לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1613016,130 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'גירויים ויזואליים, גם במחקר, עלולים להשפיע על הנפש לשלילה'
גירויים ויזואליים, גם במחקר, עלולים להשפיע על הנפש לשלילה
<< ההודעה הנוכחית
13/09/2018 | 13:23
1
86
פתחתי כרטיס אנונימי על מנת לשתף בחוויה שלילית שעברתי משילוב של תשאול מקצועי ו'גרוי ויזואלי'. 

אני לא מאובחנת בספקטרום.
בעבר הגעתי לרופא ששילב שאלות אישיות עם תיאורים ויזואליים בוטים, למרות שבמקביל הוא היה מקצועי והפגין חביבות.

בנוסף לשאלות לגבי סיבת הפנייה הרופא גם שאל אותי במה אני עובדת, והוסיף לשאול עד שהגיע לרמת הסניף בדיוק, דבר שלא היה קשור לסיבה הרפואית בגללה הגעתי.
כרופא ומכיוון שהגעתי אליו לבדיקה שבמילא דורשת שיתוף פעולה מילולי מצידי - היה לו כוח וסמכות וזו הייתה לי חוויה לא נעימה שנחוותה כחודרנות שאינה במקומה.
הרגשתי שמרוב לחץ נפשי אני ממצמצת בעיניים, הרופא מצידו המשיך בתיאורים הגרפיים בדיבורים הבוטים ואף חזר על עצמו מדי פעם.

ידוע הקשר בין כאב נפשי וביטויו דרך העיניים, כדמעות. דרך סגירת עיניים, בדמעות או הסבת מבט אדם יכול להקל על עצמו רגשית כאשר הוא נפגע או מובך. מחקר הכולל גירויים ויזואליים, מיועד כהגדרתו לגרום לתגובות שונות, ולא כולן בהכרח חיוביות.
"גרוי - גורם חיצוני המעורר תגובה בגוף האדם" 
לא סתם מציינים בחלק גדול מהמחקרים שיש אפשרות לעזוב באמצע. 
כשיודעים שיש משתתפים שירצו לעזוב באמצע, אפשר להניח שיש סיבה ידועה שבגללה חלק מן הנבדקים ירצו לעזוב. בהנחה שמשתתפים מגיעים במטרה לסייע ולעבור את כל שלבי המחקר- ניתן להניח שהסיבה היא שעלול להיווצר במהלך המחקר קושי למשתתפים, קושי שהמשתתפים לא יצפו אותו טרם ההשתתפות במחקר, קושי משמעותי וידוע מספיק כך שמראש מניחים שלפחות חלק מהם יעדיפו להפסיק את המחקר ולוותר על המשך ההשתתפות בו ולכן גם יפסידו את המשך התשלום בעבור המפגשים הנדרשים עד לסיומו, המפגשים אליהם הם לא יגיעו. 

כדאי לזכור שבעוד התשלום עבור ההשתתפות יכול להיות ידוע מראש, התוצאות האפשריות כתוצאה ממנו, בין אם הן חיוביות או שליליות, אינן בהכרח ידועות לחוקרים, ויתכן ויהיו חוויות שליליות אותן ירגישו המשתתפים במחקר- 
במחקר אשר מטרתו מראש לגרום להם לגירויים שונים.

מי יסייע למשתתפים במחקר, במידה ומישהו מהם ירגיש שבמהלך ההשתתפות במחקר הוא נפגע רגשית? 
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תשובה לתגובתך (עין היא חלון לנפש)'
תשובה לתגובתך (עין היא חלון לנפש)
16/09/2018 | 17:18
30
שלום רב,

תודה על התגובה.
חשוב לציין שבמחקר שפרסמנו כאן מטעם המעבדה להדמייה באוניברסיטת בן-גוריון, מדובר במחקר EEG (כמצויין בתוכן ההודעה) ומכאן כי 'החשיפה לגירויים ויזואליים' הינה על-פני מסך מחשב וללא כל התערבות סובייקטיבית של אף אדם במקביל.
אני מצר על העובדה והחוויה הקשה שעברת במהלך המחקר בו השתתפת (שלפי תיאורייך איננו עולה בקנה אחד עם ערכי האתיקה והמקצועיות הנדרשת).

מאידך, המחקר מטעמנו (המפורסם/משותף כאן) הינו מחקר משמעותי שעוסק בהבנת המרכיבים הייחודיים במערכת התפיסה המוחית באוטיזם והינו עומד בכללי האתיקה והמקצועיות הנדרשים ממחקר מדעי אמפרי.

תודה ובברכת שנה טובה!
יניב פז
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>

הודעות אחרונות

12:31 | 14.11.18 אילה ויזוקל
07:49 | 08.11.18 schlomitsmile
09:05 | 04.11.18 schlomitsmile
20:43 | 03.11.18 קלינאית במסע
09:19 | 31.10.18 אנה חדשה
19:30 | 30.10.18 מלאת תקוות
03:42 | 30.10.18 Hidden4ever
09:49 | 29.10.18 אנה חדשה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