יש לי חלום

arana1

New member
מציע לא להישען יותר מדי על העבר

זה מתאים לאנשים שמרניים ומסורתיים שמפחדים משינויים אבל אנשים פתוחים תמיד מסיקים מסקנות ממה שלא הצליח ומנסים שוב והפעם טוב יותר,
אם כולנו היינו מספיקים לעשות את כל מה שאנחנו עושים כל פעם שאנחנו נכשלים אז היינו מתים אתמול.

בקומונה שלנו אף אחד לא צעק יותר חזק מהאחר, ואף אחד לא שלט או ניסה להשתלט, ואף אחד לא ניסה לעצב אותה בדמותו, מה שקרה זה בדיוק מה שאני אומר, שאוטיסטים לא מתאימים לקיום קבוצתי במישור המיידי, שבמישור הזה, של שיח מתמשך, קוהרנטי, נכון להם רק אחד על אחד, בזמן שאת זה הקבוצתי נכון להשאיר למישור המופשט, בגלל זה טוב שכולנו הסכמנו להתפרק מהקומונה, וזהו

אם הגהנום הזה מתרחש בבית שלך אז אתה עוזב את הבית, בדיוק כמו שעזבת את הקומונה, אין בעיה, אני עצמי עשיתי את זה המון פעמים.

והקומונה לא הייתה גהנום, לא בשבילי לפחות, ומה שהיה בה לא מוצלח זה שמלכתחילה חלק מהמשתתפים היו מאוד מאוד מעורבים ועל בסיס הכי אישי אחד עם השני, וכפי שאמרתי די בעובדה זו על מנת לשלול את כל מה שאוטיסט יכול להרוויח מקיום קהילתי, כי לפחות לי קהילה זה מקום שבו אף אחד לא יוצר איתי קשר בכלל, לפחות לא מיידי, לא ממשי, לא במבט ולא בשיחה ולא דרך שום צורה אחרת, זו הקבוצה שאני חולם אותה

גורג42

New member
כל אחד חולם על קבוצה מסוג אחר. זה המלכוד.

כל מקום שננסה לפתוח, יהיה גהינום עבור מישהו.

והרבה אוטיסטים זקוקים ליציבות. אולי בשבילך אישית זה לא ביג דיל "לברוח מהבית כשהוא הופך לגהינום", אבל אני בספק גדול אם זה כך אצל רוב האוטיסטים.

בקיצור, כמו שאמרתי: הבעיה בלתי-פתירה.

arana1

New member
בגלל זה אני לא מנסה לפתוח מקום

ואני הכי זקוק ליציבות ובדיוק בגלל זה נזהר כל כך מקונפיגורציות נורמטיביות שמערערות אותי חושית, נפשית, רגשית ותנועתית לרמות הזויות וממש מסוכנות

הבעיה פתירה, נפתרת, ותיפתר

arana1

New member
לדעתי זה גם נוגע ביחס ובצורך לשינוי.

וגם מסביר איך אוטיסטים גם הכי לא מסתדרים עם שינויים דווקא בגלל שהם הכי צריכים לשינוי מהותי ועמוק יותר מזה המוסכם והצפוי,
וזה גם מחבר את כל זה לבעיית הוויסות החושי,
לפחות כמו שזה מרגיש לי ואצלי,
כי מה שקורה זה ששינוי עמוק, זה של האדם הנוטה להתמסר עד כלות, שלכן מתוייג על ידי הנורמה כאובססיבי, כבעל ראיית מנהרה, כבעל דיבוק לנושא אחד, או בקיצור אספי, הוא כזה המתרחש דרך הדדיות תנועת המסגרת לתוכן, זה שינוי דיפרנציאלי יותר, מתמטי יותר, שרק הוא יכול לאזן את מה שאחרת הופך לכן בו זמנית למהיר מדי ואיטי מדי, ולכן מציף.
האוטיסט זקוק למסגרת המשתנה בהתאם לדרך שבה התוכן המוכל בה משתנה, לנוע גוף ונפש כאחד, ומסגרת כזאת אינה אפשרית כשהיא נקבעת במעמד צד אחד בלבד, זה המנהל, הסמכותי, או האחר, ולכן יש מוצא בדרך שבה החברה מתפתחת, גם טכנולוגית, לכזאת שתאפשר לכל אדם ליצור את מסגרתו לעצמו, כפי שאוטיסטים רבים מנסים לעשות כל הזמן, וגם אני

