לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1605116,051 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'ניסיתי לספר לה'
ניסיתי לספר לה
<< ההודעה הנוכחית
27/07/2018 | 03:37
29
284
אחרי כל החששות והדאגות, אתמול הרגשתי בשלה ברמה כלשהי להתחיל לספר לה על האבחון.
אמרתי לה משהו בנוסח: "את זוכרת שהלכנו לאבחון ההוא באסף הרופא? את הבנת למה הלכנו לאבחון ההוא?"
אמרה לי: "לא כל כך"
אמרתי לה שהאבחון היה בשביל ספקטרום אוטיסטי ושמצאו שהיא נמצאת בספקטרום האוטיסטי. הסברתי לה שבזכות זה יש לה המון מחשבות מופלאות ורעיונות מגניבים והיא התלהבה וסיפרה על כל הנושאים הדמיוניים שהיא אוהבת ונשמעה מרוצה.
ואז אמרתי לה שלפעמים לא כולם מבינים את הרעיונות האלו שלה. היא הסכימה ואמרה שיש רק כמה ילדות שכן מבינות.
אמרתי לה שלפעמים זה יכול קצת להפריע כשהיא לא מבינה מה אנשים אומרים לה לגבי דברים או שהיא לא מבינה דברים שאחרים אומרים לה ונתתי דוגמא לסיטואציה שחוותה עם ילדה מהכיתה. היא דווקא פרשה את הבעיה כאילו היא נובעת מאותה ילדה אחרת ולא ממנה. אחר כך דברתי איתה על זה שהבנים מציקים לה בכיתה. גם כאן היא הסבירה שזה לא קשור בכלל אליה אלא לאח של אחד הילדים מהכיתה שלה שהוא אשם בכך שכל הזמן מציקים לה....

לאחר מכן היא כבר המשיכה לדברים אחרים. זה היה כאילו ספרתי לה שהיום אכלתי שוקולד. כאילו דברנו על משהו שלא נוגע אליה. גם היא לחלוטין לא רואה קושי שלה. זה מצד אחד נחמד ומנגד זו הסיבה שאנחנו כאן מלכתחילה.

אני חששתי שהיא תיקח את הנושא בצורה קשה. בפועל, היא בכלל מרבית הזמן פשוט לא הבינה כי אני באמת מדברת כנראה בשפה שלא ממש ברורה לה.

זהו. שיתפתי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'התחלה טובה '
התחלה טובה
28/07/2018 | 14:32
7
112
היא שמעה ממך, לא ממישהו זר, את המונח 'ספקטרום אוטיסטי'
ואת העובדה שזה קשור אליה.
היא קיבלה הסבר חיובי למונח, כך שכשתתקל בו בעתיד,
לא יהיה מפחיד.
לגבי הקשר בינו לבין הבעיות שלה- יש משהו בטענה שלה:
היא לא אשמה שמציקים לה, זה לא נובע מ"משהו לא בסדר" אצלה .
היא גם לא אשמה באי-הבנות בינה לבין אחרים-
קצר בתקשורת נובע מתדרי תקשורת שונים, לא מקילקול אצל אחד המעורבים.
לכן נראה לי שזו התחלה טובה לעיבוד הסוגיה-
העיבוד לא הושלם עדיין, לא יודעת אם יושלם אי פעם
(אנשים רגישים ואינטיליגנטיים נוטים להיות עסוקים בזהות שלהם כל חייהם).

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
28/07/2018 | 18:42
6
71
כשדברתי על הבעיות - זה דווקא היה יותר בכיוון שהבעיה לא אצלה, אלא שלא תמיד אנשים מבינים את הדברים המגניבים שלה. היא לא ראתה את זה ככה.

