עוד אלף שנה יהיה טוב

arana1

New member
עוד אלף שנה יהיה טוב

https://www.haaretz.co.il/gallery/television/1.5933934

הנה, המדיה, ולא במקרה, מתחילה ומצליחה להציג אוטיסטים גם לא רק כמפלצות הלוקות במחלה הכי מחרידה בעולם, לאט לאט, ורק דרכה, ובניגוד מוחלט לכל מה שנחשב כגישה מקצועית ומחקר אקדמי, אוטיסטים יוכרו כבני אדם, ומכאן הדרך לחיים מלאי אהבה, יצירה, רגישות אנושית, קצרה מאוד.

schlomitsmile

Member
מנהל
אולי אפילו עוד לפני זה

נפגשתי אתמול עם קבוצת מורות שילוב.
אמרתי להן שאוטיסטים אינם אנשים עם לקות
אלא חלק מהפסיפס האנושי, צבע שונה על גווניו הרבים
ושזה חשוב כי כל מסר אחר לילד הוא לא רק לא נכון עניינית אלא גם מזיק והרסני.
סיפרתי כמובן על משפחתי ואיך כל זה בא לידי ביטוי בחיינו.
והן הקשיבו.
כן, לשפשף את העיניים, אבל הן הקשיבו, באמת.
אז יש תזוזה, יש שינוי חיובי, יש אפילו תקוה, ולא לעוד אלף שנה

&nbsp

arana1

New member
לצערי לא זכיתי לזה

אלא להפך, הובהר לי שכללי התנהלות מסויימים מחייבים גם את ביתי גם אם זה לא מתאים לה, כי צריך להכין את הילדים לעולם, ובלא בלא בלא, ואין מקום לסלקטיביות ובחירה אישית ופרטיות ורגישות אישית,
לא כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה,
וזה

schlomitsmile

Member
מנהל
מוכר...גם אני שמעתי אמירות כאלה ואף מצמיתות יותר, אבל מסתבר
שיש ניצנים של שינוי אפילו בלב לבה של המערכת.
אגב, זה אחד הדברים שנשאלתי שם-
האם אני חשה בשינוי במערכת מאז שהבכור היה ילדון ועד היום.
אז לא שאפשר כבר לנוח, הדרך עדיין ארוכה ורבה,
אבל כיום יש בהחלט עם מי לדבר

arana1

New member
יש ניצנים, כמובן

אבל אין דבר קשה יותר מלראות את האדם שאתה הכי אוהב בעולם נרמס וסובל בדיוק מאותן סיבות שהרסו גם לך את הילדות ואינך מסוגל לעשות כלום.
זו תחושה שאין גרועה ממנה

אז מבחינתי אין בני אדם במערכת

schlomitsmile

Member
מנהל
יש בני אדם במערכת, צריך לחפש אותם
ואז אפשר להעביר את הילד/ה לאותה סביבה חינוכית שבה הם יפגשו אותם
ולא טיפוסים כמו רכז השכבה שאמר לי:
"דיברתי אליו 20 שניות והוא לא ענה לי- לא נראה לי שמקומו כאן."
הכאב, התיסכול וכל בליל הרגשות המעיקים שאתה מדבר עליו
מוכר גם לי, זה באמת נורא.
מנסיוני, יש יותר ויותר אנשים אחרים,
אנשים שמייצרים סביבה מאפשרת ואף מעודדת צמיחה לילדים, לכל הילדים.
זה עדיין לא מובן מאליו, לעתים קרובות צריך לחפש אותם,
ואז להאבק בבירוקרטיה, אבל זה אפשרי.

גורג42

New member
במאה ה-22

כן, זאת תמונה מ"מסע בין כוכבים", מפרק ששמו - כייאה לענייננו - "United".

אני מניח שאם האנדורים חמומי המוח (הבחור הכחול משמאל) יכולים לשתף פעולה עם הטלרייט הוכחניים (מימין) אז גם נ"טים ואוטיסטים יוכלו להסתדר

schlomitsmile

Member
מנהל
live long and prosper
מבחינתי לא חייבים אפילו להגיע לשלום עולמי
מספיק שרוב האנשים- א"סים, נ"טים וא"אים -
יקבלו את אמירתו של סינקלייר:
"הכירו בכך שאנו זרים זה לזה במידה שווה,
שדרכי הקיום שלי אינן סתם גירסה פגומה של דרכי הקיום שלכם.
בדקו את הנחותיכם.
הגדירו את תנאיכם.
עיבדו יחד איתי כדי לבנות עוד גשרים בינינו."

גורג42

New member
זה בדיוק האמירה שמתמצתת את התמונה שהבאתי.

זה לא סתם עניין של "שלום".

זה עניין של שיתוף פעולה וכבוד הדדי בין אנשים שבאים ממקום שונה. בניית גשרים. החבר'ה האלה שלוחצים ידיים בתמונה היו עסוקים בלהילחם זה בזה רק כמה חודשים לפני כן. פחות מעשור לאחר מכן, הם יקימו (יחד עם בני-האדם) פדרציה מאוחדת שמושתת על העקרון שכתבת.

