המסך והספקטרום

arana1

New member
אתה בעצמך עונה על השאלה

זה שכולם אוהבים אותו והוא מצליח רק מוכיח דבר אחד, שהוא פסיכופאט, אז לא תודה, הכרתי לא מעט כאלה, בעבודה ובכלל, וככלל, אם את רואה אדם שהחברה מעריכה אתה יכול להיות בטוח שהוא חזיר, אין אפס, לעומת זאת, אנשים שנאבקים על אהבה, משמעות , יושר ויושרה גם בחברה שמענישה כל נסיון כזה ובצורה הכי קשה , אנשים שנולדו עם רגישות עדיין בלתי מצויה, סביר שיסבלו משום כך, ועד מוות, אבל ככל שאלה וכאלה ישרדו יותר יהיה כאן טוב ויפה יותר, ומשמעותית, ולשם ואליהם ליבי נוטה.

וכל מה שצריך זה יותר אנשים שידעו לזהות זאת, לתמוך בזה, כדי שגם מדעית וטכנולוגית ואמנותית יהיה כאן טוב יותר, ובהרבה, והכי חשוב, תהיה ��

grayart

New member
"אם את רואה אדם שהחברה מעריכה אתה יכול להיות בטוח שהוא חזיר"

יש בזה הרבה מן האמת.
אני רואה את זה כל פעם מחדש, ועדיין לא מצליח לקלוט, להבין: "איך!? איך!?" או להאמין, אבל זה נכון.

arana1

New member
זה מורכב, ומשתנה, לתחושתי לטובה

וכנראה נובע גם מהדרך שבה החברה נבנית, לפחות בינתיים, קודם כל על מה שמקובל מסורתית, על תבניות העבר, שבאופן בלתי נמנע עדיין מבטאות העדפה הכי חד משמעית לכחנות ואטימות וערמומיות מהסוג המכוער ביותר.

לאוטיסטים כל זה בעייתי מאוד, אבל לא רק להם, וכאמור זה בוודאי משתנה ואפשר לראות איך מה שהיא מקובל אתמול ואפילו סוג את אות הצטיינות כבר נתפס כבעייתי מאוד היום, כמו במקרה של הטרדות מיניות למשל.
או מה שקורה היום עם ביבי שהיה ברור וגלוי לכל מי שעיניו בראשו כבר מזמן ( אין כאלה הרבה בחברה לצערי)

אז בכל מקרה הייתי מציע לפחות קצת פחות להתלהב ממה שכולם אוהבים,
זה עדיין תמיד שלילי לחלוטין,
עצם הסגידה לפופולריות היא חלק ממה שכל כך מתועב וחולה ומדכא ומחריג בכללי החברה שלהם ורק להם לדעת שרלטני המקצוע לא רק שעל כולם לציית אלא שמי שלא מתחבר אליהם מייד מוכרז כחולה או לוקה.

יש סיבה לפער האין סופי בין התועלתני למוסרי, למשל, בינתיים, זה לא אומר שהפער הזה לא יכול או מועד להיסגר, לדעתי אין ספק שזה יקרה, וגם בגלל זה אסור להיכנע לחרא.

גם בעיני הוא צודק אבל חלקית

החברה מערכיה גם אנשים טובים דמיות חיוביות לא רק שליליות זה תלוי באדם ונטיתיו אין ספק שהרוע דולט יותר אבח אין ספק שיש גם מקום לאור ולזה גם ארנה מסכים

אבל הוא מאובחן באוטיזם

מתחברים עליו כי הוא גאון והוא די לא רוצה שאף אחד יתקרב עליו הוא מאוד סלקטיבי מבחירה אובסיסיבי למספרים הוא לא פסכופט הוא סתם אלים כי לא יכול א לקבל מה שהוא רוצה כי רואה הכח בשחור או לבן או אתם אוהבים אותי או שונאים אין אצלו גווני ביניים זה מאוד אוטסטי בעיני הוא מכופף אנשים שנראים לו מעצבנים הוא כן נשבר על הנורמה אבל זה כמו ההוא ברואה החשבון שנשבר על הנורמה גם הוא עשה כך אד חבר של אחותי עשה כך בצורה שונה מה שאתה מתאר כאילוף הוא אוטיסט מאולף לא פסכופט