בעיקר רציתי לדבר על זה בהיבט של השינוי במסגרת הכיתתית. מה שזה גרם לי להבין שאם נדבר על השינוי, לדבר על המצב שלה עם הכיתה לא יהיה דבר שיסייע בהסבר. למען האמת, לא יודעת מה יסייע כי לוגיקה של אנשים כמוני לא ברורה לה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כתבת קודם:'
כתבת קודם:
28/07/2018 | 19:14
5
77
"אמרתי לה שלפעמים לא כולם מבינים את הרעיונות האלו שלה.
היא הסכימה ואמרה שיש רק כמה ילדות שכן מבינות."
אז כנראה שהיא חשה בחוסר הסינכרון בינה לבין מרבית הילדים, או לא?
לפחות מהודעתך הראשונה, נראה היה לי שמה שלא עבר אליה,
מה שלא התקבל על דעתה היה בקטע של אצל מי הבעיה
"היא דווקא פרשה את הבעיה כאילו היא נובעת מאותה ילדה אחרת ולא ממנה".
אולי אם נניח בצד את השאלה ממי נובעת הבעיה
ונסתכל על זה אחרת- הבעיה נובעת מחוסר הסינכרון, לא ממי אלא ממה,
זה יקל על הסבר השינוי במסגרת:
בכתה החדשה יש יותר סיכוי שהיא תהיה בראש אחד עם שאר הילדים, כי גם הם א"סים.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני דווקא הבנתי את זה אחרת ממנה'
אני דווקא הבנתי את זה אחרת ממנה
28/07/2018 | 19:24
4
76
מעט הבנות שמבינות הן כמו יחידות סגולה עבורה. מיוחדות כמוה. (הן היו ככה עד שהפסיקו להתעניין במשחקי הדמיון שהיא אוהבת). היא לא ממש מדברת על האחרים שהם לא כמוה, אלא על מי שכן כמוה. מי שלא כמוה לא ממש מהווה בעיה. היא רק צריכה עוד כמוה וזה מה שחשוב לה.

דברתי איתה על ילדה שאמרה לה משהו לא נחמד והיא סיפרה לי על זה שהיא לא הבינה למה אותה ילדה דיברה אליה ככה. התייחסתי לזה כנושא שאפשר לבנות ממנו דברים אבל זה לא הלך כמו שתכננתי.

לגבי הכיתה החדשה... דברתי עם אמהות אחרות ואני מאוד מודגאת - הסתבר לי שיש הרבה בעיות בכיתות תקשורת - קודם כל הבנתי שפחות משקיעים בלימודים של הילדים... כאילו מראש מוותרים עליהם מבחינת יכולות - לדוגמא, במקום לתת להם מורה מקצועית באנגלית, לשים מישהו לא מקצועי שסתם מלמד שירים... גם הבנתי שיש מורים שלא מתייחסים לבקשות של ההורים, וגם שלעיתים בכיתות עם ילדים בכמה תפקודים, הילדים עם התפקודים הנמוכים זקוקים ליותר יחס אישי והילדים עם התפקוד הגבוה נותרים לעיתים ללא יחס...

עוד הלחיצו אותי לגבי הכיתות האפשריות הזמינות לנו באיזור ... שהן בבתי ספר בעייתיים מאוד... בקיצור. מוטרדת שוב.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הכל תלוי בנפשות הפועלות'
הכל תלוי בנפשות הפועלות
28/07/2018 | 19:54
59
בכתות התקשורת של בני זה לא היה ככה.
בתיכון רוב תלמידי הכתה סיימו בגרות מלאה,
היו כמה שאפילו עתירת יחידות.
גם ביסודי- בכתת התקשורת נלמד אותו חומר כמו בשאר השכבה.
אולי היו תלמידים שלא השתתפו, אבל זה מה שנלמד בכתה.
וכמובן שמי שהתאים לו, השתלב במקצוע או יותר בכתה מקבילה.
היו אצלנו ילדים שהוגדרו תפקוד גבוה לצד ילד שלא דיבר כלל
וגם ילדים בתפקוד בינוני.
מי שצריך ליווי אישי- יש סייעות ובת שירות לאומי,
השאר למדו עם מורה מקצועית שלימדה בשכבה (אנגלית וכו').
היתה בהחלט הקשבה גם לילדים וגם להוריהם.

כמובן שיש גם כתות גרועות. כאמור- תלוי בנפשות הפועלות...

