בבית שלי צועקים...

בבית שלי צועקים...

קראתי עוד פעם את השירשור על חדר שקט בשדות תעופה (לא את המאמר עצמו), מכיוון שלא הבנתי אותו מהתחלה וניסיתי שוב.
ופתאום הבנתי: בבית שלי צועקים! כל הזמן רועש!
שלושה בנים משחקים זה פיגוע שמיעתי
גם לא מקשיבים, לכן אנחנו ההורים כל הזמן צועקים כדי שישימו לב אלינו
וגם כועסים כבר בחצי שניה שהילדים לא מגיבים למה שאנחנו אומרים להם
ואז הילדים רגילים שצועקים ולא מזיזים עפעף עד שלא צועקים עליהם
וגם רגילים לצעוק כי ככה מדברים בבית שלנו
מעגל קסמים
!@#$#@!

1smile11

New member
מעגל קסמים לא נפלא לפחות לדעתי

לפי דעתי לפעמים צריך שקט או הפוגה אני לא אוהבת את המעגל הזה אז אני משתדלת שיהיה רגוע בבית

schlomitsmile

Member
מנהל
מעגל עצוב שמתרחש בבתים רבים
מה שיכול לשנות אותו הוא מודעות של ההורים -
בדיוק הנקודה אליה הגעת

&nbsp
לי יש 4 בנים...
גיליתי שכשאני ניגשת קרוב לילד ומדברת בשקט
זה הרבה יותר אפקטיבי מלצעוק.
נכון, לפעמים זה לא פשוט,
זה מחייב לעזוב את כל מה שאני עושה
כדי ללכת אליו,
זה מחייב לעשות סויץ' בראש ולדבר לילדים ממקום אחר,
מקום שמתחיל מהקשבה,
אבל זה שווה בהחלט את המאמץ

&nbsp
ולגבי ה"מקום האחר" הזה-
הנה שני קישורים:
הראשון, למי שרוצה את עיקרי הדברים
https://he.wikipedia.org/wiki/תקשורת_לא-אלימה
&nbsp
השני, למי שרוצה להכנס קצת יותר לעומק
http://www.meitarim.co.il/docs/learning_nvc.pdf
( מי שרוצה להכנס לעומק אבל בקיצור
יכול להתמקד בעמ'13-34)

זה עוד טוב

בבית שלי מרבצים מכות רצח לילדים אותי למשל שרפו עם מגהץ או הורידו לי דם ומה לא , אתם במצב טוב מאוד יחסית . הורים שלי ככה מחנכים גם סבתא חינוך רוסי ישר עם המחט על השפתים שאתה מקלל , בסוף התעצבנתי עליה ואמרתי ככה את רוצה ולקחתי מחט וחוט ונסיתי לתפור את השפתים , רק אז נרגעה מה לעשות קשה , לא טוב לצעוק לא טוב לעניש לא טוב להשפיל ואפילו לא לצעוק אחרת יצא לך ילד כמוני , וסבתא אומרת אם הורים רוצים ילדים ואין להם רק שלא אהיה להם ילד כמוך עדיף בלי ילדים ..

arana1

New member
בישראל צועקים

כנראה גם קשור לתחרות המתמדת על משאבים וזמן ותשומת לב, שמי שלא צועק נחשב כמת, אז הדרך להתמודד עם זה עוברת כנראה דרך הנסיון להמחיש ולהתנהל דרך תשומת לב גם למה ששקט ודומם.

צעקה היא תוצאה של משהו שנדחס, שלא מוצא מוצא, אפשר לברר למה ואיך דברים נדחסים, ולנסות להתנהל בצורה שתזהה את הצמתים האלה מראש

בכל מקום צועקים

אבל כנראה בישראל יותר מהסיבות שמנית ישראל ארץ מאוד קשה ובעיתית עמוס עוז מתאר יםה את השראלי על היופי בחום ועל הרע באגרסיה מדבר על זה הרבה אני לא מתחבר לחום הישראלי כל כך , שאם תיפול ירמו אותך מהרצפה אבל כמו שאמר עוז יפלו אותך שוב זה לא אהבה בעיני בכלל . עדיף להתעלם ולא לרמוס כמו בארץ .

למעלה