היי. יש לי שאלה דחופה בנושא אוטיזם. אשמח ליחס

ליה1233

New member
היי. יש לי שאלה דחופה בנושא אוטיזם. אשמח ליחס

טוב, אז קוראים לי ליה אני בת 20 ואני ממש חוששת מהמצב שלי.
אני לא יודעת אם הגעתי לעמוד הנכון, אבל אשמח שתעזרו לי

לפני הכל, אני מודעת שסוג השאלות שלי צריך להפנות למאבחן\ת ופחות לעמוד פורום, אבל אשמח לדעות לפני שאני אלך רשמית לאיבחון וגם כי אין לי אפשרות כרגע להתאבחן, מסיבות אישיות.

אוקי אז אני חוששת שיש לי אספרגר/pdd/pdd nos
אני לא ממש מבינה בזה, אבל מגיל קטן אני בלי חברים בערך משעברתי לחטיבה. עד החטיבה הייתי חברותית אבל עדיין תמיד היה לי מין הרתעות מלצאת עם חברים מעבר לבית ספר,
הרתעות מההתבגרות שלי.
הייתי ילדה נורא רגזנית, וצועקת התבגרתי די לבד כי לא הסתדרתי בחברה,
וגם במשפחה המורחבת תמיד אני בצד, לא מסתדרת עם אנשים.. בעבודה גם אחרי שנה אני לא הכי פתוחה בעולם ותמיד נרתעים ממני כי אני בן אדם נורא לחוץ וחרדתי ושיש מסביבי הרבה רעש אני נרתעת וקשה לי לתפקד ככה ואני תמיד נראת בחברה מוזר כזה, אני נראת מתוחה מכונסת בעצמי, לחוצה ואנשים נרתעים מזה ולא מתחברים איתי.
ככה זה גם היה בבית ספר היה לי לפעמים חברים אבל לתקופה קצרה.. תמיד היה נראה לי שמדברים עלי, שמסתירים ממני משהו.
אמרו לי מהבית ספר גם שאני לקוית למידה - לא הסתדרתי בלימודים.
ועכשיו אחרי שירות צבאי נורא קשה ויציאה ממנו, אני מפחדת שיש לי אספרגר, שאולי ההורים מסתירים או לא יודעים, כי בדכ אין להם עצבים לדברים האלה.
אני מרגישה שונה, אפילו להסתובב בקניון קשה לי כי יש הרבה לחץ אנשים רעש. אז זה גרם לי לחשוב שאולי יש לי אספרגר.. אולי לא, כי אני באמת לא מבינה בזה.

אני לא נפעמת ממספרים, ונראה לי אני כן מבינה הבעות פנים וצחוקים. אבל לא משתלבת לא יכולה להקשיב לאנשים הרבה לא מתמצאת במעגל משפחתי ולא יכולה להקשיב למישהו בתוך הרבה אנשים.
תמיד מדמיינת שאני מתקבלת לעבודות כי ההורים הולכים בסתדר ואומרים למנהל לקבל אותי, אני ממש נכנסת לדימיונות כאלה מפחד שאני לא כל כך בסדר.
הרבה אומרים לי שאולי זה חרדה חברתית, ואני מסכימה אבל לדעתי זה גם עוד משהו יותר גדול
מאוד קשה לי בחיים, עברתי הרבה.. וזה די מצב שלא עובר. אז לקחתי את זה למקום של אספרגר.. מה דעתכם? אשמח לתגובות התחברתי במיוחד לאתר אני אקבל כל דעה. בבקשה תתייחסו�� אתם היחידים שיש לי לפנות אליהם.

arana1

New member
אספרגר זה לא משהו ש"יש לך"

זה בוודאי לא סתם חרדה חברתית, יותר סוג של זהות, מודעות, גישה קיומית לא כל כך מקובלת, לפחות עדיין.
מה אפשר לעשות עם זה ? לא ברור בכלל.