" מי שלא כמוה לא ממש מהווה בעיה. היא רק צריכה עוד כמוה וזה מה שחשוב לה"-
איזו ילדה נהדרת!
אחלה של גישה
צודקת, אין שום בעיה עם מי שלא כמוה,
אבל כן חשוב שיהיו אנשים, ילדים, שישדרו איתה על אותו גל.
ובכתת תקשורת עולה הסבירות למצוא כאלה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'את עדיין לא יודעת לאיפה תשובצו?'
את עדיין לא יודעת לאיפה תשובצו?
29/07/2018 | 09:34
2
54
מתי יודיעו לכם?
את צריכה לברר לגבי הכיתה הספציפית - מה נהוג בה.
אגב, אם את אמרת שלילדה יש לקויות למידה, אז זה דווקא יעזור לה להיות בכיתה קטנה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לצערי לא יודעת'
לצערי לא יודעת
29/07/2018 | 10:06
1
56
סביר להניח שלא נדע לפני אמצע אוגוסט. הייתי רוצה ללכת לבקר במקומות הקיימים ומנגד חוששת שאדע יותר מידי ואקבל מקום שאני חוששת ממנו ולא תהיינה אפשרויות ואז מה...

וכן, אחת הסיבות שהעדפנו ללכת על כיתה קטנה ולא שילוב נסוב סביב הלקויות שלה הנוספות, אבל חוששת מאוד שלא תקבל סיוע מתאים בהיבט הזה...  שיתמקדו בנושא תקשורת ולא בנושאי לימוד.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני כן הייתי הולכת כבר עכשיו'
אני כן הייתי הולכת כבר עכשיו
29/07/2018 | 14:37
51
כך כן תדעי אם קיבלת משהו טוב או לא. וגם אם תקבלי שיבוץ לא טוב, תדעי על מה להיאבק. כי תדעי מה הגיוני לבקש.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אם זה בסדר לשאול'
אם זה בסדר לשאול
28/07/2018 | 18:18
20
126
למה את מתכוונת ב"מחשבות מופלאות ורעיונות מגניבים"?
פשוט כשאני חושבת על הרגע שאספר לבני, אני עדיין מתקשה למצוא משהו חיובי בזה.
הכוונה היא לתכונות / התנהגויות שקשורות דווקא להיותו על הספקטרום (זאת אומרת, יש לו הרבה תכונות חיוביות אך לדעתי הן לא קשורות לאוטיזם).
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בטח שזה בסדר'
בטח שזה בסדר
28/07/2018 | 18:39
4
94
אני חייבת להגיד שאני מבינה את הקושי לעיתים למצוא משהו חיובי. הרבה אמרו לי שהם סיפרו לילד שלהם כמה הוא מבריק וחכם ואצלי הילדה לקויית למידה והיא לא ממש מוכיחה את עצמה בגזרה הלימודית.

מנגד, מאז שהיתה צעירה היו לה רעיונות מקוריים ויצירתיים- תמיד הופתעתי איך היא היתה מסוגלת להוביל את כל הבית שלנו לעשות דברים - לדוגמא - לפני כמה ימים הפכה לנו את הבית שלנו לחדר בריחה לגמרי בעצמה, אחר כך החליטה שאנחנו צריכים להכין ארוחת ערב עם רולים אסייתיים מאורז והרעיון שלה היה מעולה. היא מסוגלת להגיד משפטים ואמירות כל כך מבריקים שהם לגמרי בזכות מחשבה מחוץ לקופסא.

לפעמים זה לא מובן לילדים, אבל לנו המבוגרים היא פשוט מפתיעה ומיוחדת ומגניבה דווקא בזכות הראיה המיוחדת שלה את העולם.

היא מבחינתה רואה את משחקי הדמיון שלה בתור הדבר המופלא  - יש לה עולם שלם שהיא מפתחת בראש שלה, סיפורים ועלילות. זה לגמרי שלה ולגמרי הייחוד שלה.

