לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוטיזם, אספרגר ו-PDD

<div>גולשים יקרים שלום, וברוכים הבאים לפורום "אוטיזם ואספרגר". הפורום שלנו מיועד לכל מי שקשור לספקטרום האוטיסטי -הורים, משפחות,אוטיסטים בוגרים ומטפלים. בפורום משתתפים הורים לילדים בספקטרום האוטיסטי בכל רמות התפקוד. מטרת הפורום היא להיות לבית, מקום תמיכה, מרכז מידע ואתר שיחה לכל ההורים והמשפחות, מטפלים ואנשי הספקטרום עצמם. אנחנו מזמינים את כל המעוניינים לחלוק את חוויותיהם, רגשותיהם, שאלותיהם ודעותיהם, בנושאים השונים המעסיקים אותם בתחום זה. נבקש מכולכם לקרוא את תקנון הפורום ולהקפיד לנהוג על פיו, על מנת שהמקום יהיה נעים לכולם. גלישה נעימה מור ושלומית</div>

לצפיה ב-'חדרי שקט בשדה תעופה'
חדרי שקט בשדה תעופה
13/04/2017 | 08:04
60
הרעיון טוב לא רק לאוטיסטים, גם לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.
בכלל בעשור האחרון ומשנת 2010 ישנה מגמה הולכת וגוברת לתייג אנשים וילדים.
מעניין אותי לדעת אם בשנות ה 70 (1970) מישהו שהיה רואה ילד שקשה לו מבחינה חברתית היה מתייג אותו כאוטיסט, למרות הקושי לקלוט הרבה גירויים מבחוץ. (ברור שזה לא היה קיים, רק בתפקודים נמוכים ובינוניים)
מה שחשוב בשורה התחתונה זה לא התיוג, אלא איכות החיים של ההורים והילד.
במדינות אחרות יש שיטות, הבנה והנגשה לצרכים מיוחדים, תסתכלו על סין, יפן , דנמרק, שוויץ, גרמניה, ארצות הברית, חלק מהשיטות שהבאתי לכאן מראים קשר ברור בין התקדמות הילד עם צרכים מיוחדים לבין הצורך להתאים סביבה ואת הסביבה אליו, כך גם חדרי השקט הממוקמים בשדה תעופה.
חג שמח ,
קרן הלוי קרוסקין - מומחית לפיתוח שיטות לימוד ותכניות 
lev17.co.il
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'חדרי המתנה שקטים זה טוב'
חדרי המתנה שקטים זה טוב
13/04/2017 | 09:55
1
53
לא קראתי את כל הכתבה, אבל האם צריך להציג איבחון בכניסה?
למה לתייג ולמדר אנשים?
לעניות דעתי הם צריכים להיות פתוחים לכל,
ילדים ומבוגרים, בלי קשר לאבחונים כאלה ואחרים
תוך הקפדה על כך שזה לא יהפוך ללונה-פארק לילדים משועממים.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הכל צריך להיות שקט'
הכל צריך להיות שקט
<< ההודעה הנוכחית
13/04/2017 | 11:38
42
בגלל זה  תעשיית ה"אבחון והטיפול" פוגעת לא רק בפרט אלא גם בחברה כולה ובסיכויי התפתחותה.

גם כאן, אם במקום לטפול לקות על כל מי שניחן בקשב שונה, אולי מורכב ורגיש יותר, מישהו מהחונטה הפסוודו מקצועית היה טורח לחקור או לפחות להקשיב לסיבות המאוד מהותית לדרכים השונות שבהם ודרכן הקשה הזה משתנה לא רק החריגים היו במצב טוב יותר אלא החברה כולה.

זה רק קוצר הראות וחוסר הסבלנות והסובלנות של המתחזים לאנשי מקצוע שממדר אנשים בצורה שהכי מכשילה גם את הפרט וגם את החברה כולה.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה אותו שיקגו, ששם גררו את הדוקטור ההוא? '
זה אותו שיקגו, ששם גררו את הדוקטור ההוא?
13/04/2017 | 11:48
27
12
לצפיה ב-'לא הכל צריך להיות שקט'
לא הכל צריך להיות שקט
13/04/2017 | 12:14
26
49
יש אנשים שהמולה עושה להם טוב.
צריך שתהיה לכל אחד בכל עת האפשרות לבחור
ושכל בחירה תתקבל כלגיטימית.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש אנשים שאלימות עושה להם טוב'
יש אנשים שאלימות עושה להם טוב
13/04/2017 | 12:20
17
33
למעשה רוב האנשים, אז לא, לא כל בחירה היא לגיטימית, סובלנות היא לא רק סיסמא אלא פרקטיקה שיש לה עוגן הכי קונרקטי במציאות ובשלל דרכיה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'בהקשר של רעש/ שקט שבו דובר, כל בחירה לגיטימית'
בהקשר של רעש/ שקט שבו דובר, כל בחירה לגיטימית
13/04/2017 | 12:31
13
31
כל עוד היא לוקחת בחשבון גם אחרים.
סובלנות היא בכלל לא סיסמא, היא חוויה קיומית ודרך חיים.
הפרקטיקה נוסחה יפה ע"י שופט ביהמ"ש האמריקאי:
לכל אדם הזכות לנופף בידיו כרצונו
כל עוד אינו נכנס למרחב האישי של זולתו.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה בדיוק אותו הקשר'
זה בדיוק אותו הקשר
13/04/2017 | 12:56
23

