אבחון ספקטרום

vg04285

New member
אבחון ספקטרום

long story short
אני בן 26 ואחרי מפגש עם פסיכולוגית תעסוקתית(סיפור ארוך)המליצה לי על "בית אחד" כדי לבדוק את הנושא של תקשורת ולאחר האבחון התברר כי אכן אני נמצא הספקטרום(עניין של חזרתיות עפ"י שאני מרגיש כי יש קושי גם בתחום החברתי שמשום מה לא צויין בחוות דעת אפילו שהדגשתי את זה) אך בסיכום החוות דעת הפסיכולוג כתב כדי שזה יוכר באופן מלא עלי לעשות אבחון משלים על ידיהם בADOS-2

הלכתי למרפאת בריאות הנפש שאני מטופל בה(הפרעת אישיות סכיזואידית)
ונאמר שאינם מבצעים כזה דבר

יש מקום שכן עושה זאת או באופן פרטי?
חשבתי אולי ללכת למכון התפתחות הילד(תהיה בעיה בגלל הגיל?)

vg04285

New member
שכחתי לציין

הסיבה שאני מעוניין לשאול על מקום זה בגלל שבבית אחד דורשים סכום כסף גדול וקשה לי לממן את זה שוב

schlomitsmile

Member
מנהל
אתה יכול להסביר להם את מצבך הכלכלי ולבקש הנחה,לפעמים זה עוזר

טובללכת

New member
הפרעת אישיות סכיזואידית

זהו אבחון ישן נושן שבו השתמשו בזמנו כשלא הכירו את הספקטרום האוטיסטי לרוחבו. ראו אדם עם קושי חברתי, נמצא כאילו בבועה ולא רואה את חבריו לכיתה או הסביבה כולל משפחתו - כחלק ממנו, ואז קבעו אבחנה כזו, שאומרת בעצם שהאיש רואה את עצמו במרכז היקום ולא מעניין אותו אף אחד.. שטות ברוב המקרים.

bengoavs

New member
זו לא שטות, פשוט יש גבול דק

בזמן שאצל אספרגרים הקושי הרגשי הוא נוירולוגי, אצל סכיזואידים היכולת הרגשית קיימת אבל מודחקת מבחינה אישיותית (כמו שבנאדם חווה טראומה ונסגר). אלו בהחלט לא תופעות חופפות, ומפתיע אותי ששתיהן מאובחנות במקביל

vg04285

New member
קטע מצחיק

ראיתי שמנהל זה טמיר אפשטיין והוא זה שאבחן אותי ב"בית אחד" אז מה הקטע?
למה כבר זה לא כל האבחון כולו

arana1

New member
בצע כסף, זה הדבר היחיד שמפעיל את המערכת הזאת

איפה שאפשר לסחוט, וכמה שיותר, הם יקחו, וזה לא שחסר להם, הם לוקחים אלפי שקלים לשעה בשביל להרוס לך את החיים ואנשים משלמים ומבקשים עוד ועוד,
פראיירים לא מתים (בעצם הם כן)

ארי לפעמים אין בריריה

שצריך הוסטל או ביטוח לאומי וסל שיקום בלי אבחון מסודר לא תקבל דבר למשל אצלי האבחנה הייתה אמורה לברר למה אני נוטה יותר למחלות פסכוטיות או אוטיזם והם קבעו אני נוטה יותר לאוטיזם מאשר הסכיזופרניה לכן אני מקבל הוסטל ומסלול לאוטסטים וזה הרבה יותר טוב מסלול לחולי נפש ולפעמים אין מנוס מזה ,

ואני מסכים שאם זה סתם כי אתה רוצה לקבל אסמכתא " מקצועית " שאתה שונה שאתה אוטיסט זה לא כדאי וזה שטיות בזה אנו מסכמים אבל שצריך עזרה דחופה לעתים אין בריריה ולהתגמש זה לפחות דעתי .

arana1

New member
הרבה פעמים אין ברירה, אפילו לרוב

וחוסר הברירה נובע גם בגלל שתעשיית האבחון והטיפול היא בין התעשיות שהכי נגועות בבצע כסף מוטרף לחלוטין.
אנשים לוקחים אלפי שקלים לשעה בזמן שאין להם מושג בכלום בכלל, סתם, פשוט מגעיל, כל מה שלא אנושי ומכוער בחברה מתרכז בצורה הכי מסריחה בחריגיה, כמובן

