לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1617316,173 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'יש לי חלום'
יש לי חלום
<< ההודעה הנוכחית
04/06/2018 | 22:59
121
838
להקים בתים לחיים בכל מיני אזורים בארץ אבל  בית כזה שהיה הדידיות שצא היה הררכיה ובכלל עוד שאיפה שלי שאוטסטים מתפקדים הם מי שהיו בהנהלה או מדרכים ונקיים לנו קיבוץ לאוטסטים ונחיה שם מה דעתכם על זה ? ימי שהוא יכול לגרום לזה  לקרות ? כמה כסף צריך אני הייתי מבקש מדוד שלי שיעזור בזה יש לו המון כסף וגם סבא יעזור בלהשיג איושרים וכו מה דעתכם יש כאן מישהוא שיכול להרים פריוקט כזה וטם לא בתין אז נתחיל מבית אחד ונמשך הלאה יש את כושרית אבל המנהלים הם נטים לכן חשבתי שהרעיון שלי עדיף בהרבה ז ו אשמח לשמוע חוות דעת .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'דעתי? קודם נוכיח שאפשר לקיים קהילה אוטיסטית בפורום.'
דעתי? קודם נוכיח שאפשר לקיים קהילה אוטיסטית בפורום.
05/06/2018 | 00:22
105
54
קודם נוכיח שאנחנו יכולים להסתדר זה עם זה ולהיות סובלניים זה כלפי זה, בסביבה היחסית רגועה של פורום אינטרנטי. נוכיח שאנחנו לא ניתן לרגישויות האישיות של כל אחד ואחד מאיתנו להפוך אותנו לסיוט עבור האוטיסטים שסובבים אותנו. נוכיח שאוטיסטים יכולים לעבוד יחד למען פרוייקטים טיפה פחות מורכבים מהדבר שאתה מציע. נוכיח שאוטיסטים יכולים להדריך אוטיסטים אחרים, בלי שהאחרונים ינטרו טינה ובלי שהראשונים יתחרפנו מנטירת הטינה של האחרונים.

את כל הדברים האלה כדאי לעשות לפני שאנחנו מרהיבים עוז לשים קבוצה של אוטיסטים תחת קורת-גג פיזית אחת ונותנים לאוטיסטים לנהל את כל העניין.

ושיהיה ברור:

אני דווקא חושב שהרעיון שלך הוא רעיון מצויין בעקרון. אני פשוט אומר שכרגע הוא לחלוטין לא יישים. אנחנו האוטיסטים נצטרך לעשות עבודה עצמית רצינית ומשותפת, כדי שלדבר שאתה מציע יהיה איזשהו סיכוי להצליח.

בכל מקרה, אם וכאשר נגיע לנקודה הזאת, אז אני אשמח להיות מעורב גם בצד הלוגיסטי וגם בצד של ההשקעה הכספית.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן זה כמו שחשבתי לא מתאים'
כן זה כמו שחשבתי לא מתאים
05/06/2018 | 06:35
26
36
עדיין אני מסכים איתך שזה מורכב אבל החלום שלי הוא להקים קהילות לאוטסטים ללא תלות במערכת אלא שהיו עם עצמם אני לא בטוח שקיים דבר כזה בעולם אבל כשאיפה זה דבר מצוין בנוגע להשקעה מצוין אני גם מוכן לחפש תורמים אולי גם מהשפחה קיצור זה עוד בוסרי מאוד אבל אם בעתיד תחשוב שאפשר לפתח את זה פנה עלי ונסה אני ממש בעניין
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
05/06/2018 | 08:27
21
32
כי לפחות לדעתי אחד המאפיינים הכי אוטיסטים זה יחודיות טוטאלית ולכן התפישה של קהילה יכולה מאוד להתאים לנ"ט אבל הכי בעייתית לאוטיסטים.

זו גם הבעיה עם הוסטל וכפרי שיקום מסוג כישורית.

מן הסתם הקהילה היחידה שיכולה להכיל אוטיסט היא הקהילה האוניברסלית ולכן פרדוקסלית ברגע שאתה מנסה לעצב קהילה לצרכי האוטיסטים אתה פוגע בהם ומשית עליהם מבט מטעה ואפילו מעוות.

אוטיסט הוא אוטיסט, וגם נקרא ונקרע כך, גם כי התפישה המקובלת של קהילה לגמרי לא תקפה לגביו

קהילה אוטיסטית זה רעיון רע, הכי רע

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בעיני כי'
בעיני כי
05/06/2018 | 13:55
20
31
הם זקוקים לסלקטיבות ולאחד על אחד כלומר ליצור קהילה רק בין שמי אנשים בני אהוב לאהובה זה יכול לעבוד אבל באופן מסוים רעיון להקהילה אוטסטית עדיף על שליטה של נטים בקהילה כמו שקורה בכשורית למשל לכן בא לי הרעיון ..
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'קהילה רק בין 2 אנשים נשמע לי קרוב יותר למציאות'
קהילה רק בין 2 אנשים נשמע לי קרוב יותר למציאות
05/06/2018 | 14:11
9
28
וזה גם תואם למה שאנחנו מכירים כנטיות שהרבה אנשים, כולל גם הורים, מבטאים כאן, ולדעתי זה לא שולל את הצורך בהיבט ציבורי וכללי של קהילה, רק שסביר שגם זה אמור לבטא את הצורך של האוטיסט בפרטיות וקיום יחודי יותר, ולכן החלום על קהילה אוניברסלית פתוחה לחלוטין נראה לי מתאים יותר

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יכול גם לעבוד ביותר מ-2, אבל רק אם יש התאמה בין האנשים'
יכול גם לעבוד ביותר מ-2, אבל רק אם יש התאמה בין האנשים
05/06/2018 | 14:21
8
65
לצפיה ב-'לא יכול לעבוד ביותר מ 2'
לא יכול לעבוד ביותר מ 2
05/06/2018 | 15:04
7
11
לצפיה ב-'למה לא? או ליתר דיוק: למה ב-2 כן, וביותר לא?'
למה לא? או ליתר דיוק: למה ב-2 כן, וביותר לא?
05/06/2018 | 15:17
6
7
לצפיה ב-'כי מהלך של התאמה דורש אינטימיות'
כי מהלך של התאמה דורש אינטימיות
05/06/2018 | 15:23
5
15
התמסרות עמוקה, בוודאי וביחוד לאנשים בעלי מבנה נפשי הדדי, כמו אוטיסטים למשל, שללא מעורבות עמוקה, מחוייבות על בסיס של שגרה מתמשכת, לא יכולים בכלל להתחיל להסתנכרן אחד עם השני.

הרי לא במקרה זה מה שאנחנו רואים כל הזמן על רוב האוטיסטים, נטיה שאין מובהקת ממנה לאחד על אחד, הרי גם משום כך שרלטני המקצוע ובריוני מערכת החינוך מדירים אותנו כלקויים מדי.

מצד שני, מהלך כזה ממש לא שולל מודעות ורגישות קהילתית וציבורית אלא דווקא מעמיק אותו אם כי כמובן שלא דרך הצורה השגורה והמקובלת של מימוש מיידי של יחסים עם כל מה שזז במקרה לידך, כמו שהנ"ט נוהגים לממש
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מסכים אתך לגבי הטוטאליות. אבל למה שלא יהיה אפשרי ב-3 (למשל)?'
מסכים אתך לגבי הטוטאליות. אבל למה שלא יהיה אפשרי ב-3 (למשל)?
05/06/2018 | 15:40
4
16
כמו שאני רואה את זה, ההעדפה של אוטיסטים רבים ל"אחד על אחד" לא נובעת ספציפית ממספר הקסם 2. האופי של האינטרקציה זה הדבר החשוב.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'האופי של האינטראקציה נובע מ ותלוי לגמרי במספר הקסם'
האופי של האינטראקציה נובע מ ותלוי לגמרי במספר הקסם
05/06/2018 | 17:30
3
15
העדפה אינה סתמית ואינה מקרית ואינה מצביעה על לקות או פסיכופאתולוגיה סוציאלית כמו שנדמה לכל המתחזים לאנשי מקצוע
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ונדמה לי שגם כאן מתמצה הבדל בין אגו גדול לאגו קטן'
ונדמה לי שגם כאן מתמצה הבדל בין אגו גדול לאגו קטן
05/06/2018 | 17:35
2
17
שהאגו הגדול משלה את עצמו שלדברים יש אופי מוצק ושהכל יכול לקרות בכל מקרה וללא תלות בהקשר בעוד שלאדם עם אגו מעט קטן יותר התלות בהקשר מובנת מאליה,
אדם כזה יותר שתנועתו במרחב היא שקובעת מי הוא יהיה ולא איזה מאפיינים הקבועים בו בכל מקרה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נדמה לי, שהרמיזות שלך על אגו גדול מנוגדות לחוקי הפורום'
נדמה לי, שהרמיזות שלך על אגו גדול מנוגדות לחוקי הפורום
07/06/2018 | 13:50
1
8
מקווה שלהבא לא תנסה יותר להגניב עקיצות אישיות ככה בקטנה. כי באמת, התקדמנו כאן כל-כך יפה...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא, ממש לא,, הן הכי ענייניות'
לא, ממש לא,, הן הכי ענייניות
07/06/2018 | 14:09
8
וכל אדם יכול להחליט לבד אם הן נוגעות לו או לא, ובאמת שלא התכוונתי לאף אחד אלא שלדעתי אגו גדול הוא תוצאה של חוסר תנועה ספונטנית פנימית, של התקבעות במקום שבו אמור להיות דיאלוג.

לחווויתי, המידה שבה אנשים לוקים בהבנת יחסי הגומלין שלהם עם המרחב ולכן מניחים מאפיינים קבועים ומקובעים במקום להבין שהכל נגזר מאינטראקציה היא שמבדילה בין מי שמתנפח למי ששומר על התנהלות שפויה

החיפוש המתמיד שלך אחר חוקים וסמכויות שיגבילו את השיח הוא לא משהו כל כך, אולי מוטב שתדע את זה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'דוגרי? אני חושב שנ"ט אנושי ומתחשב יעשה עבודה טובה יותר'
דוגרי? אני חושב שנ"ט אנושי ומתחשב יעשה עבודה טובה יותר
05/06/2018 | 14:18
9
28
וכן, אני יודע שלמצוא אנשים (נ"טים או א"סים) שהם אנושיים ומתחשבים זה לא קל.

אבל אם כבר מצאת מנהלים כאלה, אז עדיף שהם יהיו אנשים שמסוגלים להכיל כמות מסויימת של אנטגוניזם מבני המקום. כי אצל אוטיסטים, כל "ניהול" באשר הוא, יגרום למידה מסויימת של אנטגוניזם.

ואני בספק אם תמצא אוטיסט שיהיה מסוגל להתמודד עם זה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ניהול זה רע, נקודה, וביחוד לאוטיסטים'
ניהול זה רע, נקודה, וביחוד לאוטיסטים
05/06/2018 | 14:37
8
10
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני אומר: זו בעיה בלתי-פתירה.'
זה בדיוק מה שאני אומר: זו בעיה בלתי-פתירה.
05/06/2018 | 14:43
7
18
זה אפילו לא משנה אם "ניהול זה רע" זה נכון אובייקטיבית או לא.

הנקודה היא שיש הרבה אוטיסטים שחושבים ככה, מה שקובר את החלום של נתנאל עוד לפני שהוא נולד. לפחות אם המטרה היא למצוא מקום שמתאים ל-כ-ו-ל-ם.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אולי היא פתירה, לדעתי היא פתירה'
אולי היא פתירה, לדעתי היא פתירה
05/06/2018 | 14:50
6
18
למרות שאיני יודע לשרטט את הפתרון אני יודע להצביע על הדרך שבה הוא מתפתח ועל הסיבות להתפתחות דווקא לכיוון הזה ולא אחר, ושלא במקרה דווקא אצל אנשים הנוטים להדדיות ולכן לתפישות לא היררכיות יש קשיים רבים יותר עם תפישה של ניהול.

זה לא קובר את החלום של נתי כי דווקא ורק חברה לא מנוהלת יכול להתאים לכולם.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אבל זה לא עובד. ראינו בקומונה שלכם - זה לא עובד.'
אבל זה לא עובד. ראינו בקומונה שלכם - זה לא עובד.
05/06/2018 | 14:54
4
32
תן לכולם את החופש לעשות מה שהם רוצים, והתוצאה היא שמי שצועק הכי חזק משתלט על הכל.

וגרוע מכך: האנשים הרגישים יותר, שהמצב הקיים פשוט מוחץ את קיומם, לא יכולים לעשות שום דבר בעניין.

לפחות כשמדובר בפורום אינטרנטי, אפשר לקום וללכת. מה תעשה כשהגיהנום הזה מתרחש בבית שלך 24/7?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מציע לא להישען יותר מדי על העבר'
מציע לא להישען יותר מדי על העבר
05/06/2018 | 15:03
3
18
זה מתאים לאנשים שמרניים ומסורתיים שמפחדים משינויים אבל אנשים פתוחים תמיד מסיקים מסקנות ממה שלא הצליח ומנסים שוב והפעם טוב יותר,
אם כולנו היינו מספיקים לעשות את כל מה שאנחנו עושים כל פעם שאנחנו נכשלים אז היינו מתים אתמול.

בקומונה שלנו אף אחד לא צעק יותר חזק מהאחר, ואף אחד לא שלט או ניסה להשתלט, ואף אחד לא ניסה לעצב אותה בדמותו, מה שקרה זה בדיוק מה שאני אומר, שאוטיסטים לא מתאימים לקיום קבוצתי במישור המיידי, שבמישור הזה, של שיח מתמשך, קוהרנטי, נכון להם רק אחד על אחד, בזמן שאת זה הקבוצתי נכון להשאיר למישור המופשט, בגלל זה טוב שכולנו הסכמנו להתפרק מהקומונה, וזהו

אם הגהנום הזה מתרחש בבית שלך אז אתה עוזב את הבית, בדיוק כמו שעזבת את הקומונה, אין בעיה, אני עצמי עשיתי את זה המון פעמים.

