לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1579015,790 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'"Atypical" האם ראיתם'
"Atypical" האם ראיתם
<< ההודעה הנוכחית
14/06/2018 | 12:04
57
643
את הסרט הזה ומה אתם חושבים עליו?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לפי תיאור העלילה בויקי, נראה לי משעמם רצח'
לפי תיאור העלילה בויקי, נראה לי משעמם רצח
14/06/2018 | 14:10
10
46
מה זאת אופרת הסבון הדביקה הזאת?

(אני מבהיר שהתגובה שלי היא על בסיס התיאור בויקי בלבד)

אגב, שמתי לב שסדרות וסרטים על אוטיסטים זה באופנה היום. קודם "הרופא הטוב" ואחרי זה "על הספקטרום" ועכשיו זה. זה הפך להיות מין סוג של מיינסטרים חדש שכולם נוהים אחריו, ואני בכלל לא בטוח שזו מגמה חיובית.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מגמה שאין חיובית ממנה'
מגמה שאין חיובית ממנה
14/06/2018 | 14:43
6
43
כי את האקדמיה אין מצב לשנות, האנשים המאיישים שם את עמדות המחקר וההוראה לא רוצים ללמוד דבר אלא רק להמשיך לכפות שנאה ובורות ודעה קדומה לכל עבר,
ומטעם זה ואחרים הזחילה המתמדת של האוטיזם למרכז המדיה היא תהליך שאין חיובי ממנו, בשביל רוב האנשים המדיה היא האלוהים, קבלה של אוטיסטים למדיה מקדמת משמעותית את קבלתם לחברה,
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
14/06/2018 | 14:47
10
לצפיה ב-'זאת בדיוק השאלה: האם המדיה הזאת באמת תורמת לקבלת אוטיסטים?'
זאת בדיוק השאלה: האם המדיה הזאת באמת תורמת לקבלת אוטיסטים?
14/06/2018 | 15:36
4
36
אני לא בטוח בכלל. לא כל הופעה של דמות אוטיסטית על המסך זה אוטומטית דבר טוב.

בעיקר שלמדיה יש נטיה, גם בלי קשר לאוטיזם, להפוך הכל לקריקטורה הוליוודית ריקה מתוכן. לא אומר שזה בהכרח מה שקורה כאן, אבל אני כן אומר שצריך להיזהר ושלא צריך להתלהב אוטומטית מזה שיש מבול של דמויות אוטיסטיות בסדרות חדשות.

בתכל'ס, זה יכול להיות דבר נהדר, וזה גם יכול להיות אסון. הכל תלוי בדרך שבה קורה הדבר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שאלה טובה ויש עליה גם תשובה'
שאלה טובה ויש עליה גם תשובה
14/06/2018 | 16:31
3
29
פעם ראיתי דוקו על הדרך שבה דמות ההומו עשתה במדיה, מסוטה מפלצתי לאדם מהשורה, זו הייתה דרך מאוד ארוכה, שעדיין לא רואים את סופה, וגם במקרה זה המימסד האקדמי פסיכיאטרי כמובן שהתעקש לסמן את ההומוסקסואליות כמחלה מפלצתית ונוראה, ועם הזמן, גם בגלל הדרך שבה דמות ההומו רוככה, התעגלה, צברה לגיטימיות, גם, למעשה אפילו, האקדמיה הסכימה לתת אפילו להומואים פטור ממרתפי האינוויזיציה,
אז אותו הדבר כאן, בהתחלה מן ההכרח שהאוטיסט יוצג כמוטציה,תת אדם, כתופעת טבע חריגה, אסוציאלית, אסוציאטיבית, ומסוכנת לחברה, ולאט לאט הוא יתפתח להיום ממש לפחות כמעט כמו האדם הנורמטיבי המושלם כל כך.

הדרך ידועה מראש, ככה זה תמיד, בהתחלה החריג מוצג כמפחיד וזר ומסוכן ועם הזמן הוא הולך ומתעגל ובסופו של דבר הוא מתקבל כבן אדם, והכמות הופכת לאיכות, וזו דרך שמשפיעה לא רק על גורל האוטיסטים אלא, ולטובה, מאוד, על תצורת החברה כולה.

האמא של ביתי שמרצה במכללות לחינוך הולכת להעביר קורס בדיוק בנושא הזה, התפתחותו של דמות האוטיסט במדיה, יהיה מעניין אני מקווה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'להומואים היה גם כח שאין לאוטיסטים'
להומואים היה גם כח שאין לאוטיסטים
14/06/2018 | 16:56
2
31
שזה סוג של כח של אנשים עצמם במדיה, בין אם זה יוצריי סדרות בעצמם כמו האוחובסקים
ובין אם זה סלבריטאים זמרים וכוכביי תרבות שיצאו מהארון בעצמם
כך שאם אני אוהב את הזמר הזה, אני לא יכול לא לשנוא הומואים ולסביות ואני בקונפליקט

חוץ מזה שגם יש סוג של הבדל ביחס
הומואים שנאו, שנאו בשנאה גלויה והתנגדו למעשים שלהם וזה היה דיי ברור
כך שאם האוול הוא שנאה וחוסר קבלה ברגע שמבינים קל לשנות אותו

לעומת זאת במקרה של אוטיסטים אף אחד לא יגיד ישירות "אני שונא אוטיסטים" אף אחד לא ממש רואה את עצמו כשונא אוטיסטים
למה?
"דווקא חושב שהם מאוד חמודים ומדהימים"
"אפילו התנדבתי עם כמה, יש כאלה בתפקוד ממש גבוה"
השינוי פה יותר ארוך למרות שמסכים אתך שייצוגים בסדרות עוזרים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כל נרטיב הוא גם שונה וגם דומה'
כל נרטיב הוא גם שונה וגם דומה
14/06/2018 | 17:08
27
דברים לא אמורים להיות זהים, יש ביניהם דברים משותפים ודברים היחודיים להם, בדיוק כמו בין אנשים, הסיפור האוטיסטי אינו זהה לסיפור ההומואי, הוא שונה בהמון מובנים ודומה באחרים, לעומת זאת, הסיפור של קבלה לחברה משמר תבנית זהה, ועל זה דיברתי

אנשים שונאים אוטיסטים נורא, אפילו יותר משהם שונאים הומואים, גם כי החריגות והשונות שלהם הרבה יותר גדולה, אבל חלק ממה שמסבך את המצב כל כך זה שהשנאה לזרות האוטיסטית היא הכי סמויה, ולכן גם קשה להתייחס אליה, אבל האוטיסטים עצמם מרגישים ורגישים אליה במידה שגומרת להם את החיים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש היום יותר זמרים ואנשים ידועים שמספרים שהם אוטיסטים'
יש היום יותר זמרים ואנשים ידועים שמספרים שהם אוטיסטים
15/06/2018 | 21:20
11
לצפיה ב-'תנסה לראות קודם לפני שאתה מתרשם'
תנסה לראות קודם לפני שאתה מתרשם
14/06/2018 | 14:46
1
37
אני אהבתי לראות אותו. 
בכלל אוהבת לשמוע סיפורים על אנשים שאוטיזם זה חלק מהחיים שלהם.
אבל לדעתי התיאור של הבחור שם די טיפוסי...