כמו שספוק אמר פעם:
"תפארת הבריאה היא בגיוונה האינסופי, ובדרכים שבהם ההבדלים ביננו יוצרים משמעות ויופי"

אגב, ברגע שאנשים מבינים את העקרון הזה, גם יש הרבה פחות מלחמות. הרבה יותר קשה להילחם ולפגוע ולהרוג מישהו, שלא סיווגת מראש כ"האחר".

גורג42

New member
זה היינו הך. יש בהקשר הזה ציטוט מסאגת מדע-בדיוני אחרת:

"כל בעל-חיים מוכן להרוג את ה'אחר'. אבל ישויות מתקדמות באמת כוללות יותר ויותר יצורים חיים בסיפור האישי שלהם, עד שלבסוף אין יותר 'אחר'"

גור הכרתי בחור בהוסטל

שאוהב מלחמת הכוכבים הוא כל הזמן מדבר על זה יש הרבה אוטסטים שאוהבים את זה ואנימה וקומיקס גם כאלו יש

גורג42

New member
מלחמת הכוכבים זה משהו אחר בכלל

המילה "מלחמה" היתה אמורה לתת לך רמז

גורג42

New member
מדובר בשתי סאגות שונות לחלוטין, מבתי יוצר שונים.

מלחמת הכוכבים זה אכן בעיקר סרטים.

מסע בין כוכבים זה בעיקר טלוויזיה, אבל גם להם יש סרטים (עשרה סרטים שיצאו לפני 2008. ראה גם בהערה שבסוף הפוסט הזה).

בכל מקרה, חוץ מהמילה "כוכבים" והעובדה ששתי הסדרות מתרחשות אי-שם בחלל, אין שום קשר או דמיון בינהן. בין היתר, מסע-בין-כוכבים מתאר עתיד אפשרי של האנושות, בזמן שמלחמת-הכוכבים מדברת על "דברים שארעו לפני זמן רב, בגלקסיה רחוקה".

אגב, גם "מסע בין כוכבים" עצמה כבר לא נאמנה למסר שעליו אני מדבר כאן בכזו התלהבות כל הזמן. ב-2009 השתנה הכל. כמו כל דבר אחר בעולם הבידור, התאגידים הגדולים הצליחו להרוס גם "מסע בין כוכבים" (וממה ששמעתי מחובבי "מלחמת הכוכבים", גם הסאגה שלהם נפלה קורבן לרדידות של רדיפת הבצע הזו. אני לא מבין גדול ב"מלחמת הכוכבים", אבל אני כל הזמן רואה פוסטים של חובבי הסאגה הזו שמתלוננים איך הרסו להם את העולם. ולאור מה שקרה ל"מסע" בעשור האחרון, אני לא מתקשה בכלל להאמין להם).

לאחרונה גם יצאה סדרת טלוויזיה חדשה של "מסע" (דיסקברי), וכבר בשני הפרקים הראשונים יש לנו "גיבורים" שמבצעים פשעי מלחמה. הכל בשם הרייטינג (כי ידוע שאלימות מוכרת). זה פשוט נורא.

גורג42

New member
אגב, לאחרונה יצאה סדרת מדע-בדיוני חדשה ומוזרה: "האורוויל"

הסדרה הזו, בעיניי, היא היורש הנוכחי של הנישה שהיתה פעם שמורה ל"מסע בין כוכבים".

זו סדרה משונה מאוד: מדובר בשילוב מוזר למדי של החזון האוטופי הנאה של "מסע בין כוכבים" והבזקי הומור (לרוב הומור די וולגרי - בדיחות גסות וכאלה).

זה נשמע זוועה איך שכתבתי את זה, אבל זו סדרה נהדרת. מסתבר שהיוצר שלה (סת' מקפרלן - "איש משפחה", "אבא אמריקאי") הוא חובב מסע בין-כוכבים גדול, והוא יצר סדרה עם לב ענק והמון אופי.

העונה הראשונה כבר הסתיימה בארה"ב, והיא חודשה לעונה שנייה. יש גם להניח שאו-טו-טו תוכל לראות את הסדרה הזאת באחד הערוצים המרכזיים בארץ. מומלץ בחום. בחיי שזה הדבר הכי קרוב ל"מסע בין כוכבים" אותנטי שיצא ב-10 השנים האחרונות.

arana1

New member
כל העניין שאין נ"ט וא"ס

שלא מדובר ביצורים שוני גזע אלא רק בהחלטה גזענית של הרוב האלים לתייג את כל מי שלא צועד בדיוק בתלם ובקצב המקובל כתת אנוש או כחייזר מגזע אחר.
כך שלא ברור אם יש טעם ואיך ליצור מצע משותף.

איך אתה יוצר מצע משותף עם גזען, עם אדם ששונא את עצמם האפשרות של מגוון, של קצב וכיוון יחודי לכל אחד ?

איך יוצרים הסכמה משותפת עם אנשים שמראש לא מוכנים לקבל גיוון ?

האוטיסטים אינם גזע אחר, זה כל העניין, הם פשוט בני אדם

schlomitsmile

Member
מנהל
הנקודה היא שלא כל נ"ט הוא גזען, יש יותר ויותר מהם שאינם כאלה

למעלה