ועוד דבר מגניב זו היכולת שלה השפתית. מגיל צעיר דיברה בשפה גבוהה ועכשיו לאחרונה היא לומדת אנגלית  - בעיקר לדבר בזכות צפיה אינסופית בתוכניות באינטרנט. היא מדברת איתנו המון באנגלית בלבד וכל הזמן משתפרת וזה לגמרי ממנה כי בבית הספר לא מלמדים אותה את מה שהיא לומדת.

אלו הדברים שאני רואה ואני מרגישה שהם לגמרי בזכות היותה על הספקטרום.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למעשה אין כלל סתירה'
למעשה אין כלל סתירה
31/07/2018 | 18:40
3
55
בין העובדה שבתך מבריקה ולקוית למידה. למעשה,יש ספר נפלא של איריס מנור  בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה בשם מחוננים לקויי למידה שעוסק בדיוק בזה.יש גם הרבה מידע ברשת באנגלית על זה. בקיצור, תרגישי חופשיה להסביר לה עד כמה היא מוכשרת ונפלאה!
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ילדים לא חייבים להיות מחוננים כדי להיות נפלאים'
ילדים לא חייבים להיות מחוננים כדי להיות נפלאים
01/08/2018 | 08:15
1
59
לי יש 4 בנים, ולפחות חלקם לא מחוננים.
והם לגמרי חמודים ונפלאים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ברור מאליו'
ברור מאליו
01/08/2018 | 08:25
41
ניסיתי לכוון את פותחת השרשור לכך שאין קשר בין השגיה של הילדה בביהס לכשרונותיה,אפילו לא האקדמיים,שלא לדבר על כל השאר...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני יודעת שכתבת מתוך כוונה טובה'
אני יודעת שכתבת מתוך כוונה טובה
01/08/2018 | 13:47
45
אבל מן הסתם את לא מכירה אותי ואולי אני נקראת כאילו אני חושבת שיש משהו שלילי בלקויות למידה או בעיות דומות - אז רק כדי לסבר את האוזן - בכורתי מופרעת קשב והיא מאוד מוכשרת למרות ואולי בזכות נושא הקשב.

וביתי הצעירה אינה מחוננת לפי דעתי וגם עפ"י אבחונים אבל מבריקה בכל מובן אחר - ואצלה זה לגמרי בזכות האוטיזם שלה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא יודע אם ניתן או צריך להפריד'
לא יודע אם ניתן או צריך להפריד
29/07/2018 | 02:54
14
70
מכיוון שהאוטיזם הוא חלק ממבנה אישיותי
אין גרסה של הילד שלך "ללא האוטיזם", הוא לא נדבק בזה באמצע החיים  אז את גם לא יכולה לחלק מה נובע מהאוטיזם ומה לא נובע
הכל שייך לאוטיזם והכל גם לא שייך לאוטיזם כי זה חלק בלתי נפרד ממנו שמתבטא באופן אינדיווידואלי בתוך הזהות שלו
אם לבן שלך יש תכונות טובות, דברים טובים והכל
תחזקי אותו עליהם בלי קשר
ואם הוא צריך עזרה סייעי לו בלי קשר
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני לא מדברת על העפרדה ביוםיום'
אני לא מדברת על העפרדה ביוםיום
29/07/2018 | 06:08
13
69
זה ממש לא משנה לי.
אני מדברת רק על הרגע בו אחליט לספר לו.
ואז כשארצה להגיד שלאוטיזם יש צדדים חיוביים, מה אוכל לומר?
לדוגמה, הוא ממש חזק במתמטיקה - אבל כל מי שלומד איתו ביום שליפה למחוננים טוב במתמטיקה.
הוא קורא מגיל 3 - אבל אחיו ללא אוטיזם קורא מגיל 3.5.
ואין לו רעיונות מבריקים או ייחודיים. הוא מבלה רוב זמנו מול המסך, ורק כשדורשים ממנו להפסיק - עוזב את המחשב.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אז אולי זה לא הכיוון'
אז אולי זה לא הכיוון
29/07/2018 | 07:30
9
54
אם את לא מרגישה את זה. אולי את צריכה פשוט לחשוב כמו אמא ולחשוב מה את אוהבת בו וזה לא ממש חשוב למה ואם זה קשור לאוטיזם.

