לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1572515,725 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'אבחון אספרגר בגילאים המבוגרים '
אבחון אספרגר בגילאים המבוגרים
<< ההודעה הנוכחית
13/05/2018 | 03:25
180
630
בת 31, מגיל אפס המילה אספרגר נזרקה לאוויר בשל אובססיביות סביב נקיון, חוסר אינטראקציה עם בני גילי ולא עונה שקוראים לי:-) גילוי נאות תמיד שמעתי פשוט לא התחשק לי לענות כי הייתי עסוקה במשהו. תמיד היו תירוצים ההורים התגרשו, תאונת דרכים וכו בתיכון סבלתי מבריונות כי לא הצלחתי להבין מה הנורמה החברתית עד שלאט לאט הבנתי מה מצופה והתנהגתי כפי שצריך, בבית הרשתי לעצמי להיות אני וכל שינוי/ אי סדר/ מגע של משהו גרם לי להתפרצות עד כדי שבירת חפצים. בצבא היתה תקופת דכאון כתוצאה מבדידות והצלחתי לאט לאט לסגל לעצמי טקסים כדי להתמודד עם החרדות.. לכן אובחנתי עם OCD . עשיתי תואר ראשון ושני, הייתי פופולארית והתחתנתי אך אף פעם לא הצלחתי להשתלב והרגשתי עצב כי לא הצלחתי להבין בדיחות סיטואציות ותמיד נפגעתי וחשבתי שאנשים הם רעים.. בשנים האחרונות הOCD ממש תפס חלק ניכר עד שלא רציתי לצאת מהבית, זה קרה אחרי הלידה. ניגשתי לפסיכולוג ( אני אשת מקצוע בעצמי) והוא אבחן אספרגר שלמעשה מלווה בOCD. הדכאון כאמור בא מהתסכול שלא מצאתי את עצמי, פיטרו אותי ממקומות העבודה והרגשתי חריגה. אחותי הקטנה בת 23 הראתה התנהגות זהה לשלי ואף חמורה יותר, אם אני שטפתי ידיים 20 פעם ביום אז היא כפול, שלא נדבר על לבהות בתקרה ולספור פרחים על המנורה שמדברים איתי.. לצערי אחותי לא יצאה מהבית שלוש שנים עד כדי כך שהדכאון גרם לה לבלוע כדורים .. היא גם אובחנה לאחר המקרה עם אספרגר וOCD. נחשפתי בפניה שאני גם מהספקטרום ושתדע שזה אפשרי לנהל קריירה , משפחה ולהשתלב בחברה עם עבודה נכונה וזה בסדר להיות שונה ומיוחד. אני עובדת קהילה והמיזם האחרון שלי הוא יצירת קהילה תומכת להורים לילדים על הספקטרום :-) אבל מודה שהגילוי על אחותי הכה בי , כי אני תמיד ידעתי שיש לי הפרעה נוירולוגית וגם אם זה לא אובחן עצם זה שידעתי זה הקל עליי והיא חיה חיים שלמים בבדידות ובבועה של עצמה וחשבה שהיא משוגעת בגלל הטקסים שהיא היתה עושה והחרדה החברתית שלה וזה שובר לי את הלב. כרגע היא מטופלת תרופתית להעלאת רמת הסרטונין כדי להוריד את רמת החרדה ובתכנון טיפול cbt שלי עזר המון. דבר נוסף זה שהמטפלול במעון עשו איתי שילה לגבי הבת שלי שמסתבר שהיא לטענתן לא יוצרת אינטראקציה חברתית עם ילדים בגילה ונוטה להתנקות.., מצד אחד אני בגישה של שונה מיוחד ומצד שני שמדובר בבת שלי קשה לי להכיל שאולי היא גם תחווה את
מה שחוויתי ואני חווה.. אני מנסה להגיד לעצמי שאני בן אדם לכם מהנורמה , יפה, משכיל ועם אחלה קריירה אז מה כזה רע בזה שאני חושבת שונה.. ומצד שמי יכאב לי שהיא תרגיש בדידות חברתית. סתם רציתי לפרוק פה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לדעתי הגישה שלך בעייתית'
לדעתי הגישה שלך בעייתית
13/05/2018 | 07:33
152
76
כי כמו שגם את מרגישה יש פער שלא נעשה מאמץ להתייחס אליו בצורה כנה מספיק בין לומר מה שכולם למדו שצריך שזה בסדר להיות שונה ומיוחד לחוסר ההבנה, התמיכה, והרגישות למי שבשבילו ממש לא רק שלא אפשרי אלא גם הכי מזיק, מדכא, ומסוכן לנהל קריירה, משפחה ולהשתלב בחברה כפי המקובל והמוסכם.

לדעתי גם כל הקטע עם הסרוטונין זה קשקוש, גם כי כמו כל הפסאודו תרופות הפסיכיאטריות וכמו כל הטיפולים ההתנהגותים עצם הגישה מבוססת על הנחה והכרעה חד ערכית וחד כיוונית שלכן היא נוקשה מדי בשביל לגלם תשובה בשביל אנשים רגישים שמטיבים צריכים לגישה הרבה יותר מערכתית.

ומה אם המחסור בסרוטנין יחסית לרמה הרגילה הוא לא הגורם אלא התוצאה ?
אז מה עשינו, כלום, גרוע מזה, עשינו רע.

בעיית הבדידות והקיום שנחשב בטעות לבועתי היא הכי קשה גם כי מעולם לא זכתה להתייחסות רצינית מאף אחד, בוודאי לא מגורמים שנחשבים ומחשיבים את עצמם כמקצועיים.

אנחנו שונים, אף אחד לא מבין את השונות שלנו ואף אחד בכלל לא מנסה, אז בוודאי שבודדים, מאוד, ונגע לליבי מה שכתבת על אחותך כי זה אחד הכאבים הכי מדכאים גם בשבילי לראות איך ביתי הקטנה שהיא בן אדם מדהים לכל דעה נאלצת כמובן שוב לעבור מסלול שהוא לא הרבה יותר טוב מהחרא שאני אכלתי כילד.

לבדידות החברתית יש סיבה, שאף אחד מעולם אפילו לא ניסה להתחיל לחקור אותה ולהתייחס אליה ברצינות הראויה,
כי לא, סתם לזרוק אתה לקוי, נכה, חולה, זה לא תשובה, זה גם הכי לא נכון.

אינטראקציה עם אנשים שלא מבינים ולא מרגישים ולא רואים אותך לא רק שלא תורמת כלום אלא רק מגבירה את הכאב והבדידות והזרות,
אז למה שאנשים יעשו אותה ?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אז מה בעצם אתה מציע? '
אז מה בעצם אתה מציע?
13/05/2018 | 12:25
1
25
לצפיה ב-'להמשיך לחקור, אבל באמת'
להמשיך לחקור, אבל באמת
13/05/2018 | 14:39
30
ודרך החקירה הזאת לתאר וליישם אם לא מסגרות אז לפחות מגע ומבט שלפחות יבטיח לשונה ולרגיש ולחריג שיש ולו אדם אחד שרואה אותו,
אוטיסטים בניגוד מוחלט לנ"ט לא ממש זקוקים נורא להיות פופלרים,
אדם אחד שמבין אותך ולו במקצת עושה את כל ההבדל

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'עכשיו אתה מתחיל להבין, למה הגישה שאתה מציע היא גרועה?'
עכשיו אתה מתחיל להבין, למה הגישה שאתה מציע היא גרועה?
13/05/2018 | 13:51
149
44
כתבת:
"אחד הכאבים הכי מדכאים גם בשבילי לראות איך ביתי הקטנה שהיא בן אדם מדהים לכל דעה נאלצת כמובן שוב לעבור מסלול שהוא לא הרבה יותר טוב מהחרא שאני אכלתי כילד"

וזה באמת מדכא נורא. אבל למה נדמה לך שזו גזירה משמיים? אולי, רק אולי, שווה לבחון מחדש את הגישה של "כולם אותו הדרעק, ואף אחד לא יכול להבין אותנו, ולא שווה בכלל להתאמץ ולברר יותר לעומק איך ניתן לבנות גשרים עם אנשים אחרים"?

נכון שזה לא אתגר פשוט. על זה מעולם לא היתה לנו מחלוקת. הנקודה שאני תמיד ניסיתי להבהיר כאן, היא שזה שווה את המאמץ.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא מצליח להבין את ה"הגיון" שלך'
לא מצליח להבין את ה"הגיון" שלך
13/05/2018 | 14:26
72
28
לדעתך אם אני אקרא לאנשים רעים אנשים טובים הכל יסתדר ?
כמה שטחי ורדוד אדם יכול להיות.

אני נתקל שוב ושוב בתגובות והתניות שמראות שבמשך עשרות השנים שעברו מאז שהייתי ילד שום דבר לא זז במערכת החינוך, וגם ברור לי למה, כי זה לא מערכת החינוך אלא משהו מובנה באופי הזהות והתפישה של הבבון הממוצע,
ואין מה לעשות, כי למה אתה חושב שאני לא מנסה להסביר ולהראות, אני מנסה, אפילו כאן, אלא שזה מאמץ מיותר, כל הנ"ט חלולים לחלוטין ואין להם ובהם שום יכולת או רצון להבין את הצורך בשינוי ואת הסיבות לא,
אז עובדה שלמרות שעברו עשרות שנים מאז שהייתי ילד כולם נשארו בדיוק אותו דרעק שהם היו,
ואתה חושב שזה באשמתי, שזה אני שלא שיניתי את העולם כי לא התאמצתי מספיק,
טוב.

המאמץ לא שווה, את כל המאמץ יש להשקיע בבריחה, בהתנתקות, בהפניית גב לנורמה, אין טעם לדבר עם בריונים, זה רק מחזק אותם על חשבונך, וכל הנ"ט בריונים 
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תהפוך בדיוק את המשפט הראשון שכתבת, ותקבל את התשובה'
תהפוך בדיוק את המשפט הראשון שכתבת, ותקבל את התשובה
13/05/2018 | 15:10
71
34
לדעתי, אם תפסיק לקרוא לאנשים טובים "אנשים רעים", אז הכל יסתדר. או לפחות - המצב ישתפר לאין שיעור.

וממש לא צריך "לתקן את העולם" בשביל שזה יקרה. רק לשנות את הפרספקטיבה שלך. בדיוק כמו שאנחנו אומרים לאותם הורים שחושבים ש"אוטיזם זה אסון", שאם הם רק ישנו את הגישה שלהם אז 90% מהבעיות יפתרו. ברגע שנותנים צ'אנס לילד, פתאום הכל נראה אחרת.

תשמע, אני רואה את הדברים שאתה כותב כאן כבר הרבה מאוד שנים. ברור לי שאתה מפספס משהו ענק, וסובל בגלל זה.

וזה ממש אבל ממש חבל.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מקנא בך נורא'
מקנא בך נורא
13/05/2018 | 15:22
70
31
אם רק הייתי יכול כמוך להפוך את כל בעיות הקיום האנושי לקיטש דביק, לסכם את מורכבות הזהות למשפטים שמאמינים ושרלטנים אחרים מרמים דרכם את הטיפשים אין ספק שהיה לי טוב.
מצטער , הסימטריה השטחית שאתה עושה בין מי שנדחים כי הם מחוננים בפרספקטיבה שונה מהממוצע למי שמרגישים בבית בפרספקטיבה הנורמטיבית כנראה מדברת אליך ואותך אבל אותי היא פשוט מוציאה מהדעת, עוד הוכחה שאין טעם בתקשורת עם מי שלא מכירים ולא שותפים לחוויית זהותך.

אם אני אקרא לרע טוב הוא יהיה טוב, נפלא, איזה טיפשים היהודים בשואה,, למה הם לא חשבו על זה, סתם מתו לשווא, ובאשמתם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אם אתה בוחר לפרש את דבריי כ"קיטש דביק" - זה באחריותך'
אם אתה בוחר לפרש את דבריי כ"קיטש דביק" - זה באחריותך
13/05/2018 | 15:51
66
21
אם אתה בוחר לפרש כל ביקורת או ניסיון להאיר זווית אחרת כ"הנורמה מדברת אליך" - זה באחריותך.

אם אתה בוחר, בשיטתיות ובעקביות, להגחיך כל עמדה ששונה משלך על-ידי הצבת אנשי קש - זה באחריותך.

ובבקשה, אל תאשים אותי או "את החברה" בחוסר הנכונות שלך להקשיב ברצינות.

תשמע... כבר הרבה מאוד שנים שאתה תקוע כאן עם אותה הגישה. מעולם לא ראיתי אותך מנסה, אפילו קצת, לברר שמא פיספסת משהו. ומכיוון שהגישה שלך לא עובדת בשבילך, אז אני ממש לא מבין את העקשנות הזאת שלך.

אתה אומר שאין ברירה והמצב מזופת וזה מה יש? אז הרשה לי לשאול אותך: מניין אתה כל-כך בטוח, כשאתה מסרב בכל תוקף להקשיב ברצינות לגישות אלטרנטיביות?

אני יודע שגם לזה יש לך תשובה סטנדרטית: "בעבר ניסיתי וזה לא הלך".

אבל מה בדיוק ניסית בעבר? ניסית את הגישות מקובלות, ששנינו מסכימים שהן גרועות. האם דיברת על הנושא עם "חריגים" אחרים, לפני שהחלטת להתקבע על גישתך הנוכחית? האם שאלת לדעתם של אנשים שבעצמם סולדים מהנורמה, והקשבתם להם ברצינות?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא כל ביקורת, רק את זו שלך'
לא כל ביקורת, רק את זו שלך
13/05/2018 | 16:06
65
11
שכבר הערתי לך המון פעמים כמה נורא זה שאתה ושכמותך כופים סימטריה בדיוק במקום שבו סבל עצום נגרם לאנשים הכי טובים בדיוק בגלל שאין כזאת בכלל.
זה זוועה.

הגישה הזאת עובדת בשבילי טוב יותר מכל גישה אחרת ואין לי ספק שרק בזכותה אני עצמאי וגם זכיתי לתרום ולעבוד במקומות טובים ומעניינים ואני ממשיך לחיות במקומות שבהם רוב האוטיסטים מסוממים למוות או תלוים לחלוטין באנשים .
שמבלי דעת הורסים להם לגמרי את החיים.

אני לגמרי אומר שיש ברירה, למרות שבינתיים יש לה מחירים לא פשוטים, והיא לבטא את הסלידה מהנורמה, שאינה מקרית ואינה גחמה, גם בדרך החיים, ותוך תשומת לב לפרטים.

דיברתי ואני מדבר על הנושא הזה שנים עם המון סוגים של אנשים והמון גישות (בכתב כמובן כי כמו הרבה אוטיסטים אני לא מדבר) ודרך הדיבור הזה אני לומד הרבה, בעיקר מה לא לקבל, לצערי, הלוואי שהייתי פוגש ולו פעם אחת אדם שפוי

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן כל ביקורת. כל דבר שמאיים על התפיסה המקובעת שלך - אתה תוקף'
כן כל ביקורת. כל דבר שמאיים על התפיסה המקובעת שלך - אתה תוקף
13/05/2018 | 16:17
64
15
ואני יודע שאתה מדבר על הנושא הזה כבר שנים, אבל זה לא מה ששאלתי.

מה ששאלתי, זה האם אי-פעם הקשבת ברצינות לאנשים שאיתם אתה מדבר. כי אם אינך מקשיב ברצינות, אז מה הטעם בכל הדיבורים?

וממה שאני ראיתי, לפחות, התשובה היא לא. בכל פעם שמישהו מתקרב לעצם העניין, אתה ישר אוטם אוזניים. כל מי שלא חושב בדיוק כמוך, אתה ישר מתייג כ"לא שפוי".

וזאת בעיה. כי גם אם הייתי פוגש מישהו שחושב בדיוק כמוך, מה היית יכול ללמוד ממנו? מי שהדיעות שלו זהות שלך, לא יכול ללמד אותך שום דבר חדש.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'סיסמאות עוזרות לך,תהיה בריא'
סיסמאות עוזרות לך,תהיה בריא
13/05/2018 | 16:23
2
11
ואין שום דבר מקובע בתפישה שלי, להפך, אתה ואחרים אינם מבינים אותה בדיוק בגלל שבניגוד לזו שלך היא אינה מקובעת בכלל, ולכן מנסה להתייחס גם למה שאתה ודומיך בכלל לא מתייחסים, כמו למה אין לאוטיסטים שפה, למה הם מחפשים מחסה בדממה, מסתגרים, סתם כי בא להם ? כי הם לקויים ? לא , אני בניגוד לך ולאקדמיה לפחות מנסה לחקור, לספק הסברים שאינם רק משפילים ומדכאים.

אם הייתי פוגש מישהו שחושב כמוני הייתי יכול להמשיך לפתח את המחשבות של שנינו ביחד, עד לאופק ומעבר לו.
ושוב, יש מציאות שממנה אתה מתעלם לגמרי, וזה גם לא הגון וגם מסוכן, כי לא אני שדוחף אנשים שונים מעבר לקצה, מעבר לשוליים, זה האנשים שאתה מעריץ שעושים את זה, אני לא מתנה את קיומו של אף אחד בזה שהוא יהיה בדיוק כמוני, רק אומר שאני זקוק ולו לקצה של בסיס של כמעט משהו משותף, והנ"ט לא רק שאין להם כזה איתי אלא שמסיבות שאני יכול להסביר הם מפרשים אותי בדיוק הפוך, בדיוק כמו שאתה עושה, וזה הכי אלים לדעתי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אילו היית פוגש מישהו שחושב כמוך, זה היה כמו לדבר עם עצמך.'
אילו היית פוגש מישהו שחושב כמוך, זה היה כמו לדבר עם עצמך.
13/05/2018 | 16:26
1
13
את זה אתה יכול לעשות כבר עכשיו. ואני, אגב, לא מזלזל בכלל באפשרות הזו של דיאלוג עצמי.

אבל לדסקס דברים עם מישהו שחושב אחרת ממך, זה הרבה יותר יעיל.

אגב, אני שם לב שאתה ממשיך לייחס לי דיעות ומחשבות פשטניות שאין בינן לבין הדיעות האמיתיות שלי שום קשר. כל הכבוד. תעשה כך לכולם, וזה יבטיח שלעולם לא תלמד שום דבר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
13/05/2018 | 16:30
7
במישהו שחשוב כמוני אני  מתכוון למישהו שמרגיש וחש את מה שאני חש כלפי מרכיבי היסוד של המציאות, כמו היחס לשונות ולשינוי, לתנועה, לאור, למרחב, למבט, לזמן, ולדרך שבה כל הדברים האלה ארוגים יחדיו, ומנסיוני, ברגע שאני פוגש אנשים שחשים את הדברים כך, או אפילו מעט קרוב לכך, קורה משהו טוב, ואני לומד ומתפתח וגם הם, בגלל זה מצער אותי כל כך שרוב האוטיסטים כמוך חטפו כל כך הרבה מכות מכל הכיוונים שהם כבר מזמן אפילו לא מנסים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מקשיב לך ברצינות ועונה לך ברצינות'
מקשיב לך ברצינות ועונה לך ברצינות
13/05/2018 | 16:26
1
12
רק שאתה, כמו הנ"ט, מניח שאם מישהו לא מסכים איתך, החכם באדם, זה בטוח בגלל שהוא לא הקשיב לך מספיק טוב
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כל משפט שני שלך, הוא הוכחה לחוסר הבנה בסיסי שלך את הגישה שלי'
כל משפט שני שלך, הוא הוכחה לחוסר הבנה בסיסי שלך את הגישה שלי
13/05/2018 | 16:36
14
אז לא, אתה לא מקשיב ברצינות.

מזכיר לי את כל הויכוחים על דת ואבולוציה. איך כל צד מנסה להגחיך בצורה הכי קיצונית את הצד השני.

אבל באמת, אפשר להגחיך כל דבר. אין שום קשר בין זה לבין השאלה אם העמדה המושאת ללעג היא נכונה או לא.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא נכון בכלל'
לא נכון בכלל
13/05/2018 | 16:35
58
17
אני וארנה מתווכחים כל הזמן והוא יודע לחזור בו ארנה חש ןרגיש בצורה יוצאת דופן לצליל לטון דיבור גם אני אגב אבל אחרת לכן הוא יכול להתפש על דברים שנראים לך הכי שולים ותמיד מתארים אותו כלא לנארי כמטורף כנע לכל כיוון וברגע שיש תנועה שהיא חוסמת שהיא לנארית הוא מתחרפן היא נראת לו הררכית מבין ? לכן איתי הוא מצליח לדבר המון פעמים שנים כבר וגם יש ריבים גדולים ומחלוקות הוא עדיין אף פעם לא טען שאני לא בר שיח למה זה כך חשבת ? או שהכי קל להאשים אותו כאעזה אגו מניאק שמתעניין רק בעצמו ? בעיני את טועה לגיביו מאוד
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הסיבה לכך פשוטה מאוד: אינך מאיים ברצינות על תפיסת העולם שלו'
הסיבה לכך פשוטה מאוד: אינך מאיים ברצינות על תפיסת העולם שלו
13/05/2018 | 16:54
57
23
אתה קולט שעצם קיומי מאיים בטירוף על תפיסת העולם שלו?

אני מציג כאן דיעה שהיא במובנים רבים הפוכה לגמרי משלו, וגם יש לי את החוצפה לטעון שהדרך שלי עובדת בשבילי. חצי מהדברים שאני מספר מניסיון, הם דברים שעל-פי משנתו של אראנה אמורים להיות לחלוטין בלתי-אפשריים.

לכן הוא נאלץ לשכנע את עצמו שאני מזוייף, או לכל הפחות - שאני מרמה את עצמי.

אותך, לעומת זאת, אין לו שום בעיה לקבל. הוא מרגיש פי מיליון חזק יותר ממך, אז למה שירגיש מאויים?

אגב, מה שכתבתי עכשיו, לא נוגע רק אליי. זו התגובה הרגילה שלו, בכל פעם שהוא נתקל במישהו שהוא גם בעל דיעה נחרצת השונה משלו. זה פשוט שכל האנשים האחרים מהסוג הזה שפעם כתבו כאן, כבר לא כותבים גם יותר (ונחש למה). אם תסתכל בארכיון הפורום (ותצטרך להסתכל הרבה שנים אחורה) אז תראה בדיוק את אותו דפוס התנהגות מול אנשים אחרים.

