מנתחת התנהגות

ofek1512

New member
מנתחת התנהגות

מחפשת מנתחת התנהגות לילד בן 11 באזור ראשל"צ
המלצות התקבלו בברכה.
בתודה רבה מראש,
ofek1512

אני הייתי מעדיף למות

ולא ללכת לשום טיפול כזה כי זה
לא טיפול זו שיטה מזיקה שמנסה באופן
הכי מבזה להשתיק את הקול הפנימי של האוטיסט , כי הדרישה לאמץ
קול לא לך כלומר מה שמכונה למרבה החרפה " כליים חברתיים "
מונעת מאוטיסט לחיות את עצמו באופן
אותנטי ולא תלוי, לכן אני
הכי נגד, ואם הייתי הורה לעולם לא הייתי
עושה כך לילדי , בעיני זה צעד לא נכון ,ואני חווה
את זה כהתעללות וזה אחד הסיביות שאני כועס על הורי
,לכן ממש ממש לא ממליץ ..

כלומר הנירמול שנכפה עלי

כי הורי רצו שאני היה יותר נורמאלי לא סייע לי להפך , היא גרמה לי
לעירור הביטחון העצמי שלי ולהרגיש פגום , לכן אני
ממליץ להורים לקבל
את הילד כמו שהוא כמה שזה קשה , ואני לא מפקפק בקושי ממש
לא ואני מבין
אך זה לא אמור לבוא על חשבון הילד זו דעתי .

ofek1512

New member
נתנאל6589881

תודה על תגובתך.
לא הולכים לטיפול הוא נעשה בבית.
אני תמיד הייתי בגישה שלהתאים את החליפה לילד ולא הפוך אף פעם לא הלכנו על פרופר שיטה מסויימת. המצב שבני נמצא בו הטיפול זה ממש נחוץ .

1smile11

New member
אני חייבת להגיד

שאני לא מתה על השיטה הזאת ABA עם עליה מדובר קראתי עליה קצת עכשיו וגם הרבה לפני לפחות,גם לי הוצע וממש סרבתי לה.
אני יכולה לספר לך שיש גם דוגמא בפלפלים צהובים באחת מהעונות איך עומרי מגיב לABA וגם בסוג א' the a wod הסדרה שהופקה לבריטניה כפורמט של פלפלים צהובים שבעצם אמרו להם שאסור לילדם מוזיקה והוא צריך לעשות כל דבר מלבד מוזיקה אז האבא ניתק לו את המוזיקה ואת האיי פוד( לדעתי לא יודעת איזה מכשיר היה לו)ואז את מערכת המוזיקה בבית והוא חווה את זה כהצפה רגשית ופשוט התחיל להרוס את הבית כמו שבירת מנורות והטחת כריות ברצפה נכון זה אולי רק בסדרה אך זה לא רחוק מהמציאות
ABA זה כמו שכר ועונש.בסופו של דבר אפשר לראות את זה ככה וכן אני לא הסכמתי לזה כן אני מעדיפה להיות שונה ולהיות לא חברתית ולא להכחיד את החזרתיות שלי ואת "המאפיינים האוטיסטים" שלי ובטח ובטח שלא להסכים לדבר הזה.
לי אישית לפחות אני יכולה להעיד שזה יכל היה להיות ממש עונש ולחלוטין מייאש בגיל הזה שהוא חשוב כ"כ מבחינה חברתית אם אתם ממש אולי רוצים לשלב אותו חברתית ושיהיה לו קשרים חברתיים אז תקחו אותו לחוגים ולתנועת נוער וגם תביאו לו כלב לי לפחות הכלב ממש עזר בגיל הזה ואני יכולה להעיד על זה

כמובן שאני נותנת את ראיית מבטי ואת מחשבותיי

עריכה- אם בכל זאת אענה לכם בכנות על שאלתכם הייתי ממליצה לכם לפרסם אולי באתר של אלו"ט בדרושים או משהו כזה

ofek1512

New member
1smile11

אני חייבת לומר שגם אני לא מתה על השיטה מאז שבני אובחן הייתי בגישה
שלהתאים את החליפה לילד ולא הפוך אף פעם לא הלכתי פרופר על שיטה מסויימת אך אנחנו בשלב שאין לנו מנוס מזה במצב שהילד נמצא זה ממש נחוץ.
תודה על תגובתך.
יום טוב.
מofek1512

schlomitsmile

Member
מנהל
בקישורי הפורום
בסעיף 'גישות ושיטות טיפול' תמצאי קישור לאתר הרשמי של המועצה להסמכת מנתחי התנהגות (נמצאת בארה"ב),
אפשר להקליד בחיפוש ISRAEL ולקבל את רשימת מנתחי ההתנהגות המוסמכים בארץ ופרטי התקשרות איתם.

תמצאי שם גם מידע על השיטה ועל שיטות אחרות.

כמו-כן, תוכלי לכתוב בחיפוש (חלונית מלבנית בצד שמאל למעלה)
מנתחת התנהגות ולמצוא המלצות.

למעלה