לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1562015,620 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'התמודדות עם ילד על הספקטרום בן 21 '
התמודדות עם ילד על הספקטרום בן 21
<< ההודעה הנוכחית
09/04/2018 | 18:43
73
248
קוראים יקרים אני זקוקה לעזרתכם. יש לי ילד על הספקטרום בתפקוד גבוהה. סיים תיכון עם בגרות מלאה בממוצע גבוהה. חמאס שסיים את בית הספר חלה התדרדרות במצבו.
הוא כל היום רוצה רק לשחק. 
הלך לשרות לאומי ולאחר החלפת שלוש מקומות עבודה וחוזר תמיכה מהארגון הוחלט כי אינם יכולים לעזור לילד. איבחון מקצועי תואם , גם לא צלח.
הילד רוצה רק לשבת בבית כל היום לשחק לתקנות משחקים חדשים. האב, מממן לו את כל בקשותיו וכך גם אין לו מוטיבציה לעבודה, שהרי כל מה שהוא רוצה קונים לו. 
הרווחה מטפלת אך אין לה פתרונות זמינים .
פניתי ביוזמתי לבית אקשטיין בקשר לדיור בשבילו, מסגרת המשיך עם מגורים אשר תלמד אותו להיות עצמאי. אך הם אמרו שניתן לעשות זאת רק דרך הרווחה. 
בקיצור הילד כבר שנה בבית ללא התקדמות אלא בריגרסייה קשה 
הוא עלה במשקל 20 קילו ואני לא יודעת מה עוד ניתן לעשות.
בבקשה את עזרתכם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הבכור שלי בן 22 וחצי'
הבכור שלי בן 22 וחצי
10/04/2018 | 09:00
8
104
הוא לא ילד, הוא גבר צעיר (גם אם לפעמים מתנהג כמו ילד...).
נשמע לי שההתמודדות של בנך קשה שבעתיים מההתמודדות איתו.
מה שנשמע לי מדאיג זה משפט הסיום שלך-
עליה של 20 קילו מעידה על בעיה וגם עלולה לגרום לבעיה.
בכמה זמן הוא עלה 20 קילו?
האם עשה בדיקות רפואיות?
נראה לי חשוב להתחיל משלילת בעיה רפואית-פיזית.

לוחות הזמנים והקצב של צעירים א"סים (אנשי ספקטרום)
שונים מאלה של מרבית בני גילם וזה בסדר גמור
אין סיבה לדעתי ומנסיוני להלחץ מזה שבחור צעיר
זקוק לאיזשהו פסק-זמן במעברים בין שלבי החיים או בכלל.
לחץ סביב זה ונסיון לדחוף אותו לכיוון כלשהו
שאולי לא מתאים לו ואולי יתאים בעתיד אך לא כעת, עלולים רק לצור בעיות.

איך הקשר ביניכם? האם יש תקשורת, הקשבה הדדית, הבנה הדדית?
מה עובר עליו? איך הוא מרגיש לגבי העליה הגדולה במשקלו?
האם הוא מדוכא? חרד? יש לו שאיפות? חלומות?
מה משמח אותו?
יש לו קשרים כלשהם עם מישהו מלבד הוריו?
האם היה רוצה שיהיו לו?
האם רוצה לעזוב את הבית?

את דואגת לו והשקעת הרבה בהשגת מענים מגורמים מטפלים-
מסתבר שהישועה לא צמחה משם.
נראה לי שכדאי להניח לזירת העשיה הפעילה והגורמים המטפלים
ולהתמקד בהקשבה לבחור, בלהיות איתו.
במקום ציפיה לתוצאות מעשיות בשטח
התכנסות שקטה, התחברות מחודשת, ברמה רגשית, לחבל הטבור.
אם תשלל בעיה רפואית, עליה כזאת במשקל עשויה לנבוע ממצוקה רגשית קשה.
כל עוד לא יינתן מענה למצוקה הזאת, אין לו אפשרות לבנות עשיה כמו שאת מקוה לראות.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מצטרף לשאלה של חלומות ושאיפות (וזה לא קשור ל"עבודה" בכלל)'
מצטרף לשאלה של חלומות ושאיפות (וזה לא קשור ל"עבודה" בכלל)
10/04/2018 | 22:23
7
65
מה הבחור רוצה לעשות עם החיים שלו?

שווה לשאול אותו... ולהיות פתוחים לכל תשובה שתקבלי. אולי הוא רוצה ללמוד איזושהי אמנות. אולי הוא רוצה לבנות משהו. ואז, כל דבר שהוא יציע, לנסות ולזרום עם זה.

הנקודה היא להרגיל אותו להסתכל קדימה. לעזור לו לראות שיש טעם לחיים מעבר למה שמתחשק לו לעשות באותו הרגע. וכרגע אין טעם לדחוף אותו לנושאים של "עבודה" ו"עצמאות", כי אין שום סיבה בעולם שזה ימשוך אותו. במובן הזה הוא עדיין ילד, והוא יצטרך לעבור עוד כברת דרך לפני שזה בכלל יהיה רלוונטי עבורו.

אגב, אחד הדברים שאני עשיתי בעניין הזה, כשהתחלתי לשקם את עצמי, זה לכתוב "רשימת-על" של כל החלומות והשאיפות והדברים שאני רוצה לעשות בחיים.

זה לא קטע שמתאים לכל אחד (יש אנשים שרשימה כזו סתם תלחיץ אותם) אבל אצלי זה סיפק פוקוס ונתן לי מוטיבציה לעסוק בעשיה שהיא באמת משמעותית עבורי.

אז שווה גם להציע לו את תרגיל המחשבתי הזה, ולראות אם זה מדבר אליו. ואם אתם הולכים על הרעיון הזה, אז יש כלל ברזל אחד חשוב: לא להגביל את עצמכם רק למה ש"מציאותי". מדובר ברשימה של חלומות שמטרתה לספק מיקוד והבנה טוב יותר של סגנון החיים שאנחנו רוצים, ולא רשימה של "דברים לבצע עד לסוף השבוע".
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אולי לא כל אחד מסוגל לעצמאות מלאה... אולי זה ישמע מטומטם...'
אולי לא כל אחד מסוגל לעצמאות מלאה... אולי זה ישמע מטומטם...
11/04/2018 | 10:14
6
53
אבל אני לדוגמא מחוץ לזוגיות לא ממש מתפקד.
יש בי יכולות מאוד גבוהות, אבל בדברים מסויימים אני דיי תלוי באישתי.
בלעדיה כל הבית היה מתפרק והחיים שלי או של הילדים היו הופכים לאי סדר.

יש לבחור חברה?
אולי שווה לו להתחיל מפעילויות שבהם יהיה לו הזדמנויות להכיר (באקראי) מישהי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'"עצמאות מלאה" זה ממילא פיקציה (גם בלי קשר לספקטרום)'
"עצמאות מלאה" זה ממילא פיקציה (גם בלי קשר לספקטרום)
11/04/2018 | 11:32
5
50
כולם תלויים בכולם. בחיים שלי לא נתקלתי בבן-אדם שהוא "עצמאי" על פי הגדרות של אנשי המקצוע. הם מצפים מהאוטיסטים להיות כמו הסופר-מאם הקלישיאתית: גם לנהל משק בית וגם לעבוד וגם להיות מחוייכים כל הזמן וגם וגם וגם... לולא הגישה הזאת היתה גורמת כל-כך הרבה נזק, זה היה מצחיק.

אבל מה לעשות... ככה זה שאתה בן-אדם מתוייג ושמים אותך תחת זכוכית מגדלת.

בכל מקרה, "עצמאות מלאה" זה לא המטרה. המטרה היא לחיות את החיים בדרך שמתאימה לך אישית ועושה לך טוב. למצוא את הדרך לממש את ה"אני" שלך ולהגשים את עצמך (על פי הסטנדרטים שלך! לא ע"פ איזה רף מזוייף שמישהו חיצוני קובע).

ולמצוא בת-זוג זה תמיד טוב. אבל זה לא משהו שמתכננים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בלי לתכנן בגלל זה כתבתי באקראי'
בלי לתכנן בגלל זה כתבתי באקראי
11/04/2018 | 12:39
20
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
11/04/2018 | 13:55
3
36
אנשים לא תופשים עד כמה העצמאות שלהם היא אשלייתית ובעצם מותנה ברשת שלמה של התאמות ומוסכמות שכל חריגה הכי קטנה ממנה תזרוק אותם מהעולם הזה לעולם הבא,
כולם תלותיים לגמרי ובטירוף,
ודווקא לאוטיסטים המחוננים בצורך ואולי גם יכולת בעצמאות מהותית יותר קשה לכן להשתלב עם הפייק הזה הרבה יותר מלאדם הממוצע

אין שום דבר עצמאי בקיום נורמטיבי, זה הקיום הכי שפוט בעולם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נכון. נתק אדם "נורמלי" מהחברה, והוא ישתגע תוך יומיים.'
נכון. נתק אדם "נורמלי" מהחברה, והוא ישתגע תוך יומיים.
11/04/2018 | 15:18
1
41
אני אפילו לא מדבר על הרמה הפרקטית (תמיד מצחיק אותי איך אנשים חושבים שללכת למכולת ולקנות חלב הופך אותך לעצמאי, כאילו שתפסת בעצמך את הפרה וחלבת אותה במו ידך).

אני מדבר פה רק על הקטע החברתי. רוב האנשים תלויים בצורה מטורפת בקבלת אישור מאחרים. נתק אותם מהחברה שבה הם חיים, והם יתחרפנו מהר מאוד.