ואין שום קשר בין מה שכתבתי עכשיו לבין "אגו-מניאק". הנטייה להתגונן במקרים כאלה היא סופר-טבעית וסופר-אנושית. במקרים רבים היא אפילו מועילה. אבל במקרים אחרים, היא גובה מחיר מאוד יקר.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'וואו, מישהו כאן עף על עצמו שחבל על הזמן'
וואו, מישהו כאן עף על עצמו שחבל על הזמן
13/05/2018 | 17:07
27
14
עצם קיומך לא מאיים עלי בכלל, תפישתך לעומת זאת, שזהה בצורה חשודה לתפישות הכי שגורות ונורמטיביות, נדמית לי כמנציחה את הנזק הנורא שנגרם לאוטיסטים.

זה שהדברים עובדים בשבילך לא אומר שום דבר, גם לנ"ט הנורמה עובדת מעולה, או מספיק טוב, זה לא מוכיח שהתפישה הנורמטיבית היא טובה,ממש לא.

אתה מתרגם את הכל ליחסי כח, חזק וחלש, ובדיוק בגלל שזה בדיוק גם מה שהנ"ט עושים אין שום סיכוי שהם יצליחו להבין וליצור תקשורת בעלת ערך עם אוטיסטים

בכל מקרה, בעיני אוטיסטים שנכנעים לנורמה אין חזקים אלא חלשים מאוד, אבל אני לא מאשים אותם בחולשתם, זה באמת ממש בלתי אפשרי לשרוד את הנ"ט, ובגלל זה אני בכל זאת מנסה לומר משהו, אולי מתישהו בעתיד, מישהו יתעורר, קצת

רוצה לדעת למה אין בעיה לזהות שאתה דמגוג, כי הרי זה לא שאתה מסכים איתי, אז בדיוק מה שאתה קובע לגבי אני יכול לומר עליך, שאתה אף פעם לא מקשיב למישהו שחושב שונה, שאתה אפילו לא מנסה, אלא שבניגוד לך אני לא עד כדי כך מנוול, עניין של הגינות בסיסית ביותר,שאין לך בכלל

למה ? אתה לא מתגונן מהדעות שלי, אתה לא מתווכח איתן ? למה שלא תנסה לחשוב קצת לפעמים, לשם שינוי 
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה, אבל זה לא יהפוך את זה לנכון '
אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה, אבל זה לא יהפוך את זה לנכון
13/05/2018 | 17:26
26
17
זה מה שאתה תמיד מפספס בכל בדיונים שלנו.

את המציאות בשטח, לא מעניין מי הדמגוג המוכשר ביותר. וביננו? גם אותי לא. אותי מעניין מה אמיתי ומה לא. בעיקר כשמדובר בנושא מורכב כמו זה שאנחנו מדברים עליו כאן.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני מנמק, אתה לא'
אני מנמק, אתה לא
13/05/2018 | 18:02
25
8
ודמגוגיה זה גועל נפש, ואם הייתה בך ולו שמץ של יושרה, אינטלקטואלית או אחרת היית מבין שבעצם בדיוק כשם שאתה מתאר אותי כמי שמתגונן מעמדתך ולא מוכן להקשיב הרי אפשר לתאר אותך.
מה ההבדל ?

אז אותי , כאדם שמאמין שבשביל לברר את המציאות חשוב לשמור על הגינות ודבקות באמת מעניין מאוד מי דמגוג ומי לא, דווקא בגלל שהמציאות היא מורכבת, וכמו שאני כותב כבר שנים אין לי ספק שגם בגלל זה אוטיסטים נוטים לדבר אמת ובכל מחיר
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כפי שכבר אמרת יפה: שנינו יכולים להגיד את מה שכתבת הרגע.'
כפי שכבר אמרת יפה: שנינו יכולים להגיד את מה שכתבת הרגע.
13/05/2018 | 18:08
24
18
ובניגוד לשנים עברו, אני לא אגרר לויכוח העקר הזה שוב.

ממילא אין שום דרך שבה אוכל להוכיח למישהו שכבר החליט שאני דמגוג ושקרן, שאני לא דמגוג ושקרן. וביננו? גם לא ממש מעניין אותי מה אתה חושב עליי.

אז אם אתה רוצה לנהל את ה"דיון" הזה, תצטרך למצוא לעצמך פרטנר אחר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'רק שאני לא אומר את זה'
רק שאני לא אומר את זה
13/05/2018 | 18:10
20
13
וזה כל ההבדל, שאני לא אחפש את הטקטיקה הכי נלוזה בשביל לשלול את מי שחושב אחרת ממני, כמו שאתה תמיד עושה.

אני לא משתמש בדמגוגיה ואתה כן,עובדה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא שולל אותך. כן שולל את הגישה שלך, על סמך העדות שלך עצמך'
לא שולל אותך. כן שולל את הגישה שלך, על סמך העדות שלך עצמך
14/05/2018 | 15:24
19
19
וגם על סמך הניסיון האישי שלי.

אני פשוט רואה שהגישה שלך לא עובדת. אני לא מדבר פה על הרמה הפרקטית (זה לא מה שחשוב) אלא על השקט הפנימי שלך. בחיים שלי לא ראיתי בן-אדם כל-כך ממורמר ובודד ודכאוני ועצבני על כל העולם, כמוך.

וכן, זה רלוונטי. המנטרה של "אני לא מציג את עצמי כדוגמה" לא מבטלת באורח קסם את הנקודה הזאת. האם זהו הקיום שאתה מאחל לילדים של ההורים כאן בפורום? והאם זהו הקיום שאתה מאחל לילדה שלך? שתגדל באמונה שאין אהבה ושאי-אפשר ליצור קשרים מהותיים עם אף אחד? או בתפיסה שכ-ו-ל-ם סתומים ואין אם מי לדבר?

הדבר הכי מדהים כאן, זה הלהט שבו אתה מנסה לשכנע אחרים שכל מי שלא ציני כמוך הוא מסוכן/רשע/מזוייף/השד-יודע-מה-עוד. איזו יהירות., לחשוב שרק בגלל שלך אישית לא הצליח משהו, זה אוטומטית אומר שהדבר בלתי-אפשרי.

וכל העניין נראה מגוחך במיוחד, כשמוסיפים את ניסיון החיים שלי. גם אני לא טוען שהחיים שלי מושלמים או משהו, אבל אני עושה בכל יום תריסר דברים שהיו נחשבים "בלתי-אפשריים" על-פי התפיסה שלך. הרי זו בדיוק הסיבה שאתה נאלץ להניח שאנשים כמוני הם "מזוייפים" ו"דמגוגים", נכון?

ושים לב שאני לא נזקק לשמיניות באוויר כאלה כדי להצביע על הבעייתיות בגישה שלך. אני לא נזקק לטענה שאתה משקר, או לביטול החוויה האישית שלך. למעשה, אני מאמין לך לגמרי, שחיפשת דרכים אחרות ואף אחת מהן לא היתה טוב היותר עבורך מהדרך הנוכחית. אני פשוט טוען שלא חיפשת במקומות הנכונים. זה הכל.

(ואני טוען את זה לא רק בגלל שאני יודע - מניסון אישי - שאפשר אחרת. אני טוען את זה בגלל שאני רואה את הדברים הספציפיים שאתה כותב, שמהם ברור שמעולם לא בדקת את הנקודות הבאמת רלוונטיות ברצינות)

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'דוגמה לגישה הכי מכוערת, מבזה, ומטעה'
דוגמה לגישה הכי מכוערת, מבזה, ומטעה
14/05/2018 | 16:14
2
8
כי לפי מה שנחשב ל"אנשים" כמוך כהגיון כל האוטיסטים אשמים במצבם כי עובדה שרובם לא מצליחים לתפקד וסובלים כל הזמן, והנה כמו כל הנ"ט מצאת לך את הדרך הכי קלה, להאשים את הקורבן ולסגור עניין.

זה שהבן אדם דכאוני ובודד ועצבני ועצוב זה מוכיח שהוא טועה ?
וואו, כל פעם שאני חושב שאתה בן אדם ממש נבזה אתה שובר את התקרה

דברים לא נקבעים רק על פי היעילות שלהם, לאנשים, בניגוד לך, יש גם רגשות ותחושות ועמדות וגישות מהותיות ועקרוניות ועמוקות כלפי החיים, הקיום, המציאות, ובני האדם, כך שרק חזיר יסיק שכל מי שהוא לוזר הוא אשם, זה פשוט נורא.
אני די גאה להיות לוזר בחברה שמתקיימת ב"בזכות" אנשים כמוך

הקיום שאני מאחל הוא קיום שיש בו יופי, משמעות, אהבה ויצירה, וכדי שכזה יקרה צריך להאבק גם על דברים שלא מגלמים תמורה מיידית אלא הם במישור העמוק, האנושי והמוסרי והאוהב

אהבה אינה שאלה שלא אמונה, אהבה היא עובדה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא "מאשים" אותך. כן אומר שהגורם העיקרי למצבך זו הגישה שלך'
לא "מאשים" אותך. כן אומר שהגורם העיקרי למצבך זו הגישה שלך
14/05/2018 | 19:34
1
10
איך שאתה מאשים את כל העולם בצרות שלך, מלבד את עצמך - כמובן. כ-ו-ל-ם סתומים ודופוקים ורשעים ואגואיסטים, ורק ההתנהגות שלך מושלמת.

ברצינות, למה אתה מצפה? שתשפוט אנשים תמיד לכף חובה, ובתמורה יעניקו לך אהבה? שתפרשן את כולם בצורה הכי מכוערת והכי מבזה שאפשר, ואנשים ישיבו לך טובה תחת רעה?

מצטער, חביבי, אבל אתה מביא את על עצמך. אני לא אומר, חלילה, שזה "מגיע" לך, אבל היחס שאתה מקבל הוא תוצאה ישירה של הדרך שבה אתה מתנהג.

ואתה צודק לגמרי, שמי שתופש בני-אדם בצורה כל-כך שלילית, אין לו שום סיכוי ליצור קשר מהותי עם אדם אחר. כי צריך שניים לטנגו, אתה יודע. וכמו שכתבת לא פעם לא פעמיים, אם אנשים שמתייחסים לאחרים כמו לזבל, אין מה לדבר.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אם אני הגורם אז אני האשם'
אם אני הגורם אז אני האשם
15/05/2018 | 10:42
4
ואני לא מאשים את כל העולם אלא גישות מאוד מסויימות ומובהקות שבניגוד לך ולדומים לך גם לפחות מנסה לנמק ולהראות איפה ולמה הם לא מתאימות לאנשים שמשום כך לא מסתדרים כל כך נהדר ונפלא עם המוסכמה והתבנית הנהוגה.

לדעתך, כדיקטטור שאתה, אסור לבקר את החברה ותבניותיה, לדעתי לא רק שמותר אלא שזו חובה

ולא, אני לא מצפה מאנשים שישיבו לי אהבה, ממש לא, אני לא מצפה מאנשים לכלום, ומעולם לא דרשתי אהבה או תשומת לב, אני מצפה לדיון הוגן והגון ומקדם על הסיבות לכך שהסביבה כל כך לא מאפשרת לאוטיסטים להתקיים.
בניגוד לך אני לא עסוק כל כך בתן וקח ולא נותן בשביל לקחת, אולי בגלל זה אני מעיז לבקר את הסביבה והחברה במקומות שבהם אנשים כמוך מבזים את האמת רק בשביל למצוא חן.

מעולם לא התייחסתי לאף אחד כמו אל זבל, וזה למרות שזה היחס שתמיד קיבלתי רק מעצם היותי שונה וחריג.

ולדעתי בדיוק בגלל שבניגוד לאנשים כמוך אני לא מוותר ולא אוותר על זכותי לחיות כפי שאני גם בסביבה ששונאת ומפחדת משונות הסיכוי שלי לקשר מהותי ועמוק עם אדם טוב משמעותית מזה של מי שמתחנפים לכל העולם רק בשביל שיחבבו אותם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני לא ציני, אתה ציני'
אני לא ציני, אתה ציני
14/05/2018 | 16:19
4
ציני זה מי שכמוך טוען שהכל מתחיל ונגמר ביעילות, בעובד או לא עובד,אז בוודאי, אני כמו הרבה אוטיסטים "לא עובד" , וצריך להיות אדם ממש רע בשביל להסיק מזה שאין שום טעם בנסיוני לבטא את השקפת עולמי וחווייתי.

לי אישית "הצליח" לא רע, אפילו יחסית לך, היו לי לא מעט יחסים מאוד עמוקים עם נשים מדהימות, הרווחתי המון כסף כעצמאי כמפתח תוכנה, שזו עבודה הכי מעניינת ומקסימה, בוודאי לאדם שוחר מדע וטכנולוגיה ופילוסופיה, רק שבניגוד לך אני לא רואה שום הישג במה שהחברה מאדירה, אפילו להפך,בגלל זה לעולם לא אפרוט את "הישגי" כטיעון, לדעתי הרבה אוטיסטים שלא מצליחים לעבור את הכביש לבד ראוים לכבוד ולהערכה יותר ממני שעשה עשרות אלפים בחודש ובקלות וגם התפרנס ממש טוב מאמנות.

חיפשתי ואני מחפש, ואני מוצא את דרכך בעייתית, עקרונית 

ואני יודע שבניגוד לך אני לפחות מאפשר לאחרים עתיד טוב יותר כל למשל לא כמו גריי ארט והורים אחרים אני לא אפרש את ביישנותה של ביתי כלקות חברתית, אז בוודאי, אני מבטיח לה עתיד הרבה יותר יפה מזה שהורים לאוטיסטים אחרים מבטיחים,
אני לא מצפה ממנה ומאחרים כמותה להתנהגות "חברתית", ודי בזה בשביל לנסות לתקן את כל מה שאתם וכל הנ"ט הורסים, ולכולם
,ועוד...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למה אני ממורמר, עצבני, מדוכא ובודד ?'
למה אני ממורמר, עצבני, מדוכא ובודד ?
14/05/2018 | 16:24
14
8
כי כמו לא מעט אוטיסטים ואנשים רגישים בכלל אני חווה מילדותי סביבה שלא רק שלא מדברת אלי ואותי או מרגישה את קיומי וחוויתי כלגיטימיים אלא בדיוק להפך עושה, ללא כוונה וללא מודעות כמובן (לפעמים עם כוונה) את הכל על מנת לפוצץ לי את הצורה, וזה למרות שמעולם לא כפיתי על אף אחד כלום, ומעולם לא הייתי אלים, ומעולם לא דרשתי שום דבר מאף אחד, סתם אדם שרק מנסה לחיות כפי חושיו ורגשותיו ומחשבותיו, אלא שבעוד שלכל מה שמושחת וכחני וציני ומניפולטיבי יש המון הבנה ותמיכה והכלה לאנשים כמו אוטיסטים אין כלום חוץ מבעיטות בפרצוף, ועל זה הם מקבלים גם אנשים כמוך, שמאשימים אותם על זה שהם מדממים, גועל נפש

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אז למה אני לא ממורמר, עצבני מדוכא ובודד?'
אז למה אני לא ממורמר, עצבני מדוכא ובודד?
14/05/2018 | 20:48
13
9
זה לא שהילדות שלי היתה בדיוק פיקניק, אתה יודע.

אז למה, לדעתך?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כי רגישותך ותפישתך שונה משלי'
כי רגישותך ותפישתך שונה משלי
15/05/2018 | 10:45
12
10
תאר לעצמך שזה אפשרי, הרי יש המון אנשים, אפילו הרוב, שמרגישים סבבה לגמרי עם המצב, אלא שכמו שגם מי שיזמה את השיחה הזאת כתבה יש כאלה שדווקא משום מה מנסות להתאבד, אז אנשים כמוך יגידו שזה רק בגלל שהן לא נחמדות מספיק, דעתי ותחושתי שונה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שונה באיזה אופן? '
שונה באיזה אופן?
16/05/2018 | 11:21
5
14
לצפיה ב-'לא נראה לי נכון ולתאר זאת כאן'
לא נראה לי נכון ולתאר זאת כאן
16/05/2018 | 13:10
4
9
אלה דברים שנכון ןאפשר לתאר רק במפגש פרטי עם אדם שמתאים לשמוע אותם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ולי זה נראה לא לעניין לסרב לפרט אחרי שזרקת את הפצצה'
ולי זה נראה לא לעניין לסרב לפרט אחרי שזרקת את הפצצה
16/05/2018 | 18:56
3
8
נראה לי מאוחר מדי לסגת בעניין הזה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'פצצה ?'
פצצה ?
16/05/2018 | 19:18
2
7
כמה אלים ולא סובלני צריך להיות בשביל לזהות את עצם שונותי ממך כ"פצצה".

לסגת ? ממה, למה אתה מזהה בעובדה שניחנתי ברגישויות השונות מאלה שלך כהתקפה ?
זה פשוט הסבר למה אנשים שונים מוטרדים מהיבטים שונים של החיים ובצורה שונה.

ואיכשהו חוסר יכולתך לכבד ולהבין שאין מקום לחשיפה ודיון של מאפיינים הכי אישיים בציבור כי אלה מתאימים רק למצבים אינטימיים עם אדם שאוהב אותך וחי איתך ואותך לגמרי מתחברת לכל הצורות האחרות שאתה והנ"ט מזלזלים בצורה שאין גסה ואלימה ממנה בפרט ובפרטיותו

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תפסיק להיתמם. הרי כתבת את הדברים אלף פעם בעבר.'
תפסיק להיתמם. הרי כתבת את הדברים אלף פעם בעבר.
16/05/2018 | 19:44
1
9
רק שפתאום עכשיו, שזה מפריע לרצון שלך לערפל את הדיון, "זה לא הזמן ולא המקום". הייתי יכול פשוט להביא לינקים למקומות שבהם כתבת את הדברים, אבל ממש אין לי כוח להתחיל לנבור בארכיון ולחפש אותם.

אגב, אני תוהה מאיפה אתה יודע עליי מאפיינים שהם "הכי אישיים שמתאימים למצבים אינטימיים עם אדם שאוהב אותך". לא זכור לי שנפגשנו אי-פעם (מה שכמובן מעולם לא הפריע לך לפרסם בפומבי תלי תילים של תיאוריות פסיכולוגיות בנוגע אליי).
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כתבתי אלף פעם בעבר בדיוק את זה'
כתבתי אלף פעם בעבר בדיוק את זה
17/05/2018 | 00:59
6
שזהותי וההיבט האישי והפרטי של קיומי אינם עניינך, וגם בעבר הרגשת משום מה שזו זכותך לאנוס אותי לחשוף את עצמי, שבעיני אין דבר מתועב, כחני, נורמטיבי ומתועב מזה, וגם על רקע זה ניסית בעבר להתנות את השתתפותי בשיחה בחשיפה אישית, שוב, לא חושב שאפשר להיות יותר רע ואלים מזה.

תמיד כתבתי שזה לא הזמן והמקום, שמעולם זה לא יהיה הזמן והמקום, שאחד ההבדלים בין אוטיסטים לבין אנשים כמוך שהם מאוד מאוד מאוד רגישים להקשר, לפחות כל עוד לא מאלפים אותם שוב ושוב ושוב ושוב ושוב לדכא את הרגישות הזאת ואין מצב שאני אחלוק את המאפיינים הכי אישיים שלי עם אדם שאינו הכי קרוב אלי והכי אוהב אותי.

כאילו אתה באמת לא מבין מה זו אינטימיות ? פרטיות ? אין לך גבולות בכלל ?
ואחרי זה אתה מדבר על התנהלות בעייתית וכחנית ?
מזעזע

אני יודע להסיק עליך דברים ממה ומאיך שאתה כותב ומהציפיות שאתה מבטא בגלוי ובציבור (בעיקר דרך סתירות שסמויות לך כמובן וגם הסברתי למה הקטע הזה מפותח במיוחד אצל אוטיסטים),
אולי אני טועה ואולי לא,
אתה רשאי להסיק עלי מה שאתה רוצה ואין מי שימנע זאת ממך,
אתה לא רשאי לדרוש ממני לחשוף את עצמי בפניך או בפני כל אדם אחר,
כאילו ממש אין לך בושה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לגבי גוף ההודעה שלך: אני חוזר על הבקשה של קגומה'
לגבי גוף ההודעה שלך: אני חוזר על הבקשה של קגומה
16/05/2018 | 11:47
15
תפסיק להכניס לי מילים לפה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אגב, למה נדמה לך שהביקורת שלי מופנית לפותחת השרשור?'
אגב, למה נדמה לך שהביקורת שלי מופנית לפותחת השרשור?
16/05/2018 | 12:22
4
10
האמונה הזו שלך, כאילו שהגישה שאתה מפגין כאן איכשהו אופיינית לרוב האוטיסטים, היא באמת שיא חדש של היבריס מצידך.

זה נכון שהסוגיות שאתה מעלה, לרוב, רלוונטיות לכולנו. אבל מעולם לא ראיתי אף אוטיסט אחר שמפגין כזה בטחון עצמי מופרז בנוגע לעמדה חסרת-הבסיס שלו ותוקף בכזו שיטתיות כל מי שמציע גישה אחרת.

יש סיבה לזה שבמקומות כמו פורום א"סי זרקו אותך. יש סיבה לזה שבקומונה שלכם היו בדיוק ארבעה חברים קבועים, למרות שעשרות אוטיסטים ניסו את מזלם אצלכם. הרוב המכריע של האוטיסטים ממש, אבל ממש לא נמצא בקטע הזה שלך.

מצטער לבשר לך, אבל הגישה שלך אינך מצייגת את רוב האוטיסטים. וכשאני מצביע על בעייתיות בגישה שלך, אז אני לא מדבר על אף אחד אחר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא כתבתי שום דבר דומה לזה'
לא כתבתי שום דבר דומה לזה
16/05/2018 | 13:22
3
8
אפרופו להכניס דברים לאנשים לפה ( מה שלא עשיתי מעולם), מה שכתבתי ואתה כרגיל נכשלת להבין, שלא נראה לי הוגן, רגיש, מוסרי, לתאר ולשפוט אדם כאשם בנסיונו להתאבד, שזה שאדם מת מדכאון לא מוכיח בהכרח שזה רק בגלל שהגישה שלו " לא עובדת" כמו שאתה מנסה ברוב רגישותך.