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה שאהבתי בסדרה זה...'
מה שאהבתי בסדרה זה...
14/06/2018 | 14:48
28
שמאזנת בחכמה וברגישות בין קשיי ההורים, גם וביחוד אלה שלא קשורים לילד, לאלה של הילד, וכתוצאה מכך האוטיזם מוצג גם כחלק מהמאבק האנושי כל כך לאהבה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה היה לפני הרופא הטוב'
זה היה לפני הרופא הטוב
14/06/2018 | 16:33
25
ולפני זה היו אוטיסטים סמויים כמו שלדון מהמפץ הגדול
טמפרנס ברנן מבונז (הכי מדוייקת ואותנטית לפי דעתי)
וזאת מהגשר
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'סדרה טובה'
סדרה טובה
14/06/2018 | 14:43
7
135
משוחקת טוב, אמינה, מאוזנת ולא נורא סטראוטיפית יחסית
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני לא אהבתי את הדמות של האמא.'
אני לא אהבתי את הדמות של האמא.
14/06/2018 | 14:55
6
70
לא בגלל שהיא לא משחקת טוב, להיפך היא מאוד מייצגת את ההורה המגוייס לטיפול "בהפרעה" של ילד בספקטרום.
מזכירה הורים שקל למצוא במציאות, ושאני מאוד לא אוהב את הגישה שלהם, על אף שהם מאוד משקיענים.

החלק סטראוטיפי מובא בצורה מציאותית, כי רואים בסידרה איך כולם מדברים על הבחור "בסיסמאות" וגם הוא עצמו ספג ומסביר את עצמו באופן חלקי דרך "הסיסמאות" הללו. 

דווקא האבא שהוא יותר מרוחק מראה גישה יותר נקייה, וכאשר הוא מגיע לקבוצת תמיכה (בעידוד האמא) הקבוצה מתחילה לזהם את הראיה הנקיה שלו בדעות קדומות.

בהחלט סידרה ששווה לראות.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הקטע הזה גם לכד אותי'
הקטע הזה גם לכד אותי
14/06/2018 | 15:20
3
32
איך שבא בקבוצת התמיכה מדבר בכנות ובאהבה אבל כולם חותכים אותו וצשתיקים כי הוא לא מדבר "נכון" זה ממש כל כך זה.
חושש שאתה לא מבין מה זה יצוג אמנותי, אתה לא אמור לאהוב את הדמויות , לשפוט אותם, הן רק תיאור של  המצב.
לשפוט דמות בדרמה זה לפספס את משמעותה,האם מייצגת היבט מסויים שגם משתלב בסיפור האישי שלה , באמנות אין טוב ורע
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שמטריד אותי בדרמות מהסוג הזה.'
זה בדיוק מה שמטריד אותי בדרמות מהסוג הזה.
14/06/2018 | 15:40
1
26
מנסים להציג את זה כאילו אין טוב ואין רע.

אתה באמת חושב שהצופה הממוצע יצליח להבין בעצמו עד כמה נורא המצב שתיארת הרגע? אם מי נראה לך שהם יזדההו?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא לא לא, יש טוב ורע'
לא לא לא, יש טוב ורע
14/06/2018 | 16:22
21
אבל, לצערך, יש גם אהבה, שלכן מתבטאת יותר באמנות ולפחות בינתיים פחות במדע, ובאמנות יש יצוג לצד הסובייקטיבי, שאומר, זה האדם, ככה זה אנשים, נאבקים כפי גורלם, מהותם, זהותם, לשפוט אותם זה לפספס לא רק אותם אלא משהו מהותי על העולם, זה לא אומר שגרייארט לא "צודק", הרי זו בדיוק הדמות שגם אני תוקף כאן כל הזמן, ההורה שמשקיע את הכל אבל בדיוק בכיוון הלא נכון, אבל כשאתה רואה וחווה מעשה אמנות, ריקמת חיים, מה שמהותי זה לא אם ההורה הזה רע או טוב אלא מי הוא, למה הוא, איך הוא, איך דמותו מניעה את הדרמה,למשל, וזה מה שמתוחכם שם ויפה, האם גם בוגדת בבעלה, מחפשת ריגוש שאבד, אז מה,נשפוט אותה על זה ? ברור שלא, וזה גם מתחבר בצורה מאוד מאירה לדרך שבה בנה מחפש אחר אהבה, פתוחה, כנה.

זה כל העניין, שהצופה הנבון לא מזדהה עם אף אחד, הוא כמו האב, האוטיסט,מנותק, לכאורה, כי חווה עולם לא דידקטי, יצירת אמנות ראויה לעולם לא תהיה דידקטית, פדגוגית, חינוכית, מטיפה, היא תציג לך פיסת עולם כדי שתחווה את מלוא כאבו ויופיו בעת ובעונה אחת
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'חלק מהאמנות זה טוב ורע שכאלה'
חלק מהאמנות זה טוב ורע שכאלה
15/06/2018 | 21:26
15
הקטע במדיה זה למשל היכולת לקחת מצב שמוכר לך מאוד ובו אתה יודע מה שאתה חושב ולעמת אותך עם מורכבות רבה יותר שלו  - בלי לומר במפורש לכאן ולכאן.
אם הוא לא היה בנוי על רע וטוב ושואב משם לא הייתה שום משמעות למעשה האמנותי שיכול לפרוץ גדרות. 

אצלי לפחות כשאני מקבלת משהו משמעותי הרעיון הוא דווקא להתמודד מול השיפוט שלי למול התחושות שעולות בי וככה אני משיגה משהו שהוא רחב יותר ממה שהיה לי קודם. קח למשל את לוליטה של נבוקוב- היכולת שלי להפיק טוב ורע לעומק נבעה דווקא מתוך ההתבוננות שלו שרואה את מעשיו בצורה אידאלית לפעמים ואת הסדקים שמתגלים בילדה בלי שאף אחד יציין אותם - 
השבירה האיטית שלה ולכן הבנת הרוע שבמעשיו (מנגד כמובן גם הדבר המפחיד ביותר- לזהות את האויב שמולך כחבר). 