ושאלת המרחב האישי קשור מאוד לרגישות לצליל ולכן גם לתחום המותווה כסיפורו של הזולת
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן אבל לנו אין זכות'
כן אבל לנו אין זכות
13/04/2017 | 12:57
11
20
אספר לך סיפור שימחש אני הייתי בדיכאון וגם לא אוטיסט ולא אהבתי לצאת החטצה בכלל הורים דאגו לי ולקחו אותי לפסכיכלוגית היא שאלה למה אני לא יוצא עניתי לה היא אמרה אין דבר כזה בן אדם צריך להתאואר ואמרנ לאמא שלי אם הוא לא יוצא תחילט בעונשים ואם המצב מדרדר אולי צריך אישפוז את מבינה מה היא אמרה זה מ.רה די קיצוני אבח זה קיין בכל מיני רמות לא תמיד קיצוני ככה ולפעמים הרבה יותר אז אני מוכן לכבד מי שמכד את צרכי וזה לא קורה אז למה לי לשתף פעולה עם מה שהורס אותי וזה הדרישה ממני עד היום מקווה שהסיפור ממחעש מה הבעיה בעיקר בשיטה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ברור'
ברור
13/04/2017 | 13:00
1
17
זו מאבק קיומי, שבו זכותנו לקול לא נלקחת בחשבון אף פעם, ואחרי זה אתה שואל אותי למה אני חווה את העולם כאלים בטירוף ?

אנשים שמתיימרים להיות רופאי נפש הם הכי אלימים
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן אני לא שואל בטוי שעולם אלים. בטירוף'
כן אני לא שואל בטוי שעולם אלים. בטירוף
13/04/2017 | 13:06
15
אני רוב הזמן רוצה שכמו שאמר בלחסן העולם יצוף ויעלה בלהבותיו אני נחשב ממש מזנטרופ כי אני הכי אוהב אבל כן אתה צודק יש אלמנט אלין בהמולה בשבטיותיות בהחלט לכן זה משתק אותי כל כך אבל עדיין הייתי רוצה מענה. על מה אתה מרגיש בהקשר הזה קצת יותר אם בא לל כמובו .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זה נורא שזכותם של אנשים נרמסת'
זה נורא שזכותם של אנשים נרמסת
13/04/2017 | 13:15
8
27
כולל למשל הזכות לשקט (שעליה דובר כאן).
אבל הפתרון אינו לרמוס זכותם של אנשים אחרים.
זכותו של מי שזקוק למרחב שקט לקבל מרחב שקט
וזכותו של מי שרוצה מרחב הומה לקבל מרחב הומה.
כל הקטע הוא שהאחד לא צריך לבוא על חשבון השני
יש מקום לכולם
ולכן כל נסיון לכפות או לעשות דה-לגיטימציה לאחר
הוא לא רק מופרך אלא גם חסר בסיס מוסרי.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'הרועשים לא מקבלים את קיומו של האחר'
הרועשים לא מקבלים את קיומו של האחר
13/04/2017 | 14:30
4
22
אני נגד לצרוח על אנשים "שקט" והיה לי כאן וויכוח ארוך עם רונן שפירא בעניין וגם אז אמרתי לו שזה שילדים משתוללים וצועקים בסדר פסח למשל לא מקנה לו את הזכות להשתיק ולהקפיא אותם.

אז אני לא אכפה את הצורך שלי בשקט על אחר אבל אין לי ספק שרעש הוא גם סוג של "זיהום",
כך שלומר שמי שמתנגד לזיהום אוויר עושה דה לגיטימציה לתעשייה ולמעשנים זה בעייתי מהמון בחינות,
ודווקא זה הכי חסר בסיס מוסרי
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'למה "המטפלת" של נתי כופה עליו לצאת החוצה לרעש ?'
למה "המטפלת" של נתי כופה עליו לצאת החוצה לרעש ?
13/04/2017 | 14:32
2
24
כי חלק מהשחצנות הרעשנית כוללת גם תפישה מונופליסטית ומונוליטית של המרחב הציבורי

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'על זה אין לנו ויכוח'
על זה אין לנו ויכוח
13/04/2017 | 17:25
1
22
אנשים שזקוקים למרחב שקט סובלים מחוסר התחשבות לעתים קרובות מאד.
הסביבה הרבה פעמים עיוורת לצורך הזה, לא מבינה אותו ולא מכבדת אותו
דבר הגורם לפעמים לסבל רב.
מכירה את זה על בשרי...

