לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'אממ'
אממ
20/04/2017 | 17:02
6
121
אני לא מבינה למה צריך לנרמל אוטיסטים או בכללי לנרמל את כל מי ששונה את מי שלא תואם להגדרות או מי שלא כמו כולם,
כאילו מזה נותן?יש דברים שאני יכולה להבין זה כן
אבל למה לשנות כאילו לכפות על אדם להיות כמו כולם ?
אני חושבת שזה כיף ייחודיות וגיוון אני חושבת שזה מה שיפה בגיוון האנושי באופן כללי שלא כולם כמו כולם כאילו..

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כי זו חשיבה פאשסטית'
כי זו חשיבה פאשסטית
<< ההודעה הנוכחית
20/04/2017 | 21:24
46
הנורמה היא פאשסטית היא רוצה קו תואם שכולם היה אותו דבר היא חושבת בגדול או בקטן לכן מי שנחשב קטן צריך שהיה כמו כולם או שהיה מודר
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כי זה הכי לא פשוט בעולם'
כי זה הכי לא פשוט בעולם
21/04/2017 | 14:00
2
55
התפתחות לאחדות המבוססת על יחודיות, לקהילה המעצימה ונשענת על מקוריות הפרט, היא תהליך שאין מורכב ועמוק ממנו, ומהלכו לכן תלוי בהתפתחויות מקבילות ובו זמניות בהמון תחומים שונים ומשונים,
ומה לעשות לא רק שאנחנו עדיין לא שם גם קשה לדעת איפה אנחנו בכלל.

אוטיסטים מייצגים תפישה ותחושה המבוססת על עצמיות שמאזנת בין הפרט לכלל,היחודי לכללי, האישי לציבורי, הרגשי לשכלי, הסובייקטיבי לאובייקטיבי... שלא רק שאינה זמינה לנורמה על כל היבטיה ומוסדותיה אלא שנתפש כחורגת ממנה במידה שמהווה איום ולקות ( לא ממש איום כי אוטיסטים כמיעוט עם  רגישות חריגה הם החלשים והמוחלשים וממש אין בעייה לסתום להם את הפה בבעיטה שזה בדיוק מה שכולם עושים כל הזמן ומתוך תחושת זכאות והצדקה שלא ניתנת לערעור בכלל)  .
הבעייה שהעמדה האוטיסטית אינה רק עקרונית או אידאולוגית אלא גם מחווטת כיחס גוף נפש וככזאת אינה ניתנת באמת לשינוי גם לא על ידי הצפת גופו ונפשו של האוטיסט ברעלים מסכני חיים מילדות.

הנורמה חייבת אחדות פשיסטית, היא תתפרק בלי זה, אוטיסטים לא יכולים לחיות איתה,
הפתרון ?
רק הזמן,
ובינתיים ?
לברוח, הכי רחוק ובכל הכח, ולהאמין שאיפשהו מתישהו יצוץ לו אי משם משהו הדומה לבן אדם,
כי הרי לא במקרה אוטיסטים לא מחפשים פופולריות, המון חברים שטחיים, אלא אחד עמוק,
והרי גם על זה דופקים להם את הצורה בכל הזדמנות

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אתה חושב שנורמה זה בהכרח דבר רע? '
אתה חושב שנורמה זה בהכרח דבר רע?
22/04/2017 | 17:03
1
14
לצפיה ב-'אני בטוח שלא'
אני בטוח שלא
22/04/2017 | 19:56
35
חושב שנורמה זה חשוב והכרחי אלא שבשלב התפתחותי - היסטורי זה מה שנחשב לנורמטיבי ולא במקרה גם נכפה בכוחנות פשיסטית על כל מה שחורג ממנו הוא כזה שלא מאפשר שום סיכוי ותקווה למי שלא יכול לתרגם את המאבק הקיומי והערכי והמוסרי שלו למשמעות ואהבה לדרך שבה פרקטיקות היום יום מבטאת תועלתנות צרת מח וחסרת לב ומטומטמת נורא.

נורמה המבוססת על תפקוד שמדיר מהחברה כל מה שערכי ועמוק ואנושי ומוסרי היא בעייתית נורא, אם לא ממש רצחנית,
נורמה שיודעת לתרגם את הצרכים הנפשיים והגופניים לתפקוד שמגלם קשר גוף נפש עמוק וחיוני היא נורמה נפלאה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אפשר לשאול מה את: אוטיסטית, בת משפחה של אוטיסט/ית, מטפלת?'
אפשר לשאול מה את: אוטיסטית, בת משפחה של אוטיסט/ית, מטפלת?
22/04/2017 | 17:00
1
23
לצפיה ב-'אוטסטית היא'
אוטסטית היא
23/04/2017 | 00:16
12

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