לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1536915,369 עוקבים אודות עסקים

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'א"סית שאובחנה בגיל 35 מספרת על חייה לפני האיבחון'
א"סית שאובחנה בגיל 35 מספרת על חייה לפני האיבחון
<< ההודעה הנוכחית
10/01/2018 | 12:27
40
181
על המחירים ששילמה על אי-האיבחון
ומתייחסת גם לסוגיית רמות התפקוד

מעניין לקרוא גם את התגובות- הדוברת לא לבד...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה מאוד מעניין בשבילי '
זה מאוד מעניין בשבילי
10/01/2018 | 16:00
1
115
בדרך כלל נוטים להתייחס למלטדאון כהתפרצות או טנטרום ואכן יש לי גם כאלה , 
אבל התחושה הרבה יותר נפוצה היא שאני לא יכולה לדבר, לזוז , שאני מאבדת שפה ולא יכולה לתרגם מה שאנשים אומרים לי למשהו הגיוני כמו מין קיפאון שבסופו צניחה עמוקה. אני שמחה שנחשפתי לזה.

מעבר לזה , 
גם עניין הרגשות מתחבר ומאיר לי דברים על המקום בו הצורך הבסיסי ביותר להסביר לעצמך מה אתה מרגיש ורוצה או למה כואבת הבטן , רועדות הידיים , יש תחושה כואבת מבפנים או התרגשות משולחת רסן - נשאר ללא מענה. 
זה קשה מאוד.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בזמנו אובחנתי כקטטוני בגלל זה'
בזמנו אובחנתי כקטטוני בגלל זה
10/01/2018 | 16:58
40
לצפיה ב-'מצטער אבל זה היה דיקלום אחד ארוך של קלישאות.'
מצטער אבל זה היה דיקלום אחד ארוך של קלישאות.
11/01/2018 | 00:46
37
97
אם היא אוטיסטית, אז אני גם אוטיסט.

והתגובות של האנשים שם...
פתאום כל אחד שם מזדהה עם הדברים שלה, ורואה את עצמו שגם הוא אוטיסט.

מעבר "לרשימת המאפיינים" שהיא הקריאה וכתובה על כל קיר...
הדבר האישי היחידי היה התחושה הסובייקטיבית שלה שהאוטיזם שלה חמור כי הוא משבש לה את החיים.

כל החיים שלי עברו דרך שיבוש אחד גדול בגלל "האוטיזם" שלי.
גם היום החיים שלי משובשים בגלל "היותי בספקטרום".
אבל בהחלט אם להיות רציניים, אני לא יכול להגדיר את עצמי אוטיסט.
גם אחרים או אנשי מקצוע לא יכולים לעשות זאת.
אבל בהחלט יש לי הרכב אישיות לא אופייני שמגיע ללא הוראות הפעלה ולכן לא אחת אני טועה בדרכי את דרכי.

לפי תפיסתי, בגרעין של האוטיזם יש קושי תקשורתי שפתי.
אני לא מדבר (בשפתי) רק על היכולת להוציא מילים מהפה.
אני מדבר על שפה באופן כללי, מילולית בלתי מילולית וסימבולית.
אוטיסט שיש לו יכולת לחשיבה סימבולית , הבנה סימבולית ותקשורת סימבולית עדיין יחשב נמוך אם הוא אינו מדבר, אבל בכל זאת גבוה בהרבה מהאוטיסט שלא מסוגל לפענח סימבול בתמונה וציור של דבר מה לא נראה לו כשום דבר בעל משמעות.

וזו לא רק השפה והתקשורת כלפי הסביבה, זה גם קושי בחשיבה שפתית, קושי בדיבור פנימי, קשי בתקשורת שלו עם עצמו.

היא דיברה על מה זה תפקוד נמוך וגבוה, מה חמור ומה פחות חמור, ונתנה את עצמה כמצב חמור?...
ממש מעצבן אותי.
הדבר הייחידי שאפשר להגיד על זה, הוא, שגם אוטיזם בתפקוד גבוה, הוא עדיין חמור מספיק כדי לשבש חיים ולגרום לאדם לחוש שמצבו יותר חמור משל כולם.

לפחות הצליחה למצוא את עצמה ולגלות מי היא ומה היא, ויש לה יופי של זהות שהיא יכולה להיות גאה בה.

כפי שהבנתם, מאוד לא אהבתי לשמוע את הסרט הזה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מאוד לא אהבתי לשמוע את הקלישאות שלך'
מאוד לא אהבתי לשמוע את הקלישאות שלך
11/01/2018 | 06:01
36
75
כי המידה שבה אתה נכנע לחלוטין, ללא שום ביקורת, לתפישה המקצועית לכאורה, היא הסיוט של כל אוטיסט והיא גם חלק או מה שמוביל למה שהיא תיארה כצורך המתמיד ואפילו הלא מודע לחיות תחת מסכה שהורסת לך את הצורה.

אתה בעצמך חוזר כמו טוקי וללא מחשבה על הקלישאה הכי חבוטה,

גם בשבילי ההרצאה הזאת הייתה מאוד חסרה כי תיארה את הנסיבות ולא את הסיבות,
אבל אין ספק שהאשה הזאת מאוד סבלה וסובלת בגלל שקיומו של האוטיסט בחברה הנורמטיבית, מהמון סיבות, הוא גהנום מחריד.

אתה מדבר על קושי תקשורתי, על הקשר בין המילולי ללא מילולי, על הבנה סימבולית, ומאמץ את הפשיזם הרצחני המתחזה לגישה אקדמית מקצועית שלפיו רק לנורמה יש מונופול על פרשנות נכונה ונוחה של סמלים,
אז לא
לא לא לא,
יש המון סיבות יפהפיות, חכמות ועמוקות, שיכולות גם להאיר חכמה עצומה על זהות האדם כפי שמתברר גם דרך הקשר המתפתח כל הזמן בין גוף ושפה, בין מציאות לשפה, שהאוטיסט נוטה לפרש ולפענח ולחוש את הקשר בין המישור הסימבולי למוחשי, בין המילולי ללא מילולי, בצורה שונה מהמוסכם והמקובל בחברה,
וכיוון שכל הסיבות האלה נוגעות בבסיס המציאות קיומו של האוטיסט הוא תאונה מתמשכת כי אנשים כמוך שהם הרוב מפרשים, שוב מסיבות שגם הן ראויות וצריכות למחקר ובירור, את הנרטיב הנורמטיבי, את הדרך המקובלת לפרש סמלים, לא רק כיחידה הנכונה אלא גם כצורך לרצוח, לבזות, להשפיל, ולעשות את המוות לכל מי שבניגוד לך מזהה את הקשר הזה אחרת .

