מה זה התקף זעם/חרדה/פסיכוטי אצל אספרגר?

ליה1233

New member
מה זה התקף זעם/חרדה/פסיכוטי אצל אספרגר?

או בכללי אשמח לפירוט

grayart

New member
לא קשור לאספרגר דווקא

בהתקף חרדה בדרך כלל מתכונים למשהו פיזי על מרכיב נפשי.
כאדם נמצא במצב של סכנת חיים, הגוף שלו מגיב בכל מני צורות
קושי לנשום, הזעה, דפיקות לב, רעד.
התקף חרדה יכול להתחיל פתאום בלי שום סיבה ברורה, יכול להיות מלווה בתחושת חרדה, ויכול גם שלא.
יש אנשים שמרגישים פיזית כאילו הם עומדים למות, ולא מודעים לכך שהם בעצם בהתקף חרדה.

התקף פסיכוטי, גם לא קשור לאספרגר.
לא כל אחד יגיע למצב פסיכוטי, זה דיי נדיר, ותלוי מאוד בסוג האישיות.
את יכולה לחשוב על זה כמו סוג של בילבול, התלבטות של עצמך עם עצמך
דעה באה ודעה נגדית קופצת מולה, זכרונות צפים ומתערבבים במחשבות שלך
מגיעים לבילבול ולא יודעים אם את נזכרת במשהו שמישהו אמר, או שזה את אמרת, מחשבות מחשבות ומחשבות הופכות לסלט בראש שלך, מתחילים להתבלבל ולשמוע חלק מהם מבחוץ, שהמחשבות לא שלך אלה של מישהו אחר.
אחרי הכול הכל בראש, גם מה שמגיע לראש מבחוץ וגם מה שמגיע לראש מבפנים, והדמיון מתערבב עם המציאות.

התקף זעם?
לדעתי ? זה סוג של דה לגיטימציה לביטוי של כעס...
משהו כמו... "עזוב אותו, הוא לא כועס על משהו, הוא פשוט בהתקף".

אצל אוטסטים

יש חרדות לפי ידעתי וגם ממש אבחנות נלוות של זה , אוטיסיטים הם די חרדתיים יותר מן הממוצע בנוגע חפסיכוזה האבחנה שלך די מעניינת ומוכרת לי היטיב ויפה שלא הזכרת הזיות או בילבול בזהות כי הבלבול בזהות או דמיות כוזובות כפי שהגישה אומרת קיימים אצלי תמיד ללא קשר להתקף פעיל לגמרי לכן הגדרו אותי כבעל מאפיינים פסכוטים תמידים לא שזה משנה וכו יש אוטסטים שהם גם סיכזופרנים הכרתי כאלו עכשיו אני בקשר עם בחורה כזו לכו זה קיים וזה אבחנה נלוות כמו דיכאון קליני או קשב או אוסידי ועוד זה לא הכרח אבל יכול להיות ,אבל אטתי עניין מה שאמרת על פסכוזה וזכרונות צפים זה מעניין כי כצלי הזכרונות ערבבו עם אמת ושקר וזה היה מבהיל הפחיד את הסביבה ....

grayart

New member
זה יכול להבהיל גם אותך...

במיוחד כשאתה פתאום נופל לתוך עצמך ומתעורר. כל העולם מופיע מול התודעה שלך בסוג של טלפורטציה מיקום אחר, ולא ברור לך איפה הייתה ומה עשית עם הגוף שלך שהמשיך להתקיים ביקום הזה.

arana1

New member
התגובה של הסביבה היא הבעייה

אדם הנמצא במצב המוגדר בטעות כפסיכוטי בעצם "עושה" או מתרחש בדיוק דרך הצורה שמאפשרת פתרון קיומי הכי מדוייק לו במצב נתון,
פסיכוזה זה סוג של אקסטזה, הבעייה שזו הכי רגישה ופתוחה ותלויה בתגובות הסביבה, שכמובן נבהלת ויוצאת מדעתה, אז רע.
בזמן אחרון, כצפוי, נתקלתי בלא מעט אנשים התוהים אם לא ניתן או צריך פשוט להיות עם זה, פסיכוזה ללא חרדה זה כיף, חוויה משמעותית, חכמה ורגישה נורא, היא פשוט מאיימת מסיבה מסויימת, אלא שזו מהותית פחות משנדמה, הסיבה

כן זה מבהיל מנקודת מבט

מפוכחת לאחר מכאן אבל שאתה בהתקף אתה חיי ביקום מקביל אתה חש הכל בעוצמה אדירה אני הפכתי מהכי בישיין להכי מופרע התחלתי עם כל מה שזז עזרתי לכולם דברתי עם כולם ממש כאלו אני בהשפעה של סמים , והפסכוזה חזקה מכל סם בעיני וזו גם אהבה נגעה באהבה באופן מסוים .

אכן אקסטזה מדהימה

אבל יש גם פרנויה אצלי היה והוביל לאלימות לכן אושפזתי במחלקה משפטית

למעלה