ועוד שאלה: קייטנה פרטית

ועוד שאלה: קייטנה פרטית

עד שנה שעברה הילד השתתף בקייטנה מטעם בית הספר. עם סייעת, כמובן.
השנה כבר אין כלום לגילו, לכן אצטרך לשלוח אותו לקייטנה פרטית. האם, בגלל שאין שום מסגרת של בית ספר / מתנ"ס הוא כן יכול לקבל את הליווי שלה?

חשש נוסף

האם לגלות או לא לגלות על האוטיזם? מצד אחד, הם צריכים לדעת לדוגמה, לא להכריח אותו לעשות משהו שהוא לא רוצה. או לדעת שהוא לא שמע כשאמרו לכולם לאן ללכת.
מצד שני, המדריכים שם צעירים, לא יודעת עד כמה רגישים, ועד כמה יידעו לשמור לעצמם את המידע.
הייתי מעדיפה לא לשלוח אותו למקום כזה, אבל אין לי ברירה, הוא לא יכול להישאר חודשיים בבית. ואני גם, כמובן, לא יכולה ולא רוצה לשלוח אותו למסגרת של אלו"ט. חוץ מזה, גם אין כלום אצלינו באזור.

grayart

New member
לא לגלות.

אני מדריך במתנ"סים.
במהלך השנים היו הורים שפנו אלי וסיפרו מראש.
והיו כאלה שמהר הבנתי שיש לילד קשיים גם בלי שיספרו לי (גם אם לא ידעתי אם ומה הכותרת)
אצלי כולם זוכים ליחס מועדף, מדריך צריך להיות מאוד רגיש לילדים לצורך ולקושי האינדוידואלי של כל אחד מהם, מדריכים שהם לא מספיק רגישים, גם לדעת על האבחנה לא תעזור.

אין שום סיבה "להכין" את הקרקע, ויש ילדים שיתנהגו בכל סיטואציה מעט שונה, ואולי יפתיעו אותך אם תהיה להם כימיה טובה עם המדריך ושאר הילדים.

תשאירי את האבחנה לצוות המטפל, לביטוח לאומי, לועדת שילוב, בלבד.

אף פעם לא הערכתי הורים שבאו וחשפו בפני את האבחנה.
ויש מדריכים שזה אפילו יגרום להם להרגיש שהאחריות לכך שהילד יוצא לא מרוצה בסוף היום זה לא משהו שהם מחוייבים לו..

אתן לך דוגמה למה כן לגלות

לפני שנתיים (לפני האבחון בכלל) הבן שלי בקייטנת בריכה ונהנה מאד.
אבל הייתה בעיה - מסתבר שהוא לא נכנס למים בזמן שיעורי שחיה.
ולמה? כי לקח לו זמן להחליף בגדים, ועד שהוא סיים, כולם כבר היו במים.
והוא לא הסכים להיכנס.
הם שחו בקבוצות קטנות, ואם ידעו שזאת הבעיה, יכלו לחכות לו שתי דקות.
או בפעם אחרת הוא לא שמע לאן כולם הולכים, ונבהל כי הם פשוט נעלמו.
המזל היה שאז אחיו הגדול היה גם, ולפחות ידע לשים לב איפה אחיו ולעדכן את הצוות.
השנה הוא שוב רוצה את הקייטנה שם, אבל אחיו כבר גדול מדי. ואין מישהו אחר שישגיח עליו.

grayart

New member
זו כמובן בחירה שלך.

אפשר כמובן לומר שיותר קשה לילד להתארגן ושייתחשבו גם מבלי לתת להם כותרת של הפרעה.

הבעיה שבגיל הזה כבר לא מבינים מה זה "קשה"

היית צריך לראות את הפרצוף של הפקידה כשעשה קצת בעיות כשהוצאינו דרכונים.
ואיזו הבנה הייתה לקטן למרות שהתנהג זוועה - כי הוא פעוט חמוד, אז עוד מותר לו הכל.

תבדקי טוב-טוב במתנסים ואירגוני ספורט

התנאי לסייעת - שהקייטנה תתקיים במבנה ששייך לעירייה
זה אומר כל מיני מתנסים, מרכזי ספורט (מכבי תל אביב באקרובטיקה), רוב הבריכות, אוניברסיטה (לאונ' תל אביב יש קייטנה מצויינת, גם למבוגרים יותר).
אני אפילו מצאתי סניף של ברליץ שהתקיים בבניין שבמקרה ידעתי שפעם היתה שם מחלקת תחבורה של העירייה, אז התברר שהם סוכרים שם מקום, אז זה תפס.
בנוסף, השנה בני היה בקייטנת פסח שאלו"ט ארגנו לילדים משולבים והיה אחלה!
לגבי לגלות או לא - שאלה למי: למנהל הקייטנה ולמדריך האחראי? כן, למדריכים צעירים - תבקשי ממנהל לדעת מי המדריך שיהיה אחראי אישית על בנך (הרי תבקשי יחס אישי מאד אליו). להורים? ממש לא עניינם.

אין לנו כלום

אני גרה ביישוב קטן, וזאת בעיה קבועה.
בשנה שעברה הוא עוד היה בקייטנה של בית ספר, ורק רציתי השלמה עד אמצע אוגוסט.
ולא מצאתי כלום.
מקווה שישתנה השנה משהו, אבל אני לא מאמינה.
משום מה זכרתי שאם אין דרך המתנ"ס, אז מאפשרים גם לפרטי.
או שאולי אני מתבלבלת עם התשלום שאני זוכרת שמגיע מהרווחה (אבל לא זוכרת על מה בדיוק).
הבעיה בלגלות - שוב, יישוב קטן. יש מצב שהמדריכים לומדים עם אחיו הגדול בבית ספר / יש להם אחים בכיתה של הבן.
אגב, יש מצב שלא ירצו לקבל אותו בגלל זה? מותר להם? הכוונה בלי סייעת.

לא יודעת, בעלי נפגש עם המנהל של מתנס

הסביר לו שייצא לאירגון מתנסים, לתקשורת וכו'.
אחר כך המנהל חזר אלינו עם "פשרה".החתים על המסמך המפלה את הילד. מצא איזה בת שירות לתפקיד של "סעיית של הילד" והסכים לקבל אותו....
המנהל טען שאסור לו לקחת ילד בלי סעיית אם בבוקר יש לו סעיית.....

זה בטוח לא נכון

הבן שלי יוצא ליום שליפה של מחוננים. בלי סייעת, כולל לא בנסיעה.
מעולם אף אחד לא עשה לי בעיות.
יותר מזה, אפילו תמכו בי.
&nbsp

היועצת יודעת וגם המחכנת

עדכנתי אותן רק כי חשבתי שהסייעת כן תבוא איתו.
אגב, הם אמרו שגם אחרי האבחון, הן לא רואות כלום.
ושלדעתן אין צורך (כי יש מורכבות של סייעת סמוייה כאשר יש עוד ילדים מהכיתה שלו שהולכים איתו)
ובאמת, הוא שם כל כך מאושר חברתית, וכלום לא רועש לו .
רק בית הספר הוא הבעיה. וזה למרות שאני מאד מרוצה מההתנהלות של כולם.

האם הבמנה חייב להיות שייך לעיריה שלי?

היות ובכל מקרה חלק גדול מהקייטנות הן בישובים סמוכים, אולי שווה לי לבדוק אם שם זה כן עונה על הקריטריון?
או שזה חייב להיות מהמועצה המקומת שלי?

למעלה