מה זה מגיע ללא הוראות הפעלה, הנורמטיבים מגיעים עם הוראות הפעלה?
לא,
הם מגיעים לעולם עם חיווט, חיבור, הקושר בין מישורי ההכרה השונים בצורה שמתאימה לאלימותה, נצלנותה וחוסר רגישותה של החברה, זה הכל.

ומי לא מגיע כך נהנה גם מכל הרוע והאלימות שיש לחברה להציע וגם מיחס כמו שלך שאומר שכל זה מגיע לו כי הוא תת אנוש
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'האישה ההיא דוגמא מצויינת...'
האישה ההיא דוגמא מצויינת...
11/01/2018 | 07:20
34
86
לסיבה בגללה עוף החול 4 פתח את השירשור הקודם.
דיי ברור מהדברים שלו שגם הוא עבר המון סבל, וגם הוא מכיר את המערכת טוב טוב , ולא באופן חיובי.
האשה הזו היא דוגמא מצויינת שממחישה עד כמה ההבדל היחיד בינך לבין עוד אלפים "מוסווים" כמוהה הוא האבחון, או ההגדרה, או לקיחת הזהות.

כי כמוהה יש רבבות שלא עברו אבחון בגיל 35 וסובלים לא פחות ממנה.
הסיבה היחידה שהם לא מתהדרים בזהות האוטיסטית שלה ושל כמוה היא האבחנה.

אני בעד שהחברה תהייה פתוחה יותר לכל גווני הקשת האנושית.
אבל אם היא אוטיסטית, אז חצי עולם גם הם, אוטיסטים מאחורי מסיכת הסוואה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה ?'
מה ?
11/01/2018 | 08:07
1
60
מה פתאום, האבחון, או שרשרת האבחונים והטיפולים המוטעים שהיא עברה הם תוצאה של שונותה, ושל חוסר יכולתה של החברה לשאת שונות כמו שלה, למרות שהיא לא אדם רע, סביר שאפילו להפך.
גם אני אובחנתי, כסכיזופרן וכאוטיסט, ההבדל ביני לבינה ולשאר האומללים הוא רק זה שלי תמיד היה ברור שכל הפסיכולוגים הם מפגרים ולכן לא הקשבתי לשום דבר שהם אומרים ולא הסכמתי לשום עזרה או טיפול.
והסיבה שלא עשיתי זאת היא שתמיד זיהיתי שהחזרה האוטומטית שלך על השטויות שהקקדמיה מפליצה היא מטומטמת נורא,  מכעיסה, מעליבה, מתנשאת, כחנית ומאוד לא מוסרית
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'גם אני מרובחן בסיכזופרניה'
גם אני מרובחן בסיכזופרניה
16/01/2018 | 16:45
21
ואוטיזם בתפקוד יחסית נמוך מזדהה עמך ארנה גם אני מגיל אפס שם זין על השיטה .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ולא'
ולא
11/01/2018 | 08:13
11
41
הלוואי שכל העולם היה אוטיסט אבל ההתנהגויות והרגישיות שהיא מתארת אופייניות לצערי רק לאחוז זעום להפליא של האוכלוסיה וגם בגלל זה היא נאלצה כמו רבים ורבות להסתתר אחרי מסכה שהרגה אותה.
הרי הרוב הנורמטיבי לא יכול לסבול שונות ,ביחוד לא כזאת שמבטאת רגישות, ולכן מתבטאת גם דרך פרשנות שונה ליחס בין הסימבולי לממשי, שבגלל זה כל האנשים האלימים כמוך מזהים אותו התקלה, הלקות, כפגם, כי הרי לא יתכן אדם השונה ממך, אדם כזה חייב להיות פגום כי רק אתה מושלם
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'רק עניין של הגדרות.'
רק עניין של הגדרות.
11/01/2018 | 09:35
10
55
כמו בסרט "בתפקוד גבוה" כשהאמא אומרת שאם הבת שלא אוטיסטית אולי גם היא אוטיסטית.
אין לי אתך וויכוח שאנשים כמוהן וכמוך הם אחוז קטן באוכלוסיה.
אבל יש יותר מהם, שהם ללא אבחנה, מאשר בעלי אבחנה.
ואתה כאן תכתוב עליהם בגנאי נט"ים ופשיסטיים, כשכל מה שמפריד בינך לבינם זה הפסיקה של הפסיכיאטר.

אולי צריך באמת לפצל את האבחנה, לאוטיזם, ואוטיזם מוסווה, כי יש אוטיסטים שבכלל לא מסוגלים להסוות אפילו במיל את מצבם.
הכי הרגיז אותי שרמת האומללות שלה, היא זו שגורמת לה לקטלג את עצמה "בתפקוד נמוך", או "במצב חמור".
יש לי ילד שמח ומאושר בתפקוד נמוך, הוא יהיה תלוי בנו כל חיינו, ואולי לעולם לא יוכל להגיע אפילו לרמה בסיסית של עצמאות כמו לטייל ברחוב לבד.
אנחנו עושים הכול שיצמח להיות אדם שמח ומאושר, ורמת האושר שלו בחיים היא לא מדד לרמת התפקוד או חומרת המצב.

האישה שם סובלת בגלל שהיא בתפקוד גבוה, ולא בגלל שהיא בתפקוד נמוך.

אגב....
+ אתה עשית צבא? עשית!
- אני לא הייתי מסוגל לעשות צבא.
+ בית ספר יסודי אתה סיימת?
- אני לא, בשנה האחרונה לא הגעתי בכלל בגלל הקשיים, ורק היכולות הגבוהות שלי פתחו לי את הדלת לתיכון גם מבלי לעשות כיתה ח.
+ תיכון סיימת?
- אני לא!, נשרתי מהתיכון בגלל קשיים חברתיים ואישיים, מעולם לא חזרתי חזרה ולא עשיתי תעודת בגרות.
+ להשתלב בשוק העבודה הצלחת?
- אני לא! שנים חייתי על חשבון ה... והה..., לא הצחלתי להתפרנס או להתקבל לעבודה, כמו שאבא שלי אמר לי בסביבות גיל 30 "גם אני בגילך עדיין הייתי אפס"
רק אחרי הרבה שנים מצאתי נישה של עבודה עם ילדים שהצלחתי להשתלב בה על אף הקשיים.
+ יש לך חברים?
- לי לא! תמיד היה לי חבר אחד, בכל מקום מאוד קשה לי להתחבר או להתיידד או להשתלב, היום גם חבר אחד אין לי (מלבד אישתי שהיא גם החבר הכי טוב שלי).