והקומונה לא הייתה גהנום, לא בשבילי לפחות, ומה שהיה בה לא מוצלח זה שמלכתחילה חלק מהמשתתפים היו מאוד מאוד מעורבים ועל בסיס הכי אישי אחד עם השני, וכפי שאמרתי די בעובדה זו על מנת לשלול את כל מה שאוטיסט יכול להרוויח מקיום קהילתי, כי לפחות לי קהילה זה מקום שבו אף אחד לא יוצר איתי קשר בכלל, לפחות לא מיידי, לא ממשי, לא במבט ולא בשיחה ולא דרך שום צורה אחרת, זו הקבוצה שאני חולם אותה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כל אחד חולם על קבוצה מסוג אחר. זה המלכוד.'
כל אחד חולם על קבוצה מסוג אחר. זה המלכוד.
05/06/2018 | 15:16
2
19
כל מקום שננסה לפתוח, יהיה גהינום עבור מישהו.

והרבה אוטיסטים זקוקים ליציבות. אולי בשבילך אישית זה לא ביג דיל "לברוח מהבית כשהוא הופך לגהינום", אבל אני בספק גדול אם זה כך אצל רוב האוטיסטים.

בקיצור, כמו שאמרתי: הבעיה בלתי-פתירה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בגלל זה אני לא מנסה לפתוח מקום'
בגלל זה אני לא מנסה לפתוח מקום
05/06/2018 | 15:24
1
16
ואני הכי זקוק ליציבות ובדיוק בגלל זה נזהר כל כך מקונפיגורציות נורמטיביות שמערערות אותי חושית, נפשית, רגשית ותנועתית לרמות הזויות וממש מסוכנות

הבעיה פתירה, נפתרת, ותיפתר
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אז אנחנו מסכימים.'
אז אנחנו מסכימים.
05/06/2018 | 15:41
8
לצפיה ב-'לדעתי זה גם נוגע ביחס ובצורך לשינוי.'
לדעתי זה גם נוגע ביחס ובצורך לשינוי.
05/06/2018 | 14:56
14
וגם מסביר איך אוטיסטים גם הכי לא מסתדרים עם שינויים דווקא בגלל שהם הכי צריכים לשינוי מהותי ועמוק יותר מזה המוסכם והצפוי,
וזה גם מחבר את כל זה לבעיית הוויסות החושי,
לפחות כמו שזה מרגיש לי ואצלי,
כי מה שקורה זה ששינוי עמוק, זה של האדם הנוטה להתמסר עד כלות, שלכן מתוייג על ידי הנורמה כאובססיבי, כבעל ראיית מנהרה, כבעל דיבוק לנושא אחד, או בקיצור אספי, הוא כזה המתרחש דרך הדדיות תנועת המסגרת לתוכן, זה שינוי דיפרנציאלי יותר, מתמטי יותר, שרק הוא יכול לאזן את מה שאחרת הופך לכן בו זמנית למהיר מדי ואיטי מדי, ולכן מציף.
האוטיסט זקוק למסגרת המשתנה בהתאם לדרך שבה התוכן המוכל בה משתנה, לנוע גוף ונפש כאחד, ומסגרת כזאת אינה אפשרית כשהיא נקבעת במעמד צד אחד בלבד, זה המנהל, הסמכותי, או האחר, ולכן יש מוצא בדרך שבה החברה מתפתחת, גם טכנולוגית, לכזאת שתאפשר לכל אדם ליצור את מסגרתו לעצמו, כפי שאוטיסטים רבים מנסים לעשות כל הזמן, וגם אני
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יבוא יום וזה יקרה, נתי. אל תרים ידיים כל-כך מהר.'
יבוא יום וזה יקרה, נתי. אל תרים ידיים כל-כך מהר.
05/06/2018 | 14:50
1
17
זה משהו לא פרקטי בכאן ועכשיו, לא אומר שכך זה יישאר לנצח.

אז אל תוותר על החלום שלך. יבוא יום... וייקח כמה זמן שייקח.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נקווה לטוב אני מנסה להשאר אופטימי'
נקווה לטוב אני מנסה להשאר אופטימי
05/06/2018 | 20:24
4
לצפיה ב-'הרעיון הוא מושלם '
הרעיון הוא מושלם
06/06/2018 | 10:24
1
17
כדי ליישם אותו צריך להתחיל בצעדים קטנים קטנים, נתחיל בליצור קהילה של ממש ולא רק במרחב הווירטואלי שאותו אנחנו מאוד אוהבים:-) וניזום פרוייקטים לקידום המודעות ולקידום הקבלה לחברה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נכון. ואפשר להתחיל כאן. '
נכון. ואפשר להתחיל כאן.
07/06/2018 | 13:39
2
לצפיה ב-'איזו תגובה יפה, חבל שלא התחלת מהסוף..'
איזו תגובה יפה, חבל שלא התחלת מהסוף..
05/06/2018 | 14:10
3
36
ושאלה שמתייחסת לדברייך, האם נטירת טינה היא אפיון א״סי?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בוודאי שלא. אבל נטירת טינה על הגבלות חיצוניות - כן'
בוודאי שלא. אבל נטירת טינה על הגבלות חיצוניות - כן
05/06/2018 | 14:11
10
לצפיה ב-'מכירה את שלדון מהמפץ הגדול ?'
מכירה את שלדון מהמפץ הגדול ?
05/06/2018 | 14:16
1
38
הוא לא בדיוק אוטיסט אבל די קרוב לכזה ומה שקורה זה שלאנשים עם זכרון אין סופי ולפרטי הפרטים יש נטיה לצבור בשלב מסויים תמונה מספיק מובהקת של הזולת, ואולי טוב שכך, כי זה חלק ממנגנון ההתגוננות שמפצה על נטייתם להיות פתוחים לחלוטין במקומות שבהם אנשים שלא זוכרים כלום דווקא הכי אטומים וסגורים.

נטירת טינה זה מנגנון הישרדותי מעולה, השאלה היא איך מממשים אותו, נקמנות לא עניינית למשל זה לא זה, אבל כשזה מאפשר לצבור ידע לשם בחירה מושכלת ושקולה יותר אז זה אחלה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני לא פוגע אבל'
אני לא פוגע אבל
05/06/2018 | 20:27
20
כבר לא סומך על אף אחד ולא יוצר קשר עם איש
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'חיים ביחד זה לא סקיילינג של פורום'
חיים ביחד זה לא סקיילינג של פורום
05/06/2018 | 21:46
72
24
ובעוד שאני אישית הייתי נזהרת מאוד עם הפרוייקט, אני לא חושבת שהפורום מראה משהו. תקשורת בפורום ופנים מול פנים היא שונה מאוד, חיים באותה סביבה פיזית משפיעים על היחס לאנשים - לטובה ולרעה.
הדברים שחשובים לי פה ובמציאות הם שונים מאוד. בעיקר כי הפורום מעלים שאלות פרקטיות שחשובות בהרבה במציאות (האם תשאיר כלים מלוכלכים בכיור? תזרוק את הזבל לפח או על הרצפה?), וכי שאלות אידיאולוגיות שיכולות להיות לא חשובות במציאות יכולות לגרום להתלהטות.

כמו כן, המנגנונים לפתרון סכסוכים במציאות שונים מאוד מבפורום. מישהי חכמה אמרה באתר אחר שמה שצריך לעשות כשיש סכסוך זה לעבור לצורת תקשורת ישירה יותר. מפורופם למייל, משם לטלפון, ומשם לפגישה אישית. כי חוסר הקונטקט האישי גורם לאנשים לא להבין שמולם יש בן אדם אמיתי (רמה התת מודעת, אבל היא זו שבאמת משפיעה על רגשות ועל התנהגות, יותר מלוגיקה).

בקיצור, לטובה ולרעה האחד לא קשור לשני.

אני מסכימה עם הרעיון של פרוייקטים פחות שאפתניים, אבל כדי שאפשר יהיה להסיק מהאחד לאחר לדעתי חשוב שאלו יהיו פרוייקטים שלא באינטרנט, אלא מפגשים בעולם האמיתי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ההבחנה שאת עושה לא ישימה לאוטיסטים'
ההבחנה שאת עושה לא ישימה לאוטיסטים
06/06/2018 | 01:00
71
25
ואולי אי נכונותה גם מסבירה את הקושי העצום שיש לאוטיסטים עם מפגשים פנים אל פנים, שכנראה, הכי בניגוד לנ"ט, וכמו שכבר כתבתי, אוטיסט לא מבדיל בין היומיומי והשגרתי כנמוך ופרגמטי לאידיאלי כגבוה ונשגב ומופשט ולא מעשי.

בשביל אוטיסט, ובוודאי בשביל אספרגר ששם זה מפורש יותר, הפרקטי והאידאולוגי נמצאים על מישור אחד, זהה, ולכן גם הלוגי הוא רגשי ולהפך, תחושת האדם כאמיתי, נראותו, גופו, לא מופרדת מדעתו כמו אצל הנ"ט, בגלל זה אוטיסטים פחות צבועים ונחשבים לחסרי טאקט.

השאלות האידאולוגיות נשארות הכי חשובות גם ודווקא במציאות, הדימוי, השפה, שונה מהממוצע בדיוק בגלל שהיא לגמרי שקולה למציאות, ומכאן גם האבחון השגוי כעודף מילוליות

האינטרנט הוא העולם האמיתי
כל הקטע זה ששאלות הכי אידיאולוגיות הן אלה שגם הכי חשובות לפרקטיקה היומיומית, ומכאן גם בעיות התפקוד, עובדה שלכן לא יכולה להיות מובנת לנ"ט שמבדילים כמוך בין הנצחי למיידי, בין ההיבט הרגעי של הזמן להיבט המתמשך שלו

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הטענה שלך מוצגת בצורה של עובדה'
הטענה שלך מוצגת בצורה של עובדה
06/06/2018 | 20:30
70
22
אני אתייחס אליה כאל השערה - היחסים שישררו בין אוטיסטים בעולם הפיזי זהים לאלו ששוררים ביניהם כרגע בפורום.

אשמח לשמוע על הקורה מפגש פיזי כלשהו של אוטיסטים בשביל לקבל ראיות התומכות או מנוגדות להשערת המחקר הזו.

כשמה שצריך להיות השערת מחקר הופך לאידאולוגיה, זה מתכון לאסון כשחומות המיתוס רועדות .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כי זו עובדה'
כי זו עובדה
06/06/2018 | 20:45
10
שניכרת מהיבטים רבים של ההתנהלות האוטיסטית ומהדרך שבה הם מתחברים אחד לשני ליצירת זהות שלכן הקוהרנטיות שלה מוציאה מהדעת את הסביבה שאפילו לא מעלה בדעתה לחקור אותה או להתחשב בה.

לא נראה לי שאם ובמקרה אוטיסטים יקיימו אי פעם יחסים הם ימהרו לרוץ ולספר לך, וגם זה חלק ממציאות שלכן אין סיכוי שתביני אותה.

ואין דוגמה מבחילה יותר מאידאולוגיה המתחזה למדע מהיחס לאוטיסטים

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אין יחסים בין אוטיסטים בפורום'
אין יחסים בין אוטיסטים בפורום
06/06/2018 | 20:50
17
כנראה שאין מצב שבכלל תביני מה שכתבתי גם בגלל שאת טועה לזהות יחסים במקום שאין בכלל כאלה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לנו יש מדגם קטן אך מתמשך 3 אחים א"סים. נפלא וקשה.'
לנו יש מדגם קטן אך מתמשך 3 אחים א"סים. נפלא וקשה.
07/06/2018 | 08:32
39
13
לצפיה ב-'לדעתי לא הוגן ולא הגון להסיק מהמצב הנוכחי'
לדעתי לא הוגן ולא הגון להסיק מהמצב הנוכחי
07/06/2018 | 08:48
11
כשנגיע למצב שבו אוטיסטים יזכו להבנה ולהכלה ולתמיכה הנחוצה והראויה במקום לסביבה שמה לעשות עדיין מאוד מאיימת, מפחידה, ולא ידידותית לקיומם או אפילו מתקשה עם עצם נוכחותם אז אפשר יהיה לנסות לבדוק איך אוטיסטים מסתדרים גם בינם לבין עצמם,
אנחנו לא במצב זה, אפילו לא קרוב לכך
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'"נפלא וקשה" - זה סיכום יפה של העניין. אין ארוחות חינם.'
"נפלא וקשה" - זה סיכום יפה של העניין. אין ארוחות חינם.
07/06/2018 | 14:13
37
17
זאת הנקודה הבסיסית שמי שמחפש "פתרונות קסם" צריך להבין: לסלק את הנ"טים מהמשוואה לא יפתור שום דבר. מי שלא מסוגל לראות בנ"טים שום דבר מעבר לבבונים, גם לא יסתדר עם אוטיסטים. זה פועל יוצא של בדיוק אותה התופעה.

מה לעשות... יחסים בין-אישיים זה דבר קשה. אשכרה להכיל ולתת מקום לבן-אדם אחר בחיים שלך, זה לא פשוט בכלל. ואני אומר את זה גם בלי קשר לאוטיזם. גם הנ"ט הממוצע לא יודע לעשות את זה. בדיוק בגלל זה יש את כל הנורמות החברתיות: מדובר במערכת כללים שמהווה תחליף (לפעמים תחליף  הולם, ולפעמים - ממש לא) לאמפתיה והכלה רגשית אמיתית.

רק מה? בגלל שאוטיסטים רגישים פי מיליון, אז אנחנו לא יכולים להסתפק בתחליף העלוב הזה. אנחנו זקוקים לדבר האמיתי. ואליה וקוץ בה: "הדבר האמיתי" דורש מאמץ רציני.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לי זה פותר, ופתר'
לי זה פותר, ופתר
07/06/2018 | 14:19
36
10
ואני מציע כאן את חווייתי ונסיוני, ובניגוד לך לא רץ למנוע ממך את זכותך להביע ולבטא את חוייתך ונסיונך

מבחינתי, סילוק הנ"ט מהמשוואה הכי מקדם אותי לאפשרות של מגע בין אישי משמעותי מאוד
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'עם כמה אנשים הגעת לאותו "מגע בין אישי משמעותי"? בדיוק אפס.'
עם כמה אנשים הגעת לאותו "מגע בין אישי משמעותי"? בדיוק אפס.
07/06/2018 | 14:56
35
17
זו לא פרשנות שלי, אלא מה שאתה עצמך אמרת. זו חווייתך וזה נסיונך, כפי שנאמר ישירת מפיך.

