מבט לתוך אופן החשיבה של אוטיסט - בהמשך לפוסט על ד״ר יורי

גורג42

New member
הלינץ שעשיתם לי בקומונה נשען על "לאהוב ולהקשיב לשונה"?

ההכרזה שהנ"טים לא יודעים להיות בני-אדם, נשענת על לאהוב ולהקשיב לשונה?

הקביעה שיזמות ועסקים מכל סוג שהוא זה דבר שלילי, נשענת על לאהוב ולהקשיב לשונה?

האיום של נתנאל (גם אוטיסט - להזכירך) לאנוס את הילדה הקטנה שלך, נשען על לאהוב ולהקשיב לשונה?

הקלות הבלתי-נסבלת שבה אתה מתיר את דמו של כל אדם שחושב אחרת ממך בתירוץ של "הוא רשע ומפלצת ואני יודע יותר טוב ממנו מה הוא חושב", נשען על לאהוב ולהקשיב לשונה?

ההתנהלות שלך בעשר השנים האחרונות היא ההוכחה הניצחת לסכנה הטמונה במישהו שמשלה את עצמו שהוא יודע מה כ-ו-ל-ם חושבים. לא זוכר מתי בפעם האחרונה ראיתי אצל נ"ט כזו כמות של יהירות ואטימות.

ועכשיו בטח תגיד שתיארתי את עצמי. ובכן, אפילו אם זה היה נכון, אז גם אני אוטיסט ולכן גם הטענה הזו שלך - לו היתה נכונה - רק מחזקת את האמירה שלי שלנ"ט אין מונופול על להיות שמוק.

(ודי נמאס לי להיגרר שוב ושוב להויכוחים האלה איתך. זה מין קאץ'-22 כזה: האם להגיב לך, תוך ידיעה ברורה שזה יהפוך להתכסחות בלתי-נגמרת? או לשתוק ולתת להבלים המקוממים שלך להיוותר בלא מענה? בסוף החלטתי להגיב, כי אני לא חושב שהסגנון העימותי שלך צריך להבהיל אנשים מלענות לך)

arana1

New member
כן, בדיוק

כי כיוון שתפישתך, בדיוק כמו זו של הנ"ט, מבטאת שנאה לשונות, חוסר קבלה וחוסר סובלנות שלכן גם מתבטאת כאמונה בלתי מעורערת בכחנות, ביקרתי אותך שם בדיוק כמו שאני מבקר אותך בכל מקום.
וההבדל בינינו שבקומונה אתה יכול לכתוב כמה שאתה רוצה ומה שאתה רוצה ואף אחד לא יחסום וישתיק אותך בעוד שאצלך חוטפים מהר מאוד חסימה והשתקה וגירוש,
ממש כמו אצל שלומית,
אפילו גרוע ממנה.
אז את דמעות התנין שלך תזיל במקומות שמאמינים לאנשים כמוך.

להקשיב לשונה זה להבין שנתי פועל מתוך קושי מטורף, קשה, וקיומו בלתי נסבל, ולכן זכאי וזקוק להנחה והקשבה במקום לשיפוט שלך יצורים מסוגך.

כיוון שבפורום הזה אסור לי להתבטא אני לא אמשיך לפרט למה אותו אני מעריך ואותך הכי לא,
כי בלא הכי כנות אסורה כאן בדיוק כשם שהיא אסורה במקומות שאתה מנהל.

אני יודע מה אתה חושב ולמה, ואין בזה שום דבר יהיר, רגישות אינה יהירות, ויכול להסיק ולגזור מסוג ההתנהלות שלך ומה שאתה אומר דברים שאינך מסוגל ורוצה לראות על עצמך

יש לא מעט אספרגרים מאוד מאוד לא נעימים, חלק גדול מהם מפתחים עם הזמן התנהלות יותר נורמטיבית מנורמטיבית, וברור לגמרי למה, אז שוב, הדברים אף פעם לא פשוטים כמו שנדמה לך.
וכפי שאמרתי בעוד שלנ"ט באמת אין ברירה כי ככה הם מחווטים אז לאוטיסטים יש ברירה אחרת, לפחות לכאורה, למרות שגם זה לא נכון כי כל אוטיסט שינסה ומנסה לחיות כמו שהוא יחטוף כל הזמן ובצורה הכי קשה, ולכן אני גם לא מאשים אותך אלא פשוט מאוד לא מעריך אותך, זה הכל.