לגבי רעיונות - לפחות אצלי זה מתבטא באמירות ודברים שהיא אומרת. אני לא יודעת אם היא חושבת שה אדיר או שהיא חושבת שזה מיוחד, אבל בעיני זה כן.

יוצא לך לדבר איתו לפעמים כשאת מצליחה לשחרר אותו מהמסך? (אני יודעת שאצל בנים בלי קשר לאוטיזם זה קשה יותר, אבל בכל זאת). יש דברים שהוא אוהב במיוחד? תחום עניין שהוא ממש אוהב לדבר עליו שהוא יודע עליו טוב? גם אם אולי התחום הזה לא מסעיר אותך, אבל אולי דווקא זה מה שיכול להסעיר אותו. הבת שלי משוגעת על משחקי דמיון - זה לא הפורטה שלי, אבל זה שלה והיא מתלהבת מזה לגמרי. אני אמרתי לה שיש לה מחשבות מגניבות - היא פרשה את זה - "אני מעולה במשחקי דמיון". זה מה שהלהיב אותה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הוא מאד אוהב פוקימונים'
הוא מאד אוהב פוקימונים
29/07/2018 | 09:21
8
51
אבל שוב, יש לו עוד כמה חברים שמכורים לזה. אחד מהם דווקא כן אוטיסט.
אבל יש לו קבוצה של חברים ללא אוטיזם שמכורים יותר ממנו.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
29/07/2018 | 09:24
7
52
אני הרגשתי צורך לספר כי אנחנו לפני שינוי גדול עבורה. מה הצורך אצלך? לפי מה שאת מספרת, נשמע שיש לו חברים ולא נשמע לי שרע לו או שהוא מרגיש משהו לא טוב. אולי כרגע אין צורך?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת'
אני לא יודעת
29/07/2018 | 09:31
6
51
ברור שמעבר לכיתת תקשורת מצריך שיחה. זה יותר קל - ברור שצריך.
אצלי בהתחלה ידעתי שזה לא מתאים. אבל כעבור שנה הרגשתי שהוא בוגר יותר וגם מתחיל להבין את השוני. אבל מאז עברה שנה ולא סיפרתי לו.
השנה פתאום הייתה קפיצה חברתית גדולה מאד. יחד עם זאת, הילדים כן התחילו לשים לב להתנהגויות שלו. הם מתבגרים בקצב מהיר יותר ממנו.
האח שלו מציק לו מאד בית. ואם יידע אני חושבת שיפסיק (ברור שבלי קשר עובדים קשה כדי שיפסיק).
לכן אני שוב מתלבטת.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'איך הוא מבטא את ההבנה של השוני'
איך הוא מבטא את ההבנה של השוני
29/07/2018 | 10:00
2
57
כמה שהבת שלי גדולה וכמה שהיא מבודדת מחברותיה, הסתבר לי שהיא ממש לא חושבת שיש שוני או שזה משהו שקשור לאחרות שלה. היא ממש לא רואה דברים ככה.

היא יכולה לבוא אלי בוכיה ומתלוננת על ילדה או ילד או ילדים שעשו משהו זה או אחר וגם אם זה יקרה שוב ושוב, היא לא תבין את התמונה הכללית בכלל.

לגבי אחים מציקים - אצלנו הן מציקות אחת לשניה ואני ממש שמחה שזה ממשיך גם אחרי שעדכנתי את אחותה. לא רוצה שהשונות תגרום להתנהגות אחרת.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הוא לא חושב שיש שוני'
הוא לא חושב שיש שוני
29/07/2018 | 13:20
1
50
אבל פעם אחת הוא התחבר לילד אוטיסט (בלי לדעת כמובן) והוא אמר שהוא רוצה להיות חבר שלו כי הילד "רגיש כמוני".
והגדול מציק לא פעם דווקא בנקודות הרגישות, כי הוא לא מבין: לדוגמה, קניתי להם שני כיסאות מחשב והילד לא מרשה לאחיו לשבת עליו. והגדול דווקא מתיישב.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בעיני זה מקסים שהוא מוצא מישהו כמוהו'
בעיני זה מקסים שהוא מוצא מישהו כמוהו
29/07/2018 | 13:36
44
ולאו דווקא מחייב שהוא ידע למה.

