שאלה קצת מוזרה אבל אשמח למענה

ליה1233

New member
שאלה קצת מוזרה אבל אשמח למענה

יש לי שאלה מוזרה,
אני לא יודעת אם תדעו איך לענות עליה, אבל מי שכן ידע ממש אודה לו.
איך אתם מרגישים בקניון? (אשמח לפירוט, וגם באופן כללי)

ועוד משהו, האם גם אתם מרגישים אי התמצאות אי נוחות אי שיווי משקל, מרגישים מוזר ולא יכולים להיות שם הרבה זמן? או שאין קשר בין זה לאספרגר/pdd

יש קשר מאוד

לאוטסטים קשה עם רעש והמולה גם אצלי זה ככה ואני נלחץ לכן לא יוצא מהבית כמעת בכלל זה מאפיין אוטיסטי

ליה1233

New member
אוקיי אבל

אם נגיד תצא אז מה יקרה בערך?
אני הרגשתי ככה היום וזה קורה לי לםעמים אין לי מושג למה.
אבל יש ימים שזה בסדר אבל הרוב לא.. אז כנראה שזה לא קשור לזה?

נראה לי שזה ככה לא גן בגלל הרעש יותר מהאנשים

אנשים עושים רעש

ושיש הרבה מהם זה קשה בגלל עומס המבטים אני לא יודע לתאר לך מה אני מרגיש אבל מרגיש לחץ גדול ורצון עז לא להיות שם .
&nbsp
בעיני זה מאפיין אוטיסטי קוראים לזב בשםה האקדמית חוסר ויסות חושי .

ליה1233

New member
אז אני בטוח כזו?

אני בטוח אספרגר לדעתך? זה לא יכול להיות דבר אחר?

חוס ויסות חושי יש רק לאספרגר?
אני לא מתייחסת לרעש בקניון אני יותר מרגישה לחץ ואי נוחות לא שמה לב לכל דבר.
אתה בטוח שאתה אספרגר? אולי רק חרדה חברתית? (סליחה אם נכנסתי למקום אישי) מה אתה בדיוק מרגיש? זה היה אצלך תמיד? אתה נפעם ממספרים לוחות רישוי וחכם נורא?
כי לי אין את כל המאפיינים האלה.
רק חוסר בחברה, רגישות יתר ומה שאמרתי בפוסטים פה.

זה מאפיין אוטיזם

אין לי מושג מה את אני לא מכיר אותך מסתמך על מה שאת כותבת בנוגע למספרים כן אני נפעם מן מספרים ואוהב מאוד מתמטיקה אבל גם דברים אחרים לא כל האוטסטים אוהבים מספרים או לוחות רשוי וכו יש הרבה תחומים אחרים בנוגע לחכם נורא אני חא יודע לא מעיד על עצמי אבל אמרט שכן וכן אני הייתי אוטיסט תמיד נולדים ככה זה לא מתפתח ,ושוב זה לא משנה אם את חרדה חברתיצ או אספגר את שונה מן הממוצע הכותרת לא חשובה בעיני ואת לא פגומה זה יפה .

grayart

New member
קשה להתרשם רק מקריאה...

אבל בתחושה שלי את בהחלט אדם מיוחד, בבדאי ביחס לסביבה.
אבל את (לדעתי) פשוט גם משגעת את עצמך, אולי באופן מודע,
אולי באופן לא מודע, אבל כן משהו שאת יכולה להשיג שליטה אישית עליו.

יש סרט שיצא לאקרנים כשאת היית בת שנה או שנתיים
שם הסרט "נערה בהפרעה", אני חושב שתאהבי אותו מאוד.

גם בעיני היא משגעת את עצמה

אתה צודק בעיני בקטע הזה וחבל אין מה להדבק לכותרות זה רדוד יש זהות שונה מן הממוצע וזהו אחד יותר אחד פחות , לי יש אבחונות הר הרבה יותר קשות לכאורה מאוטיזם כמו סיכזופרניה ופוסט טראומה מורכבת והתמכריות לחומרים ובכלל ואני לרוב לא מיחס חשיבות לכותרת זה טוב רק כדאי לקבל עזרה למשל הוסטל לכן אני צריך אבחון

arana1

New member
זה בגלל האנשים

גם אני מרגיש על סף קריסה והתמוטטות, לחץ קשה מאוד, הפנים והקולות מכל הכיוונים והרבה בחלל סגור והכל ביחד.