זה מזכיר לי איך תמיד מדברים על הבעיה של "בדידות" במשימות חקר (בצוללות למשל, או בחקר החלל). לא קולטים שיש אנשים שזו סביבת העבודה והחיים האידיאלית שלהם. שים אותי כמה חודשים באיזו חללית, ותראה איך אני פורח. זה פשוט מצחיק, איך "מאשימים" אנשים עם העדפות כאלה בחוסר-עצמאות.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אבסורדי לחלוטין, בוודאי'
אבסורדי לחלוטין, בוודאי
11/04/2018 | 16:57
31
אני העברתי שנים בטבע, בבדידות מוחלטת, ובכיף, ועד היום הכי כיף לי זה להיות לבד ועם עצמי, ועדיין אנשים שמתחרפנים מעצם הצורך לשהות ולו רגע לבד ועם עצמם מתנשאים עלי דרך יומרתם לעצמאות.

בגלל זה אני כותב שהקושי האוטיסטי להשתלב בפייק הנורמטיבי הוא חלק משאיפתם ויכולתם וצרכם לעצמאות מהותית ועמוקה יותר מהסבך התלותי שמוציא אותם מאיזון לחלוטין,
כמובן שמצב זה מאוד מרחיק אותם מהאפשרות להשיג עצמאות כלכלית,
או אפילו תפקודית( כי אין שיקוף ותיקוף לצורך הרגשי שלהם) ,
אבל לסווג דווקא אנשים המודרים מהחברה כל הזמן רק מחמת פרשנותם היחודית למציאות כלא עצמאים זה מטורף אפילו בסטנדרטים הנורמטיבים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
12/04/2018 | 17:50
17
שבע שנים כמעת לא יצאתי מהבית מהחדר הייתי לבד בתנאים הכי קשים על מיטה שבורה , ומה לא ,ויותר טוב לי שם מאשר בהוסטל עם אנשים אני מת לחזור הביתה .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שלב חיים לא פשוט'
שלב חיים לא פשוט
10/04/2018 | 09:59
62
75
לצאת לעצמאות זה לא שלב פשוט.
אני התחלתי ממש לפתח עצמאות רק אחרי גיל 30
אישתי מצד שני כבר בגיל 9-10 הייתה הולכת למכולת לעשות קניות לבד, כל הלימודים או דבר אחר בחיים עליה, ונהייתה עצמאית בגיל מאוד צעיר.
חוסר הברירה , עצמאות "בכפייה" זה דבר שבהחלט עובד, אבל לא בגיל 21.
מי שאין לו ברירה כילד מתחיל לפתח עצמאות מוקדם, מי שעודדו אותו מוקדם כנ"ל , אבל בגיל 21 הוא כבר לא ילד, ועכשיו זה כבר ממש קשה אם עדיין לא הגיע לזה.

זה לא קשור דווקא לספקטרום.
אין לו מוטיבציה לעבודה? למה שיהיה לו?
הוא באמת רוצה כל היום לשחק במשחקי מחשב? או שהם הדרך שלו להתנתק, לשכוח את הקשיים, ולהמנע מדברים אחרים שהוא רוצה אבל מפחידים אותו.

לא הייתי מתחיל בגדול.
הייתי מתחיל במשהו קטן, אבל משהו שהוא עצמו היה רוצה לפתח, וחשוב שזה לא יהיה לשם הפרנסה.

לי מרגיש שהוא מוצף מבפנים ומבחוץ, וקשה לו להשאר צף.
בלי לחץ , בלי לדחוף.
אם אתם יכולים לתת לו מה שהוא רוצה, אז תנו לו בכיף, ואולי בנוסף (לדוגמא) תקנו לו וגם לכם אופניים, ותתחילו לטייל קצת בחוץ.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא בהכרח, אבל זה קשור לספקטרום'
לא בהכרח, אבל זה קשור לספקטרום
10/04/2018 | 12:50
61
61
הבעיה באוטיזם שאין באמת לאן לצאת, תבניות החברה, תשתיותיה, הגישה אליהם, לא רק שלא מותאמים ומתאימים לנסיון של האוטיסט להתפתח עצמאית אלא אף חוסמים ומדכאים כל נסיון כזה,
במצב כזה אנשים עוברים לחיות בסימולציה, לפחות זה.

אז זה גם לא ממש הגון או נכון לשפוט את זה בפרספקטיבה של מוטיבציה,
דג לא יכול לעוף ולא אמור לעוף, זה לא אומר שאין לו מוטיבציה
מה שאפשר לחפש זה סוג של "חוץ" שלא ישבש על האוטיסט את דעתו וחושיו,
חוץ לא נורמטיבי, לא רגיל, לא תואם למקובל ולצפוי ולמוסכם

עצמאות זה מצב מאוד מורכב, עדיף לא לנסות לפתחו רק דרך חוסר ברירה, להפך, מתן ברירה ואפשרות זו הדרך לעצמאות מהותית ועמוקה יותר
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שוב'
שוב
11/04/2018 | 10:49
60
48
שוב מילים מופשטות "סוג של חוץ...חוץ לא נורמטיבי  לא רגיל"
וכו'
איך אפשר לתרגם את מה שאמרת למציאות?
אינך נותן פתרונות ...תכלס מה האמא יכולה לעשות?.
סוג של חוץ..חוץ לא נורמטיבי=???????

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'תרגום: צריך להשתחרר מהמחשבה הבחור צריך ללכת במסלול המקובל'
תרגום: צריך להשתחרר מהמחשבה הבחור צריך ללכת במסלול המקובל
11/04/2018 | 12:02
42
ובמקום דיבורים על "עצמאות" ו"עבודה", צריך לחשוב איך בונים לו סביבה שמתאימה לו אישית, שבה הוא יכול להתפתח. הוא כרגע עדיין לא בשל מספיק ולא בוגר מספיק לעזוב את הקן, ולכן המטרה היא לעזור לו להבשיל.

אז איך עושים את זה? אה, זה האגוז הקשה. אין פה פתרונות קסם ואין פה "מרשם להצלחה". אבל כמו שכתבתי בהודעה השניה שלי, השלב הראשון הוא לברר מה - בעצם - הבחור רוצה מהחיים שלו. כי ברור שלשחק כל היום במחשב זה לא פיסגת שאיפותיו.

ואולי אם פותחת השרשור תספר לנו יותר על הבחור ועל תחומי העניין שהיו לו, נוכל לתת עיצה ממוקדת יותר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'התרגום הוא אישי'
התרגום הוא אישי
11/04/2018 | 12:10
2
58
נקודת המוצא היא לא לחפש את המטבע מתחת לפנס,
לא ללכת לכיוונים ובדרכים המוכרות רק כי הן מוכרות
אלא האדם צריך לחפש את הדרך שלו.
לכן גם לא ניתן לענות לשאלתך,
אף אחד לא יכול לתת מפת דרכים והכוונה מסוג-
לכי ישר, פני ימינה ובפניה השלישית שמאלה.
כי הדרך שלו היא הדרך היחודית לו.
כן אפשר להציע להמנע מהטעות של חתירה להצמדות לדרך הנורמטיבית.

אבל פטור בלא כלום אי-אפשר
אז הנה שתי דוגמאות מתוך אינספור ל"סוג של חוץ לא נורמטיבי"

כמו ששמת-לב, שתי הדוגמאות האלה שונות מאד כמעט הפוכות זו מזו,
ביניהן ומסביבן מכל כיוון, יש כאמור אינספור אפשרויות.
מה מתאים ונכון לכל אדם , בכלל או בשלב מסויים בחייו, רק הוא עצמו יכול לגלות.
אבל הוא זקוק לסביבה שתאפשר לו את החיפוש.
וזה יכול להיות התפקיד של ההורים.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הדוגמא הראשונה שנתת מדהימה. פעם ראשונה שאני שומע על זה...'
הדוגמא הראשונה שנתת מדהימה. פעם ראשונה שאני שומע על זה...
11/04/2018 | 12:35
34
לא בכל יום מישהו מצליח להפתיע אותי ולהרחיב את עולם האפשרויות שאני מכיר.

(לא שמתאים לי לעבור לגור באיזו חווה חקלאית, אבל עצם הרעיון... וואו)

תודה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני ארגנתי לעצמי כל מיני חוצים כאלה'
אני ארגנתי לעצמי כל מיני חוצים כאלה
11/04/2018 | 13:53
28
למשל התנדבתי המון שנים בבתי ספר שדה, מהחרמון ועד הערבה, עין גדי ואכזיב, ועבדתי בחוות בודדים מהסוג ששלומית הזכירה,ובסופו של דבר ארגנתי לעצמי חוץ לא נורמטיבי כמפתח תוכנה שעובד בעיקר מהבית, מה שהשתלם לכל הצדדים ובגדול,
זה כמובן לא פותר את הבעייה אבל סוג של כיוון,
ובכל מקרה, לעצמאות במובן הנורמטיבי אין שום משמעות לאוטיסטים, זה בכלל לא עצמאות, סתם חרטא
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אגב, גם לי בתחילת הדרך לא היתה מוטיבציה "לתפקד". בשביל מה?'
אגב, גם לי בתחילת הדרך לא היתה מוטיבציה "לתפקד". בשביל מה?
11/04/2018 | 12:22
39
אני זוכר איך אנשים תמיד ניסו לשכנע אותי "להיות יותר עצמאי" ואיך נדחתי מזה. צריך להבין איך בחור צעיר עם מנטליות של ילד רואה את הדברים: "מה לעזאזל ייצא לי מזה? סתם רשימה נוספת של מטלות וחובות, והכי גרוע זה שמדובר ב'מאסר עולם' - ברגע שיצאת לעצמאות, אין דרך חזרה."

כמובן שזו דרך בוסרית מאוד לראות את הדברים, אבל ככה זה נראה לי אז. ואני מנחש שהבן של פותחת השרשור רואה את הדברים בצורה דומה.

