התלבטות חוג

התלבטות חוג

הבן שלי נמצא בחוג שחיה כבר כמה שנים. יש התקדמות אבל איטית כי הוא לא תמיד מקשיב ובכלל.
כל שנה קיבל מדריך חדש ובכל זאת הכל היה בסדר.
השנה קיבל מדריך מעצבן ואין לי שום אפשרות לעבור. עוד לפני שהתחילו, דיברתי איתו והוא טען שהוא מבין והכל יהיה בסדר. בפועל, זה לא ממש ככה.
לבן שלי קשה שהמים קרים בחורף (מחממים אבל לא מספיק). ולפעמים הוא דווקא משמחה התרגשות קצת משתולל במים (אבל לא משהו רציני). ולפעמים קצת מעופף ולא מקשיב (בקטע הזה יש שיפור גדול ואפילו המדריך אמר לי את זה לפני שבוע). וזהו. אין איזה משהו ממש בעייתי איתו.
היום הייתה תקרית: הילד קפץ למים במקום שכולם עמדו וזה מסוכן בטיחותית. המדריך ראה את זה והוציא אותו מהמים כעונש לשתי דקות. הילד בא אלי נעלב כי אמר שאי אפשר להעניש אותו על משהו שהוא לא ידע שאסור. אמרתי לו שהוא צודק ושעוד רגע הוא חוזר למים. אבל הוא נעלב וקצת נאטם. הוא לא כיסה את האוזניים והיה בקשר עין איתי, אבל סירב לחזור לשיעור. הצעתי לצלם אותו שוחה כי אני יודעת שזה מעודד אותו. הוא הסכים, שאל את המדריך איך לשחות ולא הייתה תגובה. יש מצב שהמדריך לא הבין. בכל מקרה, הוא לא ניגש אליו אלא המשיך בשיעור. בסוף הילד שחה ונרגע. ומאותו הרגע הכל היה בסדר.
דיברתי איתו אחרי זה. אמרתי לו שמצער אותי שהוא נפגע, ושבזה שלא שחה הוא העניש את עצמו ולא את המדריך. ושהעולם מלא אנשים שיכולים לומר דברים מעצבנים ואני רוצה שילמד להגן על עצמו ולא להיפגע. אז הוא ענה שהוא אף פעם לא יוכל ללמוד את זה כי "אמא, את יודעת שאני רגיש". עצרתי את השיחה כי בכל מקרה היינו בדרך הביתה.
עכשיו השאלה: האם הגיוני שהוא ימשיך עם המדריך, בהנחה כי אין לי אפשרות להחליף מדריך אלא רק להפסיק לגמרי והוא צריך את האימונים האלה? בהנחה שבדרך כלל הוא נהנה (לא בטירוף אבל לא סובל)? האם יכול להיות שהשחיה גורמת לו ללחץ שמתפרץ במקום אחר?
חשוב לציין שבמשך שבועיים לא היה שום סימן להתנהגות של התנתקות אפילו, שלא לדבר על איזה מצב של התקף.
בעלי דווקא חושב שזה שאחרי 10 דקות הוא המשיך, זה סימן טוב. מה דעתכם?

לדעתי אם זה חד פעמי אז לשכוח ולהמשיך האלה

אם הדברים ימשיכו, אז לבדוק שוב את האפציה לעבור מדריך אפילו שזה קשה מאוד.
אם לגמרי בלתי אפשרי אז אולי לבדוק במקום אחר...
הילדים שלי גם כשנתיים בשחיה.
אצלינו יש חופש לבחור קבוצה עם מדריך. אז בוחרים.
לפעמים יש שיעורי השלמה עם מדריכים אחרים. היו מקרים לא ממש נעימים.
פעם אחת היה משהו לגמרי נוראי עם איזו מדריכה.
מאז לעולם לא נתתי לילדים שלי להתקרב לשיעורים שלה....

הבעיה היא שמרגיש לי שהוא מתחיל לחפש אותו

הילד באמת בתפקוד ממש גבוה, אני צמודה אליו בבריכה ולא רואה שום דבר חריג.
אבל למדריך אין חשק לחשוב יותר מדי. אתמול לילד היה סוג של התקף התנתקות, אז המדריך אמר אחרי זה, כשהסברתי לו מה קרה, שכל הילדים "ברוגז" מדי פעם. ואדבר איתו כדי לשנות את ההתנהגות. אז אמרתי לו שהוא באמת חושב שאם הדיבורים היו משנים, לא הייתי עושה את זה?
בקיצור, הפתרון הברור הוא להחליף את המדריך. אבל אין. וגם אין מקום אחר. בדקתי שחיה טיפולית וגם בבריכה היחידה באזור אין אף מקום פנוי.

reli127

New member
ממש מעצבן...אטימות

אולי שווה לדבר עם האחראי?המעסיק של המדריך?
אבל לזה הייתי מגיעה רק אם זה כבר ממש בלתי אפשרי..אחרת יווצר מצב של אנטגוניזם עוד יותר...
מה הבן שלך אומר? מרגיש לו שמתנקל אליו או שהוא דווקא בסדר עם החוג ופחות שם לב?

האם הגיוני לדרוש התחשבות?

אם לבית ספר הוא הולך עם סייעת, אז איך אני פה יכולה לדרוש ממקום פרטי שהוא עסק, אחרי הכל, התחשבות מיוחדת? לצפות זה עוד איכשהו סביר, אבל לדרוש?

תקחי בחשבון ש"ההתחשות" יכולה להיות

זריקת אותו מהחוג.
כמובן "לטובת הילד".
אומרת זאת מהניסיון האישי שלי.
בני כשהיה עוד מאובחן עם סעיית בגן, הלך לצהרון של מתנס בלי סעיית והכל היה בסדר (הם לא ידעו על האיבחון). ברגע שהם במתנס גילו שיש לו סעיית בבוקר,
הם אמרו לי או שאני מביאה לו סעיית לצהרון על חשבוני או הוא עוזב את הצהרון.
ועוד הדגישו "זה לטובת הילד!!!"
מתנס הוא חצי פרטי חצי עירוני...ועדיין עשו הפליה...
בחוג פרטי הם יכולים לגמרי לעשות מה שבאה להם...

למעלה