נמאס לך אז אל תתווכח

arana1

New member
ואף אחד לא עשה לך לינ'ץ בקומונה

אני לא סובל אותך אבל הילדות והזבל דווקא ניסו ללכת לקראתך ולהתייחס אליך מאוד יפה

בהחלט

במיוחד דודה וגם אל הוא רוצה שכולם ילקקו לו זה לא הולך ככה בטח לא ממני ואף אחד לא חף מעימות איתי גם לא אתה , ולפחות אתה לא מתבכיין ומחזיר ..

גורג42

New member
כי אני כתבתי "כולנו". אני אומר ש"אנחנו" קופים לא פחות מ"הם"

אני אומר שכולנו באותה הסירה, ושלהצביע על הנ"טים ולומר שהם "חיות חסרי אנושיות" זה גם שגוי עובדתית, גם לא מוסרי, וגם חסר כל תועלת ברמה הפרקטית.

כי בכולנו יש זיק של אנושיות, בדיוק כמו שבכולנו יש קטע חייתי. והשאלה היא איך מסייעים לחלק האנושי הזה להתפתח ולצמוח. ודווקא הקטע הזה של לטעון "הם חסרי אנושיות" כלפי כל מי ששונה ממך, זו התנהלות קופית קלאסית. זה לא פותר את הבעיה, אלא רק מחמיר אותה.

גורג42

New member
אגב, זה לא ביקורת. אני באמת שואל מתוך ניסיון להבין את עמדתך.

arana1

New member
אין טעם בשיחה המבוססת על הכחשת המציאות

ובמציאות, שאני יכול לנחש למה אין לך עניין בה בכלל, יש רק צד אחד שכופה באכזריות בלתי מצויה את המונופול שלו על האנושיות ומכריז כמובן מאליו, ועובד בגיבוי אקדמי, על קבוצות אנשים בעלי מאפיינים מסויימים כתתי אנוש, כאנשים שצריך ללמדם, או יותר נכון לאלפם, מהבסיס והיסוד מה ואיך להיות בן אדם.

במציאות הזאת כמעט כל האוטיסטים מפנימים את הדיכוי המחריד הזה כמובן מאליו,
כאילו היו חסרי ספונטניות, לא טבעיים, וכאלה שצריכים ללמוד במאמצים אדירים מה שבא לאחרים בקלות,
וכל זה רק בגלל שמה שספונטני להם ובא להם בקלות ובשמחה ובאהבה לא רק שלא נחשב לאנושי אלא כתסמין של תת התפתחות.

אז אתה, ושכמותך, שזה בערך כולם, יפנו את המבט מהזוועה בזמן שהם מאשימים דווקא את מי שנאבק על הזכויות הכי בסיסיות, על הזכות לנשום, לנוע, לחיות, בפשעים שמבצעים בו תלייניו.

אני לא עוסק בתיקון נ"ט, מעולם לא אמרתי להם איך צריך להתנהג וכמה ולמה לזוז ובאיזה קצב ובאיזה כיוון,
להפך, אני מכיל את החרא שלהם בשתיקה, מאז שאני ילד, כי בניגוד להם ברור לי לחלוטין שיש דרכים רבות לחיות,
מהרגע שהם בועטים בי כל הזמן רק כי דרכי וצרכי שונים משלהם אז מבחינתי חנפנים כמוך הם לא רק תועבה אלא סיכון הכי מוחשי ומיידי לאנשים כמוני, לאוטיסטים אחרים שלא מבינים למה מזיינים להם כל הזמן את הצורה מכל כיוון ובלי סיבה

כבר אלפי שנים שאנשים נטפלים לשונים, ומנסים לשנות אותם בכח ולרמוס אותם, הגיע הזמן שלפחות אתה תפסיק לעשות את זה

זה כל כך עצוב...

כאילו שאתה ממש זקוק לעולם שונה, עולם מקביל לזה שיש פה
לא רואה דרך אחרת להסדיר בעיה חוץ מלהעביר מידע...