אז איך זה סותר את מה שאני אמרתי? חווייתך ונסיונך, כפי שתיארת אותם יותר מפעם אחת כאן בפורום, רק מאשרים את הטענה שלי: שמי שחושב שלסלק את הנ"טים מהמשוואה זה פתרון, יסלק ממנה גם את האוטיסטים, ובסוף יישאר בלי שום דבר ביד.

ואני לא מחפש למנוע מאף אחד לבטא את ניסיון החיים שלו. אני כן מחפש למנוע מאנשים את האפשרות לרמות את עצמם (ובני-אדם הם ממש אלופים ברמאות עצמית). אז אם מישהו מבטא את ניסיון החיים שלו, ומיד אחר-כך מפמפם סיסמא ריקה מתוכן שסותרת את העדות האישית שלו עצמו, אז כן - אני אעמת אותו עם זה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כמה מסעות בין כוכביים ערכת ?'
כמה מסעות בין כוכביים ערכת ?
07/06/2018 | 15:15
33
13
אפס, עדיין אני לא אשלול את זכותם ונטייתם של אנשים שלא במקרה צריכים ונוטים להישען גם על המוםשט, גם על מה שעדיין לא קרה, יותר  , ואפילו הרבה יותר , מאשר על העבר ועל מה שכבר קרה.
וזו גם הסיבה להבדל בין הכחנות, הסמכותנות, החלולה והרעה של אנשי המסורת שכמוך מותנים מותנים לזהות רק את העבר עם המציאות בזמן שאנשים כמוני נוטים להישען דווקא על העתיד, לחפש משמעות במה שעדיין לא מוכר ולא קרה.
מה אתה בעצם אומר ? משעה שלא חוויתי אהבה אסור לי לחפש אותה ? וואו, זה מופרע אפילו בשביל בריון כמוך.
נסיוני מורה לי למה ואיך וכמה ולמה פרשנות נורמטיבית, כמו זו שלך, היא הגיהנום שלי, ואני יכול גם לנמק למה, אז בוודאי, זכותי, חובתי , נטייתי... לחפש מגע ומבט אצל מי שיש סיכוי שידע לפרש אותי טוב יותר, וזה מעולם לא היה נ"ט, עובדה, בעוד שאנשים עם נטיות אוטיסטיות לפחות החליפו איתי לא מעט ניצוצות של מגע משמעותי יותר, וכיוון שאנשים אמיצים, פתוחים, שואפי טוב , מסוגלים לחפש כיוון גם על בסיס מידע חלקי, והרי זה מה כל מה שיש לאדם, מידע חלקי, אז זה בדיוק מה שאני עושה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בוודאי שצריך להישען גם על המופשט. מזה התחיל כל הטיעון שלי:'
בוודאי שצריך להישען גם על המופשט. מזה התחיל כל הטיעון שלי:
07/06/2018 | 16:27
32
29
כל הפואנטה שלי התחילה מקביעה תיאורטית מופשטת, שהיא - בעיניי - קומון סנס פשוט: מי שפוסל את הנ"טים, סופו שיפסול גם הא"סים.

כתבתי את זה בכללי. ואז הבאת את המקרה שלך כדוגמא נגדית לכאורה. אלא שהדוגמא שלך והעדות האישית שסיפרת כאן רק מחזקת את מה שאני אומר.

וזה לא רק השורה התחתונה של "אפס קשרים בעלי-משמעות". אלא גם העובדה הפשוטה שמעולם לא נתת כאן הזדמנות הוגנת לאיש - א"ס או נ"ט. למרות כל הסיסמאות הנוקבות של נגד נ"טים, מעולם לא ראיתי אותך מתייחס לא"סים אחרת. במילים אחרות, מההודעות שלך עולה שבעיניך כ-ו-ל-ם אותו הדרעק.

אז אני שואל אותך עוד הפעם: איך הקטע הזה שלך סותר במשהו את מה שכתבתי?

מזכיר לי קצת את מה שספירט כתבה לא מזמן. משהו בסגנון של "השלמתי עם זה שתמיד אהיה בודדה, כי באנשים אחרים יש יותר מדי פגמים" או משהו כזה.

וזה נושא כואב ומסובך. כי בני-אדם, בכללי, הם באמת יצורים פגומים. אין ספק, שהפרדוקס הזה של "איך ניתן ליצור קשרים משמעותיים בעולם של בני-אדם פגומים" הוא נושא חשוב מאין כמוהו ששווה לנהל עליו דיון רציני.

אבל לצעוק "כל הנטים בבונים" (ומיד אחר-כך להתייחס לכ-ו-ל-ם, כולל הא"סים, באותה הצורה) זה לא דיון רציני. ואתה בהחלט חופשי להמשיך ולחפש קשרים משמעותיים עם מנטליות כזאת. לא חושב שיש לזה סיכוי (וגם חושב שברור לי בדיוק למה אין לזה סיכוי), אבל אני לא אמנע ממך להמשיך ולנסות. מצד שני, אני כן אמשיך להציג את המציאות כמו שאני רואה אותה.

אגב, לגבי השאלה שבכותרת ההודעה שלך: "כמה מסעות בין כוכביים ערכת"? לא ברור לי איך מסעות כוכביים קשורים לעניין, אבל אתה (או כל אחד אחר) בהחלט מוזמן לבחון ולברר האם התפיסה שאני מציג כאן גם עומדת במבחן התוצאה. יש לי אהבה (א"סית) ושיקמתי את הקשרים שלי עם ההורים (א"ס ונ"ט), ובתכל'ס אני חי את חיי כמו שהייתי רוצה לחיות אותם (כולל הליכה אחרי החלומות שלי). והכי חשוב: אני לא נותן לציפיות הנורמה לקבוע עבורי מה לעשות, לטוב ולרע.

וכן, אני יודע זה נשמע די יהיר. בדיוק בגלל זה אני לא נוהג, בדרך-כלל, לצעוק בראש חוצות שטוב לי בחיים, אבל אתה שאלת. שאלת כדי להתקיל אותי איכשהו, אבל עדיין - שאלת. אז מה אני אמור לעשות? להעמיד פנים שאני אומלל ורע לי?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אז ננסה לעשות לך את זה קל יותר'
אז ננסה לעשות לך את זה קל יותר
07/06/2018 | 16:42
11
כי נראה לי שבהכללות אתה הכי גרוע בעולם, כי לא מבין איך הצלחת לקשור בין העובדה שאני פוסל אנשים שאין מצב שיבינו אותי לזה שאני אפסול גם אנשים שאולי יבינו אותי.

אז ננסה להסביר לך את זה פשוט ככל האפשר (לדעתי זה לא יעזור אבל כזה אני, תמיד מנסה).
נניח שמזג האוויר לא נעים לי, אני נוסע למקום קר יותר ומוצא שהוא פחות נעים לי, אז אני משנה כיוון ונוסע למקום חם יותר ומוצא שהוא יותר נעים לי ,
בוא נראה אם אתה יכול לנחש את הצעד הבא לי ?
לא הצלחתי, ברור, אז בשביל זה אני כאן, כיוון שהמהלך לכיוון החום עבד לי טוב יותר מהמהלך לכיוון הקור הצעד הבא שלי יהיה לכיוון מקום חם יותר,
אז לא, אני לא אפסול את המקומות החמים כי פסלתי את הקרים אלא בדיוק להפך,
הבנת ? ברור שלא.

אגב, הפרקטיקה של חדו"א למשל מתבססת על הגיון דומה, שגם היא מראה לנו איך במצבים שאינם סופיים, שזה מצבו של המין האנושי, אפשר למדוד במדוייק נפחים וכיוונים וקצבים דרך היכולת לזהות לאן הם מתכנסים
(היה נדמה לי שיש לך עניין מסויים במתמטיקה אז אולי זה יעזור לך יותר)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זהו שאתה גם לא יודע להפשיט'
זהו שאתה גם לא יודע להפשיט
07/06/2018 | 16:53
30
12
כי שוב,וכרגיל וכצפוי, אתה כופה את הסימטריה הכי שטחית, את הדיאלקטיקה הכי ארכאית, עימותית, על מצב שאין מורכב ממנו בדיוק בגלל שאינו עימותי.

מה זה לתת הזדמנות ? עם מה שאני מסכים אני מסכים בהתלהבות ועם מה שלא אז לא, ולא פעם אני מסכים ואף מצטרף בשמחה לכיוון המוצע.

אני לא חושב קבוצתית, זה שאובחנת כא"ס לא הופך אותך אוטומטית לחלק מהקבוצה שלי, למעשה יש כאן לא מעט נ"ט שקרובים לי תחושתית ורגשית הרה יותר ממך.

אי אפשר להשלים עם בדידות, זה לא ניתן לישום, זו תחושה שמאוד נפוצה אצל אנשים שכל מה שנחשב כמוסכם ונכון למגע פוגע בהם נורא, לדעתי במקום לגנות זאת ולפסול זאת צריך לגלות אמפטיה והכלה והבנה כלפי הכאב הזה שאין גדול ממנו.

איך זה סותר ? בצורה הכי ברורה, שבגלל שברור לי שכל הנ"ט בבונים תמיד חיפשתי ותמיד אחפש את האנשים שיותר חורגים מהנורמה, זה עד כדי כך פשוט.
את הקשר המשמעותי שלי אני אחפש עם אנשים שחווים משמעות בצורה דומה לשלי ולא אצל אנשים שאין ספק שמה שמשמעותי לי שולי וזניח בשבילם ולהפך.
למה זה מעצבן אותך כל כך ?

לא ברור לך אז הנה אני כאן כרגיל על מנת להסביר, כי נדמה שאתה כמו הרבה חנונים שואב השראה ממדע בדיוני, שזה אחלה, גם אני, שזה אומר שלאנשים מסויימים גם ודווקא מה שמעולם לא קרה מספק כיוון והשראה, ואתה פסלת את כל מה שאני אומר רק בגלל שאני מתבסס גם על מה שמעולם לא קרה (אהבה)

בעיני זה נשמע לא אמין, וזה לא אמין בעיני בגלל המון דברים שאני מסיק ממה שאתה כותב ואיך שאתה מתבטא בשלל נושאים אחרים

אם היה לך טוב והייתה לך אהבה לא היית מחפש מה שאתה מחפש כאן, זה בטוח
ואני מעדיף להודות בתסכולים ובקשיים שלי, לא אוהב להטעות ולא אוהב לשקר, זה גם לא הוגן, וכל מי שמעיד על עצמו שהוא חי אהבה הוא שקרן בעיני

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כשאתה כותב את נסיונך וחווייתך זה טוב, כשמישהו אחר- זו כפיה?'
כשאתה כותב את נסיונך וחווייתך זה טוב, כשמישהו אחר- זו כפיה?
07/06/2018 | 17:05
3
17
זו בטח המוגבלות שלי(תמיד... תמיד...), אבל לי נראה שיש פה בעיה לוגית.

יש לי תזה אחרת, שאתה ודאי תדחה:
בנאדם רגיש שנחשף למילים מושחזות המוטחות באנרגיה בוערת, שלילית,
מודר למעשה מאותו מרחב. אפילו אם היה רק עד ולא הנמען למתקפה.
לכן מי שכופה, מי שמדיר- זה אתה.
העניין הוא, שגם ולמרות שתחלוק עליי ומן הסתם תדע לנסח היטב
מדוע כל אות שכתבתי מוכיחה את אפסותי, רוע לבי ועליבותי,
עדיין מוטלת עליי האחריות לשמור על הפורום הזה כמרחב בטוח
גם לאנשים רגישים מלבדך (גם אתה אדם רגיש, אבל אינך היחיד).
ואני אעמוד באחריותי זו ככל יכלתי.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'איפה כתבתי שזה כפיה ?'
איפה כתבתי שזה כפיה ?
07/06/2018 | 17:26
1
13
דעה זה לא כפיה, מעשה זה כפיה, אז מעשים כמו שלך, וכמו שגור מבקש ממך לעשות, הן כפיה, אני לא חוסם ולא מוחק ולא משתיק אף אחד, אתם עושים את זה, והגיע הזמן שתלמדי כבר את ההבדל בין דיבורים למעשים, זה לא נורא מסובך.

התנסותי בסביבה נורמטיבית מבעירה בי אנרגיה שלילית, לדעתך אני אמור להדחיק את זה בשביל להישמע יפה ?
בניגוד לך ולגור לא דרשת מאף אחד להתיישר איתי, רק מביע את דעתי ותחושתי,
לא כפיתי דבר ולא הדרתי אדם, אתם כן, והרבה פעמים, עובדה

כן, את שומרת על מה שנדמה לך רגיש ובדיוק כמו כולם בטוחה שלרגישות האוטיסטית אין שום משקל, וזו בדיוק הבעייה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'להטות את הדיון בהטחת עלבונות דמגוגית, זה סוג של כפיה'
להטות את הדיון בהטחת עלבונות דמגוגית, זה סוג של כפיה
07/06/2018 | 18:17
12
ראשית כל, זו הדרך "נהדרת" להפחיד ולהבריח את כל מי שחושב אחרת ממך. וכבר הרבה אוטיסטים שכתבו כאן בעבר, ברחו מכאן בגלל ההתקפות שלך.

שנית, גם אם נצא מתוך ההנחה-הלא-מציאותית-במיוחד שאנשים ימשיכו לנהל איתך דיונים אחרי מתקפה כזאת, הדיון עצמו הופך להיות חסר ערך כאשר מאפשרים התנהלות כזאת.

דיון נועד כדי לחפש את האמת, ו/או כדי לבחון ביחד דברים מסויימים. ברגע שדמגוגיה ועלבונות נכנסים לתמונה, הדיון מאבד לחלוטין מערכו. כך שגם אם אנשים לא היו נפגעים (והם כן), האמת נפגעת.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה קרה ? מה עשיתי ?'
מה קרה ? מה עשיתי ?
07/06/2018 | 17:30
13
בסך הכל ניסיתי לומר שמי שפוסל את כל מה שאני כותב כדיבור ריק וסיסמאתי רק בגלל שלא השגתי אהבה בזמן שהוא כבר מזמן פיצח את הנוסחה הוא  לא משהו, בלשן המעטה.

כאן את לא מזהה פגיעה ברגשות, כמובן, לומר שחווייתי היא סיסמאתית וחלולה כי עובדה שאין לי אהבה זה ממש נפלא, נכון שלומית, וואו, איזה כיף לחיות בלי בושה.

