עזרה בחיפוש פסיכיטאר

עזרה בחיפוש פסיכיטאר

שלום לכולם,

אודה להמלצה לפסיכיטאר שמתמחה בטיפול בנערים על הספקטרום בתיפקוד גבוה עם תסמונות נוספות : אובסיסיביות.בני עבר אבחון בגיל 13 לאחר ההבחנות שונות האיבחון התבצע אצל פרופ' צחור באסף הרופא.מתקשים מאוד למצוא לו את הטיפול המתאים היות שבני לא וראבלי במחיצת אנשים שאינו מכיר. כרגע תסמונת האבסיסיביות מאוד פוגעת באיכות חיי בני הבית. בני אובסיסיבי לניקיון ,מטופח מאוד חיצונית אך מטנף את הבית לדוגמא יורק בכוסות ולאחרונה גילינו בחדרו קיר שירק עליו ., לשאלתנו ענה שיש לו פחד שיבלע את החיידקים בפה. בני מתאמן בחדר כושר ומתעסק בל הזמן במזונות בריאים .....
תודה על העזרה .

schlomitsmile

Member
מנהל
מבינה את הקושי של בני-הבית
אבל נראה לי שהקושי, הסבל, שלו הוא המרכזי כאן.
כשהוא יקבל מענה, יוטב גם לבני-הבית.
ממה שכתבת, יש לי תחושה שהנער מתייסר בחרדת מוות.
הוא במגננה תמידית, באימה ממש.
חש שהעולם הוא מקום מסוכן עבורו, כל רגע וכל דקה.
נשמע לך הסבר אפשרי?
יכול להיות שהעולם באמת מסוכן עבורו, שההתנהלות סביבו וכלפיו אכן פוגעת בו
גם אם אין לאיש כוונה כזאת, ואפילו אם הכוונות הפוכות מזה,
והסיפור עם החיידקים הוא סוג של נסיון לרציונליזציה לתחושה הזאת,
כאילו להלביש אותה על סיפור קונקרטי, פיזי, שקל לו יותר לסדר לעצמו בראש ולהכיל.
מה דעתך?

תגובה

את צודקת חלקית הוא בחרדה אך לא בחרדת-מוות מפני שהוא יוצא מהבית לחדר כושר כל יום אחר הצוהרים מקפיד לאכול בריא ובכלל אוהב מסעדות פאר ואת החיים הטובים. מה שכן הוא שוב בנסיגה בנוגע לבית -הספר ,מתקשה לקום להתארגן למרות שבמחצית הראשונה חל שיפור בתחום זה . זה נער שעבר מהחינוך המיוחד שהיה רק בחטיבה לתיכון רגיל . שוב הפחד מפני בית הספר יכול להיות שההתנהגות האובסיסבית היא מגננה כנגד מה שגורם לו לחרדות . השאלה היא איך מטפלים בזה ? הנער בקושי מתקשר עם פסיכולוגים ומטפלים . מדבר בחופשיות רק בבית ועם שניים שלושה חברים קרובים

schlomitsmile

Member
מנהל
אם ההתנהגות האובססיבית היא מגננה
אולי כדאי להוריד ממנו לחצים? לאפשר לו בניית עוצמה פנימית.
אגב, זה שהוא אוהב מסעדות ופינוקים לא שולל חרדת מוות,
התעסקות מרובה בתזונה בריאה ואימוני כושר יכולים להיות יופי של דבר,
יכולים גם לנבוע מתחושת איום קיומי.
"מתקשה לקום להתארגן"- כשאתה יודע שאתה הולך, היום כמו בכל יום, ושוב ושוב, למקום שמפחיד אותך,
פלא שקשה לך לקום ולהתארגן?

האם הוא רצה לעבור לתיכון רגיל?

הצעד הראשון לפי נסיוני, הוא להקשיב לילד באמת.
לא לצאת מהנחות ותפיסות, לא לתת לרגשותינו למסך את ההקשבה.
להקשיב פתוח ונקי למה שהוא אומר, כולל בלי מילים.

לגבי טיפולים- לא כל הטיפולים הם בדיבור.
הוא יכול לבחור האם הוא מרגיש שיתאים לו טיפול רגשי
באמצעות מוזיקה/תנועה/חיות/גינון ועוד
או אולי משהו מסוג ביופידבק.

פיצקי שלי למשל, עשה קפוארה טיפולית-
לא דיבר עם איש מלבד בני המשפחה הגרעינית, לא השמיע קול בכלל.
אהב קפוארה, אבל המהומה בשיעור הקבוצתי היתה בלתי אפשרית עבורו.
אז המורה, ללא הכשרה טיפולית רשמית אבל עם לב חכם וגדול,
בא אלינו הביתה, וראו זה פלא: אחרי זמן-מה הילדון עשה את תרגיל האריה
תוך השמעת שאגה

כעבור עוד זמן, התחילה חומת האילמות להתפורר.