אני בטוח שיש לך עוד הרבה ייתרונות עלי.
הסיבה היחידה שאתה מקבל את עצמך כאוטיסט ואני בעינייך נ"ט היא חתיכת נייר.

איפה אני חוזר על השטויות של הקקדמיה ?
אתה יכול לצוטט אותי, כדי שידעו על מה אתה מדבר?

אני לא מקריא את עצמי מהדף כמו האישה הזו בצורה כל כך ברורה ורהוטה.
זהו הבבלט האמיתי, כאן גם הפסיכולוגים נכשלים, בניסיון לדייק במילים דבר שהוא מעבר למילים והוא מופשט, דינאמי, משתנה כל הזמן, ואין (לעולם גם לא יהיו) מילים מדוייקות לתאר אותו .

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה שאראנה טועה, ממש לא אומר שאתה צודק...'
זה שאראנה טועה, ממש לא אומר שאתה צודק...
11/01/2018 | 10:18
1
44
הגישה שלו, אגב, זו דוגמא קלאסית ל"שימוש לא בריא בזהות".
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למה ?'
למה ?
11/01/2018 | 11:55
36
מה לא בריא בגישה שלי, ספציפית?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'היא לא אמרה שהיא בתפקוד נמוך, להיפך'
היא לא אמרה שהיא בתפקוד נמוך, להיפך
11/01/2018 | 10:33
45
היא אמרה שיש אוטיסטים המוגדרים בתפקוד נמוך
שאיכות חייהם מושפעת פחות מהיותם אוטיסטים,
מאנשים כמוה שמוגדרים בתפקוד גבוה אבל סובלים מאד,
לכן האוטיזם שלה לדבריה אינו MILD אינו אוטיזם קל.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אגב, ברור שההגדרה שלה את עצמה כ"תפקוד נמוך" מגוכחת'
אגב, ברור שההגדרה שלה את עצמה כ"תפקוד נמוך" מגוכחת
11/01/2018 | 10:37
1
60
לפחות על-פי ההגדרות המקובלות של "תפקוד" ׁׁׁׁ(שגם הן, אגב, בעייתיות מאוד, אבל זה נושא לדיון אחר).

והתבוסתנות של אנשים כמוה פשוט מדהימה אותי לפעמים. איזה מין קריאה ל-diversity זאת? זה לב הבעיה, ולא זה ש"היא מגדירה את עצמה כאוטיסטית". ככה לא מכבדים את קשת הגיוון האנושי, עם או בלי קשר לאוטיזם.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'איך היא תבוסתנית ?'
איך היא תבוסתנית ?
11/01/2018 | 11:48
19
לצפיה ב-'בדיוק בגלל תגובות כמו שלך...'
בדיוק בגלל תגובות כמו שלך...
11/01/2018 | 11:47
1
46
היא ביקשה שישימו לה לאפשרות של צירופים שונים במקום לחזור רק על צירוף אחד כאפשרי.
כי הדברים מתבטאים בצורה שונה אצל כל אחד אחר, זה מורכב, גם הבן שלך לא ישאר כל החיים כמו שהוא עכשיו, גם בגלל שאוטיסטים הכי תלויים בסביבה ובהקשר, בגלל זה הקשקוש על תפקוד הוא שטויות.
ולא, רוב חיי כבוגר הייתי נווד חסר בית שנזרק מעבודה זמנית אחת לשניה, לרוב לא התחבר לכלום , וגם בית ספר לא סיימתי עם בגרות, וכמו שהיא אומרת לא מעט אוטיסטים לומדים לחקות את הנורמה מכל מיני סיבות, ואני למדתי את זה במיוחד ורק בשביל שלא אהיה תלוי באנשים כמוך, המטפלים,ואין לך אפילו מיליונית מושג עלי ועל חיי, ועובדה שאני לפחות חווה ומבין אוטיזם כשפה הלגיטימית בזמן שאתה מאמץ ללא ביקורת את שפת הרוצחים, ודי בהבדל הזה בשביל לאפשר לי לשרוד את החברה למרות הכל.

אני לא כמו גור, כמו נ"ט , ולכן לא מחוייב לנאמנות לקבוצה , אז אני קורא לדברים בשמם בדיוק בגלל שאתה מתיימר אחרת אבל הכי נצמד להגדרות, מבחינתי גם אוטיסט יכול להיות חרא, כמעט תמיד זה בגלל שאין לו באמת ברירה.

אתה חלק מהחברה ,אני מעולם לא הייתי ולעולם לא אהיה, גם אם עברתי כמה קבוצות בתוכה תמיד הייתי חיצוני להן,תמיד השונה, המטורף, האחר, אז אל תזבל לי בשכל על דברים שאין לך בהם מושג ועובדה שבהיבט העקרוני אתה עושה בדיוק את כל הטעיות שהנורמה עושה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני דומה לך ארנה'
אני דומה לך ארנה
16/01/2018 | 16:58
45
התגובה הזו מזגערה לי אותי צעיר בן 15 מטורף שמסתובב ברחבות בלי מזפיה בלי מדינה בלי נאמנוצ לאיש יפה זנשארת ככה אתה מזכיר לי אותי בשיא העצמאות שלי שלא הייתי תלוי באיש לבדי בעולם ולכן הכי ביחיד .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מעולם לא התייחסתי לאבחנות'
מעולם לא התייחסתי לאבחנות
11/01/2018 | 11:53
32
להפך, מאז ומתמיד לא היססתי לחלוק על מאובחנים ולתמוך במי שלא מאובחן אם זה גילה יכולת להבין או נכונות לשמוע.
הרי בדיוק על זה נכנסת בי, אז תחליט.
יש המון אנשים שלא עשו צבא וסובלים מקשיים חברתיים וחוסר התאמה לבית הספר.
אוטיזם זה ממש לא רק זה.
אוטיזם זה למשל מה שהיא תיארה כרגישות בלתי מצויה למבט, צורך בסטימינג כי הכל מוכפל כפול אלף, חוסר התאמה לכל הגדרה , שונות שפתית, צורך בתקשורת שונה...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אין לי חברים'
אין לי חברים
11/01/2018 | 12:07
55
גם לא מחפש כאלה, אבל כתבתי את זה כאן רק מאה פעמים אז למה שתשים לב.