הבן אדם יורד על אנשים שכואבים את המידה שבה יחסים בין אישיים אינם משמעותיים ואפילו פוגענים להם, כמו שכתבה כאן ספיריט, כי הנה, עובדה שלהם זה לא עובד אז זה אומר שהם עושים משהו לא בסדר, זה לא יעיל, ואת לא מבינה כמה מפלצתי וחסר אמפטיה זה, מדהים

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'עובדה, שגם ב"אנשים שחורגים מהנורמה" אתה תמיד מוצא פסול.'
עובדה, שגם ב"אנשים שחורגים מהנורמה" אתה תמיד מוצא פסול.
07/06/2018 | 18:07
25
24
תמיד יש לך תירוץ מנצח למה הבן-אדם שעומד מולך הוא מישהו שאי-אפשר לדבר איתו (מה שמשום מה, לעולם לא מונע ממך להמשיך ולדבר איתו...)

ראה, למשל, את התגובות שלך אליי בשרשור הזה. איזה פנינים שמענו ממך. לדוגמה:

"הכחנות, הסמכותנות, החלולה והרעה של אנשי המסורת שכמוך". מה הקשר בין הזבל הזה שכתבת לביני? שום קשר. אבל ככה זה כשמחפשים בכוח לפסול אנשים, וזאת בדיוק התופעה שעליה דיברתי כאן: העובדה שיש קשר הדוק בין לזהות נ"טים עם בבונים, לבין לזהות את כל מי שמסתכל עליך לא נכון עם בבונים.

ושלא תנסה אפילו לטעון שהיחס שלך אליי הוא מקרה מיוחד. אולי היחס שלך אליי קצת יותר קיצוני, אבל הלהיטות הזו שלך לפסול ולתייג אנשים כ"בבונים" ממש לא מוגבלת אליי (או לנ"טים).

ולגבי אמפתיה:

דווקא יש לי אמפתיה למצב שלך. זאת אחת הסיבות שחשוב לי להבהיר את הסתירות שבגישה שלך. לא שיש סיכוי שאצליח לשכנע אותך, אבל אם הצלחתי לעודד אנשים אחרים לפקפק בחוכמה של "כל הנטים בבונים" הרי שבאתי על שכרי.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'עובדה שאני לא כותב ככה לכולם'
עובדה שאני לא כותב ככה לכולם
07/06/2018 | 18:13
24
13
לנתי אני לא כותב ככה, וגם לא לאלה,  ככה זה, עובדות, שמראות שאיני מזהה את כולם כבבונים, ממש לא, ואתה אלה שכן מסיבות מאוד מנומקות

מאחל לך בהצלחה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זוכר דווקא שכתבת להם דברים קשים מאוד, כשהם לא הסכימו אותך...'
זוכר דווקא שכתבת להם דברים קשים מאוד, כשהם לא הסכימו אותך...
07/06/2018 | 19:10
23
8
לצפיה ב-'אין להם בעיות איתי'
אין להם בעיות איתי
07/06/2018 | 19:13
22
16
יש להם אפילו קשר ממושך וטוב איתי, אולי בגלל שבניגוד לך הם לא מזהים את מה שאני כותב כדמגוגיה ועלבונות אלא כנסיון להבין ולבטא מצב קשה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה נכון ארי'
זה נכון ארי
07/06/2018 | 19:44
10
תמיד אומר את האמת זלו גם אם היא כואבת והוא מנסה לנמק תמיד אני מאוד מעריך ואוהב אותו לא משנה כמה ירד עלי כי הוא מנסה לעזור לי יאלה בכלל הייתה במערכת מאוד אנטימית איתו גם עכשיו מאוד אוהבת אותן אנחנו כולנו חברים גם מעיין
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אמירות נוסח "נטים = בבונים" הם לא ניסיון 'להבין' שום דבר.'
אמירות נוסח "נטים = בבונים" הם לא ניסיון 'להבין' שום דבר.
08/06/2018 | 02:36
20
11
זאת סתם מנטרת שנאה שלא מקדמת אותנו לשום מקום.

לא ממש ברור לי איך נגררתי לכל הויכוחים הצדדיים האלה, כשהנקודה פשוטה כל-כך וברורה כל-כך. והנקודה היא לא אתה, אראנה. הקטע האישי שלך לא מעניין אותי בכלל. מה שכן מעניין אותי, זה הנקודה המקורית שכתבתי: מי שמגדיר את כל מי שמסתכל עליו לא נכון כאל "בבון", יש לו בעיה. ואדם כזה לעולם לא יצור קשר מהותי ועמוק עם אדם אחר.

ואם אתה, אראנה, לא עונה להגדרה של בן-אדם כזה אתה יכול להיות רגוע. במקרה הזה, הדברים שכתבתי לא נוגעים אליך.

אני אבהיר את עצמי בצורה הכי ברורה שאפשר:

נמאס לי מהשנאה והבוז ל"אחר", ולא משנה מאיזה כיוון היא מגיעה.

נמאס לי מהקטע הזה שיש לאנשים שחושבים ש"אנחנו" הנאורים והרגישים והמוסריים בזמן ש"הם" בבונים פרימיטיבים.

נמאס לי מזה שאנשים שפוגעים באחרים על ימין ועל שמאל פשוט כי לא מעניין אותם מה הבן-אדם השני חושב ומרגיש. אנשים שלא סופרים אחרים ממטר.

ובעיקר נמאס לי מאנשים שעושים את כל הדברים שלמעלה, אבל מחביאים אותם מאחורי משפטים רהוטים ואצטלה של הגינות אינטליגנטית.

הגישות המכוערות והרקובות האלה פשוט הורסות כל חלקה טובה בחברה האנושית. ובעיקר - הן הורסות את האנשים שמאמינים בהן.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא יודע מי זה "אותנו"'
לא יודע מי זה "אותנו"
08/06/2018 | 02:51
19
13
אותי זה מקדם גם כי כמו שכתבתי מלמד ומונע ממני מראש כניסה למקומות רעים מאוד,
ברור שאדם סביר יפתח גם שנאה לסביבה שמה לעשות מתייחסת אליו ואל שכמותו בצורה לא הוגנת ולא הגונה מיום לידתו, בלשון המעטה, ובאמת אף גרוע מזה, בצורה ממש מחליאה, ודווקא יכולתי לזהות את הנ"ט כבבון מאפשרת לי להכיל את המצב עם פחות שנאה כי באמת אין טעם לשנוא חיות.

לא ביקשתי חיבור לקטע האישי שלי, אפילו להפך, כתבתי וחזרתי וכתבתי שבניגוד מוחלט למה שנדמה לך ולשלומית הקטע האישי ממש לא רלוונטי כאן,
מה שנגזר מהקטע האישי, מהנסיון הפרטי, לכללי, רלוונטי, כנראה שלא לך, אולי למישהו אחר, וזה הקטע של פורום ציבורי חופשי שבניגוד לדעתך ולדעת שולמית כל אחד רשאי וצריך לעלות את הקטע שלו ואולי משהו יתחבר למישהו אחר ואולי לא, וזהו

ומאז ומתמיד מה שעזר לי ליצור קשרים עמוקים זה יכולתי המשתפרת לזהות מראש את ההבדל בין בבונים לבני אדם.
אתה כאילו רוצה לשלול מראש את הצורך בסלקטיביות ? בכושר הבחנה ? נראה לי חבל כי רק הוא זה שיכול להציל אדם לא כחני ולא מניפולטיבי בחברה הכי כחנית והכי  מניפולטיבית, זה היתרון היחיד של אדם כמוני שמכל בחינה אחרת כל מה שטוב בו מנוצל רק לרעתו ובצורה הכי מבזה וכואבת, אז גם את זה תשלול ממני, את שביב האור היחיד שנותר לי ? , אין מצב.

אתה דמגוג, השנאה והבוז לאחר מעולם לא באו ממני, אני ה"אחר" שסופג, ובשתיקה, בריונות מחרידה ויחס מזעזע רק בגלל שכל הבבונים, בדיוק כמוך, לא מסוגלים לשאת את עצם קיומה של שונות ולו הכי קלה מהממוצע,
אתה כותב כאילו אין מציאות, כאילו הכל רק סיסמאות, זה פשוט נורא, וגם מסוכן, ולשם מה ? בשביל לצאת יפה בעיני כולם ? זה באמת לא מובן.

אני זה שהתעללתי בסביבתי בילדותי או שסביבתי התעללה בי ?
מי מתעלל במי ? האוטיסטים בילדים הנורמטיבים או להפך ?
כאילו מה עובר עליך ? למה אתה משקר ? בשביל להתחנחן ? זה לא יציל אותך אלא רק יפקיר יותר ויותר ילדים לטראומות שמהן הן לא יתאוששו לעולם

אתה מאשים חריגים שנזרקים לשוליים ומעבר להם רק בגלל שונותם בשנאת האחר והשונה ? זה פשוט מזעזע בצורה שרק מעמיקה ופוצעת אנשים בדיוק בפצע שלהם, תתבייש, אתה אדם רע מאוד, אפילו נורא

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שום דבר שתכתוב לא יצדיק שנאה המופנית נגד ציבור שלם'
שום דבר שתכתוב לא יצדיק שנאה המופנית נגד ציבור שלם
08/06/2018 | 03:41
18
12
גם אם תכתוב עשרת-אלפים מילים של נימוקים לכאורה, זה לא ישנה את האמת הבסיסית הזאת.

ואני בהחלט אאשים בגזענות כל מי שאשם בגזענות. קרבן או לא - זה לא ממש רלוונטי. two wrongs do not make a right.

חוץ מזה, מה אתה חושב? שהחיים שלי היו פיקניק? שאני לא סבלתי מדיעות קדומות והתעללות והשפלות רק בגלל שאני שונה? שלא "ביליתי" חמש שנים במוסדות שניסו בכוח "ליישר" אותי?

בוודאי שכן. אבל שום דבר מזה לא מצדיק גזענות נגד ציבור שלם. יש בעולם הרבה יותר מדי אטימות וטמטום ורשעות (ואכן יש הרבה מהדברים האלה), גם בלי שאוסיף עוד אטימות וטמטום ורשעות משלי.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'איזה שנאה ? אני מפנה שנאה ?'
איזה שנאה ? אני מפנה שנאה ?
08/06/2018 | 06:26
17
8
יצאת מדעתך ?
אתה יודע למה נתי ואנשים כמותו לא מעיזים לצאת מהבית, מהחדר, שלהם בכלל ?
כי אנשים רגישים בניגוד לך חשים עד לשד עצמותיהם את האלימות והשנאה העצומה המופנית בכל מקום וכל הזמן כלפי עצם קיומם הזר והשונה,
הרי די בכך שאתה עושה תנועה לא בדיוק כפי המצופה כדי שהבבונים לגמרי יאבדו את זה, אנשים רגישים, בניגוד לך, חשים זאת כל הזמן, אנחנו נרקבים בתוך השנאה הזאת ואין מושיע ואתה מצדיק את זה ועוד דרך נימוקים וגישות שמשקפים בדיוק את הנימוקים להכחדתנו.

איזה גזענות ? אני, אנחנו ? מגזע שונה ? אנחנו מאותו גזע, אני זה שמעיר כל הזמן לאנשים שהם לא נראים ועושים ומתנהלים כפי שאני מצפה או להפך ?
אני הרי בכלל לא יוצר קשר עם אף אחד, איבדת את זה לגמרי, הפכת את היוצרות לחלוטין .
איזה רשע ? מעולם לא התנהגתי ברשעות כלפי אף אחד, תמיד הייתי נדיב ופתוח גם כלפי אנשים שבעטו לי ישר בפנים, כמו הרבה אוטיסטים אני פשוט לא יכול אחרת.

לא, אני לא חושב שהחיים שלך היו פיקניק בדיוק בגלל זה אני מתקשה להבין את הנחישות שלך להפעיל כלפי את כל הטיעונים והנימוקים הכי מחרידים וזוועתיים לבריונות כלפי אוטיסטים.

איפה הייתי גזעני ? כלפי מי ? אני לא רוצה ולא מסוגל לקשרים עם אנשים שלא רק לא מבינים אותי אלא שונאים את עצם קיומי ? מה גזעני בזה ?

יהודים שלא אהבו נאצים עשו זאת מטעמי גזענות ?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יהודים שטוענים שכל הגרמנים לעולם ועד הם נאצים - הם גזענים'
יהודים שטוענים שכל הגרמנים לעולם ועד הם נאצים - הם גזענים
08/06/2018 | 07:50
16
6
לצפיה ב-'וגם זה בעיניי משהו שאפשר להכיל.'
וגם זה בעיניי משהו שאפשר להכיל.
08/06/2018 | 08:08
12
מה שלא זה אם הם משתלחים ביהודים שחושבים אחרת
ומציגים את ראייתם האחרת כהוכחה לנפסדותם.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אבל מעולם לא טענתי כך, אפילו טענתי אחרת'
אבל מעולם לא טענתי כך, אפילו טענתי אחרת
08/06/2018 | 09:20
14
10
שמה שאני כותב כאן כל הזמן, ומסיבה זאת גם לא ממהר לפתח קהילה וקבוצה, שהנורמה עצמה משתנה כל הזמן ולכיוון שללא ספק ייטיב עם האוטיסטים( ברור שאף אחד כאן מעולם לא קרא ולו מילה אחת ממה שאני כותב, גם זה נתון שלמדתי לקחת בחשבון).
אלא שתפישות נורמטיביות, ולטעמי נורמטיביות מובהקת מספיק כדי להצטרך להגדירה, לא רק שלא יאפשרו פרשנות מקדמת לאוטיסטים אלא בדיוק ההפך.

ולא במקרה אני הכי רואה את זה מפרשנות כמו של גור ודומיו, שבאמת לגמרי לא מבדילים בין רמת ההצהרה לרמת המעשה, בעוד שזה בדיוק הפער שמוחץ את האוטיסטים למוות, ועליו הם משלמים כל הזמן את המחיר האולטימטיבי.

אז יש לנו 2 ברירות, או לקבל את התפישה, הנורמטיבית יש להזכירכם, שוב ושוב כי הזכרון שלכם לא משהו בכלל, שהבעיות הכל כך קשות שלנו נובעות מזה שאנחנו לקויים, או לחפש הסברים וסיבות למה שהורג אותנו, כי אנשי המקצוע מעולם לא חיפשו סיבות כאלה ולעולם לא יחפשו, בדיוק מהטעמים שאני מציג כאן
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שוב אתה מנסה לערפל את הנקודה המרכזית: הצהרות גזעניות זה רע.'
שוב אתה מנסה לערפל את הנקודה המרכזית: הצהרות גזעניות זה רע.
08/06/2018 | 15:05
4
8
ואם מישהו מצהיר כל הזמן הצהרות גזעניות בפורום, אז הוא גזען. נקודה.

