לימודים

10 אגורות

New member
לימודים

שלום אני אספית בת 23 ואני שנה א' באוניברסיטה. אני אוהבת את הלימודים השיעורים נהדרים. יש לי בעיה שאני מאוד מוצפת (ויסות חושי ואינטראקציות בין אישיות אם הסטודנטים הסגל ועוד...).זה גורם לעליה במפלס החרדה ומועקה לא קטנה פלוס התדרדרות ביכולת לקבל שינוים בסדר יום ובכלל בחיים. אשמח אם יש למישהו טיפ על איך לעבור את הלימודים ולהישאר שפויים

אין ממש דרך

לטעמי הסבל הזה ימשיך עוד הרבה זמן כלומר אולי יש דרכים להקל על הסבל (וזה לא אומר שזה לקות ) , אבל מנסיוני אין ממש דרך להקל ובטח לא להעלים על זה אולי לשכך קצת אך לא יותר מזה, עצם הותנו רגשים נגזר עלינו לפחות בנתיים לסבל, אני מבין שאת רוצה תשובה תכלס ולעניין, אבל אין כזו זה עניין של תהליך שלם שהוא נמשך עד המוות אני לא חושב שעדיין יש פתרון לזה, עניין העומס וכו וויסת חושי הוא חלק ממך צריך ללמוד לחיות עם זה ולאוהב חלק מזה ולא להכחיד את זה כי זה בלתי אפשרי לפחות בעיני .

schlomitsmile

Member
מנהל
שלום לך

באיזו אוניברסיטה את לומדת?
ברובן, אולי כבר בכולן, יש אפשרות לקבל סיוע מסוגים שונים:
אקדמי, רגשי ועוד.
&nbsp
למשל-
https://www.tau.ac.il/dror
&nbsp
&nbsp
&nbsp
http://studean.huji.ac.il/?cmd=ease.146
&nbsp
http://studean.huji.ac.il/?cmd=psychological.153
&nbsp
זה רק מדגם
יש שירותים נוספים, גם באוניברסיטאות ת"א וי-ם.
אם תוכלי לכתוב באיזו אוניברסיטה את לומדת, אוכל לנסות לכוון אותך
למי בדיוק כדאי לפנות.

אין דרך שיכולה באמת לסייע

עצם היותך אוטיסט זה אומר שנגזר עליך
לחיות חיים רוי סבל ואיומים להחריד , לא מנסה להפחיד אלא מבטא את תחושתי, לכן אני לא חושב שעזרה טכנית מסוג כל שהוא יכל לפטור תופעה אנושית גדולה כמו ווסת רגשי, ולטעמי אין צורך בכלל לשנות את זה זה מה שיפה באוטיזם,
אז למה להכחיד בכוח תוכנה כה יפה ומשמעותית ואוהבת ? כדי להתחבר לנ"ט ? לא רואה צורך בזה ,עצם הקבלה של עצמך על כל מורכבתך
וקשייך יוביל בסופו של דבר לאיזון, אם לא מוחלט אז זמני זו בעיה הגותית - מטא פיזית רוחנית אפילו שקשה מאוד לישב בצורה הנורמטיבית
אלא דרך הבט רחב של האני ונגזרותיו ,זה לפחות דעתי, לכן אמרתי ולצערי הרב שאין פתרונות טכנים שיועילו והדרך היחידה שתעזור היא קבלה עצמית, זה דעתי .

schlomitsmile

Member
מנהל
יש בהחלט דרכים שיכולות לסייע למי שרוצה לקבל סיוע
לא מדובר על לשנות את האוטיסט,
מדובר על לאפשר לא"ס שרוצה ללמוד באוניברסיטה להגשים את רצונו.
מי שמעדיף לחיות על אי בודד, זכותו
גם מי שרוצה משהו אחר, זכותו.
עצם היותך אוטיסט לא אומר שנגזר עליך לסבול,
אחרת אולי כדאי באמת שתהיה בדיקת הריון ושנשים יפילו עוברים א"סים.
מכירה לא מעט א"סים שאוהבים לחיות, שחייהם מלאים ובסה"כ טובים.
נסיון החיים שלך קשה מאד, קיצוני ויוצא דופן.

לחיות על אי בודד ?

