שאלה להורים לילדים על הספקטרום

אבחון4

New member
שאלה להורים לילדים על הספקטרום

יש לי ילד בן 5 מתוק אמיתי עם עיכוב שפתי ,קשים בויסות חושי קשיים חברתיים ועוד בעיות שונות. מגיל 3 אנחנו בהתפתחות הילד אך למרות שכל הסובבים אותו(גננות, משפחה וחברים) מרגישים שהוא על הספקטרום. בהתפתחות ילד מפחדים לאבחן באופן סופי. אני אשמח לעזרה בעיניין. אם אני פונה באופן פרטי ולא דרך הקופה?איזה מכון או רופא ממולץ?הבנתי שחייבים נוירולוג ופסיכולוג ביחד ,איך עושים את זה?

אשמח לעצתכם.

schlomitsmile

Member
מנהל
מה זאת אומרת מפחדים לאבחן?
האם פניתם לאבחון מסודר לגבי השאלה האם הוא על הספקטרום?
מה האבחון שניתן לכם, האם ניתן אבחון כלשהו?
&nbsp
בעקרון, התפתחות הילד היא הכתובת הראשונה לאבחונים,
ולרוב נותנת מענה סביר,
אבל לפעמים מכוני התפתחות הילד של קופ"ח
מגיעים לאבחון על הספקטרום,
אך מעדיפים לא להודות בכך
בשל המשמעויות הכספיות עבור קופת החולים...

האם את חושדת שזה המצב אצלכם?
&nbsp
לגבי המלצות למאבחנים פרטיים- בקישורי הפורום,
סעיף 'רשימות אנשי מקצוע' תמצאי המלצות גם למאבחנים.
ברוב מכוני האבחון ניתן לקבל אבחון רפואי ופסיכולוגי.
אם פונים למאבחן פרטי, צריך פשוט לפנות לשניים- רופא
(נוירולוג או התפתחותי עם ותק 3 שנים לפחות או פסיכיאטר)
ולפסיכולוג (קליני או התפתחותי).

אבחון4

New member
התחושה היא שזה בגלל התקציב של הקופח

הם אמרו לי בפה מלא שהם לא יכולים לתת כל כך מהר(שנתיים כבר..) אבחנה מסוג זה בגלל התקציב המשמעותי שהקופה נותנת במידה ואכן הוא יאובחן .

grayart

New member
הוא עבר אבחון?

איזו אבחנה\כותרות הוא כן קיבל?
מבחינת קופת חולים ילד עם קשיים שפתיים פלוס ויסות חושי פלוס קשיים רגשיים יהיה זכאי כמו ילד על הספקטרום לקלינאית למרפאה בעיסוק לפסיכולוגית או מטפלת רגשית .
ההשתתפות העצמית רק מעט יותר גבוהה, והזכאות צריכה להתחדש לפי המלצת המטפלים כל 15 טיפולים.
הם גם ככה מוציאים סכום דומה על הטיפול בילד.

השאלה היא אם זה באמת תקציב.
אם הם אמרו לך שהם לא מאבחנים מסיבות כלכליות זה סיבה לתביעה של רשלנות רפואית.
תבררו אם תוכלו לקבל מהם אבחון במכון להתפתחות הילד ממשלתי בבית חולים שלא בבעלות הקופה.

ועדיין יכול להיות שלא יאובחן בספקטרום גם על ידי צד שלישי שאין לו ניגוד אינטרסים.
על הגדול שלי הגננות (4 גננות)אמרו לנו שהם חושבות שהוא בספקטרום, גם נציגת המתי"א אמרה שהוא לדעתה בספקטרום וכך גם הקלינאיות.
אנחנו נמנענו מאבחון, אבל אחרי המון לחצים מצד המערכת החלטנו לפנות לתל השומר לאבחון , במימון הקופה.
והנה, באבחון של המכון להתפתחות הילד , הם שללו לחלוטין את החשדות של כולם שהוא על הספקטרום.
לא תמיד אי מתן האבחנה נובעת מפחד של המאבחנים או שיקולים כלכליים, לפעמים דברים נראים מאוד דומים לאוטיזם אבל הם בעצם נובעים ממקור אחר.

למעלה