אנו במצוקה רצינית וצריכים עזרה

XFeralChild

New member
אנו במצוקה רצינית וצריכים עזרה

שלום חברים,
אני באמצע לכתוב פוסט על הנושא, אבל אני מרגיש שאוזל לי הזמן, כך שאני אכתוב פה את השאלה שלי ואח״כ אני אפרסם את הפוסט.

אני ובן זוגי נקלענו לבעיות כלכליות, למי שקרה את הפוסט האחרון כבר יודע שבן זוגי עדיין לא מצא עבודה ושהצ׳ק עבור שכר הדירה חזר.
בעלת הדירה התקשרה אלי ואז לעו״ד והוא הודיע לי שהם מתחילים בתהליך מזורז להוצאתינו מהדירה, יש לנו בין חודש לשלושה עד שיפנו אותנו.

אנו לא מחפשים יעוץ משפטי ולא מחפשים להשאר בדירה הזו בכוח, אנו מחפשים עזרה והכוונה לחיים, מישהו יודע למי לפנות?
איכן ניתן לגור רק מקיצבת ביטוח לאומי? כי בדקנו קצת באינטרנט ומצאנו שניתן לקבל דיור בזול/בחינם לאוטיסטים, כיצד ניתן לממש זאת? בין אם זה פתרון מיידי או עתידי?

ובכללי איכן ניתן לקבל יעוץ והכוונה?

קצת מידע נוסף:
אני לא מוכר בשום מקום ואין לי אבחון פורמאלי, אודות להורים שלי.
לעומת זאת בן זוגי מוכר בביטוח לאומי בתור PDD (כיוון ובשנים בהן הוגשה התביעה לקצבה, ביטוח לאומי לא הכיר במונח ׳אוטיזם בתפקוד גבוהה׳); בנסוף לפני 6 שנים הוועדה הרפואית של ביטוח לאומי הורידה את אחוזי הנכות שלו ל-40% כיוון ולא שיתף פעולה בוועדה (כי הוא לא ידע איך לענות לשאלות שלהם).
במשרד הרווחה הוא בכלל לא רשום ולא מוכר, אודות לאמא שלו.

גורג42

New member
בטווח הקצר יש פתרון: בן-זוגך יכול למצוא עבודה (מגעילה) בצ'יק

אני יודע שזה ממש לא סימפטי, אבל זה רק זמני וכרגע עושה רושם שאין ברירה.

בטווח היותר הארוך, ניתן למצוא עבודות קצת יותר מסבירות פנים. ובאותו ההקשר, אני ממליץ גם לך לחפש איזושהי משרה חלקית. מבחינת החוקים של המיסוי וביטוח לאומי בישראל, יישאר לכם יותר כסף ביד אם ההכנסה תתחלק בין שניכם (דהיינו: אם אתה משתכר 3000 ובן-זוגך משתכר 3000, ישאר לכם ביד יותר כסף נטו מאשר אם הוא מרוויח 6000 ואתה מרוויח אפס).

ובאותו העניין: ממליץ לך לספר כאן קצת יותר על הכישורים של שניכם שרלוונטיים לנושא. אולי מישהו כאן יוכל לעזור לכם למצוא עבודה יותר סימפטית.

גורג42

New member
הצעתי את זה כפתרון זמני. ומה אתה מציע?

אני יודע שלך אישית לא היה אכפת להיות הומלס, אבל כנראה שלפותח השרשור יש סדר עדיפויות קצת אחר.

אז יש לך פתרון יותר טוב?

arana1

New member
אמרתי שאין לי פתרון, לפחות לא מלא

לדעתי עדיף להיות כנה מלהוליך אנשים שולל מתוך רצון להיראות יפה וטוב וצודק.

אין לי פתרון, יש לי כיוון, והכיוון שאותה אני מנסה על עצמי מאז ומתמיד הוא הפרדה, זהירה וזעירה והדרגתית למי שעדיין חושש, מהתפישות הנורמטיביות, שעבודה היא ישום מאוד מובהק שלהם.

הפתרון שלי, כמו שכתבתי, זה להתארגן על קיצבה ולמצוא דיור זול בשוליים של המדינה, ושם בשקט, הרחק מהרעש חסר התכלית וחסר הצורה של הנורמה, להתפתח כפי עצמך

אתם לא יכולים לפעול לשינוי הסטטוס שלכם?

למשל שאתה כן תעבור אבחון? ושהוא כן יהיה רשום במשרד הרווחה?

XFeralChild

New member
אם יכלנו היינו עושים כן

לצערינו זה לא מתאפשר כרגע, כמו שגורג42 אמר זה גם לא פרקטי כרגע כי זה יותר לטווח הארוך.
בכל מקרה באם היינו רוצים, זה עלויות כספיות שאין באפשרותינו לשאת כרגע.
אנו כל-כך שוקעים בחרא שהחל ממחר הרכב ללא טסט ואין אפשרות לשלם עבור אגרת רישוי והעברה של טסט, או למען האמת יש רק את האפשרות לקנות בסופר מצרכים בסיסיים.
זו הסיבה שאנו שואלים מה ביכולתינו לעשות, כיוון ואנו יודעים שאנשים בפורום הזה יכולים להבין את עמדתינו ולתת עצות פראקטיות.
&nbsp
חשבנו לעבור לקריית ים או מקום אחר זול, שם הדירות עולות עד 2,000 ש״ח כולל כל החשבונות והמיסים, מה שמשאיר לנו סכום פעוט לחיות ממנו, כיוון ואנו חיים מקצבה אחת. זה כרגע הרעיון שיש לנו.
&nbsp
היינו רוצים לדעת אם יש עמותה או מישהו שיכול לעזור בנושא דיור וניהול חיים בכללי.