אגב, גם היום, שאני - בגדול - מתפקד ועצמאי, זה רק בגלל שמצאתי לעצמי סגנון חיים מאוד מיוחד שמתאים לי. במילים של אראנה, מצאתי לעצמי את ה"חוץ הלא נורמטיבי" שלי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'נכון, כי זה חלק מהשונות'
נכון, כי זה חלק מהשונות
11/04/2018 | 13:47
21
33
שלא זוכה להכרה ותמיכה ורגישות לקיומה גם בגלל שהצרכים והמאפיינים שלה מופשטים מדי בשביל מה שנחשב כנורמטיבי כרגע,
וזו בעיה שאין כואבת ומתסכלת ממנה,
אז כן, בוודאי, אנחנו חיים במדבר שממה, ללא נפש חיה, ולכולם הכי קל להתעלם מקיומנו וצרכינו כי מה לעשות אלה מופשטים מדי, ואנחנו מדברים במילים גבוהות מדי, ויש את "החיים עצמם" כפי שהבריונים מגדירים אותם וכל היתר זה חלל ריק ומיותר,
ואני מדבר מהנסיון הכי אישי ומוחשי של מי שבאמת ניסה להיות עצמאי בכל מחיר ועבר עשרות עבודות ותלאות והרפתקאות וצרות שאת היית נשברת מיידית לו היית חווה ולו מיליונית מהם,
אז יש בעייה, שאין לה פתרון מיידי וזמין, תארי לך, גם זה אפשרי,
ומאז ומתמיד אני נתקל בדיוק ורק בתגובה כמו שלך
את גבוה מדי, המילים שלך גדולות מדי, אתה רגיש מדי, אתה מופשט מדי, אתה לא קוהרנטי, לא קונרקטי, פילוסופי....
תסתכלי פעם בהגדרות של אספרגר למשל, זה חלק מהזהות, ככה זה, ואם את רוצה באמת לקדם פתרונות שיאפשרו לך קיום מוטב להתייחס למציאות
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן'
כן
11/04/2018 | 15:31
19
34
זו האמת כשמישהו שואל שאלה בדכ הוא מחפש איזשהו כיוון מוחשי (ולא פילוסופיה)
ואתה אינך עונה אף פעם מוחשי.
לא יודעת הפורום הזה אף פעם לא עונה על הצרכים שלי..
תמיד אלו הם תשובות נמרחות ומתגוננות "כאילו מישהו תוקף מישהו -כמובן מילולית)
אני רק אומרת
1.לא כולם "גאוני מחשבים"
2.לא כולם מעוניינים בחוות בודדים
3.והרבה כן אני יודעת רוצים להיות חלק מהקהילה מעורבים (חברתית ובכלל..)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ומה עם התגובות שאחרים נתנו? גרייארט? שלומית? אני?'
ומה עם התגובות שאחרים נתנו? גרייארט? שלומית? אני?
11/04/2018 | 15:46
4
22
האם גם הן בעינייך "לא כיוון מוחשי"? כי דווקא היו בהן המון עיצות נקודתיות פרקטיות. ואני, לפחות, עשיתי מאמץ מכוון להפוך את הדברים שאני כותב לנגישים יותר.

לא שואל כדי לתקוף. שואל כדי לנסות להבין.

נ.ב.
כדאי לזכור שהדברים שאנשים כותבים כאן עם על סמך מה שעובד בניסיון האישי שלנו. זה לא סתם פילוסופיה באוויר. אז אם זה נראה לך סתם כמו פילוסופיה, פירוש הדבר שמשהו במסר שלנו התפספס. במקרה הזה, שווה לעצור לרגע ולחשוב יחד איפה המקור לקצר הזה בתקשורת.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'היי'
היי
11/04/2018 | 15:58
3
29
גורג
אני יודעת שהרבה אוטיסטים (לאוו דווקא מחפשים התעסקות "מיוחדת" או חיים "מיוחדים" )
אני חושבת שרובם פשוט רוצים להיות חלק..
וצריך להנגיש את הסביבה למיוחדות שלהם (זה אומר מודעות מה זה אוטיזם במובן הרחב של המילה ולא ההגדרות שאם תקיש "גוגל" תמצא..)
וכאן בפורום כן יש הרבה פעמים את הזוויות כיצד האוטיסט חווה את העולם (ארנה מבטא זאת יפה מבחינת ההוויה של האוטיסט)
##חסר לי "הגשר"=המודעות לקהילה מה זה אוטיזם 
כי בלי המודעות הזו האוטיסט לעולם יהיה נפרד והשייכות תהיה מלאכותית..
ושוב אני מאוד חושבת שהרבה רוצים להיות חלק אמיתי מהקהילה..
מקווה שאני מובנת...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא סותר. למה נדמה לך ש"להיות חלק בחברה" סותר את מה שכתבנו?'
לא סותר. למה נדמה לך ש"להיות חלק בחברה" סותר את מה שכתבנו?
11/04/2018 | 16:40
27
לצפיה ב-'אני הכי לא מחפש חיים מיוחדים'
אני הכי לא מחפש חיים מיוחדים
11/04/2018 | 17:02
1
33
וגם הכי לא רוצה להיות מיוחד, דווקא האוטיסטים בניגוד די מוחלט לאנשים נורמטיבים ממש לא מחפשים להיות מיוחדים, אפילו להפך, הרי הם הכי סובלים בגלל היחודיות שלהם, והכי רוצים להיות חלק (לדעתי הם מודרים מהחברה בדיוק בגלל שהם לא רוצים להיות מיוחדים אלא חלק, וזה מה שהנורמה לא מבינה, גם כי כמוך היא משליכה את כשליה דווקא ובדיוק על מי שלא לוקה בהם בכלל).

שייכות מהותית תושג דרך הבנת מבנה הזהות האוטיסטי והסיבות לשונות מהנורמה
בדיוק כשם ששיכות ושיתוף מהותי של נשים בחברה תושג רק שזווית ראייתן תפסיק להיחשב כנחותה

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא הבנתי זה בדיוק מה שאמרתי'
לא הבנתי זה בדיוק מה שאמרתי
11/04/2018 | 17:24
13
לצפיה ב-'וחוץ מזה, להזכירך - פותחת השרשור לא נתנה שום פרטים על הבחור'
וחוץ מזה, להזכירך - פותחת השרשור לא נתנה שום פרטים על הבחור
11/04/2018 | 15:58
8
24
כל מה שאנחנו יודעים עליו זה שהוא סיים תיכון בהצטיינות, וכשעכשיו הוא משחק כל היום במחשב.

אנחנו לא יודעים מה מעניין אותו או מה מלהיב אותו.

אנחנו לא יודעים מה הכישורים שלו ומה הנקודות החלשות שלו.

אנחנו לא יודעים כמעט דבר על ההיסטוריה שלו וניסיון החיים שלו.

אה כן, ואנחנו גם יודעים שהוא על ספקטרום. אבל בניגוד למה שנדמה לרוב האנשים, זה לא פריט מידע כל-כך שימושי.

בשורה התחתונה, אנחנו לא יודעים עליו כמעט שום דבר.

אז לאיזה תשובה נקודתית ואישית את מצפה בתנאים כאלה? אנחנו לא קוסמים, את יודעת. כל מה שניתן לעשות במצב כזה, הוא לתת כיוון כללי. וזה, מטבע הדברים, יהיה במישור שאת קוראת לו פילוסופי.

אני שואל אותך בשיא הרצינות (זאת לא שאלה רטורית ולא ניסיון לעקוץ. אני באמת רוצה לשמוע את התשובה שלך): מה את מצפה מאיתנו לעשות במצב כזה?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לשאלתך'
לשאלתך
11/04/2018 | 16:03
7
35
פשוט דוגמאות מה אתם עשיתם 
איך אתם הצלחתם להיות עצמאיים
תשובה פשוטה.
וכמובן אנחנו יודעים למה הכוונה שאנחנו אומרים עצמאות (אין צורך להתפלסף על זה)
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כולנו נתנו דוגמאות כאלה. אפילו אראנה נתן דוגמא.'
כולנו נתנו דוגמאות כאלה. אפילו אראנה נתן דוגמא.
11/04/2018 | 16:38
25
ולא, אנשים לא יודעים למה הכוונה במילה "עצמאות". זה חלק מהבעיה כאן.

רוצה בשפה קונקרטית? כדי להגיע למצב שבו מישהו כמוך יגדיר אותי כ"עצמאי", הייתי צריך לעבור משהו כמו 10 שנים של דברים אחרים. דברים שאני חותם לך שהיו נראים לך לחלוטין לא קשורים.

השלב הראשון אצלי? לכתוב את הרשימה ההיא שהזכרתי בהודעה שלי מאתמול.

השלב השני? לסמן וי על 4 מטרות: לקנות שלושה ספרים שתמיד רציתי לקנות, ולזכור בעל-פה את רשימת הנשיאים של ארה"ב.

האם יש טעם שאמשיך? או שזה הכל פילוסופיה? ולא, אני לא מחפש להיות "מיוחד" או "שונה". אני פשוט כזה, ולכן הדרך שמתאימה לי באופן אישי היא לא דבר שניתן להבין מבלי להיכנס ל"פילוסופיה" של העניין.

כמובן שאני יכול ישר לקפוץ לשורה התחתונה, שבה אני נשוי וחי בדירה שכורה. השורה תחתונה שתהיה עבורך נוחה וקלה לעיכול... לפחות ממבט שטחי.  אבל מה תלמדי מזה שאני אספר לך שאני הולך למכולת בכל בוקר? מה תלמדי מזה, שאני אספר לך רק את דברים שקל לך לתפוש? שום דבר. את כל הדברים החשובים באמת, אי-אפשר להסביר בלי הדברים שלהם את קוראת "פילוסופיה".