זה לא הפתרון ולזהות אותי כאחד שרוצה
לפסל לי דרך מעבר לחברה היא טעות . בגלל שאני חפץ בחברה אני רוצה חברה אחרת שונה מזו של הנורמה שלצערי הרבה אוטיסטים נופלים במלכודת הדבש הנורמטיבי ומזה אני מזהיר , ונסיוני הקשה ? יש קו מאוד כללי והיום
אוטיסטיים סובלים ממה שמכונה ניסיון לנרמול וזה מתחיל החל מי שהילד רק זז

טיפה לא כמו שהורה הדפוק שלו רוצה אז מציעים לו טיפולים ואילוף וכו ,לא זו לא הדרך ,אני מצביע על האמת שלי ועל דרכי אך אני לא
יוצא דופן מליוני אוטיסטים סובלים מהיחס המכפיר
של הנורמה, לכן אי אפשר להפריד בכלל בין החוויה האישית לכללית כי היא נגזרת שלה , ולמה להפיל ? זה לא אומר שאי אפשר לשנות, ולזה וכמותי חותרים לעולם אוטיסטיי בו לאוטיסט היה סיכוי לנושם ולו טיפה אוויר

ולא שחור ומזהום, למה לוותר על הסיכוי לאהבה ?ואין שום כלים זה שם המשחק של הנורמה אני לא מקבל אותה, יש אמת והאמת היא שיש יופי בכל בוויסת רגשי והוא מראה על רגישות גדולה להקשר לבין אישי ,אז במקום
זה להכחיד תכונה ? זה להכחיד את האוטיסט ואני אוהב לחיות בגלל זה אני נאבק שהיה גם לאחרים חיים טובים, משמעות לאוהב לחיות לא אומר שלא צריך לבקר נכון ? אני וארנה ודומים לנו מבקרים את עוולות החברה

והפשעים שנעשים כנגד אוטיסטיים אז אנשי כמוך באים ואומר שאני מגזים ?מזה ניסיון חיים ? אם לא להראות את האישי שלך שמלבש לפרטי וכך נוצר הזדהות דרך הכי אישי אל הכללי, לכן בעיני הסבל קיים אצל כולם, יש כאלו שמיתיישרים (שהם הרוב ולא סתם ואת זה אני מגנה כי מה לעשות האוטיסט הוא האויב

הכי גדול של עצמו כי הוא לא מוכן לשנות תפרדיגמה הנוכחית ונען ע המסורתי על מה שהיה על מה שהכנסו לו לראש מגיל אפס)לכן אי אפשר לחיות בחברה נורמטבית ולהיות אוטיסט כלומר להשתלב כי הנורמה היא
הפך מאהבה והיא השנאה לכן האוטיסט צריך למלט עצמו מהנורמה, וזה לא אומר להיות על אי בודד, היה לנו דיון ארוך על זה בקמונה, אלא לבנו אישי
\רוחני פרטי שמתאים לך וזה

כבר להיות אתה, כלומר אני לא נגד כל כך שילמדו באונברסיטה זו לא הכוונה אלא שלא יאמצו גישות נורמטביות וזה פרצה לגנב
כי בעצם שאה נחשף אתה יכול לאמץ גישות וזו הסכנה אבל אין בריריה ממש, כי הנורמה כופה הכל, קיצור אין אישי בלי פרטי והסיפור האישי שלי קשור לקלוקטיב ולהפך זה משלים ולא סותר .

Himmelfarb

New member
גם אני מכיר (יותר באינטרנט, פחות בחיים האמיתיים), מה שלא

סותר את העובדה שאני מרגיש שהחיים שלי מאוד קשים ושכל יום הוא התמודדות חדשה עבורי איתם, ושאני לא מאושר ומרוצה מהחיים שלי, ולפעמים יש לי את המחשבה, איזה טעם יש לחיים מלאים סבל.
&nbsp

כן כמובן

גם אני חש ככה זה מאוד הגיוני הרבה אוטיסטיים מרגשים ככה מאוד מוכר לי .

אני אגלה לך סוד- גם נ''טים לפעמים מרגישים כך לגבי החיים...

וגם הורים לא''סים - ולא רק בגלל הקשיים של לגדל ילד עצמו, אלא לפעמים להלחם מול הביורוקרטיים של המערכת החינוכית כדי להשיג מהם דברים לילד...

schlomitsmile

Member
מנהל
טעם
יצא לך לקרוא את 'האדם מחפש משמעות' של ויקטור פרנקל?
אם לא, ממליצה.
https://he.wikipedia.org/wiki/האדם_מחפש_משמעות
סבל אינו סותר משמעות, וחיים קלים ונעימים לא בהכרח מעניקים משמעות וטעם.
&nbsp
כמו שמלאת תקוות כתבה- החיים באופן כללי אינם עניין פשוט,
הסבל הוא בעיה אנושית, אולי מעבר לכך
(גם חיות סובלות, אבל יחסן לסבל שונה- לפעמים נדמה לי שכדאי ללמוד מהן).
זה לא בהכרח קשור להיותך א"ס, זה קשור להיותך אדם.
עם זאת, אין ספק שאדם רגיש במיוחד
כפי שא"סים נוטים להיות,
צפוי להיות פגיע יותר ל"קור" של העולם.
הוא גם צפוי להיות מאושר יותר מפריחתו של פרח קטן
&nbsp
https://www.youtube.com/watch?v=l3yhXvehtl8
&nbsp
לפי שם המשתמש שלך, מניחה שאתה יודע גרמנית