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'טוב, עכשיו אני יודע שגם אם זו סדרה מצויינת, לא אראה אותה'
טוב, עכשיו אני יודע שגם אם זו סדרה מצויינת, לא אראה אותה
14/06/2018 | 15:42
1
29
אני פשוט לא אעמוד בצפייה בסצנות כמו זו שכתבת. מה אני צריך את זה? לא ראיתי דברים כאלה מספיק בחיים האמיתיים?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה מה שטוב באמנות'
זה מה שטוב באמנות
14/06/2018 | 16:36
19
שהיא לא מספקת לך רק מפלט מהחיים אלא מראה לך בדיוק את מה שראית בחיים האחרים אבל ממסגרת את זה בצורה שמאפשרת לבחון את הדברים בצורה שונה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אמממ....'
אמממ....
14/06/2018 | 16:27
28
54
יש סוג של בעייתיות שהדמות הראשית עושה דברים דיי בעייתיים, חלקם פליליים
לתת אגרוף לבחורה מסויימת שהיה לו איתה כמעט סטוץ בגלל שהוא לא אוהב שנוגעים בו
לפרוץ לבית של המטפלת שלו בשביל להביא לה מתנה
לנצל בחורה שהוא מוצא חן בעיניה בשביל שיוכל להתאמן עליה כ"חברת ניסיון" כדי שיוכל להתאמן עליה ולצבור ניסיון בשביל להתחיל עם המטפלת שלו
לנעול את החברה שלו בתוך הארון כי היא נגעה לו בצב
ולהשפיל אותה בסוף כשזורק אותה מול כל המשפחה שלה ואומר שהוא לא אוהב אותה

זה בסדר, דמויות אוטיסטיות לאו דווקא חייבות להיות חיוביות וסימפטיות
אבל הבעייתיות היא שהדמות הזאת לא לוקחת אחריות ולא משלמת על המעשים הנוראיים שלה כי הריי "זה לא אשמתו" הוא אוטיסט, מבין את העולם אחרת

אוטיזם זה לא תירוץ לחוסר חיברות טוטאלי לפי דעתי וזה לא משהו שצריך לאפשר בריחה מאחריות

מה שכן, הסצינה עם המסיבת אוזניות הייתה יפה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זהו שזה מראה כמה זה לא פלילי'
זהו שזה מראה כמה זה לא פלילי
14/06/2018 | 16:35
4
25
שזה מראה למה מעשים לא ראויים הם תוצאה של רגישות שלא מובנת לסביבה, 
והבן אדם לא התכוון להשפיל את הבחורה הוא פשוט לא מודע , כמו הרבה אוטיסטים, למידה שבה הנ"ט זקוקים לפוזה, למעמד חברתי, להיראות יפה בעיני הסביבה, זה מה שיפה בו וזה מה שיפה באוטיזם

הוא הכי חיובי וסימפטי, לא בעיניך, אולי בגלל שאתה נ"ט, בעיני הוא מגניב לגמרי, וגם הבחורה שחטפה ממנו בומבה אהבה את כנותו המרעננת לפחות בהתחלה, היא פחות אהבה את מה שנגזר ממנה בהמשך, כמובן, וגם בגלל זה אני חוזר וממליץ לאוטיסטים פשוט להימנע מנ"ט, לטובת כל הצדדים

חיברות לא זהה לגירסה הנ"טית שלו, מקווה שאנשים ילמדו לכבד את זה עם הזמן אחרת העולם ישאר סיוט לנצח, אוטיסטים הם הכי חיברותיים וחברתיים בדיוק בגלל שהם לא מזדהים עם פוזות כמו שלך

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'פריצה לבתים זה לא חיברות'
פריצה לבתים זה לא חיברות
14/06/2018 | 16:44
3
43
בשום צורה שהיא ואי אפשר להגיע למצב שפריצה לבית תהיה דבר מקובל - אוטיסט או לא אוטיסט
העניין הוא כללי בסיס על מנת לא לפגוע בבן אדם אחר
והבן אדם האחר נפגע מזה, לא בגלל שיש לו פוזה אלא בגלל שיש לו זכות שהתנהגו אליו בכבוד, גם ג'ייק עצמו (ככה קראו לו?) נפגע כשהמטפלת התנפלה עליו, גם הוא מלא בפוזה וזקוק למעמד חברתי כמו נ"ט?
או שאצלו הפגיעה היא לגיטימית בגלל הטייטל אוטיסט?

דבר שני, הדברים האלו אולי מאפיינים אותו אבל לא מאפיינים אוטיסטים, אוי לנו אם פריצה לבתים הייתה נחשבת מאפיין אוטיסטי
ודרך אגב גם בעל הספקטרום הראו את אותו דבר בפרק האחרון, פריצה לבית על מנת לחזר, אצלם לפחות הדלת הייתה פתוחה וזה גם חבר שעודד אותו לעשות את זה, לא כמו בא-טיפיקל שהוא קפץ מהחלון לבית שלה אבל זה עדיין מעצבן שדברים כאלו מקושרים עם אוטיזם כ"חוסר הבנה של הסביבה"

אפשר להראות חוסר הבנה גם בלי לשבור חוקים בסיסיים ולפגוע בבן אדם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה עושה צחוק ?'
אתה עושה צחוק ?
14/06/2018 | 17:14
2
28
הפריצה אינה החיברות, הנסיון לאהוב גם ללא התחשבות בכללים שאתה והנ"ט מקדשים זה חיברות

כבוד זו שאלה עמוקה ופתוחה, הרבה יותר מכפי שנדמה לך

הנה שלומית מחקה תשובה שהשקעתי בה כי היא מזהה כבוד רק עם התצורה הנ"ט שלו, ומבחינתי היא ביזתה ומבזה אותי כל הזמן כי כמוך היא מעדיפה את כללי הטקס והשפה היפה על פני התוכן

פריצה לבית אינה מאפיין אוטיסטי, הטעות שלך הכי אופיינית לכל מה שהכי מעוות בתפישה הנורמטיבית את האוטיזם שמתייחסת רק לחיצוני, מאפיין אוטיסטי זה מה שגורם לאוטיסטים לא לספור את מה שאתה מקדש

חוקי בסיס אינם זהים לחוקי הנורמה, וגם אני פרצתי לבית של אהובתי פעם, והיא גרה בקומה שישית אז הייתי צריך לטפס על צינור ביוב רעוע 6 קומות כדי להיכנס דרך חלון השירותים, למזלי היא הייתה ממש חמודה, וצחקה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'"מאפין אוטיסטי זה מה שגורם לאוטיסטים לא לספור מה שאתה מקדש"?'
"מאפין אוטיסטי זה מה שגורם לאוטיסטים לא לספור מה שאתה מקדש"?
14/06/2018 | 19:09
35
אל תדבר בשמם של אוטיסטים אחרים, בבקשה.

להיות פסיכופט שחושב שזה לגטימי לפרוץ לבית של מישהו "מתוך אהבה" זה ממש לא מאפיין אוטיסטי. ואילו זה היה מאפיין אוטיסטי, אז אני הייתי הראשון שתומך בריפוי אוטיזם.

אבל זה לא. לא כל אוטיסט הוא פסיכופט כזה, ולא כל פסיכופט הוא אוטיסט. אם כבר מדברים על זה, אז הקטע הזה של "כל עוד הכוונה שלי טובה אז מותר לי הכל... ואני יודע יותר טוב ממך מה טוב בשבילך" מזכיר לי דווקא את הממסד הפסיכיאטרי והגישה הרווחת אצל המטפלים, ולא שום "מאפיין אוטיסטי".

