אוטיזם ותוצאת בדיקת שמיעה

שירה30001

New member
אוטיזם ותוצאת בדיקת שמיעה

שלום,
בני בן שנה ו-8 חודשים ועדיין לא מדבר. הוא מתקשר בצורה לא מילולית. הוא מחבק, צוחק ופעיל.

היות והוא עדיין לא מדבר, הופנתי לבדיקת שמיעה. בבדיקת השמיעה הוא לא הגיב לרעש חזק שהתבטא בדיבור ברמקול בעוצמה חזקה. אבל כאשר הושמעו לו צלילים חלשים הוא הגיב למקור הקול.

קלינאיות התקשורת אמרו שהוא שומע תקין אבל הפנו אותי למכון להתפתחות הילד בתואנה שההתנהגות שלו אינה תואמת את גילו.

סיפרתי זאת לרופא הילדים שלו והוא הסכים שיש לפנות למכון להתפתחות הילד, בין היתר כדי לבדוק אם בני לא נמצא על הרצף האוטיסטי.

אני רוצה לציין שעשיתי ניסוי בבית וזרקתי צעצוע שהרעיש בעוצמה גבוהה ובני הגיב וסובב את הראש לעבר מקור הרעש.
עשיתי את הניסוי מספר פעמים ותגובתו היתה זהה.

האם יש קשר בין אי הגבה לצלילים גבוהים או נכון יותר לדיבור בעוצמה גבוהה לבין אוטיזם?.
האם עלי לדאוג ?

תודה

schlomitsmile

Member
מנהל
לדאוג- לא כדאי
לעקוב ולברר- כן
ככל הנראה שמיעתו תקינה, וחוסר התגובה הוא לדיבור,
וזה מה שגרם לק. התקשורת ולרופא לחשוב ששווה לברר
האם בנך אולי על הספקטרום.
מחשבה סבירה.
לכאורה דיבור, תקשורת מילולית, לא מעורר בו עניין.
זה לא אומר שבוודאות הוא על הספקטרום,
זה אומר שהעניין שווה בדיקה.
&nbsp
גם אם יסתבר שהוא אכן על הספקטרום-
זה לא אומר שהוא חלילה פגום
או שנגזר עליו מסלול חיים עגום.
ממש לא

משמעות הדבר היא שהוא רגיש במיוחד
אבל אם יקבל מענים נכונים לצרכיו
אין סיבה שלא יפרח

מצבו היה עגום ככל הנראה מחוץ למשפחה

מכיוון שהחברה לא מכילה שונות אך אין זה אומר שהמצב לא יכול להיות
טוב יותר , כמו שאת אומרת הכל תלוי הגישה אם הגישה הפנימית כלומר משפחה
תומכת ומכילה יש סיכוי שחייו היו לא רעים כל כך ואף ראויים , אך תמיד יש את הבחוץ שיכול להרוס את החריג אבל
זה פחות משפיע מאשר הפנים לכן אם יש פנים יציב המצב יחסית טוב ואוטיזם זו ברכה ולא קללה בעיני לכן אם הוא אוטיסט זה טוב .

אולי סביבה קרובה כן רחוקה לא

ואח אפשר לקבוע עם תיפגש במהלך חייך ומכיון שאוטיסטים הם רגישים מהם כל תנועה מאיימת גם זרה ממוטת אותם ממש לפחןת מנסיוני לכן זה תמיד היה קשה להיות אוטיסט לפחות כרגי בנוגע לטוב אולי יש כאלו אבל רןב רובם של אוטסטים סובלים נוראהמי שהם נולדים עד מותם . לכן יוצאי דופן לא מעיד על הכלל

גורג42

New member
ילד שקיבל חיזוקים והדרכה מתאימה מגיל צעיר, לא יחוה את זה ככה

אומר את זה מניסיון.

אני הצלחתי לשקם את עצמי בעניין הזה אפילו ש-:

1. התחלתי רק בסביבות גיל 30.
2. אף אחד לא ממש עזר לי. הייתי צריך להתחיל הכל לבד, ומאפס.

לקח לי המון שנים, אבל עשיתי את זה. והיום אני כבר לא נשבר מכל פאק אנושי שאני נתקל בו אצל כאחרים (וגם למדתי להיות הרבה יותר סלחן לפאקים האנושיים שלי). במקרה שלי, כמובן, יש עדיין מטענים מטראומות עבר, אבל אפילו ככה השינוי היה גדול.

אז תאר לעצמך מה היה קורה עם ילד שמקבל חיזוק והדרכה מגיל אפס. בטוח שהוא יוכל להתמודד עם הדברים הרבה הרבה יותר טוב ממני.

(בגלל זה גם מצחיק אותי שאנשים טוענים שאני מנסה להציג את עצמי כדוגמה של "מר מושלם" שכולם צריכים לחקות. אני איחרתי את הרכבת הזאת ב-30 שנה, ובעיקר מנסה להדביק את הפערים.)

זה נכון שתמיכה מהבית

היא דבר חשוב מאין כמוה כנראה שאני הייתי אדם אחר לגמרי לו חייתי בסיביבה אחרת . אבל עדין אני חושב שהעניין כמו בריונות או יחס משפיל מזרים יכול מאוד להשפיע , אי אפשר לשלוט במאה אחוז על חייך ולאויסט חשוב מאוד סדר וחוקיות ושאין כזה והכל כאוטי הוא נלחץ אז חיזוקים יכולים מאוד לעזור אבל לא לגמרי ..

לפי נסיוני המר כאוטיסט שחיי בחברה אלימה

זה לא סוד שאוטסטים סובלים מאלימות מהסביבה החל מבית הספר בריונות וכל מה שקשור לזה עד מקומות עבודה שיפטורים בשניה כי אתה לא חברתי בעניהם ועוד ועוד אז על סמך מה אני קובע על סמך נסיוני המר כאוטיסט שסבל כל חייו וכנראה ימשיך לסבול .

נותן לו לגמרי

רק אומר שאם הוא אוטיסט צריך לדעת שלא היה לו קל בחברה כה אטומה לאטום אוזנים לא יעזור בכלום דווקא המודעות לסבל הקיים והצפוי תעזור לו ולאחר לבנות תכנית או דרך להסתדר בלי ידעה אין דרכי הסתדרות לפחות בעיני אבל אני מאמין בכל אוטיסט בעיני כל אחד מהם יכול לתרום לא מעט מיופיהו

halev17

New member
תגובה לסביבה

שלום אמא יקרה,
קודם כל טוב שהלכת לבדיקת שמיעה, כי כך יודעים מה יש לילד או לא.
השאלה הנוספת, האם הילד מגיב לסביבה, מסתכל עליך , מגיב בהתאם לגילו, מחייך , מצביע, מגיב בסקרנות למתרחש סביבו.
מאוד חשוב לי לדעת את גיל הילד, כי חוץ מהתפתחות הילד יש אנשים שמטפלים בגיל מוקדם וגם יכולים לסייע. (לא אני)
בהצלחה,
קרן הלוי קרוסקין - מפתחת תכניות ושיטות הוראה
[URL='http://www.lev17.co.il']www.lev17.co.il[/URL] 0502077010

למעלה