ניהיליזם

Himmelfarb

New member
ניהיליזם

הרבה פעמים בחיים שלי אנשים תפשו אותי כבן אדם ניהיליסט, הבז לערכים המסורתיים של החברה.
למשל, אנשים הרבה פעמים אומרים לי שאני מאוד ביקורתי כלפי אנשים אחרים, ושעל כל דבר אני אוהב להתווכח.
כמו כן, אציין שאני לא מאמין בחינוך כאמצעי להבניית בן אדם. יותר נכון, הייתי אומר שבמקרה שלי האישי, בגלל העובדה שאני לא מתחבר למשפחה שלי ולא אוהב את ההורים שלי, אני אף פעם לא ספגתי מהם ערכים שאני מאמין שחשובים להתנהגות בחברה.
אני לא מכבד את ההורים שלי, והרבה פעמים אני גם מעביר עליהם ביקורת מאוד פוגענית ומאוד מזלזלת, כי אני לא מעריך אותם, לא אוהב אותם ולא מתחבר אליהם.
זאת למעשה הסיבה העיקרית, יותר נכון האקוטית, שבגינה החלטתי לעבור לגור בהוסטל, פשוט כי לא יכולתי יותר לסבול את אמא שלי ואחותי- וכי החיים שלי איתן ביחד באותו בית היו מלאים מריבות וחיכוכים בלתי פוסקים.
למען האמת, הייתי מציין (מתוך כנות), שלעניות דעתי, דווקא הסלידה שלי מההתנהגות של ההורים שלי הרבה פעמים, והרצון שלי לא להיות כמוהם (כמו גם הריחוק מהמשפחה שלי), גרם ויכל לעזור לי להתקדם בחיים, מכיוון שלא נולדתי למשפחה מאוד מפותחת או משכילה, ומן הסתם אני אישית מאמין שאם אקדמאית תהיה יותר מודעת לסוג החינוך (לא ההשכלה) שראוי להעניק לילד.
הסיבה שאני לא מתחבר למשפחה שלי ולאמא שלי בפרט- היא כי אני (מאוד) לא מעריך אותה, ואני מרגיש שאין לה את הכלים או היכולת לעזור לי להתקדם בחיים.
זה בגלל שאני סבור שהיא (אמא שלי) אישה בורה, נחשלת, חסרת השכלה ופרימיטיבית.
מה דעתכם?

Himmelfarb

New member
אני פשוט לא אוהב את ההורים שלי ולא מתחבר למשפחה שלי

זה עושה לי רע להיות איתם ביחד, ואני לא מוצא מכנה משותף איתם.
זאת הסיבה שאני מרגיש מאוד בודד; כי גם אין לי בכלל חברים (בחיים האמיתיים, לא הוירטואליים).

arana1

New member
למה ?

אם אין לך קשר עם המשפחה למה זה מונע ממך ליצור קשר עם מישהו אחר ?

אני גם לא מחפש חברים, מעולם לא חיפשתי, לא בנוי ליותר מקשר אחד, ויכול להיות שדווקא זה אחד המאפיינים שמעולם לא אפשרו לי מכנה משותף עם משפחתי.

ובכלל, כמו שכתבתי כבר מזמן והמון פעמים אז לדעתי בעיות הזהות הכל כך עמוקות וקשות של האוטיסטים נוגעות גם מזה שמודל ההזדהות המיידי שלהם, וכל ילד צריך מודל הזדהות מיידי ובטוח בשביל לצמוח ולהתפתח, פשוט לא רק שאינו רלוונטי להם בכלל אלא שממש הפוך ממה שהם צריכים לו,
ובמצב כזה הילד מוצא את עצמו או שמזדהה עם דמות הפוכה לו במהות ובתכלית, שאולי זה המקור לסכיזופרניה ואוטיזם גם די דומה לסכיזופרניה בלא מעט היבטים, או שפשוט מגיל קטן מוצא את עצמו חי במדבר, לבד, ללא שום תמיכה ושיקוף רגשי, ואין דבר קשה מזה

אוטיסטים בעצם יתומים, אבל עם הורים, שזה הכי גרוע
לא יודע איך משתקמים מילדות כזאת
זה כמו לגדול לבד ביער אבל כשסביבך אנשים שבטוחים שאתה חלק מהם בזמן שהם לא יותר מרוחות רפאים ואתה נאלץ ומאולץ להעמיד פנים שמשהו ביחסים איתם רלוונטי לך ונוגע לך מה שכמובן גורם לעווית חושית, רגשית, גופנית מאוד מתישה וכרונית