זה לא שייך לאמונה שלי או לגישה שלי, באופן טבעי וכפי שצריך אני מתאר את המפגש היחודי והאופייני לי עם חוויית הזהות האוטיסטית ומדבר דרכה, אתה מדבר דרך שלך, ואפילו בטוח שזכותך לשלול ולחסום ולהשתיק אותי רק כי גישתי וחוויתי שונה משלך

לדעתך עמדתי חסרת בסיס אבל אם לא היית חולה גאווה אז היית מבין שזו רק דעתך

בוודאי שיש סיבה שזרקו אותי מא"סי כי גם שם בדיוק כמו כאן ביטאתי עמדות שנחשבות כחריפות ולא מתפשרות אפילו יחסית לעמדה הנהוגה והמקובלת לרוב האוטיסטים אם לא לכולם, הבעיה שיש אנשים, כמוך למשל, שבשבילם הרוב תמיד צודק ותמיד מכריע, אלא שאחד המאפיינים שמחריגים אוטיסטים מהחברה שלפחות חלקם, ובניגוד לך, לא מתנהגים וחושבים ומרגישים בדיוק כמו הרוב אלא מסוגלים ונוטים לחשוב עצמאית, בלי חשבון למה שהרוב חושב.

הזהות שלי לא אמורה להיות כפופה להכרעת הרוב , אני מכליל מעצמי רק כי זכותו של כל אחד וחובתו להכליל מעצמו, בניגוד לגישה דיקטטורית כמו שלך שלפיה כל פרט חייב להיות כפוף להכללה חיצונית .

לדעתי גישתי מייצגת אמת שרוב האוטיסטים פחדנים ושפוטים ומבוהלים מדי בשביל אפילו להעלות אותה על דעתם וככל שהזמן עובר אני נוכח יותר ויותר שכך הוא הדבר, ואני לא מאשים אף אחד כי ברור שזה על סף בלתי האפשרי לעמוד ברצח האופי והזהות שכל האוטיסטים כפופים לו כל הזמן ומילדות, עדיין, זכותי להחזיק בדעתי ולי, בניגוד לך ולאחרים, יש גם יכולת לנמק ולטעון ולא רק לקשקש, וזה מהותי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הדבר שאני שופט כאן היא התנהגות מחפירה כלפי אנשים אחרים'
הדבר שאני שופט כאן היא התנהגות מחפירה כלפי אנשים אחרים
16/05/2018 | 19:39
2
12
כמו שפעם אמרתי לנתנאל: אם אתה (כלומר הוא) כל הזמן משקר ומחפש לזעזע ומאיים על אנשים באונס וברצח, אז אין לך מה לבוא בטענות כשמתייחסים אליך בהתאם.

אז גם לך אני אומר דבר דומה: המהירות שבה אתה שופט אחרים, הכמויות האדירות של זבל שאתה שופך על כל מי שחושב טיפה אחרת ממך, והקלות הבלתי-נסבלת שבה אתה תוקף כל מה שזז - זהו הדבר שבו אני מאשים (וכאן המילה "להאשים" מדוייקת) אותך.

והעובדה שבן-אדם שמתנהג בצורה כזו הוא מריר ובודד ודכאוני, היא לא אשמתו של אף אחד מלבד האדם עצמו. כמאמר הפתגם המפורסם: what goes around, comes around.

ונכון, להרבה אוטיסטים יש נטייה לחשוב בדרך שהיא לא יותר מדי רחוקה מהדרך שאתה מציג כאן. אז מה? רובם לא נוהג ככה בפועל, ולא בגלל שהם "מבוהלים" אלא פשוט בגלל שהם מבינים שלהיכנע באופן חסר-רסן לנטייה הזאת זה לא דבר טוב.

ושיהיה ברור: זה לא אומר להיכנע לנורמה. החוכמה היא למצוא את הדרך לבטא את דרך החשיבה הייחודית שלך, מבלי להרוס כל דבר שאתה נוגע בו. ונכון, זה לא פשוט בכלל. אבל זו האחריות שמוטלת על כל אדם ואדם, בין אם הוא אוטיסט ובין אם לאו.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הבעיה שאין לך בכלל כושר שיפוט או חוש לצדק'
הבעיה שאין לך בכלל כושר שיפוט או חוש לצדק
17/05/2018 | 01:14
6
ולכן פסקי הדין שאתה מוציא שווים אתה יודע למה.
גם הנ"ט כל הזמן שופטים אותי, ואת האוטיסטים האחרים, והבעיה הכי קשה בקיום של האדם החריג שמה לעשות שהפרשנות שלהם מעותתת, ואפילו הפוכה, וגם על זה כתבתי המון, ולא רק אני.

מה זה מתייחסים אלי בהתאם ? אתה נוקם בי ? מחזיר לי ? הסברתי דבר עקרוני, שמי שקובע כמוך שכל מי שרע לו זה רק בגלל שהוא לא בסדר וזה מגיע לו שרע לו והכל אשמתו הוא האדם הכי רע בעולם, וגם בוודאי שלא רשאי להתהדר בכותרת של אדם מבין ועוזר ורגיש והגון, ובוודאי שזה מזעזע במיוחד כשכל זה מתרחש בהקשר של פורום שעוסק בכאבי החיים הקשים מאוד של אנשים המנודים מהחברה רק בגלל חריגותם.

אני לא שופט אנשים על זה שהם מרגישים בודדים ומדוכאים ורע להם והם רוצים להתאבד, אתה כן, זוועה, פשוט זוועה.

אני לא שופך זבל או מתנהג לא יפה לכל מי שחושב אחרת ממני, זה מה שאתה והנ"ט עושים, אני בכלל בכלל בכלל לעולם לא מתערב או מגיב על התנהלות של אחרים, לא מעיר ולא מתנה ולא בא בדרישות לאף אחד, וכל חיי אני נותן בנדיבות ומעולם לא ביקשתי דבר,
יש לי מחלוקת עקרונית ומהותית עם גישות שלדעתי מגלמות חוסר סובלנות וסבלנות לשונות, אז דווקא את המחלוקת הזאת אתה מסמן כתוקפנות כלפי אחרות.
הפכת את העולם, את הטוב לרע ואת הרע לטוב, תתעורר בן אדם, בסופו של דבר אתה תשלם ומשלם את המחיר על זה

אני יודע שרוב האוטיסטים לא חיים כמו שהם חושבים ומרגישים כי הסביבה תרצח אותם, ובדיוק על זה אני מדבר, אני משתדל בכל זאת ולמרות זאת להיות עצמי גם בסביבה שהכי עויינת אנשים כמוני וזה למרות שמעולם מעולם מעולם לא עשיתי לשום אדם רע ואפילו להפך, וגם ברור לי מאיפה העוינות הזאת באה כפי שגם ברור לי שיש טעם לנסות לברר את השורשים של השנאה והפחד מפני הזר והמוזר ומכל בחינה אפשרית וזו עזרה אמיתית בניגוד לפייק שאתה ואחרים מציעים

נכון, החוכמה היא למצוא את הדרך ותאר לעצמך שלא כולם מוצאים ומצאו בדיוק את הדרך שלך, דרכי שונה משלך, ולא הרסתי דבר, להפך, אני אדם שתרם הרבה וגם בתנאים המאוד קשים שבהם אני חי אני אחראי ונדיב ונותן ועוזר ככל יכולתי ומעבר לזה ?
את מי ומה הרסתי ? זה שאני לא יוצר קשר עם אנשים ? שתקן ? מופנם ו"לא חברתי" נחשב כהרסני אבל האמת שכל החברתיות הזו היא לא יותר מקשקוש מזוייף וצבוע וחסר עומק וחסר אחריות, לתחושתי, ואת תחושתי אני חי, במחיר קשה מאוד לצערי, שאתה בוחר להצמיד אותו לגנותי, כמו שכולם עושים, ואני חוזר ואומר לך שאתה יכול לקפוץ לי כי מבחינתי אתה עוד אחד מאין סוף האנשים שמדכאים שונות
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני אגב כבר לא עושה את זה'
אני אגב כבר לא עושה את זה
17/05/2018 | 16:34
5
אלא אם אני מתחיל להשתגע והמוח שלי נע מהר יש יכינו את זה גלישה פסכוטית אבל בעיני זה סתם תירוץ בעיני זה ערבוב של מציאות ודימיון יותר אבל לא מנותק מהבנה ואחריות אהל זה לא ממש סדיסטי אלא פשוט חוסר אחדות מצאותית שאני חווה .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה לא פרטנר, אני משתמש בך'
אתה לא פרטנר, אני משתמש בך
13/05/2018 | 18:15
2
6
לצפיה ב-'אני יודע. '
אני יודע.
13/05/2018 | 18:19
1
13
ואילו היית משתמש בי למטרה שאשכרה מועילה למישהו או מקדמת את ההבנה שלמישהו, אז הייתי בשמחה משתף איתך פעולה.

אבל כרגע, למיטב השיפוט שלי (וחוששני שזה שיפוט היחיד שעליו אני יכול להסתמך) הכיוון שאליו אתה מנסה לגרור את ה"דיון" הזה הוא מיותר ואף מטופש.

זכותך כמובן לחשוב אחרת. אבל זכותי להחליט שלא לשתף איתך פעולה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לדעתי היא מאוד מועילה'
לדעתי היא מאוד מועילה
13/05/2018 | 18:24
9
ואני לא זקוק לשיתוף הפעולה שלך
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אנחנו אכן מסכמים על הרבה דברים'
אנחנו אכן מסכמים על הרבה דברים
13/05/2018 | 18:05
28
20
אבל הוא תקף אותי במילים חריפות לא פחות מאשר אותך לט חושב שארי חש בצורה כזו של חלש מול חזק , אני גם מנמק תמיד את טענותי ומנהלים ויכוח גם כזה שעולה לטונים צורמים או קשים , לא יודע כל כך על מה אתה מדבר בעיני הוא פשוט מתחבר עלי כי אנחנו בעלי מכנה משותף ואני מזכיר לו אותו שהיה צעיר לא סתם מעיין חשבה שאנו אותו אדם וממש  השתגעה מזה ... יש בנינו דימיון אך אנו גם הפכים .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה לא מזכיר לי אותי כשהייתי צעיר'
אתה לא מזכיר לי אותי כשהייתי צעיר
13/05/2018 | 18:09
5
12
חוץ מההיבט אחד שגם אני בזמנו הייתי כלוא במשחק של הגאון המטורף והליצן המשוגע, חוץ מזה היינו מאוד מאוד שונים גם כילדים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למה שונים ?'
למה שונים ?
13/05/2018 | 18:12
4
11
גם אני הייתי שתקן ומתכנס בתוך עצמי , דווקא פעם הסכמת עם דודה שישנו נוגעים באותם שאלות ומחפשים אותן תשובות אולי לא הבנתי אותך נכון וזה הדעה של דודה חוץ מזה אמרת שגם אתה אנרת שהיית צעיר הייתה מתעקם כמוני אז יש עוד דימיון .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'עד היום אני שתקן'
עד היום אני שתקן
3
10
ובקושי שומעים אותי אני גם לא הייתי עונה שמדברים איתי חשבו אני אילם שלא מבין אתה לא כך ?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש קווי דמיון ויש שונות, גדולה'
יש קווי דמיון ויש שונות, גדולה
13/05/2018 | 18:25
2
11
גם הדודה הבינה וחשה את זה בסופו של דבר, ובעצם זה מה שמעניין, שעל אותם קווי דמיון מתפתחים אנשים שונים מאוד
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני יודע אנחנו דומים מאוד והכי הפכים'
אני יודע אנחנו דומים מאוד והכי הפכים
13/05/2018 | 18:49
7
זה מעניין מאוד
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'במה לפי דעתך אנו שונים ? ובמה קרו ים ?'
במה לפי דעתך אנו שונים ? ובמה קרו ים ?
13/05/2018 | 18:55
3
לצפיה ב-'נו, אז על מה הויכוח פה בעצם? גם אתה מודה שנוח לו יותר איתך.'
נו, אז על מה הויכוח פה בעצם? גם אתה מודה שנוח לו יותר איתך.
13/05/2018 | 18:16
21
19
אז מה הדוגמא שלך, בעצם, מוכיחה?

ואני לא חושב שהוא באמת *חושב* בצורה של חזק מול חלש. אחרי הכל, מכיוון שהוא הצליח לשכנע את עצמו שאני מזוייף ומדבר שטויות, אז אין לו שום סיבה מודעת/מכוונת לפחד ממני או מהדיעות שלי.

אני פשוט אומר שהרבה יותר קל לו, מהמקום שבו הוא נמצא, להחליט מראש שאני קשקשן מזויף, מאשר לשקול ברצינות את מה שיש לי לומר. זה הכל.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני חושב שהוא לא עושה חשבון לאף אחד'
אני חושב שהוא לא עושה חשבון לאף אחד
13/05/2018 | 18:20
19
11
אבל זה לא אישי אלא נקודתי עקרוני הוא מדבר פילוסופי כל הזמן ועברו זה תחושתי אצלו ,  בנוגע אליך אני חושב שהוא פשוט לא מסכים איתך הוא מבין הכל פשוט לא מאשרר את זה ומנסה לנמק למה לא חושב שיש כאן אישיו אישי לכן זה הכל רק דיון עבורו שהוא הכי אישי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'איפה ראית שאני טוען שזה אישי? בדיוק להפך:'
איפה ראית שאני טוען שזה אישי? בדיוק להפך:
13/05/2018 | 18:44
18
21
הטענה שלי היא בדיוק זה, שמדובר בפסילה מראש של תפיסה רעיונית מסויימת.

בזה מתחיל ובזה נגמר העניין. כל השאר, כולל הקטעים ה"אישיים" לכאורה, נובעים מזה. בעיניו המצב שאני מתאר לגבי עצמי פשוט לא ייתכן.

זה כאילו שמישהו היה בא לפורום ומספר שהוא יודע לעוף. אתה תאמין לו? לא. כי אתה יודע שאנשים לא מסוגלים לעוף בכוחות עצמם. אז מה, זה אומר שיש לך איזשהו קטע אישי עם מי שטוען את זה? בוודאי שלא. סך הכל מדובר בניתוח הגיוני על סמך מה שאתה יודע על העולם.

אז זה מה שקורה כאן.

מנקודת המבט של אראנה, המצב שאני מתאר הוא מופרך לחלוטין. לכן אין לו ברירה אלא להניח שאני מזויף או שקרן או מה-שלא-יהיה. אין פה שום דבר אישי, אלא פשוט ניתוח הגיוני שהוא דווקא נכון... כל עוד יוצאים מהנחות היסוד שהוא יוצא מהן.

וכמובן שמאיפה שאני עומד, הדברים נראים אחרת לגמרי. בחיים שלי לא טענתי שהחיים שלי הם אידיאליים והכל בהם טוב, או משהו כזה. מקסימום אמרתי שאני הולך דרך האישית שלי וחותר להגשמת החלומות שלי. אבל כמובן שזה לא אומר שאין לי בעיות, או שהכל הולך חלק, או שאני אף פעם לא סובל מדיעות קדומות כאלה ואחרות.

אבל עבור מי שהרגיל את עצמו, במשך עשרות שנים, להאמין באקסיומה שכל האנשים דרעק ואין אהבה בעולם, זה נראה כמו מדע בדיוני.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני מבין את זה'
אני מבין את זה
13/05/2018 | 18:53
16
20
וגם בעיני אין עדיין אהבה בעולם כי אין שיח דיאלוגי לגמרי זה גם שבר בתורת ההכרה הבעיה הפסכיזופית שדיבר עליה ליבוביץ אם אתה מכיר מבחינה פילסופית אהבה לא תתכן במקום בו יש אנטרס ולכולם יש אנטרס לכן יש אגו לכן אין שלמות וצלבת מבט מבין ? על זה הוא מדבר .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אין ספק שאין לך מושג מה זה אקסיומה'
אין ספק שאין לך מושג מה זה אקסיומה
13/05/2018 | 18:59
2
8
לצפיה ב-'למה ? באמת אני לא מבין בזה'
למה ? באמת אני לא מבין בזה
13/05/2018 | 19:00
4
לצפיה ב-'הבנתי עכשיו למה כוונת'
הבנתי עכשיו למה כוונת
13/05/2018 | 19:08
12
גם בעיני זה פתיר ובעתיד תהיא אהבה שלמה אבל זה תמיד היה עניין של דיאלוג מתמיד
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ברמה הפילוסופית אפשר להתווכח. השאלה מה קורה ברמה הפרקטית.'
ברמה הפילוסופית אפשר להתווכח. השאלה מה קורה ברמה הפרקטית.
13/05/2018 | 19:16
12
14
מזכיר לי את הבדיחה על הפילוסוף שנתן הרצאה על "מדוע הזמן הוא בעצם אשליה", באמצע דבריו ירד בבהלה מהבמה כי הוא צריך למהר לרכבת שיוצאת עוד חמש דקות.

ואני לא אומר את זה נגד פילוסופיה. אני דווקא מאוד אוהב פילוסופיה, ואפשר לנהל דיונים מרתקים על "מה זו אהבה" במובן הפילוסופי והאם היא קיימת בעולם.

אבל זה לא משנה את העובדה שבתכל'ס, בעולם האמיתי, אנשים יכולים ליצור קשרים אמיתיים זה עם זה. וברור שגם זה מבוסס על אינטרס. למעשה, הבעיה היא שרוב האנשים לא אינטרסנטיים מספיק. הם חושבים בטעות שכסף או סטטוס או אפילו סתם ללכת עם מישהו לסרט, זה יותר חשוב מקשר אנושי הדדי והעמוק עם אדם אחר. ואז קורה שאנשים את מקריבים את הקשר העמוק בשביל שטויות.

אבל לא תמיד זה ככה. וזו הנקודה שלי. הרבה פעמים אנשים יוצרים קשר פשוט כי הם רוצים את הקשר. לא פחות ולא יותר. כשאני יוצר קשר עם אנשים, אז זו המטרה שלי. ואני מסרב להאמין שאני הבן-אדם היחיד בכל היקום שנוהג ככה.

ופילוסופית, אתה יכול לקרוא לתופעה הזאת באיזה שם שאתה רוצה. זה לא משנה את העובדה שהיא קיימת, שחבל מאוד לפספס אותה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אנשים לא יכולים ליצור קשר אמיתי'
אנשים לא יכולים ליצור קשר אמיתי
13/05/2018 | 19:26
1
9
ולבדיחה על הפילוסוף יש טעם רע כי אחד ההיבטים המשותפים לאוטיזם הוא גם המידה ששוב די בשונה אם לא ממש בניגוד לנ"ט אז ממש לא במקרה באוטיזם הפילוסופי קרוב לקונקרטי והמופשט למוחשי, וזה ניכר דרך כל היבט של הזהות.

וכמו שנתי אמר אין אהבה גם בגלל שהפילוסופי עדיין אינו ממש קונקרטי

נדמה לך שאתה יוצר קשר, גם הנ"ט בטוחים שהם יוצרים קשר, ולא ברור אם זה יותר מצחיק או עצוב, כי הם לא

ברור שאיכות הקשרים משתפרת עם הזמן, אבל אהבה ? היומרה שלך מגוכחת נורא

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
14/05/2018 | 17:44
10
עצם העובדה שברמה המפושטת על פי עקרון נפשי ואף בשרי אין אהבה ברמת השטח אין אהבה בכלל כי החוץ הוא פנים ולהפך גם אם זה לא נדמה לנט ולאוטיסט זה עדיין אנטאוטיבי ללא מילים לפחות אצלי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בשבילי הפילוסופיה היא פרקטית'
בשבילי הפילוסופיה היא פרקטית
14/05/2018 | 17:40
9
11
היא הכי חושנית כך גם מדע מתמטיקה וכרגע שירה אני מרגיש את זה בעצמות אני לא מפריד בין העקיף לישר כל כך בעיני הם מוחבים , אני מסכים עמך שיש גם רגעי אהבה כנים אבל טיפה במקרה מעט מאוד זמן , לכן אני כמו ארנה הפסקתי ליצור קשר זה יאטש ובדידות שאין כמוה אבל חאדם החריג כל כך יש צורך בקשק אנושי עמוק וסלקטיבי מאוד , לכן טם אתה מצאת קשר כזה אני יכוח להבין שכך אתה מרגיש , רק אומר שאני אישית לא הרגשתי כך רק לרגעים ממש בהרף עין לכן לא זה לא מוכר לי ואכן מוכר לי הרצון והצמא לקשר אמיתי ולא אנטרסנטי לא יצא לי עדיין לממש  קשר כזה ואני בספק אם יש אדם בהיסטוריה שזכה לזה , זה ממש להיות אלהים ולזה אף אחד לא זכה רק לפרקים קצרים .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ויש קשר בין הדברים'
ויש קשר בין הדברים
14/05/2018 | 18:13
6
שכמובן סמוי לאנשים שבדיוק מאותה סיבה שליבם גס בפילוסופי כלא פרקטי הם לא יכולים להבין למה מי שחש את ההכי חושני כהכי מופשט מוכרח שיסבול נורא מהעדר מוחלט של סביבה בעלת משמעות חברתית פרקטית בשבילו,
ואחרי זה מטיפים לך שאתה ציני שלא מאמין באהבה,
בחיי רק בגלל זה בא לדפוק את הראש בקיר

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אם כל-כך הרבה אנשים מעוניינים בזה, למה שזה לא יקרה?'
אם כל-כך הרבה אנשים מעוניינים בזה, למה שזה לא יקרה?
14/05/2018 | 20:21
7
12
כל מה שצריך זה שני אנשים שבאמת רוצים קשר כזה אחד עם השני, וגם מוכנים לעשות את המאמץ כדי שזה יצליח.

וכן, זה דורש מאמץ. זה הקאץ'. קשר אנושי ועמוק עם אדם אחר זה לא דבר קל. זה דורש התחשבות הדדית וויתור הדדי. הרבה אנשים פשוט לא מכונים לעשות את המאמץ הדרוש.