כמובן שיש גם אוטיסטים שנוהגים ככה. אבל מי שמתנהג ככה, אוטיסט או לא, יש לו בעיה. והדבר האחרון שהאוטיסטים צריכים, זה שהציבור יחשוב שכולנו פסיכופטים כאלה. כי אנחנו לא.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נראה לי שהוא אומר '
נראה לי שהוא אומר
15/06/2018 | 21:41
32
(ובצדק לדעתי) - 
שיש לך נטיה לעשות "הנחות" להתנהגותו של אדם אחר בגלל התפיסה שלך את המהות שלו כשונה מזו הנורמטיבית. 
כלומר אוקי, פרצת לבית של מישהי שבמקרה הייתה גם האהובה האמיתית שלך והיא קיבלה את זה בטוב. בסדרה היא לא הייתה האהובה שלו. 
אתה זוכר מה מאפיין חזק בכנס האוטיסטים בבריטניה כל שנה? 
יש חוקים מאוד ברורים על איך ומתי אתה יכול לחדור לחדר של אחר. יש אפילו כרטיסיות בצבעים שמסמנות מתי ואיך אתה יכול לפנות לאדם אחר. 
אז בשם האהבה הלא ממומשת לאדם פרצת לביתו- למרחב שלו, לפרטיות שלו.
אתה מבין שזה לא הכל "לא לספור מה שמקדשים"? יש פה איזו צביעות מסוימת בדרישה הזו. הצביעות לא נועדה להצביע על זה שאתה אדם רע חלילה אלא לומר שיש פה הבט מאוד פרקטי וחשוב לאנשים שיש צורך לשקול לפני שנותנים לו "הנחה" בשם אהבה\אוטיזם\כל מאפיין אחר. 

(אציין גם שהדוגמא שלך לא דומה כי כאמור ההכרות שלכם כבר הייתה אישית מאוד וחמה לעומת ההכרות שלו ושל המטפלת שאיננה כזו ולכן מובן שיש לשקול את המעשים שלך והבחירות שלך ביחס לאדם מרוחק יותר)

עכשיו אני יכולה להמשיך , 
אבל בוא נגיד שאם הייתי נוגעת לך בבטן והיית נותן לי אגרוף כי אתה רגיש נורא למגע ואני הייתי נותנת לך אגרוף כי אני מאוד רגישה לפגיעה ואני לא יכולה להכיל "זעם" בלי ביטוי גופני- שנינו היינו רואים אחד בשני אשם. לשנינו היו טיעונים מעולים למה לכל אחד הזכות לתת אגרוף לאחר והוא לא מובן בכלל בגלל הרגישות שלו .

בשורה התחתונה (שאתה לא אוהב) - 
עדיף פשוט להמנע מלתת אגרופים לאחרים ואלא בנסיבות מאוד ספציפיות זה לא יכול להיות ביטוי מאוד "מקובל" של אנשים כי זה עוסק בשלמות הגוף של אחר ותחושת הכאב שלו והזכות להגנה מאלה.

מצטערת על הטון הדידקטי -
אבל הכי מבינה מה הוא מנסה לומר.
נסה לחשוב באדם שפוגע או מכאיב לך או למי שאהוב עליך ותבין למה הגבולות המסוימים האלה במישור חברתי חשובים מאוד.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נורא. ואחר-כך מתפלאים למה מתייחסים לשונה כאל פושע מסוכן'
נורא. ואחר-כך מתפלאים למה מתייחסים לשונה כאל פושע מסוכן
14/06/2018 | 17:30
12
34
הדבר הכי מבהיל, זה שיש במציאות אנשים שאשכרה חושבים זה בסדר (ראה למשל את התגובה הלא-תיאמן של אראנה בתת-השרשור הזה). כאילו שברגע שמודבקת התווית של "אוטיסט" אז זה אומר שצריך לקבל בהבנה הכל: אלימות, מכות, פריצות לבתים... הכל הולך.

מה אני אגיד לך... אם שגרירים כאלה (הן דמויות דמיוניות והן אנשים בעולם אמיתי) מי צריך אויבים?

בדיוק על דברים כאלה דיברתי, כשאמרתי שאני לא בטוח שהטרנד הזה חיובי. למה אי-אפשר להראות אוטיסטים שהם פשוט בני-אדם? למה כל אוטיסט שרואים בטלוויזיה חייב להיות או מדען גאון או מניפולטור שמשחק ברגשות של אנשים ונועל אותם בארון ופורץ לבתים?

בחיי... אם ככה מציגים אותנו בטלוויזיה, אז עדיף שלא יציגו אותנו בכלל. גם ככה הציבור מפחד פחד מוות מאוטיסטים. איכס.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא שייך לתווית של אוטיסט'
לא שייך לתווית של אוטיסט
14/06/2018 | 17:50
11
35
הבעיה זה אנשים כמוך שלא מביינים כלום למהות העניין ולכן מזהים את הזכות לכאורה לפשוע עם התווית של האוטיסט בעוד שמי שבניגוד גמור לך ולנועם באמת חווה ומבין יודע למה אין כאן שום מניע אלים או רע או פושע, הרי הבן אדם לא נכנס לגנוב או לשדוד או לעשות משהו אלים, הוא מנסה לממש את אהבתו כפי שהוא מבין, וכפי שאתם כאנשים נטולי אהבה לא תבינו ולא תחוו לעולם

להיות בן אדם לא זהה רק לבוק ולפוץ שמתנהג תמיד לפי הכללים הכי חזיריים, להיות בן אדם זה גם למתוח מסגרות, ואף לפרוץ אותם, זה לחצות גבולות שהסיבות לקידושן הן הרבה יותר סתמיות ואפילו רעות מכפי שנדמה לכל מי שלא מסוגל לראות ולחוות אלא את ההכי קונפורמי בלבד

ואם יש משהו שאוטיסטים לא עושים בזמן שנ"ט עושים כל הזמן זה לשחק ברגשות של אנשים ולעשות עליהם מניפולציות, בגלל זה הם נחשבים לתמימים וישירים וחסרי טאקט, אבל שוב, כרגיל, אתה והעובדות תמיד הייתם האוייבים הכי גדולים, ומה שהכי נורא זה שאתה מנצל את הפער הזה בינך לבין המציאות כדי להוציא שם הכי רע לאנשים הכי טובים, בדיוק כמו הנ"ט
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גם סטוקר'
גם סטוקר
14/06/2018 | 18:06
1
25
שעוקב אחריי האהובה שלו לכל מקום מנסה לממש את אהבתו כפי שהוא מבין

גם בעל שרוצח את אשתו בפשע של תשוקה מנסה לממש את אהבתו כפי שהוא מבין

עדיין, זה לא משנה את הנזק שהם גורמים לאחר
אי אפשר לדבר על אהבה בלי איזון שיש לך עם האחר
כי אם אתה מנסה לממש את האהבה שלך כלפיי מישהו שלא אוהב אותך ולא רוצה בחברתך והמעשה שלך יפגע בו אז האהבה שלך לא מתממשת ולא עושה טוב
אז מה אכפת לי אם מישהו מימש את אהבתו בדרך שהוא מבין
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא טענתי שאין בעיות בקיום האוטיסטי'
לא טענתי שאין בעיות בקיום האוטיסטי
14/06/2018 | 21:33
13
יש, והכי קשות, רק טוען שגישות כמו שלך רק מחריפות אותן, ומנסה להסביר למה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש גם א"סים וגם נ"טים שמשחקים ברגשות ועושים מניפולציות'
יש גם א"סים וגם נ"טים שמשחקים ברגשות ועושים מניפולציות
14/06/2018 | 18:58
5
27
וזה נורא בדיוק באותה המידה, בין אם א"ס עושה את זה ובין אם נ"ט עושה את זה.