גורג42

New member
יבוא יום וזה יקרה, נתי. אל תרים ידיים כל-כך מהר.

זה משהו לא פרקטי בכאן ועכשיו, לא אומר שכך זה יישאר לנצח.

אז אל תוותר על החלום שלך. יבוא יום... וייקח כמה זמן שייקח.

spirt20

New member
הרעיון הוא מושלם

כדי ליישם אותו צריך להתחיל בצעדים קטנים קטנים, נתחיל בליצור קהילה של ממש ולא רק במרחב הווירטואלי שאותו אנחנו מאוד אוהבים:) וניזום פרוייקטים לקידום המודעות ולקידום הקבלה לחברה.

גורג42

New member
נכון. ואפשר להתחיל כאן.

איזו תגובה יפה, חבל שלא התחלת מהסוף..

ושאלה שמתייחסת לדברייך, האם נטירת טינה היא אפיון א״סי?

arana1

New member
מכירה את שלדון מהמפץ הגדול ?

הוא לא בדיוק אוטיסט אבל די קרוב לכזה ומה שקורה זה שלאנשים עם זכרון אין סופי ולפרטי הפרטים יש נטיה לצבור בשלב מסויים תמונה מספיק מובהקת של הזולת, ואולי טוב שכך, כי זה חלק ממנגנון ההתגוננות שמפצה על נטייתם להיות פתוחים לחלוטין במקומות שבהם אנשים שלא זוכרים כלום דווקא הכי אטומים וסגורים.

נטירת טינה זה מנגנון הישרדותי מעולה, השאלה היא איך מממשים אותו, נקמנות לא עניינית למשל זה לא זה, אבל כשזה מאפשר לצבור ידע לשם בחירה מושכלת ושקולה יותר אז זה אחלה

kagome10

New member
חיים ביחד זה לא סקיילינג של פורום

ובעוד שאני אישית הייתי נזהרת מאוד עם הפרוייקט, אני לא חושבת שהפורום מראה משהו. תקשורת בפורום ופנים מול פנים היא שונה מאוד, חיים באותה סביבה פיזית משפיעים על היחס לאנשים - לטובה ולרעה.
הדברים שחשובים לי פה ובמציאות הם שונים מאוד. בעיקר כי הפורום מעלים שאלות פרקטיות שחשובות בהרבה במציאות (האם תשאיר כלים מלוכלכים בכיור? תזרוק את הזבל לפח או על הרצפה?), וכי שאלות אידיאולוגיות שיכולות להיות לא חשובות במציאות יכולות לגרום להתלהטות.
&nbsp
כמו כן, המנגנונים לפתרון סכסוכים במציאות שונים מאוד מבפורום. מישהי חכמה אמרה באתר אחר שמה שצריך לעשות כשיש סכסוך זה לעבור לצורת תקשורת ישירה יותר. מפורופם למייל, משם לטלפון, ומשם לפגישה אישית. כי חוסר הקונטקט האישי גורם לאנשים לא להבין שמולם יש בן אדם אמיתי (רמה התת מודעת, אבל היא זו שבאמת משפיעה על רגשות ועל התנהגות, יותר מלוגיקה).
&nbsp
בקיצור, לטובה ולרעה האחד לא קשור לשני.
&nbsp
אני מסכימה עם הרעיון של פרוייקטים פחות שאפתניים, אבל כדי שאפשר יהיה להסיק מהאחד לאחר לדעתי חשוב שאלו יהיו פרוייקטים שלא באינטרנט, אלא מפגשים בעולם האמיתי.