לכן מוסיפה כאן שיר ידוע שלפחות לי עוזר בהקשר המדובר
בביצוע מיוחד
https://www.youtube.com/watch?v=StGvRa2zgbw

אולי אני סוטה מהנושא אבל

איך לתת לילד א''ס להיות מאושר בלי שהסובבים יסבלו?
אם מה שמהנה את הילד זה להציק לאחרים או לעשות להם לא נעים?

schlomitsmile

Member
מנהל
סביר להניח
שהוא אינו זקוק לסבל של אחרים כדי להיות מאושר.
כדאי לבדוק קצת יותר לעומק-
אולי הוא חווה עצמו כחלש, וזו הדרך היחידה שמצא להרגיש עוצמה?
אולי הוא מרגיש בסוג של מלחמת קיום ולכן כאילו, מבחינתו, משיב מלחמה?
אולי משהו אחר.
אם תפרטי קצת על הילד ועל יחסי הגומלין בינו לבין אותם אחרים
(על איזה אחרים מדובר? כל מי שנמצא לידו? בני משפחה? ילדים?)
אולי אפשר יהיה לנסות למצוא יחד קצה-חוט

דעתי

שעם מה שהנורמה גורמת לאוטיסט אניי יבין גם
אלימות הכי חריפה ,ואני מצודד בארנה שהוא אמר, במצב כיום
אם אוטיסט הוא לא רוצח סדרתי בעיני
הוא קדוש,אני מתחבר לזה מאוד, הסבל שעובר
האוטיסט הוא באין שיעור גדול מהסביבה והסביבה ברוב המקרים גורמת לסבל, ואז להלין ? אם לא תחסלו כל מה שיפה בשונות
ובאוטיסט הוא היה הכי רגוע שיש, אבל לא זה לא יקרה,
כי הנורמה עושה הכל פשוט הכל ובכל הכוח ובכל החוצפה
כדי לשגע ולהרוס כל מה שיפה וחורג מהסכום
והכי שגור, קיצור מבין לגמרי ילד כזה ומאוד מזדהה באופן הכי אישי, גם אני הייתי ככה ולא סתם .

10 אגורות

New member
תשובה

אני בקשר עם רכזת הנגישות אך אני לא בדיוק מצליחה לדבר איתה היא מאוד נחמה אבל כל פעם שאני פוגשת אותה אני לא מצליחה למצוא את הדרך להגיד את מה שאני רוצה להגיד ונוצר מצב של חוסר אונים. אותו מצב עם החונך שקיבלתי רק יותר גרוע.

dina199

New member
לפני הפגישה הבאה תרשמי על נייר מה שאת רוצה להגיד.

זה יוריד את הלחץ של לחשוב מה להגיד באותו רגע (שזה מצב מלחיץ ביותר)

אפשר להקל עלייך

הי אספית. את מתארת חוויה מציפה, מבלבלת ומעוררת חרדה לכל סטודנט בשנה הראשונה ללימודים ולא כל שכן למי שמתקשה (ומודעת לקשייה) בוויסות חושי.
הכיוון המומלץ הוא לפנות לאיש מקצוע (מטפל רגשי או מרפאה בעיסוק) שיעזרו לך לאתר את התנאים או המצבים שיכולים להקל עלייך לשאת את המעברים, השינויים והלחץ במצב בו הגירויים מסביב לא מפסיקים ׳להתקיף'. למשל לאמץ משהו קבוע שתעשי בסיום שיעור כמו לא לצאת מיד מן הכיתה אלא להשתהות ולשתות מים או לצאת מיד ולשבת במקום רועש פחות ומעט להרגע. כאמור, מי שישוחח איתך ויכיר אותך יותר יוכל להציע רעיונות המותאמים לך.
&nbsp
&nbsp
פנינית ליבוביץ, מטפלת במוסיקה ופסיכותרפיסטית
המרכז לטיפול רגשי לילד ולמבוגר בבית איזי שפירא
&nbsp

אין דבר מזיק יותר מטיפולים

ואין דבר הרסני יותר מלאמץ גישות נטי"ות אבל אוטיסטיים הם נמושות ואויב הכי גדול של עצמם מסתבר ...

והכי מגעיל אותי המסחרה שהולכת פה

אבל זה לא נוגד את חוקי הפורום להציע שירותים כאלו ואחרים אך לתחושתי זה דוחה ומבזה אבל שוב אף אחד לא יספור את קולי , מעדיפים אוטיסט מושתק וחלש אך לא אני לא אהיה כזה ומקווה שעוד אוטיסטים יקלטו זאת .

למעלה