מכשיר לזיהוי רגשות

Marsha Figg

New member
מכשיר לזיהוי רגשות

היי כולם,
אני באה מעולם התוכנה, ושמעתי על קבוצה שמפתחת משהו עבור אנשים עם אוטיזם בתפקוד גבוה/אספרגר, שיזהה בשיחה את הרגש של האדם האחר (ברמה שהאוכלוסייה הכללית מסוגלת, לא מעבר) ויאמר למשתמש מהו. אני חושבת שמדובר על אפליקציה לסמארטפון אבל לא בטוחה. אתם חושבים שאתם/הילדים שלכם הייתם משתמשים בזה? אם כן, איך אתם חושבים שדבר כזה צריך להיראות, לפעול? אם לא, למה?

Marsha Figg

New member
לא בדיוק מחשב,

משהו שבנאדם יכול לקחת איתו לכל מקום, כמו אפליקציה לאייפון שאפשר להפעיל בשיחה, ואומרת אם הצד השני כועס עכשיו, שמח וכו׳...

אני חושב שאוטסטים לא צריכים את זה

וזה כל היופי שכל בן אדם מזהה באופן שונה ושמתאים לו מה שכן יעזור זה הכלה וקבלה של השונה וזה יתרום מאוד לאוטיסט ולחברה אני לא חושב שאני לא מזהה רגשות אני מזהה מאוג אפילו טוב ממוצע רק באופן שונה ... וזה לא רע לכן כל הרעיון הזה לא נראה לי בכלל .

dina199

New member
זאת הכוונה שלי במילה 'מחשב'

לא נראה שיש בימינו מכונה כלשהיא 'יכולה לזהות רגשות. וזה לא חשוב אם קוראים לזה מחשב, סמרטפטון, אפליקציה או בינה מלאכותעת.

schlomitsmile

Member
מנהל
אולי כדאי לפתח ישומוןשיעזור לנ"טים להביןרגשות של א"סים

נכון קלעת בול

במקום לתקן אספים שינסו להבין אותם זו חברה מחורבנת לגמרי בעיני במקום לקבל ולהכיל את השונה מסרסרים אותו למוות מי שנולד עד שמת .

arana1

New member
חשבתי בזמנו על משהו אחר בכיוון הזה

משהו שלשם שינוי יהיה גם קצת סובלני ורגיש והדדי ולא רק חד צדדי כמו הפסאודו פתרונות שכולם מציעים לאוטיסטים, אבל אני לא מציע את זה לישום אלא רק כמודל תאורטי, כמעין מדע בדיוני שיכול להאיר משהו על המציאות.

שבן אדם שמסתובב עם מסך שמראה מיידית בזמן שהוא מדבר את רשת ההקשרים וההיקשים שעליה הוא נשען,
הההבדל התקשורתי בין נ"ט לא"ס הוא אין סופי בגלל שאוטיסטים מדברים מרשת הקשרים שונה מאוד מזו הנורמטיבית,
משקל המילים, הדימויים, הכוונה שעומדת מאחוריהם היא מאוד שונה,
ואני מוצא שכל הזמן וללא יוצא מהכלל אנשים מפרשים את דברי דרך רשת הקשרים שנכונה להם אבל ממש לא דומה לזו שלי.

בעניין הרגשות, אוטיסטים מזהים רגשות, אלא שהם מזהים רגשות "טוב מדי", זאת אומרת שברזולוציה שדרכה הם חשים אנשים המורכבות האנושית חשופה לחלוטין,
אז אוטיסט יראה דחיה ומשיכה בו זמנית, שמחה ופחד בו זמנית... אז לה בדיוק הוא אמור להגיב ?

אנשים נורמטיבים מגיבים למוסכמה ולא לרגש, הרגש משרת את המוסכמה, את האמנה והסדר החברתי, בשביל אוטיסט הסדר הזה הוא איום, סכנה קיומית, אז הוא לא מגיב

arana1

New member
ההנחה בבסיס ההמצאה היא אלימה ואטומה

זה כאילו אמור לעזור אלא שפשטני ורדוד מדי ביחס למציאות,
הנסיון לשטח את המורכבות גורם לרוב הבעיות

1smile11

New member
לדעתי אם יומצא אחד כזה זה יהיה מאוד

לא יודעת אם זה באמת ישיג את המטרה שלו לקדם אנשים על הרצף כי בסה"כ לא חושבת שאנשים על הרצף היו הולכים עם זה או שולפים את זה בזמן שיחה תחשבו עם הייתם הולכים עם זה ברחוב או מוציאים את זה בזמן שיחה
אפילו כאפליקציה לא חושבת שמישהו היה ממהר ללכת עם זה ואולי אני טועה תקנו אותי אשמח ללמוד

האמת שאף פעם לא שמעתי לפחות על מישהו שפיתח תוכנה לזיהוי רגשות אבל אני אולי אנסה לחפש את זה ולראות מה אני מקבלת אולי אמצא את זה
זה פיתוח ישראלי או שלא?

היה נחמד משהו שיקרא הבעות פנים/שפת גוף

ושפת גוף.
אבל איך זה יגיד לי את הפירוש בלי שהשני יבין ש4ני מפענחת אותו עם אפליקציה?
תארי לעצמך שאת מגיעה לעבודה ובפגישה מכוונת לאנשים את מצלמת הפלאפון....

dina199

New member
לדעתי זה מסובך מדי בשביל מכונה.

הרי אפילו שני אנשים נ"טים יכולים לפרש בצורה שונה אותה הבעת פנים.
אנשים מחליטים לפי המכלול - הקשר, שיחה, היכרות, מצב רוח.
ולפי מה שידוע לי למכונות עדיין אין מצב רוח

למעלה