אותי בניגוד לך פחות מעניין מי אוטיסט ומי לא, מה שמעניין זה שורש הזהות, הסיבה לשונות,והבעיות וההזדמנויות שבאות איתה,
בגלל זה הניתוח שלך הוא ממש חרא בעיני.

ולתחושתי אינך מבין שגם הפראות של אוטיסט כילד אינה טבעו ומהותו אלא רק תוצאה של מפגשו עם הנורמה, ציפיותיה ופרשנותה,ובדיוק בגלל זה צריך לעשות מה שהאקדמיה מעולם לא עשתה, לחקור אוטיזם, ולמה הוא מתבטא בקשר גוף שפה שאתה והשרלטנים לא מסוגלים להבין ולכן מסמנים אותו לגמרי, שזה מצער במיוחד כי הוא הרבה יותר עמוק, מהותי ,ועשיר מהממוצע,אז מתבצע כאן פשע כפול, גם מצידך
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני לא יכול לטייל לבד ברחוב'
אני לא יכול לטייל לבד ברחוב
16/01/2018 | 16:51
18
בטח במקום זר אחרת אני יכול לאבד או להדרס אבל כפי שאתה רואה ונכרים אטתי אני יכול להתבטא בכתב לא רע בכלל ראה איל שחל ואחרים גם בתפקוד נמוך אל תייאש רני לא דברתי עד גיל 5 אפילו יותר מילה אחת והיום אני יכול יש סיכוי יש אפשרות אל תייאש התפקוד הוא עניין מאוד נזיל וגם אם לא ידבר לעוחם יש אפשרות שישוחח בכתב ותבינו מה מרגיש גם אני חא מדבר בעל פה אני מתבטא כמעת רק בכתב אך עדיין יש לי תיכולת הזו ולכל אוטיסט יש בעיני רק צריך לדעת לגשת עלינו ...
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה ממש לא חצי עולם. ואני לא ממש מבין את התלונה שלך.'
זה ממש לא חצי עולם. ואני לא ממש מבין את התלונה שלך.
11/01/2018 | 10:15
11
67
זה שיש מיליוני אנשי ספקטרום, סותר את העובדה שמדובר בתופעה האמיתית?

אתה אומר "אם היא אוטיסטים, אז גם אני אוטיסט". אמרת את זה ככה בציניות, אבל מניין לך שזה לא נכון? אני לא מכיר אותך מספיק כדי לחוות דיעה, אבל מניין לך שלא?

אגב, סתם לידע כללי, לא"סים בתפקוד גבוה יש סיכוי הרבה יותר גבוה להוליד ילד שהוא אוטיסט קלאסי. איך תסביר את העובדה הזאת, אם לא מדובר באותה משפחה של תופעות? או את העובדה שקיימים אנשים לאורך כל הספקטרום הזה בין אותם בני-אדם שהיית מגדיר כ"לא אוטיסטים" לבין אוטיסטים קלאסיים? איפה בדיוק תעביר את הגבול, בלי שזה יהיה לגמרי שרירותי?

כמובן שזה לא סותר את העובדה, שיש המון אנשים שמאמצים זהות בצורה לא בריאה. בין אם זה לכיוון של "אני דפוק ולא יכול", ובין אם זה לכיוון של "מגיע לי יחס מיוחד ולעזאזל עם כולם. אבל בכל דבר אפשר להשתמש בצורה לא נכונה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה צודק לגמרי, הגבתי ממקום אמוציונלי...'
אתה צודק לגמרי, הגבתי ממקום אמוציונלי...
12/01/2018 | 09:30
10
38
ואין ספק שנגררתי לדרמה והגזמה.
אבל היו דברים שמאוד הפריעו לי.

התאור שלה את עצמה ואת האוטיזם באופן כללי כל כך ברור חד וחלק.
היא "יודעת" בדיוק מי היא ומה הוא "אוטיסט".
אבל המציאות היא לא כזו, ולא סתם היא אובחנה בגיל 35.
זה לא שהיא הגיע עם "סימפטומים" כל כך ברורים לכל מני אנשי קצוע, ורק מקום אחד שמתמחה באוטיזם הבין מה הוא רואה.
בחיים האמיתיים התופעות והתכונות הרבה פעמים מאוד לא ברורות.
לא סתם קל לפספס, אבל היא מתארת את הדברים בבהירות תהומית, שאני לא ראיתי אותם ככה אצל אף אוטיסט.
אתה שומע אותה, ושואל איך פיספסו אותה??? והתשובה היא שזה לא הופיע אצלה ככה בכזו בהירות כפי שהיא טוענת!!!
כל אחד כל כך שונה, והרבה פעמים כל כך קשה לזהות ולהגדיר גם אצל התפקוד הנמוך.
אבל היא מתארת הכול כמו מהספר, וזה במאה אחוז לא מתאים לאף אחד, ורק יכול לגרום לאנשים לקבל מושג מעווט על המצב.
אני במקומה הייתי מדגיש דווקא את העובדה בגללה היא אובחנה רק בגיל 35, הייתי מסביר למה חשבו שהיא כל מני "דברים אחרים" לפני שחשבו שהיא אוטיסטית, זה לא שהיא אובחנה קודם בכל מני אבחנות אחרות כי החברה דוחה את השונה, אלה בגלל שהדברים לא חד משמעיים.
והתאור שלה של אוטיזם הוא כל כך חד משמעי, שמי שלא עונה לחד משמעי הזה פשוט עלול להתפספס.

הדבר השני שלא אהבתי, זה הביקורת שלה לגבי החלוקה לתפקוד גבוה ותפקוד נמוך.
היא אמרה שהיא לא אוהבת את החלוקה.
ואז עשתה חלוקה משל עצמה , שמעל IQ 70 תפקוד גבוה, מתחת לזה זה תפקוד נמוך.
שטויות !

לא הרגשתי שהיא מספרת לי סיפור אישי אותנטי.
אלה מקריאה הגדרות על אוטיזם מהספר, ואז אומרת "גם אני ככה וככה..."

אולי אני אוטיסט בתפקוד גבוה?
זה ממש לא חשוב לי...
אוקי, מקובל עלי שהיא אוטיסטית...
יש לה מגבלות...
אבל יש הבדל בין צליעה קלה, מרותק לכיסא גלגלים, או מרותק לכיסא גלגלים רגליים וידיים ומונשם.
הצליעה שלה בהחלט הקשתה עליה את החיים.

אני לא אוהב שמציגים צד אחד...
תמיד זה או את הכי מסכנים בתפקוד הכי נמוך, או את הכי גבוהים.
הצופים מקבלים מבט כל כך לא נכון, סטראוטיפי ולא מציאותי.
ואז אין פלא שכל כך רבים אחרים מתפספסים.

