נפנוף ידיים.

נונו2014

New member
נפנוף ידיים.

היי .
אני אמא לתאומים בני שנה.
התחילו אצל הבן מלפני חודשיים בערך נפנופי ידיים בזמן התרגשות או כעס.
מנפנף פעמיים שלושה ואז עובר למחא כפיים.
אני ממש מפחדת.האם זה חייב להיות סימן למשהו?
הוא יוזם משחק עם אחותו ..קשר עין טוב.
לפעמים מגיב לקריאות שלי בשם שלא ולפעמים מתעלם .
מצביע על דברים.
לציין שנולדו פגים בניתוח קיסרי אם זה משנה.
אשמח להכוונה .
תודה לכם

schlomitsmile

Member
מנהל
זה לא חייב להיות סימן לשום דבר
זה עשוי להיות, אבל לא בהכרח.
זה כשלעצמו, לא אומר כלום.
אם וכאשר יצטרפו עניינים אחרים, יהיה טעם לחשוב הלאה.
&nbsp
וגם אם אכן יסתבר בעתיד שבנך על הספקטרום- אל תפחדי

שני הבנים הגדולים שלי על הספקטרום,
בן 21 וחצי ובן 17 וחצי.
ברור שהחיים הם לא פיקניק (של מי כן?)
אבל הבנים שלי נפלאים כמו שהם,
לא למרות היותם על הספקטרום אלא גם בזכות זה

כמובן שגם אחיהם שאינו על הספקטרום נפלא לא פחות, רק אחרת.

dina199

New member
לדעתי אם ילד בן שנה מנפנף פעמיים שלוש בידיים

ומוחא כפיים זה רק סימן להתרגשות.

רותם 83

New member
תשובה מאחת שיודעת

שלום לך,
ראשית אענה לך כאמא שעברה את אותה תופעה עם בני הבכור וכמורה לחינוך מיוחד העובדת עם מתבגרים עם אוטיזם.
בני הבכור היום בן 9, נפנף בידיו וברגליו מגיל אפס. הוא היה מוסיף לזה גם טון רוטן מעצבן כזה. אני כאם צעירה העוסקת בחינוך המיוחד הפלתי עליו את כל החרדות שלי ולמעשה אבחנתי אותו מהיום שהוא נולד. כבר בגיל שנתיים היו לו מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת ומעקב התפתחותי רק בגלל שהוא לא התפתח כמו כולם, או במילים אחרות התפתח בקצב שלו. היום הוא הולך מדבר (לעיתים יותר מידי...)ספורטאי ותלמיד מצטיין. אגב, בני מנפנף, אומנם מנסה להצניע את זה, עד היום בכל פעם שהוא מתרגש הוא מותח את ידיו במעגלים,קופץ במקומו ב"אקסייט".היום אני יודעת שזה הוא והתופעה היא חלק ממנו. פעם לקחה אותי הגננת שלו לשיחה ואמרה לי שלבני יש 100טיקים ביום ושכדאי שאקח אותו לטיפול. מה שהיא חטפה ממני באותו יום! לגננות אין סמכות להשתמש באבחנות מקצועיות או רפואיות. זה רק אומר במקרה שלו שהוא מאוד התרגש מהפעילות בגן ואם היא היתה מכירה אותו קצת יותר היא הייתה שמה לב לכך....
מה שאני רוצה להגיד הוא שהכל בסדר, כל ילד מתפתח בקצב שלו ולכל ילד יש את דפוסי ההתנהגות שלו. לימים אני יודעת שטעיתי שהעמסתי עליו את החרדות שלי וגם עלי זה לא הקל מבחינה נפשית. איני אומרת להתעלם מסימנים או לא להיות ערה ורגישה להתפתחות בנך. אבל קחי הכל בפרופורציות. נכון שיש ילדים עם אוטיזם שמנפנפים בידיים זה לא אומר שהבן שלך על הרצף.
כמורה למתבגרים עם אוטיזם למעלה מעשור אני מציעה לך לבדוק קשר עין, האם הוא מחייך אליך, האם הוא מחפש את תגובותיך לדברים שהוא עושה, האם הוא נמנע ממגע... את יכולה גם להתייעץ עם איש מקצוע כדי להוריד ממך את הלחץ. תזכרי שכל ילד הוא שונה ולכל ילד קצב משלו. נסי גם לא להשוות בין התאומים...
מאחלת לך ליהנות מחווית ההורות.
רותם

נונו2014

New member
תודה לך על התשובה המפורטת.

את מתארת בדיוק מה שיש אצלנו .
עכשיו אני מתחילה להיזכר שאכן הוא משתמש הרבה בגפיים מאז שנולד .
אמרו לי אז שזה טונוס מוגבר וטרמור בגלל שנולד פג .
קשר עין מאוד טוב ,הוא מחייך אלי .משחק ומסתכל עלי לבחון איך אני מגיבה .
לפעמים הוא כאילו מתעלם ממני מלהסתכל אבל אני רואה שהוא מחייך בערמומיות.
מה שהפחיד אות,אם הוא ממש בידיים שלי הוא מסתכל עלי בקושי אבל גם זה השתנה לאחרונה .
דווקא בוחן אותי מסתכל יותר זמן ,משחק לי בפנים בשיער.
שומע קולות של משאיות ליד הבית והוא ישר טס לחלון גדול שיש לנו ומתחיל להצביע ולמלמל ביבא ביבא .מצביע על האור גם בהתרגשות.
קבעתי לו תור בהתפתחות הילד לבחון את הענין ומקווה לטובה .
שוב תודה והצלחת להרגיע אותי ,משום מה כל נפנוף לפי גוגל הוא סימן ינקות להתפתחות אוטיזם .

arana1

New member

ברור שזו תגובה להצפה, להתרגשות שאין להכילה ואז חייבים לפרוק אותה בתנועה, חבל שזה מסומן כתופעה שלילית כי זה בסך הכל מעיד על אדם מאוד רגיש ומעורב ופתוח שלכן נטען בקלות ובמהירות.

לדעתי ומנסיוני הרבה פעמים גם אוטיסטים שלא מגיבים ולא יוצרים קשר עין או אחר עושים זאת מאותה סביבה, הם פשוט מוצפים עד לרמה של שיתוק, אני יודע שאני ככה

למעלה