מצטער, אבל זה המצב. זה לא שאנחנו מחפשים בכוח לערפל את הסיטוצאיה עם מילים גבוהות. זה פשוט, שהשאלות שאתן שואלות כאן הן שאלות קשות שבלתי-אפשרי לענות עליהן מבלי להיכנס כך לעובי הקורה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני רוצה להבהיר...'
אני רוצה להבהיר...
12/04/2018 | 09:00
4
29
כשאני אומרת עצמאי אני מתכוונת...
לא להיות תלוי.לספק את הצרכים שלכם בעצמכם.
כיצד הבאתם עצמכם עם כל המורכבות האישית של כל אחד ואחת מכם
למצב זה?
(כמובן אני פונה למי שבאמת הגיע למצב של עצמאי=אינו תלוי)
זו הפרשנות שלי לעצמאות

לא להזדקק לאפאחד כדי שימלא את צורכיי (מבחינה כלכלית תפקודית:להסתדר בבנק ,בקופח ,לדרוש את המגיע לי,:התפקודים היומיומיים שמכריחים אותנו להתעמת איתם)

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ענו ועונים לך בדיוק על זה'
ענו ועונים לך בדיוק על זה
12/04/2018 | 09:28
2
28
גם, ואפילו בעיקר, דרך לימוד עצמי בלתי פוסק, בתנאים קשים של סביבה שכל הזמן מכחישה את עצם מהותך וזהותך, ובניית בסיס שאת לועגת לו כפילוסופי, שמספק הסברים לקושי העצום לתפקד במצבים שנתפשים כהכי מובנים מאליהם וקלים לאנשים נורמטיבים יותר.

למשל, כשאני יודע מי אני אני יודע למה אני לא בנוי לאסרטיביות מהסוג הנורמטיבי, למה זאת מחבלת בי בנפשי ובגופי, אז מחפש דרכים לעקוף את החרא הזה.
אותו הדבר עם הבנק וקופ"ח (שירותים שלא במקרה עוברים עם הזמן למוד אוטיסטי יותר, זאת אומרת אפשר לעשות הכל בכתיבה ומול המסך, כמעט) .

אני עושה כל הזמן בדיוק את מה שאף חוקר או אקדמאי או איש מקצוע או מטפל לא עשה מעולם, וכנראה גם לא יעשה, מנסה לברר למשל למה אני נטרף כשאני צריך לעמוד בתור, בודק את פרטי הפרטים של הקושי העצום שלי במקום שבו אף אחד לא מסוגל בכלל לשער שאדם סביר ואינטלגנטי ורגיש יכול להתקשות,
ומוצא תשובות שעליהן אני נשען,
וכך בונה תשתית לעצמאות,
בדומה אגב למה שגור תיאר רק שלו יש שיטות המתאימות יותר למבנה הזהות שלו.

העיקר, הכי חשוב, הכי מהותי, להבין שאוטיזם אינו לקות אלא תפישת עולם שונה מהממוצע, שאחד ההיבטים של השונות זה שאני מכליל מכל דבר את העולם כולו ומיידית, אז מה שלך קל (לדוגמה, אני לא מכיר אותך), כמו פשוט לדבר עם מישהו לי זה בלתי אפשרי, ואני מקבל את זה שזה בלתי אפשרי, במקום להסיק כמו כל השרלטנים חסרי האמפטיה שנחשבים בטעות לאנשים מקצוע שאם משהו קל לאדם הנורמטיבי אז מי שמתקשה בו הוא כנראה לקוי.

אני עצמאי היום, ולא שלא קשה לי נורא, כל דבר, אבל כרגע הכנסתי אוטו למוסך, מבחינתי זה הישג, שאני מסוגל לו רק בגלל שאני משקיע תועפות זמן ומשאבים להסביר את הלחץ שלי

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
12/04/2018 | 09:49
1
27
למשל, כשאני יודע מי אני אני יודע למה אני לא בנוי לאסרטיביות מהסוג הנורמטיבי, למה זאת מחבלת בי בנפשי ובגופי, אז מחפש דרכים לעקוף את החרא הזה.
1.לפי מה שכתבת:איך הגעת למודעות עצמית.
                          אילו דרכים מצאת
"ומוצא תשובות שעליהן אני נשען"
2.אשמח לדוגמה למה אתה מתכוון?
תודה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למשל'
למשל
12/04/2018 | 10:09
16
וראיתי שגם אמא של ילדתי הולכת ומאמצת את הקוו הזה עם הזמן, כי אין באמת ברירה זה מי שאנחנו (כאלה שחווים את הזולת כשקול לנו כל הזמן, כחלק מרצף אחד, ולכן לא בנויים לאסרטיביות שזו מייד מעקמת אותנו לשיתוק) שלפחות בלא מעט מקרים יש לא מעט אנשים שמגיבים למידה שבה אני חשוף, חרד ומבולבל ונבוך ומבוהל בגלל שאיני עימותי, אנשים מבינים שאני חשופית, פעם הייתי מסתיר את זה יותר ומשלם מחירים עצומים, בעיקר פנימיים, היום הנוכחות והנראות שלי משקפת ומשתפת בצורה גלויה יותר את מהותי, אז אנשים, גם ספקי שירותים מגיבים לי מאוד חיובית, זה לא אומר שאני משתפך (אני ממעט מאוד לדבר, מאוד קשה לי פיזית לדבר) אבל למדתי להישען ולבטוח באינטואציה הפנימית, הלא מתומללת, ולעיתים קרובות גם המאוד לא ברורה ולא מוכרת, של האנשים שאיתם אין לי ברירה אלא לבוא במגע, וזה עובד, זה גם גורם להם לחוש טוב יותר עם עצמם, וכל מפגש זה הקטע שלו, היחודי.

שוב, זה לא שאני יוצר קשר, אישי או אחר, ממש הכי להפך, אבל איני טורח להסתיר את עצמי, את חרדתי, את קשיי, את בלבולי, את זרותי, איני מתחזה למה שאיני לא, וכך אני גם פחות שובר את רצף העצמי שלי שלאוטיסט הקוהרנטיות הזו הכי חסרה כי נשברת כל הזמן על הדרך שבה הוא צריך להתנהג ולהתנהל כמו כולם.

אני פשוט לא מתנהל כמו כולם ונותן לאלוהים לסדר את זה, זה עובד

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הבנתי בדיוק למה התכוונת. שאלת "כיצד", ועניתי לך כיצד.'
הבנתי בדיוק למה התכוונת. שאלת "כיצד", ועניתי לך כיצד.
12/04/2018 | 11:06
19
ליבי יוצא אלייך ואל התסכול שאת חשה, באמת. אבל מה אני יכול לעשות, שהדרך שלי לעצמאות (במובן שעליו את מדברת) עוברת דרך הפילוסופיה שאת כל-כך מתעבת?

תראי... אני מבין שאת רוצה "תשובה פשוטה". הבעיה היא שאין תשובה כזו. זה כאילו שהיית שואלת איך לבנות מטוס, ומתעקשת לקבל "תשובה פשוטה". אחרי הכל, אילו היתה תשובה פשוטה לשאלה שלך, אז לא היית צריכה אותנו, נכון?

אז בבקשה, אל תרימי ידיים ואל תתייאשי. אם משהו לא ברור לך, תשאלי. בקשי הבהרות. תבררי. תחקרי. תסבירי נקודתית מה לא ברור לך (כמו שעשית עכשיו). אנחנו כאן, בוגרים והורים ותיקים כאחד, עומדים לרשותך ויחד נפצח את האגוז הזה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'??'
??
12/04/2018 | 09:03
21
לצפיה ב-'הפילוסופי הוא המוחשי, בוודאי לאוטיסט.'
הפילוסופי הוא המוחשי, בוודאי לאוטיסט.
11/04/2018 | 16:52
4
31
ואם את רוצה להיות באמת פרגמטית אז הנסיון שלך להתעלם מהמעט שידוע ומוסכם על אוטיזם ואספרגר מגלם את הכיוון הכי הפוך מהמעשי.
ולא אמרתי שכולם חייבים ללכת בדיוק בדרכי, הלא מאוד מוצלחת אגב, הבאתי דוגמאות מוחשיות מחיי ומנסיוני כמו גם הערות כפי שאני מבין וחווה את קשיי האוטיזם על מנת שתנסי לעשות מה שאנשים נורמטיבים הכי שונאים לעשות, לחשוב, להתמודד בצורה יצירתית ועצמאית באמת גם עם שאלות ובעיות עמוקות,
ואוטיזם, כמו שבוודאי, או לפחות אולי, שמת לב, הוא בעיה ושאלה עמוקה, אחרת הרי לא היית כאן בכלל

ולא לא לא לא, כעובדה, הגירסה הנורמטיבית למעורבות חברתית לא יכולה לעבוד לטובת האוטיסטים, ככה זה, בין אם תרצי או לא, אז שוב, להיות פרקטי ומציאותי ומעשי זה לקחת גם את הנתון הזה בחשבון,
גם במציאות שבה האכזריות והאלימות וחוסר הרגישות הנורמטיבית עושה את המוות לכל מי שלא עושה בדיוק את הקולות הנכונים( זאת אומרת הצבועים והמזוייפים) 
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ה"גירסה הנורמטיבית למעורבות חברתית" גם לא עובדת עבור הנ"טים'
ה"גירסה הנורמטיבית למעורבות חברתית" גם לא עובדת עבור הנ"טים
11/04/2018 | 17:04
2
26
עובדה שלקאוצ'רים ולגורואים ולמחזירים-בתשובה למיניהם תמיד יש קהל. לא משנה עד כמה שחוקות הקלישאות שהם מנסים למכור, תמיד יש אולמות מלאים של אנשים שיבלעו אותן בשקיקה.