זה שאותו אדם גם אומר דברים אחרים, לא מבטל את אותן הצהרות. הרי לא היית מקבל תירוצים כאלה מאנשים שמצהירים הצהרות גזעניות נגד אוטיסטים, נכון? ובצדק.

מצטער, אבל לאמירות כמו "הנטים הם בבונים" אין שום הצדקה. בעיקר כשהתירוצים וההסברים שלך לא פחות גרועים מהאמירה המקורית. למעשה, ה"הסברים" שלך הם בדיוק ההצדקות הקלאסיות שאנשים גזענים תמיד משתמשים בהן.

זה הכי בולט בשימוש שלך במילה "נורמה". כאילו שכל הנ"טים חושבים בדיוק אותו הדבר, ושכל חולי של החברה בהכרח (לשיטתך) מיתרגם לבבוניות של כ-ו-ל-ם. אין שום הבדל בין זה לבין אדם שחור מכריז שכל הלבנים גזענים, רק בגלל שקיימת גזענות נגד שחורים. שום הבדל.

ושיהיה ברור: אכן קיימת אפליה קשה נגד אוטיסטים. הגזענות נגד החריגים למינהם חיה ונושמת, ומדובר בבעיה קשה מאוד שלא הולכת להיעלם בעתיד הנראה לעין.

אבל לא כל נ"ט הוא גזען כזה. ולצערנו הרב, ההודעות שלך עצמך מוכיחות שלא כל גזען הוא נ"ט. שנאת האחר זו מגפה שאף קבוצה לא חסינה בפניה, ובוודאי שהיא אינה מאפיין נ"טי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גזען זה מי שטוען שנ"ט זה גזע'
גזען זה מי שטוען שנ"ט זה גזע
08/06/2018 | 15:15
3
6
כמוך למשל. או מי שמסמן אנשים השונים מהממוצע כקבוצה שנועדה להחרגה, כמו הנ"ט יקירך.

הנ"ט הם בבונים כי זה מה שבבונים עושים, מתלהקים סביב אלימות כלפי קבוצות אחרות

אני לא מתרץ אלא עושה את מה שאתה לעולם לא עושה, מנמק

"נורמה" כשמה כן היא, אמונה גזענית, כמוך, שיש רק דרך אחת נכונה לחיות, נורמלית, שמה ששונה ממנה ושנוא על ידה, הוא הלא נורמלי

כל נ"ט הוא גזען

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אלא שזו הכללה פרועה. הרבה נ"טים לא חושבים ככה.'
אלא שזו הכללה פרועה. הרבה נ"טים לא חושבים ככה.
08/06/2018 | 15:35
2
8
ותודה שאתה מוכיח, שוב, עד כמה הינך מונע על-ידי דיעה קדומה.

אגב, אני מסכים לחלוטין שלקרוא לנ"טים 'גזע' זה טיפשי. אבל אני לא זה שטוען ש"כל הנ"טים בבונים שסוגדים לנורמה". התפיסה כאילו הנ"טים הם גזע נפרד היא פועל יוצא של הגישה שלך, ולכן אני משתמש במילה "גזענות".
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה לא עניין של מחשבה'
זה לא עניין של מחשבה
08/06/2018 | 15:41
1
7
שוב, בדיוק כמו הנ"ט אתה לא מבדיל בין רמת ההצהרה לרמת המעשה, ומה לעשות שכולם כמוך מאוד דואגים להצטייר יפה אבל להתחייב לכך מעשית זה כבר משהו מאוד מאוד שונה, הרי אחרת החברה לא הייתה נראית כמו פח זבל

הנ"ט נוטים וצריכים ללהקתיות מסוג מאוד מסויים, ומסיבה מאוד מובהקת, בדיוק כמו הבבונים ולכן אין מצב שהם יראו וירגישו אוטיסטים, נקודה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ברמת המעשה, אתה תוקף באכזריות כל מי שלא נראה לך.'
ברמת המעשה, אתה תוקף באכזריות כל מי שלא נראה לך.
08/06/2018 | 16:02
12
ברמת המעשה, אתה הופך כל ביקורת עניינית כלפיך למסע של התקפות אישיות.

אני מבין יפה מאוד את ההבדל בין הצהרות למעשים. רק שאצלך אין שום הבדל. הדרך שבה אתה מנהל דיונים בפועל היא אלימה לא פחות מההצהרות הקיצוניות שלך.

זאת, אגב, גם הסיבה שאנחנו תמיד נגררים לויכוחים האלה. כי אני לא יכול לעבור בשתיקה על הדרך האלימה שבה אתה "מנהל דיון" כאן בפורום.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אגב, מכיר את הפתגם "sticks and stones will break my bones"?'
אגב, מכיר את הפתגם "sticks and stones will break my bones"?
08/06/2018 | 15:17
8
5
המיתוס הזה, שמילים לא יכולות להרוס ולא יכולות להדיר ולא יכולות לפגוע?

אז זה בולשיט. לא סתם חכמינו אמרו "החיים והמוות ביד הלשון". ואם זה לא מספיק לך, אז תפתח עיתון ותקרא על אותם בני-נוער שהתאבדו בגלל שיימינג ו/או בריונות באינטרנט.

למילים יש כוח, גם לבנות וגם להרוס. ולמעשה, גם הרוב מהכריע של הנזק שנגרם לאוטיסטים הוא ע"י מילים. לא צריך ABA או אשפוז בכפייה כדי להרוס ילד. רק תגיד לו מספיק פעמים שהוא דפוק ונכה, ותראה איך הוא נמק לך מול העיניים. הגישה האיומה הזו שיש להורים מסויימים, גורמת פי אלף נזק מכל טיפול.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
08/06/2018 | 15:32
7
6
בדיוק בגלל זה אני חוזר ומזהיר, חוזר ומזכיר, שחוסר יכולתה של הנורמה, ושלך, לחבר בין מילים למעשים הוא כל כך מסוכן ורצחני וחוסר היכולת הזאת הוא בדיוק הרקע והסיבה שעליה ורק עליה מתרחשת אפליה ודיכוי וביזוי ברמה כל כך מטורפת, משתקת, מכוערת, שאין מילים.

אז זה לא ברמה שלא מה שאומרים, זה שטחי, רדוד, בולשיט, זה ברמה של אנשים, כמוך למשל, מצהירים דבר אחד ופועלים אחרת, מה שמייצר סביבה כחנית שבה האמת מתה עוד לפני שהיא נולדת
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'איזה סיבוב נהדר של 180 מעלות עשית.. '
איזה סיבוב נהדר של 180 מעלות עשית..
08/06/2018 | 15:40
6
7
לפני רגע טענת שאני לא יודע "להבדיל בין הצהרות למעשים". ועכשיו אתה טוען שאני לא יודע לקשר בינהם.

מה אמרנו על דמגוגיה? על לשנות גישה ב-180 מעלות ולקוות שאף אחד לא ישים לב?

ואני מזמין אותך להביא דוגמא אחת לזה שאני "מצהיר דבר אחד ופועל אחרת". סתם לזרוק סיסמה בלי לגבות אותה זאת לא חוכמה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'להבדיל זה לקשור'
להבדיל זה לקשור
08/06/2018 | 15:44
2
7
ואתה לא יודע להבדיל בין הצהרות למעשים בדיוק בגלל שבדיוק כמו הנ"ט אתה לא יודע לקשור בין הדברים,
וזה כל העניין, שלאדם הנורמטיבי הדברים או מופרדים או מחוברים בעוד שבמימד האוטיסטי יותר כל דבר הוא גם מחובר וגם נפרד, וזה מהותי, הכי, להבנת היכולת לקשור בין מחשבה למעשה

מכל הדעות שלך נגזר הבדל מצמית בין מחשבה למעשה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני יודע מה הפירוש הצהרות כמו "נט = בבון" ו"כל נט הוא גזען" '
אני יודע מה הפירוש הצהרות כמו "נט = בבון" ו"כל נט הוא גזען"
08/06/2018 | 15:57
5
כל השאר לא רלוונטי.

אני חוזר ואומר: שום נימוק אינטלקטואלי לא יהפוך, באורח פלא, את הגזענות שלך לפחות גזענית.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אגב, עדיין לא נתת אפילו דוגמה אחת לטענה שלך כלפיי. '
אגב, עדיין לא נתת אפילו דוגמה אחת לטענה שלך כלפיי.
08/06/2018 | 16:04
9
"מכל הדעות שלך נגזר הבדל מצמית בין מחשבה למעשה" - תן דוגמא אחת.

ולמען הסר ספק, זו אינה הזמנה או מתן אישור להתנפל עליי עם התקפות חסרות שחר. תן דוגמא עניינית אחת.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'וזו בדיוק הנקודה, גם'
וזו בדיוק הנקודה, גם
08/06/2018 | 15:47
2
9
וזה גם מה שגורם לאוטיסטים להיתפש כלא קוהרנטים, כאסוציאטיבים מדי, ככאלה שמתפזרים לכל הכיוונים לנ"ט כמוך, שאין מצב שאדם נורמטיבי יבין זהות המבוססת על היכולת והצורך לנוע בכיוונים רבים ושונים במקביל, זו המהות, שלא במקרה נורמטיבים כמוך מפספסים אותה, ומהפספוס הזה צומח דיכוי ואפליה וכיעור שאין אלים ממנו דווקא כלפי אנשים שבדיוק בגלל זה הם הכי פתוחים ורגישים,
נתי למשל מבין מעולה על מה אני מדבר בדיוק בגלל זה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'"לנט כמוך..." - אז עכשיו אתה משתמש במילה "נט" כקללה?'
"לנט כמוך..." - אז עכשיו אתה משתמש במילה "נט" כקללה?
08/06/2018 | 15:55
1
18
מה השלב הבא? תקרא לי בבון? או אולי יהודון?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא, זו רק אלימותך שמפרשת את הדברים כך'
לא, זו רק אלימותך שמפרשת את הדברים כך
11/06/2018 | 18:47
4
וזו אחת הבעיות הכי קשות לאוטיסטים שסביבתם האלימה מפרשת את שפתם והתנהלות כאלימה בזמן שהיא הכי לא כזאת ודי בזה בשביל לרצות לדפוק את הראש בקיר בלי הפסקה.

אני משתמש במונח נ"ט על מנת לתאר תפישות כמו שלך
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'חווייתי ונסיוני'
חווייתי ונסיוני
07/06/2018 | 15:28
8
מורים לי שאחרי כל מפגש עם נ"ט, כולל כאלה ממשפחתי, אני מרגיש כמו חתול שעבר עליו אוטובוס, מה אתה מציע ? שאתעלם מכך ? למה ?
אז לא, מה שאני כותב אינו סיסמא חלולה אלא ביטוי של מציאות הכי מוחשית, פיזית, רדשית.
מה שאתה כותב זה סיסמא חלולה, בואו נאהב כולם את כולם, יאללה, חגיגה, אולי מצטייר חיובית לאנשים מסויימים, לי זה מצלצל הכי צבוע ומזוייף בעולם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בוודאי שה"השערה" הזאת היא קשקוש. אראנה בעצמו הודה לא פעם ש-:'
בוודאי שה"השערה" הזאת היא קשקוש. אראנה בעצמו הודה לא פעם ש-:
07/06/2018 | 13:48
27
24
1. בעולם ה"אמיתי" הוא הרבה פחות עימותי.
2. הוא אכן לא רואה את הבן-אדם שעומד מולו בפורום (זו לא פרשנות שלי, אלא אמירה מפורשת שלו שנאמרה בכמה וכמה דרכים: "אני עושה מאנשים דוגמא", "אני לא מדבר איתך אלא עליך" וכו' וכו'.

ובכל זאת, אני טוען שמפגש של פנים-אל-פנים לא יעזור בגרוש, אלא אם מדובר באנשים שספציפית רוצים ליצור קשר זה עם זה. בסתם "בית לחיים" המצב, לדעתי, לא יהיה שונה בהרבה מאשר בפורום. ההבדל היחיד זה שיהיו פחות עימותים ישירים, ויותר שמירת מטענים בבטן - כי אוטיסטים הרי מפחדים פחד מוות מעימותים. אבל אם נדמה לך שהפחד הזה יגרום להם לקבל זה את זה או לכבד זה את זה, אז את משלה את עצמך. אז מה עשינו פה?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לעולם האמיתי יש הרבה היבטים'
לעולם האמיתי יש הרבה היבטים
07/06/2018 | 14:17
10
אחד ההיבטים שלו הוא פורום לדיון מופשט ופתוח בבעיות שלא ניתן לדון בהם פנים אל פנים כי אז זה באמת יהיה עימותי,
זה בדיוק מה שיפה בהתפתחות המדיה הציבורית דרך מצע טכנולוגי טוב יותר,
שאפשר להעלות נושאים בוערים בצורה לא עימותית

בוודאי, אני לא רואה כאן את האדם שעומד מולי, אני גם לא צריך לראות אותו, זה כל היופי במרחב ציבורי שהוא נטול יחסי אחד על אחד, ולכן הוא משוחרר לדון בדברים שלא ניתן לדון בהם במצבים כאלה, וכיוון שכך הוא משלים ועוזר גם לאלה

המטפיזי משלים את הפיזי, המתמטי את הפיזיקלי, זה כל מה שנפלא

גם בגלל זה או לפחות על רקע זה מפגש פנים אל פנים, בשבילי, הוא מעשה אינטימי, הרי בדיוק בגלל זה אני לא מדבר עם אנשים, ולא כמו שנדמה לשרלטנים בגלל שיש לי לקות.