אולי זה בגלל שזה הרבה מאוד אנשים בחלל סגור אחד.

יכול להיות שזה קשור לזה שבשביל אוטיסט ובכלל אנשים רגישים כל אדם מושך את כל תשומת הלב אז המון אנשים ביחד זה קורע לגזריםץ

הכרתי כמה נשים שלא היו אוטיסטים וסבלו נורא בקניון,
לאחת יש אפילפסיה והאחרת פשוט אדם רגיש מאוד

לי מפגש עם בני אדם

הרבה במקום סגור גורם לי להזיות ופרנוית רדיפה כל העניין שמדברים עליך אצלי זה הגיע למחשבה ששתולים לי מחשבות בראש ומתכנתים אותי לכן שהיו שאולים אותי שאלו יכולתי לא לענות שעה שלמה ולהביט ברציפה אז קראו לי כרוני סיכזופרן כרוני והעמסו אוצי בזריקות אנטי פסכוטים אמרו שאני סיכזופרן שלילי יותר במצב קשה מאוד אני זוכר שבאצי לצו ראשון ראו אותי פסיטרים ואמרו שקראו את התיק שלי והם לא מבינים איך באתי לכאן בלי לויי ואיך אני בכלל מדבר איתם כי הייתי על הפנים....

grayart

New member
יכול להיות שזה בהחלט

אלמנט שמבדיל את הסכיזופרני מהאוטיסטי.
ייתכן שהאמביוולנטיות אצל הסכיזופרני מוזנת מבפנים והתרחקות מאנשים לא פותרת אותה, בעוד שאצל האוטיסטי ההתרחקות עוזרת להרגיע אותה.
הסכיזופרני לא מצליח לברוח ללבד שלו, כי הוא במריבה פנימית עם עצמו.
מריבה כל כך מבלבלת מתישה ועפופה שהקולות הפנימיים יוצאים החוצה, וחודרים אליך חזרה באלימות דרך האזניים.

בכל מקרה אני חושב שלגיל יש משקל, אם האדם חכם מספיק , עם השנים הוא לומד כמה טריקים שעוזרים לו לחיות בשלום עם עצמו ועם הסביבה.

גיל 20...
גיל קשה...

arana1

New member
גיל 20 גיל קשה

אבל לא נראה שהקולות כה אלימים שיוצאים וחוזרים דרך האזניים אלא שבסכיזופרניה בדומה לאוטיזם הקול הוא מוחשי ומציאותי כגוף עצמו.
לקול יש נפח, מהות, ממשות, וזה שונה מהתחושה הנורמטיבית שבה הקול הוא רק סוג של מוליך, של מדיה, של מדיום.
מבחינה זאת אוטיסטים וסכיזופרנים מקדימים, בהרבה, את שאר האנושות כי הרי בדיוק לשם הכל הולך,
ווירטואליזציה, המחשה פיזית של המופשט, הסימבולי הוא הממשי, המדיום הוא המסר... כל אלה הם גם המשמעות והמטרה הסופית של הקיום, האנושי ובכלל, שיוויון בין החלום למציאות, בין המדומה ולמדמה, זו גם מטרת האמנות, והמדע, ליצור השתקפות שתהיה שקולה למציאות עצמה, סימולציה מושלמת, ולדבר זה יש גם ערך מוסרי והישרדותי מוחלט.

כנראה שמכאן גם יחסו השונה עדיין מהממוצע של האוטיסט לשפה,
ושל הסכיזופרן,
שהם חשים אותה כשקולה למציאות עצמה,
ומכאן גם הנטיה והיכולת המאוד אינטואטיבית של אוטיסטים וחלק מהסכיזופרנים לאמנות ומדע.

הבעייה היא שלפחות כרגע ובעבר לתפישת מציאות כזאת יש השפעה מאוד מאוד קשה ואפילו סיוטית על איכות הקיום כי כאמור בשביל הרוב הנורמטיבי הדימוי, השפה, הקול, הכל, זה רק מסכה, מכשיר לשימוש תועלתני, ומכאן גם הפרנויות והתקפי הזעם והחשדנות, המאוד מאוד מוצדקת אגב, נ"ט הם ממש חארות, בוודאי יחסית לאופק הגלוי כמובן מאליו לאדם החש את המישור הסימבולי, האמנותי, המדעי, השפתי, כשקול למישור המציאותי שאותו הוא מייצג.