ולמה? פשוט מאוד, כי הגישה ה"מקובלת" לא עובדת. כל בן-אדם שיש לו טיפת מודעות עצמית, א"ס או נ"ט, יגלה את זה במוקדם או במאוחר. כל בן-אדם צריך למצוא את הדרך האישית שמתאימה לו. ולכן כל הדיון שהתפתח כאן רלוונטי לא רק לאוטיסטים, אלא לכולם.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'עניין של מידה ומשקל'
עניין של מידה ומשקל
11/04/2018 | 17:12
1
23
אם וכשהגירסה ל"חברה" לא תעבוד גם לנורמה החברה תשתנה, כפי שהיא משתנה כל הזמן, בינתיים רבות מהתבניות שמוציאות את האוטיסטים מהדעת נחשבות לסבירות בעיני הנ"ט,
ושים לא שכל המאמנים והפסיכולוגים והגורואים לא באמת מאתגרים את התפישה החברתית אלא רק מציעים את השטיק שלהם להצלחה במבנה החברה הנוכחי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'המאמנים והגורואים מאתגרים חלק קטן מהתפישה המקובלת'
המאמנים והגורואים מאתגרים חלק קטן מהתפישה המקובלת
11/04/2018 | 17:48
24
בו בזמן הם מחזקים בעקשנות חלקים אחרים. זה בדיוק השילוב הסכיזופרני הזה שהופך אותם לכל-כך פופולריים.

למשל, קאוצ'רים נוהגים להטיף להגשמת חלומות ואמונה שהשמיים הם הגבול, ושזה דבר חיובי מאוד שהולך לאיבוד בחברה הצינית של ימינו. מצד שני, אותם אנשים גם מייצגים - בדרך כלל - את הקפיטליזם החזירי של ימינו בצורה הכי קיצונית ומכוערת שקיימת (ואם אתה לא מוכן למכור את הסבתא שלך בשביל חופן דולרים, הם מיד ייחסו את זה ל"שנאה עצמית" ו"מחשבות מגבילות").

ולגבי הדבר השני שאמרת: רוב האנשים יקבלו כל דבר שמקיים את הסטטוס-קוו כ"סביר", גם אם הם סובלים ממנו. השאלה "האם המצב הקיים סביר" בכלל לא נכנסת להם מראש. הם מנהלים את חייהם כמו זומבים חסרי-מודעות. ולמרבה האירוניה, הם עושים את זה כי זה מה שמקובל לעשות... מין קאץ' 22 שכזה.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'על אספגר לא אוטיזם'
על אספגר לא אוטיזם
17/04/2018 | 16:35
5
יש הבדל בין תסומנת אספגר לאוטיזם קלאסי הבדל עצום האחד פולט הכל כלפי חוץ השני שומר הכל בפנים אין ממש קשרים בין שתי התופעות אני מכיר את שני סוגי סוגי האוטסטים והם לא דומים בכלל בעיני לא באמת ראית אוטסטים קלאסים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה חושב שאתה אוטיסט ?'
אתה חושב שאתה אוטיסט ?
17/04/2018 | 16:31
2
או שזה לא חשוב ? כי אם כל מה שאתה מתאר כל היכולות הללו לא נשמע לי אוטסטי בכלל אבל לא מכיר אותך אז אין לי שמץ בעיני אוטיזם זה הדחלות לאין אונים לחדלון ואפסיות הכי גדולה כלפי חוץ ועומק הכי כלפי פנים ...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אנחנו אוטסטיפ מה את רוצה ? שנדבר בשפתך ?'
אנחנו אוטסטיפ מה את רוצה ? שנדבר בשפתך ?
12/04/2018 | 16:33
32
20
לו היית רוצנ להבין את ילדך ובכלל אותנו לא היית פוסלת כל כך מהר את היבט הכי אישי שלנו , אני אוטיסט ולא עצמאי ולא וראבלי כמעת בעל פה , ואני תלוי באופו הכי צמוד באחרים, אני מדבר על היום יום הכי בסיסי , אני לא יכול אפילו ללכת ברחוב לבד ,ויכול לאבד , ועוד ועוד, אבל אני יודע בוודאות שהגישה הנורמטיבית לא מתאימה לי ,עובדה עברתי כל סוג טיפול מקובל ,כל דבר ממש ,ואני עדיין אוטיסט לא עצמאי על פול וליום ,באמת פול וליום ,ישר תראי עלי שאני חריג , במבט אפילו , בהכי קלות ,ארי כאן מנסה להציע גישה אחרת שונה אוטסטית ,ואת במקום לנסות להקשיב עוקצת ? אתך רצינית ? מזה תן פתרון ? זה הכי אישי ,אין נוסחאה אחת , לכן הגישה שלך היא מה שמוביל לחוסר יכולת של האוטיסט מכתחילה ,ברגע שתכלי את השונות ואותו הוא ימצא דרך , וארי דוגמה לכך , וזה לא קשור לגאון מחשבים, הוא לא גאון בעיני עצמו ,לכן את טועה לגמרי .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לדבר בשפה שלה זה דוקא סבבה. אין לי בעיה "לתרגם" בשביל ההורים'
לדבר בשפה שלה זה דוקא סבבה. אין לי בעיה "לתרגם" בשביל ההורים
12/04/2018 | 16:56
31
24
זה כמו שאם אדם חסר רקע מדעי יבקש ממני ללמד אותו על תורת הקוונטים, אני לא אזבל לו בשכל עם משוואות ואינטרגלים משולשים. אני אחפש דרך ידידותית יותר להסביר את הדברים (והדבר אכן אפשרי. עובדה שיש ספרים פופולריים טובים רבים בנושא הזה).

אבל תאר לעצמך שאותו בן-אדם היה אומר לי "אני רוצה שתסביר לי על תורת הקוונטים, אבל בחייאת - בלי כל הפלסף המדעי. אני רוצה הסבר פשוט שלא יאתגר בכלל את תפיסת העולם שלי ובעצם לא ילמד אותי שום דבר מהותי חדש". שום תרגום ושום פישוט לא יעזרו במקרה הזה. אם בן-אדם מסרב להכיר בכך שהנושא שמעניין אותו הוא מורכב מאין כמוהו, אז הוא פשוט לא ילמד שום דבר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גם אני עושה את זה כל הזמן'
גם אני עושה את זה כל הזמן
12/04/2018 | 17:12
18
אני קורא לזה להתעקם אבל נראה שהיא בכלל לא רוצה לשמוע אותנו באופן אותנטי , גם , וז ממש חבל , כי רק כך אפשר להבין , אני כרגע עוסק הרבה בהסברה להורים בעיקר בפייסבוק הרבה הורים פונים עלי , ואוהבים אותי , אני מנגיש להם את החוויה שלי , כאוטיסט והם אוהבים את זה,השאלה עד כמה זה פרקטי המעשה הזה כשנוי הגישה, בעיני לרוב גם אם יש הענות , הם ילכ בגישה המקובלת , וזה חבל אבל עבורי זה בסדר אני כותב גם בשבילי אולי בעיקר בשבילי , בנוגע לקוונטים ,כן גם אני עושה ככה , אבל בנושאים אחרים, למדתי בזמנו קוונטים בקורסים אהבתי מאוד ,תאוריה מרתקת , עכשיו אני חזרתי ללמוד אינפי ,אבל עדיין לא מצליח לפתור בעל פה או אף להבין כמו פעם ,ולהסביר בעל פה גדול עלי אני לא ורבאלי בעל פה ,מאוד קשה לי לדבר ,לכתוב לא , אחותי גם אוהבת מתמטיקה וחופרת הרבה על זה ,אני לא ,לא משתף במידע בדרך כלל ...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא נראה לי שזה מה שהיא אמרה'
לא נראה לי שזה מה שהיא אמרה
13/04/2018 | 08:11
29
17
היא רוצה "תוצאות" , 
אבל היא צריכה אולי "יד אוהדת" שתנחה אותה להבין איך הדיבורים שלכם מתרגמים לפרקטיקה. 

כי בחייאת היא לא תגיד לילד שעכשיו מבחינתה כלוא מול המסך - 
בוא נשב להכין רשימת מטרות לעתיד. 
כמו שאמרת חסר פה הרבה מידע וקצת קשה להבין איך היגיון הוליסטי - 
כמו שינון רשימת הנשיאים יכול לסייע לאדם כזה .
זה מאוד לא פשוט ובדיוק דיברתי על זה עם אדם שאמר לי שלנטוע שתילים בגינה, ללכת לטייל , לכתוב קצת עוזר לו בכלל להגיע למכולת ולקנות 2 חלב וביצים. 
זה קשה להבין לא רק לה אלא לרוב האנשים מן המניין - 
תאמר להם למשל שמחלה מתחילה הרבה לפני שיש להם לחץ דם גבוה והם צריכים לקחת סטטינים- 
אבל לפחות פה הם יוכלו לשער איך לחץ נפשי, אכילה נכונה, כושר, אהבה כל אלה קשורים לתוצר הסופי של הזנחה\ קושי מתמשך. 
עכשיו נסה להסביר את זה בדברים נפשיים זה הרבה יותר ערטילאי וקשה- 
והיא לחוצה ומפחדת על הבן שלה מה שבתורו יכול להגדיל את המצוקה שלו . 
בקיצור זה כל כך לא פשוט - 
לכן אף פעם לא מובן לי למה ההנחה היא שאדם "לא רוצה להקשיב" 
ואגב אני חושבת שההקשבה הכי טובה שהייתה לי בחיים לא נבעה מנסיון לספר לעצמי שמשהו "מורכב" אלא מזה שאדם הסביר וההתלהבות שלו גרמה לי לשקוע בתוך מה שהוא רואה ולראות משהו מהמורכבות הזו. 
אז כן לפעמים דווקא שלא לשמה מוביל לשמה... 
כמו שאומרים על תורה.