לא היה מפריע לי אם היא הייתה מציגה את הסיפור שלה ומדברת על עצמה נטו.
אבל היא הציגה את כל התופעה, בצורה צרה, קרה, לא מציאותית, ומנקודת המבט הקטנה שלה, דיברה על ככה זה אוטיזם, ולא ככה זה אני.
פשוט הטעיית הציבור - ועוד ב TED.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני שמעתי משהו שונה לגמרי'
אני שמעתי משהו שונה לגמרי
12/01/2018 | 09:58
8
43
היא הסבירה את אחד ממקורות הסבל הכי נוראים של האוטיסט, שהוא גם המקור והסיבה לתת אבחון של נשים ולקשיים שאתה מתאר, שזה לא שהמאפיינים אינם מובהקים מספיק אלא שלא מעט אנשים, בעיקר נשים וגברים רגישים יותר, יוצאים מדעתם על מנת להסתיר את המאפיינים האוטיסטים שלהם,
ובמחיר מחריד,
ואין לי ספק שהיא עלתה על נקודה הכי מהותית וחשובה.

ועצם גישתך גם ממחישה למה אוטיסטים, כמו קורבנות אונס למשל, ומאותה סיבה, חשים קודם כל צורך להסתיר, להתבייש, להאשים את עצמם, כי הלחץ הקשה להחריד מגיע מכל הכיוונים ובכל צורה אפשרית,
וכשהוא מופנה כלפי מי שגם כך במיעוט מחריד וגם הכי פגיע בעולם כי הוא הכי פתוח ורגיש אז התוצאה היא אסון.

לדעתי אין משמעות להפרדה בין גבוה ונמוך, ביחוד לא במקרה של אוטיזם שהמאפיין אולי הכי מובהק של הזהות, וגם הכי יפה, שבגלל זה היא פתוחה במידה שהנ"ט לעולם לא יוכלו להבין, הוא העדר היררכיה פנימית, והרי בדיוק על זה הם נשפטים כלא פרגמטים וחסרי מסננים.

אוטיסט יכול לעבור בשניה מנמוך לגבוה ולהפך, כי הוא לא זה ולא זה, זו רק הפרשנות הנורמטיבית שכופה עליו את המשבצת הזאת וכיוון שכאדם הדדי הוא לגמרי תלוי בפרשנות הזולת אז כל זה גם הכי מתבטא עליו ובו.

אוטיזם זו זהות מאוד חד משמעית,
אלא שכמו שהיא הסבירה זה לא חד משמעי בצורה שאתה תופס את זה,
אלא במקום הרבה יותר מהותי ובסיסי

לדעתי אתה זה שמפגין כאן נקודת מבט צרה, לא אמפטית, ורעה מאוד
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני עדיין מחכה...'
אני עדיין מחכה...
12/01/2018 | 17:04
7
39
אני עדיין מחכה שהבן שלי יעבור לגבוה...
ויש לא מעט הורים לאוטיסטים בוגרים שמחכים גם הם.
אני בטוח שיש גם לא מעט אוטיסטים שרוצים להפוך לגבוהים.

יש אוטיסטים שלא יכולים להסתיר, ולא יכולים לעבור לגבוה.
אז אין לי מושג על איזה אוטיסטים אתה מדבר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אוטיסטים שרוצים להפוך לגבוהים ?'
אוטיסטים שרוצים להפוך לגבוהים ?
12/01/2018 | 17:10
3
47
לא נראה לי.
למעשה לא מעט אומרים שאם כבר אז עדיף להיות נמוך,
וכנראה שיש בזה משהו,
אוטיסטים גבוהים מתאבדים בסיטונות, נמוכים לא.

בכל מקרה, זה לא רק עניין של לחכות, זה גם לנסות להבין איך מוצאים מוצא ולו לרגע מהסבך הכל כך אינטנסטיבי שבו האוטיסט חי,
אני כבר בן יותר משישים והבוקר הייתה לי חוויה נדירה להחריד, לרגע, שבו לא הייתי לגמרי מוטרף.

אוטיסטים חיים הלם קיומי מתמשך, מאוד מאוד קשה, הכל קורה להם יותר מדי מהר ויותר מדי הרבה, לא ברור מה נדרש כדי לתת להם חוט, זה בוודאי לא הטיפולים, אני לא יודע לומר גם לעצמי

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש אמת בדבריך...'
יש אמת בדבריך...
12/01/2018 | 17:23
2
37
ואני יכול לראות מצב שנמוכים מאושרים יותר...
הפחד שלי הוא היום שאני לא יהיה כאן...
אין לי ספק שיכול לקרות מצב שבו הטיפול בו ואיכות חייו תתדרדר ברגע שהוא יהפוך ליתום.
לגבוהוים בכל זאת יש שליטה טובה יותר כל מסלול החיים שלהם.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לדעתי זה משתנה'
לדעתי זה משתנה
12/01/2018 | 17:52
1
27
העולם, החברה, משתנים בצורה שגם מאפשרת למי ששונה מאוד חושית,רגשית ושכלית הזדמנות לחוש את עצמו קצת יותר טוב,
ובנוסף גם לתת גם למי שתלוי מאוד בעזרת הזולת מרחב עצמאי והגון ומקדם יותר

ואני חוזר ומספר לך שכמו רוב האוטיסטים גם אני חייתי רוב חיי בשוליים של השוליים ותחת התקפה תמידית.

מה זה תפקוד גבוה ? זה אומר שאיני זקוק לליווי תמידי, לנוכחות תמידית, הרבה אוטיסטים יכולים להעביר זמן עם עצמם אפילו הרבה יותר טוב ממי שמשלים את עצמם שהם עצמאים כמו הנ"ט