arana1

New member
אוטיסט מאולף = פסיכופאט

תעשה את המתמטיקה ותבין למה זה תמיד חייב לצאת ככה

זה נכון הוא מסרס את היופי

ומחצין ומחקה את הרע מהסביבה שווה פסכופט כן אבל רוב האוטסטים ככה נשברים על הנורמה גם אני ואתה לפעמים אז גם אנחנו פסכופטים ? ואיך אפשר לשפוט אןטיסט שכל חייו מנסים לשהות אותו וכל החברה בזה לו והוא נהפך לנט ? קרי פסכופט מה דעתך ? נראה לי תלא שופט רק מציין עובדה נכון ? כי בעיני לא כדאי לשפוט כמו שאני לא שופט נפגעת אונס שהופכת לחשפנית או זונה אם כי זה שונה מעט טבל יש קשר .

arana1

New member
לא מדובר על שיפוט, שוב אתה גולש לזה

זה ממש לא העניין, אני לא שופט אוטיסטים שהופכים לפסיכופאטים, ברור שכמעט בלתי אפשרי שלא יהיה כך, רק רוצה להאיר על התופעה וללמוד את סיבותיה

לא גולש שואל

זו הייתה שאלה לא קביעה מצטער אם הרגשת כך כי זה נשמע לי קצת מאשים מה שאמרת על חבר של אחותי גם אני אישית לא סובל אותו וכאלו בכלל
&nbsp
גם בגלל מה שמנית אבל הוא בהחלט גם טוב ואוטיסטי מאוד הוא מאוד יושב על הצורה החיצונית של אוטיסט מבחינת התנהגות מראה דיבור לכן אולי היא כה דלוקה עליו כי אני גם די ערס כזה ודי אחרת והוא פחות או באופן אחר יותר נכון לדייק .

אגב יש לי שוב עליך שאלה כהרכלי

למה אוטסטיות למשל אחותי נמשכות לאנשים שהם אכן שונים אבל יותר נשברים על הנורמה נראים יפה ומתפקדים ? \אני חושב שזה מאוד נפוץ במגזר הרבה אספיות רוצות בן זוג שהוא אולי קצת דומה להן אבל שהיה מסודר כלכלית מקצועית וכו למה זה כך והאם אצל גברים זה פחות נפוץ ואם כל איך זה אצלם מתבטא ואחרון האם אצל אוטסטוות העניין הזה של הסמכות הבניזוגית פחות נפוצה מאשר הפרעות נפש אחרות ולמה ? אני די מנסה להבין את הבדלים בין האבחנות והאם יש להם ערך או שפשוט עדיך לומר חריג יחסית לסביבה או חריג ממש מה דעתך גם על זה האם זה עדיף ? מאשר אבחנות וקטלוגים ?

arana1

New member
חרדה קיומית, חרדה חברתית

שבוודאי חריפה במיוחד אצל מי שיודע עד כמה הוא חריג, וזה נפוץ במיוחד אצל נשים כי גם ככה הן במקום נחות יחסית, וכנראה שגם בגלל זה הן הרבה יותר ממוסכות ומכאן גם התת אבחון של ילדות ונערות ונשים בוגרות.

וגם בגלל זה הפתרון היחיד הוא הבנת התופעה, הזהות, מהותה, הסיבות להתנגשותה החריפה עם הנורמה.

הבעייה שזה בדיוק כמו שאשה חלשה מחפשת לעצמה גבר חזק, ובסופו של דבר הגבר הזה כל כך חזק שהוא מכה אותה ומתעלל בה, ואני רואה את זה קורה כל הזמן, מי שמגן עליו הוא גם זה שהכי מסוכן לך.

מהאבחנות אפשר ללמוד ואפשר לא, אז זה לא כן או לא.

מעניין

אז בגלל שהיא חלשה אחותי או פצועה היא מחפשת גבר על סוס לבן ? מעניין כ היא דווקא מאוד עצמאית וחזקה יחסית גם פצועה מאוד אבל היא תמיד אומרת לי שאני לא יתערב לה כי אני פגעתי לה הרבה יותר ואין לי זכות דיבור כלפיו זו חוזקה לא ? אז למה לו היא נותנת לעלות עליה כך זה משגע אותי ולנו היא שמה גבול לפחות בזמן האחרון שנה האחרונה מה דעתך ? בנוגע לאבחנוצ אני מסכים בעיני מבחינת החריגוצ ונאפיינים יש הזדהות קבוצתית יש כאלו שנוטים לאבחנה כזו או אחרת רק שזו לא לקות זה לפחות השקפה שלי