ולכן לא הייתי בוחרת לומר "היא לא רוצה" , 
היא לא יודעת, היא מתקשה להבין איך יחודיות תמידית וחיפוש תמידי יכולים להשתקף בדרכו ובצרכיו של אדם , היא צריכה תמיכה לקשיים שהיא עצמה חווה מולו ולדאגה שלה, היא צריכה לראות שזה אפשרי - לשמוע ממש איך אפשר בכלל להתחיל ולאן לפנות. 

אז לא - אני לא מזלזלת ברשימות , 
אני פשוט אומרת שבאותה מידה שצריך הוליזם, יצירתיות והעזה ללכת בדרך לא מוכרת גם מול אדם שמתקשה ומחליק על המוכר צריך מקום כזה. 
לא חושבת שדבר כזה יכול להפתר אי פעם עלי שאלה... 
אחת . 

העניין הוא בגדול - שלפי הכרותי ההיגיון בדברים האלה הרבה יותר עקיף והיא צריכה ללמוד להרגיש כמה הדברים "מסביב" , האווירה, הצפיות שלא נאמרות , הלחץ , ואיך בכלל הרגישות שלו יכולה לבוא בצורה אחרת ממה שהתרגלה- 
להביא טוב, סקרנות , דברים שאין להם שיעור ואין להם "ת'כלס" מיידי או פרקטיות זמינה ברגע. 

זה ממש קשה. 

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לי "רשימות" הכי לא עובדות'
לי "רשימות" הכי לא עובדות
13/04/2018 | 08:15
11
למעשה, אולי כמו לך, יש לי בעיה הכי מהותית וקשה עם עצם התפישה של "שורה תחתונה", עצם התפישה של רשימה מאוד זרה לדרך שבה אני חושב ופועל,
אולי בגלל זה התחברתי יותר לשפות תוכנה שבהן תוכן הרשימה משתנה כל הזמן בהתאם לנסיבות, וסדר הדברים לא נקבע מראש אלא משקף תגובה מתמדת לנסיבות המשתנות
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני יודע שזה לא בכוונה. אבל בשורה התחתונה אנחנו עדיין תקועים'
אני יודע שזה לא בכוונה. אבל בשורה התחתונה אנחנו עדיין תקועים
13/04/2018 | 10:16
2
15
ולגבי רשימות: תתפלאי.

אני הייתי במצב מאוד דומה למצב של הבן שלה. ובכל זאת "לכתוב רשימת מטרות" היה בדיוק הדבר שהייתי זקוק לו כדי לצאת מזה.

האם זה מתאים לכל אחד? בוודאי שלא. אפילו אמרתי את זה במפורש. אבל זה היה רק רעיון אחד. הנקודה היא למצוא חלופה שתלהיב את הבחור.

וחוץ מזה - עם או בלי רשימה, למצוא דרך "לחלוב" ממנו מהם החלומות הכמוסים שלו, זה חשוב. לכל בן-אדם יש חלומות ושאיפות. ואני לא מתכוון בהכרח לדברים בומבסטיים. "חלומות ושאיפות" זה לא תמיד קשור להישגיות או תחרותיות או דברים כאלה, שבאמת לא מתאימים לכל אחד. חלום גם יכול להיות משהו צנוע ופשוט כמו לחיות בדרך מסויימת.

(ותיאורטית, אם חלום חייו של בן-אדם זה לשחק מהבוקר עד הערב במחשב, אז גם זה לגטימי. העניין הוא, שבחיים שלי לא נתקלתי בבן-אדם כזה)

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בן הדוד שלי אוהב לשחק במחשב מהבוקר עד הערב '
בן הדוד שלי אוהב לשחק במחשב מהבוקר עד הערב
13/04/2018 | 11:17
1
14
כן , אני מבינה . 
אני חושבת מה שכן שהיה עוזר למישהי כמו "שאלות" 
אם היה אדם שהיה מלווה אותה בתהליך כזה ומסביר לה 
על הקשיים שהזכרתי בהבנה השלמה של דברים שסותרים לכיווניות שאנחנו רגילים לה של סיבה ותוצאה- יכולה לסייע ומישהו שיסביר לה רעיונות יצירתיים.
זה מאוד קשה להשתחרר מזה-
וקשה לי להאמין שאם באמת נניח החלום של הילד של מישהי כזו יהיה רק לשחק במחשב כל היום היא תוכל להיות שלמה עם זה .

ענת עשתה את זה בעבר עם הורים , 
אני לא יודעת אם משהו אחר יכול להצליח - 
כי זה דבר אחד לומר את זה , 
זה דבר אחר להצליח "לשרוד" 
(אומרת מהמקום שלי על עצמי ומול אחותי ובכלל).
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אבל זה בדיוק העניין: זה לא החלום של הבחור. זו ברירת מחדל.'
אבל זה בדיוק העניין: זה לא החלום של הבחור. זו ברירת מחדל.
13/04/2018 | 11:35
12
הוא משחק במחשב כי:
(1) ככה הוא התרגל
(2) הוא נהנה מזה בכאן ועכשיו
(3) האלטרנטיבות שמציעים לו הן ממש, אבל ממש גרועות (מבחינתו)

תשמעי... אם היו מציעים לי לבחור בין (א) לשחק במחשב כל היום ו-(ב) לפצוח ב"אורח חיים נורמלי", אז גם אני הייתי בוחר במחשב. בשני המקרים אני הופך את עצמי לזומבי, אז שלפחות אהנה מהזומבי-סטייט שלי, לא?

החוכמה היא למצוא דרך להבהיר לבחור שאלף ובית הן לא האופציות היחידות שעומדות לפניו. ואם הוא עדיין נמצא תחת החסות של הוריו, אז צריך למצוא דרך להבהיר את הנקודה להורים.

ואם ענת הצליחה לעשות את זה - כל הכבוד לה. לי אישית אין מושג איך (ואלוהים יודע שניסיתי).
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שוב ושוב אותו הדבר'
שוב ושוב אותו הדבר
13/04/2018 | 14:33
24
14
אני ביקשתי דוגמאות אישיות שלכם (לא אמרתי שלנטוע שתילים ולעשות מס פעולות כדי להגיע למצב של ללכת למכולת לא מקובל עליי..
1.פנתה אישה אחרת לבעייה של בנה (זו לא אני|)
2. סהכ רציתי דוגמאות מוחשיות שלכם (בלי לשפוט ולא אמרתי שזה מעוות שצריך לעשות פעולה א ב ג כדי להגיע ליכולת של לעשות פעולה אחרת)
3. תמיד התגוננות לא מבינה למה..
4. כן לתאר בשפה שלכם כדי להיות עצמאי :
#סיגלתי לעצמי כך וכך דברים..
#עזרו לי בכך....
|#הגעתי לכך בעצמי..
מה הבעיה לא הבנתי
מנסה לדבר הכי מדוייק ולהסביר עצמי
תודה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'וקיבלת תשובות, לא בא לך להקשיב, אין בעיה'
וקיבלת תשובות, לא בא לך להקשיב, אין בעיה
13/04/2018 | 14:50
8
לצפיה ב-'וקיבלת דוגמאות מוחשיות. לא יודע מה עוד אפשר לעשות בשבילך.'
וקיבלת דוגמאות מוחשיות. לא יודע מה עוד אפשר לעשות בשבילך.
13/04/2018 | 17:03
21
10
מצטער, אבל אני פשוט לא מבין מה את רוצה.

ביקשת דוגמאות קונקרטיות מהניסיון האישי שלנו. וישר על ההתחלה קיבלת דוגמאות בדיוק כאלה.

ואף אחד פה לא "מתגונן". אנשים פשוט לא מבינים למה את שואלת שאלה ואחר-כך כועסת שאנחנו נותנים לך תשובה. זה מתמיהה, וזה מתסכל, ולכן התפתח פה דיון בשאלה של למה זה קורה.

ולמה בכלל שמישהו כאן ירגיש צורך "להתגונן" בפנייך? אנחנו חייבים לך משהו? אנשים פה הקדישו זמן ואנרגיה ומחשבה כדי לענות לך וגם כדי לנסות ולגשר על הפערים כשהתברר שיש קצר בתקשורת. הם ממש לא היו חייבים לעשות את זה, ובוודאי שאין לנו שום סיבה בעולם להצטדק או "להתגונן".

ג'יזס...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בכל אופן תודה לכל העונים ותודה גורג'
בכל אופן תודה לכל העונים ותודה גורג
13/04/2018 | 19:22
6
לצפיה ב-'נראה לי שהיא רוצה להבין '
נראה לי שהיא רוצה להבין
14/04/2018 | 08:52
19
14
איך מלשנן נשיאים הגעת למצב שאתה יחסית "עצמאי" בהגדרות שלה- 
או אולי גם חופפות להגדרות שלך (לא יודעת).

כי זה שאני נניח אומרת לה שלשתול שתילים בגינה עזר למישהו לקנות 2 חלב במכולת לא ממש מסייע, וגם לא ברור לה אם יש דברים שהם יומיומיים - 
כמו למשל לקנות במכולת אוכל אז מה אפשר לעשות במקומם אם אדם לא מסוגל להם גם היום (להזמין באינטרנט נניח).

