ילד מקלל

עינת417

New member
ילד מקלל

שלום לכולם. אני חדשה פה. יש לי ילד בן 7 שאובחן כמעוכב התפתחותית. נשלל פיגור. כרגע מבררים את הרצף האוטיסטי. היו שהצביעו על אספרגר אבל אינו אובחן עדיין. הוא ילד מקסים אבל לא מזמן למד לקלל ועושה זאת בלא הקשר. אתמול קילל אפילו את המטפלת בצהרון. ילדים לא רוצים לשחק איתו בגלל זה. ניסינו לדבר איתו, להעניש, לא עוזר. איך ממגרים את התופעה הזאת? אני ממש מיואשת מזה. אודה על עזרתכם.

schlomitsmile

Member
מנהל

מתעלמים, ומשתדלים, במידת האפשר, להרחיק אותו משמיעת קללות.
סביר להניח שהוא מחקה ילדים או מישהו אחר ששמע מקלל,
כמו-כן סביר להניח שהבין את הסבריכם
ועם זאת זה עונה לו על צורך כלשהו
(לבדוק גבולות? לשחרר אגרסיות? לחוש עוצמה? למשוך תשומת-לב? ואולי משהו אחר).
לכן נראה לי שרצוי לא להפוך את הסוגיה לזירת עימות, לא להדגיש ולהעצים אותה,
אלא פשוט לאדות אותה ע"י התעלמות.
אפשר אפילו לומר לו משהו כמו:
'כשאתה אומר מלים מלוכלכות, האוזן שלי נסגרת כדי לא להתלכלך,
אני לא שומע/ת אותך.
אם תרצה שאשמע, תגיד את אותו דבר בלי לכלוך.'
במקביל, רצוי מאד לנסות לפענח על איזה צורך זה עונה לו
(מן הסתם הוא לא יידע להסביר, לכן אתגר הפיענוח מחייב קשב רב בין השורות שלו),
ואז לחפש יחד איתו מענה אחר לצורך הזה.

שני דברים לנסות להסביר לו שזה מפריע לכם

זה עניין אחד ועניין שני לנסות לברר למה הוא פועל ככה, מה מפריע לו ? לשואל אותו " למה אתה כועס ? מה מפריע לך שאתה מקלל ? " , בסגנון הזה אני לא מאמין בעונשים, ובעיני זה לא באמת עוזר ורק מפחיד את הילד שאני הייתי בגילו גם אני קללתי וענשו אותי באופן חמור, דקרו אותי בשפתים עם מחט ממש החדרו
וזה לא עזר בכלום, המשכתי לקלל אפילו את מי שעשה לי ככה וניסה לחנך אותי באלימות לכן זה לא עוזר, אני באופן אישי אין לי בעיה עם קללות, ואני מקלל עד היום את כולם, אבל אני מבין זה מפריע לך, לי זה לא, אז אני מנסה לעזור, אז

הדרך היא לנסות לברר מה הסיבה ושנית לומר שזה מפריע לך,וזה נראה לי יכול לעזור, אבל ממש לא עונשים זה סתם ייפחד אותו ויעשה לו אנטי א לא כדיולא משנה אם פעלו באלימות או לא, זה לא הפתרון אלא בירור והבנה ולא נסות לפתור בעיה בעזרת אלימות כזו או אחרת, וכל עונש הוא אלימות בעיני זה דעתי, בהצלחה

dina199

New member
אם הוא בספקטרום (לא חשוב אם קוראים לזה אספרגר או לא)

ייתכן שהוא לא מבין את משמעות הקללות. מה שהוא יודע שהקללות האלה מעצבנות את האנשים מסביב. אז ייתכן שפשוט מסקרן אותו כשאנשים מתעצבנים. וייתכן שיש סיבה שהוא רוצה לעצבן אותם. אז רצוי לברר מה הסיבה אבל ייתכן שגם זה יהיה קשה. אם הוא לא מבין שאלה פתוחה אז לשאול 'למה אתה מקלל' לא יעזור. תנסו לברר את המצבים בהם הוא מקלל ואז לשאול שאלות ממוקדות הקשורות למצב ספציפי.
למשל המקרה של המטפלת בצהרון. תנסו לברר מה בדיוק קרה לפני שהוא קילל. להגיד באופן כללי 'אסור לקלל אדם מבוגר' כנראה לא יעזור.
וייתכן מצב נדיר - האם אתם בטוחים שאין לו טורט ?

עינת417

New member
תודה על התשובה

עדיין לא בטוחים בשום דבר, אבל הקללות באות רק כאשר מעצבנים אותו ולא כדרך אגב.

dina199

New member
אם כך צריך לבדוק מה מעצבן.

אם הוא בספקטרום (או קרוב אליו - מה שנקרא קווים אוטיבטיים) ייתכן שיעצבנו אותו דברים שנראים לכם או לאחרים כשוליים.

למעלה