XFeralChild

New member
״לא רואה דרך אחרת להסדיר בעיה חוץ מלהעביר מידע״

לא חושב שהבנתי את כוונתך, האם תוכלי להסביר ביותר פירוט?
&nbsp
&nbsp

אם לחבר שלך היתה בעיה אם המבורגר...

השף לא יבוא לשולחן: "במחשבה שניה, ההמבורגר ששיחררתי לא היה נכון, טעות שלי"
מינימום מה ש-"נחוץ" לעשות - להודיע למלצר שיש בעיה. ואז פותחים ראש ומחפשים רעיון לפתרון הבעיה: תיקון מנה, החלפת מנה, ביטול מנה, ביטול חלקי... זה פראקטי.
אבל אם השיחה עם נותן שירות לא אפשרית, אין שום סיכוי שהבעיה תיפתר.
ואם המלצר היה אוטיסט גם? היה לך יותר קל לנהל איתו תקשורת?
כי הטעויות בעולם הזה קוראות. כל הזמן. העולם הזה לא מושלם. ואיש אינו מסוגל לשלמות.

גורג42

New member
הבעיה היא שיש פה מחסום תקשורת שגורם להמון אי-הבנות

את אומרת דבר אחד, והבן-אדם השני מבין דבר אחר לגמרי.

זה לא פשוט, כשכל דרך החשיבה שלך סותרת את הציפיות של אנשים אחרים.

אבל את צודקת שבטווח הארוך הפתרון היחיד הוא להתגבר על מחסום התקשורת הזה. בעיקר צריך להתמקד בהסברה, כדי שאנשים ידעו מול מה הם עומדים. אם אנשים היו מבינים באמת מה זה אוטיסטים, אז היו הרבה פחות אי-הבנות.

לרוע המזל, הארגונים שאמורים לספק את ההסברה הזאת (אלו"ט ואפ"י וכל אלה) ממש לא עוזרים לפתור את הבעיה כי הם בעצמם שבויים במיס-קונספציות בעניין.

אבל הוא לא תיאר אי-הבנה מצד של מלצר

רק קושי הצפוי בלהסביר לו. בצורה כזו המחסום הוא מצד המסביר...
ועובדה, המלצר הבין. ואם מלצר אחר היה שואל שוב, מה? זה לא ש-"אנחנו אחד ויש לנו מוח משותף".

גורג42

New member
רוב המקרים בחיים טיפה יותר מסובכים מהזמנת המבורגר...

ואפילו במקרה "פשוט" שכזה, את תתפלאי כמה פעמים נתקלים בבעיות בגלל פערים בשפת גוף או בטון הדיבור. ואם היה לך ניסיון אישי לא סימפטי עם הקטע הזה לאורך השנים, אז גם את היית "מתקשה להסביר" ומכניסה את עצמך לסרטים בכל פעם שצריך לדבר עם מישהו זר.

בקיצור: אין לך מושג כמה שהעסק הזה מסובך.

arana1

New member
לתחושתי נטפלים לא"ס על שהם נטפלים לשטויות

ולא יודעים לתעדף את העיקרי מהשולי, את המהותי מהזניח, גם בגלל ששונות שפת הגוף והטון מתבטאים גם כנטיה להכללה שונה.

לאדם נורמטיבי קשה להבין איך אוטיסט מכליל מפרט כאילו קטן וזניח תמונה גדולה ואולי אפילו שלמה,
זה חלק מהעניין, שלכן גם מתבטא כשונות שפתית ותקשורתית גם ברמה הכי גופנית

arana1

New member
"מידע" לא יעזור ולא עוזר

אפילו להפך, מנסיוני ארוך השנים והעצוב מאוד הוא תמיד משתבש בדרך ונקלט בדיוק הפוך, כי השונות היא גם רגשית, גופנית, חושית, ו"מידע" הוא אף פעם לא ניוטרלי.

אין לבעייה האוטיסטית "פתרון" שאפשר לבטא כשורה תחתונה, כפתרון של משוואה ולא ניתן לבטאה כנוסחה,
רק תהליכים מורכבים, רבי שנים ורבדים, שיגעו בהיבטים רבים ושונים של הקיום יכולים להקל על המצב

למעלה