אבל אם אתה מוכן לכך, ואתה מוצא עוד מישהו (או מישהי) שמוכנים לכך, אז מה יעצור אתכם? שום דבר.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מיעוט שבמיעוט מעוניין ב"זה"'
מיעוט שבמיעוט מעוניין ב"זה"
15/05/2018 | 10:48
6
7
וגם לא מספיק להיות מעוניין, או לרצות במשהו, או להתאמץ, או שנדמה לך שאוטיסטים לא רוצים ולא מתאמצים ? כמו שהיה נדמה פעם לשרלטני המקצוע שדיסלקטים הם סתם בטלנים,
או שאנשים עם קשב שונה הם סתם מופרעים,
אז לא,
יש המון דברים שעוצרים ומונעים ומפריעים, שטחיות היא לא התשובה היחידה לכל שאלה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'"מיעוט שבמיעוט" זה עדיין הרבה מאוד אנשים'
"מיעוט שבמיעוט" זה עדיין הרבה מאוד אנשים
16/05/2018 | 11:26
5
9
בניית קשרים מהותיים זה לא עניין של מבחן פופולריות, כפי שאני בטוח שאתה יודע.

ונכון, לא מספיק "להיות מעוניין". צריך גם להכיר בכך ש-:
(1) אני/אתה לא האדם היחיד בכל היקום שמעוניין בכך.
(2) זה דורש לא רק "מאמץ" אלא גם מחשבה זהירה.

וכשאני אומר "להכיר בכך" אני מתכוון לא רק להבין את זה בשכל, אלא להכיר בזה כל נימי נשמתך. וזה אומר, בין היתר, לרדת מגישה התבוסתנית והצינית שאומרת שכ-ו-ל-ם אינטרסנטים מגעילים שמחפשים לתקוע לך כסכין בגב.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא מספיק בשביל לשנות חברה'
לא מספיק בשביל לשנות חברה
16/05/2018 | 13:26
4
7

אני יודע את זה אבל אתה לא

מבחינתי מספיק אדם אחד שמעוניין בך, יותר מזה זה מיותר ומפריע, ולא מאמין במאמץ וזהירות
ומי שמרגיש את הדברים בכל נימי נשמתו אמור להבין ולחוות בדיוק את מה שאני טוען

ולא אמרתי שכולם מחפשים לתקוע לך סכין בגב אלא שלא במקרה אוטיסטים לא מתחברים לדרך שבה אנשים נורמטיבים יותר מיישמים גישה כפולה, שגם סותרת את עצמה, כלפי יחסים בין אישיים, אז שוב, אני מנסה להסביר אוטיזם, לבארו, לעצמי וזולתי, מה שמאפשר לי להיות ולחיות הרבה פחות ציני ותבוסתני מאנשים כמוך שמטיפים לוויתור על מאפיינים הכי מובהקים בשביל להיות נחמד (בעצם צבוע ומזוייף) 

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אלא אף אחד לא יהיה מעוניין בבן-אדם שלא יודע הדדיות מהי'
אלא אף אחד לא יהיה מעוניין בבן-אדם שלא יודע הדדיות מהי
16/05/2018 | 19:49
3
7
"לא מאמין במאמץ וזהירות" - זה מסכם יפה את הסיבה לכך שלעולם לא תיצור קשר מהותי עם אנשים.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'וזה מאדם שחושב שהנ"ט הדדיים, חחחחחחחח'
וזה מאדם שחושב שהנ"ט הדדיים, חחחחחחחח
17/05/2018 | 01:19
2
7
ואתה לא יודע מה אצור או לא אצור, גם אני לא יודע אז תדחוף את היומרות שלך אתה יודע לאן ויצא לי לחוות בחיי לא מעט קשרים עם אנשים שבמחינתם הקשר איתי היה הכי מהותי בחיים, אז שוב, מעט צניעות ושפיות הייתה מאפשרת לך לא לשפוט איפה שאין לך מושג

אין לי ספק שהרגישות האוטיסטית להדדיות הרבה הרבה יותר גבוהה וטובה והממוצע וגם בגלל זה אנשים, כמוך, ממש לא מבינים אותם ולא יודעים לפרש את התנהלותם ולתמוך בהם ולעזור להם,
כי מה לעשות, בניגוד למה שנדמה לך ולנורמה הממוסחרת, הקטנונית, הצינית, הדדיות לא רק שאינה זהה רק למוסכמות החברה אלא שברוב המקרים היא הכי שונה ואף הפוכה מהתבניות הנהוגות
וכל אדם רגיש יודע את זה מזמן,
ולכן אני לא מתפלא שאתה לא 

כשאתה אוהב מישהו ונמצא במערכת יחסים הדדית איתו לא צריך מאמץ, הדברים הכי קלים ויפים ויוצאים לך מעצמם, זה כל היופי

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'רוב האנשים - א"סים או נ"טים - ממש גרועים בהדדיות'
רוב האנשים - א"סים או נ"טים - ממש גרועים בהדדיות
18/05/2018 | 00:36
1
9
בדיוק בגלל זה העולם נראה כמו שהוא נראה.

למרבה המזל, יש מיעוט מספיק גדול של אנשים שנוהגים אחרת, ואיתם ניתן להגיע להבנות משותפות ואף לקשרים בין-האישיים מהותיים של ממש.

ואין לזה שום קשר לא"סים או נ"טים. אנשים סתומים ברמות יש גם פה וגם שם, והם מהווים את הרוב גם אצל א"סים וגם אצל הנ"טים. ההבדל היחיד הוא, שהסתימות מתבטאת אחרת בגלל המבנה הנוירולוגי השונה. זה הכל.

ואני די מסכים עם השורה התחתונה שלך:

"כשאתה אוהב מישהו ונמצא במערכת יחסים הדדית איתו לא צריך מאמץ, הדברים הכי קלים ויפים ויוצאים לך מעצמם, זה כל היופי"

זה נכון בעקרון.

אבל יש גם קאץ', והוא שכדי ליצור את מערכת היחסית הזו מלכתחילה, צריך לעבוד קשה מאוד.

וקאץ' נוסף, זה שהעבודה הזו לעולם אינה מסתיימת. נכון, אחרי שבנינו את היסודות, אז ב-90% מהזמן הדברים ילכו חלק כמו שאתה מתאר. ונכון, זה באמת דבר נהדר. אבל גם בקשר הכי מוצלח בעולם, לפעמים צצות בעיות, ונדרש מאמץ כדי לפתור אותן.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה לא קא'ץ שהעבודה לא מסתיימת'
זה לא קא'ץ שהעבודה לא מסתיימת
18/05/2018 | 02:36
5
כי אנשים כמהים לסוף, למנוחה, רק בגלל שהדברים צריכים מהם מאמץ קשה מאוד, אבל אם קשר מהווה מקור להנאה, להנעה, להשראה ואפילו נתפש ומרגיש כמו תשובה קיומית אז אין שום קא'ץ בזה שהוא לא מסתיים, אפילו להפך, ובדיוק בגלל שהוא לא עבודה אלא מתקיים במישור ששונה מהותית ממישור העבודה והתעסוקה.

לדעתי השונות הניורולוגית, כנראה, מבטאת פיזיולוגיה הדדית יותר וגם בגלל זה אוטיסטים לגמרי מוצפים חושית , נפשית, עד לרמה של שיתוק וסבל נורא, בחברה שכופה עליהם כל הזמן כללים שנועדו לשרת פיזיולוגיה הרבה יותר עימותית ותחרותית

אז לא, ממש לא כשם שכתבת, למעשה בדיוק הפוך

ולא, בדיוק בגלל זה ניתוחים כמותיים ומספריים יכולים להיות הכי מטעים והכי לא מתאימים לתיאור מציאות הדדית, וכרגיל, אפילו להפך, מספרם הגדל והולך של האנשים הרגישים להיבט ההדדי של המציאות מאפשר להוריד את הלחץ הנורמטיבי המצמית לקיים יחסים בין אישיים עם כל מה שזז, יחסים בין אישיים מקיימים עם אדם אחת, זה די והותר, אנשים נורמטיבים לא מסוגלים להבין זאת ולא מסוגלים לחוות זאת ולכן הם כופים ובצורה הכי צדקנית וכחנית את התבנית הזאת על אוטיסטים, זה שיש מספיק אנשים שמבינים וחווים הדדיות דווקא מאפשר לא לקיים יחסים בין אישיים אלא במקום ובזמן ואיך ועם מי שראוי לכך ורק איתו,
זה האלף בית של החיים, ואין ולו אדם נורמטיבי אחד שמסוגל להבין וליישם את זה או אפילו לתמוך בזה ולקבל את זה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה מערבב בין דברים'
אתה מערבב בין דברים
13/05/2018 | 18:56
6
ואין לי דבר נגד ערבוב אבל אתה מערבב גרוע מאוד.

ואין שום דבר פסול מהותית בפסילה מראש, גם לי יש נסיון חיים וגם אני חשבתי והרגשתי והתמודדתי עם המון דברים, קשים וקשים יותר, תאר לעצמך שזה אפשרי, וגיבשתי דעות מסויימות שאותן אני מבטא, למה לא ?

אתה חושב שכל מי ששומע אותך חייב להשתכנע ? 

ולא, אצלי, האישי והכללי מתחברים, דרך החיבור הזה אני בוחן את הדברים, מה שנ"ט לכן לא מבינים, כי הם, כמוך, מפרידים, ואני לא מניח שאתה מזוייף וצבוע בגלל שעמדתך לא זהה לשלי אלא בגלל שמה לעשות הדברים שאתה אומר לא מסתדרים וגם טקטיקת הדיון שלך נפסדת לחלוטין, כמו עכשיו למשל

המצב שאתה מתאר אינו מופרך, רוב החריגים וחולי הנפש נוהגים בדיוק כמוך, מניחים שאין בעצם ברירה אלא להידבק לתחת של הנורמה, אני גורס אחרת
שהגשמת החלומות אפשרית יותר דווקא אם למרות כל הסיכויים מתעקשים גם על זהות שכולם תוקפים

מי שחושב שיש אהבה בעולם לא יודע מה זה אהבה, זה בטוח
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה ?'
מה ?
13/05/2018 | 18:23
8
מי זה הוא ? אתה זה ש"נימק" את זה שאני מסתדר עם נתי ולא איתך בזה שהוא חלש ולכן לא מאיים עלי ואתה חזק ובגלל זה אני מאויים,
אז לא, לדעתי הוא חזק ממך, ומשמעותית, בדיוק בגלל שהוא לא חי את המונחים האלה כמוך וכמו אנשים נורמטיבים ולכן יש לא אומץ או יכולת לנתח את המצב גם במונחים שנוגעים מהותית גם בצורך בקשר אנושי מהותי

למה ? אתה מעדיף לנסות לקדם חקירה ומחשבה עם מי שתפישתו הפוכה לשלך ?
אתה היית רוצה לחקור אוטיזם עם מי שבטוח שאוטיזם זה פיגור ולקות ומחלה ?

הוויכוח הוא על קביעתך שאיני סובל אותך רק בגלל שדעתך שונה משלי, כי אני לא מספיק סובלני, אז לא, אני לא סובל אותך כי אתה לא מספיק סובלני

ואני לא מחליט מראש, ולכן כפי שעשיתי תמיד, ובניגוד מוחלט למה שאתה עושה, תמיד מנמק וטוען עניינית לגופם של דברים, ומדגים

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יודע מה אמר דה וינצי'
יודע מה אמר דה וינצי
13/05/2018 | 16:16
2
8
הגאון הגדול בהיסטוריה לפחות בעיני כך הוא אמר  " ישנם רבים ההמוכרים נסים להמונים הטיפשים ומולכים אותם שולל  " אני באמץ חושב שגור רוצה טוב זה לא מכוונה רעה בכלל לא הוא באמת רוצה לעזור בעיני לכן השאלה היא איך אפשר לעזור ומה הדרך  ובעיני הדרך היא בהצבת ספק בהכל וגור בתור אדם הבא מתחום המדע צריך להבין זאת לכן לפעמים בעיני הדרך היא השתיקה הדממה האין אונים .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ברור שהוא רוצה טוב, גם הנ"ט רוצים טוב'
ברור שהוא רוצה טוב, גם הנ"ט רוצים טוב
13/05/2018 | 16:17
1
9
אבל בשביל לעשות טוב, או אפילו כמו שצריך,צריך להבין, וזה גם כל היופי במדע, ולדעתי הוא לא מבין מאומה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
13/05/2018 | 16:20
7
אני אישית לא בקיא כמהו בפיזיקה או מתמטיקה הוא גם טוען כך אבל יש בי משהוא מאוד מדעי מאוד ספקני מאוד אפילו סופני כפתחון אבל אני באמת לא ממש מבין בזה לכן בעיני באופן טכני הוא מבין הרבה יותר ממני
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ביתי לומדת לשרוד את השיטה'
ביתי לומדת לשרוד את השיטה
13/05/2018 | 14:35
66
26
לפתח כישורים אנטי חברתיים, והיא עושה את זה בצורה מאוד מרשימה ויצירתית, וזה מה שמציל ויציל אותה, כי באמת אין שום טעם לצפות ולו למעט הגינות והתחשבות מהנ"ט, למעשה כמו שאני תמיד כותב זה אפילו לא הגון לצפות מהם למה שבעליל פשוט לא מדבר אליהם ואותם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
13/05/2018 | 14:43
65
20
זה באמת מדכא נורא. "לשרוד את השיטה"

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה מה יש'
זה מה יש
13/05/2018 | 15:09
64
15
כי אם נדמה לך שאפשר לשנות את המסורת האקדמית, הפדגוגית, שבסך הכל מבטאת את המוסכמה שנוחה ומתאימה לרוב האנשים, לפחות בינתיים ועד עתה, דרך שכנוע אז באמת שאין לך מושג וכנראה שגם לא באמת ניסית.
נ"ט באמת לא מבינים למה אנשים ש"לא משתפים פעולה" עם פעילות קבוצתית פועלים ממניעים חיוניים ולגיטימיים, זה בדיוק כמו שאתה תמיד קובע נחרצות שכל מי שחושב שונה ממך או מרגיש אחרת כנראה פועל ממניעים גחמתיים וללא שיקול דעת, אנשים באמת לא מבינים שרגישות חושית אינה לקות אלא להפך, שלבחירות שמנסות לבטא את מה שנכון לאוטיסטים יש משמעות, טעם, ואפילו עתיד. ואני מספיק רגיש בשביל לחוש איך מבטלים ומנפנפים אותי גם כשאני מנסה להסביר, זה פילוסופי מדי, מופשט מדי, לא פרגמטי, צריך להכין ילדים לעתיד ולדעת משרד החינוך העתיד זהה לגמרי לעבר, ככה זה כחניות, חוץ מעוד מכה על הראש לא תרוויח מהנסיון לשוחח איתה דבר.
אז בוודאי, אדם שפוי, שיודע לקרוא את השטח, לומד ללכת על הקווים , להסתתר, אחרת הוא יסיים בבית משוגעים, מסומם, הרוס ללא תקנה, הרי לאכזריות הנורמטיבית אין גבול ולא ניתן לעצור אותה, מטומטם לנסות בכלל
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בתור מישהו שסולד מהנורמה, מדהים כמה כוח אתה נותן לה'
בתור מישהו שסולד מהנורמה, מדהים כמה כוח אתה נותן לה
13/05/2018 | 15:24
63
21
האם המסורת האקדמית קובעת מה אפשרי ומה לא? האם משרד חינוך קובע מה אפשרי ומה לא? האם המוסדות האלה קובעים את טבע האדם (לטוב ולרע)?

יש הרבה אנשים שהיו רוצים שנאמין במה שכתבת הרגע. שהדרך המקובלת זו הדרך היחידה לשגשג בעולם של ימינו, ושנגזר על ה"חריגים" לחיות לנצח בשוליים.

אני לא מקבל את זה. ויש לי גם 15 שנות ניסיון אישי שמוכיחות שזה לא נכון.

כמובן, מה שכן נכון, זה שאדם שפוי יחפש לעצמו - בזהירות - את הדרך שמתאימה לו. ונכון שזה אומר, לפעמים, לעשות דברים לא "מקובלים". לפעמים זה אומר להסתתר. לפעמים זה אומר "ללכת על הקווים". האתגר של מציאת שביל הזהב האישי של כל אחד הוא לא פשוט בכלל.

אבל מכאן ועד לכפות על עצמנו ניתוק מוחלט משאר האנושות, רחוקה הדרך. אני יודע שזה נורא מפתה לומר לעצמנו "לעזאזל עם כולם. זה לא שווה את המאמץ". אבל המחיר של הגישה הזאת הוא מאוד מאוד יקר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נו באמת'
נו באמת
13/05/2018 | 15:36
4
12
אתה זה שטוען שחייבים תקשורת ומשא ומתן עם המורמה בעוד שאני גם טוען וגם חי מצויין בדיוק בגלל שאיני מנסה בכלל לדבר עם אנשים שברור לי שאין מצב שיבינו מה אני אומר.
אתה זה שמזהה "ניתוק" וחיים בשוליים עם מי שלא סופר את הנורמה בזמן שמבחינתי כל החלוקה לשולי ומרכזי זה בדיוק מה שהכי מצחין בקיום המורמטיבי.
אז מי שפוט ונותן כח לנורמה? אתה או אני.
אני קובע שלא צריך את הנורמה בשביל לחיות, להפך, היא מוות.

אבל מצד שני אתה נופל להזיות מגלומניות ומשלה אנשים כאילו שאין שום משמעות לסדר היום החברתי, שאין למוסכמה שום חלק והשפעה על הקצאת משאבים, תשומת לב, שמבנה התשתיות לא משקף ולא קשור לעמדת המימסדים, זה כל כך מופרך, מנותק, ולא אחראי שבאמת  אין לי מה לומר יותר.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אין לך מושג מה אני טוען, כי מעולם לא הקשבת. '
אין לך מושג מה אני טוען, כי מעולם לא הקשבת.
13/05/2018 | 16:04
3
10
אפשר לכתוב עשרה ספרים על כל הדקויות של דיעה האישית שלי, וזה יהיה רק קצה הקרחון. חלק מזה גם כתבתי בפורום במרוצת השנים, ואילו היית משקיע טיפה מחשבה בזמן קריאת ההודעות שלי, אז לא היית נופל בפח הזה.

אבל אם אתה באמת "חי מצויין", אז סבבה. תמשיך כך, ושיהיה לך בכיף.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש לי ולכן אני מגיב עניינית לטיעונים שלך'
יש לי ולכן אני מגיב עניינית לטיעונים שלך
13/05/2018 | 16:16
2
9
מצויין זה יחסי, לדעתי אני יכול וצריך לחיות הרבה יותר טוב, וגם בגלל זה בניגוד לך אני לא ממהר להציב את עצמי כמודל ודוגמה אלא חוזר ואומר שהבעיה האוטיסטית היא מאוד סבוכה וגם כואב את זה שהיא לעולם אפילו לא נחקרה.

בוא נבדוק את גישתך השחצנית, הכחנית, שלפיה האקדמיה ומשרד החינוך לא קובעים דבר וכל אחד חופשי לחיות כדרכו אם רק ירצה בכך,
אז לא, לא לא לא, ודווקא לאוטיסטים שבניגוד לנ"ט לא מסוגלים לחיות בבועה ולכן מתפוצצים לחתיכות גם ודווקא מול הדברים הכי שוליים לכאורה הכי מרגיש ומובן שבניגוד מוחלט למה שנדמה לאנשים כחנים והיררכים זה לא עניין של מי קובע ומי מחליט בראש ההיררכיה אלא שכולם שופטים ושפוטים בדיוק באותה מידה וגם בגלל זה אוטיסטים הכי רגישים למרקם, ולחיים כמרקם, שבכזה גם האקדמיה ומשרד החינוך אמנם לא קובעים דבר אבל הם מבטאים בדרכם את האמיתות והמוסכמות שהכי מוחצות למוות את מי שנולד עם זהות שחורגת מהמוסכם.

אז זה לא שמישהו קובע לכולם אלא שהכל קובע להכל, עובדה שרק אוטיסטים יודעים להרגיש, ויש בה מצד אחד הזדמנות ליופי עצום אבל מצד שני גם פגיעות אינסופית, וגם קשיי תפקוד כי כל פעולה היא כל הפעולות בעולם, למשל ( זה "ההדהוד" שענת תמיד מזכירה ושנמצא הרחק מעבר להגיון הנורמטיבי ולהגיונך)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא. אתה מגיב לגירסה פשטנית וקיטשית של הטיעון שלי.'
לא. אתה מגיב לגירסה פשטנית וקיטשית של הטיעון שלי.
1
13
אתה ברצינות חושב שאפשר לסכם את מה שלמדתי ב-15 שנות חיים בכמה משפטים קיטשיים דביקים?

נכון, הבעיה היא מסובכת מאין כמוה. מסכים איתך. ובדיוק בגלל זה, ההתעקשות הזו שלך שאין לך מה ללמוד מאנשים שרואים את הדברים אחרת, מדהימה אותי.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה שאתה מציג אינו "אחר"'
מה שאתה מציג אינו "אחר"
13/05/2018 | 16:28
14
להפך, הוא הכי זהה ודומה למקובל ולמוסכם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'המוסדות לא קובעים את טבע האדם'
המוסדות לא קובעים את טבע האדם
13/05/2018 | 15:43
57
12
הם קובעים מי ומה יזכה לגישה למשאבי הכלל, לתמיכה, להבנה, ואיך, ובגלל שהלקות הנורמטיבית מתבטאת כזיהוי של המציאות עם המוסכמה החברתית אז מי, שכמו האוטיסטים, חווה את טבע האדם, המציאות, כהוויתה ולא רק המוסכמה, מסומן מילדות לחטוף רק בעיטות.

וגישות כמו שלך, אומניפוטנטיות, שמניחות לכן ששום דבר לא משנה כי האדם הוא גיבור, סופרמן שיכול לעשות הכל, מטילות אשמה ועומס נוסף דווקא על מי שבלא הכי קורסים תחת נטל בלתי אפשרי.די ,די, בחייאת
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה גם לא נכון. אנחנו עדיין חיים בדמוקרטיה, אתה יודע...'
זה גם לא נכון. אנחנו עדיין חיים בדמוקרטיה, אתה יודע...
13/05/2018 | 16:09
56
11
ואני לא "מניח" שום דבר. אני מדבר על סמך ניסיון אישי.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'דמוקרטיה, חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח'
דמוקרטיה, חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
52
7
לצפיה ב-'כן. דמוקרטיה = שלטון הרוב. שזה לא שוס כזה גדול, אבל...'
כן. דמוקרטיה = שלטון הרוב. שזה לא שוס כזה גדול, אבל...
13/05/2018 | 16:28
51
9
...זה לפחות אומר שמי שקובע איך תראה החברה זה האנשים עצמם, ולא איזושהו מוסד שקובע דברים מלמעלה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אין מצב שתבין מה שאני כותב'
אין מצב שתבין מה שאני כותב
13/05/2018 | 16:36
2
11
אבל אני אכתוב כי אולי מישהו אחר יבין.