מכאן ועד "הכל צריך להיות שקט" ארוכה הדרך.
אם מוסכם שלא נכון לכפות שקט/רעש על אף אחד,
אז אין כאן בעצם ויכוח בכלל.
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מוסכם'
מוסכם
13/04/2017 | 17:31
10
ונראה לי שגם ארי טוען ככה אירת לא היה מתווכח עם רונן על זה שלא בסדר שמשתיק ילדים ואין לו זכות אנו רק רוצים לבטא מה בעייתי בהמולה ולמה זה נחווה לנו כאלימות זה עניין ביו עקיפ ליזר שלא מבינים בקשר עלי וגם בקשר לארנה לכו אמו חוטפים כל הזמן .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן בדיוק זה מה שאנע אומר'
כן בדיוק זה מה שאנע אומר
13/04/2017 | 17:26
6
אני ממש לא רוצה לכפות את רףאורח חיי על הסביבה אני רוצה שיכבדו את רורח חיי וזה לא קורה קרי עניין עד אישפוז שמגלם את האלימות הנט בעידוד הפסכיטריה הבולוג והזומר על הסדר
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן אבל אני מסביכ לך שלנו אין זכות'
כן אבל אני מסביכ לך שלנו אין זכות
13/04/2017 | 17:22
2
9
אין לי רצוו לכפות על אחר את אורח חיי אבל עלי כופים כל הזמן אז מה אני יכוח לעשות , אני כן מכבד הם לא מכבדין אותי ומאלצים אותי לשתף פעוחה ען אקט אלים , עבורי מפגש צריל ףך להיות אישי איד על איד וזה לא קורה כי אני ישר יתיוג כאנטי חברתי מבינה 'זה הבעיה על זה אני וארנה מדברים , אני רוצה שישמעו את קוחי ובעיני זנ אלימות וכך אני וארי אומרין אבל לי אין זכות כי אני חוחה זה כל כל עצוב בעיני
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'יש זכות, אלא שלעיתים קרובות מדיי היא אינה מכובדת, וזה נורא'
יש זכות, אלא שלעיתים קרובות מדיי היא אינה מכובדת, וזה נורא
13/04/2017 | 17:26
1
9
לצפיה ב-'לי לא נתנו שום זכות'
לי לא נתנו שום זכות
13/04/2017 | 17:57
11
מאז שאני ילד קטן הכרחו אותי להיות ברעש שהייתי. הולך והיו עושים רעש והייתי שם ידים על אוזנים היו הילדים צוחקים עלי ומסתובבים סבבי במעגלים ומכים אותי ואף איד לא הגן עלי אמרו שאני צריך חהיות חברתי ולהשתפך בפעילות אותו דבר סבא שלי ומבטגרים אחרים שרצו שאדבכ איתם והייתי מפחד וסבא כעס עלי ומשך לי בשערות כי הייתי כל הזמן בורח ממנו זרצה לספר אותי כי היה עושה רעש עם המכונה וחא הבין וחשב שאני ילד לא מכבד וכל כך כואה לי שיש דעה קדומה שאוטסטים. חיים בעולם אחר ורוצים להיות על אי הודד ואניי חברתיים וחא אוהבים קשר עם בני אדם וככה השיטה הפסכטרית וככה הנורמה חושבת עלענו ואמי הכי אוהב וכל אחד אבל אני צריך את הקצב שלי ואת הסלקטיביות כי כל מבט מצמית וגורם לי לבלבל ופחד אני צריך לאט לאט והכל כאן ועכשיו לכן אין לי חברים בכלל מי דאני ילד וזה מעציב אותי נורא כי אני כמהה לקשר או שמקבלים אותך כליצן וזהו או שלא בכלל לא כמי שאני אחר רק ללבש מסגה וחהצחיק וככה תנצל ועשיתי ככה המון שנים כדי לא לחטוף עכשיו כבר לא ושמח עח עך נמאס להיות ליצן ואמא צוחקת לא צוחקים איתי צוחקים עלי ודי נמאס
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'ארי אני לא בטוח זמדובר באלימות'
ארי אני לא בטוח זמדובר באלימות
13/04/2017 | 12:51
2
12
אני גם כמו הרבה אוטסטים חווה כאב ולחץ ענק שאני ברחוב ויש אנשים אפילו לא המוו כל מבא משתק אותי אבל אני לא בטוח שזה אלימות בטח לא מכוונה רעה אשמח להסבר מה הקשר לאלימות והאם זה מכווו
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני בטוח'
אני בטוח
13/04/2017 | 12:56
1
5
לצפיה ב-'למה'
למה
13/04/2017 | 12:58
9
זה שאלה לא קביעה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'לא כל בחירה היא לגטמית זה שטות'
לא כל בחירה היא לגטמית זה שטות
13/04/2017 | 12:46
7
14
לא מאמין בהכל הולך יש דברים שאין להם מקום העולם מתפתח ודברים משתנים מה שהלך לפני חמשים שמה לא אומר להיות היום זה הבריריה הטבעית התרבותית חברתיצ ונראה שעולם שקט זה הדבר הבא לכן לא לא הכל לגטימי בטח שהנט כופה על החריג השטנה והאוטיסט להתיישר על פי ניגון חלילו אז לא נאמר כן
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'זו הבעיה עם סיסמאות'
זו הבעיה עם סיסמאות
13/04/2017 | 12:58
6
21
שהן נראות יפה כשצורחים אותן אבל במציאות הן לא משהו בכלל
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'כן מסכים לכן אין לה אפקטיביות'
כן מסכים לכן אין לה אפקטיביות
13/04/2017 | 13:08
10
לכן אני לא מת על כל מיני פעילים כאלו ואחרין בכל ייני נושאי עוולות כי זה רוב הפעמים נשאר ברמת הסיסמא ולא קורה כלום .
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'סובלנות עבורך היא רק הכלת הצרכים שלך?'
סובלנות עבורך היא רק הכלת הצרכים שלך?
13/04/2017 | 13:16
4
22
כל דבר אחר הוא "סיסמאות" ושאר "מחמאות"?
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'את מחמיצה פרט טכני מהותי מאוד'
את מחמיצה פרט טכני מהותי מאוד
13/04/2017 | 14:16
3
23
אז כן, כי בניגוד לדמגוגיה השטחית שלך סובלנות אינה סיסמא רק שהיא נוגעת בפרטים הכי מוחשיים וקונקרטים,
ומה לעשות שאדם שצורח ועושה המון רעש בוודאי פולש למרחב של האדם השקט בזמן שזה השקט לא עושה את זה,
רעש פלישה אלימה,
שקט לא,
כמה קל ופשוט,
אז לא,
זו לא הכלת הצרכים שלי אלא רגישות הוגנת וכנה, לשם שינוי לצערי, לפרטים הכי קונקרטים ומוחשיים של המציאות,
ששם משום מה הנ"ט נכשלים כל הזמן למרות שרוממות הסיסמאות בגרונם

