חוסר אכפתיות או טיפשות נפוצה?

XFeralChild

New member
חוסר אכפתיות או טיפשות נפוצה?

האדם הנפוץ מתקשה להבין את אופן החשיבה של אוטיסטים, אני דווקא מתקשה להבין את אופן החשיבה של האדם הנפוץ.

היום אני מבין שאופן החשיבה שלהם לא מבוססת על הגיון, כך שהם רואים את הדברים אחרת. הבחירות שלהם יכולות להיות ממש אבסורדיות ואני באמת מתקשה להבין איך הם בוחרים.

אני תמיד נזהר מאנשים, למרות כל אמצעי הזהירות אני בכל זאת נכווה, ובסוף היום אני מוצא את עצמי בולס את ארון הממתקים, ומאחר וזה לא מספק, אני כותב על הבחירות האבסורדיות שלהם, רק כדי להפיג את המתח ולנסות להבין ״מה עבר להם בראש?״

יש לזה השפעה משמעותית על החיים שלנו, זה כמו מוות איטי וכואב.

השבוע, חיפשתי וטרינר לגורת חתולים שאימצנו, רציתי מישהו טוב שגם לא עולה יותר מידי. מצאתי מקום קרוב עם דירוג גבוה, התקשרתי ווידאתי את הכל עד הפרט האחרון, אבל הם בכל זאת הצליחו להרוס את זה. זה גורם לי לתהות האם הם עושים את זה מחוסר אכפתיות או שזו טיפשות נפוצה?

arana1

New member
אני מבין איך ולמה נורמטיבים פועלים

אין שם הרבה הפתעות, למעשה,מה שהכי מייאש, ומשעמם, זה בדיוק זה, שהכל כל כך צפוי

XFeralChild

New member
מה שהורג אותי זה שהם חושבים שהם הבריאים בנפשם

&nbsp
אני יודע זה מתסכל בטירוף!
הבעיה היא שהם חושבים שמצד אחד הם ״רגילים״ ומצד שני ״כל אחד הוא מיוחד בדרך שלו״, מה שכמובן חסר הגיון לחלוטין!
&nbsp
או שהם כולם אותו הדבר (וזה ״הרגיל״) או שכל אחד הוא מיוחד.
&nbsp
מה שהופך את כל זה להרבה יותר גרוע זה שהם משתמשים בכוחונות בשביל כל דבר, ולהם זה הכי רגיל שיש, הם חושבים שלקבוע לאחרים מה טוב או נכון בעבורם או לחייב אחרים לעשות מה שהם רוצים, כולל להלחיץ כדי להשיג משהו - זה הכל רגיל ורגיל זה בסדר.
&nbsp
זה מטומטם ברמות על והם מנהלים את הכל בצורה המטומטמת הזו.
&nbsp
מה שהורג אותי זה שהם חושבים שהם הטובים, הרגילים, ה״בריאים״. חבורה של ביריונים טפסה את העולם (זה לא חדש) והם כמובן הדבר הכי טוב שיש, הם הנפוץ, והנפוץ זה הרגיל ומה שרגיל זה הכי טוב.
&nbsp
חשיבה מעוותת.

grayart

New member
החוכמה האמיתית זה לדעת שאתה לא יודע כלום

תשאל את סוקרטס על הטיפשים , הרי הם אפילו לא יודעים שהם לא יודעים.

חבל על העצבים.
אני מאמין שיש התפלגות טיבעית באוכלוסיה.
האם האריה כועס על הטרף שלו, שהם לא מבינים אותו?
אתה במיעוט בתוך ההתפלגות הטבעית, תגיד תודה ותקבל את העובדה.
אין לך סיבה טובה להתעסק בעניינים של האספסוף הזה, אחרת אתה הוא המשוגע.
דע את מקומך, וקבל זאת באהבה.
מלך יש אחד, אספסוף יש הרבה, אבל מלך שיורד מכסאו ומתערבב באספסוף , והם יישחטו אותו בהנאה.
אתה נסיך אתה, ועליך לדעת את מקומך, או שהאספסוף ימצאו לך מקום אחר.

arana1

New member
אפשר לשרוד את האספסוף ולהמשיך לחפש משמעות

קשה, אבל אפשרי, וכמו שאמרתם מהרגע שמבינים שלאדם הנורמטיבי הכחנות, השקר, הנצלנות והמניפולטיביות היא כמו מים לדג, כמו אוויר לציפור, והוא אפילו לא מודע לכך, ולא יכול לפתח מודעות לכך ( ולכן גם שונא עד מוות את כל מי שבעצם קיומו חושף את כל מה שרקוב ומושחת ב"נרטיב" שלו) מבינים שזה גם טיפשי וגם מסוכן להאבק באדם הנורמטיבי אלא צריך לעשות כל מה שאפשר כדי לחיות כאילו הוא לא קיים בכלל ולחפש יחסים משמעותיים עם אנשים שפויים יותר, זה כל מה שצריך וזה כל מה שאפשר.

arana1

New member
זה לא בדיוק חסר הגיון

השאיפה להיות גם הכי חלק מהכלל וגם הכי מיוחד לא רק שאינה חסרת הגיון אלא שהיא הבסיס להתפתחות החברה והפרט, ולהתפתחות יחסי החברה עם הפרט, שכמובן, ובניגוד מוחלט למה שנדמה לנ"ט, למטפלים ולחוקרים ולמחנכים, היחסים האלה משתנים כל הזמן, ובצורה מובהקת מספיק רק שהנ"ט אטומים ומפחדים ולא מסוגלים לעכל שינויים ולכן הם כופים רק את הגירסה הכי מטומטמת ואלימה ופרדוקסלית, להלן כחנית, שקרית ומכוערת, גם על המיעוט שיכול וצריך ונועד לחיות אחרת.

וגם זה לא חדש, לאורך כל ההיסטוריה זה כך, מי ששורד את החרא הזה שורד ומי שלא, עצוב, אבל זה מה יש

גורג42

New member
במקרה הזה - סתם טמטום וחוסר אחריות.

אתה שואל מה עבר להם בראש?

התשובה היא - שום דבר. הם לא חשבו. לא לקחו אחריות. לא הפנימו שבתור בעלי עסק, זה התפקיד שלהם לוודא באופן פעיל שהכל יתקתק כמו שצריך.

זה הכל. פשוט אנשים חסרי אחריות. ואני לא חושב שזה קשור לא"ס או נ"ט. זה סתם קשור לחוסר יכולת בסיסי להתארגן, ול"מדיניות סמוך". לצערי הרב זו גישה נפוצה בהרבה בתי-עסק בארץ.

לא מזמן קרה לי אותו הדבר בבנק. הם החליטו פתאום להחליף לכולנו את כרטיס האשראי, והמקום היה מלא באנשים שבאו לקבל כרטיס חדש "בלי תור". כמובן שהבלאגן חגג (ופה הטמטום כפול שבעתיים, כי כל הקטע של "להחליף לכולם את הכרטיסים" היה מהלך מיותר מטופש מלכתחילה)

בכל מקרה, אני מקווה לפחות שלמדת מהעניין, ושיותר לא תסמוך על האתר שנתן להם "דירוג גבוה".

למעלה