לאנשים עם תפישה כחנית והיררכית נדמה שכל הבעיה מתחילה ומסתיימת במה שנקבע מלמעלה,
אלא שלא במקרה לאוטיסטים אין למעלה ולמטה, וגם לא רחוק וקרוב, וגם לא סיבה ותוצאה, נורמטיבים, כי כמו שכתבתי, לאדם הפתוח באמת ברור לגמרי, וגם ברמה הכי חושית וגופנית, מה שאתה לעולם לא תבין, שמה שמעצב את המציאות זה לא איזה קונסיפרציה או שליט עליון אלא מרקם מאוד מאוד מאוד מורכב של יחסים בין הפרטים, שניכר לכן בכל תנועה ומבט וצליל, ובגלל זה לאנשים רגישים באמת מאוד קשה לתפקד בתוך המוסכמה שמרגישה לרוב כשיקוף סביר של המציאות אבל בשבילם זה אין סוף סכינים ישר בלב.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שכתבתי. אני לא זה שהתייחס לאקדמיה כחזות הכל.'
זה בדיוק מה שכתבתי. אני לא זה שהתייחס לאקדמיה כחזות הכל.
13/05/2018 | 17:05
1
25

איך כתבת?
"מה שמעצב את המציאות זה לא איזה קונסיפרציה או שליט עליון אלא מרקם מאוד מאוד מאוד מורכב של יחסים בין הפרטים, שניכר לכן בכל תנועה ומבט וצליל."

נכון מאוד. אז איך הגעת מזה ל"כולם דרעק ואין עם מי לדבר"?

אותו מרקם שעליו דיברת יש הרבה מאוד גוונים שונים. ולא בכל מקום, ה"דרכים הנורמטיביות" הן הגוון השולט. גם לא בכל מקום שבו מעורבים נ"טים, זה כך.

אז החוכמה היא למצוא את אותם חוטים על המרקם, שבהם ניתן להגיע להבנות משותפות. אפילו כשמדובר באינטרקציה עם אותם אנשים, יש מקומות טובים יותר ומקומות טובים פחות לנהל דיאלוג.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בדיוק מזה'
בדיוק מזה
13/05/2018 | 17:10
8
אם המציאות אינה רק היררכית אלא גם ובעיקר "מרקמית" אז ההיבט הכחני, המוחצני, העריץ והאלים לא מתבטא רק אצל אלה שחיים בראש ערימת החרא אלא אצל כולם, ואוטיסטים, כאנשים ששונותם מבטאת בעיקר נטיה מאוד מובהקת להדדי, רגישים לכך במיוחד.

נכון, אנשים שרגישים לכך יכולים לשזור איתך חוט משותף, וגם די קל לזהות אותם, כי הם חושבים בצורה שונה ממך
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'המוסד'
המוסד
13/05/2018 | 16:45
47
22
מורכב מאנשים ומאנשים כחנים ונורמטיבים מאוד ראה ביבי למשל או שאר חברי כנסת לפחות רובם לכן איני מבין על מה אתה בכלל מדבר ,
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'על רמת הסיסמא והסיסמא בלבד'
על רמת הסיסמא והסיסמא בלבד
13/05/2018 | 16:46
20
11
קוראים לזה דמוקרטיה סימן שזה דמוקרטיה, זה שהכל אלים והיררכי ועימותי וספוג הסתה ושנאה וכל התקציבים הולכים למלחמה זה סתם, בקטנה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ועוד דבר ארנה'
ועוד דבר ארנה
13/05/2018 | 16:49
19
11
מי שבאמת שולט בעולם זה הטיקיונים ומי הם ? לרוב סופר נורמטיבים פסכופטים מושחתים שיעשו הכל לטובתם וירמסו את כולם על הדרך לכן הפולטקאים  הם גם בובות שכמובן נהנות מזה לכן כל עוד החברה היא קפטלסיטית החריג יסבול וזה מוכח הודו היא דוגמה או הכי עשרים או הכי ענים מבין ? וזה כך משחר היסטוריה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הם לא, אף אחד לא שולט בעולם'
הם לא, אף אחד לא שולט בעולם
13/05/2018 | 17:12
18
15
הפסיכופאטים מככבים במעלה ההיררכיה כי הערצת הכח והשנאה וחוסר האכפתיות כלפי הזולת היא המובן מאליו של החברה, וכל עוד זה כך אז ככל שאתה חזיר גדול יותר ככה תטפס למעלה יותר, בעצם הם אנשים הכי עלובים שנשלטים ממש כשם שהם שולטים, ואטומים לגמרי לכל מה שיפה ויצירתי ואוהב בחיים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מי ששולט בעולם זה אלוהים (או אם תרצה - חוקי הטבע) '
מי ששולט בעולם זה אלוהים (או אם תרצה - חוקי הטבע)
14/05/2018 | 20:50
17
4
לצפיה ב-'גם אלוהים וחוקי הטבע לא שולטים בעולם'
גם אלוהים וחוקי הטבע לא שולטים בעולם
15/05/2018 | 10:51
16
7
אבל אין מצב שאדם כחני יבין את זה.

ואולי זה בדיוק מה שמבדיל אוטיסטים מהנורמה, שהם נוטים ויודעים גם לחשוב ולחוש לא כחני, לפעמים,
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה לא עניין של שליטה'
זה לא עניין של שליטה
15/05/2018 | 17:57
15
10
אלא תנועה בתוך הדאילוג אלהים הוא חא רודן לפחות לא שלי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בדיוק. 4=2+2 זו לא "רודנות" אלא פשוט מציאות '
בדיוק. 4=2+2 זו לא "רודנות" אלא פשוט מציאות
15/05/2018 | 19:32
14
13
מי שמתעלם מהמציאות, נדפק. אבל זה לא קשור ל"רודנות", אלא לאפקט ישיר של סיבה ותוצאה.

ולמה בכלל הזכרתי את כל זה? כי אפשר להראות על-ידי אנלוגיה מתמטית, שמי שיוצא מתוך הנחה ש"כ-ו-ל-ם דרעק", דופק את עצמו. וגם ההפך: מי שפרייאר ופתי מאמין לכל דבר ונותן לכולם לדרוך עליו, גם דופק את עצמו.

מה שעובד הכי טוב, זה "כבדהו וחשדהו". מעין כלל של "מידה כנגד מידה". לדעתי, זו גם גישה שנכונה מוסרית: לתת לאנשים צ'אנס בהתחלה, להגיב במהירות על ניסיון בגידה של האדם השני, אבל לא לנטור טינה לאורך זמן.

ראה, למשל, כאן:

ממש מאלף לראות איך חוקי המתמטיקה אשכרה מוכיחים שמשתלם - גם מבחינת האינטרס החומרי הקר - להיות בן-אדם טוב (שגם יודע להגן על עצמו כשצריך). חומר קריאה שהוא חובה, לדעתי, לכל מי שחושב שציניות זו הדרך הנכונה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מציאות לא זהה רק ליחסי כח'
מציאות לא זהה רק ליחסי כח
15/05/2018 | 19:51
2
9
והולך ומתברר, ולא במקרה, שהיא הרבה פחות היררכית משנהוג להניח ולכפות חברתית, ויש לי תחושה די מנומקת שאם האוטיסטים נדפקים כל הזמן על העצם זה בדיוק בגלל גישות כמו שלך שמהות בין המוסכמה החברתית הזמנית החולפת והחלקית למציאות,
אז זה ממש לא כמו ש 2 + 2 = 4, אפילו הכי להפך, ולא במקרה המאמץ המדעי כולל פרקטיקות שמנסות לבודד אותו מהתרבות, החברה, ורוח התקופה,
אז תרגיע, כי אתה, כרגיל, טועה ומטעה

כולם דרעק בדיוק בגלל שתפישות מוטעות כמו שלך גורמות לכל האנשים, ובלי מודע בכלל, להשמיד ולהכחיד ולהצמית ולנצל לרעה ולו רמז הכי קטן לתנועה הדדית, פתוחה, משלימה, ורק בגלל זה האוטיסטים מתים משיתוק ומחנק שאין סיוטי ממנו

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נכון. אבל אי-אפשר להניח מראש שהאדם השני גם כן תופש את זה '
נכון. אבל אי-אפשר להניח מראש שהאדם השני גם כן תופש את זה
16/05/2018 | 11:36
1
13
לכן דרושה גישה שמאפשרת לנו:
(1) לא להירמס כשמישהו מנסה לנקוט בנו בגישה כוחנית.
(2) לא לאבד מראש את הסיכוי לקשר עם אנשים שדוגלים בגישה אחרת.
(3) לא דורשת מאיתנו לקרוא מחשבות או לדעת מראש מה אופיו של האדם השני.

על פניו, הדרישה השלישית נראית כאילו היא סותרת את שתי הדרישות הראשונות. וזה בדיוק היופי בניתוח המתמטי של דילמת האסיר: הוא מראה שהדדיות פשוטה (לטוב ולרע) מספקת את שלושת הדרישות האלה.

בעצם, יש נקודה אחת שהניתוחים האלה בדרך-כלל לא לוקחים בחשבון, והיא: כדי שמה שכתבתי יעבוד, הסיטואציה באמת צריכה להיות סיטואציה שבה המודל המתמטי של דילמת האסיר הוא המודל הנכון. כלומר, זו צריכה להיות סיטואציה שבה הבנה הדדית ושיתוף פעולה הדדי באמת יספקו תוצאות טובות יותר לכל המעורבים.

אבל זו הסתייגות שקל מאוד לטפל בה. פשוט צריך לשמור על מרחק מאנשים זרים, בכל סיטואציה שלא עונה להגדרה הזאת.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מאוד חשוב לדעת מראש'
מאוד חשוב לדעת מראש
16/05/2018 | 13:32
4
ובגלל שאלוהים מאוד חכם הוא צייד אנשים הנוטים להדדיות גם ביכולת לזהות מראש ודרך חיבור של המון פרטים מי ומה יכול להתאים ומי לא.
וזה הגיוני, כי אדם הנוטה להדדי נוטה גם לדעת איך פרטים רבים ושונים מתחברים הדדית לתמונה משמעותית, וככה אלוהים מגן על האנשים הרגישים, שמצייד אותם בכלים המאפשרים להם ליישם סלקטיביות שבלעדיה הם היו מתים מהר מאוד,
אז בוודאי, כל החוכמה זה לדעת מראש, אגב, זה גם כל חוכמת המדע, לדעת מראש, לצפות ולהסיק מאפיין ותנועה על סמך חיבור בין תצפית ותיאוריה

דילמת האסיר מתאימה לאנשים ציניים וכחניים, היא לא מתאימה לאוטיסטים

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מאותה סיבה א"ס לא מתחברים ליחסי סיבה ותוצאה'
מאותה סיבה א"ס לא מתחברים ליחסי סיבה ותוצאה
15/05/2018 | 19:58
2
8
לפחות לא כמו אלה הנוקשים והחד כיווניים שדרכם נורמטיבים וציניים כמוך מזהים את המציאות והזולת אלא הרבה יותר פתוחים להיבט הרב נרטיבי של המציאות, זו שלכן מציג אותה כמרקם של סיפורים השזורים זה בזה, כפי שהם גם חווים את עצמם ואת זהותם כהרבה סיפורים שלפעמים אפילו סותרים לסיפורים וקולות אחרים בעצמם.

מכאן גם זהות מרובת פנים, היבטים, מסכות, וזוויות מבט שלכן סמויה לחלוטין לליניאריות הנורמטיבית שאתה מציג כאן בטעות כמובן מאליו.

ברור שהכי משתלם להיות אדם הכי טוב, אבל בוודאות שזה לא משתלם בתצורת החברה של היום, זה אפילו מסוכן מאוד

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הכי משתלם להיות אדם טוב - נקודה. גם במציאות של היום.'
הכי משתלם להיות אדם טוב - נקודה. גם במציאות של היום.
16/05/2018 | 12:01
1
17
המדדים היחידים שלפיהם זה "לא משתלם", הם לא המדדים החשובים ממילא.

והעקיצות המנותקות-מהמציאות שלך ממש מתחילות להימאס. ככה מתנהג "אדם טוב", לדעתך? הרי ברור שאם מישהו אחר היה מתנהג כלפיך באותו האופן שבו אתה מתנהג כאן כלפי כולם, אז הוא היה מכעיס אותך עוד יותר ממני.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח'
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
16/05/2018 | 13:27
11
עצם תגובתך מעידה שמעולם אפילו לא ניסית להיות אדם טוב
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה לא ממש קשור לנושא המקורי של השרשור'
זה לא ממש קשור לנושא המקורי של השרשור
16/05/2018 | 19:17
7
12
אבל בדילמת האסיר עם חזרות ועם רעש, האסטרטגיה המנצחת היא מידה נגד מידה סלחנית. כלומר, לא רק שהמהמלך שלך במשחק יהיה המהלך הקודם של השחקן האחר, שזו פשוט מידה נגד מידה, אלא אחרי שהוא בגד לתת לו עוד הזדמנות לשתף פעולה.

לדעתי זו תובנה נפלאה לחיים. זה מתאים לא רק למקרים בהם רעש גורם לא להבין נכון מה הסיגנל המשודר, אלא למקרים בהם לאנשים יש הגדרות שונות לדברים, ולכל שאר אי ההבנות וקצרי התקשורת שיש בחיים, במובן הרחב.

אני ממש לא הייתי אומרת שחוקי המתמטיקה מוכיחים שטוב להיות בן אדם טוב - המתמטיקה יקרה מידי לליבי בשביל לטעון זאת. (דילמת האסיר בקבוצה זה מסובך) אבל בהחלט כדאי לקחת ממנה תובנות.

מעניין גם לראות באיזו מידה הטכנולוגיה והדברים שאפשר לעשות - חוקי המשחק - משפיעים על התוצאות. אבל זה כבר נושא לדיון ארוך בתורת המשחקים, ואני לא זוכרת איך קוראים למשחק שמדגים את הרעיון הזה (אוספים כסף לקופה משותפת, הכסף שיש שם מוכפל ומחולק לכולם. האפשרות שיש לאנשים להעניש מי שבוגד ולא שם כסף בקופה, גם על חשבונם, יוצרת מצב של שיתןף פעולה שעוזר לכולם, לעומת המצב בו אי אפשר להעניש בוגדים, ששם שיווי המשקל הוא שאין כסף בקופה הכללית וכולם בסך הכל מפסידים. זו דוגמא קצרצרה לאיך חוקי המשחק יכולים להשפיע בצורה משמעותית על התוצאות גם אם השחקנים הם אותם שחקנים, וקצה החוט לתשובה שהייתי נותנת לאראנה לו הוא היה מקשיב)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תורת המשחקים היא סיוט'
תורת המשחקים היא סיוט
16/05/2018 | 19:24
8
ולא במקרה הסגידה לשטות הזאת גרמה למעצמות לבזבז טריליונים על תכניות חימוש הזויות וטקטיקות מפוקפקות אם לא ממש מטומטמות.

ולא במקרה מי שעשה לו שם ואף זכה בנובל על התמחות בה הוא ימני קיצוני, מדיני, וכלכלי, כי זו תפישה שבסך הכל מותחת את הציניות והתועלתנות האנושית לקצה הכי מופרך שלה,
ומתעלמת בגסות מכך שלא כל האנשים הם חזירים או מכונות וחלקם, ההולך וגדל ומתפתח אגב, מונע על ידי דחפים שיש בהם גם המון יופי ותבונה ואהבה ותשוקה, ולכן אין מצב שפסיכופאטים יזהו אותם כפרמטרים מהותיים

הטכנולוגיה מאפשרת רק ובדיוק בגלל שהיא משבשת בדיוק את ההנחות הכל כך מוטעות ומטעות שבבסיס תורת המשחקים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'קראת את הספר של אקסלרוד? מוסבר שם דילמת האסיר בקבוצה'
קראת את הספר של אקסלרוד? מוסבר שם דילמת האסיר בקבוצה
16/05/2018 | 20:10
5
14
הוא מנתח שם מצב של חברה של meanies (כאלה שתמיד בוגדים) ש"משתילים" לתוכה קבוצה קטנה מאוד של שחקנים שנוקטים ב"מידה כנגד מידה".

והמסקנה היא, שכל עוד ה"טובים" נמצאים בקירבה יחסית אחד לשני (דהיינו - משחקים זה עם זה לעיתים מעט יותר קרובות מהמצופה ע"י הרגלה אקראית) אז אחרי כמה דורות החברה כולה תנהג ב"מידה כנגד מידה".

מה שכתבת לגבי ה"רעש" כמובן גם חשוב. באותו הספר הם קוראים לאסטרטגיה שתיארת "9/10 מידה כנגד מידה", וזה גם חשוב בהקשר של להימנע מפעולות תגמול שלעולם לא נגמרות.

וכמובן שאני מסכים איתך שהמתמטיקה אינה "חזות הכל" כשמדובר ביחסים בין אנשים. אבל זה עדיין מדהים לראות איך ניתוח קר והגיוני של היבטים מסויימים באינטרקציות אנושיות, מביא למסקנות מעודדות באופן בלתי-צפוי.

אחרי הכל, מי היה מאמין, בעולם המושגי של טרום-תורת-המשחקים, שלהיות בן-אדם טוב עשוי להשתלם במישור האינטרסנטי הקר?

בתור מישהו שמאמין נלהב באלוהים נוסח אינשטיין ושפינוזה, אני חושב שתורת המשחקים מראה לנו את אחת הדרכים שבהם "להיות אדם טוב" זוכה לגמול אלוהי.

(ובכלל, ב-50 השנים האחרונות היו המון תגליות מדעיות שממש מזמינות - לדעתי - פרשנות מהסוג הזה. ממדעי המחשב והקוגניציה ועד לתורת הקוונטים)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הן מזמינות רק לדעת מי שמוטה לטובת פירוש כזה'
הן מזמינות רק לדעת מי שמוטה לטובת פירוש כזה
16/05/2018 | 21:39
3
12
למי שלא, הן נראות מגוחך. בערך כמו הפוסט הזה: https://gadial.net/2010/04/01/math_and_values/

באותה המידה שיש תוצאות חיוביות מנדקודת מבט מוסרית, יש כאלו שמראות שגם אנשים שבסך הכל רוצים לא להיות היחידים מבני הגזע שלהם בשכונה שלהם, יגיעו למצב של הפרדה מוחלטת בין הגזעים. אפשר לראות ששוטרים לא ימנעו רצח של קבוצת מיעוט (אבל החלק המעניין באמת הוא איך מחסור במידע יכול להקטיןו שחיתות)

לפני תורת המשחקים היו הרבה דברים. השאלה אם טבע האדם טוב, רע או מעורבב משניהם היא שאלה של אופנה תרבותית, והיו תשובות רבות ושונות לשאלה הזו לאורך ההיסטוריה.

לדעתי לאורך רוב ההיסטוריה אנשים היו עונים "ברור שכן".

הבעיה בניתוח שלך (של הספר שלא קראתי) הוא שהחלק הבעייתי בדילמת האסיר עם המון משתתפים, היא שאתה לא זוכר את הפעולה הקודת של המשתתף. זו הבעיה הפרקטית שבגללה הניתוח שלו לא רלוונטי כל כך לעולם שלנו, לדעתי. כאן כבר צריף לקחת בחשבון את המחירים של אחסון מידע והכל מתחיל להראות כמו כלכלה.

שגם זה תחום מעניין שאני אוהבת, אבל הוא מדע ותחום אמפירי, ומתמטיקה היא תיאוריות שלא מבוססות על מה שקורה במציאות, אלא רק על האקסיומות שלהן.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הדבר שהכי מגוחך בפוסט ההוא, זה כמה שהוא מנסה להיות מוגחך.'
הדבר שהכי מגוחך בפוסט ההוא, זה כמה שהוא מנסה להיות מוגחך.
16/05/2018 | 23:03
1
15
האמת היא שחבויים שם כמה רעיונות יפים לסינתזה אמיתית בין מתמטיקה לתפיסת עולם ערכית, שראויים למסגרת קצת יותר מכבדת מבדיחה של אחד באפריל.

סתם כדוגמא קטנה, הבדיחה שלו על "הבדלי פאזה" דווקא היתה יכולה להיות אזהרה נאה בנוגע לשפיטת אנשים על-פי סטנדרט אחיד (מין גירסה מתמטית של "אל תשפוט דג על-פי היכולת שלו לטפס על עץ").

ואולי, אם אנשים כמו גדי היו משקיעים קצת יותר זמן בלפתח את הרעיונות האלה ברצינות, וקצת פחות זמן בלעשות מהם צחוק, העולם היה נראה אחרת.

ולגבי דילמת האסיר, הספר של אקסלרוד נותן דוגמאות מהעולם האמיתי ומסביר בדיוק איך מתפתח "שיתוף פעולה" באופן טבעי. הבעיה שהעלית מטופלת שם בהרחבה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שיתוף פעולה יכול להתפתח באופן טבעי, אבל גם יכול שלא'
שיתוף פעולה יכול להתפתח באופן טבעי, אבל גם יכול שלא
17/05/2018 | 19:28
9
ושניהם טבעיים בהחלט.

ובנוגע למוסר במתמטיקה - אני לא מוצאת שום דרך להסיק ערכים מוסריים כלשהם ממתמטיקה. כי ככה אפשר להוכיח דבר והופכו, להגיע לסתירה, ובכך להוכיח שאי אפשר להסיק על מוסר ממתמטיקה.

בגישה הזו, בבית הספר ההיפוטטי שלך ילמדו נגד שיפוט של אנשים לפי סטנדרט אחר, ובבית ספר אחר ילמדו שכמו שכל הפונקציות לא נולדו שוות, כך גם לא כל האנשים נולדו שווים, ולכן זה בסדר להפלות.

לא זה ולא זה לא נובע ממתמטיקה, ולגנות את האחד ולא את האחר יהיה צביעות מבחינתי.

אני לגמרי בעד שימוש באנקדומות ודוגמאות מתמטיות ללימוד מוסר (ובאופן כללי, בעד יותר מקום למוסר בחיים שלנו. אבל פה אני אמבוולנטית, כי בעבר, כשמוסר לקח המון מקום בחיים של אנשים, זה כמעט תמיד הסתיים רע - האנשים החליטו שערך מעורפל כלשהו הוא סיבה מספקת להרוג אנשים אחרים ואז הרגו זה את זה. תוצאה גרוע להפליא בעייניי).