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'שים לב לסטולר הזאת שבכתבה'
שים לב לסטולר הזאת שבכתבה
12/01/2018 | 17:58
35
היא, וכל המומחים לאוטיזם, ואלה שמעצבים את התכניות ומדריכים את המטפלים והמאבחנים, פשוט גוזלים מהאוטיסטים כל סיכוי לקיום עצמאי,
כי למשל השטות שהיא חירבנה שם, שלפיה משעה שהאוטיסט מנפנף הוא חסום לתקשורת, אז לא, האוטיסט מנפנף בנסיון לנקז מעט מהמתח הקיצוני שבו הוא נמצא
הוא בלא הכי חסום במצב שבו הוא מוצף לגמרי, אז הוא מנסה לשחות, ומה היא עושה, מטביעה אותו.
אותו דבר עם קשר עין,
קשר עין מציף אותנו למוות,
אלא מה,
לנ"ט הוא חלק הכרחי מהתקשורת,
אז מבחינתה על מנת לאפשר לאוטיסט עצמאות צריך ללמד אותו לעשות מה שמשתק אותו כי אחרת לא יתייחסו אליו,
סליחה,
זה לא פתרון,
הפתרון הוא לתת לאדם להתנהל כפי שחושיו מאפשרים ומורים לו,
כמו שהיא אמרה בהרצאה, ואף אחד כולל אתה לא מוכנים להקשיב,
קשר עין זה דבר אינטימי,
בהקשר הנכון לו זה נפלא,
לאדם הרגיש בהקשר הלא נכון לא זה רצחני,
אז רצח זה לא טיפול ובוודאי לא מקדם לעצמאות

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בכל מקרה אם אין לך מושג אני מוכן להסביר'
בכל מקרה אם אין לך מושג אני מוכן להסביר
12/01/2018 | 17:21
2
36
שאוטיזם יכול להתבטא דרך מגוון צורות לא קטן, ואחת מהצורות, ודווקא נפוצה למדי, היא של אוטיסט המאוד מאוד מודע, כואב וחרד, את שונותו מהסביבה, וכשאתה מוסיף לזה שכשכמו שהיא סיפרה, משפחתו, סביבתו, ובכלל, כל הזמן מסבירים לו שהוא מפלצת מגעילה שצריך לזרוק אותה לפח אשפה, אז בגלל שכמו כל אדם (אוטיסט הוא אדם, אני בטוח ששכחת את זה) הוא קודם כל צריך אהבה, הוא עושה הכל על מנת לא להיות הוא אלא ממסך את עצמו ככל יכולתו.

יש המון כאלה, אולי הרוב, ולא במקרה זה אופייני במיוחד לנשים שמטבען נוטות להיות קשובות לסביבה יותר מגברים, אבל יש גם לא מעט גברים כאלה, אז את אלה אתה, אתם, מתייגים כתפקוד גבוה, אבל הם מתים, או ממש משתוקקים למות, כפי שהיא גם סיפרה וכפי שאתה כרגיל אפילו לא טרחת להקשיב אלא, שוב כרגיל, התרכזת בלגנות אותה ולהכריז עליה כלא אמיתית

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'טוב, דיי שכחתי מזה...'
טוב, דיי שכחתי מזה...
12/01/2018 | 19:16
1
36
אני התבוננתי על הדברים ממה שקרוב אלי, וזה הילד שלי.
נניח רגע בצד את התקפות של האבחנה באופן כללי, ואדבר על החלוקה לחלק "התקשורתי" והחלק "ההתנהגותי".
אני מבין שאתה התייחסת לחלק "ההתנהגותי".
אצלי מקרוב, לבן האבחנה נמוכה מאוד בחלק התקשורתי, וגבוה בחלק ההתנהגותי.
אין לו רגישויות יתר שאני או מישהו אחד מצליח לקלוט באופן מיוחד.
אין לו התפרצויות זעם בכלל, ואין לו תנועות סטראוטיפיות וכדומה.
אז דיי לא ממש התייחסתי לחלק התפקודי ההתנהגותי.

אבל אני כן זוכר שהפסיכולוג אמר לנו שיש לו מזל , כי החלק ההתנהגותי יותר קשה "לטיפול".
זה בטח נשמע לך נוראי...
אבל נניח את זה רגע בצד...
אצלנו הטיפולים הם כיף אחד גדול , שימחה, וצחוקים.
לא הדבר המפלצתי שנוהגים לתאר.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לדעתי ההפרדה הזאת לא נכונה ומאוד מטעה'
לדעתי ההפרדה הזאת לא נכונה ומאוד מטעה
12/01/2018 | 19:29
29
התנהגות זו שפה, ולהפך, ביחוד באוטיזם.

מאוד יתכן שהשפתי אצלו בעייתי בדיוק בגלל שהוא מתנהג בסדר יחסית, וההתנהגות הזאת חוסמת לו את השפה,
וכמו שהסברתי זה קורה גם ההפך, כמו אצל אספים שנחשבים כגבוהים כי החלק השפתי אצלם דומה מאוד לדרך שבה נ"ט משתמשים בשפה אלא שעל זה הם משלמים מחירים קשים מאוד, התפרצויות ושיתוקים וזרות מאוד קשה

ושים לב שאתה בוחן הכל רק מפרספקטיבה נורמטיבית, החלק ההתנהגותי נראה לך סביר כי הוא לא עושה דברים מוזרים, אלא שאלה בדיוק הדברים המוזרים, כמו שגם היא סיפרה, הנחוצים ליצירת קשר פנימי,
ואם ההתנהגות שלו תקינה אז למה אתה דואג כל כך לעצמאותו ?
ואם הטיפולים הם כאלה כיף גדול אז למה שתהיה לו בעייה לתפקד עצמאית ?

משהו לא מסתדר כאן, משהו לא מתחבר בין הפנים לחוץ, זה גם מה שהיא, ואוטיסטים אחרים, מנסים לבטא לאחר מעשה

גם לא יודע מה זה חלק תקשורתי בעייתי, אני מדבר לעיתים מאוד מאוד רחוקות, ורק עם ביתי או חברה שלי אם יש לי כזאת, אז מבחינת רוב האנשים יש לי בעייה תקשורתית, לכתוב אין לי בעייה, חלק מהזמן

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אבל הרי אתה זה שתוחם אותה לתחום של "חוסר מובהקות" '
אבל הרי אתה זה שתוחם אותה לתחום של "חוסר מובהקות"
13/01/2018 | 00:37
29
ומקובעות להגדרה 
"
אתה שומע אותה, ושואל איך פיספסו אותה??? והתשובה היא שזה לא הופיע אצלה ככה בכזו בהירות כפי שהיא טוענת" 
למעשה מה שאמרת מלכתחילה הוא שלא נוח לך שהיא נכנסת לקטגוריה כי היא לא מספיק "נמוכה" . העובדה שהאבחנה השתנתה, שההסתרה שהיא עמלה עליה כל חייה גבתה ממנה מחיר דמים שהיא נפסקה כשהיא "שחררה" במעט את המקום הזה . 

למעשה יוצא מדבריך שהיא לא מספיק "מובהקת" ובכך אתה משטיח את העובדה שהקשיים והדרך לביטוי שלהן מגוון מה שההגדרות החדשות מנסות לעשות- 
אגב עד רמה שאתה לא מאמין לה וטוען שזה תיאור "מהספר" .