החברה מערכיה את סזאן

את אנשטיין לאונרדו דה וינצי אהובי ועוד ועוד האם הם פסכופטים ? \אנשטיין זכה לתהילת עולם מטורפת עוד בחייו הוא שם נרדף לגאונות מוחן נחקר הכי הרבה

arana1

New member
זה לא אומר כלום

החברה מעריכה את המקרים הנדירים שבהם אנשים מוזרים הצליחו לשרוד למרות הכל, מחמת צירוף נסיבות כזה או אחר או סתם מזל, זה לא אומר שאין כאן בעייה עקרונית ומהותית שזקוקה לבירור דחוף, גם כי כזה יעלה משמעותית את איכות החיים והיכולת היצירתית של החברה כולה ולטווח משמעותי מאוד, וגם כי זה עולה בסבל אנושי מטורף של יותר מדי אנשים

לא טוען אחרת להפך

הרוב רוצים דם אבל יש גם אור וגם חיבור לחריג נכון שבאופן תאטרלי מידי ולא ממש אמיתי אבל בעיני סרטים כמו הרואה החשבון או פלפלים צהובים גם מועלים וגם לא ובכלל הד בעולם גם מה שתארת כמסכי או טלווזיוני או רשתי זה חיובי בעיני מה דעתך על זה ? ¤האם הופעת האוטיסט במידה היא חיובית ? בעיני כן .

arana1

New member
עצם זה שהאוטיסט מופיע במדיה

ויותר ויותר, וגם בתפקיד מרכזי, גם אם כצפוי בצורה מעוותת ולא מדוייקת, מעיד, ביחד עם מגמות רבות אחרות, שמתמזגות אחת בשניה ממש יפה, על שינוי ממש חיובי, ולא רק בהקשר האוטיסטי אלא גם בכל הקשר אחר.

בכלל, לפתרון הבעייה האוטיסטית יש גם משמעות ולכל היבטי הקיום האנושי ובכלל,
כרגע זה עובד הכי נגדנו כי בגלל שהזהות האוטיסטית חורגת מהמקובל והמוסכם בצורה שמתאגרת את התפיסות הכי בסיסיות האתגר הקיומי הכרוך בה הוא אינסופי, משא הזהות הזאת כבד מנשוא, משום כך, אבל מאותה סיבה המהלך לפתרונה נוגע ומבטא, מאפשר ומתאפשר, ממהות השינוי עצמו, טבעו, משמעותו.

וגם בגלל זה ההחמצה גם כל כך כואבת וגם לגמרי בלתי נמנעת,
למשל,
כמו שמישהו כתב לי כמו שכותבים לי הרבה פעמים, "אתה מנסה לצייר את האוטיסטים כגזע עליון, כטובים יותר מאחרים", זו האובססיה שלך, שבמקום כמו כל האוטיסטים להיות אובססיבי על לוח הזמנים של הרכבות או הדינוזאורים אתה כל הזמן עסוק בלהראות כמה אוטיסטים טובים יותר מאחרים,
אז לא,
האובססיה שלי היא זהות, שפה, תקשורת, חיבור בן בני אדם, בין בני אדם למציאות, כל מה שאני מנסה לעשות זה להאיר ולהעיר איך לא מעט תגובות ותנועות והתנהליות שנראות חסרות הגיון ולא קוהרנטיות לאדם הממוצע, עד לרמה שבה הן נשפטות כפיגור ולקות, הן לא יותר ממאבק לקשר משמעותי,
וגם כאן, אין מצב לעבור את מחסום האגו הנ"ט,
אז זהו

גם לי אומרים ככה

והרבה שאני קיצוני ומפלג וגזען מהצד שלנו בעיני זה שטיות .
והכי כואב לי שזה בא מאוטסטים שבמקום לקום ולצאת מהבוץ הם מנסים לקק לנורמה זה נורא בנוגע למה שאמרת על המדיה אני מסכים כרגע זה מאוד שטחי וסטריוטופי אבל בעיעי המדיה עוזרת הרבכ לנו וחאוטסטים יש מקום לכתוב לכן בעני הצד הנכון הוא להציג את האוטיסט מפנים כלונר שאוטיסט ידבר על עצמו אך הבעיה שרוב האוטסטים מאולפים אז גם זה לא כל כך יעזור אבל אולי כן קצת יסיע בטח יותר מהקול האלים של המערכת מה דעתך ?

למעלה