שימוש בתעודת נכה - הפעם הראשונה

שימוש בתעודת נכה - הפעם הראשונה

אני צריכה ללכת מחר עם הילדים לחדש דרכונים. לא הצלחתי לקבוע תור, לכן זה אומר שצפויה לנו המתנה ארוכה.
היות וכל הילדים יחד, סביר להניח שהם יתחילו לריב. גם כמות האנשים בטח לא תעשה טוב לילד.
לכן, בפעם הראשונה, אני שוקלת להשתמש בתו נכה שלו. רק אם אראה שאכן המצב נהיה בלתי נסבל.
1. איך זה עובד?
למי מראים את התעודה?
2. האם אפשר לעשות את זה לא מול הפרצוף של הילד והאחים שלו?
ולדאוג שלא ידברו על זה אחרי זה לידו?
לא רק בגלל שהוא לא יודע, אלא גם כי זה נראה לי לא ראוי והייתי מבקשת אותו הדבר גם אם היה יודע.
3. אמרו לי שאותו חייבים לקבל בלי תור, אבל זה לא אומר כלום לגבינו.זאת אומרת, הוא יכול להיכנס בלי תור ואז לחכות לנו 3 שעות.
האם זה הגיוני?
היות ואני מגיעה עם 4 ילדים, זה לא כמו שאם הייתי מגיעה איתו לבד ואז אני מניחה היו מקבלים גם אותי כי זה זריז.

schlomitsmile

Member
מנהל
את יכולה
להתקשר ולהסביר להם מראש את המצב וגם לברר מה המדיניות שלהם לגבי שאלה 3 .
אי-אפשר לחזות מה רמת הטאקט של הפקיד/ה
לכן רק אם העניין יתואם מראש אפשר יהיה אולי להבטיח דיסקרטיות.

אי אפשר

אין טלפון של הלשכה עצמה, ומה שרשמתי - זה מה שאמרו לי במוקד.

schlomitsmile

Member
מנהל
הייתי מנסה לבקש מהמוקדן/ית להעביר אותי לגורם אחראי כלשהו
מסבירה את הסיטואציה המורכבת,
שעלולה להתפתח לבעייתית לכל הנוכחים בלשכה, לא רק לכם
(אם יתחיל בלגן בין הילדים ועם הבן הא"ס, הרעש יפריע לכולם),
ומסבירה שלכן חשוב לי לדבר עם גורם אחראי כדי להערך בצורה מיטבית לעניין.

שוב ,ניסיתי ולא הצלחתי

אמר: הכל תלוי ברצון הטוב של הפקיד בלשכה, אין הנחיות מיוחדות לשאלות ששאלתי. ואין מישהו שכן יודע מעבר.
משרד ממשלתי

אני הראיתי לשומר בכניסה

אם את לא רוצה שהילדים יראו את הכרטיס, תבקשי מהם רגע לחכות מאחורה בזמן שאת תתקדמי לראש התור ותראי את הכרטיס.
כשנכנסתי לשם הפקידה שאלה אותי אם אני רוצה באותה הזדמנות להוציא דרכון גם בשבילי.
כשתיכנסי תהיה מישהי שתוציא לך מספר. ואז תגידי לה שאת צריכה להוציא דרכונים לכולם. בגלל שהוא איתכם כנראה שלא תצטרכי לחכות. תמיד תוכלי להגיד שהוא לא מסוגל לחכות, ושאת לא יכולה לבוא בלעדיו במועד אחר.
בכל מקרה כדי שיהיה זריז יותר, תמלאי את הבקשות לדרכונים באינטרנט ותשלמי באינטרנט. תגיעי עם כל הניירת מוכנה. זה הולך מהר אם באים עם הכל מוכן.

את יכולה לפרט?

הראית לשומר ואז מה? הוא דאג לקדם אותך? הבנתי שאת המספר לוקחים ברגע שמגיעים. לא?

