בררנות באוכל..אוף. למישהי יש עצה?

reli127

New member
בררנות באוכל..אוף. למישהי יש עצה?

מישהו מכם מכיר את זה? אמנם הקטן באמת קטן. אבל בהחלט מעדיף לינוק. לא בקבוק, לא פירות לא ירקות. מה עושים?
מישהו הרגיש או חווה זאת עם ילדו ומה עשה כדי לעזור?
עצוב לי כאילו שעוד "סימנים" מתווספים...מקווה שלא(סליחה למי שנפגע)

reli127

New member
יכול להיות....אבל..

בכל זאת תזונתית זה כבר לא מספיק. זה גם גורם לעיכובים אחרים...וגם ממש סוגר את הפה מול הכפית. אני רוצה לעזור לו...חוצמזה שלא יכולה לנצח להניק.
לכן רוצה לשמוע מניסיון...

כן, לנו הייתה בעיה קשה סביב הנושא הזה

לשני התאומים שלי.
עד גיל 1.3 רק בקבוק (לא ינקו)
עד גיל 1.10 אכלו אוכל טחון.
עד גיל 2.5 חתיכות אוכל.
ורק בגיל 2.5 כבר יכלו להחזיק ביד אוכל, לנגוס וללעוס כמו ילדים בגיל 9 חודשים
.
כשהינו צריכים בגיל 4ח' לתת טיפול ברזל בכפית, הם דחפו את הכפית עם הלשון. אותו הדבר עם הטעימות בכפית.
מגיל 6ח' בנוסף לבקבוק הסכימו לקחת 2-3 כפיות של מזון טחון.
עד היום מאוד בררנים באוכל

עברנו את זה

אהב נורא לינוק וכשחזרתי לעבודה כשהיה בן 3 חודשים, שאבתי לו חלב.
נשאר עם סבתא שנאבקה בו קשות - בקבוקים שונים, האכילה בכפית.
אחרי כחודש של מאבק נכנע.
גם המוצקים גם היה מאבק, את הרוב הסכים לאכול, אבל בכמויות קטנות.
אצלינו זה היה ממש מורגש - הוא פשוט הפסיק לעלות במשקל - היה עולה אבל בקצב איטי.
כשגדל, התחילה הבררנות באוכל - אוכל את כל המרקמים אבל רק דברים מסוימים ודי בלתי אפשרי לשכנע אותו לטעום משהו חדש.
העצה היחידה שאני יכולה לתת לך - להמשיך לנסות. בקבוקים שונים / אוכל שונה. אצלנו הסבתא הקריאה סיפור תוך כדי. תנסי את זה או אפילו טלוויזיה. עד שיתרגל לטעם.
ומבחינת האוכל לנסות את הכל גם אם זה לא הגיוני. זאת אומרת: ההגיון אומר שאם הוא לא אוהב תפוח, הוא גם לא יוכל אגס. אבל יכול להיות שאת האגס הילד כן אוהב כי משהו בו שונה.
אגב, את חייבת בקבוקים? כי אם לא, על זה הייתי מוותרת מבחינת המאבק.

reli127

New member
תודה בנות...

נראה לי שעל בקבוקים קצת ויתרתי...למרות שאפילו מים לא ככ רוצה..מוזר
אני מתלבטת אם זה נכון להיות דווקא עקביים בעניין אותם הטעמים..פעם כפית, אחכ שתיים וכו..לעומת כל פעם טעם אחר ולהתחיל לחפש וקצת להשתגע מזה

reli127

New member
מה זתומרת אל תניקי??

אני לא צריכה כבר לגמול אותו...בגדול נראה לי הוא מעדיף פירות על ירקות.....ירקות הוא ממש יורק הכל. אני ממשיכה לנסות בעקביות ומקווה לטוב

ahbarosha1

New member
גם לי מוכר - חלקית

הילדה שבספקטרום די בררנית באוכל אבל הבררנות התפתחה לא מיד אלא מגיל שנה בערך. וכשהיה צריך לעבור למוצקים היא עברה אבל אכלה בחוסר חשק, מעט, בקושי פתחה פה, ורואים שלא נהנתה מזה מי יודע מה... הרבה יותר אהבה לינוק או חלב שאוב מבקבוק.

אחותה (שאינה בספקטרום, ושעכשיו הרבה פחות בררנית ממנה) לעומת זאת, עברה למוצקים הרבה יותר בקלות. אבל בקבוק לא הצלחנו לתת לה. לא הסכימה בשום פנים ואופן. ועם כל העצות שקיבלנו בנושא, שום דבר לא עזר ופשוט דילגנו על שלב הבקבוק. כשהייתי בעבודה היא אכלה מוצקים וגם חלב שאוב שלי בכפית בצורת דייסה.
ואגב, היא ינקה עד גיל מאד מאוחר יחסית וגם פה פשוט לא יכלתי מולה, רציתי להפסיק אבל הרגשתי שיש כאן צורך שלה להמשיך מאד גדול ואמיתי... אז המשכתי עד שהיא מיצתה את זה.

למעלה