בגלל זה אגב האוטיסט יקשקש על נושאים מדעיים במסגרת שיחת חולין,
המדעי והאמנותי זה הסמול טוק שלו,
אז הוא מדבר בשפה שנחשבת לגבוהה בעיני הנ"ט כי בשבילו אין גבוה ונמוך אלא מציאות שבה דווקא השיגרה, החולין, היא קודש,
זו תפישה רחבה ועמוקה מדי ליכולת ההכלה הנורמטיבית אבל לא רחוק היום שהיא תהיה הנורמה,
בגלל זה גם די חבל להרוס אותה
(לא שלנ"ט יש ברירה, כי כל זה גם לא מובן להם וגם מאוד מאיים עליהם וגם מציב אותם בעמדה מאוד מאוד לא נוחה, ובדיוק בגלל זה אני חוזר וממליץ לפחות בינתיים על הפרדת כוחות)

לא משוכנע עד כמה ההבדל בין אוטיזם וסכיזופרניה הוא מהותי,
או ההבדל בין הפרעת קשב ואוטיזם,
נראה יותר עניין של סביבה, והשפעות מסוגים שונים, וסוג הלחצים שבהם האדם מצוי

אפשר להיות גם וגם

אני ככה בעיני יש הבדל בין התופעות אך כולם נקשרות בצורה כזו או אחרת , הכרתי אוטסטיות שהן גם סיכזופרניות זה לא סותר בעיני ואני למען האמת מתעניין בסיכזופרניה יותר מאוטיזם היא יותר מעניינת בעיני אולי כי אני קצת רומנטי אני משוחח בזמן האחרון עם אולה והדמיות שלה והקולות והחשיבה הרב נרטבית ונטייה לאומנות לא פחותה משל אוטסטיות מובהקות אומניות שהכרתי ואף מעניין יותר בנוגע לרשב וריכוז יש הבדל מהותי מניסיון כאחד שלמד איתם הם מאוד נורמטיבים או נשברים על כך לכן אי אפשר להשוואת כל כך לאוטיזם בטח סיכזופרניה שזה הקיצון של השונות והחריגות .
אגב הרבה עבריינים הם קשב וריכוז לפי מחקרים הרבה מאסירים הם כאלו לכן יש בם גם צד נורמטיבי מובהק

ואבחנה הראשונה שלי

הייתה קשב וריכוז אז אני בא מבפנים בעיני הם יצור כלאים הם גם נורמטיבים והררכים וכוחניים .

arana1

New member
לא יודע אם זה משמעותי

בעיני סכיזופרנים פחות מעניינים כי הם הרבה יותר שפוטים,
אבל בגלל זה הם גם נגישים יותר , יצירתית ואחרת, לנורמה,
אז יחסית לאוטיסטים הם טיפוסים יותר צבעוניים ,
אני לא אוהב צבע כל כך

כן הטעם שלנו שונה

אוטיסט הוא די אפור כזה אין בו קסם מחרמן מה שהוא מסתורי קיטישי אני יודע אבל אני אוהב סיכזופרניות יש לי קטע איתם משום מה אוטסטיות שונאות אותי או נרתעות שוב עניין צבע הם מחפשות חוקים וסדר אנע מחפש לשבור אותם כל קשר עם אטסטית כמעת נגמר לא טוב ... הן קשות בעיני לא פתוחות לעולם דימוני הכל כללים

arana1

New member
כלל לא סותר לדמיוני

אפילו להפך,
בגלל זה אוטיסטים נוטים להיות הרבה יותר מקוריים והרבה יותר פתוחים באמת ולאמת מסכיזופרנים,
הסדר הוא הדבר הכי מסתורי,
אז אנשים כמו אולה משעממות אותי כי הן מניחות כמובן מאליו שכל מה שלא זהה לנורמטיבי הוא כאוטי ופרוע,
לעומתה,ולעומתך, לאוטיסט יש יכולת לזהות סדר גם ודווקא במקום הכי רחוק מהסדר הנורמטיבי ולכן הוא פחות שפוט ליחסי דחיה משיכה עם הנורמה,
הוא חי בעולם שלו בעוד שהסכיזופרן מגשש את דרכו מחוץ לנורמטיבי ופוגש שם את התהום הכאוטית ונרתע בחזרה,
וחוזר חלילה,
האוטיסט נשאר בחוץ,
על הזין שלו כל החברה וכל מה שכולם חושבים עליו.