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מרחב אישי הוא מוושג מורכב'
מרחב אישי הוא מוושג מורכב
13/04/2017 | 17:39
1
26
לא טענתי אחרת.
אתה נורא להוט להתעמת, גם כשבעצם אין על מה
(אגב, אני לא נ"ט ואתה יודע את זה מזמן)

ברור שצעקות קודחות לי במח, במעיים, בנשמה
והרבה פעמים אף אחד לא מבחין בזה, כי אני כ"כ שקטה
ועבורם זה הופך אותי לשקופה
מה שממילא אומר שאני לא נכנסת למרחב האישי שלהם.

אבל הטענה "הכל צריך להיות שקט"
היא במילים אחרות- הכל צריך להיות לפי מידתי וצרכיי.
על זה אני חולקת ולכך התייחסתי.
לא "הכל".
צריך שיהיה מרחב שקט למי שזקוק לו (אני אחת מהם)
ומרחב הומה למי שזקוק לו.
סובלנות בעיניי היא לא לדרוש ש"הכל" יהיה כמו שנכון לי.
לקבל גם את צרכי הזולת כצרכים לגיטימיים
בלי לוותר על הצרכים שלי.

אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'אני מסכים ונראה לי גם ארנה אך'
אני מסכים ונראה לי גם ארנה אך
13/04/2017 | 18:16
14
זה הבעיה שלא מכבדים ודורשים שאני אכבד זה נראה לי לא הוגן ולמה כי הרוב קובע לא זה לא ככה ועל זה אנו מוחאים , שולמית קראי מה אמר ארי לרונן זה עונה לך שהוא לא רוצה לכפות על אף אחד אלא רק מה מסביר למה זה נחווה כאלים בעיניו גם בעיני אגב וטוען שקט הוא המצב האדאלי והנכוו וזה הכל חא כוםה קראי היטיב
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
13/04/2017 | 18:01
13
הם דורשים זנסבל את הרעש ולעו אסור להעיר על זה ואני גם לא רוצה ברור אדם שקט הוא כמו אוויר הוא לא יכול לכפות כלון ואמי ואתה לא רוצים אהל הנט זהוא אוהב המוחה מכריח אותי להיות שם ואם לא אמי אמטי חברתי וחקוי עד כמה היה רוע כזה
אוטיזם, אספרגר ו-PDD >>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