arana1

New member
ההבחנה שאת עושה לא ישימה לאוטיסטים

ואולי אי נכונותה גם מסבירה את הקושי העצום שיש לאוטיסטים עם מפגשים פנים אל פנים, שכנראה, הכי בניגוד לנ"ט, וכמו שכבר כתבתי, אוטיסט לא מבדיל בין היומיומי והשגרתי כנמוך ופרגמטי לאידיאלי כגבוה ונשגב ומופשט ולא מעשי.

בשביל אוטיסט, ובוודאי בשביל אספרגר ששם זה מפורש יותר, הפרקטי והאידאולוגי נמצאים על מישור אחד, זהה, ולכן גם הלוגי הוא רגשי ולהפך, תחושת האדם כאמיתי, נראותו, גופו, לא מופרדת מדעתו כמו אצל הנ"ט, בגלל זה אוטיסטים פחות צבועים ונחשבים לחסרי טאקט.

השאלות האידאולוגיות נשארות הכי חשובות גם ודווקא במציאות, הדימוי, השפה, שונה מהממוצע בדיוק בגלל שהיא לגמרי שקולה למציאות, ומכאן גם האבחון השגוי כעודף מילוליות

האינטרנט הוא העולם האמיתי
כל הקטע זה ששאלות הכי אידיאולוגיות הן אלה שגם הכי חשובות לפרקטיקה היומיומית, ומכאן גם בעיות התפקוד, עובדה שלכן לא יכולה להיות מובנת לנ"ט שמבדילים כמוך בין הנצחי למיידי, בין ההיבט הרגעי של הזמן להיבט המתמשך שלו

kagome10

New member
הטענה שלך מוצגת בצורה של עובדה

אני אתייחס אליה כאל השערה - היחסים שישררו בין אוטיסטים בעולם הפיזי זהים לאלו ששוררים ביניהם כרגע בפורום.

אשמח לשמוע על הקורה מפגש פיזי כלשהו של אוטיסטים בשביל לקבל ראיות התומכות או מנוגדות להשערת המחקר הזו.

כשמה שצריך להיות השערת מחקר הופך לאידאולוגיה, זה מתכון לאסון כשחומות המיתוס רועדות .

arana1

New member
כי זו עובדה

שניכרת מהיבטים רבים של ההתנהלות האוטיסטית ומהדרך שבה הם מתחברים אחד לשני ליצירת זהות שלכן הקוהרנטיות שלה מוציאה מהדעת את הסביבה שאפילו לא מעלה בדעתה לחקור אותה או להתחשב בה.

לא נראה לי שאם ובמקרה אוטיסטים יקיימו אי פעם יחסים הם ימהרו לרוץ ולספר לך, וגם זה חלק ממציאות שלכן אין סיכוי שתביני אותה.

ואין דוגמה מבחילה יותר מאידאולוגיה המתחזה למדע מהיחס לאוטיסטים

arana1

New member
אין יחסים בין אוטיסטים בפורום

כנראה שאין מצב שבכלל תביני מה שכתבתי גם בגלל שאת טועה לזהות יחסים במקום שאין בכלל כאלה

arana1

New member
לדעתי לא הוגן ולא הגון להסיק מהמצב הנוכחי

כשנגיע למצב שבו אוטיסטים יזכו להבנה ולהכלה ולתמיכה הנחוצה והראויה במקום לסביבה שמה לעשות עדיין מאוד מאיימת, מפחידה, ולא ידידותית לקיומם או אפילו מתקשה עם עצם נוכחותם אז אפשר יהיה לנסות לבדוק איך אוטיסטים מסתדרים גם בינם לבין עצמם,
אנחנו לא במצב זה, אפילו לא קרוב לכך

למעלה