האם יש פה אוטיסט/ אספרגר שאובחן בגיל מבוגר?

את מאובחנת ? אני בגיל 17

ב פי די די תפקוד בנוני נמוך היון אני מוגדר אוטיסט בתפקוד רבוה אבל לא ורבאלי בעל פה כמעת ומתקשה ביום יום מאוד מאוד .

spirt20

New member
טוב אלו אבחונים שגויים עד האבחון הנכון

אלה שבתפקוד גבוה לוקים בדכאון כי הם איפשהו באמצע וקשה לזהות. אני אובחנתי בOCD ובגיל 29 עם אספרגר .. למרות שיש לי השכלה קריירה נישואים ומשפחה אני עדיין מרגישה חריגה , החברים שלי לרוב וירטואליים ובעיקר כולם נתפסים בעיני כטיפשים ומפחידים

לא שגוי

אני מאובחן בסכיזופרניה עד עכשיו היו לי לא מעט התקפים פסכוטים קשים ואשפוזים בכפיה מילדות , לכן זה תקף בנוגע למה שאת חושבת גם אני מרגיש כך כלפי אנשים אבל גם כלפי עצמי אני לא חף מביקורת עצמית

אנחנו רואים את הדברים קצת אחרת

ארנה אני מתייחס לזה כעל תופעה לא שלילית ואתה אומר שזה לא קיים בכלל בעוד בוודאות מהיכרות שלי עם סיכזופרנים בכל המחלקות שאושפזתי ואושפזתי המון בחיי ראיתי בכולם מאפיינים דומים לי לכן בעיני האבחנה סיכזופרניה נכונה פשוט היחס לא מה דעתך ?

arana1

New member
מאפיינים דומים לא מוכיחים את נכונות האבחנה

הרבה קבוצות של אנשים חולקות מאפיינים דומים,
כל מי שחולק מאפיין דומה עם אחר הוא חולה או לקוי ?

גם אוטיסטים חולקים המון מאפיינים דומים ובכל זאת אין דבר כזה אוטיזם, מה שיש מבטא את המאפיין הכי משותף לקבוצה הנורמטיבית שהוא פחד ושנאה כלפי סוגים מאוד מובהקים של זהיות, לפעמים זה הומואים ולפעמים זה נשים או שחורים והיום האופנה היא שנאה ללא גבול לאנשים רגישים, וכיוון שאלה באמת רגישים הם מגיבים בצורה שמלבה את הפחד והשנאה מפניהם.

אין מחלות נפש, יש יחס שגורר איתו סבל נפשי קשה מנשוא, היחס הוא הבעייה, לא האדם שסובל ממנו.

אין אוטיזם, יש זהות שמסיבות שכל פסיכולוג ראוי לשמו היה אמור להבין מזמן גוררת איתה ומושכת אליה יחס שיכול להוציא מהדעת גם את אלוהים בכבודו ובעצמו.

הבעיה שלא ניתן למצוא פסיכולוג ראוי לשמו, אז אנחנו תקועים עם אבחנות שהולכות ונעשות הזיות יותר ויותר, ובחברה שבה מסתבר שכל אדם שלישי הוא מאובחן.

בקרוב כולם יהיו מאובחנים, כבר עכשיו רוב האנשים צורכים תרופות אחרת הם לא יכולים לזוז בכלל

spirt20

New member
לי יש פסיכולוג מדהים

שמאמין שאין צורך באבחונים רק לאהוב את עצמך את מי שאתה והייחוד שלך ולשפר דברים שמפריעים לך ומה שלא תשאר איתם:)

arana1

New member
שמח לשמוע

ושמתי לב שכצפוי חלק מאנשי המקצוע מפתחים מצפון ומודעות, אין ספק שמשהו קורה, אם כי יקח זמן לפני שמישהו באמת יברר לעומק מה ולמה ואיך החברה ככלל פוסלת דווקא מאפיינים מסויימים בזמן שמעודדת אחרים.

מאותה סיבה גם לא פשוט לדבר על מה שמפריע לך, כי הרבה אנשים תופשים לא מעט ממה שהכי טוב בהם כמפריע כי אין ספק שבדרך להגשמת מטרות בחברה של היום אדם כפוי לדרוך ולהרוס את המרכיבים הכי יפים ואוהבים בזהותו

spirt20

New member
צודקת והמשך

חלק מהעבודה שלנו יחד זה לרשום מה מפריע לי בעצמי ולא מה מפריע לחברה בי ולשפר רק מה שגורם לי לתסכול והוא גרם לי להבין שדרך מי שאני אני יכולה לעשות שינוי ולכן ההשכלה שלי וגם הקריירה שלי בתחום:) ואני גאה לומר בישיבות שאני אספרגרית שכולם ידעו שכמוני יש כל כך הרבה וכמה הם מפספסים:)

arana1

New member
נתקלתי בבעיות אחרות

למשל, שבישיבות היו מתעלמים ממה שהייתי אומר ורגע אחרי זה מישהו אחר היה אומר בדיוק את אותו דבר וכולם היו אומרים לו שזה ממש גאוני,
ושמעתי גם מאוטיסטים אחרים דברים דומים,
כנראה משהו בדרך שבה אנחנו מדברים או לא יודע מה גורם לאנשים למחוק אותנו מראש,
כי זו תבנית שחזרה על עצמה המון פעמים,
בכלל, גם בגלל זה וגם בגלל דברים אחרים פשוט עברתי לעבוד מהבית וזה, תקשורת ישירה ומיידית עם אנשים זה ממש לא בשבילי

היה לי כך עם מתמטיקה

עם אינפי בגיל התבגרות ועם לוח כפל בגיל צעיר לא ידעתי לדבר אבל ידעתי לחשב שטחים בהרף עין ולשרטט במחברת שלי כל מיני תרגלים דברים ממש מורכבים לא ידעתי להחזיק מזלג עד גיל יחסית מבוגר והאכלו אותי אבל ידעתי לצייר כמו מצלמה בעלי חיים בגיל צעיר מאוד התחלי לצייר בגיל שלוש טישר הבנתי איך בלי שלמדו אותי

אמרת לי פעם בגיל 40

ואני לעולם לא שוכח דברים כאלו ובכלל לא נוטה לשכוח בכלל הכוונה הייתה לסיכזופרניה ? כי אני יודע שכמוני אובחנת בסיכזופרניה לפני אבחנה רשמית באוטיזם אצלי היה חשד לאוטיזם גם קשה כבר בילדות המקודמת אבל אמא סירבה לקבל את זה התגלה לי לא מזמן

arana1

New member
אין מצב, אתה מתבלבל עם מישהו אחר

כשהייתי ילד לא היו אבחונים בכלל, נשלחתי לטיפולים שכמובן לא שינו דבר

הבנתי כנראה טעיתי

מתי אבחנו סיכזופרניה ? לפני או אחרי ? כי אני זוכר שאמרת לפני כתה כמוני אובחנת כנער בסכיזופרניה ? אני בגיל 15

למעלה