נכון מאוד

זה בושה כל כך הרבה כסף על שום דבר מה הם כבר עושים ? מדברים איתך שעה , זה דוחה באמת בצע כסף .
&nbsp
אתה יודע אבי לקח את אמי לפסיאטר אנטיפט וכזה שהוא עלק מומחה עם שם עולמי שילם לו 2000 שקל פגישה לא עזר בכלום נתן כדורים כמו מטפל בציבורי , ולא רק גם זעף שהיא לא עונה לו כמו שצריך והיא מדברת לאט או לא ברור אוטסטית וזה ...
&nbsp
&nbsp
מנוול התעצבנתי מאוד וזה מאוד כאב לי גם מטפלת שלי עשתה לי ככה והכריחה אותי להסתכל לה בעינים והיא עלק מומחית הכי גדולה לאוטיזם זבל אנושי היא הייתה גם הכריחה אותי לצאת החוצה ולהיות עם רעש או שאקבל עונש חרא היא זה הפחד הכי גדול שלי רעש

arana1

New member
בזיון, לדעתי זה ברמה פלילית

הלוואי שמישהו יתבע פעם את החולירות האלה, את המטפלת שלך צריך לשפוט למאסר ושתשלם פיצויים, והרבה, זו השפה היחידה שהם מבינים

יודע כמה פעמים אמרו לי כך

כל כך הרבה פעמים מי שאני ילד תחייך לדוד תאמר שלום לשכנה תדבר יפה הכל הוראות הכל מתחיל בבית הורה מצווה עליך ואז הוא נותן לסמכות לזיין אותך במקומו זה נורא , .

ולאף אחד לא אכפת מהקושי הזב

אם אני רק יגיד מילה אחת שפגעו בי מינית בילדות כולם יפצחו בשירה עידוד ויגון כבד אבל לאלף אוטיסט כן בוודאי בואו זה בשבילו בני זונות זה האונס האמתי אונס שפתי מגיל אפס חרות .
לנו אין קול אנו לא בני אדם .
רעים .

והמטפל של אמא

לא יצא חרא ? או שזה הכוונה שלך בחולירות כי מה שעשה לה ממש עיצבן אותי גם לי עושים כך מנסים להכריח אותי לדבר בשטף ואני לא יכול זה גם משגע אותי כי אני אוהב שתיקה ומעט מילים והמאבחנת אמרה שאני לא תקשורתי בכלל בגלל זה מה דעתך ?

arana1

New member
דווקא בגלל שאתה מסוגל ונוטה לשטף בלתי מופרע

אמיתי, חי ומהותי, אתה רגיש להקשר, לאדם שאליו השטף הזה מכוון, אז זה לא שאתה אוהב שתיקה, לדעתי אתה לא, אתה אוהב וצריך קשר, ולכן בניגוד לרוב האנשים הנורמטיבים מאוד רגיש למי שיכול להכיל ולהבין ולהענות לרצף שמבטא אותך, ואין מצב שזה יהיה מטפל, או מטפלת, או חולירע מסוג כזה או אחר.

שזו גם הסיבה לסלקטיביות, שכמובן גם אותה חולי הנפש שמתחזים לאנשים מקצוע מתייגים כתסמין של הלקות, כי אין מצב שאנשים שלא מסוגלים לאהוב ידעו לשער בכלל רגישות לזולת ולעצם קיומו, ואלה מתיימרים לטפל בנו, חחחחחחחח. זבלים

בדיוק הכל תלוי הקשר

אני מדבר מעט מאוד ובמילים בודדות כל פעם איתם ואף פעם לא אומר להם שאני מדוכא כי אין למי להשמיע הם לא רוצים להבין ולא יבנו אכן זבלים .

טובללכת

New member
זהו בדיוק העניין..אותם מומחים.

עובדים במערכת בשכר ותנאים של עובד מדינה, ועובדים אחרי העבודה במקום פרטי.
שם מרוויחים הרבה יותר אבל את הפרסום והמוניטין מקבלים במערכת הרשמית.
אם מקום כמו "בית אחד" ייסגר מתישהו אז תמיד יהיה להם את המקום הרשמי המקורי שלהם עם השכר וכל התנאים. בדיוק כמו הרופאים.

למעלה