אז אוטיסטים לא מפחדים מעימותים אלא הם פשוט אנשיעם לא עימותיים, ועובדה זו היא גם הבסיס לשונות וגם הסיבה שאין מצב שתבין בכלל מה שאני כותב ולמה אני מתכוון, הפרשנות שלך פשוט נורמטיבית מדי

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת לגבי אוטיסטים, ואין לי כרגע את המחקרים בלאו הכי'
אני לא יודעת לגבי אוטיסטים, ואין לי כרגע את המחקרים בלאו הכי
08/06/2018 | 08:07
25
16
אבל לנ"טים זה עוזר. זה מקטין את כמות העימותים, ומה שיותר חשוב, מאפשר ליצור מערכת יחסים עמוקה יותר. זה משנה דברים, באמת משנה דברים. לא גורם לאנשים לשמור דברים בבטן (גם זה), אלא גורם להם לראות פיזית את האדם שממול, ולחוש אמפתיה.

לא קבלה או כבוד, אלא נטו ההבנה שיש פה ממול בן אדם אמיתי, היא זו שנפגעת על ידי התקושרת הדיגיטילית, והיא יכולה להוביל להשלכות רבות ושונות.

(ולפעמים, עדכון ציפיות על אדם מסויים והבנה שהוא מתנהג בצורה X ולא ראוי לאמון בנסיבות Y, זה המהלך ההגיוני והנכון. לא כולם בחברה חייבים להיות בעלי קשר עמוק ומשמעותי. לי אישית מספיק קשר עמוק עם אדם אחד או שניים, ויחסים קורקטיים ועם אפשר, ידידותיים, עם כל השאר)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לנ"ט זה עוזר, הכי בטוח'
לנ"ט זה עוזר, הכי בטוח
08/06/2018 | 09:26
5
בגלל זה הם כל כך מקפידים ומקדשים מפגשי פנים אל פנים וגם כהרגלם הכחני, מרגישים מחוייבים לכפות מפגשים כאלה גם על מי שהכי סובלים מזה, ולדעתי, ומנסיוני, אחת הסיבות שאוטיסטים סובלים בדיוק ממה שעושה לך טוב זה מה שכתבתי, שאצלנו אין הפרדה היררכית, ולכן גם לא טמפורלית, בין המישור הרפלקטיבי למישור המיידי.

ומאותה סיבה, אוטיסטים יכולים לחוש אדם בשלמות, למהותו, גם כשהם לא ממש נוכחים איתו ומולו מיידית, שגם זה מבלבל לחלוטין נ"ט, שכמובן, לא יניחו לשום עובדה להפריע לסרט שבו הם חיים אלא יחנקו בעזרתו כל מי שנולד מעט שונה מהם

והרי למה אוטיסטים רבים מאבדים קשב דווקא בקירבה,במבט ?
למה אף אחד לא חושב על זה בכלל ?
למה התעלמות כה מופגנת, אלימה, מכל עובדה הקשורה לקיום האוטיסטי ?

בחיי איזה סיוט, זה פשוט זוועה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'את לא יודעת לגבי אוטיסטים, נקודה'
את לא יודעת לגבי אוטיסטים, נקודה
08/06/2018 | 09:27
1
לצפיה ב-'לא יודע לגבי "כל האוטיסטים", אבל אצלי - לפחות - זה לא משנה.'
לא יודע לגבי "כל האוטיסטים", אבל אצלי - לפחות - זה לא משנה.
08/06/2018 | 14:39
22
8
ואני חושד (אם כי אין לי הוכחה) שאצל אוטיסטים רבים אחרים המצב דומה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גם נ"טים אומרים בדיוק אותו הדבר - חוסר היכולת הזה הוא הטייה,'
גם נ"טים אומרים בדיוק אותו הדבר - חוסר היכולת הזה הוא הטייה,
08/06/2018 | 15:17
21
5
לא החלטה מודעת. וכמו בכל מקרה אחר של הטייה לא מודעת, אין הנחתום מעיד על עיסתו, אלא מחקרים מדעיים איכותיים מעידים.

כלומר - אני אאמין לך אחרי שאראה מחקר מדעי תואם. בינתיים אני מעדיפה להניח שאוטיסטים לא חפים מהטיות ושגיאות לוגיות. מה גם שהראיות האנדקוטליות שלי (ושלך!) תומכות בזה. האם האוטיסטים מוטים פחות, או בצורה אחרת? אולי, אפשר לחקור. אבל בינתיים אני לא רואה סיבה להניח שאינטראקציה בעולם הפיזי תהיה זהה לזו שפורום. כל וכלל לא.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אוטיסטים לא מוטים פחות. אבל בהחלט *כן* מוטים אחרת.'
אוטיסטים לא מוטים פחות. אבל בהחלט *כן* מוטים אחרת.
08/06/2018 | 15:29
19
7
זאת דעתי לפחות.

ואני גם מסכים איתך שיהיה איזשהו הבדל בין האינטרקציה בעולם הפיזי לאינטרקציה בפורום. אני רק חושב שההבדל הזה יהיה שונה ממה שאת חושבת.

בכל מקרה, כל עוד אף אחד לא מביא ראיות חותכות לדיעה שלו, אנחנו סתם מדברים באוויר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למען האמת, אני חושבת שגם מחקר מדעי רגיל לא יספיק'
למען האמת, אני חושבת שגם מחקר מדעי רגיל לא יספיק
09/06/2018 | 08:15
18
42
כי אוטסטים שונים אחד מהשני בהמון דרכים, ואני בקלות רואה א"סים שונים מתנהגים ומגיבים בצורה שונה.

וגם בהחלט אפשרי שאוטיסטים מוטים אחרת. לא מתווכחת. אבל אני די בטוחה שההטייה קיימת גם קיימת. ולכן ההנחה שאינטראקציה פיזית תהיה כמו זו שבפורום נראית לי לא מבוססת בכלל.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה שיש הטיות, לא אומר שהן יהיו קשורות דווקא לקטע של...'
זה שיש הטיות, לא אומר שהן יהיו קשורות דווקא לקטע של...
09/06/2018 | 23:01
17
9
..."פנים-אל-פנים" מול כתיבה פורום.

ואני כן חושב שאצל חלק מהאוטיסטים, לפחות, המימד הזה פחות משנה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אז למה הן קשורות?'
אז למה הן קשורות?
10/06/2018 | 20:35
16
9
אני מתכוונת, ההטיות פנים-מול-פנים של אוטיסטים שכבר ראינו בפורום זה שיש עדות לקיומן?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש קשר ברור בין כל האוטיסטים, כמה כאלה'
יש קשר ברור בין כל האוטיסטים, כמה כאלה
11/06/2018 | 18:57
15
13
שמשותף לאורך ולרוחב כל המגוון האוטיסטי, ומדע לא אמור להירתע מהמידה שבה פרטים שונים אחד מהשני אלא להפך כל הקטע במדע שהוא מסוגל למצוא מכנה משותף גם בין דברים שהם כל כך שונים עד שנתפשים בטעות כנפרדים.

כל האוטיסטים מתנהלים פנים אל פנים, אם בכלל, בצורה מאוד שונה מזו של האדם הנורמטיבי, ואם לא זה רק בגלל שהם למדו להעמיד פנים ועל זה הם משלמים מחירים קשים

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'סקוטי אמיתי?'
סקוטי אמיתי?
11/06/2018 | 19:14
14
14
לצפיה ב-'סקוטי אמיתי'
סקוטי אמיתי
12/06/2018 | 09:05
13
60
עונה כאן לטענה של קבוצה כי בחיים לא דמיינתי שאפשר לכתוב תוכנה כה מחורבנת,גרועה,ומכוערת כמו זו שבתשתית האתר המטונף הזה.
אין,בחיים לא פגשתי אתר שנאבק בכל כך הרבה כשרון ובהתמדה כה קיצונית בנסיון להשתמש בו, אין ספק שהמתכנתים של תפוז שונאים בני אדם בטירוף.
וזה קשור גם לתגובה של קגומה שטפלה עלי כשל לוגי בדיוק מהסוג שמשקף בצורה הכי מזעזעת את כל התגובות שלה ושל גור,שמשעות כל אספקט אמפירי, נוכח, וידוע לכך כדי לקדם רק את הסיסמאתי והקלישאתי.
באמת ? לאוטיסטים אין קושי חורג מהמקובל, ובטירוף, עם אינטראקציה בין אישית ? קבוצתית ? 
כנראה שאני מנסה לדבר עם זומבים.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'א-פרופו סקוטי אמיתי, בוא נתחיל מזה שקגומה ואני לא מסכימים'
א-פרופו סקוטי אמיתי, בוא נתחיל מזה שקגומה ואני לא מסכימים
12/06/2018 | 15:15
12
40
אני מתכוון באופן כללי. הדיעות שלי ושלה שונות כמעט בכל עניין ועניין.

אז הניסיון למצב את שנינו כמייצגים איזו "נורמה" הוא - ותסלח לי על הבוטות - נלעג.

אף אחד כאן לא טוען שלאוטיסטים אין מאפיינים משותפים. זה לא מה שקגומה אמרה ובוודאי לא מה שאני אומר. מה הטעם לנהל דיון בכלל, אם אינך טורח לנסות ולהבין מה הדיעה האמיתית של הבן-אדם השני?

אתה רואה אותנו כזומבים, כי זו הפרספקטיבה שבחרת לעצמך. ביום שבו תקלוט שגם לאנשים שלא מסכימים איתך יש (לפחות לפעמים) דיעות מורכבות ועמוקות שלא מבוססות על סיסמאות וקלישאות... ביום שזה יקרה, פתאום ה"זומבים" יקבלו חיים חדשים. ואז, הדיונים איתך יתחילו להיות מעניינים.

אגב: אני חושב שדיון אמיתי ומעמיק בין העמדות שלנו היה יכול להיות מרתק. אין לי ספק שהיית מצליח לגרום לי לחשוב וגם לשנות את דעתי בכמה דברים. ואני גם בטוח שהפורום כולו היה נתרם מזה.

מה שבטוח, זה היה הרבה יותר מעניין ומועיל מלתקוף את אותם אנשי קש בפעם המיליון.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אמרה'
אמרה
12/06/2018 | 15:24
11
34
כמו מה שרוב האחרים שיש שונות כל כך גדולה שאין טעם למצוא משותף,
וזו בדיוק הטעות שאתה ממשיך לעשות כשנדמה לך ששונות דעות שוללת מראש משהו משותף,
אני רואה כזומבי את מי שכל הזמן מתעלם מכל מה שחי לטובת הכללות ריקות ומתות

אין לי שום עניין בשינוי דעותיך וזו גם לא כוונתי

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'היא לא אמרה. המשפט שכתבת זו הקצנה פשטנית של דבריה'
היא לא אמרה. המשפט שכתבת זו הקצנה פשטנית של דבריה
12/06/2018 | 17:10
10
35
בדיוק על הקטעים האלה אני מדבר.

ואולי אין לך שום כוונה לשנות את דעותיי, אבל אני לא רואה שום טעם בויכוח שלא מאתגר ברצינות את השקפת העולם שלי. לשמוע אותך תוקף שוב ושוב את אותם אנשי קש שממילא אף בר-דעת לא מאמין בהם, זה לא מעניין. מצטער.

ולגבי זה:
"אני רואה כזומבי את מי שכל הזמן מתעלם מכל מה שחי לטובת הכללות ריקות ומתות" - מסכים איתך ב-100%. לפחות אנחנו מסכימים על משהו
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אם אין טעם אל תגיב, אין בעיה'
אם אין טעם אל תגיב, אין בעיה
12/06/2018 | 18:04
9
22
והיא אמרה בפירוש מה שכולם אומרים כל הזמן, שהשונות בין אוטיסטים היא כל כך גדולה שאין מקום להכללה

אני לא מתעלם מהקושי האין סופי של האוטיסט במרחב הבין אישי, אתה מתעלם מזה, אז אם אנחנו מודים בצורך לשמור על קשר עם הבסיס העובדתי אז נראה שכרגיל רק אחד משנינו חוטא לצורך הזה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש בעיה: נמאס לי (ואני משער שגם לקגומה) מההצקות שלך'
יש בעיה: נמאס לי (ואני משער שגם לקגומה) מההצקות שלך
13/06/2018 | 01:14
8
23
ובעיקר נמאס לי שאתה מדבר בשמי וקובע עבורי מה אני חושב וממה אני מתעלם.

זה גם מעצבן וגם לגמרי מיותר. אז די כבר.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כותב את דעתי'
כותב את דעתי
13/06/2018 | 03:20
7
20
זה שהיא שונה משלך לא אומר שאני קובע לך, וכמו במקרה הנדון, ושוב, עובדה, שאני מתייחס עניינית למה שהיא כתבה ולמה שאתה כותב, מעולם לא דיברתי בשמך,ביקרתי את גישתך, ולצערך אין חוק נגד זה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למשל'
למשל
13/06/2018 | 03:40
19
קגומה העירה "סקוטי אמיתי" בתגובה לתיאור שלי את האוטיסטים כמי שסובלים מאוד ממוסכמות המרחב הבין אישי אולי בגלל שעל זה הוספתי שגם מי שמסתדרים עם זה לכאורה בסך הכל עושים זאת דרך המון טריקים שהם למדו וגם סובלים מזה,
וזה גם מה שהם אומרים,
אז מה ולמה פסול בזכותי לענות ולהתייחס לזה ?

לדעתי היא טועה, המציאות מראה שהיא טועה, והיא טופלת על הטיעון שלי כשל לוגי שלא קיים בו בכלל, מותר לי לענות לזה ברשותך ?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ואתה לא יכול לכתוב את דעתך בלי לעקוץ כל הזמן?'
ואתה לא יכול לכתוב את דעתך בלי לעקוץ כל הזמן?
13/06/2018 | 15:00
5
26
לכתוב את דעתך זה סבבה.

לכתוב בכל שורה שניה "בניגוד לקגומה וגור שלא מבינים את X" (כאשר X זו אמת מובנת מאליה) זה סתם מגחיך את האנשים שאינך מסכים איתם ולא תורם שום דבר לדיון.

בקיצור: תפסיק לנסות ולהציג את כל מי שלא מסכים איתך כאידיוט מוחלט.

מזכיר לי את אותם הורים שטוענים שאנחנו מטיפים להפקיר ילדים, רק בגלל שאנחנו מתנגדים לשיטות הטיפול הקיימות. אתה יודע... בפעם האלף שאומרים לנו משהו כמו "אני מבינה שאין לך בעיה שבחור בן 40 לא ידע להשתמש בשירותים", זה מתחיל טיפ טיפה להימאס.