XFeralChild

New member
לא, אבל האבחון בשבילי כן ומשרד הרווחה דורש אבחון

בכל מקרה הכרה ממשרד הרווחה לוקחת זמן

גורג42

New member
פרוייקט במימונה זה פתרון טוב בטווח המיידי. השאלה מה הלאה

העלת את הרעיון של פרוייקט מימון המונים, ולדעתי זה רעיון טוב ששווה לבדוק (בעיקר עם יכולת העיצוב שהפגנתם בבלוג).

העניין הוא, שאנשים לא יתמכו במטרה כזו אם אין לכם תכנית להמשך. אף אחד לא ייתן לכם כסף אם הוא יחשוב שבעוד חודשיים תהיו באותה נקודה.

בכמה כסף לחודש מדובר בכלל? ליתר דיוק: מה התקציב החודשי שלו אתם זקוקים כרגע?

XFeralChild

New member
אלף כל יש לנו תוכנית פרקטית

לגבי התקציב החודשי - אני מעריך כ-2000 ש״ח בחודש

גורג42

New member
התכוונתי, שכדאי לפרסם את התוכנית פרקטית שלכם בדף הפרויקט

XFeralChild

New member
כמובן, במידה ונבחר לעשות פרויקט אנו נשקיע בזה

יהיה פירוט, כדי שזה יהיה מאורג היטב (כמו שהבלוג מאורגן היטב)

גורג42

New member

גורג42

New member
ולגבי התקציב - למישהו עם הכישורים של בן זוגך לא תהיה בעיה...

...למצוא עבודה שלא מרסקת לו את הנשמה, כשהשכר הנדרש הוא רק 2000 בחודש.

צריך רק לחפש במקומות הנכונים. ליזום ולפרסם את עצמכם. במקום לרדוף אחרי מקומות עבודה שמפרסמים מודעות וחושבים שהם עושים לכם טובה, תגרמו לבעלי-עסקים לרדוף אחריכם.

XFeralChild

New member
לא הבנת נכון

זה התקציב אם הוא לא עוסק בתכנות, זה הסכום שחסר לנו כדי להמשיך בפעילות העלאת המודעות כשנינו עוסקים בזה.
&nbsp
בלי קשר מעכשיו הוא חוזר ל׳לא לספר׳ בראיונות העבודה שהוא אוטיסט והוא ימצא עבודה ״כהרף עין״, אבל זה יהיה סבל וגם העבודה תיהיה סבל והוא יחזיק שם עד 3 חודשים, סביר להניח. השכר יהיה גבוה אבל זה לא הפתרון - זה לחזור לאותו מעגל סגור של עבודה שנואה, לחץ נפשי וסבל רב.

גורג42

New member
כן הבנתי. כוונתי היתה, שהוא יכול למצוא עבודה *זמנית* סבירה

עבודה זמנית שהוא לא יסבול בה. נניח, איזושהי משרה חלקית שתסתום את החור שיש לכם עכשיו בכיס.

בכל מקרה, עכשיו הצלחת לבלבל אותי:

אני יצאתי מההנחה שבן הזוג שלך החליט שהוא לא חוזר לעבודות רוצחות-הנשמה ההם, ושזו הסיבה לבעיה הדחופה שיש לכם כרגע.

ועכשיו אתה אומר שהוא ממילא הולך למצוא עבודה מהר ולחזור לשגרה השוחקת הרגילה, אז לא ממש הבנתי: מה הבעיה הבוערת? למה אתם כל-כך בלחץ?

XFeralChild

New member
בן זוגי כל הזמן מחפש עבודה

הוא לא הפסיק לחפש עבודה, פשוט עכשיו הוא יפסיק לספר להם על היותו אוטיסט.
והלחץ הבוער הוא ש״כהרף עין״ זה עד חודש ומשלמים חודש לאחר מכן ומפנים אותנו מהדירה וזה לא פתרון ככה, לעבוד חודש ואז לחיות בלחץ של חוסר כסף חצי שנה ובכל מקרה כל זה בתנאי שהוא באמת ימצא עבודה עכשיו שאין טסט לרכב ואין כסף לדלק.
לגבי עבודה אחרת, אנחנו שחוקים והרוסים לחלוטין מכל מה שקרה לנו שהתחיל לפני 5 שנים ולא נגמר עד היום, רוע אחר רוע אחר רוע בלתי פוסק; אני באמת אכתוב על כך פוסטים יום אחד, פשוט כרגע זה ממש קשה לי וזה ארוך וכואב וכבד.
אנחנו שבורים לחלוטין והאמת היא שפשוט לא מתאפשר לעבוד בשום עבודה כרגע.
אני סבור שאנו סובלים מ-PTSD בנוסף לכל - בן זוגי לא ישן כמעט כלל ולא אוכל כמעט כלל ואנו שקועים בדיכאון עמוק ומתוסכלים מהחיים ומהעולם ומאנשים. אני לא יודע איפה הוא בכלל מצא את הכוח לחפש עבודה מלכתחילה...

למעלה