הוא הכניס אותנו ישר וביקש מהפקידה שאחראית

על הוצאת המספרים לתת לי מספר מיוחד של נגישות.

חזרתי

אז ככה: התכוונתי להשתמש בפטור רק אם לא תהיה ברירה. הגעתי לפני פתיחת הלשכה ונרשמת מספר 30 בין אלה בלי תור. בנתיים כבר התחיל להיות קשה איתם (במיוחד עם עם הבן הזה). ראיתי שזה עניין לא רק של שעות אלא יש מצב שבכלל לא נכנס.
אז נגשתי לשומר בתור של אלה שהצליחו לקבוע תור והראיתי תעודת נכה. אמר להמתין ואוכל להיכנס עם אלה שיש להם תור. אחרי עשר דקות פתחו את הדלתות ושוב הייתי צריכה להראות תעודה.
ואז הגשתי לעמדת הנפקת המספרים, הראיתי לה תעודה והיא נתנה לי מספר. וידאתי שרק רואים מספר ולא שזה פטור מסיבה כלשהי. היה כזה בלגן שגם הילדים לא שאלו כלום, למזלי. רק כשנכנסתי לאולם, הבנתי שלמעשה נתנו לנו תור מספר 1. כי קראו לנו בשנייה שנכנסנו. הפקידה נורא הופתעה למה קיבלנו את המספר הזה. כי הרי יש הרבה אנשים בחוץ. אבל לא הגבתי והיא התחילה לטפל בנו.
שזה גם היה סיוט כי בן ה 9 התנהג לא משהו בכלל, עשה פרצופים למצלמה קפץ והתנהג ממש שונה מהרגיל. פחדתי שלא יוציאו לו דרכון (כי חייבים תמונה בפורמט מסוים). בסוף יצא משהו.
ואז נהיה שוב סיוט, לא צפוי : צריך לצלם את שני הקטנים. שמאד אוהבים להצטלם ולא ציפיתי לבעיות. אבל הכיסא היה נמוך, ואי אפשר לעשות כלום. אז בן 5 עוד איכשהו הבין מה רוצים ממנו (לעמוד על הברכיים ועוד לתמוך בעצמו עם הידיים). בן פחות מ 3 התקשה (מן הסתם). ואז הגיע מנהל המשמרת והתחיל לומר שאנחנו צריכים להמתין, שרק בעל התעודה נכנס בלי התור. אמרתי לו שזה קצת בעייתי כי הוא בן 9. לא עניין אותו. וגם הפקידה אמרה לו שהיא נורא הופתעה באמת שהכניסו אותנו. למזלי, הקטן היה האחרון, אז הם ויתרו בסוף.
זהו. 5 שנים של שקט

&nbsp

נשמע ממש סיוט... כנראה יותר שווה להזמין תור באינטרנט

ובנוסף להגיע עם בן זוג.....

לא קשור

באמת ניסיתי לקבוע תור אבל רק היום הסתדר לי להגיע. וניסיתי מלפני שלושה חודשים. אם הייתי מזמינה היום, יכולתמ לקבוע רק לסוף יולי.
בכל מקרה, היות ונכנסנו ממש ראשונים, זה לא היה משנה.

למה לא הצלחת להזמין לפני 3 חודשים?

בעלי הזמין באינטרנט מראש (רק הוא, בלי ילדים). אחר כך הגיע וחיכה 10 דקות. זה הכל.

לא יודעת

כבר לא היו תורים. כנראה היו הרבה חכמים כמוני שניצלו שזה יום חופש בבית ספר.
&nbsp

את מתכוונת שהיה לך חשוב רק היום להגיע וכבר 3 ח' מראש

לא היו תורים להיום? אז זה משהו אחר.

בעלי הזמין תור עוד בנובמבר לדצמבר.

אני בפריפריה

אז יש עומס על הלשכה, מראש אמרו לי במוקד.
לא נורא, העיקר שנגמר.

למעלה