האם ADOS כלול בסל הבריאות?

shmulik050410

New member
האם ADOS כלול בסל הבריאות?

שלום חברים
לא הצלחתי להבין האם האבחון ADOS כלול בסל וניתן לקבלו דרך קופת חולים?
אם כן, מה הדרך לקבל אות?
המנהלת והפסיכולוגית של בית הספר ממליצות/דורשות שנעביר את הילדה (בת 8 וחצי) את האבחון הנ"ל, בעיקר כנראה כדי לקבל סייעת צמודה, ומכוונות אותנו לפסיכיאטריים פרטיים
לדעתנו, ההורים, הילדה לא בכוון בכלל, והפסיכולוגית מתרשמת בעיקר מכך שאצל האח הגדול יותר היה אכן חשד כזה , לכן אנחנו לא ששים להוציא על זה אלפי שקלים שלדעתנו מיותרים, ומצד שני מעדיפים לא להתעמת עם ביה"ס וכן לעשות את האבחון .
האם יש למישהו מושג האם וכיצד זה קיים במסגרת קופ"ח?
תודה רבה

schlomitsmile

Member
מנהל
אין להן סמכות וזכות לדרוש מכם לאבחן אותה
מניחה שאתם האפוטרופסים של הילדה,
אתם סוברניים להחליט מה יהיה נכון עבורה ומה לא.
אבחון הוא תהליך מורכב, יש לו השלכות,
לא עושים אבחון סתם כדי לא להרגיז את המורה.
אם לדעתכם יש טעם- לטובת הילדה- בבירור מעמיק מסוג אבחון, זה ההליך
http://www.kolzchut.org.il/he/אבחון_אוטיזם
&nbsp
אם אינכם חושבים שזה נכון לה, חובתכם ההורית היא להגן עליה
גם מכלמיני גברות שמנסות להתערב בחייה.
(למדתי את זה על בשרי... לא היה קל...
גם אני חולה מעימותים אבל כשאין ברירה, אין ברירה...)
&nbsp
האם לדעתכם היא זקוקה לסייעת?
אם כן, מדוע?

shmulik050410

New member
יש לה בעיה, זה ברור

יש לה הפרעת קשב וריכוז ומקבלת ריטלין, מה שמרגיע קצת את הקופצניות, אבל עדיין לא מסוגלת להתנהג בכיתה כמצופה, גם בבית יש מריבות וכעסים עם האחים .
לדעתנו הבעיה יותר רגשית ולא בכוון של ספקטרום האוטיזם.
אבל בסה"כ אם תהיה לה סייעת צמודה, עם הכשרה בטיפול מיוחד, היא תהיה גורם ממתן ותתן לה תשומת לב פרטנית, שזה דבר מבורך כשלעצמו.
האבחון עצמו לדעתי לא יגרום נזק (מלבד כספי..) ואני מהמר ב99.999 שהתשובה תהיה שלילית, לכן אני מעדיף לזרום עם המנהלת, כי היא בהחלט יודעת להציק עד שנעשה מה שהיא רוצה

לא סתם מנהלת מפנה לפרטי. הם הרבה יותר קלים לאבחן.

אם מנהלת לוחצת(אז יש משהו חשוד) ולוחצת לפרטי אל תהיה בטוח ב99.999 שלא תאובחן. כי בפרטי יודעים לתפוס כל פרט קטן ולנפח אותו.
אז יש 2 אפשרויות:
1) אם אתה רוצה למצוא הוכחה למנהלת שילדה לא בספקטרום אז עדיף איבחון מהקופה. זה חינם. יש תורים. וגם במקרה הזה ילדה עדיין יכולה לקבל איבחון.
2) אם אין לך בעיה שהיא תקבל אבחנה ואתה אפילו מעדיף שהיא תקבל אז פרטי יותר טוב כי יותר סיכויים שהיא תקבל.

למעלה