חוץ מזה, גישה כזו שמשלבת ערכים בכל מקום תיצור סביבה עוינת למי שלא מאמין בערכים האלו, תגרום להקצנה והתרחקות מהאחר בחברה. אני לא הלכתי ללמוד סוציאולוגיה בתיכון בגלל שחששתי מהטייה אידואולוגית.

לדעתי הטיה אידיאולוגית בתחום אמפירי, גם פוגעת בתחום וגם משחיתה את מערכת המוסר שמלמדים.  אפשר להרחיב עוד הרבה בנושא הזה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש גם קשר ישיר בין מתמטיקה למוסר'
יש גם קשר ישיר בין מתמטיקה למוסר
17/05/2018 | 01:44
5
אבל לא נראה לי שהוא זמין לתיאור בכלים הנוכחיים,
למשל, הנסיון לחקור גבול, קבוצה, זהות ודמיון, סימטריה, יחסי גוף ומרחב נוגע בוודאות בשאלות מוסריות אז אפשר להלעיג על זה ואת זה כמו שגדי עושה ואפשר לומר שגם אם אינטואטיבית ואפילו לוגית סביר שכך פשוט אין לנו עדיין בדיוק מושג

בכל מקרה זה לא פשטני כמו בדוגמאות שהוא מביא

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אפשר להוכיח קשר בין מתמטיקה למוסר'
אפשר להוכיח קשר בין מתמטיקה למוסר
17/05/2018 | 01:35
4
אפשר להראות ולהוכיח שלטווח משמעותי אין דבר משתלם יותר מלהיות טוב,
רק שההוכחה הזאת די חסרת משמעות כי היא לא תניע אף אחד להתנהג טוב בחברה שמסיבות אבולוציוניות, היסטוריות, סוציולוגיות ופסיכולוגיות בנויה עדיין לתגמל את הרע.

בעקיפין, הכי, ולטווח ארוך, המתמטיקה מקדמת את הטוב, דרך הטכנולוגיה למשל, אבל מי שינסה ליישם אותה ישירות לא ישרוד יותר מיום, שזו עוד סיבה לכך שהמדע מאיץ יחסית, כי ככל שהתשתית שהוא מאפשר מתבססת אנשים בעלי כוונה טובה נענשים פחות ולכן יכולים ליצור ולחקור ולהתבטא יותר

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן, אבל אני ממילא לא רוצה את ביבי כחבר שלי, אז מה הקשר בכלל?'
כן, אבל אני ממילא לא רוצה את ביבי כחבר שלי, אז מה הקשר בכלל?
13/05/2018 | 17:09
25
14
רוב האנשים בעולם, עד כמה שזה יישמע לך מפתיע, הם לא חברי כנסת ולא ראשי ממשלה ולא טייקונים.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'רובם רוצים להיות כאלו'
רובם רוצים להיות כאלו
14/05/2018 | 17:51
24
9
ומערצים אותם ואת מה שהם מיציגים זה שהאדם הממוצע לא   "מוכשר  " מספיק כדאי להצליח בזה זה לא אומר שהוא לא שואף לזה מביט על העולם במונחים האלו , וזה מה שחשוב העקיף כישיר לכן גם עצם המחשבה מובילה לכך שיש צד אלים ברוב האנשים , ולא מבין איך אינך רואה את זה .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אם אתה חושב שרוב האנשים רוצים להיות חברי כנסת'
אם אתה חושב שרוב האנשים רוצים להיות חברי כנסת
14/05/2018 | 20:12
23
19
אתה כנראה דיברת עם מעט מאוד אנשים, או שלקחת לעמתך חירות רבה מאוד בהנחות עליהם.

רוב האנשים לא רוצים להיות חבר כנסת. וכדי לחשוב שרובם מעריצים אותם אתה צריך לא רק לא להקשיב לאנשים, אלא גם לא לחפש איזשהו מידע אמפירי על הנושא, ולהתעלם מהמידע הנקלע בטעות בדרכך (נניח, סקרים בעיתונים שבודקים מה דעת הציבור על טייקונים וחברי כנסת, ורואים שהיא נמוכה).

בעיניי, זה כבר עובר את גבולות ה-bias הרגילים ונכלל תחת הכחשה של עובדות לא נוחות (למרות שלא ממש ברור לי למה שתרצה לחשוב שבני האדם גרועים מכפי שהם - הם גרועים מספיק כמו שהם באמת).

<בבני אדם יש צד אלים. זה דווקא נכון.>
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ברוכה השבה!'
ברוכה השבה!
14/05/2018 | 20:15
1
21
לצפיה ב-'טוב לראות אותך '
טוב לראות אותך
14/05/2018 | 20:17
15
אתה הסיבה העיקרית שבאתי לפה בכלל, ואחד האנשים המעטים פה שאני באמת נהנית לקרוא.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אז איך את מסבירה את המצב ?'
אז איך את מסבירה את המצב ?
15/05/2018 | 10:50
3
17
אם רוב האנשים חושבים שהסדר החברתי הוא מטורף, כחני ומושחת, אז מה בדיוק מקיים אותו ?

אולי העובדה שבניגוד מוחלט לאוטיסטים רוב האנשים אומרים דבר אחד ועושים אחרי זה בדיוק ההפך כי הם פחדנים צבועים ומזוייפים שחושבים רק על הטווח הקצר ביותר ?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה יכול לא להכניס לי מילים לפה?'
אתה יכול לא להכניס לי מילים לפה?
15/05/2018 | 21:44
2
11
כי אני לא מתכוונת לנהל דיון שבו הדבר הראשון שאני מתכוונת לומר זה מה *לא* אמרתי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא, הוא לא יכול. '
לא, הוא לא יכול.
15/05/2018 | 22:29
4
לצפיה ב-'את יכולה לענות ?'
את יכולה לענות ?
16/05/2018 | 02:03
7
ברור שלא, כי כמו החבר שלך כל פעם שמציבים לך שאלה את מעדיפה לייבב במקום להתמודד איתה.
אז ככה, כתבת בפירוש שרוב האנשים לא מזדהים עם האנשים שלמעלה, כלכלית ופוליטית, אפילו להפך, אז על זה הגבתי ושאלתי שאם כך מה בדיוק משמר את הסדר הכלכלי חברתי ? 
אם רוב האנשים חשים שאלה למעלה מעצבים סדר פגום מתוך מה הוא מתקיים ? איך ?

אולי גם בגלל שרובם כמוך וכמו החבר שלך מעדיפים לתקוף מי ששואל שאלות קשות ולהשמיץ אותו במקום לנסות להתמודד איתן בהגינות.

ולא מספיק רגישים בשביל לראות מה שנתי ואוטיסטים אחרים רואים בבירור,
שכל תנועה, מבט, ותגובה של רוב האנשים, כולל אלה שצורחים בהפגנות נגד שחיתות, מבטאת הזדהות מוחלטת וחסרת שאלות עם נרטיב היררכי, כחני,תחרותי ואלים שלגמרי מרעיל את האוויר והמרחב בכל מקום וכל הזמן.

אז יש אנשים שבניגוד לך ולחבר שלך רואים ומרגישים וכואבים את זה כל הזמן, אנשים שזקוקים לאוויר הרבה פחות רעיל בשביל לנשום ולהתפתח ,
וכתוצאה מזה כל מה שהם זוכים לו זה תגובות כמו שלך וכמו של גור,
תגובות המבוססות על העדר רגישות מוחלט לכך שאנשים אומרים דבר אחד אבל עושים בדיוק ההפך,
שהם מקללים את השלטון אבל שפוטים ושופטים לו,
כמוך.

ואוטיסטים, לא במקרה, ובניגוד לכם, כואבים את הפער הזה בכל העצמות שלהם, ודווקא בגלל זה הם יכולים, בהינתן ולו שמץ של תשתית, לעשות לשם שינוי גם טוב

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ברוכה השבה הרבה שנים לא כתבת כאן'
ברוכה השבה הרבה שנים לא כתבת כאן
16/05/2018 | 15:02
16
11
מאז הריב שהיה פה .

לנושא אני דווקא מכיר הרבה אנשים ודברתי עם הרבה אנשים , ואני מודע לכך שיש ביקורת כלפי טעקונים וחברי כנסת אבל עדיין רובב האנשים היו רוצים להייות עשרים או משפעים , פשוט רובם לא בניום לזה אבל יש רצון כזה , למשל הצלחה אקדמית גם גם על ידי דרסת האחר זה לא חייב להייצ בתחום הפולטי או העסקי אלא פשוט בצורת החשיבה , החברה שלנו היא  חברה קפטלסטית שמה דגש על הצלחה כלכלית ואחרת לכן יש נגיעות עמוקות ברצון להצליח בצורה אלימה גם בנט הממוצע פסכופט הוא פשוט סופר נורמטיבי זה הכל לכן מצליח גם בשטח זה לפחות דעתי ואכן רוב האנשים אלימים מאוד  
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מי שאלים והיררכי בעצמו לא ירגיש את זה כמובן'
מי שאלים והיררכי בעצמו לא ירגיש את זה כמובן
16/05/2018 | 15:57
2
7
ולכן אין להם בכלל מושג על מה אנחנו מדברים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני יודע'
אני יודע
16/05/2018 | 17:19
1
5
והכי כואב שאוטסטים נשברים על זה ולא מעט .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הכי כואב שזה מבטיח להם מוות במקום חיים'
הכי כואב שזה מבטיח להם מוות במקום חיים
16/05/2018 | 17:29
3
כי מה לעשות ואוטיסטים, מתוקף זהותם, ממש זקוקים לחברה וסביבה הדדית ופתוחה ושקופה, ובחברה כל כך היררכית, אלימה ועימותית, עצם הנסיון לנוע לכיוון הזה מזכה אותך בכל מה שהכי מפלצתי באנושות, וכשאתה אדם פתוח אתה מקבל את כל זה ישר לבטן, והפוץ הזה מספר לי שמשתלם להיות אדם טוב, מדהים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אה... היה פה ריב?'
אה... היה פה ריב?
16/05/2018 | 19:42
12
13
אני כבר לא זוכרת... הפסקתי לכתוב כשנהיה פחות מעניין, לא בגלל איזשהו ריב. תוכן לא מעניין אפשר לסנן, אבל תוכן מעניין אי אפשר ליצור יש מאין, וכמות התוכן המעניין בתפוז ירדה פלאים.

מה הקשר בין להיות עשירים ומשפיעים לחברי כנסת וטייקונים? גם אני רוצה להיות עשירה (מספיק בשביל שלא אצטרך לדאוג לכסף) ומשפיעה.

אנשים רצו להיות עשירים מאז ומעולם, ואין לזה קשר ישיר לאלימות. אם כבר, להפך. אם אתה מסתכל על המספרים החברה האנושית הפוכת לאלימה פחות. גם בטווח של אלפי שנים וגם בטווח של מאות שנים וגם בטווח של עשרות שנים.

אנחנו חיים בתקופה הכי פחות אלימה והכי בטוחה בהיסטוריה האנושית.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לצערי, רוב האנשים המעניינים ברחו מכאן.'
לצערי, רוב האנשים המעניינים ברחו מכאן.
16/05/2018 | 20:13
10
ואלה שעדיין כאן, לא כותבים מספיק.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הקיום פחות אלים כי הוא דמוקרטי יותר'
הקיום פחות אלים כי הוא דמוקרטי יותר
17/05/2018 | 01:28
8
זאת אומרת שמה שמבער את האלימות מהחברה זה ההתפתחות לשיוויון, לזכויות פרט, לשקיפות, להגינות בין אישית, ודברים כמו אלה ואחרים עדיין מאוד סותרים לכל מה שצריך על מנת לטפס לצמרת הכלכלית ,חברתית פוליטית, אז זה מאוד פשוט.

את משתבחת בשיפור רמת הבטחון האישי תוך התעלמות מהגורמים שמאפשרים קיום לא אלים, לא במקרה זו בדיוק התבנית של הימין האלים, שנהנה ומשתבח בהיותה של ישראל דמוקרטית (ולכן טוב יותר מהשכנים) בזמן שהוא מצדד ומנסה לעשות כל דבר שישחוק את הדמוקרטיה.

אז זה בדיוק זה, רמת הבטחון הקיומי לגמרי קורלטיבית לרמת התפתחות המרכיב ההדדי, ואין שום דרך בעולם לתאר ולאפשר מרדף אחר עמדה כלכלית , פוליטית, חברתית טובה מזו של השאר כמאפיין של התנהלות הדדית.

ואין ספק שלא בעיה לגזור מההתנהגות של אנשים חריגים כמו אוטיסטים למשל שהם חוטפים כל הזמן רק בגלל נטייתם להדדיות בחברה שהיא עדיין מאוד מאוד היררכית וכחנית

יש קשר בין הון לשלטון, בבקשה תאמרי שהקשר הזה לא סמוי לך
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה נכון למדיניות מפותחות'
זה נכון למדיניות מפותחות
17/05/2018 | 16:20
9
12
בעולם השלישי האלימות עדיין קיימת מאוד ובצורה מאוד אקטיבית ועדיין אם ניקח לדוגמה את ישראל שהיא יחסית מדינה פתוחה , נראה שהיחס לפגועי נפש או אוטסטים ובכלל חלשים מחפיר , ראי מאבק הנכים , כמה חושבים שזה לא מגיע להם בנוגע לעשירות ז  נכון שזה שאיפה כללית וקיית מאז ומתמיד אבל אני יכול לומר לך כאיד שבא משפחה מאוד עשירה גם אם לא התא אלא יותר רחב זה לא גורם לי להתלהבות גם לא השפעה אני מאז שאני מכיר את עצמי בורח מזה ויכולתי מאוד להצליח ומגיל צייר ואני גם עוקב אחדע דמיות כאלו של  אנשים גאונים בתחומם וכל מה שמנסה לקדם את עצמו ורודף אחרי פרסום מוריד לי לגמרי אז אני אישית לא הייתי רוצה להיות מפורסם או משפיע באופן מקובל כו הייתי רוצה להצליח בתחומי אבל לא  אופן רעשני אז גם עניין השפעה הוא מאוד תלוי כולל עושר כסף לא כזה מעניין אותי ולחיות באופן ממוצע בבית עם מלא ספרים ושהיה זמין על הזמן היה מעניין אותי והייתי מסתפק בזה .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ברור שבמדינות עולם שלישי הרבה יותר גרוע, אבל בסך הכל, אם סופ'
ברור שבמדינות עולם שלישי הרבה יותר גרוע, אבל בסך הכל, אם סופ
17/05/2018 | 19:13
3
7
ים את כל בני האדם, רואים מגמת השתפרות תמידית, מאז ימי הציידים לקטים, שחצי מהילדים שלהם מתו ממחלות בטרם הגיעו לבגרות, ועוד אחר כך עשירים עד שלישי מהגברים מתו במלחמות.

להיות מפורסם ולהיות משפיע אלו שני דברים שונים. להיות משפיע אומר שאפשר להשפיע על העולם לטובה - מטרה ראויה מאוד מבחינתי ומפורסם? מפורסם זה סתם. מה התועלת בפרסום גרידא?

בכל מקרה, אין לי אפשרות להיות בבית עם ספרים וכל הדברים האחרים שאני רוצה בלי לעבוד. בגלל זה אני רוצה עושר - מספיק עושר בשביל שלא אצטרך יותר למכור את הזמן שלי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה שמוכיח בדיוק את התזה שלנו'
מה שמוכיח בדיוק את התזה שלנו
17/05/2018 | 20:22
7
כי ההבדל הכי משמעותי בין ארצות מתפתחות לארצות מפותחות יותר, בין העבר להווה, נמצא במשקל המרכיב השיוויוני, ההדדי, שהוא גדול יותר בארצות העולם הראשון ובוודאי משמעותי יותר כיום מבעבר.
רק שזה לא אומר שהוא אופטימלי או אפילו קרוב למספיק ולכן אתם נמצאים בצד הלא נכון של הוויכוח, גם לשיטתכם.

מפורסם ומשפיע זה לא בדיוק או תמיד שונה, נכון שגם אנשים מאוד לא ידועים יכולים מאוד להשפיע אלא שגם בגלל מה שנכתב למעלה בכל מקרה בוודאי שיש בעייתיות רבה עם הצורה שבה הדרך להשפעה סותרת ליכולת להשפיע לטובה,
וממש טיפשי אם לא בנאלי בטירוף להתכחש לזה.
מאותה סיבה זה ממש מגוחך להיתמם ולשאול למה זה מועיל בכלל, אנשים, כידוע, אינם רציונלים, לפחות לא כרגע.

עושר ושפע מגיע לכולם, אין מחלוקת על כך, השאלה היא למה זה לא קורה, למה אנשים נאלצים למכור את עצמם, וגם כאן התשובה נמצאת בדיוק בכיוון שנתי ואני מנסים להגדיר

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אכן יש מגמת שיפור'
אכן יש מגמת שיפור
17/05/2018 | 21:42
1
11
אבל יש עוד על מה לעבוד והמון בעיני זה היה  דיאלוג אין סופי אגב מה את לומדת ? בזמנו אמרת מדעי הנחשב ומתמטיקה איזה תואר את כבר ? שהיה בהצלחה בלימודים אמרתי לך גם בזמנו ושמחת .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'עדיין לא סיימתי את התואר הראשון'
עדיין לא סיימתי את התואר הראשון
17/05/2018 | 21:55
8
ובהתחשב בזמן שאין לי, זה לא יקרה בשנה הקרובה.

ואכן, מתמטיקה ומדעי המחשב. זה לא השתנה מאז.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'"רק" רוצה בית ואת כל הזמן שבעולם לקרוא ספרים? זה עסק יקר '
"רק" רוצה בית ואת כל הזמן שבעולם לקרוא ספרים? זה עסק יקר
18/05/2018 | 00:50
4
18
בית זה כבר כמה מיליונים.

ואני מניח שאינך רוצה שיכריחו אותך לעבוד כדי לתחזק את החלום שלך, נכון? כמה לדעתך עולה תחזוקה של בית + אוכל + חשבונות למשך כל חייך? אם תעשה את החישוב, תראה שגם זה מגיע לכמה מיליונים.

אבל העיקר שאתה לא רוצה להיות עשיר, מה?

אל תדאג. הבנתי למה התכוונת: שלא מעניין אותך לרדוף אחרי כסף רק בשביל זה שיהיה כסף. וזה מאוד חכם מצידך. לצערי הרב, זה גם די נדיר. הרבה אנשים דווקא כן רודפים אחרי כסף סתם בשביל לראות את המספרים שמטפסים בחשבון הבנק שלהם, ובסוף הם מסיימים את חייהם עשירים ואומללים.

אבל זה לא משנה את העובדה, שבעולם של ימינו צריך כסף (והרבה מאוד כסף) גם כדי לחיות חיים צנועים. בעתיד הרחוק זה בוודאי ישתנה, אבל בינתיים זה מה יש.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אכן הבנת אותי'
אכן הבנת אותי
18/05/2018 | 10:16
12
אני לא רודף אחרי כסף אני רוצה לחיית בכבוד בנוגע לעבודה לא בהכרח ,אם תמצא עבודה טובה שאהי יאהב אין לי בעיה לעבוד בה למשל מהבית זה פתרוו להרבה אוטסטים לכתוב ביקורות על שירה וספרות נראה לי רעיון מתגמל , אני חושב ללמוד תואר בספרות נראה איך זה יתקדם הוראה פחות מעסיקה אוצי בגל שאיני ורבאלי בעל פה וצא בטוח שיקבלו תעובדה הזאצ אז נשאר המחקר בכתב , וכתיבת היצרה שלי זה לצד זה , בנוגע לרדיפה אחר העושר אני מסכים זה טיםשי , סבא שלי מעולם לא רדף אחרי זה והוא חיי בצניעות והוא כרגע רוצה לדואגלי לשארית חיי כי בוא יודע שאני לא עצמאי חכן מה שאתה מצאר כנראה עומד לקרות אני עובר כנראה לכישורית .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני בכלל לא בטוחה שיש כל כך הרבה אנשים שרוצים עושר בשביל '
אני בכלל לא בטוחה שיש כל כך הרבה אנשים שרוצים עושר בשביל
18/05/2018 | 11:44
2
39
העושר. כסף, בימינו, זה פשוט כלי חלפין נוח מאוד שאפשר להשיג באמצעותו המון המון המון דברים. ברוב מוחלט של המקרים של אנשיםש רוצים "רק להיות עשירים" אני בטוחה שהם רוצים דברים אחרים. אולי הם לא יכולים להסביר בדיוק מה לאחרים ולעצמם, אבל בעולם בו כסף כבר לא ייתו הזשמנות להשיג מה שהם באמת רוצים, אחרי זמן כדי להפנים את זה, הם יפסיקו לרצות כסף

כסף נותן ביטחון, סטטוס, השפעה ועוד המון דברים. יש כאלו שרוצים בעזרתו למצוא אהבה.

אני לא יודעת איפה יש את על האנשים האלו שרוצים כסף בשביל הכסף. בכל המקומות שהייתי בהם (לא ממוצעים, אבל בהחלט סטנדרטיים) אנשים רוצים כסף בתור אמצעי, ולא בתור מטרה.

לו אנשים היו רודפים אחרי כסף בשביל הכסף, הכסף היה אכן מטפס בחשבונות הבנק שלהם. בעוד שבימינו מינוס בבנק הוא מראה יותר סטנדרטי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בתור אמצעי ל*מה*? כמה שיותר רכוש. כלומר שוב - "עושר".'
בתור אמצעי ל*מה*? כמה שיותר רכוש. כלומר שוב - "עושר".
18/05/2018 | 12:31
1
13
אנשים רודפים אחרי כסף, בראש ובראשונה כדי לקנות stuff. כמעט תמיד מדובר בדברים שהם לא צריכים בכלל וגם לא יוסיפו למידת האושר שלהם. וזה אכן נובע מהעובדה שלרוב האנשים אין מושג מה הם באמת רוצים.

