שאלה - לגבי איבחון בגיל מאוחר

גבריאל אמרה שניצלה בזכות הרואין

היא אמרה שבלעדיה היא הייתה מתאבדת מזמן היא כמוני פוסט טראומטתית אבל אצלה זה כי אביה אנס אותה מגיל מאוד צעיר לאורך שנים שום דבר לא עזר לה לטענתה מלבד הסם הזה היום היא גמולה אני חושב ככה הבנתי אבל היא תמיד חוזרת לזה כי אין לה מה שהוא אחר , גם אני ככה רק עם אלכהול. וקוק אני הגעתי למצבים פסכוטים בגלל שתייה חריפה וכמעת מתתי הייתי שותה בקבוק ביום אפילו יותר אני כבר כמעת לא נוגע כי מחבאים ממני , נסיתי גם הרואין בגיל חמש עשרה אבל הפסקתי די מהר כי ידעתי שאני לא אצא מזה היום אני רוצה להשיג הרואין אבל איו לי איל כי גבריאל לא מוכנה לספק לי מפחדת עלי וחבר שלי ירון חזר בתשובה אז אין לי איך גם אל סי די יעשה לי טוב בעיקר למוזה מת להשיג היום אני די נקי מהכל

זה פותח דברים מסוימים לתקופה

גם לי חלק מהדברים עזרו עם העבר ובכלל התמכרויות לאו דווקא לחומר משככים ופותחים משהו שצריך להפתח ונותנים זווית מהירה ועוצמתית אבל במשהו מלאכותית של הדברים - כמו שלושים שנים קדימה

אבל הם גם מסוכנים מאוד ואני משערת שחלק מהרומן איתם נגמר לי מהרגע שהבנתי שאני רוצה להיות פה ולא לברוח לספרים ,מחשב, עישון ירוק ,אלכוהול ,כאב ועוד

אבל לא זר

נכון זה רק משכך לא מרפא

זה לאיך ולא למה זה שאלה גדולזהאיך לעבור את המחסום הזה ולי עזרו סמין ושתיה באין שיעור מטיפול תרופתי או אחר טיפטל כזה בכלל לא הזיז לי

כל הזמן מתחשק לי לשתות/ לעשן / לעשות משהו

לרכך דברים אבל אני לא רוצה בזה- אני רוצה לחוות את הדברים
ולתת להם לעלות...

אני חושב שכדי להיות ער לחלושות

אבל לא לחשוב שזה בגלל שאתה חולה אלא לנסות להבין את הסיבה למשל אצלי מבחינה שכלית אני נחשב ל4מה מאוד גהוהה ומבחינה תפקוד והתנהגות אני נחשב כמו ילד בן ארבע אפילו אני לא מאמין שאני ילד בן ארגע יש קטעים שאני נראה כזה אבל זה רק מסכה ככה אני חושב לכן העיני לדעת שיש לך חלושות זה מעולה אבל לא לוצר אני חולה כי זה לא כך בעיני יש סיבות לחלושות האלו ושה ממש לא לקות כמו שטעונת הפסכיטרה ממש לא

כן אבל נראה שהצלחת בסך הכל

להתמודד לפי מה שאני יוסע את אם לילדים אוטסטים אז את במצב טוב יותר מרוב האוטסטים אני לא יודע אם אי פעם אביא ילד או אהיה עצמאי אני לא מחפש עצמאות כמו הנט אלא מדבר בכלל על עצמאות לצאת מהבית אפילו אני לא אספגר אני פי די די תפקוד בנוני נמוך יש לי מאפיינים של אוטיזם קלאסי בהתנהגות ומנטליות וגם כאלו של תפ3וד מאוד גבוהה ומאפיני לימדה כי מצד אחד אני נחשב מחנון במתמטיקה ובשפה ובעוד הרבה אבל מצד שני אני בקושי יכול להסתדר או אפילו לצאת מהבית זה יכול להיות מסוכן ומעלים אותי למונטת אומרטם לנהג איפה ןהוריד אותי וככה אני הולל לסבתא פכם בחודש בערך אז זה קשה כי זה כמו להיות ילד קטן עם שכל של מב7גר אבא אומר שאני כמו ילד בהתנהגות וכמו פרופ הכי חכם בשכל אני לא קונה את זה בעיני עניין התפקוד מורכב יותר ו'זה נקודת מבט נורמטבית אני חא גאון מפגר ממש לא אפילו שאבחנו אותי בעל מאפייני סוונט לא מאמין בזה

לא משנה התפקוד העיקר אספית

אין משמעות בכלל לתפקוד גבוהה נמוך אין לזה משקל גם פי די די ' זה טוב אני פי די די לא אספגר והכי מצחיק שלא אבחנו אותי עד גיל שמונה עשרה והיום אני מאובחן ככזה שיש לו חלק מהתסמנים של אוטיזם קלאסי איזה טיפשי זה שלא אבחנו אותי בילדות אולי בגלל שדברתי בגיל מאוד צעיר ואבחנו קונגציה מאוד מאוד גבוהה והיה לי קונגציה מאוד גבוהה. אז לא שמו לב חשבו שאני סתם ילדותי מנטליות שלא תאומת את גילי היום אומרים שהמנטליות שלי של ילד קטן והשכל ברמה גבוהה מאוד ואני לא מבין איך לא עלו על זה אז איך דקטור שכטמן שמכירה אותי מגיל כל כל כך צעיר לא עלתה על זה יש לה ידע באוטיזם היא זו שאמרה שיש חשד שאני אוטיסט בתפקוד גבוהה ובסוף אבחנו כפי די די תפקוד בנוני נמוך ממש מוזר

למה גבוה מאוד?

את מתכוונת תפקוד במובן שמתייגים אספי"ם ?
כי למשל אני ממש מתקשה בעבודה ולכן כרגע לא עובדת ואין לי חברים במובן הזה כי אני לא מסוגלת זה גומר אותי נפשית וגם אני לא יודעת בדיוק מה עושים עם אנשים -
רק עם בני זוג מסתדרת.

אני גם חושבת שהמניעה קשורה לזה שהיה לי יותר מדי קשה כבר , כי אני לא מבינה למה אנשים מגיבים בצורות מסוימות ולכן יוצאים לי הרבה "שגיאות" והמבוכה קשה וההתלבטויות במבוך של החלטות מה לעשות ומה לחשוב

גם בני זוג הם בני אדם הכי בני אדם , אוהבים

וזה מראה שאת כמוני וכמו אסים אחרים מאוד סלקטבית ועם האחד שמתאים לך נפשית וגופנית את מסתדת זה מראה על רגשיות לקשר אז לא פלא שאת מסתדרת מול מי שנכנס לתוכך נפשית ומינית את לא נטית את אספית את לא מוצצת לכולם אלא רק למי שמחובר גוף נפש איתך זה הכי יפה שיש בעיני ועניין התפקוד לא חשוב לי כלל לא רואה בך תפקוד גבוהה בהכרח אבל כנראה יתיגו אותך. כך אותי לא

אני זוכר כל מה שאומרים לי זה סיוט

אותו דבר לזכור אחרי שנים אני זוכר ממש הכל גם מה קראתי בילדות למשל נגשתי לאנצקלופדיות שקראתי בגיל עשר וראיתי שזה מוכר לי ואז התחלתי לדקלם בעל פה אחרי עשכ שנים פלוס זה ממש חרא הזכרון הזה כי אני נכנס להתקף של פלאש מכל מיני אירועים ונכנס לפחד ודיכאון כל מה שאי פעם עשו לי רע אני זוכר כאלו זה קרה הרגע זה נורא

למעלה