 חברים טובים. עבר לחטיבה, בכוונה לא כזאת שכולם הולכים, אלא כזאת שמתאימה לידים שהם דומים לו יותר. בהתחלה היה נראה שיש שיפור. אבל לקראת סוף שנה המצב השתנה - יש לו 2 חברים טובים מאד. אבל הם לא מהכיתה. מהכיתה אין לו בכלל חברים. גם עם החברים האלה לא ממש נפגש, בין היתר כי גרים בישובים אחרים (מציעה להסיע - מסרב).
משתתף ביום העשרה - שם מאד פעיל מבחינת התארגנות וכד', אבל חברים (חוץ אחד משני החברים שלו שגם משתתף - ככה הכירו) - אין.
לפני שנה הצענו ללכת לפסיכולוגית - הסכים. הלך חודשיים, ואז היא עזבה. מצאנו לו מישהי אחרת - אחרי 2 מפגשים ביקש להפסיק.
אתמול שוב הצענו לו שנחפש לו פסיכולוג - הוא מודע לבעייה, אבל רוצה לנסות לשפר את המצב בעצמו (ברור שלא מסוגל).
חוץ מהלימודים ופעילות העשרה, הוא כל הזמן בבית. בעיקר רואה סרטונים שקשורים לפאפונים וכד'. וזהו. שוכב במיטה ורואה סרטונים.
דיברנו בשנה שעברה עם המורה - גם היא רואה בעיה, אבל כבר אין לה כלים לעזור. הרי היא לא יכולה "לשדך" אותו לאיזה ילד - הם כבר נערים, זה לא יעבוד.

האם יכולה להתאים לו קבוצה של מיומנויות חברתיות?

וגם אולי להוסיף עוד חוגים ואז יכיר שם עוד חברים עם תחומי עינין דומים?

Hidden4ever

New member
מה הוא אוהב לעשות?

אין דרך למצוא לו פעילות אחר הצהריים שכוללת עוד אנשים שמתעניינים בתחומים שלו? הוא בודד כי קשה לו להתיידד? הוא חושש? מתבייש? למה הוא מסרב שיסיעו אותו? משתף אותך?

אין חוגים בגיל הזה

הוא מאד פעיל ביום העשרה שלו, מטפל בשמחה בכל מיני לוגיסטיקות, מתכתב הרבה עם הילדים לקבוצה, אבל חברים לא מצליח לרכוש שם. אולי שוב קשור לזה שאין ילדים מהישוב שלנו.
הוא מצד אחד מוחצן יחסית, ומצד שני די חסר ביטחון. הוא גם קצת אימפולסיבי, אולי קצת עם הפרעת ריכוז.
קבוצת מיומנויות לא יודעת האם קיימת לגילו, במיוחד שהוא ללא אוטיזם. סביר להניח שלא ירצה ללכת.
כששאלתי למה לא רוצה לקבוע ושאנחנו מוכנים להסיע, ענה שבגילו לא קובעים סתם לשבת בבית אלא קובעים לפעילויות. כן קבע כמה פעמים לסרט ופיצה.

Hidden4ever

New member
בן כמה הוא?

הבכורה שלי בת 15 - הייתה בהרבה חוגים מגיל החטיבה ועדיין בחוגים (לא תמיד נקראים ככה) -
&nbsp
היא הייתה בקרקס, קפוארה, ריקוד, הדרכת של"ח, שגרירים צעירים, סדנאות תיאטרון לנוער, הדרכה בנוער העובד.
&nbsp
כן, היא בת - אבל לא הכל פעילות בלעדית לבנות. אני מבינה אבל שחלק מהקושי זה המיקום שאתם גרים - אבל יש חוגים גם לגילאים הבוגרים יותר. צריך למצוא ולשכנע אותו לנסות.

למעלה