זה אנשים מבזבזים מיד את כל מה שהם מרוויחים, זה כבר עניין אחר. זה נובע בעיקר מהשכלה פיננסית לוקה בחסר (שנובעת, בתורה, מהעובדה שאצל רוב האנשים כסף הוא טאבו שאסור לדבר עליו). אילו אנשים היו מפנימים את העובדה שבכל פעם שהם קונים משהו אז הערך שלו מיד יורד בחצי, אז אין לי ספק שהם היו הרבה פחות פזרנים.

ונכון, אילו הכסף היה מאבד מכוח הקניה שלו, אז אנשים לא היו מתעניינים בו. מה זה מוכיח? ברור שהדבר שמעניין אנשים זה לא פיסות הנייר עם הדיוקנים והמספרים, אלא כוח קנייה. זה אפילו לא דבר רע - כל עוד שזה במידה.

הבעיה היא בדיוק זה, שזה לא במידה. החומרנות אצל האדם הממוצע הגיעה לשיאים חסרי תקדים בעשור אחרון.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה באמת חושב שזה מה שאנשים רוצים? כי אני לא מכירה אנשים כאל'
אתה באמת חושב שזה מה שאנשים רוצים? כי אני לא מכירה אנשים כאל
18/05/2018 | 16:43
9
ו. אנשים רוצים עושר למטרות - לבריאות להם וליקיריהם, לביטחון (חשוב מאוד!) וכל מיני צרכים פרקטיים והנאות.

יש לך איזשהי סיבה לחשוב שאנשים בעשור האחרון יותר אלימים מפעם? כי כרגע זה נשמע לי לא שונה מהקיראות על התגברות האלימות בחברה הישראלית, כשהראיות מראות שהעולם אלים פחות, לא יותר.

<גם לדעתי אנשים מנצלים את הכסף שלהם בצורה לא יעילה. אבל לדעתי הפרשנות שלך אותם ממש לא נדיבה. וערך של דבר שקונים לא קטן מחצי - מאיפה הבאת את זה?>
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אנחנו בדיקטטורה'
אנחנו בדיקטטורה
13/05/2018 | 16:25
2
9
גם אם לא מוגדרת ככה להכניס אנשים למחלקות סגורות לקשור ילדים אוטסטים ובכלל וכל זה חוקי אז איפה דמוקרטיה ? שאנשים כמוני יכולים על כמה מילים להכלא חודשים ושנים באשפוז כי יטענו שאני פסכוטי וזה קרה כבר מבין ? העולם חרא והוא לא עומד להשתנות בקרוב
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ולדיקטטורים זה מרגיש נח'
ולדיקטטורים זה מרגיש נח
13/05/2018 | 16:37
1
9
לצפיה ב-'נכון הם עפים על זה'
נכון הם עפים על זה
13/05/2018 | 16:38
6
לצפיה ב-'אין סיכוי להדיברות עם הנט'
אין סיכוי להדיברות עם הנט
13/05/2018 | 16:08
1
13
ולמען  האמת אין סיכוי להדיברות באמת עם אף אדם לכל אדם יש גוף נפש שונה ומערך הקשרים מאוד שונה ולנסות לגשר על הפער הזה  הוא כמעת בלתי אפשרי לכן הפתרון הוא לנסות למצוא אדם אחד שכמה שיותר קרוב לתפישות שלך שיש כמה שיותר כימיה ולנהל איתו או לפחות לנסות לנהל דו שיל רןב העולם הוא מונלוגי בלבד אנטרסנטי בלבד אבל דרך מונלוג מדויק נוצר דיאלוג הדדי אני מזמן אבדתי תקווה בשיח אני כבר לא מהזה אין סיכוי , נשאר רק להשאר בדממה ולחיות דרכה אני לא מדבר עם אף אחד וגם לרוב לא מגיב אני חי בתוכי וזהו מי שלא חש ניכור עמוק באמת לא יבין את אפסיות האני את הדרך בדממה .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שונות לו מונעת או חוסמת הידברות'
שונות לו מונעת או חוסמת הידברות
13/05/2018 | 16:25
11
להפך, היא זאת שמאפשרת אותה, ובדיוק בגלל זה צריך להימנע מנ"ט כמו מאש כי בסיס זהותם מבוסס על ההנחה ששונות ויחודיות זה רע, הרי אחרת הם לא היו מתעללים באוטיסטים כל הזמן
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גזירה משמיים !'
גזירה משמיים !
13/05/2018 | 17:13
6
28

אני חושב שזו גזירה משמיים בהחלט.
ראיתי אתמול את הסירטון הזה.
קל לזהות גזענות כשהיא מופנית כנגד אדם בעל גוון עור שונה.
כשאדם בעל חזות שונה שסבל ממנה כל החיים רותם אותה לטובתו בפריק-שאו בארוויזיון כולם מוחאים לו כפיים, אבל הילדים שלו אם יהיה כמוהו ייסבלו מהחברה באותה המידה.
יש באדם משהו מובנה גנטית לקדם את מי שדומה לו "ולמעוך" את השונה.

אפשר לחנך את הילדים של עצמך לפתח חוסן מול החברה, ובזה לחסוך לו מעט מהקושי.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כדי לפתח חוסן כזה, צריך שיהיה לבן-אדם סביבה קרובה בטוחה'
כדי לפתח חוסן כזה, צריך שיהיה לבן-אדם סביבה קרובה בטוחה
13/05/2018 | 17:41
5
17
אני בטוח שלבן שלך, למשל, יש סביבה כזו בבית. וגם לי, כבוגר יש סביבה כזו בבית.

מעבר לזה, אפשר ומומלץ למצוא לעצמנו קומץ אנשים שאיתם אפשר למצוא שפה משותפת ולדבר על כמעט הכל. מין רשת חברתית קטנה שבה מקבלים אותנו בלי תנאים ובלי חוכמות.

והשאר? שיחשבו מה שהם רוצים. לא כל העולם צריך להיות חבר שלי או לקבל אותי כמו שאני. החדשות הטובות הן, שחוסר-הסובלנות של האדם הממוצע לא מתבטא בדרך-כלל באופן אקטיבי. אנשים בדרך-כלל לא מחפשים להתנכל לאוטיסטים או ל"חריגים" אחרים. מקסימום מסתכלים עליך מוזר ו/או שומרים מרחק (מה שמתאים לי מאוד). אז אפשר להסתדר בסבבה וגם לא להרגיש בודד, כל עוד יש לך את אותם ידידים קרובים שעליהם דיברתי בפיסקה הקודמת.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני משתדל שלא לחזור על הטעויות של ההורים שלי.'
אני משתדל שלא לחזור על הטעויות של ההורים שלי.
13/05/2018 | 18:09
4
21
אמנם אני לא מאובחן ASD אבל אני יכול בהחלט ללמוד מנסיונכם ולישם על עצמי ועל בני.

יש כאן דילמה.
בתור ילד ונער (ובוגר) תמיד "סבלתי" מבעיות חברתיות.
אבא שלי תמיד אמר לי שאין לי מיומנות חברתית, וזה משהו שאני צריך לפתח, הוא לקח את עצמו בתור דוגמא.
במציאות גם לא הצלחתי לפתח מיומנות חברתית טובה וגם סבלתי מתחושה של "להיות לא בסדר".
אבל, וכאן הדילמה...
כן השתפרתי בכמה תחומים.
כצעיר היה לי ממש קשה "קשר עיין", לא כמו אצל הילדים שלי, אצלם אני רואה שאין הבנה שקשר עיין זה דרך לתקשר, לדבר עם המבט.
אני הבנתי תמיד את החשיבות, אבל להביט למישהו בעיניים מילא אותי בצמרמורת, לא דווקא משהו שלילי, אבל כל כך אינטנסיבי רגשית שלא יכולתי לעמוד בזה.
תרגלתי קשר עיין בכוח וקיבלתי חוסן.
כנ"ל לגבי סמולטוק small talk, לא היה לי בזה מוסג, ועכשיו אני מסוגל לגשת למישהו ולזרוק הערה על מזג האויר, או על דבר אחר טריוויאלי ולהיראות לכמה דקות בדיוק כמו כולם.
נכון אחרי חמש דקות אין לי דרך להמשיך תקשורת, אבל ברוב המקרים לא צריך יותר.
הנה קרה לי שהמוכר במכולת התחיל להיות אלי יותר מדי נחמד ומתעניין, אמרתי לאישתי שהוא התחיל לעצבן ואני לא חוזר יותר למכולת הזו.
כל זה בגלל הסתבכות של העובדה שהפכתי לטוב למדי בסמול טוק, וסיבחתי את עצמי בקרבה יתיירה עם בנאדם שאין לי אליו כלום.

אז ללמד מיומנויות של החברה , או לחנך לקבלה עצמית.
כנראה שאכן כמו שהזכירו כאן, צריך למצוא את שביל הזהב.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן... זה מסובך לאללה. בגלל זה גם אין תחליף לניסיון אישי.'
כן... זה מסובך לאללה. בגלל זה גם אין תחליף לניסיון אישי.
13/05/2018 | 18:25
2
18
מה שמתאים לבן-אדם אחד, לא בהכרח יתאים למישהו אחר.

וזו גם הסיבה שאני לא יכול לתת פה דוגמאות אישיות קונקרטיות. כלומר, אני יכול, אבל זה לא יגיד לאחרים מה נכון ומה לא נכון, כי מה שעובד בשבילי לא בהכרח יעבוד בשביל מישהו אחר.

לי אישית לקח משהו כמו 10 שנים למצוא את הדרך שלי. אבל לי כמעט ולא היתה שום תמיכה בעניין. בגדול, הייתי צריך להמציא את הגלגל מחדש לגמרי בעצמי.

ובגלל זה אני מנסה להעביר במשהו את המסר הזה לאחרים. לא כדי שייחקו אותי כמו תוכי, אלא כדי שילמדו משהו מהדרך שאני עברתי ויישמו את מה שמתאים להם עבור עצמם (ויזרקו את השאר). כי באמת, לבזבז 10 שנים על פיצוח האגוז הזה, זה בזבוז זמן רציני, וחבל.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גם נסיון משותף משמעותי'
גם נסיון משותף משמעותי
13/05/2018 | 18:43
1
19
למשל, כעובדה, גם גריי ארט כמו רוב האוטיסטים נוטה להיות הכי מוצף מקשר עין, שזה אומר שהנה מצאנו משהו משותף, שמעבר לנסיון האישי בלבד, כך שנכון לשוב ולנסות למצוא דרך ההתנסויות הפרטיות את ההבדל מה נכון ולא נכון בכללי,
אז במצב כזה אני אומר שבדיוק מה שהכי הכי הכי קונקרטי לי, התחושה של קשר עין כאגרוף ישר בבטן, הוא גם הכי כללי ויש טעם בנסיון להכליל ממנו תשובה לבעיית הזהות האוטיסטית בכלל.

כולנו הולכים בדרכים מאוד שונות אבל עדיין יש המון משותף, ולדעתי המשותף שקול לשונה, כמובן שכל פעם בצורה שונה, למשל המשותף והשונה של הנ"ט שונה מהותית מהמשותף והשונה לאוטיסטים, וגם בגלל זה תמיד קיוויתי שלפחות מצד האוטיסטים אפשר יהיה סוף סוף לברר את הדברים, אבל כרגיל וכצפוי לגמרי התבדיתי, כנראה בגלל שכל האוטיסטים אכלו כל כך הרבה חרא שהם לא מעיזים בכלל להרים את הראש ולחשוב לפעמים

אז בודאי, שיתוף, ואוטיסטים אשפים בשיתוף, מהותי ממש כמו החיפוש אחר דרכך היחודית, למעשה הוא שמאפשר למצוא אותה, ביחד
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נכון מאוד'
נכון מאוד
13/05/2018 | 19:18
7
לצפיה ב-'לא עושה מה שאתה עושה בדיוק בגלל זה'
לא עושה מה שאתה עושה בדיוק בגלל זה
13/05/2018 | 18:36
11
אין מצב שאזהה את הרתיעה של ילדתי מקשר עין כאינדיקציה לזה שהיא לא מבינה כמה קשר עין חשוב לקשר, להפך, אין לי ספק שהיא, כמו הרבה אוטיסטים, לא יוצרת קשר עין בדיוק בגלל שבניגוד לנורמטיבים היא מבינה עד כמה קשר עין זה הדבר הכי עמוק ונוגע ורגיש בעולם, שבשבילה קשר עין זה כמו מגע, זה כמו להוריד את הבגדים, ובגלל שבניגוד להורי וסביבתי אני לפחות מכבד את זה ומבין את זה היא סובלת ותסבול הרבה הרבה הרבה פחות ממני והרבה פחות מכל האוטיסטים המסכנים שצריכים למות כל הזמן מחמת חוסר רגישותה המטורף של הסביבה הנורמטיבית.

ובדיוק מה שתיארת על המכולת גורם לי לעולם לא להקרין לה ציפיות מהסוג שיחייב אותה ליצור קשר מיידי עם כל מי שנמצא במקרה בקירבתה,
כמו שהנ"ט חסרי הרגש וההבחנה עושים כל הזמן ומאותה סיבה כופים באלימות מחרידה על כולם, וגם אני הפסקתי ללכת לחנות הירקות הכי טובה בעיר רק בגלל שנמאס לי שאונסים עלי אינטימיות, מה לעשות, אני בן אדם, למרות שברור לי שאף אחד לעולם לא יסלח לי על כך.

בגלל זה אני הכי שמח לפחות על דבר אחד, שלפחות ממני היא מקבלת תמיכה ולומדת שכל המיומניות החברתיות זה חרא של דבר, שהם מבטאות שטחיות, רדידות, וחוסר רגישות וחוסר אכפתיות כלפי כל מה שהכי יפה ויקר ויצירתי ואוהב,
ואין לי ספק שאם משהו יגן עליה בחיים זה רק זה,
ועובדה שעד עכשיו זה עובד מעולה 

אז אני שמח שמעולם לא השתפרתי בכלום, ובלא הכי כמו שגם ענת ואנשים רגישים אחרים זיהו כבר מזמן, במצב הנוכחי אנחנו חיים בדיוק את "בחירתה של סופי" או להיות בסדר עם החברה ולא להיות בסדר עם עצמנו (בלשון המעטה) או שנחטוף כל הזמן ומכל כיוון את נחת זרועה של הנורמה הרעה והאטומה והמטומטמת נורא.
אז אני אמשיך להעדיף את האפשרות השניה

לא קיבלת שום חוסן מתרגול קשר עין, איבדת רגישות, הזדמנות למשמעות, לחדות מבט, ליצירתיות, לאהבה
חיסנת את עצמך מפני הסיכוי למצוא קשר משמעותי, זה נורא

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תודה על השיתוף'
תודה על השיתוף
13/05/2018 | 09:56
3
44
את מציגה בצורה מאד ברורה את הבעיה ה"נשית".
המצב הזה, של חיים נורמליים לכאורה, שמלווים בדיכאון וסבל נפשי מתמשך ללא פתרון אופייני מאד לנשים על הספקטרום, ולכן גם "זוכה" לחוסר התייחסות מקצועית וקושי באבחון - לטוב ולרע....
לטוב - כי זה משאיר את הכוח לשינוי בידיים שלך ולא בידי אחרים. 
לרע - כי זה משאיר אותך בבדידותך, למרות המשפחה שרוצה בטובתך,  ורק מחריף עם השנים, כי הסבל שלך "שקוף" לאחרים.
הבעיה, לעומת זאת, זהה אצל כל מי שנמצא על הרצף האוטיסטי: דילמת ה"פתוח/סגור". לדילמה הזו יש שני פתרונות ושניהם שגויים: מי שבוחר ב"סגור" יכול להשתלב בחברה אבל סובל מדיכאון, חרדה ו"התנהגות אובסיסבית".
מי שבוחר ב"פתוח" סובל מהצפות, התקפי זעם ואבדן שליטה, וחוסר יכולת להתמיד בעבודה או בקשרים חברתיים ארוכי טווח. 
הפתרון היחיד שבאמת מוביל לחיים עצמאיים ומשמעותיים הוא "שביל הזהב" - גמישות שמאפשרת לנוע בין שני המצבים בלי לאבד את האיזון. 
הדרך להשגת המטרה הזו היא איזון בין שני מצבי תקשורת: תקשורת "נורמלית", שמיועדת לביטוי מצבים חיצוניים ותקשורת אינטואיטיבית (תנועתית, ווקאלית, אנרגטית) שמאפשרת ביטוי עצמי. 

כימיקלים שונים שמשפיעים על המוח רק מחריפים את הבעיה ולא פותרים אותה. הם פועלים על הסינפסות - הצמתים במוח ששולטים על "הכוונת התנועה" העצבית. היחס בין הצמתים האלו למצבים נפשיים כמו עצב, שמחה, זעם וכ"ו הוא כמו היחס בין סימני פיסוק לטקסט השלם. שינויי של סימני הפיסוק יכול לגרום לשיבוש בהבנת הטקסט אבל לא לשינוי מהותי ומשמעותי. 

הפתרונות שנעזרתי בהם כדי לפתוח את השפה האינטואיטיבית שלי כללו רייקי, שירת אוברטונים, טאי צ'י ותקשורת עם סוסים.
זו הייתה הדרך שלי אבל יש אינסוף דרכים שונות להגיע לאותה מטרה.
הרייקי לימד אותי למלא מצברים אחרי כל משבר, הצפה או קריסה ולשמור על בריאותי גם במצבים של מתח קיצוני.
שירת אוברטונים פתחה אצלי את יכולת הביטוי העצמי ולימדה אותי לטפל את עצמי באמצעות צלילים גרוניים, כמו שחתולים מטפלים בעצמם בגירגורים. 
הטאי צ'י לימד אותי לשמור על שקט נפשי וצלילות מחשבתית בכל מצב ובכל סיטואציה חברתית, לחוצה, אלימה או מפחידה ככל שתהיה. 

כל השיטות האלו חסרות בתרבות המערבית אבל יש שפע של אפשרויות נוספות אם מעיזים "לחצות את הגבולות".....
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כתבת מדהים וכל כך שיקף אותנו '
כתבת מדהים וכל כך שיקף אותנו
13/05/2018 | 12:25
33
תודה על הידע הנוסף
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'רואה וחווה את זה קצת אחרת'
רואה וחווה את זה קצת אחרת
13/05/2018 | 14:33
1
18
שלדעתי השוני האוטיסטי מתבטא גם דרך יחס שונה ליחס בין הפתוח לסגור, שלכן אוטיסטים מנסים ליישם אותו בצורה שמתאימה לקצב ולכיוון שלהם,
אז זה לא בדיוק להיות סגור בשביל להתאים לנורמה ולהיות פתוח בשביל לחיות את הספונטי והאינטואטיבי,
אלא שהאינטואטיבי והספונטני אצל האוטיסט מחובר לסגור כפי שצריך לו, ואז הוא נדפק גם כשהוא פתוח וגם כשהוא סגור, מה שמביא למצב שבו הוא תמיד יותר מדי ופחות מדי, ומכאן הדכאון והשיתוק והשלמה עם העובדה שבעצם אין טעם לצאת מהבית והמיטה ועדיף להתאבד.

נכון שסירוס כימי משתיק את הדחפים אבל הוא משתיק גם את הזהות, זה בוודאי לא פתרון

לא הגון, לא נכון, לא מוסרי ולא יעיל ולא מקדם לצפות מהאוטיסט לתקשורת "נורמלית", מה שנורמלי לאדם הממוצע הוא רצחני לאוטיסט, שחלק מהותי מיופי קיומו המשמעותי שהוא דווקא, ובדי בשונה מהנ"ט, חווה את הקשר בין הפנים והחוץ כרצף אחד לא מופרע, שגם זו סיבה להצפה ושיתוק בחברה שעדיין מבוססת על כפיה של דיכוטומיות הכי נוקשות בדיוק במקומות שבהם האוטיסט יכול וצריך לדיאלוג קוהרנטי

מיקומם של נקודות והפסיקים לגמרי משנה את המסר, בגלל זה אוטיזם זה בעיקר בעיית שפה, ותקשורת,  ובגלל זה הזהות האוטיסטית כל כך קשובה ותלויה בקצב ובטון ובהדהוד הנכון

הבעיה שבדיוק בגלל זה אי אפשר לכנס את הפתרון לבעיית הזהות האוטיסטית לאף שיטה
וגם לא צריך

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שאלת הזהות'
שאלת הזהות
13/05/2018 | 16:44
19
לא נגעתי בשאלה הזו כי היא לא עלתה לדיון.
ציינתי קודם שאפשר "לצאת מהספקטרום" ותיארתי איך הגעתי לזה בעצמי.
ציינתי גם שאי אפשר "לצאת מהאוטיזם" אבל אפשר להפוך את השלילי לחיובי.
השיטה שלי לפתרון הבעיה הייתה תקשורת עם סוסים.
תקשורת מעצבת את הזהות החברתית שלנו, ובשבילי, תקשורת אנושית בלבד היא מיטת סדום נפשית. הסוסים עזרו לי לשקם את הזהות האמיתית שלי וזה ה"אוטיזם" שלא ניתן לשנות. אנחנו יכולים להרחיב את טווח התקשורת שלנו (קוראים לזה התפתחות רוחנית) אבל לא לצמצם אותה. כל ניסיון לצמצם את הזהות שלנו מוביל לאבדן שפיות, ואז גם "שביל הזהב" לא עוזר כי אנחנו נתקעים במצב הזה ומאבדים את הגמישות. 
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה שאני הבנתי זה שהגישה שלך היא...'
מה שאני הבנתי זה שהגישה שלך היא...
13/05/2018 | 13:19
5
43
מאוד בעד אבחנות, מאוד בעד טיפולים ומאוד בעד תרופות.
כל זה כדי לתקן את הלקוי וכדי להשתלב בנורמה.

וכאן השאלה החשובה.
איפה ביתך תשלם מחיר כבד יותר.
בחריגות ואי ההשתלבות, בלהיות עוף מוזר?
או...
בטיפולים, בכפייה והכפייה העצמית להתנרמל ובסימום?

אני חושב שעדיף ללמד אותה לקבלה עצמית גם של "המגבלות". למציאת ערוץ לחיים עם שונות.