לאנשים ששמים קצוץ על ההשלכות בפועל של מעשיהם, אתה קורא "אנשים טובים"? לאנשים שגומרים לאחר נזק בשמה של אהבה, אתה קורא "אנשים טובים"? לפעמים אני תוהה, אם אתה באמת מאמין בדברים שאתה כותב, או סתם כותב אותם כדי לעצבן ולעורר תגובות.

אם בעיניך הגנה על הזכויות אדם בסיסיות (הזכות לא לחטוף מכות, הזכות שלא יפרצו לך לבית, הזכות שלא ינעלו אותך באיזה ארון) זה בוקיות ופוציות ונורמה חזירית, אז אני בוק-פוץ-חזיר גאה.

אבל טוב שאתה כותב הכל כאן בצורה כל-כך ברורה. אני אזכור לצטט את מה כתבת עכשיו, בפעם הבאה שיבוא לך להאשים אותי באטימות ורשעות.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא, אני מתייחס למניעים'
לא, אני מתייחס למניעים
14/06/2018 | 21:22
4
10
בדיוק בגלל זה פסיכולוגיה ומשפט ותחומים משיקים להם נוטים להיות הכי מורכבים, כי אין לשפוט מעשה על פניו במנותק ממניעיו,
אז יש אנשים, כמוני למשל, ששמים לגמרי קצוץ על מה שקדוש בעיניך בדיוק בגלל שהמניעים שלהם טובים.

וחוקי הקניין אמנם מקודשים לחזירים אבל האנושות מתפתחת גם דרך יכולתה לראות ולהבחין מעבר להם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אז אם מישהו יפרוץ לך הביתה ויחטיף לך מכות, זה לא בהכרח רע?'
אז אם מישהו יפרוץ לך הביתה ויחטיף לך מכות, זה לא בהכרח רע?
15/06/2018 | 00:23
3
16
לפי הלוגיקה העקומה שלך, צריך לשבור את הראש לגבי המניעים של הבן-אדם לפני שמכריזים שזהו מעשה פסול.

או לפחות, אתה טוען שזו הלוגיקה שלך. אני אישית לא מאמין לרגע שזו הדיעה האמיתית שלך. אני חושב שאתה סתם עושה עלינו תרגיל עכשיו, ונהנה לראות את האנשים מזדעזעים מהתגובות שלך. אחרי הכל, כבר היו פעמים שבהם הודת בפה מלא שכתבת דברים אך ורק כדי להרגיז.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה בהכרח רע'
זה בהכרח רע
15/06/2018 | 00:49
2
13
כי אתה כרגיל מתייחס רק לרמה הכי שטחית, לרמת הנראה, המפורש, ולא לרמת המניע, אם אדם חוצה גבולות לשם חיפוש אחר אהבה זה לא דומה או זהה לאדם החוצה גבולות לשם אלימות שוד או גניבה, זה אפילו בדיוק ההפך, וללא חציית גבולות כאלה לא תיתכן התפתחות לאהבה או בכלל.

אין אנשים מוסריים, גם מעולם לא היו, אין אהבה, מעולם לא הייתה, ועל רקע זה צריך לבדוק התנהלויות כמו של הגיבור של הסדרה שלמשל כמו הרבה אוטיסטים נוטה ולא במקרה לאובססיה לדבר אחר, אז מה שאדם סביר, טוב, וחכם עושה, זה לא לבודד מקרה אחד משלל ההתנהלויות שלו אלא לחבר אותו לרקע משותף שממנו אפשר לגזור סיבות אפשריות להתנהלותו,
ומה שאתה עושה זה מבודד מקרים מההקשר שלהם, לא רק שזה לא מוסרי זה הכי מונע התפתחות מוסרית
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא הזכרתי שום מניע. אולי הוא כן מחפש אהבה?'
לא הזכרתי שום מניע. אולי הוא כן מחפש אהבה?
15/06/2018 | 01:25
1
19
מניין לך שלא?

לא הזכרתי שום מניע ולא נתתי שום הקשר. ובכל זאת, ישר קבעת שזה "בהכרח רע".

ובוודאי שאנשים טובים ואהבה הם דברים שקיימים באמת. אבל ממה שכתבת כאן היום, ברור לי ש"אהבה" היא מושג שהוא לחלוטין נשגב מיכולת התפיסה הנוכחית שלך.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אין מצב'
אין מצב
15/06/2018 | 05:32
11
אין מצב שאדם שמחפש אהבה יפרוץ לי לבית בשביל להחטיף לי מכות, אתה סתם מתפלפל ומתפלפל על כלום כהרגלך.

בוודאי ? חחחחחח
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אגב, מניפולציות מהסוג הזה הם החלק בלתי-נפרד מה"נורמה"'
אגב, מניפולציות מהסוג הזה הם החלק בלתי-נפרד מה"נורמה"
14/06/2018 | 19:25
1
27
חלק לא קטן מה"כללים החברתיים המקובלים" הוא רשימה של דרכים לעשות מניפולציות ולהפעיל לחץ רגשי על אחרים בדרכים שונות ומשונות.

זה אחד הדברים שמטריפים את דעתי לגמרי בעולם ה"נורמטיבי".

למרבה המזל, לא מעט נ"טים שמחים מאוד להיפטר מכל המשחקים המגוכחים האלה ברגע שמציעים להם אלטרנטיבה. אני בקשר סביר אם לא מעט נ"טים, והם יודעים שאיתי לא משחקים משחקים. אולי זה רק הדמיון שלי, אבל נדמה לי שהם ממש מרגישים הקלה כשהם קולטים את זה ממני.