תודה על ההמלצה

תודה על ההמלצה. אשמח לקבל המלצה על פסיכאטר/ית שעובד/ת באזור רחובות ,ראשון לציון או נס -ציונה. המתמחה בטיפול במתבגרים על הספקטרום.מוכרחה לשתף שהיה לנו ניסיון לא מוצלח מאוד עם שתי פסיכאטריות בכירות .אחת מהן הגענו אליה באופן פרטי ואחת באופן עובדת במרפאה ציבורית לילדים ונוער. היחס היה משפיל , הן הכריחו את בני לדבר , להגדיר את הבעיה שלו למרות שהוא מתקשה מאוד לדבר עם אנשי מקצוע על אחת כמה וכמה להגדיר את הבעיה.אנחנו ההורים קיבלנו נזיפות על כך שאנו לא נוקטים יד קשה נגד הבן ,ושתיהן איימו עליו בכך שהתאשפז .בקיצור במקום אמפתיה ,הקשבה וביקורת בונה קיבלנו רופאות אנטיפטיות ,חסרות סבלנות בוטות ומשפילות.יש אמירה כזאת שכל הפסכיאטריות הן פסיכיות ,לא הסכמתי לאמירה הזאת ,בטוחה שיש כאה שיעניקו לנו חוויה מתקנת.

yonitbrk

New member
ד"ר גולובצ'יק

בקופ"ח מכבי, בראשון לציון, עובד רופא בשם ד"ר גולובצ'יק, פסיכיאטר שעבד בזמנו במרפאת ילדים ונוער בביה"ח הפסיכיאטרי בנס ציונה. מילא תפקיד של סגן מנהל המרפאה, ועבד בזמנו עם ד"ר רוני הגש. אם הינכם חברי הקופה, תוכלו לפנות אליו.
בנוסף ,עובדת בראשון בפרטי ד"ר רוני הגש, שבעבר ניהלה את המרפאה בנס ציונה. מתמחת בתחום האוטיזם. ד"ר רחל מאור אשר המלצתי עליה ,עבדה איתה, ותיפקדה כסגניתה במרפאת הילדים ונוער בנס ציונה.

giraffelle

New member
גם אני מחפשת פסיכיאטר / מישהו שמאבחן

לילדה בכיתה ב' שעלה לגביה חשד להפרעת תקשורת.
מחפשת פסיכיאטר שמאבחן גם ילדים בתפקוד גבוה.
באזור ירושלים או המרכז, דרך מאוחדת או פרטי.

ואם מישהו יכול לעשות לי סדר בנושא ולהסביר לי מי איש המקצוע הנכון להתחיל איתו, זה מאד יעזור... הילדה סובלת מקשיים חברתיים ויש לה התנהגויות לא כל כך תואמות גיל מבחינת סף תסכול, יכולת התמודדות עם קשיים וכד'. החשד הוא לקות תקשורת ו/או חרדה חברתית.
המליצו לנו על אבחון בין מקצועי, או פסיכיאטר + "אבחון פסיכודידקטי אצל מישהו שיודע לאבחן גם תקשורת".

חוצמזה, איך בדיוק עובד אבחון אצל פסיכיאטר? אני פשוט מתייצבת אצלו עם הילדה? מגיעה אליו קודם בלעדיה?

yonitbrk

New member
מאוד תלוי ברופא עצמו.

באיבחונים שלנו, לפני שנים,הגעתי במועד שנקבע לנו יחד עם הילד. בתחילה נכנסנו לבד, ואח"כ יחד עם הילד, ובשלב מסויים אף נתבקשנו לצאת מהחדר. כיום נדרשים לקבל אבחנה הן מפסיכיאטר והן מפסיכולוג המתמחה בתחום. איבחון פסיכודידקטי נעשה על ידי פסיכולוג.
אנחנו התחלנו אצל נוירולוג התפתחותי לילדים, ולאחריו אובחנו על ידי פסיכיאטר. בזמננו לא ביקשו איבחון של פסיכולוג.

giraffelle

New member
תודה

עכשיו קיבלנו תשובה מהתפתחות הילד שאישרו לנו אצלם אבחון משותף של קלינאית תקשורת, פסיכולוגית (שאמרו שיודעת לאבחן גם תקשורת), ומרפאה בעיסוק.
&nbsp
נראה לי שכדאי לא לחכות לזה וללכת גם לפסיכיאטר, לא?
משנה אם הולכים לפסיכיאטר, נוירולוג או נוירופסיכולוג (בהנחה שבכל מקרה מדובר על מישהו שמתעסק בתחום)?

schlomitsmile

Member
מנהל
זה צריך להיות רופא, קרי נוירולוג או
רופא התפתחותי עם ותק של לפחות 3 שנים או פסיכיאטר.

למעלה