והקטע הזה שלך מרגיז בדיוק באותה המידה, ובדיוק מאותה הסיבה. בעיניי זאת אלימות מילולית נטו, לייחס לאנשים מחשבות מטופשות שהם בבירור לא מאמינים בהן.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אלה לא עקיצות'
אלה לא עקיצות
13/06/2018 | 17:12
4
17
אלא הדרך שבה אני מחבר בין האישי לכללי, בין הפרטי לציבורי, וכעובדה דעתי וגישתי באמת שונה ואף מנוגדת משלך ומשלה, אז יש להזכיר זאת ולהראות איפה ולמה, כי מה לעשות שאני בניגוד לך מחוייב לטיעון ונימוק ולא יכול להסתפק רק בהשמצות.

מה הקשר בכלל למה שההורים אומרים ? אם כבר אלה דעותיך וגישותיך שקרובות לשלהם בזמן שאני מבקש לחזור ולהזכיר שמה לעשות מדובר כאן על זהות שונה מאוד מהמקובל והמוסכם.

אתה זה שמשמיץ אותי כאילו אני מנסה לקדם וויתור על כל מה שמהותי בחיים רק בגלל שלדעתי ומנסיוני ומחווייתי השתלבות בנורמה וגשר לנורמטיבים לא עובד אז עכשיו בדיוק את הכשל שלך אתה טופל עלי ?
באמת, איך לא נמאס לך ?

אתה זה שחוזר וקובע שגישתי פירושה הזנחה והפקרה של אוטיסטים לקיום מוגבל ומייאש, ואחרי זה אתה מבקש שאביא לך ולא דוגמה אחת לסתירות המזעזעות בגישתך, אז שוב, כל דבר שאתה כותב הוא סתירה הזויה לחלוטין

(אם אתה רוצה לענות על זה כדאי שתמהר כי מהר מאוד, לבקשתך אגב, ישתיקו ויחסמו אותי כאן שוב, בדיוק כמו שמשתיקים וחוסמים אותי במציאות, ובדיוק מאותה סיבה) 
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'סליחה? אתה טוען שאני אי-פעם ייחסתי לך עמדה שאינך מאמין בה?'
סליחה? אתה טוען שאני אי-פעם ייחסתי לך עמדה שאינך מאמין בה?
14/06/2018 | 02:07
3
15
לא היו דברים מעולם.

נכון, אני חושב שהדיעה שלך שאי-אפשר לדבר בכלל עם הנ"טים היא מטופשת ומסוכנת. אני חושב שהגישה שהזו שלך מזיקה, וגורמת לך לפספס הרבה דברים טובים בחיים.

ואני בטוח שאתה חושב בדיוק את אותו הדבר על הדיעות שלי. אז מה? זה לגיטימי לגמרי בשני הכיוונים. להביא ביקורת נוקבת נגד דיעות שאיננו מסכימים איתן זה חלק בלתי-נפרד מכל דיון ענייני. ואני מזמין אותך - בכיף - לקטול את הדיעות שאני מביע כאן ככל העולה על רוחך.

מה שלא לגיטימי, זה לייחס לאנשים דיעות דמיוניות (ומוגחכות לגמרי) שבכלל לא קשורות אליהם. אם הייתי מתחיל לכתוב בכל הודעה שניה שלי ש"אראנה מאמין שכדור-הארץ שטוח וששתיים ועוד שתיים שווה חמש ושהירח עשוי מגבינה ירוקה" אז זה לא היה הבדיוק הוגן מצידי... נכון?

ובאופן דומה: אני לא "מתחנף לנורמה" ולא "שם את הפרקטיקה מעל הכל" ולא "לא מבין שיש לאוטיסטים מאפיינים משותפים". במילים אחרות, אני לא האידיוט המוחלט שאתה מנסה לעשות ממני. וגם קגומה לא.

אז אני חוזר ומבקש ממך: די כבר עם הקטע הזה. זו סתם בריונות בשני גרוש, וזה ממש אבל ממש נמאס לי.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בוודאי, אתה עושה את זה כל הזמן'
בוודאי, אתה עושה את זה כל הזמן
14/06/2018 | 06:21
5
ואני מעולם לא עושה זאת, מה שאני עושה, זה מראה איך מעמדותיך נגזרות סתירות ופעולות שסותרות לכוונותיך והצהרותיך, שזו פרקטיקה לגמרי הגונה, ואף חלק מהטעם בדיוק ציבורי.

אתה בפירוש חוזר וכותב שזה "לא יעיל" למשל בזמן שאני מנסה להראות עד כמה עצם הגדרת היעילות אינה אובייקטיבית אלא משרתת בעיקר את הכחנות ולכן אפילו סותרת ומונעת יעילות מהותית יותר

אתה וקגומה ואחרים כאן בהחלט מזהים ומזדהים עם יותר מדי היבטים של המצב החברתי הנתון כאילו היה מציאות ומשמיצים ומחרפים כל מי שחולק על כך כאילו היה חסר שיקול דעת או טרול או הפרעה ציבורית,
ושלא במקרה זה גם המקבילה הווירטואלית למצב הפיזי של האוטיסט במרחב,
שפעולותיו, בחירותיו, תנועתו ושפתו מבטאים גם מחלוקת מאוד עמוקה עם כל מה שמקובע כמוסכמה חברתית שבשבילו היא לגמרי חלולה אם לא גרוע מכך

אין ספק שאני מפספס המון דברים טובים בחיים, כל הזמן, אבל כאדם מוסרי, וככזה שמסוגל לראות גם מעבר לרגע, אני חושב שהמאמץ והקורבן חשוב ומהותי,
ואתה ואחרים מתעלמים מעוד היבט שאין חשוב ממנו, זה לא שלאוטיסט יש בדיוק ברירה,
כי למשל בעוד שהאדם הנורמטיבי יכול לשגשג או לפחות להרגיש מספיק נוח או סביר במבנה היררכי, זנותי, את האוטיסט זה מפרק גם גופנית, חושית ( זו הסיבה לחוסר וויסות חושי ולא כל מיני תקלות ולקויים ששרלטני המקצוע מדמיינים)

אז מבחינתי זו בדיוק גישתך של השתלבות שאחראית לכל המצוקה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הרבה, הרבה הרבה, יותר גרוע מזה'
הרבה, הרבה הרבה, יותר גרוע מזה
14/06/2018 | 08:24
1
5
אתה חוזר וטוען שאני פועל מתוך חוסר שיקול דעת, שאני סתם בריון, שכל מטרתי היא רק להציק, וצורח כאן במשך שנים שחייבים לחסום ולהשתיק ולהעיף אותי מכאן (וזה מצליח לך כי כל פעם שאתה צורח שלומית חוסמת אותי) .

גרוע מזה, וזה הכי נורא, אתה משתמש בפרקטיקות הכי נ"טיות על מנת לשלול את הלגיטימיות שלי כמו "עובדה שלך רע ולי טוב אז זה אומר שאני צודק ואתה טועה",
שאין יותר מזעזע מזה.
אז שמע חבוב, גם במונחים נ"ט הצלחתי הרבה יותר ממך, עבדתי שנים במקצוע הכי מבוקש ועשיתי מכה, אני עצמאי לגמרי ולא תלוי באף אחד, אני הורה לצאצאית הכי מקסימה בעולם, והורה טוב.... עדיין, מעולם מעולם מעולם לא תשמע אותי דוחף את החרא הזה כנימוק וטיעון או כהוכחה לעליונות העמדה שלי על אדם שלא מתפקד בכלל, מבחינתי זה פשע, ואתה פושע בזה כל הזמן.

וכשאני כותב שאסור לדבר עם נ"ט אני לא כותב את זה ממניעים גזעניים או אחרים כמו שאתה ויתר החארות כאן חושבים אלא מכיוון שכמו שכתבתי בפירוש כבר אלפי פעמים וברור לגמרי למה אין מצב שאתה והנ"ט יבינו השונות האוטיסטית היא גם שונות ברמה הכי הכי הכי חושית, גופנית, ולכן מיידית, וככזאת מציבה את האוטיסט במקום שבו הוא חייב להפסיד מראש את עצם שפיותו ואיזונו הנפשי גופני מעצם הנסיון לתקשר עם אדם שמה לעשות הקשר גוף שפה אצלו שונה מהותית, וכיוון שקשר גוף שפה הוא הכל, הוא הגשר לעולם, אז לדבר עם נ"ט זה לפרק את הגשר ולא לבנות אותו, ובמצב זה חשבון של רווח והפסד הוא נבזי לגמרי, כי ברור שנפסיד הכל, הנ"ט הרי שולטים, הם המוסכמה, על פיהם ישק דבר , אז ?

אז סבל גדול ותסכול, אבל בשבילך ובשביל הנ"ט עצם העובדה שאני סובל מוכיח שאני אשם, שאני אחראי למצבי, הרי אני יכול להיות כמוהם, כמוך, מטומטם ומאושר, אז לא, מצטער, נולדתי שונה 
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הבהרתי מיליון פעם למה הגישה שלי הרבה יותר מורכבת מזה'
הבהרתי מיליון פעם למה הגישה שלי הרבה יותר מורכבת מזה
14/06/2018 | 14:35
12
ואתה פשוט התעלמת. המשכת להתייחס לאותה קריקטורה מנותקת מהמציאות.

כמו שאתה עושה, שוב, בהודעות שכתבת עכשיו.

מעבר לזה, כל תגובה שיש לי לומר לדברים שכתבת עכשיו, כבר כתבתי לפחות עשר פעמים בעבר (ואני לא מגזים). לא רואה שום טעם לכתוב את אותם הדברים בפעם ה-11 רק כדי שתסלף אותם ואחר-כך תתעלם מהם בפעם ה-11.

זה פשוט לא מעניין.

הדבר היחיד שכן מעניין אותי כאן, ועל הדרישה הזו אני אחזור גם אלף פעם אם לא תהיה ברירה, זה שתפסיק לייחס לי דיעות דמיוניות. אני לא יודע אם אתה עושה את זה בכוונה או לא, אבל גם אם לא אז זה לא תירוץ. אם זה לא בכוונה, אז זה עדיין מה שנקרא בעגה המשפטית "רשלנות פושעת".

כי זה באחריות של בן-אדם שכותב בפומבי דברים על אדם אחר, להשקיע מינימום של מחשבה בלוודא שהוא לא כותב שטויות מוחלטות. אם הכנסתי לעצמי לראש שמישהו רוצח, זה לא אומר שאני יכול לקרוא לו כך בפומבי בלי שביררתי טוב טוב שזו אמת.

ואני מסרב לדבר איתך על כל דבר אחר, כל עוד אתה ממשיך לעשות את זה.

אני גם אזכיר לך ולשלומית ולחברי הפורום, בכל שרשור שבו אתה עושה את זה, שזו התנהגות פסולה. גם לא אגרר לויכוחים על זה.

וא-פרופו לא להיגרר לויכוחים: מכיוון שכאן בשרשור כבר הבהרתי את העניין, הרי שסיימתי כאן.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אין שום מחקר מדעי לעניין זה'
אין שום מחקר מדעי לעניין זה
08/06/2018 | 15:39
5
ולא במקרה, כי בשביל לגעת בדברים האלה צריך לחקור את הפרדיגמה עצמה וזה משהו שלא קורה אלא פעם במאה מאתיים שנה, וגם זה לא תמיד

זה שאנשים כמוך הפכו את המדע לדת זה חלק מהמחלה, כאילו שיש רק דרך אחת לברר דברים, מחקר מדעי, זה בולשיט שאין מופרך, מסוכן, ולא מדעי ממנו, אגב

וזה לא שהאינטראקציה תהיה זהה אלא שאוטיסטים, ושוב, עובדה, שלא צריך שום מחקר בשביל לדעת אותה, פשוט לא נוטים לקיים אינטראקציות בין אישיות בתדירות ובאופי הנ"ט, ויש לא מעט מחקרים שמראים את זה, בכל מקרה, למקרה שאת באמת מסוג הפנאטים שלא ינשמו לפני שיוכח מחקרית שעדיף לנשום (אין לי ספק שאת כזאת)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך !!! '
מסכימה איתך !!!
06/06/2018 | 10:22
19
אני מציעה שיחד נצור מהלכים תחילה קטנים ובהמשך הרעיון שלך יכול להשתלב.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'דעתי היא שאוטיסטים הם מרכיב חשוב "בסלט".'
דעתי היא שאוטיסטים הם מרכיב חשוב "בסלט".
05/06/2018 | 21:32
5
25
א"סים חיוניים לתפקוד החברה האנושית. (רק שהחברה לא מכירה בזה ברוב הפעמים).
הריכוז האוטיסטי בתערובת חייב להשאר נמוך.
אני נגד מרבצי אוטיסם ומחנות ריכוז מרצון או בכפייה.
צריך לאפשר לאוטיסטים קיום עצמי ראוי ושמאפשר להם לצקת לתוך המרקם האנושי את הטעם שלהם.

אולי בגלל זה יש היום עליה כל כך גדולה במספר האוטיסטים "מטפלים" בהם כל כך טוב, שנולדים חדשים לפצות על אלו שמטופלים.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-''
05/06/2018 | 21:50
19
לא מסכימה עם הניסוח, אבל אני בהחלט חושבת על עצמי בתור מישהי כזאת. יותר מידי נונקונפורמיזם זה אנטי-הישרדותי לחברה, אבל העדר נונקונפורמיזם זה אנטי הישרדותי באותה המידה. האיזון חשוב.

(למרות שבמציאות של ימינו מרכז פיזי כזה, אם לא לחיים אז לפגישות קבוצתיות כמ הפעמים בשבוע, יכול להיות מועיל לדעתי)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למה הריכוז האוטיסטי חייב להישאר נמוך ?'
למה הריכוז האוטיסטי חייב להישאר נמוך ?
06/06/2018 | 08:49
2
22
כרגע באמת אין מצב שהחברה תכיל ולו אוטיסט אחד אבל עם הזמן ככל שמשהו יזוז לכיוון סובלני ופתוח יותר וחופשי יותר אין בעיה שכולם יהיו אוטיסטים לגמרי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה כמו מושבה של נמלים'
זה כמו מושבה של נמלים
06/06/2018 | 16:50
1
21
מלכה יש רק אחת, זכרים מעטים ורבבות פועלות.
הבעיה בחברה שלנו שהיא לא יודעת לקבל חריגים.
אבל החברה מתנהלת כמו שהיא צריכה להתנהל, כמו רובוטים.
כולם חושבים אותו הדבר וכולם עושים את אותו הדבר וביחד יוצרים דברים בשיתוף פעולה.