ליה1233

New member
היי ארנה תודה.. (כנסי)

תודה רבה.. אני באמת מקווה שזה בסדר ואני בסדר.
את לא מסכימה אולי עם זה שיש לי אולי מחלה נפשית או באמת אספרגר?
אשמח שתתייחסי למה שנתנאל רשם. אני לא יודעת אם זה סתם מישהו כעוס או שבאמת לקחת את ההודעה ברצינות.
בכל מקרה תודה רבה רבה רבה אשמח להודעה ממך:)

זה הוא

לא היא ומה שאני רשמתי גם מכעס וזה לא סותר אמת אגב כל מה שרשמתי ארנה בעצמו אומר אם תקראי אותו ,יש סיבות לחשוב שאדם שונה יסבול בחברה שמה דגש על אחדות בעיני את יחסית חריגה שוב לפי מה שתארת לא מכיר אותך רק יכול לומר מניסיון שהרבה מאוד אוטסטים סובלים מיחס משפיל מי שהם ילדים עד מותם המצב ישתנה והוא משתנה אבל זה יקח המון זמן עד שהיה מקובל ממה שאת מתארת יש לך מאפיינים אוטסטים אספגר פי די די זה לא משנה את לא חולה ולא כולם רק רגישה יותר במידה ואת אוטסטית .

arana1

New member
אין לך מחלה נפשית

את אדם רגיש, זה הכל, ובחברה של היום רגישות כמו שלך היא פשע בלתי נסלח, ועל זה נתנאל כועס, וגם אני.

grayart

New member
נשמע גם כמו התחלה של סכיזופרניה...

כבר כנראה שזה לא זה ולא זה...
את כנראה בבלבלות ותסבוכים, דבר אופייני לאנשים מאוד אנטיליגנטים שלא הייתה להם הכוונה טובה בחיים.
זה יקח לך זמן לפרום את הפלונטר, אבל תזהרי מאוד מהדרך שאת עושה את זה.
את יכולה ללכת "לאיש מקצוע" לבקש שיאבחן והוא עוד יאבחן מחלת נפש ותמצאי את עצמך יום אחד באשפוז.
זהירות.

arana1

New member
הגזמת, למה סתם לקשקש ולהבהיל

נשמע כמו אדם מופנם ורגיש מהרגיל והממוצע, יש גם כאלה, וזה ממש לא רע

arana1

New member
אה, פספתי את הבדיחה, חחחחח....

ונכון, ממש מומלץ לא להיסחף אחרי "אבחנות" של אנשי מקצוע.

אגב
אותי אבחנו כסכיזופרן, ואחרי זה שונה לאוטיזם, זה הכל בולשיט בריבוע כמובן

grayart

New member
גם את טמפל גרנדין

לפי מה שהבנתי מהסרט בהתחלה אבחנו עם סכיזופרניה.
יש מצב שהרבה "סכיזופרנים" הם בכלל איפה שהוא בספקטרום.
אולי אפילו בסך הכול אנשי אמצע שפגשו פסיכיאטר חרדתי.

reload00711

New member
תחפשי ספרים בתחום

תלכי לאוניברסיטה ותחפשי ספרים על הנושא, יש גם חומר באינטרנט

גם אותי עד עכשיו

אני גם סיכזופרן וגם אוטיסט יש הרבה כאלו אלו תופעות דומות באופן מסיום בעינו סיכזפרניה הרבה יותר מעניין אני אוהב את העולם הפנמי שלי והפנים הרבות זו תופעה מרתקת וחזינות זה דבר הכי גדול שיש ומשיחות בכלל אוטיזם די משעמם בעיני .

ליה1233

New member
הי תודה על העזרה אבל לא ממש הבנתי

לא הבנתי אם זה היה בצחוק או לא(עוד סיבה לחשוב שאני אספרגר. לא מבינה דברים)
ובאמת יש מצב שזה סכיזופרניה?
אשמח שתראה מה נתנאל רשם בתגובתו לפוסט שלי..

בעיני זה לא

את שומעת קולות ? יש לך דמיות שאת מאמינה שהן קימות ? את בפרניות של רדיפה ? לא נראה לי לכן לפי דבריך אינך סכזופרנית פשוט חשדנית ובצדק

ליה1233

New member
האמת שלא...

אין לי את זה נראה לי.. אבל אני כן כל הזמן חשדנית, מפחדת, חוךמת חלומות מציאותיים, דה זה וו.
אולי זה מלחץ

grayart

New member
זה היה בצחוק ... אבל...

כן יש ממה להיזהר כשנגשים לאבחונים או טיפולים.
אני בכלל נגד אבחנות, ולא מאמין בהם. את מי שאת, את לא משהו שיש או אין לך.
ואם יגידו לך אנשי מקצוע שאת מאה אחוז בסדר ? זה ישנה את איך שאת מרגישה?