(כמובן שיש גם נ"טים שמשועבדים לחלוטין למערכת הכללים הזאת. יש בינהם גם אנשים טובים, אבל הם כל-כך שבויים בדרך הזאת שהם פשוט לא מצליחים להפסיק. ואיתם, לצערי, לא ממש ניתן לבנות קשר אנושי של ממש)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לצורך במניפולציות יש סיבות מאוד עמוקות'
לצורך במניפולציות יש סיבות מאוד עמוקות
14/06/2018 | 21:32
15
שנטועות עמוק באבולוציה ובהיסטוריה, וניכרות מלכתחילה ובצורה הכי מובהקת בעצם היחס לשפה, לדימוי, למסכה, ואוטיסטים אוכלים אותה הכי קשה וכל הזמן כי מסיבות שלא נחקרו מעולם הם נוטים לתפישה לא מניפולטיבים של העולם והשפה.
מה שמקנה להם בעיני הנ"ט גם דימוי של חסרי מסננים תמימים וישירים וחסרי טאקט וגם מוטציות מפלצתיות שלא יודעות לדחות סיפוקים.

זה נושא שאין מורכב ממנו כי נוגע בקשר שפה - מציאות, תפוח אדמה לוהט שאף אחד לא רוצה להתעסק בו ואיתו בכלל, אולי בצדק

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן עושים.'
כן עושים.
15/06/2018 | 21:49
20
הנערה שהייתי מאוהבת בה ונחשבה לאספרגרית הכי עשתה את זה , 
אפילו נתנאל משחק ברגשות של אנשים אם כי לדעתי לא מצורך "שלילי" 
(הרי שזה בעין המתבונן) - 
אלא כמו שהוא אמר סוג של בוחן את סביבתו כמעין מעבדה חיה להבין את עולמו ואת זולתו וכוונותיו בסך הכל טובות.
אבל יש גם המון אנשים שהם לא נתנאל והם דווקא כן שוחרים לעשות רע לאחר וזה שהם על הקשת לא מונע את זה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'התנהגות כזו היא התנהגות קריפית, לא אוטיסטית'
התנהגות כזו היא התנהגות קריפית, לא אוטיסטית
15/06/2018 | 14:30
9
34
ואני חושבת שהרבה נזק נגרם, לאוטיסטים כמו גם לחברה הכללית, מתיאור של זה כדבר טוב. והנזק הזה נגרם בעיקר לנשים. שחנכים גברים ונשים שלפרוץ לבית כדי להסתכל על האהובה (או להביא לה מתנה) זה רומנטי (זה מרושע, שטלתני, פלילי, ועבור מי שמבין דברים כאלו מהווה סימן אזהרה לגבר שתלטן ומתעלל. או אישה, אם היא עושה משהו בסגנון).

טוב, השותי את הסדרה ל"דמדומים". הנטייה הזו היא רעה חולה של החברה בכללותה. ובכל זאת, אוטיסטים הם קבוצה גיעה יותר, לכן מסרים כאלו לדעתי מזיקים יותר כשהם עליה.

(לא צפיתי, לא מתכוונת לצפות. יש מספיק מקומות בהם חושבים שלהתעלל בנשים זה רומנטי, ואני לא מתכוונת לצפות בסדרות בהם הגיבור הוא stalker.)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מזכיר לי ציטוט של ספוק: I do not approve, but I understand'
מזכיר לי ציטוט של ספוק: I do not approve, but I understand
15/06/2018 | 17:00
5
42
אפשר ואף רצוי להבין את המניעים המורכבים להתנהגויות קריפיות כאלה, ולא לקפוץ ישר להסבר הבנאלי של "גבר שתלטן ומתעלל". וגם אם ניקח את ההסבר הזה, עדיין נותרה השאלה של *למה* בן-אדם מסויים הופך לשתלטן ומתעלל. יש הרבה תועלת בניתוח הדברים האלה מנקודת מבט נייטרלית, ולו רק מהסיבה שידע זה כוח ובדיקה מעמיקה של הדברים משפרת את הסיכויים שלנו לשנות אותם.

אבל

זה לא סותר את העובדה הפשוטה והברורה שמעשים כאלה הם פסולים לחלוטין, בלי קשר לכוונה כזו או אחרת. המעשים עצמם הם תמיד רעים, גם אם האדם שעושה אותם אינו אדם רע.

בקיצור, בדיוק כמו שמיסטר ספוק אמר: להבין מצב אנושי כלשהו, זה לא אותו הדבר כמו לקבל אותו כמצב תקין.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תיאור זה לא הסבר'
תיאור זה לא הסבר
15/06/2018 | 17:27
4
17
ו"גבר שתלטן ומתעלל" זה תיאור של המצב, לא הסבר שלו.

בסך הכל, אני לא נתקלתי ביותר מידי עדויות שיש אוטיסטים כאלו. לא רואה סיבה להניח שיש יותר אוטיסטים קריפיים מנ"טים קריפיים באחוזים. אם כבר, אני מאמינה שהמצב הפוך. כשאוטיסטים כושלים בלהבין מוסכמות, הם כושלים בלהבין מוסכמות. לא מביאים חלק מהמוסכמות למקרי קיצון.

מה שאני רואה זה אנשים שקנו את התירוץ של מתעללים (שרובם עושים זאת לא כי הם מאושרים, אבל בהקשר הזה זה לא משנה) שמנסים להסתרר מאחורי יכולת ההכחשה הסבירה ותמיד אומרים שזה בטעות או מתוך אהבה או שאר תירוצים.

אני עדיין לא ראיתי עדויות של אנשים שמתנהגים בצורה זוועתית כל כך מתוך אי הבנה. לא שזה לא קורה - אבל כשזה קורה, זה זוועתי בצורה שונה לחלוטין.

<אם את המעוניין לקרוא ניתוח מעמיק של מניעים של גברים קריפיים, יש לי פוסט באנגלית ואתר שלם שחלק לא זניח ממנו עושה את זה. המסקנה המרכזית היא שהם עושים את זה כי הם יכולים לעשות את זה (ניתוח ארוך הושמט) ולצאת בסדר עם החברה - שתאשים את הקורבן ותשאל אותו למה הוא כל כך רע לאדם שבסך הסך מגושם חברתית וכו'. (ולפעמים, אותם אנשים בדיוק מתנהגים בצורה נורמלית ולא קריפית אם מעמידים להם גבולות ברורים ולא נותנים להם להסתתר מאחורי יכולת ההכחשה הסבירה. זה לא שהם לא מבינים, הם לא רוצים להבין. וזה מה שמבדיל ביניהם ובין אוטיסטים)

זו הסיבה שהסצנריו בו יש אוטיסט בתפקיד הזה בסך הכל מחזק את הנרטיב הזוועתי והמנותק מהמציאות הזה, ולדעתי זה רע. מאוד רע.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני חושב'
אני חושב
15/06/2018 | 17:50
1
16
שיש לנו שלבים מסויימים בלמידה
למידה ראשונה באה מפידבקים
אנחנו עושים דבר טוב וזוכים לפידבק טוב
אנחנו עושים דבר רע וזוכים לפידבק רע
וכך יודעים בערך איך להתנהל כדי שאנחנו נהיה בביטחון