ולגבי הגדול שמציק - זה לגמרי נורמלי שהאח הגדול ימצא נקודה רגישה ויציק לגביה כדי להשיג יחס. אחים גדולים וקטנים מציקים. אני חושבת שעדיף שלא יקבל הכל עטוף בצמר גפן ויותר לעבוד על ההתמודדות שלו עם הצקות כי מן הסתם יחווה עוד כאלה ומילדים שהם לא אח שלו.

גם עכשיו, למרות האבחנה, אני לא מוכנה לוותר לצעירה. אני מרגישה שרק ככה היא תתקדם בדברים וזה יעזור לה בהמשך. מה שכן, זה דורש רגישות מסויימת כדי לזהות מתי זה יותר מידי בשבילם.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למה את לא יכולה לספר רק לאח הגדול?'
למה את לא יכולה לספר רק לאח הגדול?
29/07/2018 | 14:59
2
49
אפילו בלי שם?
אני סיפרתי לבת שלי עוד לפני שנה כשהיא היתה בת 8.5 (נ"טית) על האח שלה כשהוא היה אמור לעלות לכיתה א' בבה"ס שהיא לומדת שם.
סיפרתי לה שיש לו קושי להתחבר לילדים אחרים.
האמת שאני לא טובה להגיד דברים שאני לא מאמינה בהם ( כלומר על חוזקות ש"נובעות" מאוטיזם). אז סיפרתי לבתי על עיקר הקושי. כדי שהיא תבין למה הוא מתנהג מוזר ולמה הוא שונה.
כאשר שניהם בבית קשה לה להבין שהוא שונה כי אין עם מי להשוות. אבל בבה"ס יש מלא ילדי כיתה א'. אז ישר רואים שהוא שונה. הייתי צריכה לתת לה הסבר... זה כן עזר לה יותר להבין ולהכיל אותו..
האמת ביקשתי ממנה לשמור על זה בסוד מכולם...לא יודעת אם היא שמרה מחברות שלה אבל בני עדיין לא יודע...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני חושבת שזה לא פייר לבקש ממנה לשמור סוד'
אני חושבת שזה לא פייר לבקש ממנה לשמור סוד
29/07/2018 | 21:00
1
44
לכן אני לא מספרת לגדול - כי הוא ינסה לשמור בסוד, אבל יהיה לו קשה.
שלא לדבר על זה שאם הוא כן יגיד בטעות - במצב שאני לא מוכנה ולא הכנתי את הילד - לא נראה אפשרי מבחינתי.
הוא חשד בשנה שעברה כי ראה שהסייעת יושבת ליד אחיו - אמרנו לו תירוץ כלשהו והוא לא חזר לזה.
השנה הוא כבר בבית ספר אחר, אז לא יכול להשוות.
אגב, דווקא היה לו חבר קרוב עם סייעת, ככל הנראה אוטיסט (היא הייתה סמויה אבל כבר בכיתה ה' הבן שלי ידע שהיא של החבר).
וכולם כל כך שיבחו אותו על הסבלנות והרגישות. לא יודעת מה קורה לו בבית. כל הזמן מרגיש מקופח, טוען שאנחנו סובלניים כל כך כלפי אחיו.
יש בבית עוד שני אחים צעירים בהרבה, מזל לפחות איתם הוא לא מתחרה.
מה שכן, אז הוא היה לפני שהתחרפן טוטלית בעקבות גיל ההתבגרות.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא נראה לי שבת שלי סובלת משמירת הסוד'
לא נראה לי שבת שלי סובלת משמירת הסוד
29/07/2018 | 22:45
48
בנוסף גם לא נראה לי שהם בכלל שמעו את המילה "אוטיסט". לפחות אני בחיים לא שמעתי מהם על זה..לכן אם מישהו מהם ישמע שהוא אוטיסט אז לא יהיה להם שום משמעות לא שלילית ולא חיובית...
טוב... הילדים שלי צעירים מהגדולים שלך אז טבעי שמבינים פחות...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אז אל תציגי את זה ככה'
אז אל תציגי את זה ככה
29/07/2018 | 13:34
2
75
הכי חשוב לדעתי זה לא לגרום לו לעשות היפרדות שלו מהחברה הכללית
ההפרדות הזאתי יכולה להיות גם בגישה שלילית: "אני אוטיסט דפוק וכולם מושלמים ואף אחד לא מבין אותי"
וגם בצורה חיובית: "אני אוטיסט מאוד חכם ומיוחד וקולט דברים באופן שונה וכל השאר דפוקים"