רוב האוטיסטים יעברו את החיים האלה ללא שום מגע משמעותי, ללא שום פגישה משמעותית, נוגעת, אמיתית, חלקם יעשו את התנועות הנכונות כי אחרת זה אשפוז והמון סמים קשים, בעצם מאיימים עליהם כל הזמן לחקות כמו שצריך תנועות רגשיות ואחרות שבעצם ממש לא מבטאות את היכולות והצרכים שלהם ולא נוגעות להם ובהם בכלל, לא משהו

זה לא אומר שהמצב לא יכול להשתנות, ומשתנה, וישתנה, אבל שינוי לא יגיע מהמקום שבו אנחנו משקרים, זה בטוח

arana1

New member
מזדהה איתך

אם כי מסכים עם שלומית שמה שנחשב כהשכלה לא מבטיח קיום ערכי והרי אתה בעצמך מזהה נכון שחינוך זו דרך רעה,
ממה שאני יודע הרבה אוטיסטים סובלים מפער עצום בין זהותם, קיומם והצרכים שלהם לבין הדרך שבה משפחתם מזהה אותם, זה חלק ממה שהופך את קיומנו לקשה כל כך

spirt20

New member
משהו מצחיק בנושא

בתור ילדה תמיד ששאלו אותי על אמא שלי אמרתי שהיא בן אדם טוב אבל די בורה ובאופן כללי לא העפרון הכי חד בקלמר ותמיד הסתכלו עליי מוזר, חחח רק כשהתבגרתי הבנתי שזה לא מקובל לדבר אמת על ההורים שלך גם אם זאת האמת שלך ושעדיף להגיד אמא שלי כפרה עליה מושלמת:) ועכשיו לעניינך לא חושבת שאתה לא אוהב אותה כי תרצה או לא תרצה היא חלק גדול מהזהות שלך, יחד עם זאת בתור אוטיסט חכם יש בניכם פער עצום מבחינה שכלית וזה לבדו עם גורמים נוספים משפיעים על החיבור ועל הכבוד שהחברה מצפה מימך לרכוש להורה. אני תמיד אומרת שלכבד את הורייך זאת מעלה יחד עם זאת ההורה צריך לכבד את הילד ואם זה לא קורה אין סיבה שיהיה כבוד מימך. מפיה של אספרגרית

arana1

New member
לי אין בעיה לומר לביתי שאני טיפש וכלום

אנחנו צוחקים על זה לא מעט והיא יודעת שאני לא מצפה ממנה לכבוד או לשום דבר דומה לזה, ובדיוק, ורק, בגלל זה אנחנו פתוחים לדבר על הכל והיא לא מפחדת לומר לי דבר,וזה הכי חשוב כי רק ככה יש הזדמנות לתמוך כמו שצריך.

רדיפת הכבוד, המעמד, הפוזה, של רוב האנשים היא הסיבה היחידה להעדר מוחלט של אהבה מהעולם, שזה עוד סיבה טובה לניהיליזם, כי באמת, הכל חרא, ומי שלא רואה את זה הוא חרא בעצמו

יש הבדל ענקי בין "אתה אומר" לבין "אומרים עליך"

לפחות בהרגשה שלי
כאילו, לי מותר להגיד על עצמי המון דברים "לא מחמיאים" (ויש), אבל כשמישהו אחר אומר את אותו הדבר - זה כואב..
לקח לי זמן לזהות את זה. וגם להבין שכשאני צוחקת או יורדת על עצמי, אני מציגה מצג שווא שמותר להגיד את זה עלי.

arana1

New member
לא יודע, זו לא ההתנסות שלי

"זכיתי", כמו לא מעט אוטיסטים לדימוי ותווית של גאון ומוכשר ובלא בלא בלא וזה מעולם לא עשה לי טוב או עזר לי באיזה שהיא צורה לחיות או דיבר אלי,
והעלינו גם סיבות אפשריות לכך,
ובכנות אני בטוח שאני חסר הרבה
ונראה לי שמוטב להודות בזה ובוודאי מול אנשים שאכפת לי מהם באמת

מזדהה חלקית

אבא שלי אכן בור ולא חכם בלימודים אבל הוא היה מאוד מוכשר באומנות ומאוד ערני לחיין מאוד יצרי ועם לב טוב , בעיני מה שחשוב זה הלב אם הוא טוב או לא השכל להיות גאון ומושחת זה לא שווה בעיני ולא הייתי מתקרב לאדם כזה אבל כן אני מבין את הפער ואני חש אותו כל הזמן עם כולם .

xFeral

New member
אני מאוד מזדהה איתך

לי ולבן זוגי גם אין קשר עם המשפחה גם מסיבות דומות (כלומר יש עוד סיבות נוספות).

kagome10

New member
ניהליזם

גורג42

New member
היי, זה איניגו מונטויה!

Hello,
my name is Inigo Montoya
you killed my father
prepare to die

איך שאני אוהב את הסרט הזה...

למעלה