רמה אחת מעל זה זה כבר מחשבה מצפונית
אם אעשה משהו רע לאחר אני ארגיש אחר כך רע עם עצמי
ואני לא רוצה את ההרגשה הרעה הזאת אז אמנע מאותו מעשה רע

ורמה אחריי זה זה כבר מחשבה על האחר, אתה רוצה שלאחר יהיה טוב ושירגיש בנוח אז אתה תדאג שיהיה לו טוב, גם אם זה אומר לשים גבולות לעצמך

אני מניח שהרבה אנשים מאובחנים (בכל אבחנה שהיא) יכולים בילדות שלהם הרבה פעמים להמנע מפידבקים שליליים בגלל המצב שלהם ואיך שהסביבה שלהם "מסגלת" את עצמה למצב
אז יכול להיות שכשהם גודלים נוצרת יותר חשיבה אגוצנטרית ונרקסיסטית שהעולם סובב סביבם ומה שהם רוצים הם יקבלו
ואז כשהם מקבלים את הפידבק השלילי לראשונה הם כבר יותר אגרסיביים מאשר אם היו מקבלים אותו אם היו בני שלוש
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהחלוקה הזו לרמות מתעלמת מהציר החשוב באמת'
אני חושבת שהחלוקה הזו לרמות מתעלמת מהציר החשוב באמת
17/06/2018 | 20:07
5
תפיסת המציאות, המפה של המציאות, שכידוע, אינה השטח.

אתה מתייחס למניעים של אנשים, אני מדברת על מימד אחר לחלוטין - היכולת לצפות את תוצאות המעשים, להבין מה רע למישהו אחר ומה לא. לדעתי, זה החלק החשוב בהרבה.

היכולת להבין איך המעשים שלך משפיעים על האחר, ליצור מערכת פידבק יעילה שמעדכנת את תפיסת המציאות שלך במקרה של טעות ומשתפרת מהפידבק, היכולת להבין את הפידבק הזה.

בזה לאנשים יש בעיות. זה הרוב המוחץ של המקרים. כי אפילו האנשים שכביכול לא פועלים לפי המצפון, נאלצים להשתמש בהכחשה והדחקה, לעוות את יכולת תפיסת המציאות שלהם, בשביל זה.

זו נקודת המבט שאני חושבת שרלונטית ומועילה יותר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הנה מקרה לדוגמא'
הנה מקרה לדוגמא
15/06/2018 | 22:00
1
21
מישהו שעובד עם אוטיסטים סיפר שפעם אחת הוא עלה לאוטובוס ומישהי מבוגרת שלפי התנהגותה , קשר העין וצורת הדיבור הוא זיהה שהיא על הקשת -
תפסה לפתע את ידו בכוח והחלה לשרוט אותה מעט בציפורניה ,
על ידו יש קעקוע צבעוני ובולט מאוד והיא החלה למשש אותו ולשאול אותו:
"מה מצויר כאן? כמה צבעים! מתי עשית אותו? למה ? זה אמיתי? 
ואם אתה נשרף ממגהץ הקעקוע מחזיק או שתישאר צלקת?".

עכשיו אני לא מצדיקה את ההתנהגות שלה כלל  
(אם להיות כנה ההצדקה המוסרית לא מעניינת אותי כהוא זה).
מה שאני כן אומרת - זה שמקרים של חוסר הבנה לסיטואציה - שברור שהיו במקרה שלה כי היא לא התכוונה להזיק אלא רק גילתה עניין מופלג בקעקוע 
(מה שקרה גם מצד אנשים שאיתם עבד על הקשת)-
אפשר שיגרמו לאדם להתנהג בצורה שתתפס קיצונית ופוגענית.
במקרה הזה מגע מטריד מאוד מאדם זר ושאלות שיכולות להתפס כמעט כזדוניות ומפחידות שלולא היה עובד עם כאלה בוודאי היה יכול להגמר אפילו באלימות כלפיה מצד האדם שבו התעניינה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זו דוגמא ממש קלאסית. '
זו דוגמא ממש קלאסית.
17/06/2018 | 15:21
46
אכן, חוסר הבנה תמים יכול להוביל למעשים שהם ממש לא טובים.

וזה עובד גם בכיוון הפוך: המון פעמים אוטיסטים נפגעים ונפגעים קשה בגלל חוסר הבנה תמים כלפיהם. אנשים פשוט לא יודעים אחרת, וגורמים נזק (לעיתים כבד מאוד) אך ורק בגלל הבורות שלהם.

בכלל, אני חושב שהרוב המכריע של הסבל בעולם נגרם על-ידי בורות ולאו דווקא על-ידי כוונה רעה. אבל סבל זה סבל, וגם בלי כוונה רעה - עדיין מדובר בבעיה שדורשת פתרון.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-''
15/06/2018 | 17:32
27
למרות שזה מעניין
כמו שאמרתי מקרה של פריצה לצורך חיזור חזר גם בפרק האחרון של הסדרה "על הספקטרום" שם שני חברים שנמצאים במסגרות מוגנות (אחד בהוסטל ואחד בדירת הכשרה) הלכו לבית של מלצרית שאחד מהם רצה לחזר אחריה
זה שרצה לחזר שאל את החבר בהיסוס "אתה בטוח שזו הדרך לחזר אחרי בחורות?" וזה ששנמצא איתו עונה לו "כן, ברור, למדתי, אני מבין בזה"

כשהוא אומר למדתי דיי זה דיי מתבקש להבין שהוא למד את זה מסדרות וסרטים מסויימים כמו אלאדין ששם הוא פורץ לבית עם שטיח מעופף וכמו היפה והחיה שאמנם הוא לא פורץ לבית אבל כולא את הבחורה בביתו שלו וכופה עליה נוכחות
ומשם זה ממשיך לעוד קומדיות ודרמות יותר מודרניות ויותר למבוגרים ששם גם הדברים האלו מתרחשים והגבר, גם אם לוקח לו המון זמן זוכה בבחורה בסוף

חלק ממה שהיה פעם מקובל, אמנם לא פריצות לבית אבל סרנדות שזה גם סוג של פריצה למרחב או להגיע לבית של החברה שלך בהפתעה בלי לקבוע
ועכשיו זה כבר לא כלכך מקובל
מה שמראה שהתרבות הנורמטיבית היא מאוד פרגמטית ולכן ללמד בן אדם מושג כמו "יכולות חברתיות" באופן דידקתי נועד לכישלון כי מה שהיה נהוג חברתית פעם עכשיו לא  נהוג וההיפך