אבל בסופו של דבר התוצאה היא אותו דבר משני ההפרדות האלו, גישה שמובילה לבדידות, כעס, ציניות ומלחמה תמידית (או ההיפך ממלחמה תמידית - ויתור תמידי) שבסופו של דבר הם הגנות שמטרתם למנוע התמודדות

לא יודע עד כמה יש דחיפות לספר לו, אני אישית מכיר מישהי שאובחנה בגיל 12 ורק בצבא כשקיבלה פטור הודיעו לה והיא בטוחה בעצמה ממש, אני אישית רציתי ללכת לאבחון רק בגיל 30, בעקבות התנסות שהייתה לי עם ילדה מסויימת.

אם יש עניינים בבית סביב זה או בבית ספר אני מניח שהוא מבין קצת בעצמו שהוא רואה דברים אחרת ומתמודד עם התחומים שיש לו התנגשויות בהם

לי למשל בילדות ביסודי הייתה התנגשות עם המקום של המשמעת לשם משמעת
לא אהבתי שילדים מקבלים נזיפות על כך שלא כתבו שיעוריי בית בזמן שנאמר להם למרות שאמרו למורה בעל פה את כל מה שהיא רצתה לשמוע
לא אהבתי שמשתמשים בהורים כנשק ומכתבים להורים מושלחים על הילדים באלימות
לא אהבתי את החשיבות הרבה לציונים למרות שביסודי 40 או 100 זה דיי אותו דבר (הרי את התעודה אני יכול לקרוע בסוף השנה וזה לא ישנה כלום אז למי אכפת?)
לא אהבתי שמורה אומרת לילדים "לך תתבגר" ואי אפשר לענות לה כי צריך לתת כבוד למורה אבל מורה לא צריכה לתת כבוד לתלמידים

אז חייתי עם ההתנגשות הזאת ועמדתי על שלי, הייתי הרבה בחוץ ושילמתי על זה גם מחיר באותו זמן ביחסים שלי עם הילדים ששנאו אותי, ביחסים שלי עם המורים שראו בי ילד בעייתי ומופרע, ביחסים שלי עם ההורים שלי שחוויתי מהם אלימות קשה (מילולית ופיזית) בכל מה שהיה קשור לבית הספר וביחסים שלי עם האחים שלי שהוצאתי עליהם את כל האלימות שלא יכלתי להוציא על ההורים שלי

אבל בסופו של דבר זה מה שהייתי צריך לעבור וגם חיזק את מה שאני היום וגם היום אני לא ממש ממושמע אוטומטית וגאה בזה וגם בעבודות אני אתאים יותר למעסיק שמשמעת פחות חשובה לו אלא יותר כישורים, אנרגיה ומוטיבציה
יש לי יכולת להוביל ולהנהיג, יש לי גם יכולת להיות קשוב לבני אדם, יש לי יכולת לקבל שוני
יש אנשים שמאוד יאהבו אותי ויש אנשים שמאוד ישנאו אותי, פחות סביר שיהיו אדישים אליי

ואת כל זה אני יודע בלי שהתייחסתי למושג אוטיזם אז, גם לא ההורים שלי וגם לא אף אחד אחר, למרות שבמחשבה שניה הייתי מעדיף את המושג אוטיזם מאשר את המושג "ילד עם בעיות" שהמורים והיועצת תרחו להגיד לי באופן מתנשא
("אתה יודע, יש דברים שאתה לא מבין")