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אם היא'
אם היא
12/01/2018 | 00:41
7
67
הייתה עומדת על במה ולא מזכירה את המילה אוטיסטית
אלא רק מדברת על תחושת הזרות שהיא מרגישה כשנפגשת עם החברה
באה על תקן עוף מוזר שלא קיבל ממש לגיטימציה בעולם
האם זה היה בסדר מבחינתך

מסכים שההכללות לא לגיטימיות והיא מלאה בהם
יכול להיות שזה בגלל שהאבחון ממש טרי (גם אני באיזהשהוא מקום אחריי האבחנה הייתי עם צפייה שמייד אחריי זה אפגוש אנשים שיהיו מחוברים 100% למקום שלי)
ויכול להיות שזה פשוט מי שהיא אבל בכל מקרה ההתחלות: "AUTISTIC PEOPLE ARE....." כשהיא מדברת על חוויה אישית שלה כאוטיסטית זה תורם לסטיגמות ודיעות קדומות
אותו דבר אם היא הייתה אומרת "נשים הן..." או משהו כזה

אבל אני קצת מבין אותה כי אני חושב שתחושת זרות יכולה להיות מאפיין אוטיסטי
למעשה תחושת הזרות היא מאפיין "מכליל" של כל מי שחיפש אבחנה כלשהיא בגיל מבוגר
וזה מעניין כי רוב מי שדיברתי איתו שהיה מאובחן כילד לא דיבר על חברה מנוכרת ועל תחושת בדידות, אלו היו דברים שלא העסיקו אותם בכלל, העסיקו אותם במידה מאוד מעטה או שבכלל לא הרגישו בהם ("הייתי הילד הכי מקובל בכיתה והיו לי מלא חברים")
רוב מי שמתלונן על חברה מנוכרת, זרות ובדידות הוא מי שאובחן בגיל מבוגר לדעתי ואני חושב שאפשר לאמר זאת כך:
הרגיש זרות=חיפש משהו שייתן לזרות לגיטימציה

ואז יש כאלו שהלגיטימציה עוזרת להם, נותנת מיקוד לשונות ומאפשרת לשים את העבר מאחור, רוב לקויי הלמידה למשל הם דוגמה מצויינת לכך, בעיקר כי לרוב ברור איזו התערבות הם צריכים ובאיזה תחומים
וגם אוטיסטים מסויימים כמו דונה וויליאמס שנראה שלקחה את האבחנה לכיוון של חקר עצמי טוב

ויש כאלו כמו האישה הזאת שבינתיים נראה שלמרות ההצהרות שלה שמצאה את עצמה תחושת הזרות נשארה במקום
כי כמו שאמרתי זה הדבר העיקרי שהיא התמקדה בו
אבל זה לא אומר שלא צריך להכיר בתחושת זרות שלה וזה מה שאתה עושה קצת פה

היא אומרת: "אני זרה ושונה"
אתה אומר לה: "אז מה, גם אני"
זה לא קשור, זה שגם אתה שונה וזר (בין אם אתה קורא לזה אוטיזם או תרנגול הודו) לא אומר שלה אין תחושת זרות שצריכה איזה מענה או הכרה

הגישה של : "כולם מתקשים, זה העולם, תתמודדו"
גורמת רק לחלק מהאנשים לצמוח בעוד שהרבה נשארים מאחור ולא שורדים
אוטיסטים או לא

לכן גם כמו שאמרתי לך בעבר אני בעד הטרויוויאליות וה"אולי גם אני" כי אני חושב ש"אולי גם אני" זה הרבה פעמים בסיס להסתכלות יותר קשובה
כמו בתשדירים לזהירות בדרכים שאומרים לך: "זה יכול להיות אבא שלך שחוצה את הכביש", נכון, זה יכול בקלות להיות אבא שלי על הכביש ולכן, אם אני בכביש והתשדיר הזה בראש שלי יכול להיות שאהיה יותר קשוב ואשים לב למה שקורה כשאני נוהג

אני חושב שגם אם יחקרו את המקרה שלך ושל הבן שלך יגלו שזה שעברת את המסלול שעברת, דרך הזרות והניכור של העולם משפיע על הדרך בה אתה מגדל אותו ומקבל אותו וזה גם סוג של "גם אני", גם אם לא הלכת פיזית וקבעת תור לאבחנה וגם אם אתה רשמית לא מכנה את עצמך בכינוי הזה

אם אנשים יגדירו את עצמם "סתם" כאוטיסטים וזה ייצור אבולוציה של חברה יותר קשובה ומקבלת אני בעד, בין אם ההגדרה שלהם "נכונה" או "לא נכונה"
ולמה אי אפשר לשחק בהגדרה ולהשתעשע ברעיון?
אם אני בגילי המבוגר רוצה לעבור התנסויות עם גברים וחושב ש"יכול להיות שאני הומו" לא פוגע ב"הומואים האמיתיים" שחוו זאת מילדות, בכל מקרה זה לא צריך לפגוע בהם כי זה לא מדבר עליהם, גם במידה ואני פותח בהרצאה: "אני בתוך הקהילה הלהט"בית", אז מה? זה אני, לא הם ואיך שאני רואה את ההגדרה שלי
ומה קורה עם הרעיון הלהט"בי? ייאלם בקרוב
כי הוא מיזג את עצמו לתוך האבולוציה התרבותית, לפחות בעולם המערבי, אנחנו קרובים למקום שזה לא כבר לא יהיה אישיו
שהנער הממוצא יוכל לחזור מבית הספר ולהגיד "אני יוצא עם מישהו" או "אני יוצא עם מישהי" ו.....לא ממש משנה

אני לא רואה הבדל בין הגדרה כמו הומוסקסואליות או להט"ב
להגדרות כמו הפרעת קשב, לקויות למידה ואוטיזם
עד לפני 50 שנה הרי זה היה יושב ליידם ונחשב להפרעה נפשית
זה התקדם כי שמו את זה במיינסטרים וההפרדה הגסה שהייתה בין "סטרייטים" ל"הומואים" ואיתה גם הפחד הגדול ירדה
זה אותו תהליך ואני חושב אותו דבר גם לגבי אוטיסטים קלאסיים, בחברה מכילה מונגשת ומבינה 100% הם לא ייחשבו לקויים אלא כעוד בן אדם בעולם ויכול להיות שהמונח "אוטיסטים" יישאר אבל זה יהיה מונח תרבותי כמו "הומו" או "גותי" או "היפסטר" וכה' ואין לי בעייה עם ההגדרות האלו, הם לא מזיקות
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מה הבסיס לזרות ?'
מה הבסיס לזרות ?
12/01/2018 | 10:47
6
25
האם אפשר, וצריך, לאפיין אותו, לכמת אותו, לתאר אותו או לפחות לנסות ?