גם יש עוד משהו
שבגלל זה גם הפריצה ב"על הספקטרום" הייתה איכשהוא יותר לגיטימית ונסלחת בעיני מהפריצה ב"א-טיפיקל"
הוא שהמרחב של הבתים המוגנים הוא מאוד פרוץ, גם, מתוך אהבה
נגיד מדריך שעבד פעם ועכשיו רוצה לבקר את החבר'ה, הוא פשוט יבוא ויגיד "אהלן הגעתי", הוא לא יחשוב להתקשר, להיפך, הוא יעשה להם הפתעה וזה מתקבל כמובן מאליו שהם ישמחו לראות אותו
אין מחשבה אולי הם יהיו עסוקים באותו רגע או שסתם לא יהיה להם פנאי רגשי
אותו דבר עם מתנדבים שבאים או מפקח/ת שבאים לבדוק מה קורה
אין את הקונספט של לבדוק פרטיות ולהתקשר
אז טבעי גם שאנשים שחיים בהוסטל לא ירגישו צורך להתקשר או לברר לפני שהם מגיעים לבית של מישהו אלא פשוט יגיעו ויגידו "באתי לראות אותך"
אז הוא בא אל הבחורה ואז הבין שבבית שלה הכללים הם לא כמו בהוסטל ואם הוא פורץ אצלה הוא משיג גבול ועבריין
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הגיבור לא stalker'
הגיבור לא stalker
15/06/2018 | 23:34
1
18
בלי לראות את הסידרה זה עלול להתפרש כך, אבל הוא בהחלט לא.
הוא רוצה להשיג "חברה" לממש את הרעיון שתהייה לו חברה.
הוא לא מבין מה זה אומר, והבחירה שלו לא מבוססת על רגש אלה על התאמת הדמות המועמדת להבנה הסטריאוטיפות שיש לו לגבי המושג "חברה".
הדרך שלו להגשים את המטרה הזו היא גם סטיראוטיפית, ונובעת משיקולים שאין בהם רגש רומנטי או מיני או משהו סוטה בשום צורה.

בסוף כשהוא מבין מה הוא מרגיש , מאבד וזוכה מחדש באהבה אמיתית זה נורא מתוק.
שווה לראות את הסידרה רק בשביל זה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למה הוא לא stalker?'
למה הוא לא stalker?
17/06/2018 | 19:45
9
תיארת התנהגות, ואני נוטה לתאר דברים לפי התנהגות ולא לפי כוונות. הוא מתנהג כמו STALKER ולכן הוא כזה. השיקולים של STALKERS למיניהם לא מטרידים אותי כהוא זה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ראיתי את הפרק הראשון של הסדרה ב"נטפליקס".'
ראיתי את הפרק הראשון של הסדרה ב"נטפליקס".
15/06/2018 | 10:11
8
23
חביב, והדמות של הילד האוטיסט/אספרגר מדויקת למדי. לא יצירת מופת, אבל נחמד. הדמות של האמא, והשחקנית שמגלמת אותה, לא משהו.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למה? מה לא אהבת באמא?'
למה? מה לא אהבת באמא?
15/06/2018 | 10:53
7
22
אני שואלת לגבי הדמות של אמא
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'טוב, כאמור ראיתי רק פרק אחד.'
טוב, כאמור ראיתי רק פרק אחד.
15/06/2018 | 12:13
6
50
היא נראתה לי בעיקר נרגנת, לא מאוד אמינה, ולא מעוררת אמפתיה או הזדהות, אלא בעיקר רצון שהיא תופיע כמה שפחות על המסך. אולי הדמות כתובה פחות גרוע מהאופן שבו השחקנית משחקת אותה, אבל כשהיא מגלמת אותה היא דמות לא מוצלחת. אבל שוב, זה הרושם שלי רק מהפרק הראשון. אולי בהמשך היא משתפרת.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בהמשך היא הולכת והופכת לגרועה בהרבה.'
בהמשך היא הולכת והופכת לגרועה בהרבה.
15/06/2018 | 15:24
5
26
אולי כמו שארי כתב זו בחירה אמנותית של היוצרים, ואולי היא גם משקפת דמות שיכולה להיות מציאותית, אבל היא בהחלט לא דמות נעימה.
אני הכי אהבתי את הילדה שהופכת להיות בהמשך החברה שלו, היא נשמה טובה, ומאוד מאזנת את הרכב הדמויות.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'חוץ מהעניין של הבגידה שלה'
חוץ מהעניין של הבגידה שלה
15/06/2018 | 18:24
4
16
מה עוד לא אהבת בדמות הזאת?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כבר עברה תקופה ארוכה מאז שצפיתי בסידרה'
כבר עברה תקופה ארוכה מאז שצפיתי בסידרה
15/06/2018 | 23:02
3
199
קשה לי לזכור פרטים...
אבל הבגידה הגיעה בפרק מאוחר יחסית בסידרה, ואני חשתי סלידה מהאמא ישר על ההתחלה.
היא מאוד דואגת אבל גם מגבילה ומסרסת, מרוב נסיון להגן הופכת מונעת ממנו לצמוח, כדי שלא יפגע מתערבת בטיפול שלו עם התרפיסטית.
דווקא הבגידה לא הפריע לי ולא עניינה אותי, לא מבין למה בחרו להכניס את זה לעלילה וזה נראה לי פחות אמין.

האמא היא הדמות שיש לה את המבט הכי סטריאוטיפי, ובלי קשר בחרו שחקנית מכוערת (בעיני) שלא עוברת לי טוב בעיין.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אם התראפיסטית של הבן שלי'
אם התראפיסטית של הבן שלי
15/06/2018 | 23:08
2
20
הייתה נלהבת להציע לו לתרום לה את המוח שלו
גם הייתי חושד מי זאת לעזאזל התראפיסטית הזאת ומה היא רוצה
ובכל מקרה ג'וליה היא אחת הגרועות
כל התקדמות של ג'ייק הייתה למרות ולא בזכות הטיפול שלה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'התראפיסטית בסידרה לא עניינה אותי במיוחד'
התראפיסטית בסידרה לא עניינה אותי במיוחד
15/06/2018 | 23:18
20
ולא ריגשה אותי לא לחיוב ולא לשלילה.
בכלל שכחתי מהעניין של המוח.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לבחור אוטיסט קוראים Sam Gardner'
לבחור אוטיסט קוראים Sam Gardner
15/06/2018 | 23:19
5

הודעות אחרונות

20:53 | 18.06.18 אנה חדשה
19:47 | 17.06.18 נתנאל6589881
14:53 | 17.06.18 סיון דניאלי
12:46 | 16.06.18 חרסינה משורינת
06:46 | 15.06.18 Hidden4ever
12:04 | 14.06.18 מלאת תקוות
12:05 | 12.06.18 schlomitsmile
11:04 | 12.06.18 ענתנוי
19:28 | 10.06.18 נתנאל6589881
01:41 | 09.06.18 נתנאל6589881
21:03 | 07.06.18 יהודית127

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא יחסים בין כלה לחמות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום שני הקרוב תתארח ליאת פדות, מאמנת לתקשורת...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
אירוח בנושא טיפוח ושמירה על עור הפנים בגיל השלישי
אירוח בנושא טיפוח...
ד``ר רון יניב יענה על שאלות בנושא טיפוח ושמירה על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