היא מחפשת תמונה שלמה ונראה לי שקשה לה לקלוט אולי איך מיישמים דרך אישית כזו לבעיה דומה (חוסר תפקוד, תלות, דיכאון של הפרט).
אז היא שואלת ישירות איך סיגלתם את זה ,איך מזה הגעתם לעצמאות, 
איך מהמילים הכל כך יפות שנשמעו פה עוברים ישירות למעשה.

הצעתם חלקית לדעתי דברים שיכולים לסייע אבל היא רוצה לשמוע כנראה את כל התמונה 
(מה שנדמה לי שהצעת). 

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני גם לא יודע להזמין ברשת'
אני גם לא יודע להזמין ברשת
14/04/2018 | 12:59
8
לא יודע לעשות כלום מלבד לישון ולשמוע מוזיקה ולקרוא ספרים זה אכן בעייתי אבל לא חושב שיש לזה פתרון אני הגעתי למסקנה שמעציבה את משפחתי יש דברים שאני טוב בהם ויש שלא מה שאני לא טוב אין סיכוי שהיה טוב וזהו אני לא קולט תיום יום אבא מנסה ללמד אותי לא מבין כלום עושה עוד ועוד פעם כנו שאי אפשר ללמד אדם לא ראלי לפתח את תאורת היחסות כך אי אפשר לצפות ממני להיות עצמאי זה לא יקרה כל אחד והיתרונות והחולשות שלו  בעני בסופו של דבר אבא יכניס אותי לבית לחיים הוא גם אנר כך אבל אולי יקרה נס ואני ישפר את מצבי נס והרבה עבודה גם הרבה סבלנות שלי ושל מלמדי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה לא יכול לעבוד מסיבה הכי פשוטה'
זה לא יכול לעבוד מסיבה הכי פשוטה
14/04/2018 | 13:37
15
11
שחלק מהשונות האוטיסטית, כמו שגם הוכח ונמצא שוב ושוב, שהאוטיסט מזהה תמונה שלמה בצורה שיכולה להיות הכי שונה מאיך שאדם נורמטיבי מזהה תמונה.

אנחנו מחברים פרטים לתמונה בצורה שאינה מובנת, וכנראה גם לא יכולה להיות מובנת לנ"ט, וזהו, כך שכל צד מקווה ומצפה ומנסה ליישם את הדרך שבה הוא חווה תמונה מלאה אלא שהדברים לא נפגשים, וכנראה גם לא יכולים להיפגש, וזהו.

אפשר לומר, כפי שגם נאמר לא מעט פעמים ( ואז טופלים על האומר חזרתיות משעממת) שהאוטיסט חווה שפה, ולכן תמונה, בצורה שונה, מכליל אחרת, מאין סוף סיבות שכנראה אין טעם בכלל לנסות לפרטן כי באמת בשביל מה ממש אין סיכוי שמישהו בכלל ירצה לשמוע את זה.

אז לא חשוב, אוטיסטים שיצליחו לשרוד את הנורמה ישרדו ואחרים לא, אין הרבה מה שאפשר לעשות בנוגע לזה, הפער בין האוטיסט לנורמה לא ניתן לסגירה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מזה אוטיסט ומה זה נורמטיבי ?'
מזה אוטיסט ומה זה נורמטיבי ?
14/04/2018 | 15:22
1
5
'בכולם יש נגיעות מהכל אוטיסט הוא מי שחוצה את הנורמה עד כדאי קריסה ?  כי דווקא הכרתי אוטסטים שמאוד מצלחים בנורמה חבר של אחותי דוגמה או דניאל טמאט ובכלל עוד המון מצלחים אז השאלה שלי האם עניין השתלבוצ הופכת אותך לפחות אוטסטי וככל שאתה יוצר אוטסטי כך יותר תוצמצ ?  ואיך זה בא לידי ביטווי ?  מה דעתך שאלות הרבה יש לי תשובות אין בעיני ככל שאתה יותר אוטיסט כך פחות תיצור קשר או תענה לציפות הנורמה ותהיא בחדלון הכי עמוק כמו הנמוכים למשל שלא עונים בכלל לרוב ואני איתם בתעסוקה ודומה להם הרבה יותר מהחברה שלי .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
14/04/2018 | 16:29
8
לא נראה לי שהפרמטר היחיד הוא מידת ההשתלבות אם כי גם לדעתי זה מהותי גם בגלל שמשקף את הדרך שפרמטרים אחרים מתחברים,
אלא שאלה ניכרים בצורה כזאת או אחרת גם אצל אוטיסטים "גבוהים" יחסית כמו טאמט,
כמו תפישה בלתי מצויה של שפות מדוברות ומתמטיקה שמעידה על רגישות להדדיות מהסוג שלא זמין לנורמה בכלל או לפחות כמעט,
אז אוטיזם זה בעיקר חיבור חושי, נפשי גופני, די מובהק לקבוצה מספיק מובחנת של אנשים,
ובהתאם לסביבה, ולמבנה האישיות, זה יכול להתבטא בצורה משתקת יותר או פחות.

גם אני נוטה לחוש את הלא מתפקדים כרגישים יותר כי אלה באמת חווים את החיבור בין הקטן לגדול, בין הרגע לנצח, בין מה שקורה עכשיו למה שקורה לעולם, בצורה שכמעט לא ניתנת להפרדה, ובגלל זה הם הכי מתקשים דווקא במה שהכי מובן מאליו וקל לנורמטיבי 
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מזה אוטיסט ?'
מזה אוטיסט ?
14/04/2018 | 15:27
11
7
האם לא בעל אדם יש מין על התופעות ?  גם מהאוטיזם ?  האם רק חצית הגבלות הנרמטיבים עד כדאי קריסה היא ביטוי אוטסטי מלא ?  אם כך האם אין הרבה מאוד אנשים המאובחנים באוטיזם שהם גם זןכים להערכה מהנורמה ?  》למשל דניאל טאמט ואחרים ?  האם רק השבירה המלא ואין אונים האמתי יכול להצדיק את המושג אוטיזם במלוא פה ?  מי שבאמת לא יכול לעמוד בדרשות בכלל למשל הנמוכים ?  אני אישית בתעסוקה איתם אני כם די נמוך לא כמום אבל הכל יחסי ואני הרבה יןתר מתחבר אליהם מאשר הגבוהים למה זההכך לדעתך ?  היום רק שאלות אין ליתשובות כהרגלי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הוא ענה לך שהשתלבות היא לא הפרמטר היחיד'
הוא ענה לך שהשתלבות היא לא הפרמטר היחיד
15/04/2018 | 16:31
10
10
אבל הוא מהותי כי הוא משקף דפוסים וצורות מחשבה ששונות מהמקובל- 
ויכולות גם אצל אדם כמו טאמט לשקף את המשותף לאוטיזם בכלל. 
לצורך הדוגמא טאמט רואה וחושב על מספרים כצבעים וסיפורים - 
מה שפחות מקושר ליכולות מתמטיות שנתפסות כאנליטיות, קרות , יבשות.
בעיקרון אפשר לומר אני משערת שכל אדם שחורג מהנומרה- אוטיסט, חולה נפש אפילו מפגר הוא אדם שמחבר בצורה מפתיעה או לא מקובלת בין דברים. 
אצל אוטיסט זה פשוט מאוד ניכר בצורה שלרוב מונעת ממנו למצוא את עצמו בדיכוטומיות המקובלות. 

יכול להיות שהנמוכים פשוט פחות מנסים להטמע בסביבה ולכן השילוב שלהם הוא פחות רועש , כואב ומיוסר ? 
כלומר כשכבר מראש מרימים לגביך ידיים - כלומר לא מנסים לטחון לך את המוח כל היום על שילוב זה מאפשר איזשהו חופש - ואני משערת שגם תחושה יותר שלמה במשהו? אולי אתה נמשך למקום הזה שהוא בלי העווית. 
למרות שאין ספק שהם סובלים נורא בדיוק בגלל זה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אכן אלה כתבת יפה'
אכן אלה כתבת יפה
17/04/2018 | 07:42
9
154
הבדל בין הנמוך לגבוה הוא הצורך דל הסביבה להטמע אותו בחברה ואז מתי שהנמוך פורץ את מעגל השתיקה הוא אומר שזה היה הכאב הכי גדול שלו שלא האמנו בו ומתגלה פשוט אוטיסט עם רמת
מודעות גבוה כמו אוטיסט שמכתחילה הופנה לכיוון כזה לכן אני שואל את עצמי מזה אוטיסט מזה שפה אוטסטית מה חורג ממנה ומזה מובהקות ואותנטיות בעיני אני לא אוטיסט שלם כי פרצתי את מעגל השתיקה בעיני אוטיסט הוא אחד שמכונס בתוך עצמו אך רואה הכל ולא מגיב כי הוא יודע שאין סיכוי ככל שאתה עמוק יוצר באוטיזם כך תצטרך לתךחות תגובה לסביבה גם מבחינה פנימית לא רק כאקט חיצוני של שתיקה מאפיינים מובהקים וכו מה דעתך אלה ?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא'
לא
17/04/2018 | 10:33
8
7
שתיקה, כמו הסתגרות, אינה מאפיין אוטיסטי אלא תגובה לסביבה נעדרת שפה.