לדעתי בוודאי, ודווקא משום השונות הכיוון הזה יכול לספר לנו גם דברים מאוד עמוקים על הזהות בכלל, כולל זאת הנחשבת לנורמטיבית.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא חושב שאפשר להגדיר'
לא חושב שאפשר להגדיר
12/01/2018 | 12:44
5
33
בסיס מוחשי למושגים מופשטים כמו "זהות" ו"זרות"

אבל משהו אומר לי שאם בן אדם מגיע לרמה שהוא מופיע מול קהל גדול של אנשים שבאו לראות אותו ולהקשיב למוצא פיו אז זה אבסורד להגיד שהזרות מגיעה מחוסר קבלה של החברה
ובכלל נראה לי, אם כמה שאני ליברליסט בעצמי שככל שהחברה נהיית ליברלית יותר כך הבדידות גודלת וגם הכעס וההפרדה של עצמי מהעולם וקשה לי להסביר את האבסורד הזה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אין ספק שאפשר ואין ספק שצריך'
אין ספק שאפשר ואין ספק שצריך
12/01/2018 | 12:49
24
וזו משימה שאין חשובה ממנה והמדע, האמנות, הספרות והפילוסופיה אכן עוסקים בה דרך צורות רבות ושונות ומשתנות.

לאנשים שמרניים ליברליות וסובלנות נתפשת כמנכרת, מסיבות ברורות מאוד, שגם הן ניתנות להגדרה בקלות.

אתה באמת חושב שעצם זה שאנשים באו להקשיב לך מוכיח שאין זרות ושונות ?

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למה אתה שונא אוטיסטים כל כך ?'
למה אתה שונא אוטיסטים כל כך ?
12/01/2018 | 12:52
2
19
לצפיה ב-'אמרתי שאני שונא?'
אמרתי שאני שונא?
12/01/2018 | 13:30
1
38
לא שונא, לא אמרתי שאני שונא ובכל זאת אני פה, עם עצמי, עם ההגדרות שהצבתי לעצמי, מנסה להתבונן

אני כן חושב שהגישה של הבדלה מוחלטת של בן אדם את עצמו מהכלל
תוך כדיי המצאת אוייב מופשט ("החברה") שלא באמת יכול לשנות משהו כי הוא לא קיים בפניי עצמו היא אבסורדית
אני כן חושב שבהופעות האלו שמצד אחד מתעסקות ומנציחות זרות ומצד שני הבן אדם מקבל הקשבה ומחיאות כפיים יש משהו אבסורדי ולא הגיוני
בלי קשר לאוטיזם אלא פשוט המקום הזה
הוא לא באמת מוביל שינוי, לא באמת מוביל הבנה

כמו שאמרתי לגרייארט, גם את הגישה השנייה של "זה העולם, תתמודדו" שמבטלת לגמרי את תחושת הזרות של אחר אני לא אוהב
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא, אבל זה מתבקש מהתגובה שלך'
לא, אבל זה מתבקש מהתגובה שלך
12/01/2018 | 13:45
27
כי למשל למה אתה טופל דווקא על אוטיסטים גישה של הבדלה מוחלטת של האדם מהכלל,
לדעתי אוטיסטים מוחרגים מהחברה דווקא בגלל שהם לא מפרידים את עצמם מהכלל בצורה עימותית ואלימה כמו אנשים נורמטיבים,
ולכן הם גם נחשבים כתמימים ומילוליים וחסרי מסננים, למשל.

לחברה, כמו לכל דבר, יש גם היבט מופשט וגם היבט חושי ומוחשי,
ואנשים נבדלים אחד מהשני דרך הצורה שבה הם קושרים את המופשט למוחשי,
אוטיסטים דווקא עושים את זה טוב מהנורמה,
שבגלל זה לא מצליחה לזהות את קיומם בכלל.

אתה מאשים את הזר שמנסה להתקבל כפי עצמו שהוא זה שמנציח את הזרות ?
זה הקטע שלך לירות בשליח ? לנפץ את המראה ? אוטיסטים סובלים נורא בדיוק בגלל שזה הקטע של כולם וכל הזמן.

ברור שאין "זה העולם", העולם משתנה כל הזמן, גם ובזכות אנשים שנאבקים להכללה למרות זרותם.

למחיאות כפיים אין שום משמעות אלא אם אתה סתם נרקסיסט צמא תהילה,
לנכונות להקשיב יש השפעה מצטברת עם הזמן,
והעובדה שהקול האוטיסטי הולך וצובר משקל אינה מקרית בכלל ודווקא משקפת תקווה לאנושות כולה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ליברליות וסובלנות מחוללות ניכור ובדידות מסיבה פשוטה מאוד'
ליברליות וסובלנות מחוללות ניכור ובדידות מסיבה פשוטה מאוד
12/01/2018 | 14:16
39
ומאותה סיבה בדיוק החברה מגוייסת כולה להכחדת האוטיסטים,
שהמגע בין בני אדם, בין הפרט לחברה, על כל היבטיו, מבוסס על מסורת, על מוסכמות שנוצרו במשך שנים,
והנה בא הליברל ומבקש סובלנות גם להתנהגויות החורגות מהמוסכם והמסורתי והשמרני,
אז ברור שזה יאיים על אנשים הזקוקים לתבניות האלה גם לשם תחזוקת הפריבלגיות המובנית להם בשיטה המוסכמת וגם בגלל שהם תלוים רגשית ושפתית במוסכמות ובפרשנות מאוד מסויימת של התנהגות.

ואז נולדים אנשים כמו אוטיסטים, שמה לעשות מפרשים את המציאות אחרת מהמסוכם והנהוג והמסורתי והשמרני,
אז ברור שאין לחברה כל ברירה או בחירה אלא להתגייס להכחדתם,
זה מאבק קיומי שבו הרוב מנצל את הנגישות המסורתית שיש לו לתשתיות,
כולל תשתיות המדע,
על מנת לייצר תיאורים ופרקטיקות שיבססו את זהותו של השונה כלקויה,
אחלה, אין בעייה, חוץ מזה שזה פשע נגד האנושות, אבל זה באמת בקטנה, למי אכפת ממוסר ואהבה, בטח לא לאנשים נורמטיבים

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-''
13/01/2018 | 00:06
12

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