בכל מקרה מה שאני אומר זה שבלי קשר לאם יידע על אוטיזם או לא יידע על אוטיזם הוא יחווה את ההתנגשויות שלו וזה התנגשויות שהוא צריך לחוות על מנת להתעצב

תהיי שם, תתמכי בו, כי זה חשוב תמיכה ברגעים האלו, תדרבני לכיוון של משא ומתן אבל אל תמנעי ממנו התנגשויות
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ואני חייב להגיד לך'
ואני חייב להגיד לך
29/07/2018 | 14:19
1
80
שגם דברים שנראים לך בהכרח כלא תורמים כמו צפיה במסך יש מצב גדול שהם תורמים להתפתחות שלו
לי למשל בגיל 13 וחצי (לפני 18 שנה בערך) היה קשר מאוד גדול לסדרה 'הישרדות'
אם נסתכל על הקליפה של זה, תחילת עידן הריאליטי טיוי, ז'אנר שנועד לבידור נטו, יש כאלו שיאמרו טראש וכה'
לי הוא תרם המון, ראיתי קבוצה של המון 'טיפוסים' שכל אחד מהם שונה מהשני, שכל אחד מגיע עם החוויות חיים שלו והתפיסות השונות שלו, הן לגבי החיים והן לגבי המשחק
גם בסוף כשהיו השניים האחרונים המנחה אמר משהו כמו:
"אם היינו נותנים את הפרס להכי אתלט היינו נותנים לג'ואל או ג'רבס, אם היינו נותנים את הפרס להכי חכם או בעל ניסיון חיים היינו נותנים לרודי או שון, אם היינו נותנים את הפרס לאדם הכי מתוק היינו נותנים לסוניה וגרטשן אבל מה שיפה במשחק הזה הוא שמתחילתו אי אפשר לדעת איך הוא יסתיים"
אין טוב ורע, אין נכון או לא נכון, אין ערכים שהם דוגמות, יש את המשחק שהוא מדמה את החיים והיכולת שלך להתנהל בתוכו
התכנית הזאת הייתה אז סוג של חברה שלי ואני מסור לה עד היום (עונה 33)

היו בצאהריים גם באותו זמן בערוץ שלוש תכניות סטייל ריקי לייק וג'רי ספרינגר, אם את לא מכירה תכניות שלוקחים משפחות בעייתיות שמעמתים אותן אחת מול השניה  ונותנים מקום לריבים במרחב פתוח כל פעם סביב נושא אחר עם שמות של פרקים בסגנון:
"אמא, אני נרקומנית ששוכבת עם מבוגרים וככה אני מתכננת לחיות את חיי"
טראש
אבל אהבתי ולמדתי, ראיתי עימותים בין ילדים להורים, ראיתי כעס מתבטא, עצב מתבטא שזה דיי עזר לי כי לא הייתי הכי טוב בלבטא רגשות
לפעמים הזדהיתי עם הילד ושמחתי שמתנגד להורים
לפעמים הזדהיתי עם ההורים ורציתי שהילד יילך לקראתם
סך הכל הטראש הזה למרות שלא מעניין אותי ממש היום גם דיי תרם להתפתחות שלי

אני לא אומר שאת לא צריכה להגביל אותו במסך ולתת לו לפרוק כל עול
אבל גם מראש אל תזלזלי בצפייה שלו במסך כדבר לא תורם כי גם הדברים שנראים הכי נחותים יכולים לתרום
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
29/07/2018 | 14:42
31

הודעות אחרונות

20:09 | 18.10.18 אנה חדשה
17:41 | 18.10.18 פרח165
21:11 | 17.10.18 hismom
06:17 | 17.10.18 אנה חדשה
10:07 | 15.10.18 חצי שליש
18:14 | 14.10.18 dina321
12:24 | 14.10.18 schlomitsmile
18:03 | 13.10.18 1309920041
18:53 | 11.10.18 אנה חדשה
10:50 | 08.10.18 schlomitsmile
12:18 | 03.10.18 אנה חדשה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