אבחון זה סוג של "תעודה", ותעודה זה סוג של כרטיס כניסה. לאיפה את שואפת להיכנס? לשם מה להוציא אבחנה רשמית?
יותר חשוב מ..."מה יש לך?", זה מה את רוצה מעצמך?, מה את רוצה מהחיים? מה את רוצה?
אם את עדיין לא יודעת, את חושבת שאבחנה תעזור לך באמת למצוא את הכיוון שלך?
לעצמך האבחנה לא אמורה לשנות הרבה, אלה אם כן היא לשם פתיחת דלתות.
ככה אני חושב...

לגבי הדחיפות, דחוף דחוף, תחושת הבהילות, החרדה, המצוקה, המחשבות שמציקות ולא נותנות מנוחה.
אני ממליץ למצוא קודם דרך להרגיע את עצמך...
המצוקה הזו לא עושה רושם טוב על "אנשי מקצוע", הם יכולים באמת להילחץ ממך, ואז הם הופכים למסוכנים (ואני לא צוחק הפעם), הרבה פעמים הם בהחלט מקבלים החלטות מתוך לחץ וחרדה ולא מתוך שיקולים אוביקטיבים.

נניח שקיבלת אבחנה של ספקטרום אוטיסטי, מה עכשיו?
שימי את עיניין האבחנה בצד, בכל מקרה אמרת שכרגע זה לא עומד על הפרק.
קחי נייר קחי עט ותתחילי לכתוב, תתחילי לעשות סדר.
מה את רוצה מעצמך? מה את רוצה מהחיים? מה את אוהבת בעצמך? מה את אוהבת בעולם, בחיים?
באיזה מקום (לא רק פיזי) היית שמחה להיות בו בעוד שנה?, בעוד חמש שנים?

תשתדלי לשים את הדאגות בצד.
זה לא חשוב "מה יש לך", זה לא חשוב אם את נורמלית או לא.
את צריכה להכיר את עצמך בייחס לעצמך.
חשוב כרגע , שתתחילי לכוון את עצמך לכיוונים טובים, במקום לחפש מה הבעיה שלך.

אני מקווה שעזרתי הפעם יותר...

ליה1233

New member
ואו אתה צודק לגמרי.

אתה צודק לגמרי, בגלל זה אני גם סוג של מפחדת מאיבחונים, אני נרתעת מהם. וכן האמת שזה מצחיק לדעת אבל זה יתן לי הרגשה יותר טובה עם עצמי כי השנים האחרונות אני נורא היםוכנדרית ותמיד מרגישה שיש לי תווית של איזה מחלה או פיגור או משהו כזה. אני לא מזלזלת אני םשוט םחדנית ולחוצה כמו שראית, אבל זה יתן לי יותר בטחון בעצמי.

ואתה צודק אני נורא לחוצה וחרדתית, וזה נורא לא בריא לי אני רואה את זה בהרבה מקומות אני צריכה למצוא מה מרגיע אותי.. נניח אני עושה הרםיות לםעמים ליפני דברים חשובים וזה עוזר לשעה שעתיים ונעלם.. אני מתחילה םשוט לחשוב שזה האופי שלי כי זה פשוט לא עובר.
ואתה צודק אני צריכה לסדר לעצמי את החיים, ואולי זה לא באמת חשוב ההגדרה לרוב האנשים אבל איכשהו לי זה חשוב. אני נורא רוצה לדעת שהמצב שלי זה מצב לא תמידי שלא רק השתםר אלא יכול גם לעבור, ונכון אני יותר מידי מחפשת בעיה, פשוט חשבתי שאם ארשום פחות או יותר מה אני מרגישה תוכלו לשעת אם זה דומה לזה או לא.
אתה חושב שאני באמת לא צריכה איבחון? פשוט להשאר ככה?
אתה חושב שיש מצב שאני אספרגר?
זה בסדר אני אקבל כל דעה
אם בא לך אתה יכול להסתכל במה שרשמתי לנתנאל למטה בנוגע למה שאני מרגישה וזה יתן לך יותר כיוון.
אבל עזוב אני סתם חופרת לך לגבי זה, תודה לך בכל מקרה עזרת לי מאוד��

למעלה