אני מתחילה עבודה חדשה

בית ספר זה רעיון ממש דפוק

לאדם רגיש,
הבעיה שלרוב האנשים אין זמן , יכולת או הכשרה לחינוך ביתי.
אני מקווה שכל העניין של האופציה לחינוך ביתי דרך מורים ואינטרנט יתפתח וככה ילדים לא יהיו חייבים גם בהעדר אופציה כזו לגשת לבית ספר כשהוריהם לא יכולים לדאוג לחינוך ביתי (כמו שלמדת דרך האוניברסיטה הפתוחה)

arana1

New member
לדעתי גם חינוך ביתי אינו פתרון

כי ילד חייב, גם לעצמו וגם להוריו, לצאת לאט לאט ממעגל המשפחה למעגל החברה, אז מה שאולי יכול לעבוד זה פתרון ביניים, שישלב מסלול אישי ויחודי לכל אחד דרך נקודות שבהן הוא משתלב ומשיק לנקודות אחרות.

שאין בתי ספר אבל קבוצות של ילדים, לפי תחומי עניין משותפים, ובחירה אמפטית, והתאמה בין אישית סבירה, נפגשים בצורה גמישה במקומות שונים ובזמנים שונים, שכל פעם הורה או מומחה בתחום מסויים מנחה או מלווה או לא יודע מה.

זול יותר, גמיש יותר, אישי ורגיש יותר, וגם משקף סנכרון טוב יותר בין הגוף לנפש

כל המימסד החינוכי, במתכונתו הנוכחית הכי פשט את הרגל, חוץ מטראומה לכל החיים הוא לא נותן כלום

arana1

New member
אני לא חי בישוב קטן אלא בעיר גדולה

ונהנה מאנונימיות מאוד מבורכת והכרחית בשבילי, אבל נולדתי בקיבוץ ויודע בדיוק על מה הילדה מדברת,
בכל מקרה, יכול להיות שאתה מחמיץ פרמטר שחשוב לנו אבל פחות משמעותי לך,
וגם קשור לנטיה לסוגים שונים של הפשטה,
שהעולם לא מתמוטט מזה שאנחנו לא משתלבים בחברה בכלל אבל זה מדגיש בחריפות שאלות קיומיות ורגשיות ותחושות שיכולות להיות מאוד קשות,
זו תחושה מאוד לא נעימה לחיות כל הזמן מול פרשנות עקומה,
לאנשים עם צרכים תקשורתיים שונים זה מרגיש בצורה שונה,
למי שמחפשים וזקוקים נואשות לחיבור משמעותי ואמיתי זה יכול להיות סיוט

קראת לי הרגע "הילדה"?

ומה יקרה אם לא תשמרי קשר עין?

לבעלי יש בעיית עיניים וכאן הבעיה הפוכה: דווקא מי שמדבר איתו מתקשרה לשמור על קשר עין. וזה לא מפריע לו בעבודה או בקשרים חברתיים. אם מבינים שאת לא עושה דווקא, לדעתי לא צריכה להיות בעיה.
אם מכירים אותך מילדות, אז בכל מקרה מבינים מה קורה.
ונראה לי שאם הבית שלך קרוב, זה גם יכול לעזור לך במצבי לחץ קיצוני - תוכלי לקפוץ להירגע בבית ולחזור עם כוחות מחודשים.

שהה לך בהצלחה בעבודה אלה

אין לי מושג מה להציע לך אני לא יוצר קשר עין עם אף אחד , אז אין לי מושג מה להציע לך ,אני פשוט לא יכול גם לא יודע לחקות התנהגות נטית וגם לא רוצה רואים עלי ישר שאני אוטיסט ,באופן עמוק מאוד ...

אולי עוד תראי כן9 יש סיכוי אולי כן

ככה אני מדבר במציאות מור לא " ממש אבל גם אני חוזר על אותם שאלות תהיות כל הזמן מאקלל המון זז כל הזמן \, היפר מאוד אתמול למשל הבתעסוקה אקללתי את המנלוג בפותח של להיות או לא להיות של שקספיר וכל מיני דברים אחריפ ,הלכתי ונתתי מכה ל'יר במשף שעות ע פם במקום הקבוע , א כן יש ל מאפיינים מובהקים,ונסיתי פעם ליצור קשר עין ים אמא אי לא מסו יותר משניה אחת ,,,

נועם אמר לי

שהוא מנסה לפני שהוא מגיב לא להגיב מיד מה שעולה לו בראש-
אלא מתאמץ למצוא מה נכון לו ולא ליפול לתוך תבניות מוכרות
ובגלל זה לוקח לו זמן לענות לאט כי הוא רוצה להיות מדויק לעצמו.

ואת לא צריכה לדמיין את יכולה פשוט לראות

מז ה אטיסט על פול וליום רצית בעבר בשבילי זה עוד תקף

arana1

New member
כי כרגע הדברים נראים לך זניחים

ונדמה לך, כמו לרוב האוטיסטים, שאפשר פשוט לעקוף אותם עם כמה טריקים,ויכולתנו לספוג את הכל בשתיקה באמת אינסופית, כי זה לא שיש לנו ברירה אחרת,אלא שעם הזמן זה בדיוק הדברים הכי קטנים האלה , שחוזרים ושוברים כל הזמן את הצורך הכי בסיסי של כל זהות לקוהרנטיות סבירה, מצטברים לבלתי נסבל.
אין שום דרך לעקוף את הסירוב האלים, הרצחני, המתועב של החברה להרשות גם לאוטיסטים דווקא ובדיוק את כל מה שמוסכם כהכי מובן מאליו ומעבר לכל שאלה לאדם הנורמטיבי.
זו מלחמה לחיים ולמוות ואנחנו , רק אנחנו, תמיד מפסידים

גורג42

New member
תן לה לנסות. גם זה יהיה כמו שתיארת (ואני בספק) היא תלמד מזה.

כל אחד צריך לחפש ולמצוא את האיזון האישי שלו.

ואי-אפשר לעשות את זה ע"י התפלספות בפורום. זה אחד הדברים שלמדתי בחיים. אפשר להתקשקש ולהתפלסף שנים, אבל עד שבדקת את הדברים בשטח כל הפילוסופיות לא שוות כלום.

כי בשורה התחתונה, אין תחליף לניסיון חיים אמיתי.

arana1

New member
לא מפריע לה

וחולק עליך,דווקא לאנשים רגישים ועדינים גם דיון המופשט יכול להחליף את הצורך בהתנסות, זה אחד היתרונות של סוג הזהות הזאת וחבל להחמיץ אותו

למעלה