אין מה לפרוץ בכלל, למעשה עצם התפישה שיש מעגל שתיקה שצריך לפרוץ אותו בעייתית נורא.
השפה האוטיסטית מבטאת וצריכה מודעות להקשר, כיוון שזו הנורמטיבית חסרה מודעות כזאת התגובות האוטיסטית נתפשות כנמנעות, כשתקנות, ולא היא
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'איך זה בדיוק סותר ?'
איך זה בדיוק סותר ?
17/04/2018 | 16:27
7
6
זה מאשרר ככל שאתה עמוק יותר באוטיזם כך אתה נאבד בשפה המקובלת לכן שותק איפה אתה סותר אותי ?  אם אדם אוטיסט מתקשר כרגיל ואם כולם הוא לא אוטיסט הוא נט לכן אתה לא מדייק נכון שביאידיל זה לא מאפיין ואוטיסט הכי פתוח אבל בשטח כמה שאתה עמוק יותר באוטיזם כך לא תדבר לעולם עם אף אחד
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה באמת לא רואה איך התגובה הראשונה שלך סתרה '
אתה באמת לא רואה איך התגובה הראשונה שלך סתרה
18/04/2018 | 13:26
6
36
את מה שהוא כתב?

אין מאפיין, אין קביעות.
אוטיסט יכול להיות דברן וחברותי כמו שתקן ומסוגר נורא. 
כשהשפה תלויה בהקשר ההתנהגות תלויה בהקשר ומייצגת אותו.
מכאן שבכלל אי אפשר לדבר על "אוטיסט שלם" - אין דבר כזה.
שתקנות כמאפיין נובעת מזה שאין הקשבה לשפה של מעבר לקביעות שלא מבוססות הקשר. 

לכן גם זה נותן לך אופק יחסי- שהוא טוב ופתוח מזה.
זה לא שאין סיכוי למצוא שפה ואדם שמשוחח - 
זה לא שאין באופן יחסי גם אנשים כאלה לפעמים, 
שנוגעים בזה או מייצגים משהו מזה ולכן גם במובן הזה - 
אוטיזם הוא לא מצב סגור והרמטי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אם לנסות לדייק את זה עוד'
אם לנסות לדייק את זה עוד
18/04/2018 | 13:33
1
4
אז עצם ההצבה של הצורך בפריצה, בשבירת השתיקה, דומה ומזכירה שלא בטובתה גם את התפישה שלפיה אוטיסט חייב המון קשרים חברתיים לכאורה.

המון פעמים האוטיסט לא שותק בכלל, מבחינתו אין שתיקה, הוא חי, מתבונן, חווה, כפי עצמו, אלא שיחסית לכמויות האין סופיות של הבלא בלא בלא מסביב, ולציפיות החברתית, הוא נתפש ככלוא בשתיקה, ולא היא

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'להפך אני לא אומר שצריך לפרוץ'
להפך אני לא אומר שצריך לפרוץ
18/04/2018 | 14:10
4
אני רוצה להיות דומם להיות אוויר ככה אני הכי חי ,לכן אני די מצטער שאני לא עם הנמוכים , ודווקא שמו אותי עפ הורבליפ , אני מעדי,, שלא מתייחסים עלי ,מעדיף להיות בתוך עצמי כך הכי ער לסביבה ,לכן השתיקה היא דיבור ולהפך לכן אני שותק .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'עכשיו אני מבין יותר'
עכשיו אני מבין יותר
18/04/2018 | 14:08
3
ארי אף פעם לא באמת ברור לי אבל בעיני זה אכן נכון שאין אוטיסט שלם אבל הנמוכים קקרובים יותר לשלם בעיני , כל עוד הם בתוך עצמם ,ברגע שהם מעבר לזה, ורוצים להיות נט הם פחות אוטסטים כך אני תופס את זה ,דברנו על זה אני זוכר ,ובעיני זה מורכב לא משנה לתפקוד פורמלי ,אלא לעניין של הבלעות בעצמך באחר .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'את זה אני יודע'
את זה אני יודע
18/04/2018 | 14:12
2
14
ש/הוא לא הרמטי אני רק תוהה מה המובהקות השתיקה או הדברנות , מה יותר מאפיין ואני מבין עכשיו שזה תלוי הקשר ואדם ,וזה תק, גם עלי מאוד מאוד .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'המובהקות היא הצורך בקשר עמוק'
המובהקות היא הצורך בקשר עמוק
18/04/2018 | 15:05
1
5
ובגלל שהצורך הזה הרבה יותר חזק וחיוני מהמקובל, מוסכם, ונורמטיבי, הוא מתבטא גם כסלקטיביות הרבה יותר רגישה להקשר, שלכן גם יכולה להיות הכי אטומה להקשר, וגם כמו שתיקה ודיבור שנראים מוגזמים ומופרזים יחסית למקובל.

המובהקות שצריך הרבה, הרבה, הרבה יותר ממה שיש במציאות החברתית כרגע, אז האוטיסט תמיד גולש מעבר לקצה, יותר מדי שותק יותר מדי מדבר, מגיב חזק מדי לא מגיב בכלל...

המובהקות היא העודפות שמעידה על צורך מאוד ממוקד, מיידי וחזק, בקשר עמוק וחיוני עכשיו ומייד
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יענו הכל תלוי מבט'
יענו הכל תלוי מבט
18/04/2018 | 16:26
3
כמו שכתבתי בפוסט שלי בזמנו שעשית לייק ? זה הכוונה אם כן אני מסכים ומבין .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני לא חושבת שחייבים להבין את "התמונה השלמה" של אוטיסט '
אני לא חושבת שחייבים להבין את "התמונה השלמה" של אוטיסט
15/04/2018 | 16:22
9
כדי לסייע לו להגיע למקום טוב יותר עם עצמו. 
לצורך הדוגמא אפשר בהחלט להבין רק באופן כללי מה מלחיץ ומקשה על אדם, 
ולתת לו את המרווח שלו- 
או דרך משהו שהוא אוהב להגיע למקומות טובים יותר בעבורו ובעבור מי שמטפל בו.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה מרגיש לי כאילו כל ניסיון נוסף להסביר רק מכעיס ומעליב אותה'
זה מרגיש לי כאילו כל ניסיון נוסף להסביר רק מכעיס ומעליב אותה
14/04/2018 | 19:56
1
17
אז אני לא רואה הרבה טעם לנסות שוב.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בוקר טוב ממש לא מכעיס ולא מעליב '
בוקר טוב ממש לא מכעיס ולא מעליב
15/04/2018 | 09:15
8
נהפוך הוא מעריכה שטרחתם לענות
מנסה לרכז את התשובות ולבנות עבורי איזשהי הבנה..ותובנה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הי שאלות , '
הי שאלות ,
14/04/2018 | 08:48
18
אני חושבת שמאוד קשה לפרט איך התהליכים האלה עובדים -
מה שכן אפשר לתת לך התחלה של קצה חוט למה לכל אחד עזר, 
יש לאנשים צורות שונות לתאר את זה כמו שששמת לב - 
אחד נוקט גישה יותר מופשטת ואחר אומר לך חד וחלק :
רשימות, רשימת נשיאים. 

את יכולה לקחת חלק מהדברים שכתבו פה גם אם הם כלליים מה יותר ומה פחות וליישם עם הקרובים אליך . למשל אין לי ספק שאת יכולה כבר היום לתכנן שיחה ורשימה , ולקיחת חלק בחלומות של הבן שלך . 
אך אם את רוצה ממש מושג ברור יותר של איך הדברים האלה השפיעו - ומה הם חוללו כדי שתוכלי ללמוד איך זה משפיע *הוליסטית* 
(למשל את יכולה להבין איך יוגה , כושר ושלווה בחיים קשור למצב הבריאותי ולחוסן מערכת החיסון - אז ככה הדברים האלה פועלים גם לאנשים רגישים יותר כמו אוטיסטים)
אני מציעה שתדברי בפרטי עם אחד האנשים כאן שיסכים ואולי תוכלי מזה להעתיק לא "שיטה" אלא גישה - 
כי מין הסתם שלאו דווקא יתאים לקרוב לך לשנן רשימת נשיאים אבל הקשבה לחלומות שלו, לשחרר לו קצת את הרסן של הדאגה שהוא מרגיש טוב מאוד, נסיון לקחת חלק בתחביבים שלו - 
זה משותף למשל לכל דרך וכל שיטה ותמיד תוכלי מדבר כזה ללכת בדרך שמתאימה לו .

מקווה שזה בגדול מכסה את זה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'קצת רעיונות'
קצת רעיונות
21/04/2018 | 06:49
15
בוקר טוב.
לדעתי כדאי לך ואף רצוי לקבוע פגישה עם העובדת הסוציאלית המטפלת בכם ברווחה, יחד עם הילד, כדי לשבת ולדבר. פשוט לשים את הדברים על השולחן, על מנת שתבינו כולכם מה הזכויות המגיעות לבחור, ומה האופציות העומדות בפניו. אם שירות לאומי לא הולך במסגרת עמותה מסויימת, לשקול אולי אפשרות לעבור לעמותה אחרת, או לשקול התנדבות במקום מסויים, ואולי אפילו לצבא. בנוסף לחשוב על אפשרות לשלב לימודים אקדמיים ועבודה על עצמאות. ממליצה לקרוא קצת על "תכנית דרור" באוניברסיטת תל אביב, בקרוב יתקיים יום פתוח ותוכלו ללכת ולשמוע על התכנית, וכן תכניות נוספות המתקיימות ברחבי הארץ. 
בנוסף מצרפת קישור לאתר של אפ"י הנוגע לתכניות המשך: 
ועוד מידע נרחב מתוך האתר של אלוט:
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>

הודעות אחרונות

20:16 | 22.04.18 יהודית127
14:02 | 22.04.18 ימות משיח
15:08 | 21.04.18 Alla28
22:44 | 20.04.18 יוסידן898
18:59 | 20.04.18 נתנאל6589881
18:45 | 18.04.18 נתנאל6589881
13:31 | 18.04.18 grayart
10:17 | 18.04.18 קפיה1
09:12 | 18.04.18 1309920041
23:45 | 17.04.18 שירה30001
20:18 | 17.04.18 נתנאל6589881
09:12 | 13.04.18 נתנאל6589881

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