התחלתי לראות את הסידרה "גאון", על אלברט איינשטיין (יש שאומרים שהוא היה אוטיסט).
העניין הוא שיש אנשים שבלי כוונה בכלל "בועטים במוסכמות".
כשכולם מסביב חושבים על עצמם שהם ייצירתיים דווקא הא"סים הם הייצירתיים באמת.
כשכולם חושבים שהם מיוחדים, דווקא הא"סים הם המיוחדים באמת.
האנשים מסביב חושבים שהם גם נורא פתוחים ומקבלים כל אחד באשר הוא, ובגלל כל אלו הם גם לא מעריכים את האוטיסטים וגם לא מקבלים אותם.

בכל זאת, חברה תקינה אמורה "להתקלקל" מעת לעת על מנת לצמוח, והאוטיסטים יכולים לעשות כאן יופי של עבודה.
בתנאי כמובן שהם יהיה חלק ממנה ולא ירחיקו אותם.

אבל חברה תתקשה לתפקד כחברה ואף תגיע לאנרכיה אם אחוז המורדים בה ואחוז הFREE THINKERS יעלה יותר על המידה.
לזה אבל לא צריך לדאוג , כי הטבע עושה את שלו.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אנשים הם לא נמלים'
אנשים הם לא נמלים
06/06/2018 | 16:55
11
החברה מתפתחת דרך תנועה מתצורה קולקטיבית, נמלית, דבורית, למרחב אנושי שבו הדברים מתרחשים הרבה יותר עמוק, רגשית, יצירתית, ויחודית.

גם לדעתי אוטיסטים בועטים במוסכמה ללא כוונה, והיו שמחים מאוד אם לא היו חוטפים כל הזמן חזרה רק בגלל שהם בסך הכל מנסים לחיות .

כשאחוז המורדים יגיע למאה  כולם יהיו מיוחדים ויחודיים וזהו, אין עם זה שום בעייה, אפילו להפך, החברה, העולם, היקום, בהחלט יכול לזרום יפה מאוד במצב שבו כולם יהיו איינשטיינים

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני לא חושב שהאחוזים הספציפיים זה הדבר חשוב'
אני לא חושב שהאחוזים הספציפיים זה הדבר חשוב
07/06/2018 | 14:37
11
אני בעד לתת לאנשים להתחבר זה עם זה באופן טבעי.

לא בעד ולא נגד "מרבצי אוטיסטים" ברמת העקרון. אם זה קורה באופן טבעי, ואנשים מרגישים חיבור זה לזה, למה לא? עובדה שיש קהילות שבהן - באופן טבעי - אחוז הא"סים גבוה מאוד (למשל, קהילות מדעיות ומקצועיות מסוימות). היחס המספרי של הנ"טים-מול-א"סים זה לא הדבר החשוב. מה שחשוב, זה שבין חברי הקהילה יש באמת מכנה משותף. משהו שהוא מעבר לתווית רפואית שרירותית שממילא נולדה בחטא.

כמובן שגם הנושא של אוטיזם, בעצמו, יכול לספק מכנה משותף. אבל גם כאן, הנקודה היא שהאבחנה לבדה לא מספקת מכנה משותף שכזה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מקום המתאים לכולם - לא מקום שיתופי'
מקום המתאים לכולם - לא מקום שיתופי
06/06/2018 | 22:05
8
17

אני גם חשבתי על מקום שכזה.

הרעיון צריך להיות מבוסס על ליצור מערכת שתוכל להתאים לכל אחד ולא על בנייה של ״חברה אוטיסטית״.

ליצור עיר שבה יש הכל מתאים לכל התושבים שלה - לדוגמא לא צריך להגיד לאנשים ״שלום״, החנויות עובדות באופן אוטומטי - ללא פגישה עם אנשים ואם רוצים ללכת ברחוב על הידיים - זה לא מוזר...

אבל הרעיון שזה יהיה קיבוץ או מקום בו כולם גרים תחת אותה קורת גג סביר להניח שזה יהיה אסון.

אם כל אחד מאיתנו היה מאוד עשיר - כל אחד יכל ליצור לעצמו את המקום המושלם, אנו צריכים ״עיר משלנו״ רק בשביל שנוכל להשתמש בדברים במשותף - כי זה יקר מידי, אחרת אני לא רואה איך זה רעיון ממש טוב, כי אני לא חושב שאנו רוצים את החברה אחד של השני, לכל היותר נרצה ליצור דברים אחד עם השני.

אני חשבתי על זה לעומק לפני כמה זמן ואני חושב שעדיף להתחיל מקטן, לדוגמא מליצור מקום מתאים לאוטיסטים במסעדה הכולל חדר בו ניתן לבחור את המוזיקה שרוצים, מזמינים דרך טבלט והמלצר לא בא לשאול שאלות (הוא רק מביא את האוכל) וכמובן ניתן להזמין את החדר מראש ולבדוק מהאינטרנט האם הוא פנוי - כך שאתה לא מגיע ומתבאס...

מה נראה לכם?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נראה לי שזה מה שבלא הכי קורה'
נראה לי שזה מה שבלא הכי קורה
07/06/2018 | 03:33
15
ואיכשהו אנשים רבים תורמים כל הזמן ליצירת מקום כזה, קבוצה כזאת, שכמו שכתבתי גם כאן הרבה פעמים כמות ואיכות המכונות שמחליפות אינטראקציה אנושית גדלה כל הזמן, אפילו מאיצה, ובמידה שבה לא מעט אנשים רואים בה איום אבל כמו שגם אתה מבין וגם עולה ממה שאני מכיר וקראתי על אוטיסטים אחרים, מדומיינים ואמיתיים, זה בדיוק מה שאנחנו צריכים (אני עושה הכל ברשת, גם בסופר אני קונה רק בקופה האוטומטית), ומשער שככל שישתחררו כוחות יצירה אוטיסטיים נזכה לחוות עולם שבו פחות ופחות אנשים נכנסים לפחות ופחות אנשים לישבן כל הזמן, וזה מהותי, הכי הכי הכי.
וביחד עם זה גם הסובלנות ועצם ההכרה בזכות לפרטיות ולהתנהלות פחות טקסית, פחות הצהרתית, פחות סטראוטיפית בוודאי שגדלה וזה לא תהליך שהתחיל היום וכנראה גם לא יסתיים מחר.

וגם בגלל זה נדמה לי שלא רק שיש משהו לא נכון בנסיון לעצב קהילה אוטיסטית אלא שיש משהו הכי מנוגד לצרכים ולתפישה שלנו בנסיון הזה,
ולא במקרה מי שמקים כל הזמן קהילות אוטיסטיות זה הנ"ט,
כי יש קשר בין תפישת הקבוצה ותפישת הפרט,
ואצל הנ"ט הקשר הזה עדיין מתבטא כגזענות במיוחד אם לא בלבד.

תחום הפרט, הפרטיות, המרחב האישי והקשר שלו למרחב הציבורי עובר שינויים כל הזמן, ועבר ויעבור כאלה תמיד, והכיוון הוא אוטיסטי במובהק, ותפישת היחוד והפרטיות האוטיסטית כה עמוקה שרק קבוצה אוניברסלית יכולה להכיל אותה וכמותה

אסור להקים קבוצה לאוטיסטים, זה עוד אחת מהפעמים שבהם אימוץ של תפישה נורמטיבית מזיין לנו את הצורה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'וואו! זה ממש מעניין'
וואו! זה ממש מעניין
07/06/2018 | 18:59
2
8
לצפיה ב-'באמת זה מה שקורה'
באמת זה מה שקורה
07/06/2018 | 19:12
1
7
שהנזילות המגדרית הולכת ומתמיינת לכל כך הרבה סוגים שלהיות הומו זה כבר שמרני מדי, וזה דווקא מאוד יפה בעיני, ובאיזה שהוא מקום גם מתפתח לכיוון אוטיסטי יותר של מגדריות שיכולה לתפוש כל צורה אפשרית תלוי בהקשר
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לחלוטין, אנו צריכים לעזור לזה להתפתח לטובתינו'
לחלוטין, אנו צריכים לעזור לזה להתפתח לטובתינו
07/06/2018 | 19:21
5
לצפיה ב-'בזמנו חשבתי על משהו דומה - מעין "עיר וירטואלית" עצמאית'
בזמנו חשבתי על משהו דומה - מעין "עיר וירטואלית" עצמאית
07/06/2018 | 15:20
2
16
אחרי הכל, למה ללכת למסעדה ולהזמין דרך טבלט, כשאפשר להזמין דרך הטבלט (או המחשב) אצלך בבית? אפשר לעשות הרבה מאוד דרך האינטרנט, בעניין הזה.

השאלה הבעייתית פה היא, מי יספק את כל השירותים הדרושים ל"עיר" הזאת (בין אם היא וירטואלית ובין אם לא)? לשלם לגורמים חיצוניים שיעשו את זה, זה גם מאוד יקר וגם מחטיא את כל הפואנטה של "לבנות מערכת ידידותית יותר". אחרי הכל, מי יתמודד עם אותם גורמים חיצוניים שעליהם הכל מבוסס, כשתתחיל הביורוקרטיה הרגילה שתמיד מתרחשת בסיטואציות כאלה?

האפשרות הכי מבטיחה, לדעתי, היא לתת לחברי ה"עיר" בעצמם לעשות את העבודות האלה. אבל הפתרון הזה, שוב, מצריך מאמץ והנכונות להשקיע מצד המעורבים. לא בהכרח הרבה מאמץ (מבחינת זמן), אבל אני תוהה כמה אוטיסטים יסכימו - כתנאי להשתתפותם ב"קהילה" כזאת - להקדיש X שעות בשבוע מזמנם עבור חברי קהילה אחרים (שרוב הסיכויים שהם בכלל לא מכירים).
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני שמח שאתם מסכימים איתי'
אני שמח שאתם מסכימים איתי
07/06/2018 | 19:20
1
10
זה חשוב לי להבין האם הפתרונות המוצאים נשמעים הגיוניים גם לאחרים.

עם הזמן יהיו יותר ויותר אוטיסטים, לנסות להכניס את כולם לתוך ״עיר מקלט״ לא יהיה פתרון טוב, זה ניתן לביצוע, אבל זה ממש מורכב ולא יענה על הצרכים.

במקום זאת צריך לפתח מודעות, להתאגד ולדרוש ״הנגשה״.
היום זה מאוד מקובל שמקומות יהיו מונגשים, לדוגמא, לכיסאות גלגלים והדרישות שלנו הם שהדברים יהיו בעיקר תכנולוגים יותר - מה שכמובן לא מכאיב לאף אחד.

דבר ראשון צריך להבין איזה הנגשות אנו צריכים (במסעדות, חנויות ובכלל) ורק אחרי שנסכים על רשימה נוכל לעשות עצומה כדי לדרוש או כדי לפתוח את המודעות.

לדרוש - מהממשלה
לפתוח מודעות - כדי שרשתות (ואנשים בכלל) יתחילו לעשות דברים תואמים לאוטיסטים

צריך להבין שכרגע ״אין ביקוש״, לא בגלל שבאמת אין, אלא בגלל שאפילו הורים של ילדים אוטיסטים לא מבינים את הצרכים של הילדים שלהם. 

ברגע שנפתח את המודעות לזה שאוטיסטים צריכים א,ב,ג ניצור ביקוש וביקוש מביא בתי עסק לענות על הביקוש.

לדוגמא אם בית עסק יודע שאם הוא יפתח חדר שקט - מותאם ל־״צרכים מיוחדים״ וכך הוא יקבל עוד עשרה לקוחות ביום (לדוגמא, כי הוא יחיד באזור שלו וכי מה שהוא עושה זה מיוחד והמדיה כמובן מתעניינת - כך שהוא גם מקבל ״פרסום״) - הוא יעשה זאת, אבל עסק לא ישקע כסף לפני שיש ביקוש, גם ללוקחות זה יהיה פשוט ״הזוי לחלוטין״.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לעלות את המודעות צריך בלי קשר. זה הדבר הראשון שצריך לעשות.'
לעלות את המודעות צריך בלי קשר. זה הדבר הראשון שצריך לעשות.
08/06/2018 | 03:11
11
מה הטעם "לבוא בדרישות" כשאנשים עדיין נמצאים במצב של בורות מוחלטת בנושא?

צריך להעלות את המודעות, לא רק לעובדה שיש לנו צרכים שונים, אלא גם (ובעיקר) לעבודה שאנחנו לא "נכים" או "פגומים" אלא רק שונים. זה אומר, בין היתר, הסברה מאסיבית בנושא של קבלת השונה (אולי משהו בסגנון של מה שגריי-ארט כתב על זה שהחברה זקוקה לסוגים שונים של אנשים).

ובנוסף, צריך לוודא שאנחנו מקיימים את הדברים שלהם אנחנו מטיפים. אני יודע שאני מתחיל לחזור על עצמי, אבל לפני שאנחנו מנסים לשכנע אנשים לקבל אותנו, אנחנו צריכים ללמוד לקבל אחד את השני (נושא שלצערי הרב לא זוכה כאן לדיון מספק) וגם ללמוד לקבל את הנ"טים.

וכן, אני יודע שהרבה פעמים ההתנהגויות שלהם מתסכלות בטירוף. לפעמים הם גם קולטים דברים בסיסיים שברורים לנו מאליהם. אבל זה לא מתוך כוונה רעה. זה פשוט כי הם פגומים בדרך אחרת מאיתנו.

ואם אנחנו רוצים לדרוש מהם לגלות הבנה וסובלנות קטעים ולפגמים שלנו, אז מומלץ שנגלה הבנה וסובלנות לקטעים ולפגמים שלהם. It's only fair.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>

הודעות אחרונות

12:38 | 16.12.18 תהל אליקים
08:44 | 13.12.18 הפרבולה
23:49 | 11.12.18 איציק1791
15:04 | 09.12.18 אנה חדשה
21:47 | 08.12.18 אוהד213
12:06 | 08.12.18 schlomitsmile
08:03 | 08.12.18 abc176
06:55 | 04.12.18 ליאונרדו3
16:41 | 24.11.18 תמר2468
03:50 | 21.11.18 Hidden4ever
11:29 | 20.11.18 חייבתלהגיב
09:00 | 18.11.18 2014abc

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