יש בזה אמת דווקא

ואני נוטה לזה שאני לא נשבר על הנורמה ולצערי אני המון פעמים נשבר על הליצן הפרוע וגם אתה היית כך לא ? אז למה אתה שופט ?אגב אתן לך שתי דוגמאות מהנשים אולי הכי חשובות לי לפחות מהתא המשפחתי ואולי תבין למה אוטסטיות הן קטניניות ונוטות לדרמה ,אתחיל מאחותי אם היא תרצה יחס ממני ואני לא יתן לה כי אני לא יכול היא תתחיל לאקלל בצורה מטורפת שאני שונא אותה ושאני ימות והיא תדפוק את הראש בקיר מה אתה אומר על זה ?הנה היא עושה דרמה גם אני ככה אגב מאקלל שאני בלחץ ואז כולם צוחקים עלי אבל אם היא הייתה סכיזופרנית היא הייתה חושבת שאני ימות ואז נכנסת להלם טוטאלי של אבדון מה דעתך על זה זה לא קביעון ? עוד דוגמה מאמא היא עושה כל דבר באותו זמן היא אוכלת באותו שעה היא מתקלחת באותו שעה ואם חלילה היא לא תצליח היא כמו אחותי תבכה ותאמר שהיא לא מבינה מה קורה כאן במשך שעות האם לדעתך זה לא קבעון ? גם אני ככה שאני רוצה לקרוא אם אני לא מצליח באותו שעה אני נכנס לאטרף ומתחיל לאקלל שאני דפוק ולעולם לא אצליח לקרוא יותר אותו דבר עם אלה אם היא לא תענה לי אני יחשוב שהכל נגמר והיה כפייתי ואחשוב על זה בלופים כל הלילה ויענה את עצמי סיכזופרן בעינע יצעסק בענינים גדולים יותר כמו גאולה או אובדן מה רע בזה ? למה לי להתענות כמי אדיוט על זה שאני לא מצליח לקרוא ספר ביודק שקבעתי זה נראה לי דפוק זה מעצבו אותי שאני כזה קטנוני מה דעתך ? ואגב אולה מעניינת אותי היא מקבלת את הדמיות ואותי כן היא די בקטע הזה נכון אבל יש לה עולם עשיר הרבה יותר מרוב האוטסטיות שהכרתי היא להבה רותחת של יצרתיות ואוטסטים לא באמת יוצרים כלום בקושי עש אמנים כאלו סיכזופרנים יש בטונות ואן גוך למשל שהוא אדיר ועוד ועוד אוטסטים לא מקוריים יותר בעיני לא מנסיוני .ולמה הם קרובים יוצר לאמת תסביר

ועוד דבר מעצבן בנו האוטסטים

אנחנו יכולים להעלם ולהכנס לתוך עצמנו ולהיוצ במעין בועה מפחידה זה קרה לי שהייתי נער הייתי מבודד מכל מגע וכל היום הייתי קורא או משחק משחקי רשת והייתי כפייתי וחושב רק על זה או שאנחנו פתאום מדברים ואז שותקים זה קרה לי עם סופי הייתי בקשר עמוק איתה ואז פתאום נתקתי קשר בלי להודיע ושנה לא דברתי איתה ככה סתם בלי התראה והיא נפגעה אז מה טוב בזה ארי אנחנו מאכזבים ופוגעים באנשים בגלל השתיקה מה דעתך זה טוב או רע ?

ועוד דבר ותענה לעניין

נראה לך הגיוני שאני אפחד לצאת מהבית כי אני מת מפחד מן המבטים זה נשמע לך טוב ? ראוי ?אני אפילו לא יכול לקנות אוכל במכולת כי אני נצמת מהמבט של המוכר שמכיר אותי מי שאני ילד וכל זה ככה מחדש מה טוב בזה ?שאני כזה ביישן וחסר ביטחון ? לא מבין מה טוב בזה אני זה שסובל כולם עושים חיים ואני בבית ואתה אומר שזה טוב הצחקת אותי אתה חיי בסרט

למעלה