הדיכאונות מוזנים מתוך הכשלונות ללהפוך לכמו כולם.
אני חושב שיש מצב שגם הOCD מתגבר בשל הניסיון להשתנות.
אני חושב שביטוי הOCD הכי חמור הוא לא שטיפת הידיים אלה ההשתדלות להתנהג כמה שיותר בנורמל.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
13/05/2018 | 15:26
15
גם מנסיוני כמי שהיה הכי אוסידי כילד יצאתי מזה ברגע שנגמלתי מהנסיון להשתלב בסדר המקובל, אוסידי הוא נסיון ליצור סדר בכאוס, הכאוס נוצר כשאתה כופה או נכפה להשתלב במה שהכי מפריע את קיומך.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תארת בדיוק את מה שעבר עליי'
תארת בדיוק את מה שעבר עליי
13/05/2018 | 18:20
3
22
הOCD החמיר ככל שניסיתי להשתלב בחברה היום אגב אני שלמה עם עצמי ומשתמשת במקצוע וההשכלה שלי ליצירת קהילות של שוני= מיוחד ולמרות זאת קשה לי לראות את אחותי סגורה בחדר ומציירת בצורה אובססיבית שמלות לנסיכות, מה גם שזה גרם לה לבדידות כי עובדתית היא בלעה כדורים כדי לא להתקיים. לי אישית cbt גרם לי לקבל את השוני שלי ולהשתמש בו כיתרון וכן עזר להתגבר על חרדה חברתית וחרדות שונות. אז מה בעצם אתה מציע לגבי אחותי הקטנה?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש ביפן תופעה'
יש ביפן תופעה
13/05/2018 | 22:38
2
21
של אנשים שלא עזבו את חדרם במשך שנים.
זה לא תמיד משהו אורגני, ביפן זה משהו חברתי תרבותי מובהק.
הכי קל להאשים הפרעה כזו או אחרת.

אני יכול להציע משהו דומה למה שמלמדים אותנו בטיפול בילדים.
עיקרונות של DIR
לא להציב מטרות רחוקות.
להכנס לראש שלה, אם היא אוהבת לצייר שמלות לנסיכות אז להתחיל מדבר כזה, זה יכול להיות וואוו!!!.. להעריך את הדברים הקטנים, ולאפשר לה להיבנות שלב שלב לפי רצונה ללא ציפיה.
גם חיים שנראים לך אומללים יכולים להחיל ניצוצות של שימחה, להתמקד בהם ולנסות להצית איתם את האש.

כל אושר קטן כל הנאה קטנה זו סיבה למסיבה.
כל ציפיה ורצון להביא אותה למקום פחות או יותר "תקין" זה כמו נסיון רצח הזהות שלה בהווה.

שינוי בקטנה זה מיתה וצמיחה, שינוי מקיף וגדול זה מוות.
התנגדות לשינוי היא בריאה, אף אחד לא רוצה לאבד את עצמו או את דעתו, זה חייב להיות תהליך.
דווקא שינוי קיצוני ומהיר שנתפס כחיובי, הוא הדבר הלא בריא, הוא איבוד הזהות, לאבד את מי שהיא ולהחליפה באחרת.

אז אין ברירה.
צעדים קטנים, אפס ציפיות, וכל שימחה קטנה זו סיבה למסיבה.
זו דעתי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'המשך '
המשך
14/05/2018 | 22:30
13
כן היא עדיין בחדר ומציירת שמלות , והתחילה לכתוב גם ספר.. אנחנו הולכים בקצב שלה ולפי הדרך שהיא רוצה .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לדעתי א"ס דווקא הכי פתוחים לשינוי'
לדעתי א"ס דווקא הכי פתוחים לשינוי
15/05/2018 | 20:00
5
אלא שבדיוק בגלל זה הכי קשה להם עם הדרך שבה הנורמה תופשת ומיישמת שינוי, שהוא שינוי שטחי, חיצוני, לא עמוק, שמתחתיו מסתתרת האחזות הכי נוקשה בקביעות מאוד חדה ופוגעת
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ברגע שבן-אדם ממש אבל *ממש* שלם עם עצמו, כל השאר נפתר מאליו'
ברגע שבן-אדם ממש אבל *ממש* שלם עם עצמו, כל השאר נפתר מאליו
13/05/2018 | 13:20
16
26
ו"בדידות חברתית" זו ממש לא גזרה משמיים.

יש דרכים רבות ליצור אינטרקציות חברתיות עם אנשים, וזה שהדרכים המקובלות לא מתאימות לנו, לא אומר שאין דרכים אחרות שעשויות כן להתאים.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה זה "דרכים רבות" ?'
מה זה "דרכים רבות" ?
13/05/2018 | 16:41
13
9
למשל, להורים ולמורים ולפסיכולוגים ולשאר מרעין בישין נראה שאוטיסטים לא יוצרים אינטראקציה חברתית רק בגלל שהם לא מדברים ולא זזים עם כולם באותו קצב וכיוון,
וגם אתה אומר שאנשים כמוני הם מנותקים כי הם לא מנסים ליצור קשר עם הנורמטיבים,
זאת אומרת שאתה פוסל מראש את הדרך שלי למגע חברתי רק בגלל שהיא יותר מופשטת לכאורה ולכן אנשים כמוך מסמנים אותה כניתוק
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'"דרכים רבות" - פשוטו כמשמעו. מה כל-כך קשה להבין כאן?'
"דרכים רבות" - פשוטו כמשמעו. מה כל-כך קשה להבין כאן?
13/05/2018 | 17:48
12
12
אה כן, שכחתי, זה לא מסתדר לך עם הקריקטורה שציירת לעצמך של העמדה שלי.

אבל זאת כבר לא הבעיה שלי, נכון?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תיארת את העמדה שלך'
תיארת את העמדה שלך
13/05/2018 | 17:58
11
9
שאיכשהו מסתברת שמכניסה המון אוטיסטים לצרות ומייצרת עליהם לחץ מילדות,
לחץ שגם מסבך אותם לעמדת קורבן תמידית וגם גורם להם לחוש פגומים ונחותים כי בניגוד לנ"ט וכאנשים שבאמת חיים קשר בין אישי כדבר הכי מהותי הם לא יוצרים בקלות קשרים עם הרבה אנשים אחרים ולא ממהרים למתוח גשרים אלא סלקטיבים מאוד

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בוא ותפרט, בדיוק, מהי - לדעתך - העמדה שלי.'
בוא ותפרט, בדיוק, מהי - לדעתך - העמדה שלי.
13/05/2018 | 18:03
10
11
לצפיה ב-'שניתן וצריך לבנות גשרים לנורמה'
שניתן וצריך לבנות גשרים לנורמה
9
8
שמי שכמוני מעדיף להניח לפערים כפי שהם ולא ליצור תקשורת עם אנשים נורמטיבים ולא לנסות למתוח גשרים לנורמה ולהסביר יוצא בדיוק מנקודת ההנחה שזהה לחלוטין לזו שרוצחת את האוטיסטים.

שחוסר ההתחשבות שלי בפרספקטיבה הנורמטיבית זהה ערכית ומוסרית ומעשית לחוסר ההתחשבות של הרוב הנורמטיבי בפרספקטיבה שלי.

ועוד לא מעט פנינים מהסוג הזה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תיקונים'
תיקונים
13/05/2018 | 19:00
8
10
הדיעה שלי היא שניתן וצריך לבנות גשרים עם אנשים אחרים באופן שבו "הנורמה" לא תהרוס הכל.

הדיעה שלי היא גם שאין כזה דבר "אנשים נורמטיבים". כל אדם הוא שונה, ולרוב האנשים יש מידה כזו או אחרת של אינדיווידואליזם. ואם במקרה אתה נתקל בבן-אדם שמתנהג כמו רובוט של הנורמה, אז אני מסכים לחלוטין שכדאי להתרחק ממנו.

והדיעה שלי היא, שמי שמעדיף לתייג אנשים בתוויות פשטניות כמו "נורמטיבים", טועה - ברמה העקרונית - לא פחות ממי שמתייג אנשים בתוויות פשטניות כמו "אוטיסטים". מבחינה מוסרית, אבל, אין כאן סימטריה. שכן נ"ט שמתייג את האוטיסטים בצורה פשטנית, גורם בעיקר נזק לאחרים. בזמן שאוטיסט שמתייג את הנ"טים בצורה פשטנית, בעיקר דופק את עצמו. אז אפילו שמדובר בסוג דומה של טעות בעיקרון, אין שקילות בין הדברים ברמה המוסרית.

והכי הכי חשוב:

הדיעה שלי היא שהדרכים המקובלות של הנורמה הן - לפחות ברובן המכריע - גרועות ודורסניות. ושהדרך היחידה ליצור קשר משמעותי עם אנשים - כולל נ"טים - זה למצוא את המרחב הנפשי/מחשבתי שבו הדרכים המקובלות של הנורמה מתגמדות והאופי האינדיווידואלי של האנשים תופס מקום מרכזי יותר.

מבין את הבדל בין זה לבין מה שאתה כתבת?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אז לדעתי אתה טועה'
אז לדעתי אתה טועה
13/05/2018 | 19:19
7
8
ואם היה ולו מידה הכי זעומה של צדק בניתוח שלך אוטיסטים לא היו סובלים כל כך הרבה ונורא,
יש נורמה, וסיבותיה עימה, והן מובהקות, ויהיה חבל וטיפשי ומאוד בעייתי להתעלם מהן, גם כי המחיר הוא קשה וניכר.
זה לא אומר שהנורמה לא משתנה, ולטובה, בקצב שלה, האיטי בטירוף, אבל אם אתה לא מבין את ההבדל בין הנורמטיבי לאוטיסטי אז אין לך מושג מה זה אוטיזם בכלל

וזו לא תבנית פשטנית אלא דווקא עמוקה וחשובה ומהותית, שגם עד היום טרם נמצא לה הסבר כמובן, וזה לא שעשרות אלפי חוקרים לא שוקדים על זה אלא שכאמור זה מאוד, הכי, מורכב, רוח הזמן וזה

שמח שסוף סוף אתה מבין שאין סימטריה, זה גם משהו, כי אין מצב שמי שנושא את הזרות האוטיסטית שיכולה להיות הכי תהומית מילדותו לא אמור לדבר על סימטריה

הייתי במקום שלך כילד, זו טעות, כי נכון שאוטיסטים יכולים מטבע הדברים לגעת ולהעיר ולהאיר את היחודי והמיוחד יותר בנורמטיבים, כי ככה זה שאתה בעצמך מייצג את ההיבט הזה בצורה שעדיין שונה מהממוצע, אבל בדיוק בגלל זה זה גם הכי מזמן צרות הכי קשות, וצריך ללמוד להניח לדברים האלה, לראות את היחודי אבל לא ליצור איתו ודרכו קשר משמעותי, כי יש הבדל, והוא ניכר מאוד, וצריך להבין שכל זה מתרחש על רקע מערך הרבה יותר מורכב ועמוק ממה שנדמה לך ואתה רואה עכשיו.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אמרתי על ההתחלה שזה מורכב, נכון? יש הרבה מעבר למה שכתבתי'
אמרתי על ההתחלה שזה מורכב, נכון? יש הרבה מעבר למה שכתבתי
13/05/2018 | 20:04
6
9
הנה הבהרות, נקודה נקודה, לכל תהיותך:

"ואם היה ולו מידה הכי זעומה של צדק בניתוח שלך אוטיסטים לא היו סובלים כל כך הרבה ונורא"

לא אם הדרך להשיג את הדבר שעליו אני מדבר היא מורכבת מאוד.

מדובר באתגר מסובך וקשה. לא מספיק לבוא עם הרבה רצון טוב. צריך גם ללמוד מול מה אנחנו עומדים, ומכיוון שבני-אדם זה אחד הדברים הכי מסובכים שקיים בעולם, אז לא מדובר במשימה פשוטה בכלל.

כפי שכבר כתבתי כאן בעבר, לי זה לקח כמה שנים טובות להגיע למידה סבירה של הצלחה בעניין הזה. זה לא פשוט בכלל. אבל מכאן ועד לטעון שהדבר הוא בלתי-אפשרי, המרחק רב.

"יש נורמה, וסיבותיה עימה, והן מובהקות, ויהיה חבל וטיפשי ומאוד בעייתי להתעלם מהן, גם כי המחיר הוא קשה וניכר."

מסכים שיש נורמה.

אבל אנחנו לא מנהלים אינטרקציות חברתיות עם המושג המופשט שנקרא "נורמה". אנחנו מנהלים אינטרקציות עם בני-אדם אינדיווידואלים, ואינני רואה שום תועלת בהצמדת התיוג "נורמה" לאדם ספציפי כזה או אחר.

זה, אגב, בדיוק הסיבה לכך שהעסק כ"כ מסובך. כי בשביל להגיע לאיזושהי מידה של הצלחה, צריך להגיע להבנה אינסטינקטיבית של טבע האדם שחורגת בהרבה מעבר לארכיטיפוסים הרגילים.

"זה לא אומר שהנורמה לא משתנה, ולטובה, בקצב שלה, האיטי בטירוף"

זה נכון. ובטווח הארוך הכל יבוא על משכנו בשלום. זאת הסיבה שאני תמיד מזכיר את מסע-בין-כוכבים בהקשר הזה. העולם הדמיוני הזה נותן איזשהו אידיאל רחוק לשאוף אליו.

אבל זה לא משנה את העובדה שבכאן ועכשיו,  דרושים פתרונות. זה שבעוד מאה שנה יהיה טוב, לא בדיוק עוזר לנו כרגע, אלא אם נחליט לנסות ולחקות את האידיאל הזה בעצמנו, בקנה מידה קטן.

לכן אני כל הזמן מדבר על זה שהאוטיסטים צריכים - דבר ראשון - ללמוד איך לחיות אחד עם השני. לכאורה זה אמור להיות קל, לא? את רובנו, לפחות, ממש לא מעניינת שום נורמה. אז למה זה לא קורה? שאלה מעניינת.

בכל מקרה, בלי קשר לאוטיסטים, אני משתדל לקיים את האידיאל הזה בחיים שלי. וכמובן שפירוש הדבר, בין השאר, הוא ליצור את הקשרים שלי עם אנשים שמסוגלים להחזיר באותו המטבע.

"וזו לא תבנית פשטנית אלא דווקא עמוקה וחשובה ומהותית, שגם עד היום טרם נמצא לה הסבר כמובן, וזה לא שעשרות אלפי חוקרים לא שוקדים על זה אלא שכאמור זה מאוד, הכי, מורכב, רוח הזמן וזה"

שזה בדיוק מה שאני אומר.

לכן זה כל-כך טיפשי, בעיניי, לשפוט עמדה כזו או אחרת על סמך תקציר של שני משפטים. כל ניסיון לסכם את העניין במשפט וחצי ייראה מגוחך. לכל היותר, ניתן לרשום משפט או רעיון שיעודד אותנו לחשוב הלאה.

"שמח שסוף סוף אתה מבין שאין סימטריה, זה גם משהו, כי אין מצב שמי שנושא את הזרות האוטיסטית שיכולה להיות הכי תהומית מילדותו לא אמור לדבר על סימטריה"

זה לא חדש. זה היה ככה כבר מהתחלה.

הדבר היחיד שחדש, זה עכשיו - סוף סוף - אתה מבין שאני מבין שאין סימטריה. שזה די מתמיהה, כשחושבים על זה. כמו שאמרת בעצמך: "אין מצב שמי שנושא את הזרות האוטיסטית שיכולה להיות הכי תהומית מילדותו, לא יבין את זה".

אמת ויציב. ואני מקווה גם שעכשיו ברור לך מהו המקור העיקרי לתסכול שהיה לי בדיונים שלי איתך בשנים האחרונות. כאילו, זה אמור להיות מובן מאליו - לאור ניסיון החיים האישי שלי - שאני תופס את העניין, לא?

"הייתי במקום שלך כילד, זו טעות, כי נכון שאוטיסטים יכולים מטבע הדברים לגעת ולהעיר ולהאיר את היחודי והמיוחד יותר בנורמטיבים, כי ככה זה שאתה בעצמך מייצג את ההיבט הזה בצורה שעדיין שונה מהממוצע, אבל בדיוק בגלל זה זה גם הכי מזמן צרות הכי קשות, וצריך ללמוד להניח לדברים האלה, לראות את היחודי אבל לא ליצור איתו ודרכו קשר משמעותי, כי יש הבדל, והוא ניכר מאוד, וצריך להבין שכל זה מתרחש על רקע מערך הרבה יותר מורכב ועמוק ממה שנדמה לך ואתה רואה עכשיו."

כנקודת מוצא, מה שכתבת זאת נקודת מוצא טובה. כי לנסות ולעשות את זה סתם ככה מתוך התלהבות ילדותית, זה באמת מתכון לצרות.

צריך לדעת להיזהר. צריך גם להבין שמדובר בעניין מורכב מאוד.

אבל - וזו הנקודה שחשוב לי להדגיש - בטווח הארוך זה משתלם.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא רלוונטי אם זה אפשרי או לא'
לא רלוונטי אם זה אפשרי או לא
13/05/2018 | 20:24
5
7
ובכל מקרה לטענתי זה גם בלתי נחוץ, ראוי או רצוי, הנקודה היא שקונקרטית קיים הבדל, והוא כנראה ניכר, אפילו תהומי, בין איזה שהיא תבנית נורמטיבית לבין האנשים שלכן מוחרגים ממנה, באלימות אגב

האינדוודואל מגלם את הנורמה, אם וכשהנורמה לא מתאימה למסה קריטית של אינדוודואלים היא משתנה, כך שאין שום משמעות להפרדה שאתה עושה כאן,
זה לא שאנשים שמקיימים ומאפשרית את הנורמה פתאום הופכים לאחרים כשהם לבד, הם לא, הם אותם אנשים שמגלמים את הדרך שבה הנורמה תופשת יחודיות, שהיא נורמטיבית
נורמטיביות היא הכי קונקרטית, אם היא לא הייתה כזאת אז הלחץ על האוטיסט לא היה כל כך מטורף

אוטיסטים לא צריכים ללמוד לחיות אחד עם השני
אוטיסטים אינם קבוצה, הם מוגדרים כקבוצה רק בגלל שהנ"ט לא מסוגלים לשאת חריגה מהנורמה

זה שלא נמצא הסבר לנורמה לא אומר שנכון להתכחש לקיומה

כעובדה אתה חוזר וטוען שאסור לעשות לנ"ט מה שהם עושים לנו, שזה רק היבט אחד של הסימטריה השטחית שאתה מותח גם בכל תחום אחר

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'חבל. התקדמנו כ"כ יפה, אבל חזרת לדבר בקלישאות.'
חבל. התקדמנו כ"כ יפה, אבל חזרת לדבר בקלישאות.
13/05/2018 | 20:37
4
6
התעלמת מכל רובד עמוק של מה שכתבתי, וחזרת לקריקטורה המקורית. כל מה שכתבתי, כך הנראה, היה לריק.

oh well... it was nice while it lasted.

ואם וכאשר תרצה ברצינות לדבר על הנושאים שהעלתי, על כל מורכבותם, אשמח. אבל אין לי שום עניין להסתובב איתך במעגלים, כשבכל הודעה חדשה אתה מתעלם מהדברים שכתבתי בהודעה הקודמת.

זה פשוט לא מעניין.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'היו הרבה הצעות לקידום השיח בתגובה שלי'
היו הרבה הצעות לקידום השיח בתגובה שלי
14/05/2018 | 04:50
3
6
חבל שאתה מדבר סתם לאוויר,
כי כפי שאמרתי ניתן וצריך לבדוק ולחקור גם את הנורמה במקום להתיפייף סתם שכולם מיוחדים ובלא בלא  גם בשביל לגלות את הסיבות והדחפים למבנה אישיות החורג ממנה.

לחקירה כזאת יש גם השלכות הכי פרקטיות כי מאפשרת לגלות ממה להימנע ואיך ולמה.

אבל כאמור באמת שיש לי אפס ציפיות ממך ומהפורום הזה, כמו רוב האוטיסטים אני פשוט מדבר לאוויר אולי יום אחד יופיע ממנו מישהו ופשוט יענה לעניין

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'להגיד לי את מה שאני כבר יודע, זה לא מקדם אותנו לשום מקום'
להגיד לי את מה שאני כבר יודע, זה לא מקדם אותנו לשום מקום
14/05/2018 | 15:42
2
10
יודע מה היה מקדם את השיח הזה?

אילו היית כותב, לשם שינוי, משהו שאשכרה יאתגר את המחשבה שלי. משהו שיגרום לי לעצור ולחשוב "הופה, על זה לא חשבתי".

וממליץ לך בחום, להפסיק להתייחס לאנשים שהשקיעו את 15 השנים האחרונות שלהם בחקירה אישית של הנושא ובניסוי וטעיה, כאילו שהם מטומטמים.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לפי התגובות שלך אין לך מושג'
לפי התגובות שלך אין לך מושג
14/05/2018 | 16:09
1
8
לצפיה ב-'לפי הפרשנות שלך את התגובות שלי '
לפי הפרשנות שלך את התגובות שלי
14/05/2018 | 20:32
12
וזה, כמובן, לא מפתיע בכלל.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש חלק שיש להם תחושת בדידות שלא תלויה בכלום.'
יש חלק שיש להם תחושת בדידות שלא תלויה בכלום.
13/05/2018 | 16:54
1
25
גם כשהם מוקפים חברים והם לא לבד (ונהנים מהביחד) עדיין ירגישו בדידות נוראית.

לפעמים כשאתה מסביר משהו למישהו והוא אומר לך שהוא מבין, אם תשאל אותו באותו הרגע מה הוא מבין, הוא לא יצליח להסביר.
גם ההבנה היא תחושה שיכולה להיות מנותקת מהמציאות.
גם בדידות, לפעמים היא משהו שלא תלוי בכלום, פשוט תכונת אישיות.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
13/05/2018 | 17:13
15
לדעתי ומנסיוני הבדידות שאנחנו חשים גם ואפילו דווקא במיוחד בחברה נובעת מסיבות מאוד מובהקות ואפשר וצריך לחשוף אותן .

הכל תלוי בהכל, רק שלא בדרך המוסכמת
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>

הודעות אחרונות

23:29 | 26.05.18 zubvrcv
23:57 | 25.05.18 נתנאל6589881
17:47 | 25.05.18 spirt20
12:12 | 23.05.18 xFeral
02:29 | 23.05.18 פילוסוף רוחני33
02:07 | 23.05.18 XFeralChild
16:07 | 22.05.18 אנה חדשה
09:05 | 20.05.18 אנה חדשה
07:53 | 17.05.18 שירה30001
07:52 | 17.05.18 שירה30001
20:20 | 16.05.18 פילוסוף רוחני33

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