בכל הפורומים האחרים בתפוז הדעה הרווחת והתשובה שנותנים

alona 27

New member
בכל הפורומים האחרים בתפוז הדעה הרווחת והתשובה שנותנים

זה אם אתה מסוגל להגיד שאתה נכה ולא יכול לעבוד זה אומר שאתה נכה ושקרן ובכיין וגנב, כי אם אתה מסוגל להגיד את זה או לכתוב את זה אתה מסוגל לעבוד. ולכן מגיע לך למות כי אתה לא עובד ומגיע לך שאין לך כסף לתרופות ולאוכל.
וזה גם בציבור בין קרובי משפחה אמת שזה בעיקר בתפוז, אבל גם בציבור הרחב.

איך אפשר לדבר על העלאת קצבאות הנכות לשכר המינימום במצב כזה שהציבור חושב שאנחנו משקרים? איך אפשר לגייס אותו במצב כזה?
הבעיה של נכים שאינם יכולים לעבוד רחבה יותר מחברי הכנסת שלא אכפת להם מהנכים, כלל הציבור חושב ככה.

אולי דווקא איתו צריך להתעמת ולא עם חברי הכנסת? צריך שיהיה קודם שינוי חברתי.

ואני דווקא בעד להתייחס לכל אלה שבדרך כלל מתעלמים מהם, שאומרים את הדברים הללו. כי אני מאמינה שגם אם רק אחד אומר את הדברים האלה הרי שזה לא אומר שרק הוא חושב ככה, הגיוני שגם הרוב בפורום או בקבוצה חברתית חושבים ככה אבל לא אומרים, ועובדה שהם לא מתווכחים איתו.
אולי דווקא כן צריך לחפש אותם אפילו, כדי להוציא מהם את מה שהם חושבים בפומבי ואז להתעמת מול זה בפומבי, כאשר כולם יקראו או ישמעו מה אני חושבת על העמדה הזאת ואיפה הוא טועה והם טועים.

אני מרגישה שיש פה מלחמה קרה, שיגידו לנו, שיגידו לנו למה הם יוצאים לרחובות עם מריחואנה לצרכי הנאה ומחירי הקוטג' אבל לא אכפת להם שסיעודיים או נכים קשים אחרים חווים התדרדרות מסוכנת במצבם פשוט כי מונעים מהם תרופות ואוכל.
תגידו לי ואז אני אענה לכם בחזרה, בוא נריב על זה במקום שפשוט תאפשרו את העניין ואחר כך חלקכם ישאלו למה לא הפגנו. הרי הם בדיוק אלה שצריכים להפגין למען הנכים ולא עושים זאת.
אז די עם השקט, למה שאני לא אתעמת איתם? למה פעילים אחרים אומרים לי שכדאי להתעלם?
אני רוצה להגיד תגידו לי למה אתם שותקים למה אתם מתעלמים תגידו לי מה אתם חושבים שאני אוכל לחדור דרך זה שאני אוכל להישמע בוא נשים את הכל על השולחן בואו נדבר על זה בואו נריב על זה במקום שפשוט תאפשרו את זה ותתנו לחולים פיסית למות מחוסר טיפול.

מה את חושבת שלומית על הטענה שכדאי להתעלם? שהם יגידו שכל הנכים שקרנים ואנחנו בתגובה נגיד שצריך להעלות את הקצבאות?

schlomitsmile

Member
מנהל
בגדול, מסכימה איתך
לא חושבת ש"לריב" יועיל, כי זה תוקע את האדם השני בהתנגדותו
אבל בהחלט לדון, להתעמת עם עמדות שמבוססות על חוסר הבנה וידיעה
ועל הנחת המוצא הכ"כ ישראלית בעוונותינו, שכולם רק מנסים לרמות.

לשמוע את האנשים האלה, להבין מאין הם באים (מנטלית, רגשית-מחשבתית),
ולהתייחס לזה.
לפעמים הם באים ממקום של מצוקה-
'לנו חסר, למה שנסכים שיתנו למישהו אחר?'
אם לא נקשיב למצוקה שלהם, אין להניח שייפתחו להקשיב למצוקה של אחרים.
לפעמים "סתם" מאטימות-לב וכהות מחשבה שהן תולדה של חיים בחברה
שהחליפה את 'כולם בשביל אחד, אחד בשביל כולם' ב'רק שלא אצא פראייר'.
ואז הייתי מנסה להעביר את הרעיון
שרק סולדיריות חברתית תחסוך מכולנו לצאת פראיירים.

arana1

New member
לגמרי

אני כותב על זה ונגד זה כל הזמן ובהרבה מקומות ותמיד חוטף על זה חזק מאוד מכולם,
לצערי אנחנו חיים בחברה מאוד פרימיטיבית, מאוד אכזרית, כחנית, צרת מח וחסרת לב,
אז אין מה לעשות אלא להמשיך לדבר לקירות,
אולי מתישהו איכשהו איפשהו משהו בכל זה מהדהד אצל מישהו,
למרות שסביר שלא

כמו שאמר בלחסל

כבר מגיל צעיר ידעתי את מה שידעתי כל חיי התחלה היא ריק והסוף חלול לצערי

למעלה